p - p gedegen voorlichting r 0p velerlei gebied Feest voor iedereen mm Rillandia waarschuwde topgroep met 10-1 zege op VCK 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 21 DECEMBER 1984 Prettige kerstdagen en een gelukkig nieuivjaar ■PM |SP«5§ üf-^r I LANDELIJK ZATERDAGVOETBAL Gezelligheid met de feestdagen - natuurlijk met frisse, sprankelende Coca-Cola! Kom in de kring en geniet van die heerlijke verkwikking. Want ook met deze feestelijke dagen verfrist Coca-Cola U het best 3 gedeponeerde handelsmerken "Coca-Cola" en "Coke", welke beide hetzelfde produkt aanduiden. A.Z.V.V. WON MET 4-1 VAN S.V.V. In de derde klas van het landelijk zaterdagvoetbal kon leider Ointel- oord het in en tegen Aalburg niet verder brengen dan een puntenver deling (23)waarvan Roda Koys een dankbaar gebruik maakte om de achterstand van één punt weg te werken. De ploeg uit Aalst sloeg daarbij twee vliegen in één klap, omdat de beide punten op een me de-gegadigde voor de titel, n.l. Sprang, werden veroverd 31 AZW kwam er in Oosterhout te gen SW'54 zonder kleerscheuren af en door deze zege 14 heeft men zich in Axel nu zeker geen de- gradatiezorgen meer te maken. De wedstrijden Arnemuiden-Thc Gun ners en Zwalnwse Boys-Woudri- chem gingen wegens terreinafkeu ring niet door. Roda Boys 12 7 3 2 17 36 -21 Dinteloord 12 6 5 1 17 39—23 Sprang 12 7 1 4 15 30—23 The Gunners 12 5 4 3 14 24—26 AZW 13 6 2 5 14 35—33 SVV '54 13 3 6 4 12 18—25 Arnemuiden 12 5 1 6 11 3328 Aalburg 12 2 6 4 10 18 -25 Woudrichem 11 2 3 6 7 25—25 Zwaluwse Boys 11 1 1 9 3 1241 In de vierde klas B gal Klllandia In de thuiswedstrijd tegen VCK duide lijk te kennen nog een stevige vinger in de kampioenspap te willen hou- veel kreeg de ploeg uit Koudekerke de kous op zyn kop en zit daardoor vol op in degradatiezorgen. Dat geldt trouwens in niet mindere mate voor Kats, dat zijn thuiswedstrijd tegen Nleuwland met 0S verloor en mo menteel, met een wedstrijd minder Jespeeld dan Krabbendyke en VCK. aarop één punt achterstand heeft Krabbendijke verweerde zich geducht tegen de Meeuwen, maar moest des ondanks toch met 5—3 de vlag strij ken. De beste papleren heeft nog steeds Smerdiek behouden, waartoe krappe 1O-zege op Yerseke bij- ieg. Laatstgenoemde zal nu niet I hoop meer koesteren op inmen ging in ae strijd om de titel. Smerdiek 12 9 2 1 20 34—21 Meeuwen 11 7 3 1 17 42- 19 Terneuzense Boys 11 6 2 3 14 3629 Yerseke 10 4 4 2 12 25—20 Rillandia 8 5 1 2 11 3013 Nieuwland 10 2 2 6 6 26—31 Krabbendijke 11 2 1 8 5 20 36 VCK 11 2 1 8 5 1847 Kats 10 1 2 7 4 924 S.V.V.-A.Z.V.V. 1-4 Het gemis van De Putter en Visser in de Zeeuwse defensie noopte AZW tot tactische tegenmaatregelen. De Axelse formatie Is, getuige de uitslag, in opzet volkomen geslaagd. Men trachtte vanuit de verdediging door snelle uitvallen de tegenpartij te overrom pelen. Na een zwaar SVV-offensief, dat een half uur duurde, kreeg Borgt na 31 mi nuten de bal op het middenveld te pak ken. Hij lepelde de bal tactisch over de uitgelopen SVV-doelman en Dieleman was er toen als de kippen Dij om de laatste hand aan deze overrompelings actie te leggen <01). Dit was zeker tegen de verhouding in. SVV kreeg en kele opgelegde kansen, maar men schoot erbarmelijk tekort in de juiste afwerking ei van, terwijl hel houtwerk éénmaal de AZVV-doelman te hulp kwam. Vlak voor de rust kreeg SVV de genadeslag. Een duidelijk handsgeval binnen de beruchte lijnen werd zeer te recht gehonoreerd met een strafschop, waarmee de Oosterhoutse doelman net noorbaai niet eens was Hij werd des wege naar de Kleedkamei verwezen. Na dat Dieleman het vonnis had voltrok ken (02) was het rust Na de rust kwam de thuisclub, ondanks de nume rieke minderheid, door een treffer van Diepstraten toch op 12. De thuisclub bleef het meest aanvallen, maar In de 37e minuut omspeelde Borgt 3 man om daarna de voorsprong met een boog schot tot 1—3 op te voereD. 5 minuten voor het einde werd een goed door Bori het einde werd een goed door fenomen hoekschop keurig door ingekopt (14). Vooral in de WieTand ingekopt tweede speel helft nen de lijnen vaak onvriendelijk. Met •elhelft was de stemming bin- een verdiende, maar geflatteerde AZW- zege kwam het RILLANDIA-V.CK. 10-1 dia geen schijn van kans gehad. De Ril- landia-voorhoede kon naar hartelust combineren en de ditmaal schietgrage aanvallers dreven VCK naar een neder- laag met dubbele cijfers. Doelman Klap had dus bepaald geen gemakkelijke middag. Reeds na 5 minu ten moest hij capituleren door toedoen van Deurloo, die er 10 minuteD later 2 0 van maakte. Reeds 4 minuten latei- wees de 8tand 40 aan, want linksbui ten De Boer scoorde kort achter elkaar tweemaal. In de 27e minuut vergrootte Prevo de voorsprong tot 50. Na de rust speelde VCK iets fanatieker, maar nadat linkshalf Koster na 19 minuten het halve dozijn had volgemaakt was het De Boer die zijn derde treffer plaat ste (70). Halverwege de tweede helft smaakte Bomer het genoegen de eer te redden maar het antwoord van Rillan dia bleef niet uit. De Boer, Koster en Deurloo brachten ten slotte in de nog resterende speeltijd de eindstand op 10 SMFRDIEK-YERSEKE 1-0 Van mooi voetbal was in deze wedstrijd geen sprake en men kreeg geen mo ment de indruk dat hier twee kam pioensgegadigden aan het werk waren De beste man van het veld was scheids rechter Leyten. Het enige en naar later bleek ook beslissende doelpunt viel in de 34e minuut te noteren Het was de ge vaarlijke Smerdiek-linksbuiten Van de Rhee die zijn ploeg naar de gelukkige zege voerde. Na de rust bleken de par tijen weer gelijkwaardig en aan elkaar gewaagd, waarbij de verdedigingen sterk domineerden en de aanvallers vrij wel volkomen aan banden wisten te leg gen. MEEUWEN KRABBENDIJKE 5-3 De thuisclub heeft, meer dan verwacht werd, de handen vol gehad aan de zich uitstekend verwerende Krabbendijke- ploeg. Weliswaar nam de Meeuwen door een tactische boogballetje van Melis na 10 minuten een 10-voorsprong, maar Krabbendijke kwam hierna fel opzetten en door 2 treffers van Van de Vrede, in de 22e en 26e minuut, werd de 10- achterstand omgebogen in een 12 voorsprong voor de bezoekers. 4 minu ten voor de rust speelde Melis zich ech ter keurig vrij om de balans in even wicht te brengen (22). Voor Krabben dijke begon de tweede helft hoopvol, want na 3 minuten zorgde C. Kriekaart voor een 2—3-stand. De produktieve Melis maakte echter enkele minuten la ter opnieuw gelijk (33). De zich pri ma verwerende Krabbendiike-keepei Go deschalk kon niet verhinderen, dat Francke na 12 minuten de stand op 4 3 bracht en toen een kwartier voor het einde de Krabbendijkedoelman een hard schot niet onder controle kon krijgen, was het Melis, die de einduitslag, geflat teerd. op 53 kon brengen. KATS-NIEUWLAND 0-3 Bij Kats. dat met 4 invallers verscheen, was de voorhoede weer het grote zor genkind. Vooral na de rust. toen Kats een groot deel van de speeltijd in de meerderheid was, trad de schromeiyke onproduktiviteit van de voorhoede aan de dag Het ook al niet best spelende Nieuwland kwam ten slotte tot een 0—3-zege. Pas na 35 minuten kon De Rijke, met een toevalstreffer onder de lat, de score openen (01). 4 minuten voor de rust buitte Knuyt een defensie foutje bij Kats uit om de voorsprong er de ruststand op 02 te brengen. Een kwartier na de hervatting slaagde Din- gemanse er in de voorsprong tot 03 op te voeren en ook nu ging de Kats- defensie niet geheel vrijuit. Vijfentwintig teenagerensembles hebben zaterdag in Kruiningen deelgenomen aan het internatio naal festival van het comité „Con certfonds" uit Kruiningen. Op de foto ziet men de jeugdige zanger Nauval v. d. Spi.l uit Hansweert, die werd begeleid door de Moon light Stars. Wij komen nog na der terug op dit festival. (Foto P.Z.CJ BEATLE-PRUIK WERD OORMAK VAN STAKING Logeerbelasting in V alkenburg-Houthem De gemeente Valkenburg-Houthem heeft als eerste gemeente van Nederland een logeerbelasting ingevoerd. Het desbe treffende raadsbesluit kwartje per persoon boven zes iaai by een verblyf van tenminste zeven dagen. „Wij grijpen slechts noodgedwongen naar deze onsympathieke maatregel", aldus burgemeester F. Breekpot. „Reeds jaren dringt het gemeentebestuur by de irovinciale overheid en het rijk aari op (ijzondere maatregelen om uit de nood situatie te raken. De gemeentebegroting is overbelast door enorme uitgaven die tot ongeveer een half miljoen gulden oplopen en die speciaal in het belang van de toerist genomen moeten worden Ons eigen belastinggebied is volkomen uitgeput. Door de jaarlijkse begrotings- tekorter is het toeristische verzorgings- Ïeil praktisch tot stilstand gekomen, och moet Valkenburg met het eigen land en ook met buitenlandse toeristen gebieden blijven concurreren". Toewijzing Gasunie tien procent Op de inschrijvingen van de obligatie- uitgifte der N.V. Nederlandse Gasunie wordt toen procent toegewezen met een maximum van twintig stuks Het betreft hier de uitgifte van 300 min 5% proc. 15-jarige obligaties a pari waarop woensdag de inschrijving openstond. Ten hoogste 100 min van het gevraagde bedrag zal, zoals ge meld, worden toegewezen ter plaat sing uitsluitend in het buitenland op de insclirijvingsvoorwaarden. Weer Antilliaanse arbeiders naar Nederland AANTAL STUDENTEN UIT DE LAGERE SOCIALE MILIEUS NEEMT TOE Het aantal studenten afkomstig uit la gere mileus vertoont relatief gezien een langzame, maar duidelijke stijging, zo onderwas, kunsten en wetenschappen, mr blykt uit een brief van de minister van Th. H. Bot aan de Vaste commissie voor o„ k. en w. van de Tweede Kamer. Een „Beatle-pnilk". bij wijze van grap ;edragen door een 52-jarig personeels la, is er de oorzaak van dat het 1000 .aan tellende personeel van een metaal warenfabriek in Neath (Zuid-Wales) reeds twee dagen staakt. De 52-jarige Iris Lewis veroorzaakte donderdag grote hilariteit toen zij met op te nemen. Met een vliegtuig van Mar- chef vond de grap echter niet zo ge slaagd. Hij zei dat de produktie op an dere afdelingen stagneerde omdat de ar beiders hun werk in de steek lieten om aan de vreugde deel te nemen. De klacht werd later gevolgd door een schriftelijke waarschuwing van de directie. Het per soneel ging in staking toen de directie weigerde in te gaan op een verzoek van de vakbonden de waarschuwing in te trekken. •xperiment de spits afbeet en van nog enkele andere Nederlandse bedrijven, heeft de elektronische industrie Van der |Heem N.V. in Den Haag besloten 80 Antilliaanse arbeiders in haar bedrijven op te nemen. Met een vliegtuig van Mi tin's Air Charter is vrijdagavond de ste groep van 20 dezer arbeiders op Schiphol gearriveerd. Zij zullen terstond bij de eerste Nederlandse autorijwielfa- briek Enaf N.V., een dochtermaatschap pij van Van der Heem, tewerk worden gesteld bij de fabricage van bromfietsen. Volgens mededeling van de directie kwam deze fabricage in het gedrang omdat daarvoor op de Nederlandse ar- ibeidsmarkt niet voldoende werkkrach- 1 ten verkrijgbaar waren. len worden gepubliceerd blijkt, dat het jaarlijkse groeipercentage voor de ge hele studentenbevolking van 1964 tot 1958 vhf procent bedroeg in de daarop volgende periode van vier jaar bedroe gen deze cijfers resp. acht en twaalf, in het studiejaar 1954/'55 was zeven pro cent van de studentenbevolking uit ge noemde groep afkomstig. Vier jaar la ter was dit acht procent en in 1961/'62 negen procent. Het is duidelijk, dat het aandeel van deze groepering in het wetenschappelijk onderwijs, dat thans mogelijk tien pro cent van alle Nederlandse studenten be draagt, te gering is in verhouding tot de omvang van dit deel van de bevol king. De regering stelt zich op het standpunt, dat een ieder, ongeacht zijn sociale herkomst, recht heeft op onder wijs en opleiding overeenkomstig be gaafdheid", zo schrijft hij. In antwoord op een vraag van de com missie verklaart de minister zich bereid de vraag te bezien of het niet wenselijk is op de duur tot één instantie te ko men, die de beurzen toekent. Thans ge schiedt dit zowel door rijk, provincie als gemeente. In antwoord op andere vragen zegt hij nog, dat wanneer de ou ders een voldoende inkomen hebben om de studie te bekostigen maar dit niet willen doen, de student, die toch wil stu deren op de noodoplossing van 't werk studentschap is aangewezen. Een andere houding van het rijk zou onoverzien bare en onaanvaardbare consequenties met zich brengen Medicijnen vrij in Engeland De Engelse minister voor volksge zondheid heeft in het Lagerhuis mee gedeeld. dat met ingang van 1 febru ari a.s. in Engeland medicijnen we derom kosteloos zullen worden ver strekt. I Nadat aanvankelijk de Labourrege- 'ring onder Clement Attlee dit stelsel van kosteloze verstrekking van ge neesmiddelen had ingevoerd voerde een andere Labourregering in 1951 en heffing van een shilling per recept in, wat tot een scheuring in de La bourregering leidde. Drie jaar geleden werd deze heffing door de regering MacMillan tot twee shilling per re- rept verhoogd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 18