PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 Protest van Engelse exploitant RADIO- EN T.V.-N00RDZEE UIT DE ETHER Europees akkoord tegen de ?piraten-zender' Tekort op begroting Vlissingen ruim drie ton Loonsverhoging in het mijnbedrijf vijf procent ZENDAPPARATUUR IN BESLAG GENOMEN Gecombineerde actie van helikopters en betonningsvaartuig Helikopters lieten 12 man neer op eiland Uiterst delicate situatie vakraad metaalindustrie FRANKRIJK DRINGT AAN OP SNELLERE LANDBOUWBESLUITEN Handhaven van minimaal verzorgingspeil Plafond bereikt Verhouding rijk-gemeente Financiering van kapitaaluitgaven Kennis van zaken Prijs voor Cornelis 207e jaargang - no. 267 WAARIN OPGENOMEN DE M I D DELBURG SE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de Velde. P. B. den Boer en W de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 78 cent per week. 9.75 per kw. franco per post ƒ10,— p. kw. Lc nummer» 15 ct Bureau»: Vlusir.gen Walstraat 58-60, tel. 2355 b.e e. red. 3508. adv 3647/3643Middelburg: Markt 51. tel. 3841 «b.g.g. red- 3078/3169, adv. 2375). Goes: Gr. Markt 2. tel. 6140 (b. g.g. red. 7853. adv 5213). Oostourg: lel 2-'*5. Terne'jr-:. A.-.enaaHtraat 2. te.. 2911 Zierizee red. fel 2425 odm. tel 2094 Adv pr 32 ct. p. mm. Min. p. adv. M.80. Ingez. med. 3 i tarief Kleine adv irnax. 8 regels) 32 ct. p. regel min. l .Brieven bur. van dl? blad" 25 et. meer. Giro 3SO») PZ C.. Midde.tmrg. Vrijdag 18 december 1964 Vuurwerk in raad Terneuzen Pagina 2 MMMH £e».?I R.E.M. uit de Tucht Een woordvoerder van „High Seas Television Limited", exploitant van T.V.- en Radio-Noordzee heeft gisteravond in Londen gezegd, dat zijn maatschappij via Nederland se advocaten een formeel protest heeft ingediend tegen de actie van de Nederlandse justitite tegen het. „R.E.M."-eiland. Hij zei dat men in afwachting is van antwoord van de regering in Den Haag. Hij wenste zich er niet over uit in de toekomst d De mijnindustrieraad heeft besloten dat per 1 januari a.s. in het mijnbe drijf de maximaal toegestane loons verhoging van 5 procent, zal worden toegekend. Zodra de resultaten van de besprekingen, die vandaag in de Stichting van den Arbeid plaats heb ben. bekend zijn, zal het dagelijks be stuur de wijzigingen van de betrok ken verordeningen voorbereiden. De mijnindustrieraad zal de voorstellen van het dagelijks bestuur op 28 de cember behandelen. In de Crew-basket van het RJBJd.- ■iland stijgen enkele leden van de rijkspolitie alsmede de substituut- o/Jicicr van justitie van Amsterdam de heer Nubé, naar het platform, (foto links). De rechter foto toont op welke wijze de rijkspolitieman nen op het platform van het eiland kwamen. Ze lieten zich uit een he likopter van de Koninklijke Mari ne zakken. (Van onze speciale verslaggever aan boord van de Stellendam 471 In een gecombineerde actie met helikopters en een boot van het loodswezen is gisterochtend kort na 9 uur de zender van Radio- en Televisie-Noordzee tot zwijgen gebracht. Om precies 9.07 uur verdween het radioprogramma zonder enige waarschuwing uit de lucht. Op de golflengte was alleen nog maar een krakend geluid te vernemen. Dit was het resultaat van de actie van de justitie tegen het R.E.M."-eiland ter hoogte van Noordwijk buiten de territoriale wateren. Van zeer nabij hebben «ij de gebeurtenissen kunnen volgen aan boord van de Stellendam 47. Wij zagen hoe het betonningsvaartuig „Delfshaven" 's ochtends vroeg toen het licht werd, langzaam het platform naderde. Wij zagen hoe om 9 uur helikopters van de Konink lijke Marine mannen neerlieten op het kunstmatige eiland. Wij zagen ten slotte, hoe de politie de opdracht uitvoerde, zonder moeite, zonder incidenten. De zendinstallaties werden verzegeld. Het was afgelopen met Radio- en T.V.-Noordzee. sen. Vrijwel op hetzelfde Enkele minuten vóór half negen be gon het. Slierten mist dreven boven de kalme zee. Het uitzicht was rede lijk. Rondom het platform dreven al uren lang vier schepen met journa listen, fotografen, cineasten. Daar naderde opeens een ander schip, langzaam uit hot noordoosten. Het was een hoog schip. „Dat moet 'm wezen", zei onze schipper. Duidelijk herkenden wij een betonningsvaar tuig van het loodswezen. De naam konden wy om tien voor negen le zen: „Delfshaven". „De „Delfshaven" was reeds om zes uur, toen het nog volkomen donker was. onder veel geheimzinnigheid uit Hoek van Holland vertrokken. Aan boord bevond zich de substituut-offi cier van justitie te Amsterdam, nir. G. R. Nubé. Hij zes man naren. Op het eiland liepen nu overal In uni form geklede mensen heen en weer, zo wel op het bovenste dek als op de oeide verdiepingen. Het was duidelijk wat er gebeurde: in opdracht van mr. J. F. Hartsuiker, hoofd van het parket te Amsterdam, werd proces-verbaal opge maakt en werd de zendapparatuur in beslag genomen. Behalve mannen van de rijkspolitie waren daartoe ook Op zee was intussen met grote snelhedi een andere bezoeker gearriveerd, „De Speednik", de bekende vleugelboot van ir. Heerema. In totaal waren nu twaalf hé Hii werd hiieestaan door nlan uit de helikopters van de Marine- rijkspolitie en ™ige nmbte-j Luchtvaartdienst op het eiland neerge- Helikopter Commandant ird begonnen enige leden van de be manning een sloep klaar te maken. Even later werd die over boord gezet. Heel voorzichtig manoeuvrerend werd daarna de tocht voortgezet. Vijf minu ten voor negen hoorden wjj opeens ge ronk van motoren. Uit de nevel nader den helikopters. Daar was de eerste heli kopter nabij, een grijs-groene SH-34 J van squadron 8 van het marinevlieg kamp Valkenburg bij Leiden. Een fel rood licht, dc helikopter had een fakkel uitgegooid. Onmiddellijk daarna kwa men nog twee helikopters, nauwelijks 20 meter boven de golven. Vlak voor het eiland bleven zij hangen. Neergelaten Om kwart over tien verscheen de Belgische commandant van het R.E.M.-platform aan dek. Hij had "n koker in de hand, kennelijk een ko ker met de papieren van de instal latie. Hij liep naar de lift, stapte in de mand. hield zich vast aan de tou wen en werd omlaag getakeld. Haas tig kwam toen de „Speednik" nader bij. De commandant ging aan boord van het kleine witte schip en oakte daar meteen de telefoon om enige minuten, heftig gebarend, te spreken met de wal. Even later verliet hij de ..Speednik" weer. zoals hij was ge komen. Ook de „Delfshaven" maakte zich los van het eiland. Op ongeveer vierhonderd meter ging het schip ten anker. Na elf uur werd het weer slechter. De deining nam toe, regenwolken dreven laag naderbij. Het platform lag vrijwel verlaten, de schepen met de journalis ten en fotografen waren vertrokken. De operatie was ten einde, een ordelijke actie, zorgvuldig voorbereid, deskundig uitgevoerd. Prompt om 9 uur kwam Radio-Noord zee in de lucht met de bekende mede deling „dit is radio-Noordzee op 214 meter", waarna omroepster Sonja van Proosdijk opgewekt het pro-1 gramma „flessenpost" aankondigde. ACHT JAAR VOOR NOVAK Vrijwel op hetzelfde ogenblik werd u,t de eerete Mikopter bo™ he, S'SSL HSlSffE eiland een lier neergelaten, Twee pïtnin van de S.S., tot acht jaar gevan- man, gekleed in duffelcoats, kwamen genisstraf veroordeeld. Een jury van acht bevond hem met vijf tegen drie er mee omlaag. Zij landden veilig op het dek van het kunstmatige eiland. De lier werd ingehaald, de helikopter vertrok. Terwijl op het water de uitgeworpen rookbom als een baken brandend rond dreef, kwam een tweede en daarna een derde helikopter. Elk lieten zij i.wee mannen van de rijkspolitie op her plat form neer. De kabels van een radio-an tenne, die dwars over het eiland waren gespannen, werden verwijderd. Deze fa se van de operatie heeft nog geen kwar tier geduurd. Langzaam koerste de „Delfshaven" naar de poten van het eiland. Ook de schepen met de journalisten manoeu vreerden zich meter voor meter nader bij. Op het helikopterdek van 't R.E.M.- eiland 3tond duidelijk zichtbaar in zijn hel gele pak. een marineman. Hij schreeuwde aanwijzingen naar een man op de voorplecht van het betonnings vaartuig. stemmen schuldig aan handelingen en verzuimen die het leven van veel joden, vooral in Hongarije, in gevaar brachten. Dc meeste stierven in concentratiekam pen. Met algemene stemmen was de ju ry vai oordeel, dat Novak niet mede plichtig is aan moord op duizenden jo- De vakraad voor de metaalindustrie heeft gisteravond gepoogd de onderhan delingen over de nieuwe c.a.o. voor hand arbeiders die 1 januari a.s. zou moeten ingaan voort te zetten. De vergadering heeft echter maar kort geduurd en geen "1de iets over het Ir. K van der Pols, voorzitter van de vakraad voor dit jaar en werkgevers voorzitter, heeft na afloop van de vak- raadsvergadering medegedeeld niets an ders te kunnen zeggen dan dat er eer. uiterst delicate situatie is ontstaan die op korte termijn beraad met besturen in elk geval noodzakelijk maakt. De volgende vakraadsvergadering is vastgesteld op maandag a.s. De t I. Baart, werknemersvoorzitter NA AKKOORD OVER GRAANPRIJS: „Tijdrooster" trie in Der. Haag verklaard dat hij zich in een pijnlijke situatie bevond. Immers men had gedacht de persvertegenwoordi- fers te kunnen meedelen dat of partijen ij de c.a.o. tot overeenstemming waren gekomen, of de onderhandelingen op niets waren uitgelopen. Noch het een noch het ander is echter thans het geval. De onderhandelingen worden maandag voortgezet. Hoewel de mogelijkheid van overeen stemming op alle punten er maandag zijns inziens inzit gaf de heer Baart, na een voor hem zeer ongewoon lange tijd van aarzeling over het antwoord op ae vraag of hij wat de uitkomst van maan dag betreft optimistisch dan wel pessi mistisch is, te verstaan pessimistisch te! zijn. in Brussel ingediend Na de overeenstemming in Brussel over de graanprijs van de Euro pese Economische Gemeen schap (E.E.G.) heeft Frankrijk opnieuw aangedrongen op een versnelling van beslissingen over de nog openstaande land bouw politieke vraagstukken. Naar gisteren bekend geworden is heeft de Franse delegatie bij de permanente vertegenwoordiging van de E.E.G. een tijdrooster in gediend voor de verdere integratie van de gemeenschappelijke markt voor landbouwprodukten. Het plan stelt als doel voor het van kracht worden van de gemeenschappe lijke graanprijs op 1 juli 1967 ook de prijzen van de overige land bouwprodukten een te maken. Frankrijk wil dat de raad van mi nisters reeds vóór 15 februari a.s. een besluit neemt over een unifor me prijs voor zuivelprodukten en rundvlees, dat vóór eind februari de E.E.G.-politiek voor de groen ten- en fruitmarkt is opgesteld, dat men het voor 1 juni eens wordt over de marktverordening voor suiker en dat vóór 1 mei overeen stemming wordt bereikt over het moeilijke vraagstuk van de reor ganisatie der agrarische financie ring in de gemeenschap Deze her vorming houdt onder meer in dat de heffingen die bij de invoer uit derde landen worden ontvangen, in de kas van de gemeenschap wor den gestort. In kringen van de E.E.G.-commissie twijfelt men eraan of de bureaus van de E.E.G. zuiver technisch gezien in staat zullen zijn de nood zakelijke verordeningsontwerpen op zo korte termijn klaar te ma ken. Aanvaring op de Noordzee De Nederlandse kustvaarder „Thallo" (499 brt) en het Nederlandse motor vrachtschip „Zonnekerk"' (10.000 brt) zijn gistermorgen ter hoogte van de Schouwenbank op de Noordzee met elk aar in aanvaring gekomen. Beide sche pen liepen schade boven de waterlijn op. De „Thallo" die op weg was van Rot terdam naar Dublin, keerde naar Rot terdam terug. De „Zonnekerk" stoomde eveneens op naar Rotterdam en ging naar de werf van Wilton Fijenoord in Schiedam. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. Lilt Tegen half tien was de „Delfshaven" het eiland tot op een paar nieter gena derd. De gestreken sloep ging vooruit. de scheepstoeter klonk een Korte stoot, terwijl het bootje naar een van de poten voer. Vier mannen, onder wie waarschynlyk mr. Nubé, zater er in. Op het helikopterdek van het eiland maakte een van de neergezette mannen de lift los. een mandje. Hiermee werden de op varenden van de sloep naar boven gehe- Het comité van ministers van de Raad van Europa heeft gisteren in Straatsburg een Europees akkoord inzake bestrijding van piratenzenders goedgekeurd. Het akkoord, dat de ministers op hun volgende bijeen komst in januari voor ondertekening zullen openstellen, heeft betrekking op radiostations die buiten het nationale grondgebied zijn gevestigd, bijv. aan boord van een schip, een luchtschip of eventueel zelfs op een kunst matig eiland. De landen die het akkoord zullen ondertekenen en bekrachtigen verplich ten zich om maatregelen te nemen tegen deze zenders. Niet alleen het vestigen en exploiteren ervan zal strafbaar worden gesteld, doch ook alle medewerking zoals het leveren van materiaal, proviand, transport middelen. reclamediensten en het bestellen en vervaardigen van pro- dukties die uitgezonden zullen worden. De overe - vnst zal van kracht worden als ze door drie landen is be- kracb' „GEMEENTELIJK BUDGETTAIR BELEID ZAL BLIJVEN SPANNEN" 15. en w. van Vlissingen 7,i jn er niet in geslaagd de gemeente raad een sluitende begroting voor het dienstjaar 1965 aan te bieden. De gewone dienst is sluitend gemaakt met een te kort van 310.000, dat aanvan kelijk nog ruim een ton groter was. Slechts door het nemen van diverse ingrijpende maatre gelen kon het aanvankelijk te kort van ruim 414.000 gulden worden teruggebracht tot 310.000,I)e gewone dienst van de begroting sluit nu op een totaal van 27.338.794,86 als eindcijfer met een post onvoor zien van 60.630, In hun toelichting schryven b. en w. dat zy er niet in geslaagd zijn een sluitende ontwerp-genieentebegroting voor wat de gewone dienst betreft, aan te bieden, hoewel hun streven daarop zeer sterk is gericht, geweest. Het hanteren van verdere interne budgettaire maatregelen ter wegwer- king van het tekort van f 810.000 zou als onverantwoord moeten wor den aangemerkt, aldus b. en w. Het college betoogt, dat de tegen woordige ongustige begrotingspositie der gemeente Vlissingen voor een be langrijk deel moet worden toege schreven aan het feit, dat de gemeen ten in nog sterkere mate dan "het rijk financiële moeilijkheden ondervinden als gevolg van economische overbe- steding. De moeilijkheden beperken zich niet tot de financiering van de kapitaaldienst, maar strekken zich ook uit over de gehele gewone dienst van de gemeentebegroting. De ge meentelijke uitgaven vertonen, zo gaat het college verder, reeds gerui me tijd een sterke expansieve ten dens. Voor 1965 zijn geen aanwijzin gen voor meevallers. Het kan dan ook niet anders of het gemeentelijk bud gettaire beleid zal sterk t lijven spannen in het komende begrotings jaar. In dit verband wijzen b. en w. er op. dat de eigen belastingen van de gemeente in verhouding tot de rijksuitkeringen, slechts in be scheiden mate een aan\ullend dekkingsmiddel vormen. Het col lege tekent daarbij aan, dat het plarond van de thans mogelijk te heffen plaatselijke belastingen is bereikt. Een verdere besnoeiing van de uitgaven zou tot een on verantwoord beleid voeren, menen b. en w., die daarbij met name denken aan openbare werken, on derwijs en maatschappelijke zorg. In de ontwerp-begroting voor 1965 is niet anders dan tot uitdrukking gebracht hot. handhaven van een minimaal verzorgingspeil. Het college zet vervolgens uiteen op welke wijze het aanvankelijk tekort van 414.000 is teruggebracht tot 310.000. namelijk door het nemen van de volgende maatregelen: 1. een verhoging van de tarieven der reinigingsrechten in verband met een stijging van het nadelig exploitatie saldo van de reinigingsdienst: 50.000 2. een vérhoging van de tarieven der begrafenisrechten: 17.000, 3. een verlaging van het nadelig sal do van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken maatschappelijke zorg), zulks gebaseerd op de verho ging van de A.O.W. per 1 januari 1965 tot het sociaal minimum: 37.000,—. B. en w. merken nog op, dat de ex ploitatielasten van het stadhuis voor 1965 (rond 425.0000.per jaar), zullen worden verdisconteerd in een aanvullende uitkering uit het ge- meeentefonds. Uitvoerig gaan b. en w. in op de fi nanciële verhouding rijk-gemeente. Tp dezen aanzien wordt nog niet over een volledige en juiste maatstaf beschikt voor het daarop afstemmen van het begrotingsbeleid, hoewel daarnaar wettelijk gezien moet worden gestreefd. B. en w. wijzen er verder op, dat door de toenemende achterstand in de algemene uitkering de budgettaire spanning groter wordt. De uitkeringen uit het ge meentefonds, zullen evenals de voor gaande jaren slechts met 4 nrocent worden verhoogd. B. en w. van Vlis singen constateren, dat met twee maten wordt gemeten, aangezien de gemeente wel hogere uitgaven wor den opgelegd. Genoemd worden o.m. de zg. koppelsubsidies. Op het stuk van de financiële ver houding kunnen b. en w. slechts de positieve mededeling doen, dat Mis gingen zich gelukkig kan prijzen, dat zijn garantieuitkering is ..Inver diend", zodat voor deze gemeente het spookbeeld van de ln 1966 aan vangende kortingen op die uitkerin gen niet zal opdoemen. Dat betekent ook, aldus de toelichting, dat de ge meente voor het vervolg meer recht streeks zal gaan profiteren van de zg. verfijningen in de uitkeringen uit het gemeentefonds. Daaraan wordt overigens onmiddellijk aan toege voegd, dat op dit gebied tot op neden nog maar povere resultaten zijn ver kregen. Het punt financiering kapitaaluit gaven geeft het college eveneens aanleiding tot het maken van enkele opmerkingen. Herinnerd wordt aan het feit. dat de regering als gevolg van de overspannen conjunctuur een verlaging van het investeringsniveau nastreeft. Missingen was er nog steeds in geslaagd ten dienste vaui dè vaste financiering van vrij omvang rijke in uitvoering zijnde kapitaalob jecten een behoorlijk financierings- potentieel te scheppen. De betrekke lijk geringe toewijzing uit het voor de provincie Zeeland geldende le ningsquotum gedurende 1964 neeft er echter toe geleid, dat de vaste fi nancieringspositie der gemeente is verslechterd, hoewel van een kritieke situatie nog niet kan worden gespro ken. In dit verband wijzen o. en w. op het nadelig slado van de kapi taaldienst van naar raming 6.487.629.35 (eindcijfers: inkomsten 60.443.011,37 en uitgaven 66.930.640,72). In feite echter res teert een nadelig saldo van 2.905.372,60 (na mindering van 3.582.2o6.75 voor gerealiseerde, maar nog niet betaalde grondverko- pen), waarop in mindering benoort te worden gebracht de aangetrokken (Zie slot pag. 2 kol. 5) Het decembernummer van het maandblad der vereniging ..Ne derlands Fabrikaat" is voor een groot deel aan Zeeland gewijd. Vandaar dat het begint met een inleidend woord van de commissaris der koningin. Zeelands eerste burger spreekt in dit voor-woord de hoop uit. dat dit blad er mede zal toe bijdragen in brede kring meer bekendheid te geven aan ..de versnelde ontwikkeling die deze pro vincie doormaakt en aan de grote mo gelijkheden. die dit gewest nog biedt". En Zeelands gouverneur voegt er aan toe: ..Meermalen moet een ernstig gebrek aan kennis wat dit betreft wor den geconstateerd". Nu, voor gebrek aan kennis over Zeeuwse zaken be hoeft men niet ver te zoeken, het is voldoende slechts één pagina om te slaan. Men vindt daar meegedeeld, dat o.m. een vestiging is aangekon digd van ..de Wolkammerij Zeeland N.V. in Vlissingen-Oost". Een wrang grapje. Iedereen in Zeeland kan het zich nog herinneren: met veel vertoon werd deze vestiging aan gekondigd, eindelijk een bedrijf (naast ,,De Schelde") in het Sloe, maar korte tijd later in april van dit jaar lieten de wolkam mers weten dat ze toch maar liever in het Belgische Verviers gingen zit ten. Sindsdien is er nooit meer in het openbaar één naam van een nieuw bedrijf voor het Sloe genoemd. Mis schien mogen wij daarom de samen stellers van het bewuste maandblad meedelen, dat het noemen van het woord „wolkammers'" nu nog in di verse kringen in Zeeland het effect heeft van het schoppen tegen een zeer been. Het lijkt ons, dat het voor woord van Zeelands commissaris speciaal voor de redactie van het blad is geschreven: „ernstig gebrek aan kennis". Een gebrek nogal liefst ge demonstreerd in een aan Zeeland ge wijde uitgave. ftantlijn De heer C. Verolme verdient de prijs voor de fraaiste dubbelhartigheid van het jaar. Hij maakte tot voor kort een redelijke kans hier en daar enige waardering te oogsten omdat hij onlangs de minister van justitie had meegedeeld zich in de R.E.M.-affaire als een loyaal Nederlander te zullen gedragen. Geen verdienste overigens, want loyaliteit wordt van iedere Ne derlander verwacht. Het betekent im mers alleen maar, dat men de wet ten van het land eerbiedigt. En dat is een normale zaak, waar-zoor men zich heus niet op de borst hoeft te slaan. Maar goed, er hangt nu een maal een piratengeur rond alles en iedereen die met de R.E.M. heeft te maken en het deed de gezagsgetrouwe Nederlander goed, dat scheepsbouwer Cornelis Verolme op het stuk van le galiteit niet wenste te schipperen. Tóch een man uit één stuk, zo kreeg men de indruk. Maar wat heeft men nu zien en horen gebeuren? Dezelfde heer Verolme heeft het Nederlandse volk duidelijk gemaakt, dat zijn loya liteit niet zo ver kan gaan dat de be langen van de R.E.M.-aandeelhouders in gevaar zouden komen. Dat betekent dus dat scheepsbouwer C. Verolme grenzen stelt aan zijn loyaliteit, dan wel dat hij loyaliteit in diverse soor ten kent. De soort, die hjj voor deze gelegenheid heeft gekozen, is onder geschikt aan die van de aandeelhou- aersbelangen. Voor die belangen moet alles wijken, zelfs de wet. „De minis ter zal dat kunnen begrijpen" zegt hij er nog liefjes bij. We zijn bang dat de minister er geen snars van snapt, van deze loyaliteit op condities. Een zotte zaak: meneer Verolme heeft een dub bele bodem in zijn loyaliteitskoffer en verlangt nu van een minister, dat de ze zal doen alsof hij dat niet weet en alsof die dubbele bodem de echte is. In jaren is er in Nederland niet zo'n theater van dubbelhartigheid in het openbaar opgevoerd. Maar daar is het nog niet .nee afgelopen: de scheeps bouwer heeft de exploitatierechten keurig ondergebracht bij een buiten landse maatschappij en staat nu met een milde glimlach op het gelaat aan de kant zijn handen in kommen vol onschuld te wassen. Heus, zo'n man verdient een prijs. Hier is nog een zin uit zijn mond: „Ik distantieer mij met grote nadruk van alle publikaties die de indruk zouden kunnen wekken, dat ik de Nederlandse overheid niet zou achten". Die Cornelis toch. Gestolen juwelen waren verborgen in Stadspark J De nog ontbrekende juwelen ter waarde van 10.000 grilden, die maandag 7 decem ber uil de villa van mr. dr. J. Dassen te Heer werden gestolen, zijn in de nacht van woensdag op donderdag terugge vonden in een kunstmatige rotspartij van het stadspark te Maastricht- Een va: ae verdachten, de tweeëntwin tig jarige P B, had de politie na lange verhoren verteld dat hij de juwelen in de muur van een huis aan de Raamstraat had ingemetseld De politie deelde hem mee dat zij daar reeds eerder had ge zocht maa dat de juwelen niet meer op die plaats aanwezig waren. Toen noem de P. B de naam van een familielid, C. B., die op de hoogte zou zijn van deze bergplaats De politie hield C. B. aan, maar deze zei, dat de schilder uit Maas tricht op zijn verzoek de jöweten had weggehaald. C. B. had P. B. hiermee een dienst willen bewijzen. De politie hield vervolgens ook H. L. aan. Deze be weerde aanvankelijk dat hij de juwelen had doorgegeven aan een kennis in Bel gië, die de buit in een boerderij zou heb ben verborgen, doch toen ae politie woensdagavond met H. L. naar de boer derij wildf gaan, bedacht deze zich en vertelde hrj ae politie, dat hij de juwelen in een gatii. een rotspartij van het Stads park had verborgen. Na een nachtelijke speurtocht haalde de politie de juwelen, die in een paar oude sokken waren ge stopt, te voorschijn. H. L. en C. B. zijn weer op vrije voeten gesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1