Bijna overal ter wereld wordt het leven duurder LEZERS SCHRIJVEN Tempo beslissend bij AvantiJong Ambon CARTERS Raad 's-Heer- Abtskerke: Armbestuur blijft nog actief Meliskerke raamt reëel tekort van f 4250 FUSIE KOSTTE ALGEMENE BANK NEDERLAND 1 MILJOEN GULDEN Middelburgs team won met 6-2 VOORWAARDELIJKE ONTZEGGING VOOR HARD RIJDEN TE GOES evi Vefclevóagrtwf** ...en DEN BOER LEERLING-VERPLEEGSTERS i 't Koopje j van de week sbus Mariene: hairsnray 1,29 i J0 FIBBE i VRIJDAG 18 DECEMBER 1964 PROVIXCTALE ZEEUWSE COURAXT T „Financial Times" Steekproeven in tal van plaatsen tonen het aan (Van een medewerker) LONDEN. Bijna overal ter wereld zijn de kosten van le vensonderhoud in het afgelopen jaar nog meer omhooggegaan. Italië schijnt wel aan de top te staan met een algemene toene ming van twintig procent. Een enquête in een aantal steden on der auspiciën van het Britse blad „Financial Times" geeft ons een antwoord op een serie simpele vragen. Wat moet U in verschillende plaat sen betalen om een overeenkomstige hoeveelheid voedsel te krygen Wat moet de zakenman neertellen voor een nacht logies in een hotel, om een relatie een lunch aan te bieden of om met, zijn vrouw en een stel vrienden een avondje uit te gaan? Te New Delhi, India, zijn de prijzen met ruim negen procent gestegen, dubbel zo snel als in het voorafgaan de jaar. Schaarste aan verbruiksgoe- deren, een verbod tot het doden van runderen, het weren van sterke drank in de meeste delen van het land en een terugloop van de opbrengst bij de landbouw hebben iedereen het ge voel gegeven dat alles moeilijk te krijgen is. Zodoende zouden de prij zen meer zijn opgelopen dan gerecht vaardigd door alleen de verhouding tussen vraag en aanbod. Evenwel ligt Ierland met een stijging van negen procent niet ver achter. Een extra omzetbelasting, speciaal op dranken, tabak en benzine, wordt als oorzaak genoemd. Oslo signaleert een toeneming met zeven procent van de kosten van le vensonderhoud. Dit is ook het geval te Istanboel, waar de indirecte belas tingen alleen al de benzineprijs met dertig procent hebben doen stijgen. In West-Duitsland zowel als in Zwe den is er sprake geweest van een stijging met drie procent. In Duits land wordt de aandacht getrokken door duurdere levensmiddelen en hu ren, in Zweden gaat het weer in de eerste plaats om hogere belastingen. Ook te Brussel is het leven duurder geworden; vooral de prijs van vlees is gestegen. Te Parijs wordt voor een hotelkamer elf pro'cent méér bere kend dan een jaar geleden en de prijs voor een maaltijd nam toe met negen procent. In Nederland houdt een stij ging met zes procent in hoofdzaak verband met hogere lonen, Johannesburg, Zufd-Afrika, is gecon fronteerd met een scherpe toeneming van de huurpryzen, ofschoon iedereen wel wil erkennen dat ze voorheen aan de lage kant waren. Te Melbour ne, Australië zyn de prijzen weer aan het stjjgen na een rustige periode van byna drie jaar. Maar in een stad als Düsseldorf kunt U in deze sector al terecht voor zo'n 450 gulden per maand, In West- Duitsland worden jaarlijks dan ook niet minder dan een half miljoen huizen en flats gebouwd. Onkosten Naar Canada! Aan de andere kant is er een stad als Montreal, Canada, waar de kos ten van levensonderhoud maar met een fractie zijn gestegen en waar dan ook het aantal eigen auto's en merhuisjes op spectaculaire wijz< toegenomen. Ook te Athene, G kenland, zijn de prijzen in het alge meen maar weinig veranderd. Het zelfde geldt voor Mexico City, waar de inkomstenbelasting nog altijd bij zonder laag is, ofschoon het invor deren van de gelden wel schijnt te zijn verbeterd. In veel grote steden moet de zaken man diep in zijn geldbuidel tasten als hij een gemeubileerde flat wil hu ren, dit ondanks het feit dat bijna overal duchtig wordt gebouwd. Te Tokio is sprake van een enorme acti viteit in de bouwwereld. Apparte menten, uitgevoerd in westerse styl, worden meer en meer gevraagd, doch de huur is nog altjjd een pijnlijk punt. Er moet per maand zo'n 1650 gulden voor worden neergeteld. Te Dublin wordt een blok luxe flats gebouwd. De huren zullen liggen in de orde van grootte van 15.000 per jaar. Waar ter wereld zaken worden ge daan, speelt de onkostennota een rol van belang. Dat zou U tenminste denken. Toch is het vraagstuk in een stad als Lissabon nauwelijks actueel, terwijl dc wetgeving van India op het terrein in kwestie fn het geheel geen mogelijkheden biedt. Trouwens overal heeft de inspecteur van de belastingen zo zijn eigen kijk op het geval. In New York bijvoor beeld wordt het hanteren van de on kostennota beperkt door strikte voor schriften. Daar moet precies worden opgegeven welke zaken besproken zijn tijdens zo'n maaltijd. In Frankrijk weerklinken luide pro testen nu ten behoeve van de begro ting 1965 extra beperkingen bij af trekposten zijn ingediend. Het maxi mum zou komen te liggen op 25 gul den voor een maaltijd en een goede 30 gulden voor het bezoek aan een show. De Duitsers denken er anders over, Evenals in andere landen met hoge belastingen wordt de onkostennota beschouwd als een welkome uitweg om de staf-employés een extraatje te verschaffen. Te Mexico City zijn vooral zakenmensen uit de V.S. lief hebbers van het leven op basis van de onkostennota. In Nederland zijn de inspecteurs van de belastingen minder toeschietelijk dan hun colle- fa's in Groot Brittannië. akenmensen die er prijs op stellen hun reizen met enig amusement op te luisteren doen er goed aan hun uit stapjes tijdig te organiseren, speciaal in een stad als New York waar voor een kaartje van een uitverkochte show op een zwarte markt wel twee honderd gulden wordt gevraagd. Daar staat dan tegenover, dat de programma's gratis worden rondge deeld. Koop dus geen duur souvenir boekje bij de ingang. Ook nachtclubs zijn uiteraard in New York bijzonder duur. Daarom kan de zakenman met een beperkt budget beter wachten tot hij te Lissabon is aangekomen voor dit soort vermaak. Daar kan hij plaatselijk gebottelde „champagne" voor een paar gulden drinken en nog een show zien bo vendien. Hij moet dan echter beden ken, dat een gerespecteerde Portu gees" zijn vrouw slechts naar vier be paalde nachtclubs zou brengen en daar kost de Franse champagne zo'n vijftig gulden de fles. Te Athene kunt U erg lekker eten in bescheiden zaakjes voor een kwart van de pry's, die in deftiger etablis sementen wordt gevraagd, 's avonds kan de zakenman eens een kijkje gaan nemen by de dansers in een restaurant aan zee, voor een derde van de kosten in een nachtclub. Te Tokio moeten de bezoekers uit het Westen echter oppassen met de plaat selijke bevolking te willen concurre ren op het terrein van het vermaak. De nota in een geishahuis begint zel den onder de 250 gulden per persoon, terwijl een avondje uit in Europese styl met z'n vieren tot een 750 gul den beperkt kan blijven. Woensdagavond kwam de raad van 's-Hiier-Abtskerke in vergadering byeen onder voorzitterschap van loco-burge- meeslcr M. II. van Liere. Met ingang van 1 januari 1965 werd de heer A. Min- naard tot lid van het burgerlijk armbe stuur gekozen. In verband met deze be noeming nam de gemeenteraad met al gemene stemmen het besluit, dat het armbestuur zal blyven bestaan, daar dit bestuur zich in de toekomst dankzij zijn kapitaal op breder sociaal gebied zal kunnen bewegen. De financiële regeling met de gemeente zal spoedig na 1 januari 1965 de da tum van inwerkingtreding van de alge mene bijstandwet aan de raad wor den voorgelegd. De raad kon zich ver enigen met de lijst van monumenten, zo als die door het ministerie van o., k. en is opgelegd, Naast kerk en toren ko- n hier een drietal boerderijen op voor namelijk „Landlust", „Leuvenhof"', „Welgelegen" en de korenmolen. Voor de aansluiting van de bedrijfsgebouwen aan de Grotedijk 22 op het elektrisch net werd een bedrag van 400 beschik baar gesteld. Verder werden de volgende subsidies verleend: middelbare nandels- avondschool te Goes, 25 en f 40 per leerling uit 's-Heer-Abtskerke; éénma lige subsidie aan de Z.V.U. voor haar jubileum, één cent per inwoner; verho ging van de subsidie aan het E.T.L van 5 op 10 cent per inwoner; verhoging subsidie gezinszorg en -hulp met 15 en verhoging van het percentage in de kosten van de leiding, zodat deze samen met die van het rijk 80% zal bedragen. De rechten voor het ophalen van huis vuil worden met ingang van 1 januari 1965 van 6 op 9 per emmer. Van ge meentewege zal met ingang van janu ari 1965 op iedere tweede vrijdag van de maand het grote afval en vuil wor den opgehaald. Met algemene stemmen werd besloten in 1965 voor een jaar als proef toe te treden tot de commissie voor de Zak van Zuid-Beveland. De ver ordening op de heffing van de keurlo nen in district Goes werd gewijzigd, Voor varkens wordt deze met 1,50 verhoogd. Tot lid van de commissie voor advies inzake de woonruimtewet werden voor 1965 herbenoemd de heren P Joziasse, J. Tolhoek Jzn, J. Tolhoek Mzn, E. Minnaard junior en J. Min- naard senior. De gemeentebegroting 1965 sluit met een post onvoorzien van 2000, terwijl de subsidie voor de restauratie van de Nederlands hervormde kerk wordt ge raamd op f 12.000. Het plan voor uit breiding werd in eerste besprek'ng ge nomen en bevat ongeveer 100 woningen. Raad Kapelle komt bijeen De gemeenteraad van Kapelle zal woens dag 23 december om half vier in open bare vergadering bijeenkomen. Er is een voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het bouw- rijpmaken van het perceel bouwgrond aan de Dijkwelseweg/Biezelingseweg met bijbehorende werken. Op het betref fende preceel zal te zïjnertijd de tuin bouwschool komen. Verdere voorstellen zijn de aankoop van het pand Kerkplein 17; het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor elektrificatie van onrendabele percelen; het onbe woonbaar verklaren van de panden Mo lenweg 5 en 7 te Schore en opheffing van de gemeenschappelijke regeling ten behoeve van het onderwijs aan zwak zinnige kinderen op Zuid- en Noord- Beveland. Verder wordt de raad voor gesteld om de verordening op de hef fing en invordering van het huisvuilop- haalrecht te wijzigen alsmede tot goed keuring over te gaan van de begroting 1965 voor dé burgerlijke instelling voor maatschappelijke zorg. Geen vergaderingen in middaguren van gemeenteraad Goes De Goese raad blijft in de avonduren vergaderen. Een suggestie om de vaak langdurige raadsvergadering naar de middag te verschuiven, is niet uit te voeren, zo deelde burge-, meesier mr. F. G. A. Heber ween»- d»K«»ond mee. Verschillende raadsle- ,sas van den is het onmogelijk s middags pre- f n00 vn(ir K en w_ wijzf,ri ,.r sent te zijn. Alleen in speciale geval- ,.venvve| j„ j,un toelichtend schrijven aan1 'en zal een middagvergadering kun- de raad dat jn het ontWerp ultga- a i ,oor ,0I)en cn sociale jasten (Ui-| nen worden belegd. De heer G. Kooger te Souburg, werk zaam als monteur in de centrale Zeeland van de Provinciale Zeeuwsche Electrl- citeits-Maatschappij te Vlissingen, vierde woensdag zijn 40-jarig jubileum. Het was die dag 40 jaar geleden dat hij als leerling-elektricien in dienst trad bij het voormalige Vlissingse bedrijf. Jn 1944 werd de heer Kooger benoemd tot dis trictsmonteur te Oudelande, welke werkzaamheden hij in 1956 om gezond heidsredenen moest verwisselen met een functie in de binnendienst te Vlissingen. Op de morgen van de jubileumdag werd ---- mogelijk) in_ ni?tnr ?™°ngetn dfKereSuezaal vin dien de nüddelenvoorzlenmg voor het Kritiek werknemers op voorzitter van de N.A.P.B. De centrale commissie bouwnyverheid. het samenwerkingsorgaan van de drie werknemersorganisaties, heeft ernstige bezwaren tegen enkele uitlatingen van de voorzitter van de Nederlandse Aan- nemersbond en Patroonsbond, de heer L. J. te Pas. Deze heeft oj de ledenverga dering van de N.A.P.B. op 10 december gesproken over de houding en de presta ties van do bouwvakarbeiders. De centrale commissie bouwnijverheid heeft gisteren na afloop van haar ver gadering in Utrecht een communiqué uitgegeven waarin zij zegt, dat de drie werknemersbonden met klem proteste ren tegen de door de heer Te Pas gege ven voorstelling van zaken, als zou het aantal onproduktieve uren in het bouw bedrijf onrustbarend zijn toegenomen ten gevolge van het ontbreken van disci pline en het stijgen van het aantal op zettelijke kortlopende ziektegevallen. Met deze beide beschuldigingen wordt, aldus het communiqué, ten onrechte en volkomen generaliserend opnieuw een blaam geworpen op de prestaties en de houding van de bouwvakarbeiders, Van een gebrek aan discipline is afgezien van uitzonderingen, die in vele bedrijfs takken voorkomen volgens de com missie, in het algemeen geen sprake, terwijl een moedwillig en daardoor over bodig zijn van een aantal kortlopende ziektegevallen al evenmin op rekening van dé bouwvakarbeiders geschreven kan worden. Dat het landelijke en in alle bedrijfstakken stijgende aantal korte ziektegevallen in de bouwnyverheid bo ven het gemiddelde uitgaat, wijt de cen trale commissie in belangrijke mate aan de toeloop van meest ongeschoolde ar beidskrachten, die onder andere door strengere medische selecties in vele an dere bedrijfstakken geen plaats kunnen vinden. Westduitse spion veroordeeld Het hooggerechtshof in Karlsruhe heeft de 43-jarige ingenieur Lorenz Cosmann tot 2Vz jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens het onderhouden van verrader lijke betrekkingen met Oost-Duitsland en net vervalsen van documenten. Een bedrag van 57.200 markt, dat Cosmann uit Oost-Berlyn had ontvangen, werd verbeurd verklaard. Zijn 30-javige medebeklaagde Adelheid Orth werd wegens medeplichtigheid tot negen maanden voorwaardelijk veroor deeld. WORDT RUIMSCHOOTS TERUG VERDIEND Ontwarringscommissie in 60 plaatsen met „dubbele" vestigingen (Van onze Amsterdamse redacteur). De fusie van Twentse Bank en Ne derlandse Handelmaatschappij aan directe uitgaven een bedrag ekost van rond één miljoen gul den dit bedrag zal in de toe komst nog wel aanzienlijk stij gen, maar op den duur wordt al dit geld weer ruimschoots „terug verdiend" door de veel grotere be sparingen die het samengaan op leveren. De Twentse Bank zal ln de toekomst aangepast worden bij de N.H.M., want by deze fusie is deze laatste partner iingetast, gebleven Eigenlijk veran- le liier alleen de naam. De Twentse Bank wordt geheel in dat bestaande be- dryf opgenomen. Hoofdkwartier is de machtige burcht van de voormalige han delmaatschappij aan Amsterdams Vij zelstraat. Daarheen zijn al enkele afdelingen overgebracht uit het vroege re hart van de Twentse Bank in de Spuistraat. Dit gebouw zal te zijner tijd fungeren als districtskantoor voor hef rayon Amsterdam. Tussen beide perce len rijdt al geruime tijd dagelijks onaf gebroken een pendel-auto op en neer. Het eerste bericht over de fusie dateert van begin juni dit jaar. Beide banken benoemden meteen daarna tal van c missies, die de plannen moesten uitwer ken. Er kwam een draaiboek tot stand, voor de uitvoering waarvan in totaal zo'n zeventig functionarissen werden vrijgemaakt: elk lid van deze werkgroep kreeg een lange lijst met dingen waar aan moest worden gedacht. In elkaar schuiven aar schuiven" van beide systemen geleidelijk te laten verlopen, zonder iemand of iets daarbij te hoeven for- de „eigen centrale" i Amsterdam. Alle tweehonderd Twentse Bank-vesti- gingen richten zich dus nog steeds vol gens het bekende patroon op de Spui straat Vrijwel evenveel filialen van de vroegere handelmaatschappij hanteren het vertrouwde schema, dat uitmondt in de Vijzelstraat. Tot nu toe zyn in vier kleinere gemeen ten de dubbele kantoren al samenge trokken. Ilarclenberg had de primeur. Toen volgden Vroomshoop, Emmen en Bergen op Zoom. Nu staat IJmuiden op de nominatie. Het betrof hier telkens grote vestigingen van de een tegenover kleine kantoren van de ander, die ge makkelijk konden worden overgeheveld. In grotere steden zullen vaak dubbele kantoren worden gehandhaafd. Wat de personeelsleden betreft: die zi nergens in verzet gekomen. Volgens c leiding van het concern zag men overal de noodzaak van deze fusie wel in er is een afwachtende houding aangeno men. „We zijn nog maar pas bezig als directie de functie-aanpassing en derge lijke te bestuderen. Dal is een zaak van beleid. We betrekken echter de onderne mingsraden zoveel mogelijk bij het O' leg. Hierbij gaat het niet alleen om pro motiekansen en dergelijke, maar wij moeten ook de pensioenen gelijk maken tantièmeregelingen, en verder tal van secundaire arbeidsvoorwaarden. Daarbij wordt steeds uitgegaan van wat er bij 'vergelijking als hoogste „verwor venheid" uit de bus komt. Voor som mige categorieën blijkt dit soms een aardige „optrekking" in te houden. Per 1 januari 1965 wil men het personeel samen hebben gebracht. Daarna volgt de versmelting van de werkmethodie ken. Over maximaal drie jaar zal de fusie ook wat dit betreft volledig tot stand zijn gebracht. i moet ook het zwaaarste probh dat der verschillen in mechanisatie volledig zijn opgelost. Beide partners bleken te beschikken over verschillende computers, waarvan de programmering ook via andere technieken verloopt: ze „verstaan" elkaar niet en missen bo vendien het vermogen zich aan te pas sen. Machines zyn wat dit betreft veel moeilijker dan mensen. Veertigjarig jubileum bij de P.Z.E.M. ZEEUWSE BADMINTONCOMPETITIE Vogel schroefden het tempo ln de twee de game op en wonnen rnet 15-9. In de derde game gaf Jong Ambon zich te «nel gewonnen en werd volkomen overdon derd: 15-2. BU de damespurt yen was Avanti te sterk voor Jong Ambon. De score 71- 7 spreekt voldoende. De hi-rendubbcl was overtuigend voor de gebroeders Titibeni met 15-15, 15-1- Iton worden" gesteld. Het reëele tekort w bedraagt dus slechta ongeveer f 4250. rijke badmintonwedstnjd Avanti Vergelijkt men dit met het tókort van jong Ambon: „Tinus Titiheru kan '64, dan is van een verslechtering der tn rinvle te°en M Titikeru wi financiële positie geen sprake maar niet meespelen «*n onderdeel van^concentratie kwfct i evenmin van een noemenswaardige ver- .i„ i.~,..i~ betering, zo merken b. en w. op. De begroting biedt daarom weinig uit zicht voor nieuwe kapitaalsuitgaven. Nu dit al enkele jaren het geval is en ook andere gemeenten met tekorten kampen, hoeft men geen ingewijde te zijn om te kunnen concluderen, dat er met de mid delenvoorziening voor de gemeenten iets fout zit, aldus het schrijven. Verbete- note en zoon in de conferentiezaal van de centrale toegesproken door de tech nisch adjunct-directeur ir. H. Broekhoff, die de levensloop van de jubilaris de revue liet passeren, zijn hoop uitsprak dat de gezondheid van de heer Kooger hem zou toestaan tot aan zijn pensioen gerechtigde leeftijd zijn bevrediging in zijn huidig werk te vinden. Namens be stuur en directie bood spreker de ge bruikelijke gratificatie aan. De tech nisch ambtenaar, de heer T. Duym, gemeentefonds veranderd wordt. In de aanbiedingsbrief noemen b. en w„ hoe wel geen nieuwe kapitaalsuitgaven in verband met het ontbreken van dek kingsmiddelen zijn geraamd, toch en kele werken die uitvoering behoeven: verbetering en uitbreiding straatverlich ting, aanleg voetpaden en verbetering Dorpsstraat, verbreding Corn. Jasperse straat, riolering en verbreding Vlaken- burgstraat en realisering van een dorps- sprak namens hét elektrotechnisch per-1 ring. B. en w. zullen al tevreden zijn soneel der centrale en dat van de netten-1 indien er enkele of slechts een van tot. dienst Vlissing-en en Zuid-Beveland, uitvoering kan komen. De kans daartoe waarvan vertegenwoordigers aanwezig! lijkt h.i. wel aanwezig indien in de kos- waren, gelukwensen uitten, wenste dekten belangrijke bijdragen uit andere heer Kooger en zijn familie nog velefondsen kunnen worden verkregen, bijv. goede jaren toe en overhandigde een D.A.C.W.-subsidies. De uitgaven van de blijvend aandenken, aan mevrouw Koo- kapitaaldienst zijn geraamd op ger bood hij een booi bloemstuk aan.| f 759.054,86 en de Inkomsten op Namens de personeelsvereniging bood f 682.476,25, nadelig slot f 112.578,61. de heer J. J. de Kok een boekebon aan. i KANTONRECHTER MIDDELBURG ROTTERDAMMER DRUKTE GASPEDAAL MAAR WEER EENS TE VER IN De Rotterdammer J. A. S. moest het nu maar eens goed voelen, dat hij niet ongestraft keer op keer de maxi mumsnelheid mag overschrijden. Drie keer had hij zich daaraan al schuldig' gemaakt. Woensdag stond hij tegen over kantonrechter mr. J. Kolkman te Middelburg. Bij het binnenrijden van Goes had hij zijn gaspedaal maar twaalf kilometer boven de maximum snelheid. 62 dus. De officier van jus titie mr. J. L. Andreae vond, dat hier gevoelige boete moest volgen. Hij vorderde een geldboete van 75. en vroeg tevens een voorwaardelijke ontzegging van vier maanden met een proeftijd van twee jaar. Er werd con form de eis gevonnist. De Middelburger H. T. was niet ver schenen. Hij had zich moeten verant woorden voor het niet verlenen van voorrang aan een jongeman, die van uit de Keldermansstraat de Lange Noordstraat inreed. De officier had graag nog eens een hartig woordje met hem willen wisselen. Al weer twee Hem was ter ore gekomen, dat T. in die tussentijd inmiddels al weer twee keer een proces-verbaal had gekregen en zijn bromfiets in be slag was genomen omdat er aan het ploffertje het nodige man keerde. Bij verstek werd de „schoeve rijder", zoals de offi cier hem noemde, conform de eis veroordeeld tot een geldboete van 25. Een ingestelde civiele vorde ring door de beledigde partij werd toegewezen. De zaak van de Vlissinger J. A. M. L., die op 15 september op het Vlis- sings jaagpad zodanig op zijn brom mer zou hebben gereden dat daardoor de veiligheid in gevaar werd ge bracht, werd aangehouden om andere getuigen aan de tand te kunnen voe len. F. V. uit Wolphaartsdijk moest voor de kantonrechter verschijnen omdat hij 's nachts tegen één uur met zijn auto onverlicht geparkeerd had ge staan op de Kaaise dijk in deze ge meente. „Wat doet U daar eigenlijk zo midden in de nacht alleen in een au to". informeerde mr Andreae. „Ja dat moet ik zelf weten", antwoordde de man die zei dat zijn wagen niet op een openbare weg stond en daardoor ZEEUWS PRAETJE Zoo as ik a lis gezeid ebbe, bink ik nog van boere afkomste. Noe oef je je eigen niks te schaemen oor as je van boere afkomste bin, ook nie as je een Zeeuw se boer bin oor', wan je kan beter een rieke boer weze, als een uutgeoengerde burger. Wae mee ik noe nie wil zeie dat aelle boeren rieke binne en aelle burgers uutgeoengerd. Dat ik geen geld ebbe de geef ik nie om oor, wan dat is aellemaele mer eideleit en kwellinge des geestes. Toch gloove ik we dat et we gemakkelik is as je wat spiekertjes eit om mee te timmeren as het noodig mog weze. Maer alla. Je kan op aelerlei manieren rieke weze. Je kan rieke weze mee een pront gaef frommes van een wuuf, die as aeltied vee van je oud en die aeltied op tied je kousen wast en stopt, die Je an je zweeterige voeten gaet eid. En optied je erpels en je groente klaer maekt, wan da is ook vee werd oor. En je kan rieke weze mee en paer lieve guus of kinders anders gezeid, dat kun je beter verstaen. Je kan ook rieke weze mee en mooie tuun, mee blom men en een mooie tuun mee een paer appel- of peereboomen of zoo. En gae zoo mae deu. Met 't voornaemste is as je mae een bitje tevreeën bin en nie jaloers op aelles wat je bure of buur man eit, wan dan bi je nooit klaer en das een rare ziekte oor. Der ebbe ze nog geen medicienen voor uutgevon- den geloof ik. Ik ope dat je een goeie sinterklaas ebbe gaed en dat je en bitje om de zieken gedocht ebbe die ael tied op bed moete leie en soms nog vee pien ebbe ook. En dan gaen me noe mae mee moed op de Kossemlsse an ce. Wan die daegen kunne ook prettig weze en lekker bie de kachel as het zoo gauw doenker is. Mebbe nog a kouwe dagen gaed en mee die egelbuuen. Da was nie lekker in je gezicht, ik zou naebie zeie bakkes, mae das niet zo netjes ee. Ik ebbe gezien dat den ies- baen an de Breeweg ook weer onder waeter staet. Ik oope voo de liefheb bers das ze wat schaetse meuge riee. Maer ik oope nie op een barren winter oor. We voo de kooleboeren, die vinde et we goed. Ik ebbe mee plezier die stikken in de krante geleze van dien ouwen tied mee die beurtschippers en van dat dok. Ik ebbe zelf in 1918 nog mee een andkarre nae die schippers gereeë. Daer waere nog dezelfde naemen bie van uut de krante van het leste van de vorige eeuw. Jae toen reden me nog geen auto's, dan mog ie zelf in 't zweet van je aenschien éeh zware kar douwen, maer de wende je ook an oor. Werrh weer of nie, een lange onderbroek en een piiobroek der over, ook in de zeu- mer. Maer het was we beter voor rimmetiek geloof ik oor. Dat van dat dok was ook mooi as ter een mailboot die ner Engeland vaerde in lag of zoo. Maer der ebbe ze nog is een mooie grap mee uutgaeld. Daer sting ook nog een schoorsteene mee en machinegebouw kort bie die gedienknaeld en die mog weg toen dat dok opgeheve wier. Noe sting er in de krante dat die op 1 april opgeblaeze wier. Der gienge een eeleboel mense kieke, mien vaeder ook. Ze aedde der geen erg in gaet dat het 1 april was en ze stienge voo lille- kerd. Dat was een goeie aprilgrap. Noe mense, awee maert het beste en aellemaele de groetenisse van Middelburg. C. Sinke. niet verlicht hoefde te zijn. De zaak werd hierop aangehouden voor na-der onderzoek. Voetganger gewond Dinsdagavond voncjl op de Antwerpse straatweg te Bergen op Zoom een aanrijding plaats tussen de voetgan ger F. C. uit Kapelle en een brom fiets bestuurd door P. V. uit Bergen op Zoom. De aanrijding ontstond door dat de voetganger C. zonder op te let ten de rijbaan overstak, toen de bromfietser naderde. C. werd tegen de grond geworpen en liep verwondin gen op aan zijn achterhoofd en rech terbeen. Hij werd op advies van een ter plaatse gekomen arts overge bracht naar het ziekenhuis. De brom fiets werd niet beschadigd, terwijl de besturder er zonder kleerscheuren van af kwam. de koude oorlog, die voor de 'ved-l'^^ bij zijn mixed gesiart was é.-i moest strijd werd gevoerd? Het bleek 't. de vry grote nederlaag 8-15. 8-15 in de liftP na het herin JonK Amboncrack zijn meerd.-re erken- Lier na net negm i nen Albort Vogoi was geenszins van stapte Titiheru echter blakend van'pian eveneens te verliezen en wist dat veehtlust de sporthal binnen Het hij met maar één wapen de ^outlneer- i de Peter Titikeru te lijf moest gaan: ontbreken van een van de sterkste temp0 spelers zou de waarde van de krachtmeting een stuk hebben MeedoëCTlLOOS doen dalen. En dat tempo heeft liy meedogenloos In gezamenlijk overleg startte men met j gehandhaafd tegen een tegenstander, die de twee partijen, waarvan men wist dat al té v<*d energie had moeten geven du- ze beslissend voor de einduitslag zou-, avond. Twee volle games kon de door den zijn: de gemengde dubbels: In de voetbaltraining geharde Albert Vogel eerste mixed ging Avanti overdonde-| zyn lobs volhouden, afgewisseld door een rend van start en won de eerste game drop of smash, doch hy wachtte beheerst met 15-4. Peter Titiheru vocht in de zijn kansen af. Jammer voor Albert dat tweede game met zijn partner verwoed deze partij niet de beslissende van de terug en won in de verlenging. wedstrijd geweest Is. liet zou een mooie beloning voor *l]n volledige Inzet ge- De derde game werd een slytagr-sl.ig, waarby f® veel energie gevraagd werd 'J van de 41-jarige Titiheru, «lie boven- De vele Jong-Amboruiupporters moedig- dien niet zoveel steun van zyn partner den hun ploeg luidruchtig aan. doch had als Van Sommeren bij fle beginpar-1 toonden bij goede ballen van hun tegen- ty. I partij hun sportiviteit door ook deze met 'applaus te belonen. De andere wedstrijd van deze week is een beetje In de schaduw gekomen van .het grote badmlntongebcuren in Middel- Door de bijna zekere winst in de drie burg. „Vlissingen II" speelde te Vllssin- damespartijen was Avanti na deze eerste j,en tegen Avantireserves en verloor met party verzekerd van een gelijk spel. j_7 Wie echter dacht dat de tweede mixed volgende week woensdag kan Avanti I =F,QT,noriHo «fpor t»e«neeid 0fficiee[ kampioen worden te Vlissingea Gelijk spel °8' M:re in een minder spannende sfeer gespeeld zou worden vergist zich. Twee uiterst geconcentreerde partijen hielden elkaar in de le game in even wicht 15-17. Carin van Oosten en Albert Adviescommissie Bijstandwet Goes De Goese raad heeft woensdagavond de commissie van advies voor de uit voering van de algemene bijstandwet benoemd. Drie vijfde deel van de tien leden is gerecruleerd uit personen, die uit hoofde van hun functie aan het tegen het reserveteam van die naam, terwij! Jong Ambon woensdag ln Wol phaartsdijk te gast is bij „Griffioen". Uitslagen maatschappelijk welzijn werker., anderen hoeven aan die voorwaarde niet te voldoen. Voorzitter van de commissie wordt wethouder J. S. Vis- scher van sociale zaken; de raad koos hem in deze functie. De andere com missieleden zijn de heer C. Hoek (N. V.V.), B. Hogendorf (C.N.V.), H. J. C. van Outheusden (N.K.V.), L. H. Joosse (hervormd maatschappelijk werk), B. Schreuder (gereformeerd maatschappelijk werk), W. R. V. Du- sarduijn (interparochieel charitatief centrum West-Zuid-Beveland), A. Maljaars, B. G. C. Kegge en mevrouw M. Bartstra-Hoogeveen. Hof- H. Hage/C. Ver- 7-15; D.D.; L. Visser/ M. Bosch-E. Coppoolse/H. v. Liere 1-15, Vlissingen H-Avantl II (1-7): le HE: F. Morsheim-C. Verbeek 8-15, 8-15; 2e HE: G. Kuiper-H. Hage 4-15, 15-12, 14-17; le DE: L. Visser-E. Coppoolse 3-11, 1-11; 2e DE: A. Vervaat-H. v. Liere 2-11, 4-11; 2e G.D.: M. Bosch/C. v. d. Hof-E. Coppoolse/C. Verbeek 5-15, 3-15: 2e GO: A. Vervaat/F. Morsheim-H. v. Liere/H. Hage 17-15, 11-15, 17-14; H.D.: F. Morshelm/C. v. d. Hof- H. Hage/C. Ver beek 15-5, 4-15, M. Bo 2-15. Avanti I-Jong Ambon (6-2): le H.E.i J. van Sommeren-M. Titikeru 0-15, 8-15; 2e HE: A. Vogel-P. Titikeru 15-12, 15- 8; le D.E.: Mevrouw Verbeek-A. Braak- kekle 11-1. 11-0; 2DE: C. van Oosteai- V. Koster 11-0, U-O; le G.D.: Mevrouw Verbeek/J. van Sommeren- V. Koster/ P. Titikeru 15-4, 13-18. 15-12; 2e F.D.: C. van Oosten/A. Vogel- Mevrouw M&- nuhutu/M. Titikeru 15-17. 15-9. 15-2; H.D.: J. van Sommeren/A. Vogel-P. Titikeru M. Titikeru 5-15. 1-15: D.D.: C. van Oosten/mevrouw Verbeek- Mevrouw Manuhuter/mevrouw Sapulette 15-3, 15-3. Angstig, neerslachtig, uitgeput, zelfs bij het opslaan WELLICHT IS UW BALTOEVOER ONVOLDOENDE En gal is onontbeerlijk toor de goede werking en het evenwicht in het organisme. Te weinig gat verstoort dit evenwicht. U gaat zich loom voelen. Doe dan de kuur met Carters Pilletjes. Plantaardig en zacht, wekken zij de gal op en zorgen voor een goede toevoer van gal in de ingewanden. U voelt zich weer prettig cn in een zonnig humeur. Aa De griffier der arrondisse mentsrechtbank te Middel burg maakt bekend: 1. dat bij die rechtbank door de naamloze ven nootschap WEWABO N.V., gevestigd te Vlis singen is ingediend een verzoekschrift tut het be komen van surséance van betaling: 2. dat bij beschikking dier rechtbank van 16 decem ber 1964 de gevraagde surséance van betaling voorlopig is verleend; 3. dat ingevolge diezelfde beschikking de schuld eisers en de schuldenares tegen dinsdag 2 maart 1965 te 14.30 uur bij aangetekende brieven door de griffier zullen worden opgeroepen ten einde in het gerechtsge bouw aan het Hofplein 8 te Middelburg op het verzoekschrift te worden gehoord: 4. dat als bewindvoerder is benoemd de heer meester J. J. van der Weel, advo caat en procureur te Middelburg; 5. dat geen ontwerp van akkoord bij het verzoek schrift is gevoegd. De griffier, J. W. Muller. CONSTANT Een grote naam in de we reld van gouden verlovings ringen. De edele Constant- ring wordt door de be kwaamste goudsmeden met uiterste zorg en precisie gemaakt. Graag laten wij U alle klassieke en moderne modellen Constantringen zien. Ringen, zó mooi en zó solide, dat U ze beslist moet passen, 'n Mensenleef tijd garantie. Op het gra veren kunt U wachten. Ondergetekende maakt be kend, dat zijn kruideniers zaak op 19 december wordt beëindigd. Hij dankt al zijn cliënten voor het zovele jaren in hem gestelde vertrouwen. Hoogachtend, J. KRIJGER. Noorderwegje 16. Borssele. Onder verwijzing naar bo venstaande deelt onderge tekende beleefd mede, c" het zakenpand van JOH. KRIJGER door my is overgenomen en dat er gevestigd wordt een rijwiel- en bromfietshandel annex reparatieplaats, hoop door nette bediening en goede service uw ver trouwen waardig te maken. Hoogachtend, C. NOORLANDER Noorderwegje 16, Borssele. om te gaan skiën Oriënteert U zich dan eens in de speciale ski-afdeling by Ook verhuur van ski's. VLISSINGEN Walstrasl 82] In het PROVINCIAAL ZIEKENHUIS nabij Santpoort (Gem. Bloemendaal) kunnen worden geplaatst enige ter opleiding voor het Staatsdiploma B. Bruto-salarl» per maand (ongeacht de leeftijd) Eerste-jaar» f201.- 1 boven het genot van kost. Tweede-jaars f219.- I inwoning, geneeskundige be- Derde-|aan f255.- J handeling, bewassing etc. Premie A.O.W. wordt niet ingehouden. Ook 17-|arigen kunnen in aanmerking komen. Zij kunnen een praktische vooropleiding volgen tot ïl] 18 |aar worden. Een gemiddelde 5-daagse werkweek van 45 uur te Ingevoerd. MULO. Voortgezet onderwijs, IVIO-diploma dan wel Huishoudschool strekken tot aanbeveling. Eenmaal per 14 dagen vergoeding van reiskosten voor bezoek aan ouderlijke woning. RUIME EERSTE AANSCHAF VAN UNIFORM KLEDING VRI| Bij eventuele oproep vergoeding van reiskosten, ook voor één van beide ouders, die de minderjarige sollicitante wenst te vergezellen. Schriftelijke sollicitaties onder letters LV te richten aan de Eerste Geneesheer-Directeur. lUHUBIIlllllUUl Of U nu PYJAMA'S. PIANO'S of J Deze week brengen wij onze overbekende j PLANTEN verkoopt als U er méér wilt verkopen adverteer dan 9 Maar U weet het: in de P.Z.C.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 7