de BILT Proefvaart Breskens VI op de Westerschelde Brandweer in Krabbendijke kreeg nieuw materiaal én nieuwe kazerne Laatste vergadering Polder Walcheren verwacht:.. Jeugdige bromfietser zwaait naar vriend: door winkelruit Heleboel vliegen in één klap" Zeeuwse ALMANAK KERSTZANG IN VEILINGHAL GOES TROK WEER MASSAAL BEZOEK Sieraad. Optrekken Steenbergse jongens op avontuur naar Middelburg TWEEDE-KAMERLID M. SCHAKEL SPRAK VOOR A.R. IN GOES Veie genodigden maakten tocht mee PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 21 DECEMBER 1964 BEZOEKER OVERLEDEN TIJDENS SPORTWEDSTRIJD Kort voor het einde van de voetbalwed strijd Middelburg-Brabantia is één der bezoekers, de bijna 68-jarige heer Kunst, overleden. Hij werd plotseling onwel, waarna de dood spoedig daarna moet in getreden zhn. Het stoffelijk overschot werd naar net gasthuis overgebracht. ENIGE REGEN OP SNEEUW. Half tot zwaar bewolkt en op de meeste plaatsen enige regen, aanvankelijk mo gelijk ook sneeuw. Tot matige en langs de kust tot krachtig toenemende wind tussen noord en noordoost. Maximum temperaturen enkele graden boven het vriespunt. ZON EN MAAN 22 december Zon op 08.46 onder 16.30 Maan op 20.44 onder 11.49 Intrede ds. Van Dijk in Terneuzen In de Gereformeerde kerk (vrijgemaakt) te Terneuzen vond zondag de bevesti ging en intrede plaats van ds. K. D van Dijk. De nieuwe predikant werd in de ochtenddienst bevestigd door zijn vader ds. D. van Dijk. emeritus-predi leant té Groningen. Als tekst had hij gekozen 1 Corinthe 3, vers 9. Het thema was ,,De dienaar des woords is Gods medearbei der op Gods akker. „Voor ds. Van Dijk was dit de achtste maal, dat hij een van zijn drie zoons tot predikant bevestigde. In de midagdienst deed ds. Van Dijk zijn intrede. Hij preekte daarbij uit Lucas 1, de verzen 28 en 29. Het thema was „Gods woord in Gabriëls groet aan Ma ria". Na de dienst werd de nieuwe pre dikant toegesproken door de praeses van de kerkeraad, de heer P. C. Duerink en door de consulent H. M. Ohman uit Hoek, mede namens de classis Axel. Voorts heette burgemeester mr. H. Rrjp- stra van Terneuzen, ds. Van Dijk wel kom. Hij zei. dat de komst van de nieu we predikant zal bijdragen tot de gees telijke leefbaarheid van de burgerlijke gemeente Terneuzen. Tot slot werd nog het woord gevoerd door ds. Van Dijk sr. gevolgd door een dankwoord van ds. Van Dijk jr. Terneuzen is de derde ge meente van ds. Van Dyk. LANDBOUWACTUALITEITEN IN ZEELAND IN 1964 In samenwerking met de rljkslandbouw- consulentschappen te Goes en Axel, de gezamenlijke Verenigingen voor Be- Irijfsvoorlichting op de Zeeuwse eilan den en de stichting ter Bevordering van het Landbouwkundig Onderzoek in Zeeuwsch-Vlaander en is verschenen het beokje „Landbouwactualiteiten in Zee land 1964". Dit keurig verzorgde ooek- werkje met een groot aantal foto's geeft de Zeeuwse agrarische wereld met name een inzicht in de mechanisatie en de onkruidbestrijding. Voorts treft men ar tikelen aan over de bedrijfsfinanciering in land- en tuinbouw, mestafvoersyste- men in rundveestallen, de eigen graan- bewaring en de huisvesting van varkens. „Landbouwactualiteiten in Zeeland 1964" is een bijzonder instructief boek je, waaruit boer. veehouder en tuinder heel wat kan halen. „VISSERIJ IN BRESKENS FLOREERT" Gillende sirene bracht feeststemming.... Bij het nemen van do bocht Bellamy- park-Kerk straat te Vlissingen is zater dagavond de 17-jarige scholier I.- B. K. met zyn bromfiets door een winkelruit geschoten. Een vriend had hem aange roepen en K. wilde hein zwaaien. Hij nam de bocht te ruim en reed over hel trottoir de showroom van de firma H. H. de K. op de hoek Noordstraat-Kerk straat binnen. De jeugdige bromfietser werd licht gewond aan zjjn gezicht. De ruit van 2,5 by 2.5 meter, kreeg een groot gat en moet geheel worden ver nieuwd. Het houtwerk rond de ruit werd licht beschadigd. Het ongeval ontstond omstreeks half elf. De flinke schade werd onderling geregeld. De Vlissingse gemeentepolitie maakte proces-verbaal van het gebeurde op. De scholier is op zijn brommer daarna naar huis gereden. Een gillende sirene heeft zaterdag middag in Krabbendijke niet een brand, maar een feestelijke gebeurtenis ingeloeid: de over dracht van een gloednieuwe brandweerkazerne door de ge meente aan de brandweer. Met in die kazerne een gloednieuwe hogedrukspuit, een motorspuit en een poederaanhanger. Met bovendien een instruktielokaal voor de brandweerlieden en een ander lokaal voor de E.H.B.O.- cursus en de repetities van de muziekvereniging „Concordia". Er was voor burgemeester L. Cnossen dan ook alle reden om bij de begroeting van een gezel schap genodigden in de raadzaal van het gemeentehuis ter ere van deze zaken op te merken, „dat Krabbendijke een heleboel vliegen in één klap slaat". Immers, deze gemeente werd op het ogenblik, dat de burgemeester de sirene aan het loeien bracht een voortreffelijke brandweeraccommodatie rijk. Hoe voor treffelijk konden de groep genodigden raadsleden, bouwers, leveranciers, brandweermensen, politie en talrij ke belangstellende inwoners zien, toen na het alarmerende sirenegeloei de deur van de kazerne openging en de splinter nieuwe auto naar buiten reed. „We wis ten dat we het met een paar tientjes niet zouden halen", zei burgemeester Cnossen voor het front van het brandweerkorps, toen hy de kazerne en de nienwe mate rialen overdroeg aan brandweercom mandant A. Kok. Krabbendijke heeft zijn brandweer die accommodatie niet gegeven met een paar tientjes. Dat maakte de burge meester duidelijk tijdens de bijeen komst. die aan de overdracht vooraf ging: het kostte 65.000 om de oude „uitgewoonde" school aan de Wilhelmi- nastraat te verbouwen en in te richten tot brandweerkazerne. En daarbij kwam ook nog zo'n dikke 60.000 aan nieuw brandweermateriaal. Burgemeester Cnossen ging in zijn toespraak dan ook nader in op de redenen, die ertoe geleid hebben, dal Krabbendijke zijn vrijwillige brandweer met deze voorzieningen zo royaal uit de brand hielp. ,,We hadden dat toch wel nodig", vond hy. „Er is in onze gemeente een aantal vrij grote be drijven gevestigd, zowel op het gebied van de industrie als van de fruitteelt. En dan is er de ligging aan de zeer druk bereden rijksweg' Fanclub Zouden ze in Koewacht weer niet een-s iets bijzonders hebben: de enige fanclub in Nederland voor Johnny Cash. 't Is de vraag of het zo goed is geschreven, want de man is in geen enkel naslagwerk je te vinden. Waarom nu in Koexoacht een Johnny Cash-fanclubf In het gis teren, onder het motto lierman Stok praatte en danste met teen agers in Koewacht" uitgezonden radioprogramma Discobal gaven jongelui uit het Zeeuxosch-Vlaam- se plaatsje hierop het antxcoorcl. „Nok, wij willen de mensen in Ne derland laten genieten. Dat ie hier niet bekend is, is een schande voor heel de muziek". En na deze xworuitstrevende uit lating zal niemand meer willen beweren, dat ze in Koewacht wat achteropkomen, zelfs niet na het antwoord op Herman Stoks vraag, wat er in Koewacht zoal te doen is: „Je kunt hier gaan wandelen". ,J2n xixct nog meer?" ,/Je kunt hier gaan fietsen". ,J2n verder?" ,/e kunt naar het patronaatsge bouw,, daar xvorden wel eens stukken opgevoerd". „Wat voor stukken?" „Oh, zoals ,Een eeuw achter"T voor oude xensen en voor kinde ren". Ruim vyfduizend mensen hebben zich zaterdagavond in de Goese vei linghal voorbereid op het aanstaande kerstgebeuren. In dichte drommen waren ze naar het complex van de veilingvereniging „Zuid-Beveland" aan de Fruitlaan gekomen om de derde volkskerstzang mee te maken. Met tegenover zich het tableau van de herders en de wijzen bij het kind in de kribbe, hebben zjj zich opnieuw bepaald bij de zin van het kerstfeest. Ditmaal stond de omgeving, waarin het gebeurde centraal. De voorzitter van het comité „Volkskerstzang", de heer J. H. Korpel zei in zijn wel komstwoord: „Het wordt zo langza merhand een goede gewoonte de volkskerstzang te vieren tussen de geur en de entourage van het Zeeuw se fruit". Waarom dat zo is ds. M. van den Bosch uit Goes maakte het duidelijk in zijn toespraak. „Krijg je hier, in deze hal. wel de sfeer om kerstfeest te vieren?", vroeg hij zich af. „Achter de versieringen zie je toch de tekenen van het gewone le- Maar juist daardoor vond ds. Van den Bosch een voorbereiding op het kerstgebeuren in een veilinghal bij voorbeeld treffender dan in een kerk. „God belegde het eerste kerstfeest in een stal. Niet op een plaats, die er van te voren voor was klaarge maakt. Daarom zijn wij op de juiste plaats bij elkaar", vond hij. Vandaar ook de bijzondere dank, die majoor K. Bilder van het Goese Leger des Heilskorps in zijn slotwoord richtte tot het veilingbestuur. De toespraken vormden zaterdag niet de hoofdmoot van de interkerkelijke bijeenkomst. De zang was het voor naamste. Het programma bevatte een scala van liederen rondom het kerstgebeuren. Met „heft aan, heft aan een luiden zang" was het Noord- bevelands mannenkoor onder leiding van de heer P. Smit begonnen. „Komt allen te zamen", „Daar komt een schip", „Heft op uw hoofden, poorten wijd", „Er is een kindeke geboren op aard", „Nu zijt welleko me", „Hoor de engelen zingen. Heer", „Stille Nacht" en „Ere zij God". Kortom een keur van kerstlie deren werd gezongen. De liederen werden gezongen met begeleiding van het muziekgezelschap „Eupho- nia" uit Goes of een door de heer E. Heijblok bespeeld elektronisch orgel. Tussendoor las burgemeester mr. F. G. A. Huber, het kerstevangelie uit Lukas. Voorts was er koorzang van het Noord-Bevelands mannenkoor, van een gemengd koor samenge steld uit leden van verschillende koren uit Goes en Kloetinge en van het knapenkoor van de Zeeuwse Katho lieke Koorschool onder leiding van de heer E. Heijblok, dat onder meer het „Puerl Ooncinite" van J. R. van Her- beck ten gehore bracht. En zoals dat ook by de beide voorgaande volks- kerstzangdiensten was gebeurd: de leiding van de samenzang was in handen van de heer J. Tamminga. Verheugd was Krabbendijkes eerste bur ger er over, dat de plannen, die eind 1962 in de gemeenteraad kwamen, ook een gunstig onthaal kregen bij de in spectie voor het brandweerwezen. Nu het ontwerp van de directeur van ge meentewerken, de heer J. W. P. de Jon ge, is uitgevoerd, kon de burgemeester met voldoening constateren: „Er is van de uiigewoonde school iets gemaakt, dat een sieraad voor de omgeving is gewor den. En ook intern is het een nuttig ge bouw geworden met een instructielokaal voor het korps en een tweede lokaal voor muziek en E.H.B.O." Dat instructielokaal nu beval de heer S. H. J. de Roos van de inspectie voor het brandweerwezen warm in de aandacht van de brandweerlieden aan: „De brandweer is meer en meer een vak aan het worden", betoogde h\j. „Het is niet meer een stelletje vrienden, die er plezier in hebben met water te smy- ten". „We kunnen niet genoeg proberen by te blijven in de methoden van brandbe strijding en dergelijke". Voor de heer De Roos was deze voortreffelijke „brand- weerinspan" niet alleen belangrijk voor Krabbendijke, maar voor de hele omge ving: in dit verband wees hij op de sa menwerking en onderlinge hulpverle ning. Van belang voor de hele streek vond ook de heer D. Taekema uit Goes, als vertegenwoordiger van de Vereniging van Bevelvoerenden op de Bevelanden, deze moderne outillage van Krabbendij ke. „Nu komt bijzonder goed tot uiting, hoe U over de brandweer denkt", hield hij het gemeentebestuur voor. En hij liet erop volgen: „Daar trekken wij ons aan op. Dat moet ook in andere gemeen ten mogelijk zijn". Er waren daarna nog felicitaties van de heer J. W. P. de Jon ge, namens gemeentewerken, van de heer H. B. Pilaar, namens de Beve- landse BB.-kring en van de aannemer en leveranciers van het brandweerma teriaal. Toen burgemeester Cnossen de inspan aan het brandweerkorps had overgedra gen, toonde dat op zijn beurt hoe erken telijk men het gemeentebestuur is voor de medewerking en de stimulans, die er van uitgaat. Op verzoek van comman dant A. Kok, onthulde burgemeester Cnossen een door de heer G. van Iwaar- den vervaardigde muurschildering met als motief ,.de brandweer", het geschenk van het korps. En daarna konden de ge nodigden én de inwoners tijdens een de monstratie in bouwplan west zien, hoe vaardig het Krabbendijkse korps met het nieuwe materiaal weet om te sprin gen. De Polder Walcheren heeft zater dag in het polderhuis te Middel burg zijn laatste vergadering als polderbestuur gehoudenvoordat het straks in het waterschap Wal cheren opgaat. Bij die gelegenheid hield de voorzitter, jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozenburg (staan de) een afscheidsrede, xvaarin hij de ontwikkeling van het xvater- schapswezen, voor zover dat be trekking heeft op het deel van de huidige polder Walcheren, schetste. Geheel rechts zittend de heer A. v. d. Kop, die afscheid nam als ontvanger, welke functie hij ruim S0 jaar uitgeoefend heeft. Foto P.Z.C.) Actuele politieke problemen Voor een klein gezelschap van de Cen trale Anti-Revolutionaire kiesvereniging in de kieskring Goes, zaterdagmiddag in hotel „De Korenbeurs" te Goes bijeen, hield het Tweede-Kamerlid M. W. Scha kel een inleiding over het onderwerp „Om de juiste wijzerstand". De grote lijn in het betoog van de heer Schakel was de kwestie gezag-vryheid, twee po len van het magnetisch krachtveld, waarbinnen zich liet leven voltrekt, zo als hy het zelf noemde. Volgens spre ker is de wyzer, die deze twee polen min of meer in evenwicht moet houden, iets te nadrukkelijk naar links doorgeslagen. Tegen deze achtergrond ging hij nader in op enkele actuele politieke proble men. Ten aanzien van het loonbeleid merkte hij op. dat het de verdienste van staatsecretaris Roolvink is geweest, dat de wijzer, die nogal naar links was ge richt, meer de middenstand heeft inge nomen. Hy heeft weer een stuk primaire verantwoordelijkheid van het loonbeleid naar het bedrijfsleven teruggespeeld, al- aus spreker. Een verder doorgevoerd prijsbeleid vond hij een moeilijke zaak, omdat tal van artikelen daarin moeilijk kunnen worden geplaatst en met name een kwaliteitscontrole ontbreekt. De sociale- en de volksverzekeringen noemde de heer Schakel „een groot goed" voor de werknemers. „De over heid is op dit stuk een schild voor de zwakken. Het is een zaak, een christe lijke natie waardig", vervolgde hij, er echter meteen op wijzend, dat er nu al vele verzekeringen zijn, die niet alleen een verzorging zijn voor de zwakkeren. „In dit opzie.ht staat de wijzer teveel naar links", was spreker van mening. De heer Schakel motiveerde voor de vergadering, waarom hij in de Tweede Kamer tegen de A.O.W.-verhoging heeft gestemd. „Ik ben bepaald niet tegen verhoging. Het ging er hier ten prin- cipiale om, dat de wissel werd omgezet. Want die 150 miljoen gulden verhoging zou door de schatkist moeten worden opgebracht. Er is weliswaar gesteld, dat dit een eenmalige en aflopende zaak is, maar ik ben daar niet zo gerust op. Ik ben van mening, dat de sluis steeds ver der zal worden opengezet in dit opzicht. Daarom heb ik tegen verhoging van de A.O.W. gestemd", aldus de heer Scha kel. De parketgroep van de rijkspolitie te Middelburg heeft vrijdag drie uit Steen bergen weggelopen en in Middelburg verzeild geraakte jongens weer naar de respectievelijke ouders in het Brabantse stadje teruggebracht. Het waren de 13- jarige Gerard H. en de even oude Adrie AL, en de 14-jarige Jan B. Donderdag waren de knapen 's morgens normaal naar school gefietstTen minste, dat dacht iedereen, want in- plaats van naar de schoolbanken gin gen ze op avontuur. Het doel was Zou- telande, waar één van hen een bunker wist, waar ze best eens konden gaan kamperen. Tegen de avond arriveerden ze in Goes, waar ze in een wachthokje bij een zie kenhuis de nacht wilden doorbrengen. Ze werden echter ontdekt en besloten Loen maar verder te trekken. Onder tussen ruilden ze één van hun fietsen voor een bromfiets. Op het Middelburg se station hadden ze meer geluk en daar weggedoken brachten ze een deel van de nacht door. Omstreeks half zes 's morgens werden ze verkleumd van kou door N.S.-ambtenaren gevonden. De politie werd gewaarschuwd, op liet bu reau konden ze even op verhaal komen en daarna zijn ze door de mannen van de parketgroep weer huiswaarts ge bracht. Slot van pag. 1 en in 1957 raad werd. „U was een rustig en evenwichtig persoon en U toonde vaak de moed een opinie te hebben, die afweek van de meerder heid der agrariërs", aldus jhr. Rut gers. De heer Holthuijzen komt niet, de heer Polderdijk wél in het nieuwe waterschap terug. Voorman gebouwd De oudste der commissarissen komt evenmin terug: de heer K. J. Van Loo, die in 1933 voor de gebouwde eigendom men werd gekozen. „Met U gaat als voorman van het gebouwd een sterke persoonlijkheid heen", zei de poldervoor zitter. Een markante figuur, die de polder zal verlaten, is de heer A. de Buck, de enig overgeblevene in Walchers kostuum. De voorzitter wees er op, dat hij met deze laatste der agrari sche garde" vaak de degens heeft gekrulsd. „U toonde daarbij veel wilskracht". De laatste vertrekkende Commissaris was mr, P. C. Adriaanse, in 1960 be noemd. De heer Rutgers verklaarde, dat de heer Adriaanse zich in deze korte Eeriode zeer snel heeft ingewerkt. „Wij ebben veel aan U te danken gehad, U zorgde voor het humoristisch element in de besprekingen", merkte de heer Rut gers op. Tenslotte werd afscheid genomen van de heer A. v. d. Kop, de ontvanger. In mei 1931 is de heer Van der Kop bij de polder gekomen, eerst op ar beidscontract, in 1932 in vaste dienst In 1943 werd hij tot ontvanger be noemd. Goodwill Jhr. Rutgers zei, dat de vertrekkende- ontvanger in die lange periode een accu raat ambtenaar is geweest. Bovendien was hij en dat noemde de polder- voorzitter van groot belang een be minnelijk man en bijzonder hoffelijk te genover de bezoekers van het polder- ge.bouw. „U heeft veel goodwil ge kweekt voor de Polder Walcheren", ver zekerde de heer Rutgers van Rozen burg. Alle scheidenden ontvingen een aanden ken in de vorm van een wandbord. In het dankwoord van de scheidenden klonk zonder uitzondering het respect voor hetgeen jhr. P-utgers in het belang van de polder heeft verricht. Jhr. ir. H. L.'Bogaert verzekerde na mens de blijvende commissarissen, dat deze hun uiterste best zullen doen om de overgang van polder naar waterschap |zo gemakkelijk mogelijk te maken. Krabbendijke heeft zaterdag zijn brandxoeerkorps volledig in het nieuw gezet. Toen burgemeester L. Cnossen de sirene in werking had gesteld, reed uit een nieuwe brandweerkazerne een nieuxoe brandweerauto. (Foto P.Z.C.) „Om de juiste wijzerstand" kristal het helderste kristal ter wereld. Alleen verkrijgbaar bij DE VEY MESTDAGH Bellamypark 45-58 Vlissingen. BANK-PROCURATIEHOUDER SCHIEMAN JUBILEERDE Zaterdagmiddag werd in restaurant „Zomerlust" te Axel een receptie gehou den ter gelegenheid van het feit, dat de heer C. J. Schieman 40 jaar in dienst was van de Coöperatieve Boerenleen bank „Terneuzen". Velen maakten van de gelegenheid ge bruik de jubilerende procuratiehouder gelukwensen aan te bieden. De kassier van de boerenleenbank, mr. C. C. Wabe- ke uit Terneuzen noemde de heer Schie man een gezien persoon, die zijn werk altijd op verdienstelijke wijze heeft ver richt. Eerst als kantoorbediende, waar na hij later in het pand te Axel de be langen van de clientèle ging beharti, „Nu doet hij dat al meer dan 20 als procuratiehouder", aldus mr. Wabe- ke. Voorts wees hij op de enorme ont wikkelingen welke zich gedurende die tijd in de bank hebben voorgedaan. De heer F. de Koeijer uit Zaamslag, voorzitter van het bankbestuur, bood de jubilaris de gebruikelijke enveloppe met inhoud aan. Namens de raad van beheer werd de heer Schieman gefelici teerd door de heer A. de Jonge. Onder de vele bezoekers bevond zich ook een deputatie van de vereniging „Axel-Po len". EXAMENS Aan de Ned. Econ. Hogeschool te Rot terdam slaagde voor het doctoraal exa men econ. wetenschappen, de heer A. Bruynzeel te Krulningen. Ook in de woningbouw staat de wijzer volgens de heer Schakel te veel naar links. Hij zou minder woningwetwonin gen willen laten bouwen en wat er aan woningwetwoningen zou moeten worden ebouwd, zou tegen een acceptabele huur voor de minder draagkrachtlgen moeten zijn. Tijdens de levendige discus- kwamen nog aan de orde de loon- en prijsontwikkeling met de relatie spanning arbeidsmarkt, de Groningse gasbel, de belastingverlaging, de inter nationale hulpverlening en de buiten landse politiek van de A.R.P. De vergadering stond wegens ziekte van voorzitter Balkenende onder leiding van de heer P. de Kam uit Goes. De „Breskens V" heeft zaterdag middag met droog, zonnig weer de officiële proefvaart uitstekend doorstaan. Daar waren alle geno digden het over eens. Op die mid dag werd het vissersvaartuig na melijk overgedragen aan de firma A. Fenijn en zonen. De „Breskens V" gebouwd door de scheeps werf-machinefabriek fa. gebrs. v. d. Sande voer rond drie uur weg, vrolijk gepavoiseerd en met vele genodigden aan boord. Het schip maakte een rondvaart over de Westerschelde en ondanks de kou de ging menigeen van tijd tot tijd aan dek om van het fraaie uitzicht te ge nieten. Maar ook binnen was het ge zellig. Tijdens deze rondvaart sprak als eerste de heer J. v. d. Sande, een van de directeuren van de werf, die het schip heeft gebouwd. Hy droeg het schip officieel over aan de heer Fe nijn. De heer v. d. Sande merkte op, dat dit het tweede schip was, dat in korte tijd door de werf voor de firma Fenijn is gebouwd. „Dit is een ver heugend teken", aldus de heer v. d. Sande, „want dit laat toch wel duide lijk zien, dat de visserij in Breskens goed floreert, dit in tegenstelling tot andere berichten". De heer v. d. San de zei voorts, dat een schip, dat met alle moderne apparatuur is uitgerust een goed renderend schdp is. Personeel Wethouder P. Zegers van Breskens haakte hier op in. Hy was van me ning, dat men geen gebrek aan perso neel hoeft te hebben, als het scliip modern is uitgerust. „Dan is zo'n schip goed renderend", aldus de heer Zegers, „en zullen de mensen daar graag op werken". Verder sprak de heer J. de Koning, di recteur van de Amsterdamse Bank. Hij gaf een algemene beschouwing over de snelle ontwikkeling van de firma Fenijn. De „Breskens V", genaamd „Dolfijn" heeft een lengte over alles van 19 me ter. De breedte is 5 meter. Het schip meet 40 brt. Het is voorzien van een voortstuwingsmotor van 190 pk. en kan een snelheid ontwikkelen van ruim negen mijl. Het vaartuig is voor zien van een geïsoleerde visruimte waardoor men de vis langer kan be waren. Voorts is het schip, dat ge bruikt kan worden voor zowel de bok- kenvisserll als voor de spanvisserij, voorzien van uitgebreide radioappa ratuur. Het liep tegen het einde van de mid dag, toen het schip weer de haven bin nenvoer. Voor de proefvaart hadden veel inwoners van Breskens het schip al in actie kunnen zien, toen het schip enkele rondjes in de haven maakte. Od de foto de Breskens V. (Foto P.Z.C.) (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2