Raad Souburg stelt besluit over aankoop instructiebad uit Budgettair beleid in Vlissingen zal in 1965 blijven spannen Terneuzen vraagt hogere uitkering gemeentefonds Wensenprogramma voor drie jaar: ƒ7 miljoen BILT Meer documentatie op tafel gevraagd ALMANAK Keukenstoel voor driehonderd gulden Voetzoekers knalden discussie vuurwerk tijdens gebruik Investeringen in 1965 Studie vraagstuk vuilverwijdering Sporthal, zwembad en leeszaal Verzwaring boulevards AEG verwacht: s PROVINCIALE ZEETJWBE COURANT VRIJDAG 18 DECEMBER 1964 Na „voortreffelijke verdediging" van burgemeester Geen zweminstructiebad voorlopig voor Souburg. Onoverkomelijk was .donderdagmiddag de vriendelijke, maar besliste weerstand van de ge meenteraad waarop het voorstel van b. en w. afstuitte. Dat voorstel behels de 20.000 te voteren voor aankoop en plaatsing van een nieuw Engels instructiebad in het gymnastieklokaal van de Pieter Louwerseschool. Sou burg zou daarmee de eerste gemeen te in Nederland zijn, die over een der gelijk bad zou kunnen beschikken. B. en w. besloten echter na langdurige discussie in de raad het voorstel aan te houden. De raad wilde eerst meer geïnformeerd zijn en toonde zich hui verig een naar zijn mening wat over ijlde beslissing te nemen. In ieder geval kan een volgend voorstel eerst 14 januari volgend jaar weer in de raad komen. Het raadslid W. Huson (a.r.) maakte nadat burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny had beloofd de zaak in b. en w. nog nader te zullen be zien, deze een compliment voor de „voortreffelijke verdediging" van het voorstel. De heer J. Sinke (c.h.) bond de kat de bel aan door te adviseren mede na mens zijn eigen fractiegenoten en de fracties van de K.V.P. en de A.R. het voorstel terug te nemen. Dat was dan echter niet om d -• zaak op te houden, zoals hij zei, maar om eerst een an dere mogelijkheid te onderzoeken. Hij had hierbij het oog op een permanent bad. Het Engelse instructiebad is semi-permanent. Wantrouwen had bij hem en degenen voor wie hij sprak kennelijk gewekt de prijs van het in structiebad. „Als het dan toch geld kost, willen b. en w. dan eerst eens nagaan wat een permanent bad gaat kosten in hetzelfde gebouw?", was zijn vraag. De heer Sinke vreesde in de toekomst ook geconfronteerd te worden met een te laag bedrag 4500) voor het plaatsen van het bad merkte hij op. Hij vroeg ook naar de exploitatiekosten Robbertje vechten Burgemeester Ter Haar Romeny moest enige antwoorden schuldig blij ven. In de eerste plaats merkte hij op hoe belangrijk een instructiebad voor Souburg is nu de plannen voor een overdekt zwembad „ergens tussen Vlissingen en Middelburg" nog lang niet rond zijn. „De besprekingen zijn in een pauze, omdat men wacht op gegevens van het hele grote bad. Dat kan lang duren en er zullen kostbare z_eeuwse Conversatie Het wachtlokaaltje voor buspas sagiers op het Vlissingse Betje Wolff plein is niets beter dan elk ander wachtlokaaltje. Het tocht er even hard in als je 's morgens als eerste binnenkomt, begrijp je de zin van de hondenbelasting. Maar er komt een fijn publiek, dat de icachttijd zwijgend uitzit; voor er iemand de moeite neemt een op merking te plaatsen moet het wel héél slecht weer zijn. Maar gisteren ontstond er zoiets als een begin van conversatie, toen een bleke jongeman het lo kaaltje betrad, wiens kleding zo veel uitbundige elementen bevat te, dat men hem, met wat meer vlees, voor een toreador op wacht geld zou houden. Een gezette man, blijkbaar een kennis, lachte hem hol toe: „Wat loop jij er bij zeg." En er steeg een instemmend ge murmel op, toen een oude man, die in een hoekje aan een studie van de vloertegels bezig was, bit ter bijmei: ,,'t Is tegenwoordig al lemaal Jan Cremer". De jongeman incasseerde met een fijne, geoefende glimlach. „Deze generatie wenst zich niet als heer te vermommen" zei hij op forum- toon, wat uit zijn mond helemaal niet zinvol klonk en zijn gehoor uitsluitend lot agressie prikkelde. „Ik ken jouw slag" ging de man in de hoek voort, „pleziertjes na jagen en nergens voor witten deu gen. Ik zie jou nog es slecht weg- komme." Tóen alle bijval vias verstorven sloot een oud vrouwtje met mee warig geluid de discussie. oen- gebegon ze, en het werd heel stil, „joenge, nor wordt er an je boompje geschud". wel een robbertje moeten worden ge vochten. Het voorstel voor ons in structiebad is ergens een experimen tele oplossing", zo moest hij toege ven. Daarbij komt, dat mogelijk over één a twee jaar het kanaalwater on geschikt is voor zwemmen. Burge meester Ter Haar Romeny merkte op, dat wat de service betreft de Gentse firma „De Schelde" een ves tiging heeft in Goes, die ook de gym nast iekappa ra ten in het betrokken gymlokaal onderhoudt. Zwakker was zijn argument over een opmerking waarom het ge meentebestuur geen adviezen had voorzieningen moeten worden getrof fen. Over de plaats zal vermoedelijk ingewonnen bij de Kon. Ned. Zwembond: „Wij kunnen het dan wel bij legio instanties doen, die alleen maar de weg versperren, tijd ophouden en tegenstrijdige ad viezen geven. Wü meenden onze eigen boontjes te kunnen doppen". Souburg kan met een permanent bad de grote commissie voor de voeten lo pen, vond hij. Burgemeester Ter Haar Romeny wees met nadruk op de uit rusting bij het -nstructiebad met chloortoevoegingsapparatuur, met lesstangen in dubbele uitvoering over de gehele breedte van het bad, enzo voort. Korting het voorstel terug te nemen. „Niet terugnemen" kwam opeens de heer Bouff tussen beide. „Nee. nader be zien", gaf de heer Huson toe. „Doorpakken" Burgemeester Ter Haar Romeny merkte op dat b. en w. liever even „doorpakten" met het instructiebad- plan, de heer Sinke kwam met de op merking, dat hij liever terugkwam op het „terugnemen", dat hij te cru vond. Hij sprak nu liever over „aan houden voor nader beraad". „Dat kan maanden duren", dacht het P.v.d.A.- raadslid C. Potter, „aanhouden dan tot 14 januari. We willen graag wat meer gedocumenteerd voorgelicht worden. Die firma zal ons toch wel een maandje geven?". De heer G. van Sluijs (a.r.) deed nog een duit in het zakje door te zeggen dat hij een „ze kere reserve had tegenover deze aan bieding", waarna wethouder G. J. Janse nog een zwak verweer van b. en w. ter tafel bracht: „Het is echt jam mer. Wij weten niet hoeveel de ex ploitatie wordt, omdat we ook niet weten hoeveel kinderen er kunnen ko men per jaar. Exploitatiekosten zou den een slag in de lucht zijn". (Op merking heer Sinke: „Nou, nee!!") Wethouder Janse vond verder nog, dat een exploitatie van een gemetseld bad ook niet is vast te stellen, zeker niet voor 14 januari meer. Juist omdat het gaat om het eerste instructiebad in ons land, dus om een introductie, gaf de Engelse firma aan Souburg een aanzienlijke korting. „Die firma zal ons niet in de kou la ten staan in verband met de recla me", vond le raadsvoorzitter, die ove rigens nog moest verklaren, dat de inspectrice van de pharmaceutische dienst de zaak van de hygiëne nog moet bekijken. Nog meer raadsleden waren lichte lijk bevreesd, dat b. en w. wat te hard van stapel liepen met dit plan. De heer A. W. Bouff (p.v.d.a.) verklaarde graag zijn steun aan het voorstel te geven en tegen «en permanent bad te zijn. Maar, zo vond hij, het gemeente bestuur moet de restbetaling voor de aankoop van het bad pas betalen als het bad al minstens een half jaar in gebruik is geweest. Verder wilde de heer Bouff laten informeren bij drie gemeenten in Engeland hoe de erva ringen met zo'n bad zijn. „Wij zijn met vier man door de firma uitgenodigd om in Engeland te komen kijken", onthulde de raadsvoorzitter in zijn antwoord. „Maar voor vier man dat vond ik zo sneu voor de overige raads leden, bovendien leek mij overste ken naar Engeland op kosten van de firma niet goed". Verder merk te de burgervader op, dat de jeugd van Ritthem vanzelfsprekend wel kom is en dat ook Koudekerkse jongeren erin kunnen. Het vragenlijstje van de raadsleden was nog niet uitgeput. De heer W. Huson (a.r.) begon op te merken, dat „één van de slechtste dingen is en thousiasme af te remmen". Hij had ook vragen over de exploitatie. Hij steunde de heer Sinke bij zijn verzoek Deurwaarder L. P. de Mul nit Terncuzen heeft donderdag om een uur een keukenstoel verkocht, voor het respectabele bedrag van 300. Georgette van Damme uit Ter- neuzen werd de koopster. Deze stoel het enige te koop aangeboden stuk was trouwens eigendom van baar vader, die een meubilaire verkoping moest laten houden om aan een belasting- sehuld van 141 te voldoen. De stoel was dus voldoende. De heer G. H. van Damme, die een slagerij heeft in Terneuzen, had namelijk geweigerd een defi nitieve aanslag over 1962 te vol doen. De reden hiervoor was. dat h(j van mening is, dat de fiscus de waarde van de arbeid van zijn vrouw, die eveneens in de slagerij werkt, te laag heeft getaxeerd. Zoals bekend is een gedeelte van de waarde van de arbeid van een echtgenote aftrekbaar. Dit gedeel te bedraagt een derde met een minimum van 500 en een maxi mum van 2000. De heer Van Damme had het maximum ge vraagd, maar niet gekregen. De heer Van Damme is van mening, dat in Nederland de arbeid van een vrouw in het bedrijf onderge waardeerd wordt. Hij weigerde daarom de geëiste 141 te beta len. Er was een vrij grote belangstel ling van de zijde van het publiek, dat echter op een afstand bleef staan. Niemand deed dan ook een bod op de keukenstoel, die de heer De Mul te koop aanbod. Toen hij voor de tweede maal vroeg of er mensen een bod wilden wagen, zei Georgette van Damme: „Hier, driehonderd gulden". Daarmee was de kous af. 'N PRACHTIG CADEAU: 100°/. SCHEERWOL! Kerstnachtdienst te Middelburg wordt via N .C.R.V .-radio uitgezonden Volgende week donderdag om kwart over elf 's avonds wordt vla de N.C.R.V.-radio over de zender Hilversum I een kerst- nachtdienst uitgezonden vanuit de evangelisch lutherse kerk te Middelburg. Ds. W. F. ten Rou- welaar zal daarin voorgaan. Het kerkkoor, organist S. Sanderse en Philip Fety, hobo, zullen medewer king verlenen. MOTIE IN RAAD r de vestiging van een garagebedrijf, fillingstation en een autorijschool. Ook de overige verzoeken tot aankoop van gronden voor woningbouw kregen de goedkeuring van de Terneuzense raad. Ten slotte schaarden de raadsleden zich achter enkele voorgestelde wijzigingen van de begroting voor 1964. Tarieven van waterleiding Tholen omhoog De tarieven van de N.V. Waterleiding maatschappii „Tholen" zullen met ii gang van 1965 aanzienlijk stijgen. De bestaande bedrijfsklassen worden ver vangen door het eenvoudige systeem van een bemeterd of onbemeterd tarief. Voor onbemeterde percelen komt dat op 40 per jaar en voor bemeterde pan den op 22 vastrecht en 0,40 per ku bieke meter waterverbruik. In het nieuwe tarief is een bedrag be grepen wegens sanering van een oud verlies. Het ls de bedoeling om bihnèn niet al te lange tijd de aansluitingen op een duizendtal na te bemeteren. EXAMENS De heer W. Gijssel te Wemeldinge slaag de voor het examen leerlingstelsel B mo torrijwielen Hulpmonteur-praktijk •rdagavond met algemene stemmen door alle fractieleiders ondertekende ie aangenomen, waarin de minister binnenlandse zaken wordt gewezen het tekort aan financiële middelen irover deze sterk groeiende gemeen te beschikt; de bewindsman wordt Jaar- in verzocht al het nodige te willen ver richten, ten einde de uitkeringen uit het gemeentefonds aan Terneuzen in over eenstemming te brengen met de werke lijke behoefte. Opdat deze gemeente, zo vervolgt de motie, haar taak in dit ge bied zal kunnen blijven vervullen en het 8 EN W. HEN TOEKOMST OP LANGERE TERMIJN MET VERTROUWEN TEGEMOET Vervolg van pag. IJ. en nog aan te trekken financierings middelen tot een bedrag van 1.050.000—, Uiteindelijk resteert een bedrag van 1.905.372.60. Dit neemt echter niet weg, aldus b. en w„ dat indien de gemeente niet in omvangrijker mate vaste financie ringsmiddelen krijgt toegewezen, dit er toe zal leiden, dat het oo gang brengen van nieuwe kapitaafwerken moeilijk zal zijn. In dit verband wij zen b. en w. erop, dat voor de Jopen- de kapitaalobjecten ad 6.050.000 (woningbouw uitgezonderd) nog om vangrijke betalingsverplichtingen lo pen, welke van de komende 12 maan den naar raming tot een bedrag van 2.600.000 zullen bedragen. Verheugend nemen b. en w. het, dat Vlissingen in beginsel een bijdrage uit de rijkskas zal worden toegekend van ten hoogste f 2.084.000,ten be- lioeev van de uitvoering van het sa neringsplan le fase voor de oude stad. Voor wat betreft de voorgenomen in vesteringen in nieuwe objecten in 1965 kunnen nog weinig preciese me dedelingen worden gedaan. Dit moet mede gezien worden in het licht van de vraag, welke mogelijkheden 's lands economie biedt en de nog vrij omvangrijke investeringen, die thans lopen en in 1965 of eventueel later worden beëindigd. In dit kader wor den genoemd: de bouw van het nieu- plein van de Paul Bloemenlaan, de bouw van het nastieklokaal bij de Jan Ligthart- school de bouw van het complex voor een openbare en een bijzondere uloschool en de bouw van een school op r.-k. grondslag. Wat het elders gepubliceerde „wensenprogramma betreft, merken b. en w. op. dat hun bijzondere aan dacht voor een spoedige verwezenlij king uitgaat naar: Vervanging openbare gasverlich ting in versneld tempo uitvoeren, in verband met de ontwikkeling op het gebied van de aardgasvoorziening. Kosten 100.000,—. een nieuw politiebureau. B en w. staan op het standpunt, dat de bouw daarvan dient te worden gefinan cierd en gedekt uit het door het rijk terzake beschikbaar te stellen inves teringsbijdrage en de Inmiddels ge vormde reserve op de gemeentebe groting. B. en w. hebben nu opdracht gegeven het Bchetsplan zodanig te wijzigen, dat aan de gestelde finan ciële eis kan worden voldaan. een nieuwe stortplaats voor vuilnis aan de oostelijke Bermweg, a!s ge volg van de noodgedwongen beëin diging van de exploitatie van de vuil verwerkingsinstallatie. In samenwer king met Middelburg wordt gezocht naar een definitieve oplossing van het vuilverwijderingsvraagstuk. Een daartoe door de besturen van beide femeenten ingestelde commissie eeft deze zaak in studie. aangezien als gevolg van een krap pe budgettaire positie in het onder houd van straten, pleinen, bruggen en wegen achterstand is ontstaan, zullen b. en w. trachten een deel van die achterstand in te halen. De finan ciering hiervan zal dienen te ge schieden via de kapitaaldienst. In de sector onderwijs streven b. en w. naar realisering in 1965 van de bouw van een standaard gymnastieklokaal in Pauwenburg. Voorts is een urgentieverldaring aangevraagd voor de bouw van een lagere school In Pauwenburg. Het is de bedoeling, dat deze school die een uiteindelijke i schikbaar zal zijn voor het open baar, het protestants-christelijk en het r.-k. onderwijs. Tegen de verwachting in. is het niet moge- Bij de gemeentebegroting; voor 1965 hebben b. en w. van Vlissin gen een urgentieschema van inves teringen b. en w. zien dit als een wensenprogramma voor de jaren 1965, 1966 en 1967 gevoegd. Het gaat om de verwezenlijking van een groot aantal objecten. Het totaal van het urgentieprogram ma van investeringen is voor 1965 f4.793.000; voor 1966 ƒ1.286.550 voor 1967 848.375; totaal dus 6.927.925. Voor 1965 o.m.: Vervanging gasverlichting 100.000. Bouw nieuw politiebureau 400.000 (voor 1966: ƒ400.000). Tankautospuit voor brandweer 60.000 1966: ƒ60.000). Dichten en rloleren Zoutwatersloot 150.000. Inrichting nieuwe stortplaats 65.000. Bouw nieuwe garage voor reinigings dienst 150.000. Buw gymnastieklokaal in plan Pauwen burg 225.000. Bouw van scholen in Pauwenburg 500.000 (voor 1966: 200.000). Bouw en inrichting industrie- en huis houdschool in Pauwenburg 2.500.000. Sportveldencomplex Koudekerkseweg 280.000. ■erzorgingspeil kan blijven handhaven. Ook hechtte de raad zijn goedkeuring aan de nieuwe algemene politieverorde ning, zij het dan ha enkele wijzigingen. Die wijzigingen werden voorgesteld door de heer P. J. Huibrecht (p.v.d.a.). Bovendien waren zij bijzonder ac tueel want juist op het moment dat de heer Huibrecht voorstelde de ver koop van vuurwerk te verbieden aan personen beneden de 18 jaar, ont plofte buiten het raadhuis de eerste van een aantal voetzoekers. „Hebt U dat er om gedaan", vroeg burge meester mr. H. Rijpstra onder gvote hilariteit van de overige raadsleden. Dat bleek niet het geval te zijn. Trou wens in Terneuzen knalt het vuurwerk al sinds enkele weken. Ook bleek de heer Huibrecht tegen het in bezit heb-; ben op de openbare weg van vuur- i werk door personen beneden de 18 jaar. Tenslotte stelde hij voor te verbieden vuurwerk ook bengaals vuur af te steken, teertonnen aan te steken of; voetzoekers, zwermers, en dergelijke te, ontsteken. Met al deze wijzigingen gingl de raad akkoord maar in bepaalde ge-I vallen kan door de burgemeester onthef- fin^ worden verleend Voor de verdere realisering van het ex ploitatieplan Katspolder zal worden aangekocht het perceel van de heer C. Moerman. Besloten werd verder pach- tersverijoeding uit te keren aan de heer L. de Feijter wegens ontbinding van de pacht „Öudelandsehoeve". Goedgekeurd werd het voorstel tot verkoop van een perceel grond ter grootte van .'000 m2 in het industrieterrein Driewegen aan de fa. Van den Hemel te Terneuzen T elefonische nieuwsdienst In de krant van gisteren werd abusie velijk vermeld dat het nummer van de telefonische nieuwsdienst, die per 1 januari in l\et district Goes in ge bruik wordt genomen, 06822333 is. Het goede nummer is echter 06222 Was men al enige tijd in het gebouw aan het breken, gisteren zetten slopers de drilboren op de voorgevel van ie sociëteit ,fie Vergenoeging" te Middelburg. Zoals bekend vjordt dit pand verbouwd om straks onderdak te bieden aan de Middelburgse vestiging van de Algemene ank Nederland N.V., de voormalige Twentsche Bank u uarvan men het kantoor nog steeds aan de Itouaan.se- kani kan vinden. De soos is sinds kort gevestigd in een pand op de Dam, Het lawaaierige karwei trok gisteren nog al wat bekijks. (Foto P.Z.C) 50.000. Voor 1966 o.m.: Aanleg parkeerhavens aan de Pres. Roo- seveltiaan tussen B. van Woelderen- laan en Irislaan 40.000. Uitbreiding gemeentelijke lagere tech nische school aan de Zaaihoekweg 500.000 (voor 1967: 500.000). Voor 1967 o.m.: Verbetering van de Paul Krugerstraat tussen Bloemenlaan en Keersluisbrug 300.000. Gemeentebegroting Vlissingen op 26 februari in raad De gemeenteraad van Vlissingen zal op vrijdag 26 februari 1965 's ochtends 10 uur beginnen met de behandeling van de gemeente begroting voor 1965. Op vrijdag avond 8 januari zal de raad in vergadering bijeenkomen voor het vóóronderzoek. Deze vergadering begint om acht uur. B. en w. Raad van Beroep GEEN ZIEKENGELD VOOR GEWONDE DEELNEMER AAN FIKSE VECHTPARTIJ „Klager heeft zelf het risico van een vechtpartij geschapen". Dat zei de gemachtigde A. C. van der Logt na mens de bedrijfsvereniging van het agrarische bedrijf op onder voorzit terschap van mr. E. Mulder te Mid delburg gehouden zitting van de raad van beroep over F. D. uit Boschka- kapelle. Deze ging in beroep tegen de beslissing van de bedrijfsvereni ging om hem geen ziekengeld uit te keren. was in de ziektewet gaan „lopen", nadat hij tijdens een stevige knokpar tij bij een café in zijn woonplaats, waarbij bloed vloeide en bierflessen als projectielen werden gebruikt, ver wondingen had opgelopen. De weige ring was geschied op grond van het feit, dat de man uit eigener beweging aan de vechtpartij had deelgenomen. „In de vooravond waren er al moei lijkheden ontstaan. D. was toen het café uit gewerkt. Volgens de bedrijfs vereniging kon hij op zijn vingers uit tellen dat hij toen hij weer naar het café ging het risico liep bij een vecht partij betrokken te worden. Volgens D. die overigens niet ter zit ting was verschenen was hij in de strijd gewikkeld geraakt, omdat zijn zoon werd aangevallen on D. ter ver dediging zich in het strijdgewoel be gaf. De raad van beroep doet binnen drie weken uitspraak in deze zaak. C. J. de M. uit Vlissingen was in be roep gegaan tegen het besluit van de controlerend geneesheer, die hem her steld verklaarde en de uitkering krachtens de ziektewet stop zette. Volgens de gemachtigde M. L. 't Hart had De M. verklaard: „Ik wens geen werk te aanvaarden. Ik ben arbeidsongeschikt". Daarom was hem ook een uitkering krach tens de werkeloosheidswet gewei gerd. Een op een vorige zitting ge raadpleegde arts noemde de man voor 65 procent geschikt voor het verrichten van bijvoorbeeld het werk van een portier. Ook in deze zaak wordt binnen drie weken uit spraak gedaan. lyk gebleken In 1961 een aanvang te maken met de bouw van een nieuwe industrie- en huishoud school ln Pauwenburg. B. en w. hopen in 11165 met dit project een aanvang te kunnen nemen. De ryksgoedkeuring is aangevraagd. In de begrotingstoelichting delen b. en w. verder mede. dat de "oprich ting van een sporthal in de proces gang voor het verkrijgen van een rijksgoedkeuring is opgenomen. De door de provincie Zeeland toegezegde steun betekent mede een stimulans om de uitvoering van dit project tot een goed einde brengen. Ten aan zien van de bouw van een overdekt zwembad kunnen b. en w. geen con crete mededelingen doen. B. en w. staan voorts op het stand- [>unt, dat prioriteit moet worden ver eend aan de verwezenlijking van het plan tot de bouw van een nieuwe openbare bilbliotheek met leeszaal. Als plaats van vestiging wordt ge dacht aan het terrein, waarop thans het voormalig Burger Weeshuis staat. Het daartoe te ontwerpen plan zal voor verkrijging van rijkssubsidie voor 1 mei 1965 aan de staatssecre taris van o. k. en w. worden voorge legd. De mogelMkheid bestaat, dat voor wat betreft het plan tot aanleg van een sportveldencomplex aan de Kou dekerkseweg een investeringssubsidie in het kader van verbetering van de sociaal-culturele infrastructuur zal worden toegekend. GEMEENTELIJKE ONTWIKKELING Over het lange uitblijven van de ge meentelijke herindeling van Walche ren merken b. en w. op, dat dit een obstakel vormt voor de ontwikkeling van de gemeente. Vooral nu het grondgebied van Pau wenburg steeds meer wordt bevolkt en de daarmee verband houdende adequate voorzieningen in het so ciaal-culturele partoon een oplossing vragen. Ook in het financiële vlak begint deze situatie steeds knellen- der te worden. Over de woningbouwactiviteiten doen b. en w. verschilende medede lingen. o.m. dat een sneller tempo in de uitvoering van de woningbouw zou hebben kunnen leiden tot sdge- hele ontruiming van het Havendorp. Nu b. en w. hierin niet zijn geslaagd, blijft hun streven gericht om zo spoe dig mogelijk tot een algehele oplos sing van dit vraagstuk te komen. Wat de realisering van het winkel centrum Lange Zelke betreft, ver wachten b. en w. dat in de tweede helft van 1965 de gehele zuidoostelij ke winkelwand van de Lange Zelke tussen de Torenstraat en het Vrou weslop zal zijn voltooid, terwijl dan ook de toegang tot de Lange Zelke vanuit de Wolstraat zal zijn uitge voerd overeenkomstig het sanerings plan, Als volgende fase van het sane ringsplan Lange Zelke en omgeving komt naar het inzicht van b. en w. het meest in aanmerking om thans te worden uitgevoerd het gedeelte gelegen tussen de Noordstraat, Kerk straat. Oude Markt)Torenstraat en Lange Zelke. Het tot het plan Nieuwe Markt beho rende Stadhuisplein zal in het begin van 1965 zijn definitieve vorm kra gen. Aan het ontwerp-uitbreidings- plan noord waaronder industrie terrein ten westen van het kanaal door Walcheren wordt de laatste hand gelegd. Het ontwerp-recreatie- plan Westduin zal in de loop van 1965 aan de raad worden voorgelegd. Nog in 1964 zal het bestuur van de Polder Walcheren uitmaken welk plan tot verzwaring van de zeewe ring langs de Boulevards Bankert en Evertsen het meest juist moet wor den geacht. Daarna zal overleg met het gemeentebestuur van Vlissingen volgen. Er wordt voorts naar ge streefd de definitieve plannen voor verzwaring van de Oraniedijk in 1965 gereed te hebben. Over het Zuid-Sloe wordt gezegd, dat onder handelingen worden gevoerd met di verse gegadigden. In een slotopmerking zeggen b. en w. van Vlissingen. dat zy net juist achten bij de raming van de uitgaven en de inkomsten een marge aan te houden van een inwonertal van 28.500 tot. 29.000. Dit gezien de ont wikkeling van het bevolkingscijfer, dat sterk wordt beïnvloed door do omstandigheid, dat het gebied van het uitbreidingsplan Pauwenburg territoriaal nog niet bij Vlissingen behoort. Bij een korte, hoofdstuksge wijze, toelichting, wordt opgemerkt, dat van de post onvoorzien een be drag van 18.000 is afgesplitst, waaraan een specifieke bestemming kan worden gegeven. Ondanks het feit. dat h. en w. geen sluitende be groting konden aanbieden, menen zy toch gezien de ontwikkelingskan sen van Vlissingen de toekomst op wat langere termijn met vertrou wen tegemoet te mogen blijven zien. Dit geldt ook in financieel opzicht. (Advertent tej WATERDICHTE BADKAMERKACHEL f 43.50 NOORDWESTELIJKE WIND. Veranderlijke bewolking met enkele ver spreid voorkomende buien. Matige noord westelijke wind. Iets lagere middagtem- peraturen dan gisteren. ZON EN MAAN 19 december Zon op 08.45 onder 16.29 Maan op 16.51 onder 09.11

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2