ix: verkouden? Amsterdamse Benrs Geldomzet middenstand blijft een stijgende lijn vertonen Klanken uit de ether RWftwm PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer snuiten weg ernw Waar zijn onze scheoen? 12 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 22 DECEMBER 1964 De geldomzetten in het midden- en kleinbedrijf blijven zich over het algemeen in een stijgende lijn be wegen. Dit blijkt uit gegevens over 19 branches van de detailhandel, verstrekt door het Economisch In stituut voor het Midden- en Klein bedrijf. Hieruit kan zelfs worden afgeleid dat de procentuele toeneming van de geld omzetten in de eerste drie kwartalen van 196-1 bij 15 branches groter en bij slechts twee kleiner was dan de procentuele, stijging in geheel 1963 ten opzichte van 1962. In het derde kwartaal 1964 week de procentuele toeneming overigens niet belangrijk af van de gemiddelde stijging in de zes maanden daarvoor. Bij de voedingsmiddelenbranches lagen de geldomzetten in de eerste negen maanden 7 tot 13 procent boven die in hetzelfde tijdvak van 1963. Het geringst was de stijging in de detailhandel in aardappelen, groenten en fruit. De grootste omzetvermeerdering werd ge boekt in het slagersbedrijf. Deze moet geheel worden toegeschreven aan de sterk gestegen vleesprijzen. De omzetstijgingen in de branches duurzame consumptiegoederen waren veelal groter, en liepen sterker uiteen dan in de voedingsmiddelensector. In de schoendetailhandel werd de kleinste om- Gelderman verwacht lager resultaat De omzet over de eerste zeven maan den van 1964 van H. P. Gelderman en Zonen N.V. Oldenzaal was bevredigend. Ook de resultaten over de genoemde pe riode zijn, ondanks de kostenstijgingen, niet tegengevallen. Door een vrij plotselinge wijziging in de marktsituatie verminderde omstreeks augustus evenwel de vraag tengevolge waarvan de voorraden toenamen en in enkele afdelingen een onderbezetting ontstond. Hoewel midden oktober een verbetering in de afroepen kon worden geconstateerd en de orderportefeuille van voldoende omvang is, zullen, naar verwacht mag worden, de genoemde ontwikkelingen tot gevolg hebben, dat het resultaat van dit jaar waarschijnlijk ten achter zal blijven bij dat van '63. zetvermeerdering geboekt met 10 pro cent, gevolgd door de detailhandel in textiel met 11 procent. De stijging was het grootst bij de detailhandel in goud, zilver, juwelen en uurwerken met 25 procent. De verschillende genotmiddelenbranches behaalden allen hogere stijgingspercen tages dan vorig jaar. De detailhandel in alcoholhoudende en alcoholvrije dranken bereikte een omzetvermeerdering var procent. In de overige branches valt vooral de belangrijkse omzetstijging op in de par fumerie-speciaalzaken en in de parfu merie-afdelingen van het kappersbe- drijf. Schadevergoedings overeenkomst met Hongarije Het is 1963 hervatte overleg met Hon garije over financiële vraagstukken heeft geleid tot een overeenkomst die vrydag te Boedapest is geparafeerd. Hongarije zal aan Nederland een bedrag f 1.250.000 betalen. Hiervan Is 325.000 bestemd voor een tussen de Vereeniging voor den Effec tenhandel en het Hongaarse ministerie van financiën gesloten aflossingsrege ling voor in Nederlands bezit zijnde Hongaarse obligaties. Een bedrag van 925.000 wordt betaald als schadever goeding voor genationaliseerde Neder landse huizen in Hongarije, verspreid aandelenbezit en enkele incidentele tot dusverre nog niet geregelde Nederland se fianciële belangen. Van Nederlandse zijde werden de onderhandelingen geleid door drs. F. Winkler van het ministerie van economische zaken, zo heeft het ministerie van economische zaken mee gedeeld. KERSTBOMENMARKT STORTTE IN Vooral door import uit België zijn de prijzen van kerstbomen in Nederland snel dalende. De Belgische groothan del levert in Brabant en Limburg thans reeds kerstbomen voor gemid deld 60 cent per stuk. Buitenlandse handel van de Benelux Het secretariaat-generaal der Benelux Economische Unie meldt, dat de Bene- luxlanden in januari-septembcr 1964 voor een waarde van f 28.800 miljoen of B.f. 397,8 miljard aan goederen uit der de landen 20,2 ten opzichte van januari-september 1963) hebben inge voerd. De uitvoer naar derde landen beliep f 24.263 miljoen of b.f. 335.1 miljard, hetgeen een stijging van 14,8 4- bete kent, in vergelijking met januari-sep tember 1963. De invoer in de B.L.E.U. uit Nederland bedroeg in de eerste 9 maanden van 1964 2.303 miljoen of b.f. 31.812 mil joen, dit is 16,3 'c meer dan in de maan den januari-september 1963. De invoer in Nederland uit de B.L.E.U. beliep f 3.632 miljoen of b.f. 50.159 mil joen en steeg hiermee met 18,1 ten opzichte van januari-september 1963. Zoals gewoonlijk in de maanden septem ber, wordt in de Beneluxhandel met derde landen de Invoer geheel gedekt door de uitvoer. De handelsbalans is eind september op zijn gunstigst: het be drag waarmede de invoer de uitvoer overtreft beliep eind september 1964 f 4,5 miljard of b.f. 62.7 miljard tegen over een handelsbalanstekort van f 2.8 millard of b.f. 39,2 miljard eind sep tember 1963. Eind september 1964 over trof de invoer in Nederland uit de B.L.E.U. de invoer in de B.L.E.U. uit Nederland met f 1,3 miljard of b.f. 18,3 miljard, in 1963 was dit overschot f 1,1 miljard of b.f. 15,1 miljard. Wernink's Beton Wernink's Beton en Aanneming-Maat schappij N.V. Leiden, bericht over de gang van zaken in 1964 en de vooruit zichten voor 1965 het volgende: „De omzetten over het lopende jaar gen vrijwel bij alle afdelingen hoger dan in het vorige jaar, vooral bij de afde ling bouwwerken en fabrieksbedrijf. Hierdoor is het mogelflk gebleken de ge stegen kosten, die gedeeltelijk een inci denteel karakter dragen, geheel op te vangen, zodat het niet uitgesloten moet worden geacht, dat het eindresultaat een kleine verbetering van het dividend zal toelaten (over 1963 werd tien pet naar keuze in contanten of agio-aandelen uit gekeerd)". GROTE KETELOPDRACHT VOOR STORK De Koninklijke Machinefabriek gebr. Stork en Co N.V. (deel uitmakend van het concern der Verenigde Machinefa brieken) heeft van de Provinciale Geldcrscht Elektriciteits Maatschappij (P.G.E.M.) een opdracht ontvangen voor twee zeer grote stoomketels, bestemd voor de op een kunstmatig eiland in het IJselmeer te bouwen Flevocentrale van de P.G.E.M. Met de order is een bedrag gemoeid van enkele tientallen miljoenen guldens. Het gaat hierbij om de levering van twee ketelinstallaties, in capaciteit de grootste, die het bedrijf ooit in op dracht heeft gehad. Newyorkse beurs De Newyorkse effectenbeurs sloot gis teren gemengd by gematigde affaire, nadat er bij een aanvankelijk veelbe lovend avans de vaart was Uitgeraakt. Het industrieel gemiddelde van Dow Jones was middags om 3 uur nog maar 1.48 hoger, na een verbetering met 2.63 na het eerste uur. Om drie uur 's middags waren 3.900.000 shares omgezet, tegen 3.980.000 jl. vrijdag. De staalfondsen noteerden over het algemeen lager ondanks het nieuws dat de produktie van verleden week op het hoogste peil stond sedert begin 1960. General Motors kwam aanvan kelijk op een vol punt winst, maar ging met slechts een fractie winst de markt uit. Chrysler en American Mo tors waren fractioneel lager. Mack Trucks hield een goede winst vast. Du Pont verloor omstreeks een half punt, na vroegbeurs plus twee genoteerd te zijn. I.B.M. bleef praktisch onveran derd, maar Litton noteerde goed avans. Comsat herstelde zich van een duikeling ^n boekte per saldo nog kleine winst. Chas Macintosh eerste halfjaar 1964 zich in het tweede halfjaar tot nog toe heeft voortgezet. Onvoorziene omstandigheden voorbe houden zal de winst niet bij die van 1963 achterblijven. FUSIE IN GLASHANDEL In verband met de zich wijzigende v kooppolitiek in de glashandel zijn drie In Rotterdam gevestigde glashandelaren een fusie aangegaan. Het zijn Kampen's glashandel, Pontier en Co. en de afde ling glas voorheen P. Dolk en Zoon van de firma Lambert en Company. De drie bedrijven hebben zich per 1 Ja nuari 1965 verenigd tot de N.V. Glas unie. De directies hebben meegedeeld dat het voltallige personeel van hun be drijven in dienst zal komen bij de N.V. Glasunie. TOMADO BREIDT UIT De Tornado N.V., fabriek van metaal werken gaat haar bestaand bedrijf in Etten, dat met een bebouwde opper vlakte van 22.000 m2 verreweg het grootste bedrijf van het Tomadoconcern is, met 13.000 m2 ruimte uitbreiden. Men verwacht in juli 1965 met de bouw te kunnen beginnen. De nieuwe ruimte biedt mogelijkheden voor uitbreiding van de bestaande produktie en aanleg van nieuwe produktielijnen, waartoe be hoort die van plastic flessenkratten. Het bedrijf in Etten telt momenteel bijna 500 personeelsleden. Gedacht wordt aan de werving van nog een honderdtal werk nemers. Tot de uitbreidingen behoort voorts de vestiging van een nieuwe fa briek in Puurs in België van ongeveer 11.000 m2. CAROL DAY JA,JA,MISS 0AV, UM0ET" 'N OGENBLIKJE BOVEN KO MEN -J0S1E ZOU VERSCHRIKKELIJK KWAAD ZIJN. 2898. Ath keek piloot Storm even vreemd aan en schudde toen mee warig het hoofd. „Tjonge, jonge, jullie zijn toch wel een vreemd soortig mensenras. Nooit kunnen jullie nu eens de dingen aanvaar den zoals ze zijn. Jullie hebt altijd weer ideeën en in valletjes, waar mee je de loop der gebeurtenissen hoopt te beïnvloeden." Hij haalde de schouders op. ,,Nou ja, je moet het ook zelf maar weten. Kom mee!" Even later stonden zij in het magazijn temidden van allerlei fantastische nachines en enorme hoeveelheden reservemateriaal. „Daar staan e projectorslurven" wees Ath, „ook de kleinere soorten die jij bedoelt. En (an natuurlijk de genera tors. Ik weet niet wat je met dat spul hoopt te kunnen doen, maar in ieder geval moet je eerst de persoonlijke permissie van de gouver neur hebben, voordat je iets uit dit heiligdom mag wegslepen." Arend keek een beetje ver- EVENWICHTIGE MARKT Het Is gistermiddag de dag van de scheep- vaarlwaarden geweest. Aandelen Paketvaart en die van Scheepvaart-Unie werden van ve le kanten uit de markt genomen bij een vas te tot zeer vaste stemming. Paketvaart deed ca. 172, tegen vrijdag al» slotprijs IH'I. Op de incourante markt werden de winstbewij zen Paketvaart op f 3900 verhandeld, tegen eind vorige week f 3000 De speculatie in de aandelen van deze maatschappij geschiedt op geruchten dat de maatschappij een flinke hap uit de reserves zou willen nemen voor het creëren van een beleggingsmaatschappij. Scheepvaart Unie liep op van 13514 tot 136% (131%). De overige scheepvaartwaarden gin gen een tot twee punten omhoog. Later op de middag werd de handel in de scheep- vaarthoek een stuk kalmer, doch het sterk verhoogde koersniveau kon worden gehand- In de internationale waarden ging bitter weinig om. Hier was de stemming verdeeld. Philips, welk fonds vrijdag in Wallstreet een halve dollar lager sloot, werd op 152.20 153.10) verhandeld. Unilever Verklaring: gedaan en bieden: geda a: daalde ca. 80 cent tot f 14370. Kon. Olie verbeterde een paar dubbeltjes tot f 158,10 Voor Hoogovens werd een advieskoers op gegeven van 562 (555). De vaste stemming dit fonds wordt toegeschreven aan de sterk verhoogde staalproduktie van deze maatschappij over 1964, ten opzichte van 1963. AKU was zeer vast- Dit fonds stak met hoofd en schouders boven de overige hoofdfondsen uit De grote verkoper van de laatste tijd liet zich gistermiddag in de AKU- hoek niet zien. Hierdoor werden de remmen losgegooid. Het publiek alsmede de beroeps- handel namen de stukken uit de markt, waartegenover praktisch geen aanbod aan wezig was. Hierdoor steeg de koers van 491 tot 497 (486%). Het sterk verhoogde niveau lokte wat aanbod uit waardoor de koers daalde tot ca. 495. Ook de leidende cultures lagen gevraagd tn de markt. HVA verbeterde 2%, Amsterdam Rubber 1% punt op resp. 147% en 114%. Deli-maatschappij kon de vaste stemming van vrijdag volkomen handhaven. De sta fondsenmarkt was vriendelijker. In de lokale sector werden aandelen Vere nigde Blikfabrieken op 440 geadviseerd te gen een laafstgedane notering op 325. Daar entegen kreeg Thomassen en Drijver eer Amsterdamse wisselmarkt 3.59%—359%, Montreal 3.34 ft— 3,34ft, Parijs 73.29%—73.34%, Brus sel 7.22'/,—7.23%, Frankfort 90.35% -90.40%, Stockholm 69.78%— 69.83%, Zilrich 83.24—83.29. Milaan 57.47%—57.52%, Kopenhagen 51 90% 51.95%, Oslo 5018%—50 23%. We nen 139l%13.92%, Lissabon 1249% -12.51. lagere advieskoers op 660 (6901. Dit als ge volg van de aangekondigde fusie van Vere nigde Blik met Thomassen en Drijver Aan delen EMS kregen een hogere advieskoers, ééé3J(insselte-JaatA 3 19,ëxl—c? ANP-CBS BËURSINDICES ïn: d - Industrie Scheepvaart Bank en ver. Handel enz. Algemeen dividend: c 17-12 18-12 21-1 561.7 564.9 51 342 7 346 0 3- 139.6 235.1 165.8 403.0 Staatsleningen Ned '59 4% Ned. '60 4% Ned 47 3% Ned 48 3% Ned '50 3% Ned '55 3% Ned '37 3 Gr boek '46 Doll '47 lnv t W B Len '57 102-1 102% H V A. A.K.U Dell M Hoogov Philips Upilever Kon Olie 152.90 152.30 144.30 143.80 155.60 156.30 Seta. luctatv H.A.L. K L.M K.N S M Kon Pakelv 100% 101% 71.40 72 142% 144 164 171% St Mi] Ned Niev Goud. v Ommeren Rott LI. Schv Unie Alb HeQn Am droogd Berg Jurg Berk Pat Blaauwh Brienk Calve Centr, Suik. Fokker v Gelder Gist sp v d Heem Heineken Intern K.N Papier K. Zout Muller Ned Dok. Ned kab Netam N ijverdal Rolt Dr Dok Schelde N B 630 640 b 290% 290% 925 930 322 319% Schokbet Scholten F. Stokvis Vergd Blik. Vergd Mach Vredest. Wilton Zwanenb Interunie Robeco Valeurop AMRO Alg. Bank Ned Ned M Bank Amerlk. aand. Am Enka Am mot. Am Tel Anaconda Beth St. Cit Serv Curt Wr x claim Du Pont Gen Electr Gen Mot. Int Nick Kennecott Nat Can Rep Steel Shell Oil Stud Pack Tide Water U.S Steel PREMIEL Alkmaar A'dam '51 A'dam '56 1 A'dam '56 II A'dam '56 III Breda '54 Dordr '56 Elndh. '54 Ensch '54 D Haag '52 I D. Haag '52 H R'dam '52 I R'dam '52 II R'dam '57 Utrecht '52 li Z.-Holl '57 Z.-Holland '59 I 91% 42% 59% 6« 31% 52% DINSDAG 22 DECEMBER 1965 HILV. 1 402 m. 12.04 Volksliederen; 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor de boeren. 12.45 Actualitei ten teventueel gram.muziek). 12.55 Re ligieus nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Lich te gram.muziek met commentaar. 14.00 Voor de plattelandsvrouwen. 14.10 Lichte gram.muziek. 14.50 Lichtbaken, lezing. 15.00 Rieleksen amusementspro gramma (herhaling van zaterdag jl.) 16.00 Voor de zieken. 16.30 Onderweg: Godsdienstig programma. 17.00 Voor ae 17.35 Voor de padvinders. 17.50 - ïguitzending: Muziek van de Ne derlandse Antillen rond de jaarwisse ling. Spreker: Dr. G. D. van Wengen. 18.00 Pianospel en lichte orkestmuziek (gr.) 18.20 Uitzending van het Gerefor meerd Politiek Verbond. Geen neutrali teit. Tot spreekt: de heer J. van der - <u Sn ïg. tualiteiten. 19.30 Metropole-orkest SDI 18.30 Muzikaal portret: lichte mu ziek. 18.50 En nu mlin geval: vragen-' beaniwoording. 19.00 Nieuws 19.10 Ac- zangsoliste: lichte muziek. 20.00 Radio baasd, doch hij begreep, dat hij als vreem deling in de eerste plaats de etiquette der Voraks diende te respecteren. Hij twijfelde er niet aan of hij zou onmiddellijk toestemming krijgen om een tweetal projectoreenheden te gebruiken. Het was immers voor een goede zaak! Hij kon zyn oren dan ook nauwelijks ge loven, toen een lui achterover leunende Orminh hem even later toevoegde: „Daar voel ik bit ter weinig voor, aardling! 48 Hij schonk het laatste beetje wijn uit en dronk met kleine teugjes. „Vreemd, dat deze Rioja hier veel beter smaakt dan Ln Engeland." „Was het grotendeels geluk?" „Ik dacht bij mijzelf: waar had ze ei genlijk "werkelijk belangstelling voor? Voor mij zeker niet. Was ze niet gek op paarden? Was haar enthousiasme en kennis wat betreft paarden echt of was dat ook maar voorgewend? Ik dacht van niet, dus begon ik aan paar denrennen te denken." „Ja, ik begrijp het.' „Ik dacht: wat zal ze met het geld gaan doen? Waarschijnlijk naar de paardenrennen gaan en wedden. Waar worden de volgende week paarden rennen gehouden, en de week daarop, en de week daarop? Als ik er elke za terdag naar toe ga, moet ik haar uit eindelijk vinden ook al duurt het een jaar." „Maar het duurde maar een dag!" „Twee", Hij bood me een sigaret aan. Ik schudde van nee. Hij vervolgde: „Ik ging zorgvuldig na waar we tijdens onze ontmoetingen over gesproken hadden tot in de kleinste details. Als je voor een meisje voelt wat ik voor jou voelde is het niet zo moeilijk je dat te herinneren, om dat ach, omdat het toch voortdu rend in je gedachten is en dan blijft het in je geheugen vastzitten. Er schoot me al gauw iets te binnen wat je in Newmarket gezegd had. Je raad de me aan te wedden op een grijze merrie. Telepathy, en je zei toen dat je haar had zien trainen toen ze één Hoe dan ook, dat was het enige spoor dat ik had. Ik vond Tele pathy in Ruff's Guide, en kwam daar aan de weet dat de eigenaar een ze kere majoor Marston uit Newbury was, maar dat ze afkomstig was uit de fokkerij van meneer Arthur Fitz- gibbon uit Melton Magna, in de buurt van Cirencester. Op zondagmorgen belde ik Marston op, kreeg verschil lende inlichtingen van hem en ging daarna naar Melton Magna. Ongeluk kigerwijs was Fitzgibbon er niet meer en ik had bijna de hele morgen nodig om hem op te sporen in Bath. Toen ik hem eindelijk gevonden had, kon hij me niet helpen; hij kende niemand die aan jouw signalement beantwoordde. Ik ging dus terug naai Melton Magna en kwam precies voor sluitingstijd om twee uur in The Old Leaf aan. Saun ders, de hotelhouder, kende ook nie mand die er uitzag als jij. Ik vroeg hem toen of hij behalve de manege die vroeger van Fitzgibbon was geweest en die particulier eigendom was, nog andere maneges kende waar je een paard kon huren Hij noemde er drie. Garrod's was de derde die ik pro beerde." ,0", zei ik weer op bedrukte toon. .,Ik gaf het bijna op vlak voor ik bij Garrod's kwam De zon ging al onder en ik voelde me doodop." Ik keek hem aan. „Het was net alsof je uit de grond verrees." „Zoals je geweten! „Zoals de duivel." Hij lachte. Ik keek nu naar het uit zicht terwijl ik nadacht over mijn fout. We zaten op een omsloten veranda, die op een kleine inham uitkeek. De maan was in zijn laatste kwartier en daalde. De kleine boten die in de baai voor anker lagen doorsneden de licht baan van de maan, zodat die op een zaag ging lijken. Het zal wel er mooi zijn geweest, maar ik kon alleen maar aan mijn fout denken: hoe ik ooit zo iets had kunnen doen! Als ik niet zo'n dwaas was geweest, was dit allemaal niet gebeurd en zou ik me vrij en ge lukkig gevoeld hebben. Ik keek neer op het gouden bandje om mijn vinger Ik had me misselijk èn angstig gevoeld, maar nu voelde ik me misselijk en woedend. „Het was mogelijk dat je me nief zou hebben gevonden", zei ik. „Misschien had je me wel nooit gevonden. Wat zou er dan met je geld gebeurd zijn?" „Ik zou het uit mijn eigen zak hebben moeten betalen en dan maar denken dat je met scha en schande moet le ren." „Heb je dan zoveel geld?" „Nee Maar ik vond je het risico waard." „Dat ben ik niet." „Volgens mij wel." „Ik oen het echt niet, ik weet het. Je had je geld moeten terugnemen en dan laten gaan." „Wat is er aan de hand, schat", vroeg hij later op de avond. „Ben je ergens bang voor?" „Ja. Ik kan het niet verdragen, Mark. Ik zal er aan doodgaan." „Dat lijkt me onwaarschijnlijk. Ver tel eens wat er aan de hand is. Haat je me?" „Ik haat de gedachte aan dit. Van bin nen trekt alles zich bij me samen en ik voel me gewoon misselijk worden." Hij legde zijn hand op mijn huid vlak boven de knie en ik trok gauw mijn rok naar beneden. Hij zei: „Waarom trek je je zo van me terug?" „Ik trek me niet van jou terug. Het is alleen maar het contact." Is dat niet hetzelfde?" Mark Rutland (in de gelijknamige Uw- versalfilm Sean Cannery) onderneemt een eerste toenaderingspoging tot Mar- nie, zijn jonge vrouw. „Niet helemaal." „Houd je van me, Mamie?" „Ik houd hier niet van „Ben je niet aan het vechten tegen iets in jezelf?" „Niet in me." „Toch wel. Als twee mensen tot elkaar komen is dat het normale gevolg van de emotie, die de liefde voor de ander in ze wakker maakt." (Wordt vervolgd) Even puzzelen Aiim BIKT HQ! en EMaiaa urn HORIZONTAAL 1. snauw; 4. onont beerlijk: 8. Chin, munt; IQ. uitroep van pijn; 11. niet thuis; 13. doorweekt; 15. groei; 17. overdreven; 18. rivier in Italië; 19. onderzeedienst; 21. waterpeil (Ned.); 22. thuisreis; 25. zonder letsel; 31. soort onderwijs; 32. lekkernij; 33. voorzetsel; 34. openbaar ministerie; 36. bijl; 38. buidel; 40. familielid; 41. idem; 43. halt!; 44. zeurkous; 45. steeds. VERTICAAL 1. alles wat klein is; 2. zangstem; 3. groente; 5. onder anderen; 6. por; 7. sluitmiddel; 9. deel van tafel; 12. iets; 13. op dit ogenblik; 14. insekt; 16. lokmiddel; 18. poste restante; 20. lidwoord; 23. telwoord; 24. eil.bewoner (Eur.); 25. bovendien; 26. pers. voor naamwoord: 27. bewoner van Estland; 28. vordering; 29. voegwoord; 30. stop; 31. made: 35. korf; 37. hengelsnoer; 39. klaar; 40. wilde haver; 42. lidwoord; 43. inhoudsmaat. De oplossing van de vorige puzzel is: bloemlezing uit het Gregoriaanse rept toire. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nv 22.40 Epiloog. 22.45 Ljedjes. 23.15 Lichte gram.muziek. 23.5524.00 Nws. HILVERSUM H 298 m. 12.20 Regerings uitzending; Uitzending voor de land bouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Licht ensemble met zangsolisten. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen, eventueel actueel of gram.mu ziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Dans- orkest met zangsolisten. 14.00 Voor de vrouw. 14.40 Lichte gram.muziek. 15.30 Adieu m.s. Willem Ruys. documentaire. 16.00 Nieuws. 16.02 Stereofonische uit zending: Viool en piano: Moderne en klassieke muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York calling. 17.35 Voor de jeugd 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel acteel. 18.20 Lichte gram.muziek. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Operafragmenten (gr.). 20.00 Nieuws. 20.05 Radar: radioperiodiek. 20.45 Amateursprogramma. 21.05 Licht instrumentaal ensemble. 21.30 Voor dracht 21.45 Sitar, radiotijdschrift voor gitaristen. 21.55 Pianorecital: klassieke muziek 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Gesproken brief. 23.05 Modern Toneel. 23.40 Licht instrumentaal trio. 23.55-24.00 Nieuws. NTS: 19.00 Journaal voor Gehoorge stoorden. 19.30 Engelse les. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Tel uit je winst, qulzpro- Tramma. 21.15 Theater thuis-Kerst- irukte, T.V.-spel. 21.45 Lurelei-Cabaret. 22.25 Actueel Humanisme. NTS: 22.35- 22.40 Journaal. BELG. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLANDSE UITZENDINGEN 19.00 Zandmannetje. 19.05 Hoeveel is die vraag U waard?, quiz. 19.30 De Flint- stones, tekenfilm. 19.55 Hier spreekt men Nederlands. 19,59 Weerbericht. 20.00 Nieuws. 20.25 Penelope, gastro nomisch programma. 20,50 Panorama. 21.30 De contrabas, filmkomedie. 22.00 Katholieke uitzending. 22.30 Nieuws. FRANSE UITZENDING. 17.25 L'histoire du petit Tattian, Japan se film. 18.30 Nieuws. 18.33 Nederland se les (10). 19.00 Filosofische uitzen- KERKELIJKE MUTATIES NED. HERV. KERK Beroepen te Klazinaveen: J. Smit te Ee; bedankt voor Huizen (N.-H.): J. van Sliedregt te Baam. GEREF. KERKEN Beroepen te Zaandam: J. Melse te Oenkerk. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Cloverdale (Canada): H. D. van Herksen te Hilversum. CHRIST. GEREF. KERKEN Tweetal te Vlaardingen: M. Baan te Zeist en M. C. Kanis te Barendrecht; bedankt voor 's-Gravenhage-West; dr. W. H. Velema te Leiden. LEZERS SCHRIJVEN OOSTERSCHELDE AFGEDAMD U spot terecht met de informaties van het „Nederlands Fabrikaat" over Zeeland. Hier nog zo'n enormiteit, dit maal van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding, een uitgave van de Staats drukkerij in „Vis op uw dis". „Zeekreeft komt bij ons sinds de vorige eedw voor in de Oosterschelde, die na de afdamming een soort binnenzee werd met juist het zoutgehalte, dat geschikt is voor het leven van de kreeft" Het moeilijkste en grootste probleem van de Deltawerken, de afdamming van de Oosterschelde, werd dus al in de vori ge eeuw opgelost! Goes J. Polderman Lombardstraat 2 ding en lekenmoraal. 19.30 Eve-mémoi- re, programma voor de vrouw. 19.45 Le temps des copains, film feuilleton. 20.00 Journaal. 20.30 Douce France, geva rieerd programma. 21.30 Signes distinc- tifs: néant (Signalement), speelfilm. 22.55 Journaal. WOENSDAG 23 DECEMBER 1964. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. NCRV; 7.00 Nieuws en herhaling SOS-berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Klassieke kamermuziek (opn.) 7.45 Ra- dioktant. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde mu ziek (gr.) 8.30 Muzikale klanken uit Zwitserland (gr.) 8.50 Volksliedjes uit verschillende landen (gr.) 9.00 Voor de zieken 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de hulsvrouw 10.10 Viool en piano: klas sieke muziek (gr.) 10.30 Aaventsdienst. 11.00 Klassieke orkestmuziek (gr.) 11.30 Amusementsmuziek uit de twintiger ja ren. 11.50 Cabaret. 12.00 Licht gram. mofoonmuziek. HILVERSUM n. 298 m. 1007 kc/s. VARA; 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gram.muziek, (Om 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en socialis tisch strijdlied. 8.15 Lichte gram.muziek. 8.50 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.00 Kookpraatje. 9.05 Klassieke gram. muziek VPRO; 9.40 Ik zoek een reis genoot. religieuze lezing. VARA: 10.00 Lichte gram.muziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Dubbel kwartet: moderne liederen. 12.00 Stereofonische uitzending' Ritmisch strijkorkest. VAGTKKERK 16 te Karachi AMSTELDIJK 19 te Balboa ARCA 20 te Bombay ARES 19 te Bremerhaven CALAMARES 20 te Cristobal CALTEX UTRECHT 19 v. Abadan n. Kharg. eil CARRILLO 20 te Seattle DELFT 19 te Kingston DOELWIJK 20 te Mena al Ahmad! GRAVELAND 23 te A'dam GREBBEDIJK 18 v Char leston n Vera Cruz GROTEDIJK 20 te Le GULF HANS A 18 85 m Wzv. Skagen IVOORKUST pass. 19 Las Palmas n. Le Havre KHASIELLA 19 te Stanlow KLOOSTERDIJK 23 tc Le KLOOSTERDIJK 20 te Beira KORENIA 19 v. Sydney n. Singapore. KRYPTOS 19 v Norrkoping n. Thameshaven MEERDRECHT 19 te Hampton Roads MEIDOORN 18 te Oporto NESTOR 19 v Genua n. Malaga OVERIJSEL 21 v Aden n. Suez PURMEREND 19 v Puerto Mirando n Buenos Aires RANDFONTEIN 20 te Dur- SIMONSKERK 21 te Antw. S LIED RECHT 17 190 m w Kaap St. Vincent SOCRATES 17 385 m wzw STATENDAM 19 te R'dam SUMATRA 17 le Vera Cruz TJIKAMPEK 19 v. Singapore n. Mombasa TJIMANUK 17 te Kaapslad UTRECHT 2! Golf v. Oman n. Tj. Mani VASU.M pass. 19 Ras Fartak n. Bahrein VTANA 20 v. Boston n. Puerto Miranda WILLEM RUYS 20 te Southampton WONORATO 16 300 nno i Kaai HOOG EN LAAG WATER 23 december Vlissingen Terneuzen Zierikzee j Hansweert I Wemeldinge 4.49 2.21 5.15 2.25 6.11 1.54 5.57 2.35 6.11 1.54 -4- nap uur meter 17.15 2.26 17.47 2 40 18.42 1.67 18.27 2.52 18.42 1.67 11.24 2.16 11.56 2.32 12.04 1.63 12.30 2.44 12.04 1.63

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 12