Financieel voordeeltje voor Serooskerke(W) Mevrouw hier is Uw P.Z.C. In Hulst nu plannen B-werkplaats voor een In januari ook in Kapelle melksanering ZEEUWSCH-VLAANDEREN AGENDA Verfijningsuitkermg van rond f 17.000 NOORD-ZEELAND POI 4nAC PAUL OUWENEEL SLAGERIJ A. Vermeulen yyissei jLceuws-vlaandere* MAANDAG 21 DECEMBER 1961 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALS ZBEÜWBB COURANT VOOR GEHANDICAPTE KINDEREN Onderwijzen in handenarbeid Tijdens een in Hulst gehouden byeen- komst van de oudervereniging „Het zorgenkind" is gebleken, dat er een gro te behoefte bestaat aan een vervolg op de schoolopleiding voor gehandicapte kinderen. „Tot nu toe was het zo. dat de kinderen tot hun achttiende taar op de school bleven. Maar na die achttiende voor een goede outillage" en een goede verjaardag ging het kind naar huis en leider, die met dit speciale werk kan f®8,0.? er,.,voor df ,°,uders een erg zware worden belast. Op deze wijze hoont taak aldus stelde mejuffrouw R. te bewerkstelligen dat de kinderen Baart, hoofdleidster van de afdeling staat zullen zijn het bewuste éénderde gedeelte van de normale arbeidspresta tie te halen, wat nodig is om toegelaten te worden tot de A-werkplaats. Als zo danig werkt men er aan mee, de toe komstmogelijkheden van deze kinderen groter te maken. Het zaï volgens de heer Rammeloo dig zijn er voor te zorgen, dat het kli maat om de arbeidsgeschiktheid te ont wikkelen rustig is. Vooral omdat het ge handicapte kind niet is gebaat met een te plotselinge overgang, moet er een grote variëteit van werkzaamheden zijn, zodat voor ieder kind apart bekeken kan worden wat de beste werkmethode is. Men kan dan langs experimentele weg werken. De heer Rammeloo stelde verder dat een belangrijke factor deze ook is, dat er gezorgd kan worden naamste punt gekomen en sneed zij een onderwerp aan, dat alle aanwezigen 0[ deze bijeenkomst het meest bezighield Bij hun thuiskomst ervaren de kinderen namelijk al gauw, dat zij de vertrouwde omgeving van de school erg gaan mis sen. De ouders hebben dan de zware taak de kinderen de hele dag bezig te houden. Het bestuur van de Hulster Am bacht (sociale werkplaats) voelde de behoefte om deze moeilijkheden op te lossen. Er bestaat in Hulst al vele jaren een A-werkplaats. Hierop kunnen echter alleen mensen komen, die in staat zijn minstens éénderde van een normale werkprestatie in het gewone bedrijfsle ven te halen. De meeste kinderen die van de b.l.o.-school komen halen dit ech ter niet. Noodzakelijk Samen met het bestuur van Hulster Ambacht is men op de b.l.o.-school proeven gaan nemen om te proberen de kinderen er toe te krijgen om han denarbeid te verrichten. Iets wat di rect geen groot succes werd. Hierop doorbordurend kreeg men de overtui ging, dat het zin had te gaan denken aan de oprichting van een B werk plaats. Forum Na mejuffrouw Baart en de heer Ram meloo, benadrukte de heer Vermeulen, voorzitter van de oudervereniging, en de heer Veldkamp nog de dringende nood zaak te komen tot de oprichting var een B-werkplaats. Hierna werden d« aanwezigen in de gelegenheid gesteld aan een forum bestaande uit de dames Hemelaer en Baart en de heren A. van Beurden., L. Marquiniu (bijzondere be middelaar van het arbeidsbureau) en L. Rammeloo, onder voorzitterschap van de heer J. J. Vermeulen vragen te stel len. Een van de eerste vragen was: wanneer zal er in Hulst worden begonnen met een B-werkplaats Hierop antwoordde de heer Rammeloo, dat dit nog niet be kend was. Dit blijkt namelijk een kwes tie van bestuursbeleid te zijn. Er schij nen nog enkele moeilijkheden uit de weg te moeten worden geruimd. Zo is men nog niet kunnen komen tot het benoe men van een leider. „Maar, aldus ver klaarde de heer Rammeloo „voor mijn nart beginnen we maandag". De bijeen- Men heeft een team te benoemd dat er komst werd bijgewoond door verscheide- zal zorgen, dat de kinderen in de ne burgemeesters en afgevaardigden werkplaats een goede bedrijfskundige en sociaal-pedagogische begeleiding krij- fen. Dit team zal bestaan uit: mejuf- rouw dra. P. L. Hemelaar, psychologe, dr. J. Meuris, psychiater, dr. F. Wilde- ring, bedrijfsarts, de heer A. van Peur den, pedagoog, de heer A. Veldkamp, arbeidsdeskundige en de heer I,. Ram meloo, directeur van de sociale werk plaats Hulst ADVENTSTOCHT WERD SUCCES Het r.-k. jongerencontact te Middelburg heeft zaterdagavond en -nacht veel eer ingelegd met zyn adventstocht. Tijdens deze tocht en tjjdens een voorbespreking bewees de contactgroep zyn naam zeker waard te zyn. De leden kwamen vooraf in het katho liek militair tehuis bijeen met de bedoe ling om van hieruit de nachtelijke bezin- ningstocht door Walcheren te beginnen. Voor de inleiding over het hoofdthema „Christen nu" had het bestuur de heer J. Quaytaal, directeur van de Levens school te Etten. uitgenodigd. Deze maakte zijn gehoor duidelijk, dat er voor de christen van deze tijd een taak is weggelegd bij de benadering van de problematiek van de hedendaagse jon geren. HM gaf als bezlnningsstof vol doende onderwerpen mee voor de tocht, zoals de houding van de jongeren tegen over de veranderende wereld. Duidelijk kwam in het betoog van de heer Quay taal naar voren, dat de jongeren van nu zich een taak moeten stellen ten op zichte van hun medemens. Met verschil lende voorbeelden gaf hij aan. dat de jongeren beslist de geestelijke nood van anderen kunnen lenigen. Het weer werkte mee om de bezinnings- tocht tot een succes te maken. Om on- eve er half 11 vertrok de groep aan zijn 5 kilometer lange tocht, via binnenwe gen bereikten de deelnemers omstreeks half één het eerste rustpunt, de kam peerboerderij in Gapinge, waar de hete erwtensoep al stond te wachten. Van hieruit ging het naar Vrouwenpolder. Er was een strakke blauwe hemei en de maan hielp mee om de weg te vinden. In de strandkerk te Vrouwenpolder werd koffie gedronken. Na deze wel kome verwarming ging de groep via strand en bos na.ar het eindpunt Oost- kapelle, waar de H. Mis gezamenlijk werd gevierd. Na de prima verzorgde ontbyttafel te hebben leeggesmuld vertrokken de deel nemers per bus naar Middelburg. De groep was unaniem van mening, dat deze tocht beslist zinvol Is geweest voor de toekomst. van gemeentebesturen. Felle discussie bij Co-op Zeeland over onrendabele winkels Jaarverslag 1963 van proeftuin Schouwen niet ongunstig Fel is zaterdagavond op de jaarverga- dering van de ledenraad van „Co-op" i De melkbezorglng te Kapelie-Biezellnge Zeeland" In het Strandhotel te YlUsin- zal met ingang van 4 januari aanstaan den gediscussieerd over het laten voort-, de worden" gesaneerd. De vijf melkhan- bestaan van twee sedert jaren onrenda- delaren hebben hiertoe in overleg met bele bedryven. Het betreft hier het krui- de Zeeuwse melkfederatie besloten, ten- deniersbedrijf te Kruiningen en de ma nufacturenwinkel te Vlissingen. Direc teur .J. v. d. Bos sprak waarschuwende woorden. Hoewel hy het ideaal van dc coöperatieve gedachte volkomen onder schreef, verzekerde hij. dat een coöpe ratie geen filantropische instelling ia. Men werkt met geld van de leden. Ook het dividend zou gevaar lopen, zoals In Rotterdam is gebeurd, waar de dividend uitkering daalde van vier tot twee pro cent, veroorzaakt door onrendabele be drijven. De heer v. d. Bos wee* er op. dat de forse loonstijgingen in 1964 kon den worden opgevangen door hogere omzetten. Alleen de buitengemeenten baren gen door verminderde omzetten. De te korten in de omzetten van het kruide- niersbedrijf werden veroorzaakt door de winkel in Kruiningen. Wanneer de om zetten daar niet beter worden, zal die winkel moeten worden opgeheven, aldus de heer v. d. Bos. Ter sprake kwamen in de discussie nog de dure propaganda en een rijdende zelfbedieningswinkel. Op voorstel van één der leden besloot de vergadering het vraagstuk van de onrendabele bedrijven in handen van het bestuur te laten. Op deze vergadering, onder voorzitter schap van de heer L. J. Geldof, was het voltallige bestuur, de raad van commis sarissen, en een groot aantal leden en raadsleden uit geheel Zeeland aanwezig. Voorzitter Geldof memoreerde de moei lijkheden. die er zijn geweest, voordat de fusering van de coöperatieve win kel „De Dageraad" in Zierikzee een feit werd. Hg deelde voorts mede. dat „Co- Op Zeeland" thans erkend deelgenoot is in de deeigenotenraad van „Co-Op Ne derland". De aftredende bestuursleden werden herkozen. Het financieel verslag en het beredeneerd verslag werden goedge keurd. Bestuur en personeel werd dank gebracht voor de ontplooide activiteiten het afgelopen jaar. Onbrensst Hemava De door de leerlingen van de school met de bjjbel te St.-Annaland gehouden bus jescollecte ten bate van de Hemava. heeft opgebracht een bedrag van 43.36. Kerstkaarting AXEL Bij botsing twee licht gewonden Zaterdagmiddag, omstreeks kwart voor vijf, ontstond op het kruispunt Zuidsin- gel-Kaaalkade en Zeestraat-Kinderdijk te Axel een aanrijding tussen twee per sonenauto's. De personenwagen bestuurd door de heer J. H. uit Sint-Jansteen kwam uit de richting Sluiskil en wilde de Kanaalkade oprijden. De andere wa gen, bestuurd door de heer I. J. S. uit Middelburg kwam uit de richting Zee straat en wilde richting Zuiddorpe rij den. By deze botsing werden twee mede- inzittender. van de auto van J. H. licht ewond en moesten zich onder dokters- ehandeling stellen. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd. VEERTIG JAAR IN OVERHEIDS DIENST Een dezer dagen vierde de heer J. C. Francke te Axel zijn 40-jarig dienstju- bileum, waarvan hij ruim dertig jaar Middelburg City-theater: D'r moet nu maai 'ns getrouwd worden. 20 uur. alle leef tijden, Van Benthem en Jutting. Ikonen- exposltie. 10—12 30 en 13 30—18 uur. Vlisslngen Alhambra Uit angst voor de schande. 20 uur. 14 jaar Goes Prins van Oranje: Kerstmiddag Ned. Ver. van Huisvrouwen. 14.30 uur. Scherpenlsse Hotel Sturris: Ledenvergade ring landbouwvereniging V-Z O.S.. 19 u. Oud-Vowomeer: Zaal Vroegop: Postduiven- tentoonstelling. roopgebousv: Zo'n soort meisje. 20 u 8 jat Tcrncuzen Luxor: De scherpschutters, 20 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom Roxy: Het meisje van dc zolderkamer, 20 uur, 18 jaar. Luxor: Lief de en hartstocht in de Zuidzee, 20 uur. dienst is geweest bij de gemeente Axel. In de loop van de morgen brachten b. en w. een felicitatiebezoek. Namens de gemeente ontving de jubilaris een f schenk onder couvert. Van het secret riepersoneel kreeg hij een boek over Is raël. „Gezien het feit dat de heer Fran cke binnenkort met pensioen gaat, is het de bedoeling het jubileum daarmee te cAmhin(*rï*n" alitnq dp harp Kerstfeest Roodkapje" Dezer dagen vierden de kleuters van de openbare kleuterschool „Roodkap- te Axel het kerstfeest. Mevrouw Pot-Esselbrugge opende deze bij eenkomst. Mevrouw E. de Gysel-van Doorn verzorgde de kerstvertelling. De kinderen zongen kerstliederen en een aantal kleuters declameerde ge dichtjes bij de mooi versierde kerst boom. Aan het eind van deze middag ontvingen de kleintjes een traktatie en een kerstverrassing. Veel ouders woonden dit kerstfeest bij. Kerstsamenkomst C.P.B. Vorige week kwam de Bond van Plat telandsvrouwen te Axel samen met de dames van de P.J.G. in „Het Cen trum" te Axel bijeen om de traditio nele kerstmiddag te vieren. De presi dente, mevrouw C. van Dijke-van Dijk hield een openingstoespraak en gaf een korte inleiding over de viering van het kerstfeest. Voor de pauze de clameerde mevrouw R. Sanderse- Jacobs, die het verdere kerstprogram ma verzorgde, enkele kerstgedichten en verhalen. Mevrouw H. Risseeuw- VeVdouw bracht solozang ten gehore dat door mevrouw M. J. Moerdijk- Vanderswalm met pianospel werd be geleid. Na de pauze droeg mevrouw R. Sanderse-Jacobs een kerstverhaal, getiteld: „De kleine wereld van flat tien" voor. Aan het eind dankte de presidente de dames voor deze goed verzorgde en uitstekend bezochte kerstmiddag WATEROVERLAST OP SPORTTERREIN Zoals bekend ondervinden de pas aan gelegde sportvelden in plan Zuid te Axel veel overlast van overtollig grondwater. Het gevolg hiervan is dan ook, mede door de hevige regen val van de laatste weken, dat deze velden voorlopig onbespeelbaar zyn. De gemeente die de velden heeft aan gelegd overeenkomstig een plan van de Heidemaatschappij, zit hier, even als A.Z.V V. dat het veld gehuurd heeft, met vele loeilijkheden. Er wor den dan ook verschillende proeven ge nomen en methoden onderzocht om op korte termijn van de wateroverlast af te komen en een oplossing te vinden, waardoor A.Z.V.V weer over een be speelbaar veld zal kunnen beschikken. Ook is een groot gedeelte van de wei landen langs de Kinderdijk en Kanaal kade vanwege de abnormale grond waterstanden en de aanhoudende re genval blank komen te staan. WESTDORPE Oudejaarsbal In „Het oudt Raedhuys" te Westdorpe wordt op zondag 27 december a.s. een oudejaarsbal gegeven, waarvan de op brengst ten goede komt aan het ge mengd koor. In café „Centraal" te Westdorpe wordt op tweede kerstdag de jaarlijkse prijs- kaarting gegeven. SAS VAN GENT C.B.S. had goede bietencampagne De bietencampagne 1964 van de C.B.S. te Sas van Gent. die op 27 september begon, is vrijdag 18 december na een vlot verloop beëindigd. De hoeveelheid verwerkte bieten bedraagt 210.000 ton. Daarmee is deze campagne de op één na grootste geworden, welke het be drijf ooit heeft gehad. In 1960 werden 240.000 ton verwerkt. In deze cam pagne werd echter de grootste suiker- produktie sinds het bestaan van de fabriek geëvenaard, namelijk 31.500 ton. Het suikergehalte van de bieten was dit jaar gemiddeld 16,9 Verder werd bij de C.B.S. 55.000 ton natte pulp en 6700 ton gedroogde pulp ge produceerd. Voorlichting bouw prefabricated huizen georganiseerd in het van de N.V. Stijfsel- en Glucosëfabriek te Sas van Gent voor aspirant-bouwers. Voor deze avond bestond grote belang stelling. Aanwezig waren: net voltallige college van b. en w.; de heren Roelands sr. en jr. van de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen en de heer M. Kloet van het Bouwfonds voor Neder landse Gemeenten. Aan de hand van een laquette werd een uiteenzetting gege ven van de bouwplannen voor bunga lows in het uitbreidingsplan Noord-West Deze bungalows kunneD direct worden gebouwd, onidat zy in de zogenaamde [irefabrlcated sector liggen. De prijzen iggen vanaf f 28.000, met bijkomende grondkosten van ongeveer f 13.000. Er bleek weinig animo onder de aanwezi gen te zijn omdat men de bouwkosteD aan de hoge kant vond. einde tot een meer rationele i bezorging te komen. De gemeente heeft men in vijf wijken verdeeld, die voor taan een vaste bezorging krijgen. Ds. Cuperus bracht bezoek aan St.-Annaland Vorige week bracht de beroepen predi kant. ds. R. C. Cuperus uit Rouveen een bezoek aan de hervormde gemeente van St.-Annaland. Na kennis gemaakt te hebben met diverse personen en col lega van de ring Tholen werd des namiddags een bezoek gebracht aan de nieuw aangekochte pastorie aan de Bie- 'sensstraat. waarna de kerkelijke gebou wen werden bezichtigd. Des avonds was er in de consistoriekamer een samen komst, waar gelegenheid' werd gegeven om nader met ds. en mevrouw Cuperus kennis te maken. Hiervan werd maar matig gebruik gemaakt, Ook werd een bezoek gebracht aan de kerstbijeen komst van de vrouwenvereniging Try- fosa in het verenigingsgebouw der Ned. hervormde kerk, hetgeen door de aan wezigen op hoge prijs gesteld werd. Ook in Zuidzande uniforme vuilnisemmers De gemeenteraad van Zuidzande zal dinsdagavond in openbare vergadering bijeenkomen ter afhandeling van een korte, doch belangrijke agenda. De raad zal onder anderen een beslissing moeten nemen over de aanschaf van uniforme vuilnisemmers. Zulks is nodig gewor den omdat de gemeenschappelijke vuil nisophaaldienst in west-Zeeuwsch-Vlaan- deren, waartoe een 10-tal gemeenten zijn toegetreden, waarschynlijk in janu ari of februari aanstaande van start zal kunnen gaan. Burgemeester en wet houders van Zuidzande stellen de raad voor om tot aankoop van de uniforme emmers over te gaan en deze tegen kost prijs beschikbaar te stellen aan de in woners. Voorts is er een voorstel tot verhoging van de reinigingsrechten, zulks ook met het oog op de komende nieuwe regeling. Verder krijgt de raad te behandelen een verzoek van de heer L. de Rooij te Sluis om aankoop van de huidige brandweer garage der gemeente. De heer De Rooij wil dit pand kopen voor een bedrag van 7.000,—. Het college stelt de raad voor om dit verzoek in te willigen en een nieuwe garage te doen bouwen in de Kamerikstraat, waar enkele jaren ge leden ook een nieuwe gemeente-berg plaats is gebouwd. Voorts vermeldt de agenda nog een voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van keurlonen terwijl het college tenslotte nog om een krediet verzoekt voor een te plaatsen lichtmast aan de Oostburg- sestraat. AARDENBURG Groene Kruis vergaderde vrijdagavond onder voorzitter schap van de heer J. P. Slager gehou den algemene ledenvergadering van Het Groene Kruis, afdeling Aarden burg, werd bijgewoond door 18 leden. Tevens was aanwezig burgemeester Hoftijzer van Schoondijke in de functie van lid van het provinciaal bestuur van Het Groene Kruis. De heer Slager, die aan de beurt van af treden was, werd bij acclamatie her kozen. In verband met het gering aan tal leden en de steeds stijgende kosten besloot men noodgedwongen de contri butie van 10 tot 15 per jaar te ver hogen. HULSr Filmavond P.T.T. lein Patronaat te Hul vorige week een filmavond verzorgd door de voorlichtingsdienst van de P.T.T. Tijdens deze bijeenkomst wer den films vertoond over verschillende facetten van het bedrijf zoals postaf deling, telegraaf, Holland-radio en omroep, waar de P.T.T. ook bij is be trokken. Zo werden onder meer ver toond de ontwikkeling van de telefoon in Nederland met daaraan vastgekop peld de automatisering er van. De ontwikkeling bij andere bedrijven zo als de spoorwegen diende daarbij als vergelijking. Met twee filmpjes over „De bestelling", de Biesbosch en af beeldingen van miniatuurpostzegels werd de bijeenkomst besloten. De heer J. J. Voogd, die ook het wel komstwoord had gesproken, dankte de mensen van de P.T.T. voor het ge- bodene. Hoger uitkeringspercentage Dezer dagen hebben de leden Vereniging tot bevordering van het tuinbouwonderwijs op Schouwen-Duive-1 land het laarverslag over 1963 ontvan gen. Somber weer. met een lange vorst en sneeuwperlode deden de voorjaars werkzaamheden drastisch vertragen, toch kon alles op tfjd klaar komen De kilo-opbrengst bij dc zwarte bessen viel wat tegen, doch bij de appels vlei het gezien de groei en de leeftijd beslist mee. De proeftuin ontving in dit jaar 788 mm regenwater met uitschieters in juni (105 mm) en ln november (133 mm). De aardbeien werden na een oogst, dit nog al te lijden had van Botrytnu» op geruimd. De groei der fruitbomen was vry behoorlijk én het ligt in de bedoeling £)e raad va heeft m de laatste tijd zelde, een treerd en de omwonende kwekers kon- aangenamer begrotingswijziging worden aan de laagste plaatselijke Inschrijver, voor de motorspuit werd 6700 gevoteerd. Reserveringen Op voorstel van b. en w. besloot do raad Serooskerke (W.) «Ut de inkom1; nvcrhogmg enkele lx-dra- De appels werden zuiver en glad gehou- - - - den met Kwik. Captan en Aateck. .wijziging van de dienst 1964. JSÏJS? Sisleren "jdens de vergader!..- on- Systox en D.D.T. Deze middelen ge-, der leiding van waarnemend our bruikte men ook voor de andere fruit-Igemeester A. de Kam aan d- orde voeren kapitaalswcrkcn. Met name U hierbij gedacht i soorten. De opbrengsten waren weer veel hoger dan in het vorige jaar en sommige rassen, onder meer James kwam. Uit de toelichting bleek, dat in de gewone dienst zowel oor 1963 als voor 1964 een raming kan worden opgenomen voor de verfij ningsuitkering als gevolg van on-1 Vervolgens ging dc meerder gewoon bevolkingsverloop (het'J^g^SgLgJ JLfdfpo vertrek van de Ambonezen), elk jaar rond 8500, totaal ruim 17.000. bouw en sanl'-g van »-<-n twembwi, (jj(. waarvoor een plaatvlyk comité de plannen opstelt, en voor de aanleg van de rioli-rlng In de Qo*tka|>el«e- weg. Verder zijn uitgaven opgenomen voor de houw van een eenvoudige stalling-.ruimte achter het slachthui* voor het t(Jdeiyk voorhanden houden van slachtvee, naanuui dringend be hoefte bestaat nu het slachthuis ook voor hei verrichten van bedrjjfssliich- tingen gebruikt wordt. meerderheid v.in de i door b. en w. voor gestelde wijziging van de politlcverordo- VOOr nlng, waardoor het mogelijk gemaakt king met het vorig jaar. De Golden clous deed het nog beter en op type II geplant werd de oogst viermaal zo groot, op VII zelfs bijna zesmaal. Op IV - ongeveer hetzelfde resultaat. i Bij' de bestrijdingsmiddelenproef bleek - ron<4 8500 totaal dus wordt, dat dc politie kan optreden tegen dat een proef op verruwing bM Golden J'aar rona öouu. totaal aus het h,nderltjk 'j,ronif|eUlavJaaii wanneer Delicious de verruwing het minst was ruim 17.000. dat nodig mocht zijn bij een regelmatige bespuiting met De hereii P J Abrahamse fa.r.l en J Spuitzwavel, Tuzet. De andere onderde- over 1963 I» verder een nadere voorlapt- Louwerse (c.h.) waren er tegen, omdat len: Captan, Karathane, Urbacid en als ge algemene uitkering ontvangen van voor hen de toevoeging dat het ook ver derde proef Captan-Karathane bijna f 12.500, terwijl over 1960 nog een boden is met een brommer met draalen- weinig verschillen te zien doch er was afrekening 7a| worden ontvangen van de motor in tuin, brandgang of achter op de appels veel meer verruwing te rond j 4750 Bovendien is het uitke- pad te rijden eer. beetje te vér ging zien. De middelpryzen voor het fruit wa- rfngspercentage verhoogd, zodat ook Tot slot werden drie straatnamen in h*? ren vjij Over het geheel geonmen hieruit een belangrijke verhoging rcaul- uitbreidingsplan-Zuid vastgesteld: de de middenprijs 40.5 cent tegenover twrt vaf| i£000. Koepelstraat. de Wilgenlaan en de Uit deze vrij belangrijke verhoging sber«i,:Larl van de geraamde inkomsten k innen - o.a. de verbetering van de Vlasstraat en de aanschaffing van een nieuwe motorspuit voor de brandweer gedekt worden. De raad trok daar gister middag kredieten voor uit: de verbe tering van de Vlasstraat zal gegund 58,6 in 1962. steken over nieuwe rassen op fruitge- bied of in de zwarte bessenteelt. Het rijkslandbouwconsulentschap toonde veel belangstelling en de assistent de heer J. A. v. d. Weel hield weer een snoeidemonstratie. SINT-ANNALAND Onderwijzeres nam afscheid van o.l. school Suikerbietencampagne Lezing over kerkelijke feesten bij ie oosters-orthodoxen ten einde Vrijdagmiddag de openbare school in Sint-Annaland. Het schoollokaal, waar mejuffrouw M. E. Passenler haar werkzaamheden da gelijks met de kinderen van de eerste en tweede klas heeft verricht, was nu versierd. Niet omdat de kinderen de juf graag zagen verdwijnen, maar omdat ze hun onderwijzeres node zagen gaan wilden zij juist by dit afscheid hun er kentelijkheid betuigen door de klas te versieren. De kinderen brachten dan ook ieder wat voor dit afscheid mee, zelfs zeer mooie cadeaus. Op haar beurt trakteerde de juffrouw alle kinderen. Na de kinderen kwamen de leden van de oudercommissie en het overige on- derwyzend personeel om afscheid te ne men van de zo geziene onderwijzeres. De voorzitter van de oudercommissie, de heer A. J. Scherpenïsse, schetste de verdiensten van de scheidende. ,.U was niet alleen zeer gezien bij de kinderen, maar ook de ouders mochten U graag, daar van tijd tot tyd met hen door U ook goede contacten werden gelegd". De voorzitter wenste haar in de nieuwe standplaats Sliedrecht het beste toe. Als blijk van waardering overhandigde hij haar namens de ouders een boekebon. Het hoofd der school, de heer C. J. C. Boot, stak niet onder stoelen of banken, De suikerbietencampagne te St-Anna- land behoort weer tot het verleden Het arscneia op vervoer vanuit de haven naar fabrieken verliep vlot. Er wordt nog steeds sproken over het goede suikergehalte wat voorkwam in enkele polders rond de gemeente St.-Annaland. Er werd zelfs 17.3% gemeld. De opbrengst per ha. bleek die van de laatste jaren te overtreffen. De weegbrug was dan ook druk bezet met naast de andere prdukten de totale bletenoogst te wegen, welke per schip werd vervoerd. Aangevoerd werden voor: Puttershoek 4.555.510 kg; voor de V.C.S. 5.279065 kg voor de C.S.M. 2.729.600 kg. In het jaar 1963 waren deze aantallen resp. 3445.130, 3.683.445 2.153.805. Naast deze wegingen per weegbrug te St.-Annaland zyn nog vele tonnen per as vervoerd naar de diverse fabrieken. Bejaarden- kerstbijeenkomst door plattelandsvrouwen De plattelandsvrouwen afdeling St.- Annaland zal de oudjes van eigen ge meente een kerstmiddag bezorgen op dinsdag 22 december in het dorpshuis Daar de voorbereidingen voor derge- dat hij in het begin wel eens twy'felde i lyke bijeenkomsten zeer vele werkzaam- over de manier van lesgeven. Maar het heden met zich meebrengen, verwach- Is seblekeo, 10 vsrklaarde hij nu. dut U "Q 2S jjf er v;?le heJ»»rd™ nuai J u„,deze aerstmiddag zullen komen. Het be de klas goed afleverde aan het a?der:stuur gaarne dat vele bejaarden ding was steeds uitstekend te noemen. In haar plaats Is aan deze school be noemd met Ingang van 1 januari 1965, mejuffrouw A. Kesteloo uit Poortvliet, voorheen werkzaam aan de openbare school aldaar. Kerstzangdienst Ook dit jaar zal in de Nederlands her vormde kerk van Sint-Annaland weer een kerstbijeenkomst worden gehouden. Dit Jaar zal het niet zijn, zoals gewoon lijk. op de tweede kerstdag des namid dags. De bijeenkomst, welke onder lei ding staat van de consulent ds. L. G Zwanenburg uit Stavenisse, en waar aan het gemengd zangkoor „Vooruit gang zy ons streven" medewerkt, zal dit jaar worden gehouden op donder dagavond om half acht. j Voor een zestigtal belangstellenden heeft de Leidse hoogleraar dr. P. Hen- drix vrijdagavond in de r.h.b.s. te Vlissingen gesproken over de beteke nis van de kerkelijke feesten in het orthodoxe Oosten. Professor Hendrix. hoogleraar in de patristiek aan de Leidse rijksuniver siteit. gaf een inzicht in de liturgie van en de gebruiken bij de orthodoxie Hij wees onder andere op het verband tussen bet kerstfeest en het paasfeest, dat de orthodoxe kerken leggen in de nederdalingsgedachte: met Kerstmis de nederdaling op de aarde en met Pasen de nederdaling in de hei. De Leidse hoogleraar wees op het myste rie van Woord en Sacrament in de li turgie van de orthodoxe kerken, waar bij het heilsgebeuren wordt verwezen lijkt in de liturgie. Professor Hendrix kwam daarbij uiteraard ook te spre ken over het „geschilderd gebed", het ikon. In dit verband memoreerde hy de expositie van ikonen in Middel burg. Hij wekte zijn gehoor op deze tentoonstelling, die nog tot 16 januari is te bezichtigen, te bezoeken. De avond, georganiseerd door wykge meente II van de Vlissingse hervorm de gemeente, was begonnen met de uitvoering van een kerstcantate van J. Tirie uit de twintiger jaren. De can tate werd op verdienstelijke wijze ten gehore gebracht door een koortje uit de hervormde vrouwengroep. Men be sloot met gezang 23. Deze slotavond voor de wijkgemeente in dit jaar werd geleid door ds. F. S. Kloosterman. Busje slipt en slaat cm: niemand gewond Een bosje, bestuurd door -J.H. K. uit Souburg is zaterdagmorgen omstreek* negen, uur op de West-Souburgse weg Kerstsamenkomst zeer bij die vi en toch chic zondere kast rlBBR saterdicht is f' J strak en modern. 'p JUWELIER - HORLOGER OOSTBURG UW TELWERK kan veel eenvoudiger reeds voor 375,- Capaciteit 100.000.000,- Negatief salderend. R. H 8, TERNEIJZEN NOORDSTRAAT 78 - TEL. 2304 Kaai 32, Tel. 339, SLUIS Met de kerstdagen nog al- tyd die heerlijke, zelfge maakte BOTERHAMWORST CORNEDBEAF en TONGEWORST. Altyd in voorraad: Fri-Ki. de fijnste braadkuikens, panklaar, vleescroquetten, 20 cent per stuk, grote sor tering Artic ys, grote en kleine ystaarten. P^r- «lagen. De bestuurder en rijn echtgenote met twee kinderen, die meereden, kwa men met de schrik vrij. Het busje kwam op de rechterzijkant op het fietspad te recht. Het kreeg lichte schade. Nadat de auto overeind was gezet. Is men chr. vrouwenverenigingen "ónwo„d ooi, zaterdag avond omstreeks zes uur. toen de auto mobilist G. H. uit Koudekerke geen voorrang verleende aan de auto van W. L. A. uit Vlissingen. De botsing gebeur de op de hoek Lange ZelkeTorenstraat te Vlissingen. H 'reed rechtsaf van de Lange Zelke de Torenstraat in De vrouwenvereniging Tryfosa en de christelyke plattelandsvrouwen te SL- Annaland hebben samen een kerstmid dag georganiseerd in het verenigings gebouw der Nederlandse hervormde kerk. Deze avond, welke voor de eerste maal samen werd gehouden, was zeer geslaagd en is zeker voor herhaling vat baar. Op deze avond werd de bybelinlei- ding verzorgd door mevrouw J. West dorp-den Haan. Verder was er een uit gebreide liturgie van de C.P.B. en de clamatie door de dames De Goffau-de Smit. mevrouw Gunst-van Oudenaarden Lindhout en mevrouw Smit. Raad St.-Laurens woensdag bijeen Woensdag 23 december as. komt de raad van Slnt-Laurens des namiddags om vier uur in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat o.m. de vol gende punten: behandeling begroting 1965. voorlopige vaststelling gemeente rekening 1963. wyziging pensioensgron- slag secretaris-penningmeester B.A.. eervol ontslag secretaris-penningmees ter B.A. en opheffing B A. Nieuwe weger OOSTERLAND VERKEERSAVOND TROK WEINIG BELANGSTELLING In de Conferentiekamer te Oosterland hield de afdeling Duiveland" van het Verbond Voor Veilig Verkeer een pro- In de vacature A. Mol, welke eervol paganda-avond, waarvoor de belangstel- i ontslag werd verleend als weger aan de ling niet byster groot genoemd kan wor- weegbrug: „Even Bulten" te Ooster den. De voorzitter, de heer T. '.Valhout'and heeft het bestuur met ingang van uit Nieuwerkerk, sprak een welkomst- 1 februari benoemd tot vaste weger, de woord tot de aanwezigen, in het bijzon- heer J. A. Beye Jaz. uit Oosterland. I-.Van der Meij_ wachtmees- G" 1 ter Hoekman van de rijkspolitie uit VJ^VODaCD VOOrWCTDCn Oosterland. Verder heette hil welkom de a.. r heer Modderman die. onder auspiciën 7 af rayoncornrr.ancan. der rijkspo- van een firma uit Schuödebeurs. deze Oosterianc zyn nadere Inüch- avond kwam opluisteren met enige "in®fn te '>"erxr;;gen omtrent de ge- mooie kleurenfilms. Het ligt in de ty>doe- j"onc-en voorwerpen: een herenpols- ling evenals vorige jaren in Oosteiland -to. loge. een paar zwarte damesschoe- weer met een verkeerscursus te starten, ner. maat 5'j. een groengeruit kinder- evenals te Nieuwerkerk. Er zullen ten jasje, een lichtgrijze glacé hand- minste 15 deelnemers)sters) voor een schoen, een gebreide grijze want en us zijn. Staande de vergadering ga- een huissleutel, zich twaalf personen op. '.erwyl er gegronde hoop bestaat, dat dit a intal THOLEN nog wel zal toenemen. De mening van de aanwezigen werd verder gevraagd Donderdagavond werd in het vereni- betreffende de aard van de te openen£lfl&sgebou\v te Tholen een adventssa- cursus. die evenals de vorige in liet alge- nienkomst belegd door alle vrouwen- meen kan worden gegeven, doch ook ge- verenigingen uit Tholen. Mevrouw Heu- specialiseerd. voor bromfietsen, auto's 8tvelat-de vos kon een groot aantal rywielen en dergelijke Algemeen vond vrouwen welkom heten. Naast samen- men. dat een cursus in het aJgemïen de en solozang van mevrouw Steke- beste resultaten afwerpt. Het zal een tee vertelde mevrouw de Kool een kerst leergang van zes avonden zyn met eer. verhaal. Na de pauze werd de kerstll- examenavond De eventuele onkosten turf'e gevolgd van de N.C.V.B.. Hierin zullen gering zijn. en als voorlopige iraden als liturge op mevrouw Franke - Het ligt en mevrouw Blaas. Mei avond koos men de woensdag. Het ligt fevrouw Vyfvinkel spoedig mogelijk in het nieuwe werd gehouden door mevrouw Bij!Mevr. jaar te starter. De grote verkeerstafel Relth-Slotema sloot de bijeenkomst die de afdeling rijk is. stond m de zaal waarna nog pakktjes werden uitgereikt, opgesteld, en ae aanwezigen werden in w-elke bij de zieken en ouden van dagen de gelegenheid gesteld een aantal hieropw-orden thuisgebracht voorgestelde verkeersfouten op te spo ren. waarvoor voor de beste oplossingen ZIERIKZEE enige prijzen beschikbaar waren gesteld. Voor en na de pauze draaide de" heer a a an Modderman enige prachtige kleuren ULaiaagu films die met aandacht werden revolgd Aan de gemeenteUjke universiteit van Na afloop dankte de voorzitter de heer Amsterdam is voor het kandidaatsexa- Modderman, de politiemensen en de heer men wis- en natuurkunde geslaagd de Hoekman. Iheer A. Klaassen uit Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17