Amsterdamse Beurs De scheepvaart en de ontwikkelingslanden Klanken uit de ether Excelsior verwacht verbetering van het resultaat PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer ËK ■I Waar zijn onze schepen? DINSDAG 15 DECEMBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 STAATSSECRETARIS KEYZER OVER: De staatssecretaris vorkeer e •[moeten beraden in hoeverre zij de ont- rr: wikkehngslanden met financiële en tech- terniiddag de algemene vergadering nische hulp kunnen bijstaan bij de aan- van de Koninklijke Nederlandsche Ree-1 leg en verbetering van haveninstallaties, dersvereeniging in hotel Wittebrug injDe ontwikkelingslanden zullen hoge Den Haag gesproken over de achter- prioriteit moeten geven aan de vcrbetc- gronden en de perspectieven van de we-[ring van hun havens, reldhandelsconfercntie welke dit :aar in Genève is gehouden, in het bijzonder D.e heer Kc-yzer vroeg zich af of het over do betekenis ervan voor de scheep- mogelijk vaart. periode, zo betoogde de heer Key: omdat voor de eerste maal in' reldwijd verhand door regeringen over economische vraagstukken van de zeescheepvaart is gesproken. Het voornaamste vraagstuk dat thans dient te worden opgelost, aldus staatssecretaris is op welke wijze wij, al thans voor een deel tegemoet kunnen ko men aan de wensen van ontwikkelings landen om daarmede te bereiken dat het toekomstige internationale scheepvaart regime een multilateraal en zo liberaal mogelijk karakter zal kunnen blijven dragen. Niet de regeringen maar meer nog de reders van de westerse maritieme landen hebben daarbij een taak te ver vullen. Neer publiciteit Veel wantrouwen van de ontwikkelings landen tegen de conferences zal kunnen worden weggenomen wanneer in het vervolg ernst wordt gemaakt over plegen van overleg indien bepaalde ference-tarieven dienen te worden gewij zigd. De verstandhouding met de jonge landen zal nog aanzienlijk kunnen wor den verbe,terd als de reders van de wes terse landen zullen kunnen besluiten tot meer publiciteit inzake de tarieven. Mulders rollend materiaal De resultaten to' dusver in 1964 van Mulder's Fabriek van Rollend Mate riaal en Landbouwmachines N.V. zijn bevredigend geweest. Aangezien de stijging van de kosten niet geheel kon worden opgevangen, en voorts de afzet naar Engeland nadelig beïn vloed werd door de protectiemaatre- gelen van de Engelse regering, zal het uiteindelijke resultaat over 1964 enigermate lager zijn dan dat over niet mogelijk zou zijn in bepaalde ge vallen, waar het in ieder geval eco nomisch verantwoord moet worden geacht de ontwikkelingslanden op de een of andere wijze hulp te verlenen bij de opbouw van een nationale koopvaardijvloot, althans deze lan den daarbij van advies te dienen. Over de verhouding met de Verenigde Staten zei de staatssecretaris nog dat alleen in de internationale scheepvaart een genormaliseerde toestand zou kun nen komen indien de westerse landen inclusief de Verenigde Staten tot enige vorm van overeenstemming kunnen ko men over de grondslagen van de scheep- vaartpolitiek. De staatssecretaris zei tenslotte dat naar zijn overtuiging de rol van de overheid in de toekomst nietj meer zal mogen zijn dan die van de hoedster van de door het bedrijfsleven zelf in vrijheid aanvaarde zelfordering. Reorganisatie bij Van Houten Door het in gebruik nemen van de mo dernste elektronische boekhoudappara- tuur by de Koninklijke Fabrieken C. J. van Houten en Koon N.V. te Weesp, is de mogelijkheid geschapen het bestaan de distributie-apparaat te reorganiseren. De directie heeft daarom besloten, naar zij in een communiqué meedeelt, de ge hele verkoopadministratïe, die tot nu toe werd gevoerd op verschillende ver koop- en afleveringskantoren in het geheel in VVeesp te concentreren. Deze centralisatie, die gepaard gaat met een sterk verhoogde efficiency, heeft ten gevolge, dat in de loop van het opgeheven. Uiteraard betekent dit, het dienstverband met de medewerkers 1x1 dj,e verkewpkantoren te zijner tijd zal'van het Levens verzekeringswezen) worden beëindigd. Tussen directie 1 - - - - - - - De Meteoor De raad van commissarissen en de directie van de N.V. Betonfabriek De Meteoor te De Steeg berichten in aan sluiting aan de mededeling omtrent de gang van zaken in de eerste helft van 1964, neergelegd in het prospectus de emissie van de converteerbare obligatielening, dat ook in de daarna verstreken maanden de omzet zich op een hoog niveau heeft kunnen hand haven. De tot nu toe behaalde resultaten wet tigen de verwachting, dat te zijner tijd over 1964 een onveranderd divi dend voorgesteld zal kunnen worden over het, door conversie van de oude converteerbare obligatielening v 1959, verhoogde aandelenkapitaal. Recordwinst S.A.S. Scandinavian Airlines System heeft in het op 30 september jl. geëindigde boekjaar 1963-1964 een ongekend ho ge netto winst van veertig miljoen gulden gemaakt, zo is in Kopenhagen vernomen. In het voorafgaande boek jaar werd een winst van veertien mil joen gulden gemaakt, nadat in 1961 krachtige pogingen waren gedaan om de kosten omlaag te brengen en de maatschappij een nieuwe kapitaal injectie van Denemarken, Noorwegen en Zweden had gekregen. Koop aandelen"- campagne in West-Duitsland De voorzitters van de acht Westduit- se effectenbeurzen hebben besloten een reclamecampagne te beginnen om de loontrekkers aan te moedigen hun spaargeld in aandelen te beleggen. Verwacht wordt, dat zij eerst verte genwoordigers van de industrie zullen uitnodigen zitting te nemen in de dit jaar ingestelde commissie voor bevor dering van de aandelenverkoop. De commissie, die uit bankiers, make laars en beursfunctionarissen bestaat, heeft bèsloten de emittenten van nieu we aandelen een kleine toeslag te la ten betalen om middelen te verkrijgen ter financiering van de campagne. Koopsomtarieven lijfrenten lager De levensverzekeringsmaatschappijen aangesloten bij de N.V.B.L. (Neder landse Vereniging ter Bevordering personeel is over de gevolgen van deze reorganisatie algehele overeenstemming bereikt, en met de betreffende werkne mersorganisaties hebben de besprekin gen inzake de financiële regelingen voor iet betreffende personeel tot een volle dig akkoord geleid, aldus het directie communiqué. hebben een verlaging van de koop somtarieven voor dadelük ingaande lijfrenten ingevoerd. Het percentage van de verlaging be draagt, afhankelijk van de leeftijd, circa vijf procent. Deze verlaging is mogelijk geworden door de huidige hoge rentestand. Newyorkse beurs Noteringen op de beurs van New York daalden gisteren iets na een zwak her stel aan het begin. General Motors en aandelen in goudmijnen deden hot nog het beste. General Motors was meer dan één punt hoger. Chrysler dat een zeer gunstige verkoopsvoorspelling voor 1965 deed. zakte meer dan een punt en Ford was fractioneel lager. Com Sat steeg ongeveer drie punten. werd niet genoteerd. Philips noteerde: 41-i, Royal Dutch-Shell 45 en Unilever j 19'4 (]4 hoger). Zoals reeds op 33 november aangekon digd, zal de N.V. Metaalbuizenfabriek Maatschappij Excelsior in het. belang van de liquiditeit over het afgelopen boekjaar geen dividend uitkeren, nadat over het boekjaar 1962-'63 vier procent was gedeclareerd. Over de vooruitzichten zegt het verslag: indien het gelukt (en de voortekenen wijzen in deze richting) om ook met de nieuwe activiteiten tof winstgevende re sultaten te komen, zal alleen reeds uit dien hoofde een verbetering van het to tale resultaat kunnen worden bereikt. Met name denkt de directie hierbij aan de goede mogelijkheden die de samen werking met de Republic Steel, wat be treft de fabricage van Stalen buizen bekleed met kunststof zogenaamd Ex celsior x-tru-coat, kan bieden. Blijkens de winst- en verliesrekening be droeg het bruto exploitatiesaldo 1,37 min (v.j. 1.31 min). Inclusief op brengst uit deelnemingen en beleggin- LICHT VERDEELD Het Damrak heeft gistermiddag de nieuwe bcursweek ingezet met een licht verdeelde «temming bij de opening voor de interna- Uonale waarden. Hierbij moesten Kon. Olie en Unilever een welnjg terrein prijsgeven ten opzichte van het voorgaande slolniveau. Gezien het feit. dal de Nederlandse hoofd fondsen vrijdag In Wallstrect Iets lager slo- toctl niet tegen. Zeker niet voor Phi lips. AKU en Hoogoven. Philips noteerde circa 151.30 (f lïl.40). AKU hield zich nog [Meeds staande op 486 (onv>. terwijl voor Hoogovens 535. ex 6 pet Int. div.. werd op gegeven tegen een voorgaande slotkoers op 15'X> cum Int» dlv. Unilever was bijna een gulden lager op ƒ145.20. Kon. Olie daalde circa 60 cent tot 155,20. De handel ln alle hoofdfondsen was zeer' kalm. Voor de R E M-aandelen werd ƒ13 (ƒ17.50) betaald. Aandelen Centrale Suiker Maatschappij lagen een paar punten hoger in de markt op 333 De scheepvaartsector zette de nieuwe beurs- Verklari ng: week In met een tamelijk vaste stemming. Scheepvaart-Unie verbeterde een punt tot 128%, terwijl voor Kon. Boot l'i punt hoger werd betaald op 140- Van de leidende cultu res ontmoette H.V.A. lokale belangstelling, waardoor dit fonds twee punten kon oplo pen tot liV/t. Dc nlaatsfondaenmarkt was praktisch onveranderd ten opzichte van vrij dag. Op verzoek van het beursbestuur. werd In de lokale afdelingen geen notering opge maakt in aandelen Oranjeboom. Deze maat schappij stelt een dividend voor over het lo- I teoor pende boekjaar van 14 procent (12 pet) met daarnaast tien procent ln ogjo-aandelen. De koers van de aandelen werd geadviseerd op 445 bieden '430). Vredesteln lag Iets hoger ln de markt op het te verwachten betere resultaat over het lopende boekjaar. Aan delen van Gelder werden Iets lager gead viseerd. Dit als gevolg van winstnemingen Vrijdag werd ln dit for.ds omgezet voor ƒ32.000 nominaal. Verder werd Naarden wat hoger gewaardeerd op de grote groeimoge lijkheden van deze maatschappij. Ook Me- CONTANTK PRIJZEN. Amsterdam. 14 december WA. Londen 10 02'.41002'New York 3.59|>,—3 W,",; Montreal 334- XS4'/.: Parijs 73.31 Ï3.35>i; Brus sel 7.23V»7.24Frankfort 90.31 ',S «0.35%: Stockholm «9.761 fr- 69.81%: Zilrich &3.J4%—«329v.Mi laan 57.49',t—S7.Mi-i: Kopenhager 51.9652-01: Oslo 50-2! 50 74j 13 90'.'.—13.91'., 12.504—1241%. de goede gang van veranderd dividend het verhoogde kapu ANP-CBS I Industrie Scheepvaart Bank en verzek. Handel enz. Algemeen de rnarkt op Staatsleningen Ned. '59 4% 92} Ned. '60 41,i 92 Ned. '47 3% 79} Ned '48 3% 77 Ned. '50 3V> Ned '55 314 Ned- '37 3 Gr boek '46 Doll. '47 89 Inv. cert 3 90', 6% WB Len. '57 1021 Arret, rubb H.V.A. A.K.U Dell 31 Hoogov Unilever Kon. Olie totale bedrljfssaldo 1.66 min (v.j. 1,91 min). Het saldo werd zeer nade lig beïnvloed door de loonexplosie van 1 januari 1964, die de vennootschap cir ca 300.000 heeft gekost. Een tweede factor was de stijging van de grondstof- fenprijs. De hogere verkoopprijzen wa ren onvoldoende om de kostenstijgingen te compenseren. Bovendien kon het ef fect der verhoging van de verkoopprij zen pas op langere termijn wor den verkregen. De liquiditeitspositie on derging een belangrijke verslechtering. Enerzijds doordat 3,2 min werd ont trokken voor investeringen, anderzijds doordat bijna 3,0 min meer dan vorig jaar moest worden vastgelegd in voorraden enz. WAAK 15 DIE GEK ALLEEN OVER DIE JOURNALIST WILSON, MAAK IK ME ZORGEN-, MAAK IK ZAL HEM MORGEN OPBELLEN... MISSCHIEN ZOU J 'N ONTMOETING. 564.7 5662 231-4 1K0.3 396-5 14-12 564.0 336.2 137a 231.3 160-9 396.2 teostt Nat. Can Rep Steel Shell O'.! Stud Pack Tide Water U.S. Steel Alkmaar a '51 A'dam '56 I A'dam '56 II A'dam '56 UI Breda '54 Dordr '56 Elndh. '54 Ensch. '54 D. Haag '52 I D. Haag '52 II R'dam '52 I R'dam '52 H R'dam '57 Utrecht '52 Z -Holl '57 Z.-Holland '59 2892. Orminh keek grijnzend over de rand van zijn drinkbeker naar de onbewogen gezichten van zijn naaste medewerkers. „Er is wer kelijk alle reden om de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. Ik heb er de regeringsstatuten na melijk nog eens zorgvuldig op na gelezen en daarin staat duidelijk, dat bij een afwezigheid van meer dan 10 duros (Mars-etmalen) de rechten en prerogatieven van de gouverneur vervallen aan diens opvolger. In dit geval dus Seth Besh. Doch gezien het feit, dat mijn kleine neef zo heerlijk jong is en nog niet de vereiste intelligentie- proeven heeft afgelegd, treed ik, als eerste mannelijk familielid, op als zijn tij delijke voogd en regent.'" Orminhs gelaat kreeg een sluwe uitdrukking. „En nu komt het!" vervolgde hij. „Ook voor Seth Besh en mijzelf geldt die 10 durobepaling! Hetgeen dus wil zeggen, dat wanneer mijn brave neefje langer dan 10 duros uit Thorim weg zou blij ven, hij automatisch van het gouverneurschap vervallen wordt verklaard en de regent in zijn plaats treedt!!!" Orminh leunde lachend ach terover in zijn stoel en breidde de armen uit een. „Begrijpen jullie waar ik heen wil? Haha, juist! Mijn kleine neef gaat een onverwacht reisje maken! Een reisje van tenminste 10 duros! Hahahahaha! DINSDAG 15 DECEMBER Hilversum I 402 m. Volksliederen en dansen (gr.) 12 30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor de boeren. 12.45 10 jaar nieuwe sttfl: programma t.g.v. 10 jaax Statuut voor het Koninkrijk. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte grammof oonmuziek met com mentaar. 14.00 Voor de plattelandsvrou wen. 14.10 Lichte- cn amusementsmu ziek (gr.) 14.50 Lichtbaken, lezing. 15.00 Rieleksen... amusementsprogr. (herh. v. zaterdag jl.) 16.00 Voor de zieken. 16.30 Onderweg: godsdienstig program ma. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Rege ringsuitzending: Toespraken van de ge- 1 volmachtigde ministers van Suriname en de Nederlandse Antillen i.v.m. de vie ring van 10 jaar Koninkrijksstatuut. 18.00 Lichte grammofoonmuziek. 18.20 Uitzending van de Katholieke Volkspar tij. Kaarten op tafel. Een uitzending over politieke zaken, die de aandacht verdie nen. 18.30 Muzikaal portret. 18.50 Van klanten en wanten weten: programma voor de middenstand. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Metropole-orkest: amusementsmuziek. 19.55 Stereofonische uitzending: Fragmenten uit de opera Parsifal (opn.) 21.30 Kerkorgelconcert: moderne muziek. 22.05 Gregoriaanse zangen en commentaar. 22.25 Boekbe spreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Vreemd... een keuze uit woord, zang en dans van elders... en anders. 23.15 Lichte muziek. 23.35 Licht instru- 42 Als moeder te weten zou komen, dat ik een die vegge was en haai' met gestolen geld had onderhouden zou ze zuiten zich zelf raken van kwaadheid. Ik wist dat het haar dood zou zijn: ze zou de schan de nooit overleven. Als hij haar o-ut zou ontmoeten, zou de hele geschiedenis over meneer Pembarton en mh'n miljoe nen als een kaartenhuisje in elkaar zak ken en zouden ze er in een minimum van tijd achter komen dat ik al drie jaar lang geld stal. Behalve dat moeder waarschijnlijk wel een beroerte zou krij gen. zou ik nog met een vaart m de gevangenis terechtkomen. Dan was zelfs trouwen met hem nog beter. Ik moest hem er dus van weerhouden te serieus alles na te gaan, en hem te laten denken dat ik van nem hield. Vee', van de dingen die ik hem verteld had waren werkelijk waar behalve dan, dat ik somige dingen had overge slagen. Ik ging dus nauwgezet te werk om" hem het bewijs te kunnen leveren dat hij wilde hebben. Als ik hem oewij- zen kon bezorgen van wat waar was een geboortebewijs en dergelijke dingen was het mogelijk dat hij niet ging on derzoeken wat niet waar was. In feite nam hij veel op mijn woord aan. Mis schien was hij van mening dat nij me vertrouwen moest als hij van me hield, ofschoon hij had gezegd dat hij dat niet zou doen. Hij scheen nogal gek op me te zijn. Ik stemde dus toe. hoewel de ge dachte eraan me bij tijd en wijle de schrik op het lijf joeg. Ik bleef mezelf echter voorhouden dat er nog maanden tussen lagen en dat er wel iets zou ge beuren. Als ik maar met gesloten ogen bleef denken en wachten, zou er iets gebeuren. Hij vroeg me om het voorlopig op de zaak nog te verzwijgen en dat kwam me wel goed uit. Hij wilde echter niet dat ik op vakantie ging, dus moest ik de hele maand oktober werken. Hij wil de een oogje op me kunnen houden, zei hij. De manier waarop hij dat /ei, deed me denken aan een officier die een ma troos voorwaardelijk veroordeelt. Hij had bij de marine moeten blijven, dacht ik; dat paste bij hem en ik wenste dat hij dat in 's hemelsnaam maar gedaan had. Maar eerlijk gezgd moest je soms toch wel toegeven dat hij zijn best deed om aardig te zijn. Er bestaan niet veel man nen geloof ik. die je ten huwelijk zou den vragen, nadat ze te weten waren gekomen wat hij over my ontdekt had. Wat de gemiddelde man op zijn hoogst zou hebben voorgesteld was een tlat in Londen waar hy me zou kunnen .pzoe- ken'als hij daar zin in had, en waar ik niel weg zou durven lopen uit angst dat hij de politie achter me aan zou sturen Ik \Toeg me af waarom hij dat niet had voorgesteld. Tcrry zou liet zeker ge daan hebben. Het was in ieder geval dom van hem geweest dat niet eerst ge- irobeerd te hebben en een huwely'k pas ■oor te stellen nadat hij in de gaten had gekregen dat de andere manier niet luk te. Zo nu en dan echter, juist ais je dacht dat hij nu toch wel een beetje dom te werk ging, kon hii plotseling iets zeggen, waaruit bleek dat hij nog steeds me af waar hij me de volgende keer mee op het lijf zou vallen. In oktober zei hij dat hij graag wilde dat ik zijn moeder zou ontmoeten. Ik kon er moeilijk bezwaar tegen maken, dus zei ik maar dat het goed was. Hij haalde me af op een zondagmiddag en we reden naar het centrum van Londen Terwijl we door Regent's Park reden zei hy, dat we maar in november moes ten trouwen. Mijn adem stokte. „O, Mark, dat is te gek! We zijn nog niet eens of ficieel verloofd!" „Dat is niet nodig", zei hfl op zijn kalme rechtstreekse manier. „Mijn moeder weet er van. Wie zou er nog meer van moeten weten?" „Ik ik moet nog wat kleren kopen". „Goed, koop die dan. Zeg volgende week maar op en ga aan het eind van de maand weg, dat heb je twee weken om alles in orde te maken". „Ben je er werkelijk zeker van?" vroeg ik. „Ben je er helemaal zeker van, dat je met een dievegge en leugenares wilt trouwen?" „Ik ben er zeker van dat ik van je houd. Overigens, wie is er tot op zekere hoogte nooit eens een dief en een leuge naar geweest Het is alleen een kwestie van de een meer en de ander minder". „Ja, maar... gebruik je verstand toch! We kennen elkaar pas een maand of twee. Het is te vlug". ,We kennen elkaar zeven maanden. Wil niet uitstaan. Ik zou een man aange kund hebben, die ik werkelijk door had. maar van Mark was ik nooit zeker. Ik haatte het. Het was een gemene streekdames als boodschappenjongens te ge- van hem me niet te willen vertellen hoe bruiken, zelfs al is er een tekort aan hij er achter gekomen was. Ik vroeg I personeel vanaf de dag dat je kwam praten, dus zie ik niet in waarom we zouden moeten wachten". „Toen al?" „Ja, Sam Ward en ik waren al overeen gekomen het meisje aan te nemen met wie we juist een onderhoud hadden, toen jij binnenkwam. Hij was van plan het je te vertellen, maar ik hield hem tegen. Hij voelde er niet veel voor vange dachte te veranderen, maar ik haalde hem over". „Zoals zoals je de meeste mensen overhaalt". „Ik haalde hem ook over om jou met het programma te sturen die dag toen het zo onweerde. Dat had je toch in de gaten?" „Nee. waarom zou ik?" ,Het is niet de gewoonte om kantoor- Ik moest even slikken. „Ik ga nu moeden dat die ontmoeting op de ro- zententoonstelling ook niet louter toe val was". „Nee". „Dan moet het 1 .•el een dubbele schok Kven buzzelen olijfkleui'ige huid, 1 donker naar wa- „Dat was het ook". „Wat heb je gedaan ik bedoel toen je met de loonzakjes klaar was? Hij trok plagend rimpels in zijn voor hoofd. „Ik begon naar je te zoeken". „Wist je waar je moest zoeken?" „Nee". „En toen?..." huwelijksreis Ik had me .voorgesteld, dat mevrouw Rutland er lang en waardig zou uit zien, met grijs haar zoals op de illu straties in zoetelijke damesweekbladen maar ze was een kleine, gezette vrouw met twinkelende ogen achter brilleglazen en kleine mooi gevormde handen en voeten. Ik geloof niet dat ze ooit erg knap is geweest, majfr je kon zien dat ze vroeger tenger was geweest en dikker was geworden naarmate ze ouder werd. Haar - donkerbruine ogen 1 ren net als die van Mark. Ik weet niet hoe zij zich voelde, maar zelf voelde ik me als een gekooide kat, die voorwendt een verlegen kanariepiet je te zijn. Terwijl ik haar de hand schudde en tegen haar glimlachte vroeg ik me af, wat ze gedacht zou hebben als ze ge weten had, dat ik net zo weinig verliefd was op haar zoon als op een gevangen bewaarder. Ik kan niet ontkennen dat we het er allemaal goed afbrachten: ze behandelde me niet met neerbuigende minzaamheid, noch was ze er op uit om het me zo veel mogelijk naar de zin te maken, en in zeker opzicht mocht ik haar dan ook liever dan Mark. Mis-: scnien kwam het alleen maar. doordat ik met haar niets uit te vechten had. Ze praatte tegen me alsof ze me haarj halve leven al gekend had en ik ant-1 woordde. keek en glimlachte haar toe en keek de kamer rond die er fantas tisch uitzag. Je hoefde niets van meu bels af te weten om de kleur van hetl mahoniehout, de ronding van de rug leuning, de smal toelopende poten, de ovale tafel en de Regency sofa's te kun-1 nen bewonderen. (Wordt vervolgd) I Hilversum II 298 m. 12.20 Regeringsuitzending: voor de land bouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Stereofonische uitzen ding: Metropole-orkest: amusementsmu ziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmu ziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Instru mentaal ensemble: amusementsmuziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.40 Schoolradio. 15.00 Stereofonische uitzending: viool cello en piano: klassieke en moderne muziek. 15.40 Boekbespreking. 16.00 Nieuws. 16.02 Sopraan en piano: klas sieke en moderne liederen. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York Calling. 17.35 Lichte grammof00nmuz. voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel 18.20 Muzik Antyano: Muziek uit de West t.g.v. Tien jaar Statuut voor het Koninkrijk der Nederlanden. 18.55 Paris vous parle: gesproken brief uit Parijs. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Muziek- Revue. 20.00 Nieuws. 20.05 Variété- Theater: gevarieerd programma. 21.20 Gehoord, gezien, gelezen: veertiendaag se gedachtenwisseling over film, leneel en Bteratuur. 21.50 Inleiding tot muziek begrip: muzikale lezing. 22.05 Gitaar spel. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Gesproken brief. 23.05 Moderne kamermuziek (gr.j 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NTS: 19.00 Journaal voor genoorge- stoorden. 19.30 Engelse les. 20.00 Jour naal. 20.20 10 jaar Statuut, toespraak. KRO: 20.25 Wissewassen. 20.50 Fossie len en dynamiek, de Nederlandse 21.25 Recht en vrijheid, eenakter. KRO: 22.00 Reportage uit de Rotterdamse ha ven. NTS: 22.25-22.30 Journaal. T.V. België-Vlaams 18.45 Engelse les. 19.00 Voor de Kinde ren. 19.05 Tijd voor U: De Eiffeltoren, Horizontaal: 2. scheur; 7. eerste ter mijn: 9. knaagdier; 10. familielid: 11. zuiver gewicht: 14. nauwelijks: 17. har nas: 18. nimmer; 19. een masker voor hebbende; 21. boekwerk vol platen; 27. scheidslijn; 2$. godin; 30. aanvankelijk; 31. brandnetel; 32. 'tem; 33. vordering; 35. bergruimte; 36. fier. Verticaal; 1. teken; 3. wintersportplaats I (Zw.)3; 4. deel van mast: 5. vieze lucht; 6. deel; 8. slok; 10. dienstbode; 12. sleep boot; 13. mak; 15. afgemat; 16. fotogra fie v. persoon; 20. tennïsterm: 21. ple zier; 22. meisjesnaam; 23. bloem; 24. voordeel; 25. lof: 26. klem: 27. sik; 29. bezieldheid; 34. aanvang studentenlied. De oplossing van de vorige puzzel is: :n programma rond mijnindustrie. NTS Tjheic documentaire film. 19.30 De Flïntstones, tekenfilm: Tandengeknars. 19 55 Hier spreekt men Nederlands. 19.59 Weerbe richt. 20.00 Nieuws. 20.25 Voor geld en recht, TV-feuilleton: De mar. uit Bos ton. 20.50 Panorama. 21.35 Penelope. 22.00 Ga- gedachte T.V. België-Frans 18.00 Israëlische uitzending. 18.80 Be richten. 18.33 Nederlandse fe3. 19.00 In ternationaal agrarisch nieuws. 19.30 Eve-mémoire, programma over de ont wikkeling van het vrouwelijke figuur: Le chant des Sirènes. 19.45 Filmte'uille- ton: Le temps des Copains. 20.00 Jour naal. 20.30 International variété: Hymy (De^gliuilachjamusementsprogramma. de la médicine, 21.00 Vesale Luthérien seul (het verzet in België gedurende de oorlog 1940-'45). B. Monsieur Plateau (Blografie en ervaringen van de ontdek ker van de kinderclnematografie en voorloper van de bioscoop). 22.15 Jour- WOENSDAG 16 DECEMBER Hilversum I 402 m. NCRV: 7.00 Nieuws en herhaling SOS- berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Amuse mentsmuziek (gr.) 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewjjde muziek. 8.30 dich te orkestmuziek (gr.j 8.50 Volksliedjes (gr.) 9.00 Voor de zieken. 9.35 Water standen. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Klassieke kamermuziek (gr.) 10.30 Mor gendienst. 11.00 Geestelijke liederen (herh. van 11 december jl.) 11.30 Lichte orkestmuziek en zangsoliste. 11.50 Ca baret. 12.00 Lichte grammofoonmuziek. Hilversum II 298 m. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek (7.30 Van de voorpagina, praat je8.00 Nieuws en so cialistisch strijdlied. 8.18 Lichte gram mofoonmuziek. 8.50 Gymnastiek voor de vrouw. 9.00 Kookpraatje. 9.05 Stereofo nische uitzending: Klassieke kamermu ziek. 9.25 Stereofonische uitzending: Klassieke kamermuziek (opn.j VPRO: 9.40 Schoolradio. VARA: 10.00 Amuse mentsmuziek (gr.) 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Viool en piano: klassieke muziek (opn.) 12.00 Amster damse Politiekapel: amusementsmuziek. CERTIFICATEN VAN DE OBLIGATIES GASUNIE Om de obligaties Nederlandse Gas unie ook voor de kleine beleggers toe gankelijk te maken, zullen tegenover de stukken van 1000, certificaten aan toonder worden uitgegeven van 100 nominaal. De N.V. Administratiekan toor van het Amsterdamsch Trustee's Kantoor deelt mede dat zij een afde ling heef geopend tot het in admini stratie nemen van deze 5% procent 15- jarige obligaties. De inschrijving op öez stukken staat, zoals bekend, open op 16 december. Geef uw lievellngsvogel het beste: P^luiS verpakte vogelvoeders! ALUDRA 12 v. Buenos Aires te Montevideo ARCA 11 v. Vizagapalam Ie Calcutta ARENDSKERK 12 v. Barcelona te Antwerpen BOVENKERK 12 te Marseille CALAMARES 10 v. Christo- bal te Tampa CAMITIA 11 v. Liverpool te Thameshaven DELFT 12 v. Curacao te Cartagena DRENTHE 13 verw. te Port Said GRAMSBERGEN 13 te siilottl GRAVELAND !0 v. Cabedelo n. Amsterdam GROTKDIJK 12 130 m zzw AAGTEKERK 12 v. Aden CALTEX PERNIS 12 1 n. Liverpc Istanbul Nantucket n. Le Havre via Savannah JOHANNES FRANS 14 te Gbanaral KLOOSTERDIJK 12 Cape Kennedy Orleans KORATIA 13 verw. te Kaapstad MUIDERKERK 11 te Chalna NESTOR 11 te Livorno NIEUW AMSTERDAM 10 v. R'dam n. New York OVER1JSEL 13 vertr. v. Mombasa PARKHAVEN 13 verw. te Rio de Janeiro PUKMEREND 12 180 m nw. v. Fortaleza ROTTERDAM 13 v. St.- Thomas n. New York KABYLIA 13 te Piraens KOREN1A van Sydeny n. Melbourne NEDER RHONE 12 te SOLON 11 v. Barbados te La Guaira STAD KAMPEN 9 v. Norfolk te Farge SUMATRA 8 130 m O. v. Jamaica THEHON S v. Charleston n. Newport News VALKENIER 11 20 m nw. v. Kp. Vtllano VAN LINSCHOTE N8 te VIANA 10 v. Christobal te Punta Cardan IJSELHAVEN 13 v. Rouaan te Agadir ZUIDERKERX 12 v. Tanga n. Zanzibar WONORATO 12 te Penang Nagoya PARTHEON 12 te Port au Prince VASUM 13 te Port Said Geef uw lievelingsvogel het beste: (Sluis verpakte vogelvoeders l HOOG EN LAAG WATER 16 december Vlissingen Terneuzen Zierikzee Hansweert Wemeldinge -f nap -f nap uur meter uur meter 11.37 1.70 12.05 1.88 0.18 1.48 12.38 1.29 0.10 2.00 12.37 1.98 0.42 1.68 13.06 1.50 nap uur meter 5.30 1.57 5.57 1.73 6.14 1.21 6.27 1.88 6.30 1.46 nap uur meter 38.11—1.88 18.37 2.04 18.37 1.49 19.10 2.18 18.55 1.78

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 9