PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT KAMER GEEFT REGERING TOT 1 MAART DE TIJD P.VscLA. heeft kritiek op het overleg met de regeringsfracties „Zwindam op grens met België nodig om roerige geul te beteugelen" WACHTEN OP RADIO- EN T.V.-N0TA MOTIE BAETEN AANGEHOUDEN De Gaulle verleent amnestie aan 173 O.A.S.-leden Onderhandelingen metaal mislukt Werkgevers tegen verlaging premie ziektewet Voorlichting N.S.-tarieven voor reizigers, goederen en treinbrieven omhoog In 1966 een „groot Vrije van Sluis" 207e jaargang - no. 270 Dinsdag 22 december 1964 Directie: P. van de Velde. P. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W Leertouwer en O. A. de Kok Abonnementsprijs 75 cent per week. ƒ9,75 per kw. franco per post ƒ10,— p. kw. Losse nummi Walstraat 55-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv 3647/3643), Middelburg: Markt 61. tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2. tel. 6140 (b.g.g red. 7853. adv. 5213); Oostburg: (el 2395: 2911. Zterlzee: red. tel. 2425 adm. tel. 2094 Adv. pr 32 ct. p. mm. Min. p. adv. ƒ4.80. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 32 ct. p. regel min. 1.60). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct mee Bureaus- VI lv -. Arsenaalstraat aan pao, mm* Koninklijke jacht WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN voor ie jeugd Achter de regeringstafel had den van links naar rechts plaatsij' - nomen: de staatssecretaris en dr minister van o. k. en u>., reap, rnr. J. H. Grosheide cm mr. Th. H Bot, minister-president mr. V. G. M ita- rifnen cm drs. L. J. M. van de Laar. eveneens staatssecretaris ton o. k. en v. Op de foto plegen mr. Mart)- «cm c« mr. Groshmde overleg achter minister Bot om. (Van onze parlementaire redacteur) Het kabinet heeft voorlopig tot 1 maart 1965 de tijd gekregen om in een nota aan de Kamer haar zienswijze bekend te maken over het radio- en televisiebestel. Vóór deze datum zal de regering, zo als reeds vorige week in een brief aan de Tweede Kamer is toege zegd, moeten komen tot een tijdelijke oplossing voor het toelaten van nieuwe zendgemachtigden en invoering van reclame. Dit is duidelijk geworden na het omroepdebat waarmee gisteren in de Tweede Kamer de behandeling van de begroting van onderwijs kunsten en wetenschappen is begonnen. De motie-Baeten, die o, 3 december tijdens de openbare commissiebehandeling is inge diend en waarin de regering werd uitgenodigd voor 1 maart haar plannen kenbaar te maken, zal waarschijnlijk niet in stemming komen, maar worden aangehouden tot het debat dat volgend jaar over de toegezegde radio- en televisenota zal worden gehouden. Minister-president Marijnen, die gisteren op initiatief van de socia listische fractieleider dr. Vonde ling de beraadslagingen bijwoonde sn minister Bot (o.k. en w.) zullen vanmiddag antwoorden op de door de kamerleden gemaakte opmer kingen. Verwacht mag worden, dat mr. Marijnen nader zal ingaan op de kritiek, die dr. Vondeling giste ren aanvoerde tegen de wijze waar op de regering vooraf overleg heeft gepleegd met de voorzitters van de vier regeringsfracties. De oppositieleider noemde het .een staatsrechtelijk novum", dat van dit overleg in een brief mededeling wordt gedaan aan de Kamer. rept had van haar gesprek met de frac tievoorzitters, meende hij dat dit over leg noodzakelijk was geweest. „Indien van het akkoord wordt afgeweken," al dus mr. Geertsema, „zonder dat dit ge schiedt in overeenstemming met de vier fractievoorzitters, dan zou aan dit ka binet de basis zijn ontvallen. Geen crisissfeer Het debat van gisteren, waarvoor de verwachtingen niet al te hoog gespannen waren gezien de toezegging van de re gering, ging zeer verward van start. Dr. Vondeling (p.v.d.a.) noemde de brief „een mystificatie". Hij verlangde daar om en hy kreeg voor dit verzoek de steun van <le Kamer dat de minister president de beraadslagingen zou bij wonen. Toen deze na een kwartier schor sing naast minister Bot en de beide staatssecretarissen van o. k. en w. ach ter de regeringstafel had plaatsgeno men, maakte de liberale fractieleider, mr. Geertsema al spoedig duidelyk, dat het debat over radio en televisie niet in een crisissfeer zou plaatsvinden. Als eerste spreker zei hij, dat hij zich wilde neerleggen bij de toezegging van de regering oin op korte termijn te on derzoeken of openheid in het omroepbe stel en invoering van reclame eerder mogelijk is dan in het akkoord van Was senaar is afgesproken. Ook ging hij ak koord met het buiten spel zetten van de pacificatiecommissie. Hoewel hij, even als dr. Vondeling, meende dat het uit staatsrechtelijk oogpunt een novum was dat de regering in haar brief ge- De Engelse ambassadeur in Nederland, sir Peter Garran, heeft in Den Haag een certificaat overhandigd aan Z.K.H. Prins Bcrnliard, waarin diens benoe ming tot ere-luchtmaarsclialk van de R.A.F. staat vermeld. „IHet beide handen' Hij stelde, dat de V.V.D. reeds zo lang gestreden heeft voor openheid en reclame in radio en t.v„ dat hij de kans om daartoe eerder te komen, met beide handen wilde aangrijpen. Zekerheid, dat alle partijen elkaar zullen zinden is er nog niet, zo zei hij, maar de geluiden in de Kamer geven mij hoop. Uit de uitlatingen van de heer Geert sema kon gisteren geconcludeerd wor den dat de V.V.D. in elk geval voor wat het akkoord van Wassenaar be treft tot concessies bereid is geweest. Maar of daarmee de tegenstellingen bin nen het kabinet zijn verdwenen en er thans reële kans is op een oplossing vóór 1 maart een oplossing die ook in de Kamer haalbaar zal zijn is nog een open vraag. De K.V.P.-er Baeten was verheugd, dat de regering het „immobilisme" t.a.v. het radio- en t.v.-beleid had doorbroken. Hij verwachtte dat de voorstanders van commerciële televisie tot het inzicht zijn gekomen dat hun doel niet te verwezen lijken is. In de K.V.P.-fractie bestonden in ieder geval geen verschillen van in zicht meer. Hij had er onder de huidige omstandigheden geen behoefte meer aan zijn motie in stemming te brengen, maar wilde wachten tot de regering haar plan nen op tafel heeft gelegd. Zijn gedachten samenvattend over een mogelijke oplossing, zei de de heer Bae ten. dat in de toekomst niet alleen het getal dient te bepalen welke gegadig den een zendconcessie zullen krijgen. Hij wilde een geheel van „spelregels" die afgestemd zijn op verschillende catego rieën gegadigden. Een adspirant-zend- gemachtigde behoeft slechts over een kleine aanhang te beschikken om voor beperkte zendtijd in aanmerking te ko men. Daarbij krijgt hij een deel van het kijkgeld en de reclameopbrengst. **- reclame dient strikt gescheiden te v (Zie slot pag. 3 hol. 4) LANDELIJK COMITÉ DRAADOMROEP GOOIT HET OVER ANDERE BOEG Nu de Tweede Kamer gistermiddag heeft ingestemd met geleidelij ke liquidatie van de draadomroep, gaat het landelijk comité draad omroep, zo deelt het mee, zich heroriënteren. Het zal nu al zijn aandacht gaan richten op de mogelijkheden die het centrale antennesysteem de radioluisteraars te bieden heeft. Het co mité denkt daarbij in het bijzonder aan de noodzaak van een storing- vrije ontvangst, aan verspreiding van het C.A.S. over het hele land. aan de problemen die invoering van het C.A.S. by minder bedeelden zal oproepen en aan de noodzaak van goede, klassieke muziekuitzen- dingen, zoals die tot dusverre over de vierde lijn van de draadomroep zijn te beluisteren. Wanneer er particuliere ondernemingen zijn die de exploitatie van de draadomroep willen voortzetten, zal het comité bij deze gegadigden aandringen op handhaving van het culturele peil van de draadomroep. Nog geen president in Italië Ook de tiende stemming in het Ita liaanse parlement voor een nieuwe president heeft gisteren geen resul taat opgeleverd. Toen de helft van het aantal uitgebrachte stemmen ge teld was bleek, dat geen enkele kan didaat de vereiste meerderheid van 482 stemmen nog zou kunnen berei ken. MIES BOUWMAN HEEFT DOCHTER (Van onze r.t.v.-redactie) Mies Timp-Bouwman heeft zaterdag haar vierde kind gekregen. Het is een meisje. Haar naam is Miesje Maria. Het gezin Tim;, werd uitgebreid op het moment, dat op de VAR A-radio Mies Bouwmans platenprogramma „Even na-platen" werd uitgezonden. Het was van tevoren opgenomen. De Franse president Charles de Gaulle heeft gisteren amnestie verleend aar 173 politieke gevangenen, allen voorma lig lid van de OAS. Dit is door de rege ring in Parijs meegedeeld. De amnestie zou zijn afgekondigd om de kritiek, dat een regeringsamnestie voor politieke gevangenen niet ver genoeg gaat, de wind uit de zeilen te nemen. Het pardon van de Gaulle maakt deel uit van de traditionele amnestie die tegen Kerstmis voor een aantal gevangenen wordt afgekondigd. Waarschijnlijk za' tegen nieuwjaar amnestie worden afge kondigd voor een aantal gewone gevan genen, zoals gebruikelijk is. Volgens regeringsfunctionarissen zullen 123 van de 173 gevangenen in kwestie voor Kerstmis worden vrijgelaten, ter wijl de overige 50 verkorting van straf krijgen. Zij komen volgens de functiona rissen niet voor op de lijst van 471 po litieke gevangenen die op de regerings- amnestielljst staan. De gevangenen die profiteren van het presidentieel pardon zouden slechts la gere OAS-leden zfln. omdat de regering van mening is dat de tijd nog niet rijp is voor vermindering van straf voor de vroegere leiders van het geheime leger. WAARSCHIJNLIJK GEEN NIEUWE C.A.0 (Van onze Haagse redactie) Tenzij de werkgevers alsnog zul len toegeven, zal voor 1965 in de metaal- en elektrotechnische in dustrie geen collectieve arbeids overeenkomst worden afgesloten De besprekingen gistermiddag in de vak raad, het overkoepelend or gaan van werkgevers en werkne mers in de metaalindustrie, zijn mislukt. Hierop hebben de verte genwoordigers van de vakbonden in de vakraad besloten vandaag aan hun beleidsbepalende bonds organen voor te stellen geen c.a.o. aan te gaan op de voorwaarden, die de werkgevers hebben gesteld. Verwacht mag worden, dat de bondsorganen overeenkomstig dit voorstel zullen besluiten. Ir. K. van der Pols, de werkgeversvoor zitter van de vakraad had na afloop van de besprekingen van gistermiddag wei nig commentaar. Hij kon in dit stadium slechts mededelen, dat de werkgevers woensdag bijeen zullen komen ter oe- spreking van de situatie. Ir. Van der Pols hoopte, dat de vakraad nog eens bij een zou komen maar hij wist niet wan neer dat het géval zou kunnen zijn voor 1965 niet bereid zijn. op dit voor stel tot premieverlaging óver te gaan. „Ais de werkgevers dit echter niet willen, dan zijn wij niet bereid e.a.o. aan te gaan" heer Baart. T was nog een ander punt. waarop de erkgevers niet wilden ingaan, zei de heer Baart. In de metaalindustrie be staan twee c.a.o.'s. een voor handarbei der en een voor beambten. De vakbon den hebben niet voorgesteld van deze twee contracten er een te maken, hoe wel dit zou passen in een modern per soneelsbeleid. Wel hadden de vakbonden Begin deze maand is nog een nasleep (je) in de openbaarheid gekomen van wat men de zaak-Irene zou kunnen noemen. Die nasleep bestond uit c-n nota van de minister-president aan de Tweede Kamer over de ministeriële verantwoordelijkheid in aangelegenhe den met betrekking tot het Koninklijk Huis. Men zal zich herinneren dat deze kwestie uitvoerig aan de orde was rond «ie verloving en het daarop gevolgde huwelijk van prinses Irene, waarbij vooral de vraag in het geding kwam in hoeverre de ministeriële verantwoor delijkheid ook gold voor daden van leden van het Koninklijk Huis naast de ko ningin. De regering vond in deze ge beurtenissen aanleiding advies tc vra gen aan de ministers van staat dr. W. Drees en prof. mr. P. J. Oud. Dit advies is aan de nota van de minister-presi dent toegevoegd. Van Journalistieke z(Jde bestaat vooral belangstelling voor het punt voorlichting. De gebeurtenis sen rond verloving en huwelijk van prin ses Irene gaven immers een reeks kort sluitingen tc zien rond de voorlichting en met name werd daarbij duidelijk, dat bestaande systeem onvoldoende functioneerde. De rijksvoorlichtings dienst werd daardoor een soort hoofd van jut. waarop hele harde klappen neerkwamen, klappen gegeven door mensen uit de publiciteit, maar ook door politici. De kamerverslagen waren in dat opzicht duidelijk. Helaas, de nota stelt weinig verbete ringen in uitzicht. De bestaande toestand, waarbij de rijksvoorlichtings dienst tevens optreedt als publiciteits- orgaan van het koninklijk huis. blijft onverkort gehandhaafd. De regering voelt niets voor een scheiding in twee afdelingen, namelijk een afdeling rege- ringavoorli chtin g r». en een geheel afzon- Dindende reaelinp derlijke afdeling Koninklijk Huis. De Udiucfiuc IC5CIUI5 i;enheid van voorlichting en daarmee de eenheid tussen koningin en mlnls- verklaarde de ?ver de Slt,uat';; die stLakf zaI 'J"lsta<'irl ters zou naar het oordeel van de heer vermaarde ae bq een contractloze periode, zei de heer Marijnen daardoor in gevaar worden ge- %Ahtli Baart dat de algemene loonronde van 2 bracht. Voor de handhaving van u.e pet. die binnenkort zal v. orden nfge-1 eenheid moeten waarborgen zijn. meent kondigd. ook voor de metaalarbeiders de regering. vooral omdat de ..omvang. 0_, -- - I ue regering, voorai ujuuai ue omvang, "°i, Vol£e°f bet ..compromis- directheid en snelheid van de communi- Velkamp kunnen de lonen verder nog catiemiddelen" grotere gevaren met zich 1 de meebrengen Akkoord. Er is nog wel bc- vernieuwir FJT "ie"we c a o- ln grip voor deze staatsrechtelijke" benade- de metaalnijverheid komt. dan worden■%-.„%. hr(.nwn ,jP vrna? is- d®„loP-e°.d9.8nlet3verhoogd. °P-dt nuXSkd? z?n Het is echter mogelijk, dat het college van rijksbemiddelaars een bindende loon regeling oplegt, waarbij dus toch 3 pet. wordt gegeven. Eerst zou de zaak ech-, ter in de Stichting van den Arbeid aan de orde moeten komen. Als binnen de ingen" te maken, waardoor het moge lijk zou worden een modern personeels beleid te maken en langzamerhand naar :.a.o. toe te groeien. kregen,"dan treedt het college vakbonden wilden ruimte maken bemiddelaars op voor een andere beloningsstructuur. het: betalen van het loon om de twee we- De heer Brussel, de voorzitter van de keu of per maand en voor het doen ein-Katholieke Metaalarbeidershond s. Eloy digen van een discriminatoire behande- benadrukte, dat de drie vakbonden eën hoe wordt nu de praktijk? over „omvang, directheid en snelheid van de communicatiemiddelen" zit Im mers tevens het wSArom van het falen der voorlichting in een zaak als de kwestie-Irene verborgen. De voorllch- i rijks- ling tussen handarbeiders en beambten. Hier is een probleem gaande, dat ver der gaat dan het „kale geld", zei de heer Baart. „Het staat voor ons als een paal boven water, dat er ondernemingen zijn. die de huidige bepalingen knellend vin den voor het opzetten van een modern personeelsbeleid", verklaarde de heer Baart. Hij voegde hieraan toe, dat de on derhandelingen het inzicht hebben gege ven, dat de werkgevers een duidelijk stringent beleid willen op dat punt wordt in de nota vreemd genoeg helemaal niet ingegaan. Deze eisen echter vormen een vast gegeven, waarop geen enkele regeringsfunctiona ris invloed kan uitoefenen. Met andere pnl woorden: als niet een aan de huidige dé eigenschappen van de voorlichtings- ,e_ media aangepaste voorlichting wordt even, ontstaan er kortsluitingen. i geruchtenstroom gaat dan een Peters, de voorzitter van de Christelijke eigen leven leiden met alle gevolgen van MetaaJarbeldersbond, merkte op dat de dien. ontkenningen, bevestigingen ach- bonden wel eens eerder voor een ern- teraf. enfin de hele reeks van r--" eensgezind standpunt hebben ingeni De ta.o. is een groot goed. maai prys, die hiervoor van ons wordt stige situatie hebben gestaan, maar nog nooit sinds de oorlog hebben de werk gevers zich zo negatief tegenover dt cao. opgesteld als nu het geval is. Premieverlaging Uitvoeriger commentaar gaf de heer I. Baart, de voorzitter van de bij het NVV aangesloten algemene Nederlandse Me- taalbedrijfsbond. Op een persconferentie, waaraan ook deelnamen de voorzitters van de protestants-christelijke en de kat holieke werknemersbonden in de metaal nijverheid, resp. de heren Peters Brussel, verklaarde de heer Baart, het breekpunt in de onderhandelingen is geweest het voorstel van de vakbon den tot verlaging van de premie, die de werknemers betalen voor de ziektewet. In de afgelopen zomer was hierover met werknemersdeel van de premie van 3.65 pet. te verlagen tot 1 pet. De besprekin gen van de afgelopen zomer konden echter geen resultaat opleveren, omdat verwacht kon worden, dat de Stichting van den Arbeid een besluit tot verlaging niet zou goedkeuren. Daarop had men van werkgeverszijde bereid verklaard bij de komende c.a.o.-onderhandelingen weer te praten, als er „ruimte" was voor premieverlaging. Het is ons echter gebleken, aldus de heer Baart, dat de werkgevers thans in het kader van het looncompromis PLAATSBEWIJZEN ENKELE REIS GEMIDDELD 9,5 PROCENT DUURDER De verhouding tussen kosten en opbrengsten bij de N.V. Neder landse Spoorwegen heeft zich in 1964 ongunstig ontwikkeld en zal voor deze onderneming tot een ver lies leiden. Vewacht moet worden, dat deze ongunstige ontwikkeling zich in 1965 verder zal voortzetten. In verband hiermee is een aanpas sing van de tarieven niet te ver mijden, zo deelde de N.S. gisteren mede. De staatssecretaris van verkeer terstaat. de heer M. 3. Keyzer, heeft daarom toestemming verleend tot een herziening van de tarieven zowel voor het reizigers- als van het goederenver- Voor de plaatsbewijzen enkele reis zullen de prijzen met gemiddeld 9.5 procent worden verhoogd, voor de re tours met gemiddeld 6,5 procent De ken die we destijds hebben meegemaakt. Het blijkt dan dat een directeur van de rijksvoorlichtingsdienst teveel wordt ge bruikt als een soort kraan om de niéuws- stroom af te sluiten of te verminderen. betreft: er wordt een strikt academisch betoog geleverd dat aardig is om te lezen, maar dat in wezen voorbij gaat aan de praktische voorlichtingseisen in deze tijd rond het Koninklijk Huis. Het gaat er naar ons gevoel minder om wie er voorlicht, maar meer om hoe het wordt gedaan. Wat wij zo graag van de minister-president hadden gehoord staat niet in de brief. Hfl had uiteen kunnen zetten, dat in alle voorkomende gevallen de voorlichtingsdienst zo snel mogelijk voor een direct contact zal zorgen tus sen vertegenwoordigers van de publici teitsmedia en het hof. Hij had kunnen ingaan op een aantal knelpunten uit het recente verleden en daarbij kunnen uit eenzetten hoe dat zal worden verbeterd. Desnoods had hij het bij de erkenning kunnen laten, dat het met de voorlich ting rond prinses Irene een rommeltje is geweest, met de toevoeging echter, dat intern die maatregelen zijn geno men om herhaling te voorkomen. Niets van dat alles, slechts de mededeling dat er „coordinatiegesprekken" komen tus- taneven in het goederenvervoer be- loopt 10 procent. DIJKGRAAF BECU IN „VRIJE VAN SLUIS" dig overleg za! plaatsvinden vraag hoe de techniek van de voorlich ting rond het Koninklijk Huis kan wor- De verhoging van de goederentarieven den verbeterd. Maar in plaats daarvan gaat in op 1 januari 1965, terwijl de ho- be,eft de heer Marijnen op staatsrechte- gere reizxgerstarieven op 3 januari aan- 'hke gronden uiteengezet dat het hui- staande van kracht worden. raamwerk van de voorlichting moet Met ingang van 1 februari 1965 zal de morden gehandhaafd. Wij hadden echter vervoer van treinbrieven sTaa? willen horen hoe dit raamwerk beter dan tot dusver zou worden „in gevuld". Helaas, dat is achterwege ge bleven. Daarom hebben wii voor de toe komst ten aanzien van dit punt geen grote verwachtingen. Het is te honen, dat een kwestie-Irene zich niet za! her halen, Want dan zal er in voorlichtings zaken totaal anders opgetreden moeten worden willen er weer geen fonnodige» ongelukken gebeuren. Desnoods ten koste van internationale herrie „De zwingeul is roerig en zoekt zijn oude bedding weer op. Dil maakt het noodzakelijk op kor te termijn op de Nederlands Belgische grens een definitieve zwindam te leggen om de geul te beteugelen. Dat kan volledig gebeuren binnen de afspraken van de internationale zwiuconi- missie en is nodig ter bescher ming van strand en duinvoet". Dit zei dijkgraaf J. B. Been maandagmorgen in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg tijdens de algemene vergadering van het waterschap „Het vrije van Sluis", Overigens bleek uit de woorden van de heer Been dat men over de besluitvorming in zake deze aangelegenheden meer moeilijkheden verwacht dan bij het leggen van de dam zelf. Hij sprak de hoop uit dat men het internationaal zal kun nen opbrengen tot daden te ko men. „Doet men dat niet, dan '.ouden wij zelf wel eens lot da len kunnen overgaan, onver schillig of de plannen al dan niet lijn goedgekeurd aldus de heer Becu. „Als het beslist niet anders kan, dan zullen wij ze ker niet nalaten in te grijpen en als er dan internationale her rie van komt, moet men dat ons niet kwalijk nemen", zo voegde de dijkgraaf er aan toe. Enigszins teleurstellend vond de heer Becu ook de gang van zaken met de aanleg van de vier hoofden ten wes ten van het gemaal te Cadzand. Ge deputeerde Staten hebben deze wer ken reeds goedgekeurd maar rijks waterstaat reageert niet. De peilin gen daar hebben uitgewezen dat voor de koppen van de oude hoofden de verdieping steeds groter wordt. Dit is ter kennis gebracht van rijkswater staat, waarhij opnieuw is aangedron gen op een spoedige beslissing. Dijk graaf Becu zpi dat men het plan daar nog steeds in studie heeft. „Al les goed en wel maar onze vijand, de zee, wacht niet en werkt door", zo voegde hij er aan toe. Minder rooskleurig Toorts zei de heer Becu te verwach ten in het voorjaar van 1965 te kun nen overgaan tot aanbesteding van de deltawerken bij Nummer Een. De algemene toestand in het waterschap noemde hij minder rooskleurig. Het „Vrije" staat voor grote werken en feiten. Daarvan noemde hij met na me: het deltaveilig maken van West- Zeeuwsch-Vlaanderen. de toekomstige waterbeheersings- en aanpassings plannen, de voltooiing van kwartalre en tertiaire wegenplannen en de aan- rakingsvlakken met de recreatie. Hij zei in dat verband te verwachten, dat ook in West-Zeeuwsch-Vlaanderen Dijkgraaf J. B. Becu zei maandag tij dens de algemene vergadering \an het waterschap „Het Vrije van Sluis" te verwachten dat per 1 januari 1966 een verdere concentratie van polders en waterschappen in West-Zeeuw sch- Vlaanderen zal plaatsvinden. Hij sprak daarbij van een „groot Vryc van Sluis", waarin ook de internatio nale polders zouden worden onderge bracht. „Wij hebben reeds de toezeg ging gekregen dat zulks volgend jaar aan de orde zal koinen". aldus de he«-r Becu. die duidelijk wilde stellen dat het hier geen zoeken betreft naar machtsuitbreiding, maar een streven naar een hechte basis om geheel West-Zeeuwsch-Vlaanderen deltavei lig te maken. ruilverkavelingen zullen worden uit gevoerd. Zorgen had hij verder over het afvloeien en leeglopen van de landbouwbedrijven. Overigens had hij er wel vertrouwen in. dat ook West- Zeeuwsch-Vlaanderen deltaveilig zal worden gemaakt. Zie slot pag. 2 kol6) MEVROUW VAN SMEREN BEKRITISEERT DE R.E.M. (Van onze Haagse redactie) Het liberale Tweede-Kamerlid mevrouw Haya van Somercn-Downer heeft gister avond opnieuw gepleit voor vrijheid ten behoeve van radio en televisie. Zij sprak, enkele uren na het parlementaire debat, voor de televisie in het programma van de politieke partijen. .- Kamer als een 4- Mevrouw Van Someren gaf als haar mening, dat de ether open moet staan voor andere gegadigden aan de bestaan de omroepverenigingen. Ook de T.R.O S. zal als verlengstuk van de R.E.M. een kans moeten krijgen al was mevrouw Van Someren „helemaal niet gelukkig met de wijze waarop de R.E.M. de laat ste dagen heeft gemanoeuvreerd". Aan .de andere kant achtte zij het optreden van de overheid tegen het kunstmatige eiland in de Noordzee „een heel griezeli ge. riskante onderneming". De rechter zal wellicht nog moeten uitmaken of dit zomaar allemaal mogelijk was. voegde zij er aan toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1