Weer discussie in raad Breskens over samenwerking kustgemeenten AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN FEESTRECLAME: NU 7,30 1 BIERGLAS GRATIS voor 0,50 Voor koffer- schrijfmachines R.H.B. Terneuzen P.Z.C. PAUL OUWIENEEL MARKTBERICHTEN GESTEGEN KOSTEN BEMOEILIJKEN FINANCIERING AFVALLEIDING dinsdag 22 december 1964 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZBBÜW8B COURANT TIJDENS BEGROTINGSVERGADERING BON - BON - BON - BON Wethouder Zegers: „Hebben recht op antwoord G.S." De nog steeds onthouden goedkeuring op de gemeenschappelijke regeling kustgemeenten West-Zeeuwsch-Vlaan deren, is maandagavond in de ge meenteraad van Breskens opnieuw langdurig onderwerp van discussie geweest. Dit gebeurde zowel bij de be handeling van de ingekomen stukken als bij de beschouwingen op de ge meentebegroting voor 1965. Uit die discussies bleek, dat de gemeentebe sturen nog steeds niet op de hoogte zijn van de redenen, waarom Ged. Staten van Zeeland nog geen beslis sing over deze aangelegenheid hebben genomen. „Het lijkt mij het beste, daarnaar eens te informeren bij het provinci aal bestuur", zei burgemeester J. A. Eekhout. Het P.v.d.A.-raadslid J. J. Vergouwe wees op een artikel in de P.Z.C. van 26 november jl. waarin uit een gesprek met gedeputeerde J. M. A. C. van Dongen bleek, dat deze zaak wordt gekoppeld aan de toekomstige gemeentelijke herindeling. Wethouder P. Zegers (prot.chr.) voelde er weinig voor om in te gaan op hetgeen in dag bladen heeft gestaan. „Maar wel heb ben wij recht op een antwoord van G.S.", zo voegde hij eraan toe. Ook mevrouw M. M. Niermans-Gossije (vrije soc. arb.) was het duidelijk, dat G.S. deze zaak gewoon hebben latenj liggen. Geen uitschieters Algemene beschouwingen op de be groting werden alleen gehouden door de heer Vergouwe namens de vier mansfractie van de P.v.d.A. Over de begroting zei hij tevreden te zijn: „geen uitschieters, maar zeer roos kleurig". Over het verkrijgen van een hogere uitkering uit het gemeente fonds was hij niet erg gerust. Met een stijging van 4 pet. kunnen naar zijn mening de hogere lasten niet worden opgevangen. Een van de belangrijkste taken voor de komende jaren noemde hij de aanleg van een zwembad, ge zien de plannen ter plaatse voor een jachthaven of een derde haven. Uit voerige inlichtingen vroeg deze spre ker over woningbouwaangelegenheden (ratiobouw. vervangende woningen, bouwvolume voor het bejaardencen trum). De sanering van de Bloemen- wijk (noodwoningen) zal volgens de P.v.d.A.-woordvoerder nog wel enkele jaren duren. Verder vroeg hij waar in de toe komst het woonwagenkamp zal worden gerealiseerd. „Hapert er iets aan de organisatie van het vis- mjjnbedrijf?" wilde hij verder we ten. Ook was het hem opgevallen, dat de exploitatie van dit bedrijf voor het eerst sinds jaren een te kort vertoont 11.000). Tal van vragen stelde hij ten slotte over de nieuwe sportterreinen (ballenvan- gers, treden op de staantribune, de ingebruikname, exploitatie, en de verantwoordelijkheid van de ver enigingen) Burgemeester J. A. Eekhout zei in de beantwoording, dat binnenkort in een gezamenlijke vergadering van b. en w.'s een vertegenwoordiger van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten nadere inlichtingen zal verstrek ken over de algemene bijstandwet en de taak van de regionale adviescom missie. In een zg. klein-comité zal worden getracht de activiteiten van de ontwikkelingscommissie West- Zeeuwsch-Vlaanderen weer op gang te brengen. In het vismijnbedrijf moet wat meer orde en samenhang worden gebracht. Wethouder W. C. v. d. Hooft (p.v.d.a.) vond het eveneens tijd, dat er een Gestolen auto uit Rilland stond in Zundert mórgen vroeg uit zyn gesloten garage in de Damespolder te Rilland-Bath ge stolen. Nog diezelfde dag achterhaalde de rijkspolitie van Rilland-Bath de die ven: een inwoner van Splunder en één van St. Willebrord. De gestolen wagen stond in-Zundert onbeheerd geparkeerd. De Brabanders, die 's nachts in de pol der waarschijnlijk op stropen waren ge weest, hadden gebrek aan benzine voor hun eigen auto. Deze lieten ze in de pol der staan. Nadat ze de garagedeuren van de heer Goense hadden geforceerd konden ze zo met de auto, niet op slot, contactsleuteltje erin, wegrijden. Mon teur-chauffeur J. A. C. V. (32) uit Sprundel had de euvele moed in zijn woonplaats (valse) aangifte te doen van diefstal van zijn eigen auto. Met zijn kameraad, de 26-jarige betonarbeider W. H. uit St.-Willebrord, was hij in de auto van de Rillandse landbouwer naar St. Willebrord gereden. Vandaar reed men in de wagen van H. terug naar Zun dert. Daar werd de auto van de land bouwer in de Klein Zundertseweg neer gezet. Banken en bekleding waren be smeurd met bloed, waarschijnlijk van gestroopt wild. Zaterdagmorgen om half twaalf hield de rijkspolitie van Rilland- Bath V. in Sprundel aan. 's avonds om half tien volgde de aanhouding van H. in St.-Willebrord. Na het opmaken van het proces-verbaal werden zij weer vrijgelaten. De auto gebracht naar de land1-- Ehoekweg in Rilland. Middelburg Electro: Gordon, de zwarte piraat, 19.30 uur, 14 jaar: Van Benthem en Jutting: Ikonenexpositie, '1012.31 13,30—18 uur. Vlissingcn Alhambra: Uit: angst voo: schande, 20 uur, :14 jaar. Domburg Nederlandse hervormde kerk: Ingebruikname nieuw kerkorgel. 19 30 u. Oostburg Ledeltheater: Met de drie Stooges de wereld rond. 20 uur, a.l. De Eenhoorn: Algemene vergadering Z.L.M.- kring West-Zeeuwseh-Vlaanderen. 14 u. Terneuzen Luxor: De scherpschutters, 20 Bergen op Zoom Roxy: Het meisje van de zolderkamer. 20 uur. 18 Jaar. Luxor: Liefde en hartstocht In de Zuidzee, 20 u. zwembad komt. Deze zaak heeft de volle aandacht van het college, ver zekerde hij de raad. Voor wat betreft de exploitatie van en de verantwoor delijkheid over de nieuwe sportterrei nen is overleg gepleegd met de ver- enigingsvoorzilters. Over exploitatie- cijfer s kon hij nog weinig zeggen. Wet houder P. Zegers zei, dat de ratio- bouwplannen voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen nog in studie zijn bij de Centrale Dienst voor Bouw- en Wo ningtoezicht. Wat Breskens precies krijgt aan vervangende woningen was hem nog niet bekend. De heer Vergouwe bleek toch niet he lemaal gerust te zijn over de deelna me van Breskens aan die ratiobouw. Hij sprak de vrees uit, dat het contin gent vervangend bouwvolume wel eens in gevaar zou kunnen komen, met als gevolg, minder woningen voor Breskens dan vóór die toegepaste bouwmethode. Uitvoerige aandacht besteedde de raad daarna aan de artikelsgewijze, behandelde gemeentebegroting. Over enkele punten van minder be lang wilden de raadsleden een aparte stemming, maar de totale begroting verwierf hun goedkeuring. Wildrit door W.-Z.-Vlaanderen De regionale autoclub voor West-Z.- Vlaanderen houdt 27 december a.s. de jaarlijkse wildrit. Deze oriëntatierit wordt gereden met een gemiddelde snel heid van 30 kilometer per uur en de lengte bedraagt ongeveer 40 kilometer. Start en finish vinden te Zuidzande plaats waar ook de uitslag bekendge maakt wordt in hotel De Zwaan. Kerstavond in Spui In de geheel gevulde gereformeerde kerk te Spui werd dezer dagen een kerstavond gehouden, Het eerste deel bestond uit een zangdienst. De jeugd van Spui voerde een kerstspel getiteld „de ster van Bethlehem" van Martin Nijhof op. De kerstavond werd gesloten door ds. M. den Boer uit Zaamslag. Raad Cadzand woensdag in begrotingszitting De raad van Cadzand is tegen woens dag 23 december des avonds half acht in openbare vergadering bijeengeroepen. De agenda bevat o.m. de volgende pun ten: voorstel tot verbetering van een ge deelte van de Mariastrarat en tot uit voering van de le fase van het plan tot verbetering van de Boulevard de Wie lingen en om b. en w. te machtigen de nodige maatregelen te nemen om tot aanbesteding van deze werken te ko men tot vaststelling van een grondstof- fenbijslagregeling, tot voorlopige vast stelling van de rekening 1963, tot vast stelling van de begroting 1965 en de le wijziging van deze begroting. S CHOONDIJKE Gecombineerde kerstvergadering De leden van de beide West-Zeeuws- Vlaamse afdelingen van de C.P.B. Kwa men dezer dagen in het jeugdgebouw „Laus Deo" te Schoondijke in een ge combineerde kerstvergadering bijeen. Spreekster op deze bijeenkomst was da. H. Neeling uit Zuidzande, die sprak over het onderwerp „Nu sijt wellecome", waarbij dia's over het kerstgebeuren werden vertoond. Het verdere program ma, dat voor de pauze geleid werd door mevr. Quaak en daarna door mej A. van Hoeve, bevatte de volledige kerst liturgie van de C.P.B. met zang, decla matie en na dankzegging gesloten met samenzang van „Stille Nacht, heilige nacht". OOSTBURG Kerstmiddag bejaarden In een sfeervol versierde zaal van de Ned. herv. jeugdcentrum te Oostburg hadden de dames van de O.V.V. vrijdag middag de leden van de Oostburgse be jaardensociëteit te gast tijdens de kerst middag. Voor de aanwezigen was het een zeer op prijs gestelde verrassing, dat de organiserende dames niet alleen kos ten noch moeite gespaard hadden voor de aankleding van de zaal, maar dat er zelfs voor een complete warme maal tijd was gezorgd. Verder werd er, zoals gebruikelijk een kerstverhaal voorgele zen, werden er kerstliederen gezonger en werd er gedeclameerd. Alle bejaarden toonden zich erg dankbaar voor deze ;ezellige en goed geslaagde kerstbijeen- :omst. SLUIS Uitvoering W.I.K. De gymnastiekvereniging „Willen Is kunnen" uit Sluis hield in het parochie huis zijn jaarlijkse uitvoering onder lei ding van de heer P. J. Fraanje. De heer W. H. Kapsenberg, voorzitter, kon een groot aantal belangstellenden welkom heten. De verschillende groepen ver toonden in een vlot tempo toestel en vrije oefeningen, w.o. rekstok, brug en paard en een „steeple-chase" voor jon gens. Aan het eind van deze zeer ge slaagde avond bracht de heer Kapsen berg dank aan de heer Fraanje voor het instuderen van de oefeningen. Sportveld in Nieuwvliet: kapitaalwerk in 1965 In de een dezer dagen gehouden open bare vergadering heeft de raad van Nieuwvliet zonder hoofdelijke stemming de sluitende begroting voor het jaar 1965 vastgesteld, alsmede 2 wijzigingen daarop, waarin enkele nieuwe kapitaal uitgaven zijn opgenomen, namelijk voor het plaatsen van nieuwe wijzerborden aan ae gemeentetoren, het reinigen van het rioolbuizennet, asfaltering van de Mettenijedijk en de weg onder langs de zeedjjk, de aankoop van een motorgras- maaimachine en de aanleg van een sportveld. Dit laatste kan de Nederland se Heide Mij doen in D.A.C.W .-verband, waarbjj steun uit de rijkskas wordt ver leend. De uiteindelijk ten laste van de gemeente komende kosten zullen maxi maal 9500,bedragen. Zowel de voorzitter als de leden toon den zich verheugd, dat deze uitgaven kunnen worden gedaan zonder tot belas tingverhoging te moeten overgaan al stak de voorzitter zijn misnoegen over de korting van de uitkering als pro bleemgemeente van 2,per inwoner op de garantie-uitkering uit het ge meentefonds niet onder stoelen of ban ken. Deze kortingsregeling noemde hij onrechtvaardig, omdat de gemeente Nieuwvliet als probleemgemeente met dezelfde moeilijkheden heeft te kam pen als de overige gemeenten in Zee land, die geen garantie-uitkering heb ben. Het slachten zal met Ingang van 1965 duurder worden, omdat de vleeskeu ringsdienst met een verlies werkt. Voort aan zal voor het keuren van een varken 7,50 en van een rund 15,moeten worden betaald, terwijl voor keuring van uit een andere kring Ingevoerd v' 7 -s 0,05 per kg dient te worden be taald. ij- motie van de gemeenteraad van Uringeradeel waarin tot uitdrukking wordt gebracht, dat de uitkeringen uit het gemeentefonds te laag zijn om tot een behoorlijk verzorgingspeil te komen, werd voor kennisgeving aangenomen, Tegen het voornemen van het bestuur va.n de Stichting Beschuttende Werk plaats te Oostburg om de stichtings vorm los te laten en daarvoor in de plaats een rechtspersoonlijkheid bezit tend lichaam in te stellen bestond geen bezwaar. Het vergoedingsbedrag per leerling voor de openbare lagere school werd voor 1965 vastgesteld op 166,94. De erfpacht van een stukje grond, waar op het gemeentehuis is gebouwd, wordt verlengd. De te betalen vergoeding aan dè Ned. herv. kerk zal voortaan 0," \2 bedragen, voorheen was 0,02. TOT 9 UUR GEOPEND. 1 FLES ZOETE WIJN 1,85 1 FLES ZURE WIJN 2,60 1 FLES ADVOCAAT 3,85 SAMEN 8,30 l By inlevering van deze bon En ook nog: bij aankoop van 10,of meer óf 1 fles KERSEN of RO- ZIJNEN van 1,25 Wy bezorgen gratis. DE ALLERBESTE COGNAC I 3 BON - BON - BON - BON 3 TERNEUZEN Interkerkelijke zangdienst In de Ned. herv. kerk aan de Noord straat te Terneuzen is zaterdagavond een drukbezochte interkerkelijke zang dienst gehouden. Tussen het zingen door werden er gedeelten uit de bijbel gele zen door ds. J. Scholten, herv. predi kant, ds. Gispen, geref. predikant, pas toor-deken J. A. A. van Mechelen en lui tenant Outhuyse van het Leger des Heils. De opening van de dienst werd verricht door de burgemeester van Ter- neuzen, mr. H. Rijpstra. De dienst was georganiseerd in samenwerking met de Ned. hervormde kerk, de geref. kerk (syn.), de r.k.-kerk en het Leger des Heils in Terneuzen. Kerstviering chr. school voor b.l.o. De leerlingen van de chr. b.l.o.-school te Terneuzen hebben ook dit jaar weer kerstfeest gevierd. Eerst was de klas van mej. A. Haan aan de beurt. Deze onderwijzeres kon ech ter wegens ziekte niet aanwezig zijn. Mej. De Bruin las hier het kerstverhaal en vertelde, in voor de kinderen begrij pelijke bewoordingen, het kerstevangelie. De tweede avond werd druk bezocht door ouders en leerlingen. Mej. De Bruin las de lofzang van Maria, waarna vijf jongens de profetieën lazen. De heer Moens vertelde het kerstverhaal; mej. A. Wiegand droeg een spannend verhaal voorv Deze, voor de leerlingen van de b.l.o.-school wel zeer bijzondere avonden, zijn alleen mogelijk door bijdragen van anderen. Mej. De Bruin bracht in haar slotwoord dank aan allen die dit feest door hun steun mogelijk hebben ge maakt SINT-JANSTEEN Scooter botste op auto De heer L. J. S. wilde met zijn auto in Julianastraat te St.-Jansteen een erf oprijden, dat aan de linkerkant van de weg lag. Hij gaf wel richting aan, maar sloeg geen acht op de scooterrijder B. S. die dicht achter hem reed. Een aan rijding was daarvan het gevolg. Geen persoanlijke ongelukken, wel materiële schade. Voor élk wat wils: Dam- en Schaakrubriek. Puzzel. Stripverhalen. Jeugdrubriek. Kinderkrant. Feuilleton. Dit alles vindt U in de P.Z.C Rynberg's Handeisbureau Noordstraat 78 - tel. 2304. Het bestuur van de melkslijtersvereniging maakt het geachte pu bliek van Terneuzen be kend, dat er op zater dag 26 dec. 196Jf en op zaterdag 2 januari 1965 niet met melk wordt gevent. KAMER VAN KOOPHAN DEL EN FABRIEKEN VOOR ZEEUWSCH- VLAANDEREN TE TERNEUZEN. Bij beschikking van de mische zaken van 16 decem ber 1964 is het retributie reglement. zoals dat in de openbare vergadering der Kamer van 6 november 1964 werd vastgesteld, goed gekeurd. Dit reglement ligt voor een ieder ter inzage op het secretariaat der Ka mer tijdens de uren waarop dit voor het publiek is open gesteld. Ir. R. H. van Krevelen, voorzitter. A. Hendrikse, secretaris. Voor al het actuele nieuws de Onbetwistbaar een PARKER Wie een Parker koopt, koopt méér dan „een vulpen". Karakter door bijzondere klasse èn bijzondere kwa liteit. Daarom adviseren wij bij voor- horloger - juwelier OOSTBURG keur Parker. Bij voorbeeld de Parker 51 of 61. Unieke vulpennen, die wij u (in diverse uitvoe ringen) graag tonen en waarover wij u graag méér vertellen. Komt u hem eens proberen! Parker 51 v.a. f65.-, Parker 61 v.a. f72.50 Domburg bezorgde invalide vrouw t.v.-toestel Het Initiatief van twee dames In Dom burg beeft er toe geleld, dat ln een wo ning van het echtpaar Fritz-de Voogd ln de Domburgae fechuitvlotstraal thans een televisietoestel pr(Jkt. De heer Fritz (63) is nog werkzaam by een bloemist. Zijn echtgenote heeft al Jarenlang i stlge reuma, waardoor z(j niet meer bulten lean komen. De betrokken dame® hebben gelden In gezameld bij verscheidene particulieren en de Domburgse middenstand. Door lo ting werd bepaald welke van de twee radlo-t.v.-bedrljven in Domburg het t.v.- kleinbeeldapparaat met tafeltje en lamp zou leveren. Juist op de 63e verjaardag van de heer Fritz arriveer de net toestel bij het dankbare echtpaar. VEILING ZUIDHOLLANDSE EILANDEN Aardappelen 1013, Andijvie 8806. Rode kool 10—20. Gele kool 10—18. Gr. kool 11— 17. Boerekool 15—17. Sla Ia 30—38. II* 7—14. Stoofsla 35—46, Spruiten Ia 35—77, Ila 2145 Ib 29—33. IIb 20—25. Ie 80—23. ld 60-73. Aanvoer 3S ton. Prei 1826. Selderij lè21 Peterselie 1518. Grote peen 5—14. Uien 17 —«24, Uien jjecchoond 17—22, Sjalotten 22— lib 2533. Aanvoer 38 ton. Black AUcante 233-234. Golden Delicious Ian 33—44. Ia 3G—41. Ib 26-34. Ic 17-22. CoXS Orange Pippin laa 6782. la 38—56. Ib 28 36. Ic 13—22. Goudrenet laa 22—38. I* 22—28. Ib 17—21. 1c 1215. ComteMe de Paris laa 2836. Ia 24—32. Ib 18-21. St. Remy Ia 27 —33. Ib 28—32. Ic 30—31. VISMIJN COLUNSPLAAT. Exportgarnalen. aanvoer 5770 kg. 132—258. Schar 189 kg. 3ot 298 kg. Schol 577 kg. Kabeljauw 252 kg. Sprot 683 kg. Ongesorteer de vla 200 kg. In I960 12,5 miljoen, nu 16 miljoen Rijk zal om extra bijdrage worden verzocht Tijdens een vergadering in het Ter- neuzense gemeentehuis van de raad van bestuur van de afvalwa terleiding kanaalzone Zeeutvsch- Vlaanderen hebben de leden maan dagmorgen uitvoerig van gedach ten gewisseld over het vraagstuk van de financiering, dat door de voortdurende kostenstijgingen een bron is van zorg. In een finaucie- ringsschema, dat de leden maan dagmorgen voorgelegd kregeu, de totale investering geraamd op 16 miljoen gulden. In 1960 raamde men de kosten van het gehele pro ject nog op 121/2 miljoen, terwijl nog eerder de kosten zelfs werden geschat op miljoen. Naar aanleiding van het financierings schema stelde voorzitter G. van Waes. Tegen dit laatste protesteerde de verte genwoordiger van Sas van Gent, fr. R. H. van Krevelen. Indertijd was overeen gekomen, zo meende hij, dat het bedrag van 3^> cent niet aan stijgingen onder hevig zou zijn. Hij vond het niet accep tabel als de industrie meer zou moeten betalen. „Het gaat niet aan dat de indus trie nu zou moeten opdraaien voor te korten, omdat de gemeenten zo moeilijk zitten en de industrie toch zoveel geld verdient", zei de heer Van Krevelen, die een verhoging van het bedrag per m3 in flagrante strijd noemde met de oor spronkelijke opzet. Voorzitter Van Waes moest het ant woord schuldig blijven op een vraag van Terneuzens vertegenwoordiger P. Huybregts welk onderdeel van het hele project nu verantwoordelijk is voor de grote kostenstijgingen, „we hebben aangenomen dat dit een gevolg is van de algemene kostenstijgingen en we heb ben dat bevestigd gekregen bij het mi nisterie van economische zaken", zei hij. De vertegenwoordiger van Axel, de heer D. J. Oggel, drong daarna aan op be spoediging van het werk, „omdat het an ders straks weer duurder wordt". De heer Van Waes deelde ten aanzien hier van mee dat bij" het ingenieursbureau reeds was gevraagd om met de meeste spoed de bestekken gereed te maken. Over de krappe financiën zei de heer Van Waes dat men van Belgische woner (afvoer van water) en f fi.per inwoner (uit het gemeentefonds) by dra gen, niet in staat zijn een nog zwaar dere belasting te dragen. In het dage- ïyks bestuur is daarom gedacht aan het zou echter afbreuk doen aan spronkelijke opzet: het verbeteren van het industriële klimaat, zodat de voor zitter meende dat men op de Belgische interesse maar niet moest ingaan, •ragen van additionele" voorzieningen I De bespreking van het flnancierings- aan het ministerie van binnenlandse za- vraagstuk en het vragen van additionele ken en aan dat van economische zaken voorzieningen, werd tenslotte uitgesteld en tevens aan het verhogen van de af-1 tot een volgende vergadering. De heer voerprys per m3, die de industrie vooriVan Waes zegde toe dan te zuilen zor- het afvoeren van afvalwater moet beta- gen voor een overzicht, waaruit blijkt len (nu S/2 cent). Jubileum zangvereniging Ter gelegenheid van het 45-jarig be staan van de christelijke zangvereniging „God is mijn Lied" te Breskens is in de Nederlands hervormde kerk een jubi leumzangavond gehouden, waaraan werd medegewerkt door de koren „Looft den Heer" uit Nieuwvliet, „De heer is onze Banier" uit Waterlandkerkje, Neder lands hervormd kerkkoor uit Oostburg, Excelsior" uit Groede, Soli Deo Glo ria uit Oostburg, Nederlands hervormd kerkkoor uit Cadzand en de christelijke muziekvereniging „Excelsior" uit Cad zand. De voorzitter, de heer A. Wisse, gaf een overzicht van hetgeen de vereniging in ting Sr., voor hetgeen hij in zijn perio de voor de vereniging heeft gedaan. Burgemeester J. Eekhout van Breskens braent zijn gelukwensen over namens het gemeentebestuur. Voorts werd nog het woord gevoerd door mejuffrouw De Bruyne namens de ring Zeeland, de heer J. de Bliek namens de chr. zangvereni gingen en de deelnemende koren, ds. Praas namens de vrij evangelische ge- kerk van Breskens, de heer Burgers namens de vergadering der gelovigen en de heer Buijze namens de gereformeerde kerk te'Breskens. Een bijzondere mede deling werd nog gedaan door voorzit ter Wisse nl. dat de heer en mevrouw C. v. d. Heuvel hun 45-jarig jubileum als lid van de zangvereniging vierden, ter wijl mevrouw S. ReijnhoudtBasting haar 35-jarig jubileum vierde. Namens het bestuur werden zij gelukgewenst. De kerk was tot de laatste plaats be zet. Ds. Spaans sloot deze bijeenkomst met gebed. Kerstbijeenkomst De afdeling Sluis van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield de kerstbij eenkomst in hotel „Wilhelmina". De pre sidente, mevrouw A. Lako-de Hullu kon een groot aantal dames welkom he'~~ Deze bijeenkomst met kaarslicht maaltijd werd geleid door wika A. J. Dales uit Retranchement, die naast een aantal gedichten o.m. voorlas uit de kerstverhalen van Selma Lagerlöf. AXEL Plattelandsavond Dezer dagen hielden de P.J.G. en de Z. P.M. in het „Centrum" te Axel een plattelandsavond, waarvoor veel belanj stelling bestond. De voorzitter van afdeling, de heer J. de Kraker, opende de bijeenkomst. Nadat dejeugdige leden een kleine revue voor het voetlicht had den gebracht, werd het toneelstuk „Gerda van Anna's hoeve" opgevoerd onder regie van de heer C. de Feijter. Tussen de bedrijven door werd een ver loting gehouden. De presidente, mej. J. Quaak, dankte de medewerkers. Een gezellig bal besloot deze avond. BRESKENS Duivententoonstelling Dezer dagen hiel de postduivenhouders- vereniging „Nog Sneller" te Breskens in zaal „Pleijte" een duivententoonstel ling met een daaraan verbonden keu ring. D'e volgende deelnemers behaal den met hun duif een eerste prijs: J. Klaaijsen (jonge doffer, tevens kampi- oendoffer): P. Blaakman (jonge duivfn- nen); J. Klaaijsen (jarige doffers): A. Verstraaten jarige duiven): I. de Jon ge (oude doffers): J. Datthijn (oude •duivinnen, tevens kampioenduivin; A. van der Voorde (late doffers); A. Ver straaten (late duivinnen). Gevonden voorwerpen De volgende voorwerpen werden bij de rijkspolitie te Breskens aangegeven; een rode portemonnee met inhoud; een zilverkleurig armbandje (6-delig); trui tje; rood-wit-grys en witte muts; een blauw kinderwantje (wol); een huis sleutel; een zwarte dameshandschoen; een lederen handschoen; een blauw groen en geel gekl. stoffen boodschap pentas met rieten hengsels; 1 paar blau we kinderwantjes; een hoofddoek; licht gekleurde geelzwarte rand met penning motieven. Inlichtingen over de bovenge noemde voorwerpen zijn te verkrijgen bij de rijkspolitie te Breskens. wat nu precies de oorzaak is van de toe neming der kosten. Het overige deel van de vergadering was onder meer gewijd aan het verlen gen van rekening-courant overeenkom sten met de N.V. Bank voor Nederland se Gemeenten (f 100.000) en met de N.V. Hondius te Terneuzen (1 miljoen). Van de laatstgenoemde overeenkomst zal al leen gebruik gemaakt worden als het niet mogelijk blijkt met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten een ïeke- ning-courant overeenkomst af te sluiten voor een miljoen gulden. Het renteper centage ligt daar namelijk gunstiger dan by de N.V. Hondius. „Omdat de Bank voor Nederlandse Gemeenten voor 31 de cember geen beslissing meer kan nemen, hebben we voor alle zekerheid voorge steld de overeenkomst met Hondius N.V. te continueren", aldus de heer Van Waes. De leden van de raad van bestuur gin gen ook aecoord met een voorstel het risico van aansprakelijkheid te verzeke ren. Daarvoor zal by diverse assuradeu ren offerte worden gewaagd. De begro- ting voor 1965 werd goedgekeurd zonder veel op- of aanmerkingen. Tenslotte werd de bouw van een voetbrug bij het gemaal Sluiskil (Korte Blikstraat) voor f 8890.gegund aan de N.V. Visser en Smits aannemingsmaatschappy. COOP. VELUWSE E1ERVEILINC. 225 380 «tuk», handel ru*tl*. Prijzen (per 100 stuks) eieren van 49-55 11.71—12.19. 55-81 12.04—13.32. 62-65 13.79—14.29. 65-69 14.33 -14.80. GRAANBEURS ROTTERDAM Rotterdam 21-12. Op de Rotterdamse tfrann- bMir* werden de volgende prijzen genoteerd af boerderij: tarwe, doorsneekwalltcst ba lt pel vocht levering deze weck to: 3850. Zomergeat. volgen» momlcr tot 29.—, groene erwten tot 37.—. «chofcker* tot 43,—. bruine bonen, bberenschoon tot 76.—. AARDAPPELUKUR8 ROTTERDAM Rotterdam 21-12- Klel-nardappelcn voor het binnenland: Eigenheimer* 40 mm opwaart» 15jCO—16.75. Bintje 35 mm tot SO mm 1080 —11XO. Bintje 40 mm opwaart» ln W* ma ten 11.50—12.50. Meerlander 40 mm 12 50— 1350. Bevelander 40 mm opwaart» 15-00— 16-25. Furore 40 rrsm opwaart» 11.0014.00. Zandaardappelen binnenland. Llbertaa 40 mm opwaart» 8 30- Klel-aardappclen voor de ex port: Bintje 35 mm opwaart* In twee ma ten gesorteerd 10.7511 25. Bintje 45 mm op waarts in verschillende maten gesorteerd 12.00—12.75. Zandaardapelen voor de export: IJselater 35 mm opwaart* 6.50. Patrones 35 mm opwaart* 8.25. Voron 35 mm opwaart» 8,25. Vocraardappelen 250—4.50. Stemming: binnenland rustig - buitenland rusUg Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvoor-waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. VLASMARKT ROTTERDAM 21 december. Waterrootvla»: lage soorten van 1.55 tot 1.85. middensoorten van 1,90 tot 2.15. best vlas van 2.20 tot 2.30. Dauwroot- vlas: van 1.40 tot 1.75 Breekvlas. van 0.90 tot 1.35. afhankelijk van kwaliteit en be werking. Gezwingelde lokken: van 050 tot 0.80. Het aanbod van waterrootvla* bestond In de afgelopen week hoofdzakelijk uit lagere kwaliteiten waarvoor de markt kalm ge stemd war, In verband met de geringe be langstelling werd de produktle In deze soor- tóen niet ten volle verkocht. Voor de mid densoorten en best vla» bestond goede vraag, maar het aanbod hierin le klein en werd ge heel verkocht. De prijzen ln de lagere soor ten konden zlcJ» moeilijk handhaven, ln de betóre merken ondergingen zij geen veran dering. De produktle van dauwrootvtas werd op het zelfde peJ gehandhaafd, het aanbod werd grotendeels opgenomen tegen onveranderde prijzen. Breekvlas wordt weinig gezwingeld, het aanbod werd verkocht Gezwingelde lok ken komen regelmatig aan de markt, het aanbod werd nagenoeg geheel verkocht de prijzen bleven gehandhaafd. VEILING MIDDELBURG. 21 december. Bloemkool 6 per kist 5970, 8 49—54, 10 22—23, 12 22. Boerenkool 7. Sav. kool 1 16—20, 2 20, Witlof A 50—62, B 42—60, Glassla C 15—18. Glasandljvlc 42—67. Andij vie 8—47. Spruiten A 46—64, B 23—51. C 21 22. Spruiten geschoond A 60—70. B 42—51. Wijnpeen 9—13. Prei 12—28. Uien 25—26. Kro ten 6. Rode kool 9—17. Glaevcldsla 206—213. VEILING BERGEN OP ZOOM. 21 december. Boerenkool 49. Bloemkool 29 —114. Rode kool 8—21. Wittó kool 9—11. Sav. kool 715. Spruiten 22123. Was peen 13 26. Breekpeen 8—11. Uien 8—16. Witlof 10— 58. Sla 7—20. Andijvie glas 48—78. Prei 12— 24. Coxs Orange 14—68. Jonathan 15. Golden Delicious 1737. Goudrenet 1218. MARKTBERICHT CAVETHO. Tarwe met zeer maUge aanvoer en geringe vraag en onveranderde prijzen. Brouwgerst Balder en Cambmus geschoond op Duitse condities f 33.50 voor levering februari 1965. Klppegerst 1 31.25. Maalgerst tot f 28.75. 3 erwten 1 42 voor januari: 6 erwten f 41 voor januari en op monster tot f 37.50: 3 ej schokkers f 54 voor december en f 50 voor Januari. 5 schokkers f 48 voor januari en op monster tot f 46 Bruine bonen moeilijk te plaatsen tot f 85. Blauwmaanzaad, export- kwaliteit f 15! voor levering januarl-maart. In verband met de aanstaande feestdagen, verschijnt ons marktbericht de eerstvolgende twee weken niet. VEILING GOES. 21 december. Knolselderij 1 22. Kropsla C l 13. Selderij 616. Peterselie 15. Aardappelen 12—13. Witlof A 1 45—52, A 2 38—40. B 1 41. B 2 34. Spruiten A 2 3950, B 1 30. E 2 20—22, idem gesch. A 1 72, B 1 4a Knolsel- éderij 2 4. Andijvie afw. 10—31, idem kas 1 81. Stoofsla 37. Veldsla 1 76. 2 53—62. Wat- peen B 1 12—13. Uien afw. 7—0. Prei A 1 18—22, A 2 13. Groene sav. kool 1 17—18. 2 7—17. Rode kool 2 11. B 1 7. Witte kool 1 6— 7. Boerenkool 1 7—13, 2 11—12. Spannende kaartwedstrijd Dezer dagen werden de laatste partyen gespeeld van de door de ambtenaren- vereniging „Oostburg" in hotel „Victo ry" georganiseerde kerstcompetitie in het bieden. Tot het laatst bleef de opan- ning er in, omdat de beide kanshebl op de eerste plaats vrywel op gel hoogte bleven- Toen wedstrijdleider B. Schrier na afloop de uitslag bekend maakte, bleek dat de heer W. Kierks met het kleinst mogeüjke verschil (1 tegenpunt minder) als eerste was ge ëindigd. In totaal moest elke deelnemer 20 partijen spelen. De - 1 W. Klerks 14 gew. p A. van Loenhout 14 j Gruson 11 few. part. 75 tegenpt; 7 me vrouw H. Gruson 11 gew. part. 82 te- genpt; 8 J. Zwemer 11 gew. part. 88 te- "enpt. ie uistlag van de aparte avondcompeti tie. waarvoor 4 partyen moesten wor den gespeeld was: genpt; 2 part. 0 tegenpt; 3 B. Schrier 3 gew. part. 5 tegenpt; 4 W. Peperzak 3 gew. part. 6 tegenpt." T af eltennistoernooi In de u.t.s. aan de Industrieweg te Terneuzen werd zaterdagmiddag voor de tweede maal een succesvol tafel tennistoernooi gehouden door de Ter- neuzense u.t.s. club (T.U.C.). Niet minder dan 48 leerlingen van scholen uit Axel, Oostburg, Hulst en Terneu zen waren aanwezig om hun krachten op de tafels te meten. Tevoren was het toernooi officieel geopend door de directeur van de u.t.s., de heer Ver meulen. Na een spannende strijd aan de vier tafels kon de mentor van de school- •ereniging, de heer Veraart, in de na middag tot de prijsuitreiking over gaan. By de dames, die voor het eerst aan dit toernooi deelnamen, was de uitslag als volgt: 1. Dianne Thomas, P.H. lyceum, Ter neuzen; 2, Heieen Miras, idem; Nettie Koster, idem. De groepsprijs ging naar de l.t.s. uit Hulst, met u.t.s. 1 en 2 uit Terneuzen op een gedeelde tweede en derde plaats, terwijl het team van de Oost burgse l.t.s. genoegen moest nemen met de vierde plaats. Voor de indivi duele prijs eindigde Fr. van Water schoot van de l.t.s. Hulst op de eerste plaats, met J. Aers van u.t.s. Terneu zen als tweede, H. Langeraert van 1 t.s. Oostburg als derde en J. Colpaert van de u.t.s. Terneuzen als vierde prijswinnaar. De algehele leiding van dit toernooi berustte bij de mentors van de school vereniging, de heren Van Overmee- ren, Nieuwdorp en Veraart. Heden overleed te Rot terdam na een smarte- ïyk lijden, onze gelief de schoonzoon, zwager en oom JOHANNES MATTHÊUS VAN DE VELDE op de leeftyd van 42 jaar. Uit aller naam. Wed. M. W. van Waarde-Hage. Nieuw- en St. Joosland, 21 december 1964. Kerkstraat 6. Heden overleed onze geliefde broeder en oom, de heer JOHANNES ADRIAAN VAN NIEUWEN- HULTZEN, in de ouderdom van byna 59 jaar. Goes: C. J. Suurland- van Nleuwenhu(jzen. M. Suurland. Goes, 21 december 1964. Heden overleed onze geliefde, zorgzame man, vader en behuwd- vader, de heer JOHANNES ADRIAAN VAN NTEUWEN- HULJZEN, in de ouderdom van byna 59 jaar. Poortvliet: M. H. van Nieuwen- huijzen- Vogelaar. Retranchement: A. van Dyke- van Nieuwenhuyzen. J. A. van Dyke. Poortvliet: Hans van Nieuwen- huijzen. Poortvliet, 21 december 1964. Liever geen bezoek. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaatshebben op donderdag 24 december a.s., des namiddags om 2 uur te Poortvliet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17