Westbevelandse leiding naar de Westerschelde Schakers uit Sluiskil weer dichter bij titel LEZERS SCHRIJVEN Nederlandse turnsters beter dan Westduitse Project van 3,5 miljoen HUISVUILDIENST VOOR WEST- EN NOORD- BEVELAND In tweede klas won Koudekerke weer RODE-KRUISAFDELING NAM AFSCHEID VAN VOORZITTER VOORSTEL AANLEG SPORTVELDEN IN RAAD VAN KLOETINGE Krediet van 120.000 DINSDAG 15 DECEMBER 1964 PROVINCIALE ZEEUW SB COURANT 7 VOOR AFVOER RIOOLWATER Vijf gemeenten in West-Zuld-Beveland 's Heer Arcndskerke, Heinkens- zand, 's Heerenhoek, Ovezande en Borssele hebben al geruime tijd plannen oni samen een persleidings- project naar de Westerschelde aan te pakken. De voorbereidingen om via een dergelijke leiding het riool- water af te voeren zijn al in volle gang. Er is op het ogenblik e«n in zicht in de kosten van het project: er moet rekening worden gehouden met een kapitaalsuitgaaf van f 3.386.000. Over de manier waarop dit plan gefi nancierd moet worden is overleg ge weest met de Rijksdienst Aanvullen de Werken: de gemeenten willen er een rijksbijdrage in. Of de R.A.W. het karwei kan uitvoeren is afhankelijk van de arbeidsmarkt. ,In principe staat men echter niet afwijzend te genover het project", zo geven b. en w. van Borssele de raad te verstaan in een toelichting op het voorstel ak koord te gaan met de voorbereidings- kosten voor het project. „Er is een vrij reële mogelijkheid, dat we een principiële toezegging van subsidie krijgen". Die bijdrage zou dan tussen de 75 en 95 procent liggen. „Als re gel eerder het maximum dan het mi nimum", zeggen b. en w. de raad. Subsidie wordt verleend in de onren dabele kosten, die in dit geval geljjk zijn aan de bouwkosten. Verdelen Een moeilijke zaak is het voor de vijf deelnemende gemeenten geweest een kostenverdeling op te stellen. De be doeling is nu daarbij drie onderdelen ,,in rekening" te brengen: de aanleg- kosten, de bedienings- en onderhouds kosten en de stroomkosten, die naar gebruik kunnen worden verdeeld. Wat de beide andere onderdelen be treft: 's Heer Arendskerke betaalt volgens de opgestelde verdeling 4S procent van de aanlegkosten. Hein- kenszand 16 's Heerenhoek 1.4 en Ovezande en Borssele elk 11. Bij de bedienings- en onderhoudskosten ligt de verdeling als volgt: 's Heer Arendskerke 56 procent, Heinkens- zand 13, 's Heerenhoek 12, Ovezande 11 en Borssele 8. let is de bedoeling, dat het plan gedeel telijk besteksgereed gemaakt wordt. Eerst wordt uitgevoerd het deel van de uitmonding in zee naar Borssele tot de Zeedijk, inclusief het tussen station Borssele. De N.V. Grontmij. die het ontwerp maakt, raamt de verdere voorbereidingskosten op ruim f 39.000. Ook daarvan zal 's Heer Arendskerke bijna de helft voor zijn rekening nemen, als de raden ak koord gaan met de opzet van een en ander. en w. van Borssele stellen de gemeen- Kerkelijke mutaties Ned. Herv. Kerk: Beroepen te Leimuiden: toezegging P. J. L. Wapenaar te Grijpskerke. Be roepen te Oudega (W): H. A. Sche pers te West-Terschelling. Beroepen te Mijdrecht: J, Jukema te Holwierde. Aangenomen naar Lunteren (vacatu re K. v. d. Pol): R. de Bruin te Zet- ten-Andelst. Ger. Kerken: Beroepen te Doesum: H. Fedders te Raard. Bedankt oor Brussel (vacatu re E. H. Nagel): S. A Boonstra te Rijswijk Zuid-Holland. Bedankt voor 's-Gravenzande: (vac. M. T. Minne- ma en voor Rotterdam (vacature wij len G. Bouwmeester): C. L. Timmers te Amstelveen-zuid. Aangenomen naar Driebergen-Rijsen- burg (vac. J. C. Houtzagers) H. R. Zijl stra te Buitenpost. Baptisten Gemeenten: Ds. M. G. Boeschoten te Amsterdam- west-noord heeft de benoeming tot al gemeen vormingsleider van de Neder landse Baptisten Jeugdbeweging aan genomen. Ned. Protestanten Bond: Ds. M. G. D. Boerlage, predikant-sec retaris van de Ned. Prot. Bond te Am sterdam is benoemd tot voorganger van de afdeling Uithoorn. Hij heeft deze benoeming aangenomen. Geref. Gemeenten. Beroepen te Amsterdam-C. P. Blok te Dirksland. Examens: Aan de vrije universiteit slaagden voor het doctoraal examen theol: ds, P. Noomen te Wormervecr cn J. C. v. d. Stelt te Amstelveen. Christ. Ger. Kerken: Tweetal te Zierikzee: H. Biesma te Stadskanaal en B. van Smeden te Am- sterdam-nieuw-west. Beroepen te Er- melo: G. J. Buys te Murmerwoude. Beroepen te Boskoop: W. Heerma te Nunspeet. Als de plannen In de loop van volgend jaar uitgewerkt kunnen worden, zoals ze nu op tafel liggen, dan zal de ophaal dienst voor het huisvuil, die nu N'oord- Bev.-lan.l rn W'i-sl-Zuid-IJ.'vi" land strijkt, zich in 1966 ook uitbreiden tot de hele zak van Zuid-Beveland. Deze zaak is in een bespreking aan dc orde ge weest. Nu worden iedere week tweemaal 4100 emmers verwerkt. Komen alle ,.Zak"-gemeenten by de dienst, dan wor den dat er 6200. Er moet dan ook meer personeel en een tweede auto Ingescha keld worden. Het brengt een kosten verhoging mee van f 12.50 per emmer tot f 14,50. Op het moment omvat de ophaaldienst voor huisvuil de gemeenten 's Heer Arendskerke, 's Heer Abtskerke, rïein- kenszand, Kortgene. Nisse, Wissenker- ke en Wolphaartsdijk. In de bespreking met de acht resterende gemeenten in de Zak van Zuid-Beveland is er over de uitbreiding van de dienst van gedachten gewisseld. Er is komen vast te staan, dat de dienst, zoals ze nu draait over belast is. En al worden bij een eventuele uitbreiding de kosten hoger, toch voelt men daar wel iets voor. Wat ook te verwachten is: het aantal deelnemers zal steeds toenemen, ln de drie jaar dat de dienst draait is de deelname met bijna 1000 emmers ge groeid. Bij de bespreking werd gesteld, dat het uitbreidingsplan van de dienst alleen zin heeft, als alle gemeenten deel nemen, Zouden bijvoorbeeld Baarland en Oudelande niet meedoen, dan wordt de kostprijs per emmer f 15.50 wordt deze mening geïllustreerd ir schrijven, dat b. en w. van Borssele de raad voor zijn vergadering van van middag dinsdag hebben gestuurd en w. van Borssele stellen de raad teraad in ieder geval voor akkoord i voor om toe te treden met ingang van te gaan met het ontwerp van het januari 1966. Over de heffing van rech- persleidingsproject, akkoord te gaan i ten kan het college de raad geruststel met de kostenverdeling, die nu neeij-'len: er hangt bij deelname aan deze ge- ferd is en als aandeel in de verdere j meenschappelijke dienst „hoogstwaar- kosten bijna f 4300'op tafel te leggen, schijnlijk" geen verhoging in de lucht. Grote belangstelling WEDSTRIJDEN OP HOMETRAINERS IN SOUBURG Rinus Iloogerland bü de amateurs, Daaf Lindenbergh bij de nieuwelingen en A. Stroosnijder bij de nieuwelin gen hebben zaterdagavond de home trainerwedstrijden in ,,De Zwaan' Souburg gewonnen. Voor deze strijden zoals gewoonlijk georga niseerd door de heer C. van de Vel de uit Souburg bestond zowel van de zijde van dc renners als van het Souburgse publiek grote belangstel ling. Hoewel men in wielerkringen niet zo veel waarde hecht aan de sportieve aspecten van dergelijke wedstrijden, zijn er voor hometrair.erwedstrijden vele pluspunten te noemen: het con tact tussen de renners tijdens het win terseizoen en de propaganda voor de wielersport. Door de grote opkomst van publiek en renners en de prima organisatie van de wedstrijden heeft men zeker deze laatste twee zaken ge diend. Ook burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny kwam een kijkje nemen bij de wedstrijden. Hij loste de startscho ten voor de finales van de nieuwelin gen en de amateurs. Bovendien reikte Souburgs eerste burger de prijzen uit. De adspiranten moesten tweemaal 250 meter „afleggen", eenmaal met staande en eenmaal met vliegende start. In de beide andere categorie- en moesten de renners tweemaal 500 meter fietsen. De uitslagen luiden bij de adspiranten als volgt: 1. A. Stroosnijders uit Krui- ningen 22.2; 2. Kiviet uit Borssele, 22.9; 3, Dominicus uit Borssele 23,-. Nieuwelingen: 1. Daaf Lindenbergh uit Wolphaartsdijk 45,-; 2 Jan Mesu uit Arnemuiden 46.1; 3 Wim Evertse uit Zierikzee 46.1. Amateurs: 1 Rinus Hoogerland uit Ka- pelle 35.1; 2 Willy de Feber 35.4; 3 Dies Kosten uit Kapelle, 36.2. Na afloop vn de wedstrijden verzorg den het kwintet Jo Stokman met me dewerking van 't zangeresje Ann Lee het bal. In de eerste klas van de Zeeuwse sohaakeompetitic bracht het eerste team van Middelburg de reserves van VHssïngen oen grote nederlaag toe. Met •emises en vijf verloren partijen moes ten de Vlissingers genoegen nemen. De mannen uit Sluiskil zetten hun over winningenreeks voort, ditmaal door Middelburg II fe kloppen met 6-4, wat overigens niet zo overtuigend lijkt, daar het eerste team van Middelburg met 5i/2-4i/2 werd verslagen. Goes-Terneuzen werd wegens mist uitgesteld. In de tweede klas A moest Vlisslngen Hl in Kruiningen tegen De Zwarte Da me aantreden. De Vlissingers hadden maar 8 man, maar presteerden het toch om voorlopig 4%-4% gelijk te spelen. Een partij werd afgebroken. Koudeker ke I stevent rechtstreeks op het kam pioenschap af. Ditmaal werd Goes II net slachtoffer met 3%-6%. De Koude- kerkse reserves deden het al even goed door het vierde team van Middelburg, dat overigens maar met 7 man aantrad, tegen 9 van Koudekerke, met 8-2 te verslaan. In de tweede klas B werd de ontmoeting S.V.K.B.-H.W.P. uitgesteld. .18 3 2 0 1 4 18% 2 1 0 1 2 12 3 1 0 2 2 12 1 1 0 0 2 6 2 0 0 2 0 7% 2 0 0 2 0 6 mers-W. Flissebaalje 1-0; Jan Dubbel- dam-L. Kuijl 0-1; A. den Hamer-M. de Heer %-%; H. de Ridder-J. Pieterse %-%; M. P-inn-A. Kamphuis 1-0; E. Tacq-P. Lodder 0-1; R. Meloen-P. de Rijke 1-0; P. de Regt-L. Bolier %-%. Tweede klas A: Goes H-Koudekerke I 3%-6'A. J. Tholenaar-J. de Witte 1-6: P. Duve- kot-S. v. d. Heijden 0-1; F. Beerends- Chr. Schipper 0-1; G. Driessen-M. v. d. Heijden 0-1: A. Bonder-A. v. d. Heijden 0-1; C. Pleijte-G. Klap 0-1; W. van Dul- leman-C. Vos %-%: R. van Hemert- J. Steutel 0-1; J. Sturm-A. Marinussen 1-0: A. Bakker-P. Boone 1-0. Middelburg I Zierikzee Vlissingen n Goes I Middelburg II Terneuzen I De uit de vorige ronde afgebroken par tyen tussen Goes I en Vlissingen n wer den na onderlinge arbitrage in het voor deel van Goes beslist: 3-1. De totaal eindstand werd hierdoor 6-4 voor Goes. Stand in de tweede klas A: Koudekerke I 3 3 0 0 6 5 Middelburg Hl 2 2 0 0 4 13% Goes H 3 1 1 1 3 16 Koudekerke H 3 1 0 2 2 12% Vlissingen IH (X) 2 0 2 0 2 9% D.Z.D. Kruin. (X) 3 0 1 2 1 10% Middelburg IV 2 0 0 2 0 6 (X) is een afgebroken partij. Vlissingen U-Middelburg I: 2'/2-7'/2. P. A. C. Bikkcr-J. de Baare 0-1: J. v. Hagen-S Sanders %-%: J. G. Olijve-J. Scheltens 0-1: J. M. v. d. Berg-M. Meijer %-%; D. Antheunisse-P. M. de Kleijn 0-1; C. J. Mommaas-P. Jongepier 0-1; M. Hasselaar-L. A. Jongepier %-%; A. Willemsen-H. Bijlsma %-%; D. J. Blom- A. H. Verdonk 0-1; C. Koetsenruijter- M. de Heer %-%. V.S.V. Sluiskil-Middelburg: 6-1. Jaap Dubbelman-K. J. Holster %-%; A. Dubbeldam-J. Hietbrink 1-0; J. Gom- Smit %-%; W. Zuijdweg-J. A. Smits %-%; B. Cock-A. de Ridder afg.; J. de Graag-A. Vijfhuizen 0-1; J. v. Oosten- M. de Bruijne %-%; W. Verbeek-J. A. Gurran 0-1; M. van Gastel-J. N. Mar- cusse 0-1; H. v. d. Berg-n.o.g. 1-0; J. Stevense-n.o.g. 1-0. Koudekerke n-Middelburg IV: 8-2. T. Klap-A. Nederlof 1-0; P. Boone-C. J. de Quartel %-%: D. Joziasse-T. de Rij ke 0-1; J. Wielemaker-M. J. de Vries 1-0; J. Janse-L. Bolier 1-0; P. de Witte- J. Midavaine 1-0; L. Boone-A. de Jong 1-0; Joh. Boone-n.o.g. 1-0; J. Wisse- n.o.g. 1-0; n.o.g.-n.o.g. %-%. EXECUTORIALE VERKOOP TE TERNEUZEN De fiscus van Temeuzen spot met de arbeid van onze echtgenoten, welke in ons bedrijf werkzaam zijn en probeert over de ruggen van onze medewer kende echtgenoten de toegestane af trek tot een minimum te beperken. In verband met de publikatie van de executie breng ik ter kennis dat ik met opzet heb geweigerd een defini tieve aanslag over 1962 te voldoen. Reden hiertoe was dat het gewaar deerde loon voor mijn echtgenote, wel ke volledig in het bedrijf werkzaam is, in eerste instantie werd gesteld op 20 per week, hetgeen betekent af trek van het belastbaar inkomen. Na veel protesten is dit later op 30 per week gesteld of 1500 aftrekbaar van het belastbaar inkomen. Door mij werd 40 per week of 2000 per jaar aftrekbaar gevraagd, wat rechtvaar dig is. Ik kan dit ook bewijzen. Door dit verschil van waardering tus sen mij en de fiscus van 10 per week of 500 per jaar ben ik 141 schuldig gebleven en dat zal nooit door mij vrijwillig worden betaald. Na een mislukte aanslag op mijn re kening bij de Nederlandse Midden- standsbank en de gebruikelijke bang makerijen bleef ik voet bij stuk hou den, nooit vrijwillig alleen met openbaar machtsvertoon. Onze rech ten worden met de voeten vertrapt en worden vanaf achter de bureaus uitgevoerd zonder dat deze mensen een flauw begrip hebben wat de vrou wen van het kleinbedrijf moeten pres teren. Onze fiscus van Terneuzen is tevreden en kan zijn macht op zelfstrijdende middenstanders demonstreren. Onze burgers zullen er het hunne van denken. Terneuzen. G. H. van Damme Wilhelminaplantsoen 3. KERN VAN DE ZAAK (II) Ongeveer een week geleden, om precies te zijn op 2 december Jl., was er in de kolommen van dit blad een betoog van de heer H. Wouterse te lezen dat er op neerkwam, dat Goes maar een kernge meente moest worden bedoeld zal zijn moet blijven omdat er zich dan «evee! sportbeoefenaren in de Ganzestad den vestigen. Voor hen zou echter ruimte zijn om zich in de sport i leven. Voorts bleek de heer Wouterse ernstige bezwaren te hebben tegen het feit, dat enkele elftallen van de V.V Kloetinge hun thuiswedstrijden op een terrein van het Goese sportpark spelen. Naar aanleiding van het eerste punt zou ik willen opmerken dat de sportaccom modatie in Goes nog verre van ideaal te noemen is, maar er kan gesport worden! Als lid van een van de Goese sportveni- gingen kan de heer Wouterse weten, dat gewerkt wordt aan plannen om te ko men tot uitbreiding van het velden- areaal. Omtrent de bezwaren tegen het bespelen van een Goes' terrein door „Vreemden" in deze steeds kleiner wordende we reld worden sportbroeders uit Kloetinge door de geachte schrijver aldus betiteld wil ik graag het volgende naar vo ren brengen. Tijdens de vergadering var het Algemeen Bestuur van de Stichting Sportbelangen Goes, die op 25 mei 1964 werd gehouden en tijdens welke bijeen komst de door U opgesomde verenigin gen (U vergat de Hockeyclub en A.V. '56) vry'wel alle aanwezig waren in clusief de zomeravondvoetballers! werd het verzoek van de V.V. Kloetin ge om een veld te mogen huren aan de orde gesteld. Uit de vergadering werd opgemerkt, dat wanneer er een moge lijkheid was om te helpen dit gedaan moest worden. De jeugd van Kloetinge had bij een afwijzende beslissing niet in competitieverband kunnen spelen. Bezwaren werden niet vernomen. In derdaad kon op zaterdag 22 november jl. slechts één wedstrijd per veld op de drie voor voetbal beschikbare terreinen gespeeld worden. Op die datum werden gespeeld: Goes AllRobur Al. Robur Bil—Goes BH. A.F.K. H—HoeklT. Van de V.V Kloetinge kwam op de door L" genoemde dag geen elftal in net veld. althans niet in Goes Uw inlichtingen blijken dus niet juist te zijn. Eémaal. en konden naast twee wedstrijden Jie well gespeeld werden, twee ontmoetingen van de junioren van Goes en Robur niet doorgaan, terwijl twee wedstrijden van de V.V. Kloetinge gespeeld werden. i De bewering dat de V.V. Kloetinge oe-|Het Nederlandse Kodc Kruis en de af- Afdeling vierde het 10-jarig bestaan voordeeld wordt ten koste van de Ju- deling Kapelle-Blezcllnge en Scbore nioren van Goes en Robur kan dus alshn f,et bijzonder, hebben zaterdagmid- 'mgemerkt wordeni|dag op hartelijke wijze afscheid ge- 5ï!5ïï5t!Sh.B?! nomen van de keer C, Tree. Ble- De heer Traas, die door het hoofdbe stuur van het Nederlandse Rode Kruis enkele jaren geleden voor zijn lange staat van dienst werd onderscheiden met de zilveren medaille van verdien ste. trad in juli 1914 toe als lid van de transportcolonne van de afdeling We.st-Zuld-Bcvcland. Al spoedig moest de heer Traas in actie komen, name lijk bij de hulpverlening aan Belgi sche vluchtelingen. In 1917 werd hij opgeroepen voor militaire dienst, maar ook daar werkte de heer Traas wei geiuiaen vernomen, waaruu oiijkl.i--.--- -im,- -f n€'L 20 l3ng hiï raalcte Juu dat de (wellicht niet alle) zomeravond-1 als voorzitter van deJ,Ia^lsc",.l?e een militair hospitaal Ook door dit voetballers er ook zo over denken Zo- deling. Niet alleen werd b(J dit af-|Vtferk was hij zo bezield geraakt van dra betere mogelijkheden zich zullen scheid stilgestaan: de plaatselijke *«ihet Rode-Kruiswerk dat hij na zijn voordoen, dan zullen deze ook »en goe- deling herdacht tevens, dat ze tien de dienen te komen aan deze categorie'jaar geleden als zelfstandige afdeling sportbeoefenaren. werd opgericht. Twee gebeurtenissen De leuze die de heer Wouterse uan de waarvoor men in hotel ..De Zwaan" Goese raad meegaf zou ik en d!t ter een feestelijke bijeenkomst had be- afsluitlng als volgt willen ombuigeD en aanvullen. „Geen woorden maar da den en voor de kern en voor de sport". I- Deze zaken gaan namelijk hand ln hand| (kameraden). Goes M. A. Mondeel.j gezamenlijke politieke partijen kunnen zeer overdreven terrein aan HHPHI domein van de zomeravondvoetballers, «si ""V'"" iani- i„ j» heer inderdaad niet al te best. Er kan echter V,JlU* -J-*V !?n^ ,K U? behoorlijk gespeeld worden en Ik heb wel geluiden vernomen. Het Nederlandse damesturnteam heeft zaterdag te Hengelo met 182.30 tegen 181.40 gewonnen van West-Duitsland in de zevende ontmoeting tussen beide landen. In het individuele klassement werd de Duitse Helga Klein eerste. De uislag: sprong brug 9.05 9.10 9.05 9.05 balk 9,30 9.25 9.20 9.15 9.10 oef. totaal 9.30 36.75 1. Helga Klein (D.) 2. Willy Gielen (N.) 9.05 9.15 3. Evi Winzinger (D.) 9.05 9.15 3. Thea Belmer (N.) 9.30 9.00 5. Ria Rietveld (N.) 9.05 9.20 5. Gundula Huth (D.) 8.70 9.20 9.30 7. Janny Viersta (N.) 9.20 8.75 8.95 8. Grietje van Essén (N.) 8.85 9.15 9.10 9. Irmgard Lüdemann (D> 9.30 8.90 8.75 9. Nel van Bekkum (N.) 9.00 8.80 8.95 11. Ursel Schepan (D.) 9.20 9.20 7.20 12. Annelie Hinkelmann (D.) 9.00 7.50 7.80 Ursel Schepan en Annelie Hinkelmann vielen beiden van de balk, hetgeen o.a. de oorzaak is van lage waardering op dit onderdeel. 9.20 9.15 9.10 9.15 9.30 9.25 9.00 8.95 9.15 9.15 9.00 36.65 36.55 36.55 36.50 36.50 36.15 36.10 35.90 35.90 34.75 33.30 Burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny van Souburg l'mks oji de foto heeft saterdagavond in „De Zwaan" te Souburg de start schoten gegeven voor dc finales van Ie homeirainenoedstrijden. flier begint de finale tussen Jan Mesu uit Arnemuiden en Daaf Linden bergh uit Wolphaartsdijk. (Foto P.Z.C.) Kapelle-Biezelinge-Schore „n Pn ,k npiïTraas voor het Rode Kruis werkzaam waaruit blllkt 'geweest, waarvae de laatste tien Jaar i zls voorzitter van de plaatsclilke af- militaire loopbaan weer in eigen oonplaats contact zocht met de af deling waaronder z|jn gemeente res sorteerde Vele jaren i* de heer Traas bestuurslid geweest van de afdeling Zuid-Beveland West. tot het hem in 5954 gelukte een eigen zelfstandige afdeling te stichten. J. Steenstraat 8. GEEN SINTERKLAAS IN KRUININGEN In alle grote en kleine plaatsen in Zee land heeft de goede bisschop zijn intre de gedaan, tot groot genoegen van ieder een. maar vooral voor de kinderen. In Kruiningen echter is dit jaar de goede sint niet verschenen. Waarom niet? Is de omzet van de middenstand misschien zodanig teruggelopen, dat de intocht van sinterklaas niet meer bekostigd kan worden? Of is er onenigheid onder de betreffende middenstandszaken? Er is dan ook voor de Kruiningers maar één oplossing. Ga kijken naar de intocht van sinterklaas, in een andere plaats! Moet men daar dan ook tegelijk zijn sinterklaasinkopen doen? Kruiningen, A. J. Jille. Langeviele 37. BESTUURSSCHOOL Het wordt beangstigend met de be stuursvorm van de gemeenten. Laten we maar even in Zeeland blijven waar gesproken wordt over herindeling ge meenten en over een bestuursschool. Deze week kon men in de krant lezen (vergadering in Krabbendljke), dat onze gemeentebesturen weer de be kwaamheid missen om hun taak naar behoren uit te voeren; het wordt te zwaar, het groeit hen boven het hoofd. Waarom echter niet eerlijk gezegd: wij niet voldoende" mensen met de nodige capaciteiten bijeen brengen voor een Ksd bestuur? ten wij aannemen dat 10 van het Nederlandse volk politiek gearrangeerd is. dan is hooguit de helft hiervan ge schikt voor een bestuursfunctie, uit deze 5 pet. van het Nederlandse volk moet men putten voor hoofden van dienst tot ministers toe. Wat doen ze nu hier in Zeeland ter op lossing van dit probleem Allereerst herindeling gemeenten, twee. drie vier gemeenten samenvoegen. De beste burgemeester uit deze gemeenten plus de bekwaamste gemeenteraadsleden, en dan maar hopen, dat deze wel voor hun taak berekend zijn in de vergrote gemeente! Ten tweede wil men via de bestuurs school proberen partijleden, die blijk baar geen behoefte hebben om verdei te studeren of de capaciteiten missen, door middel van een betaalde studiedag plus onkosten, in de week, op een hoger penl te brengen. Maar dat zal veel geld kosten voor de gemeenschap. Kan men niet beter eerst eens kijken of er in de overige 95 van het Ne derlandse volk mogelijk nog mensen zijn die de capaciteiten wel bezitten? Alle partijen hebben het beste met het Nederlandse volk voor, waarom dan niet de meest bekwame mannen ge zocht die partijloos en zonder afspraak jes. het algemeen belang willen dienen? Ik geloof overigens dat we op bestuur lijk gebied al vrij dicht bij het Frankrijk van vóór de Gaulle zitten! 's-Heer-Arendskerke. Goedwillende Nederlander. Aanbesteding woningbouw In de vergadering van de gemeenteraad van Kloetinge van heden dinsdagavond komt een voorstel aan de orde een kre diet van f 120.000.beschikbaar te stellen voor de uitbreiding van het be staande sportterrein met een voetbal held een korfbalveld, met daarnaast nog oor" allebei een oefenveld en een speel veld voor de jeugd. De hiervoor beno digde grond werd reeds in een vorige vergadering aangekocht voor f 8".200. De realisering van dit plan is mogelijk geworden door de verhoging van de al gemene uitkering van het gemeente fonds en een bydrage h fonds oerdu groot f 17.500.van Gedeputeerde Sta ten in het kader van de sociaal-culture le infrastructuur. Voor de financiering van deze investering wilden burgemees ter en wethouders een vaste geldlening f 120.000.opnemen. De plannen voor de bouw van 20 gera tionaliseerde woningwetwoningen aan het Binnenhof zijn nu zover gevorderd dat tot aanbesteding kan worden over gegaan. Burgemeester en wethouders stellen daarom de raad voor om met de N.V. Bouwmaatschappij Schrijver-Zonen te Goes een onderhandse overeenkomst van aanneming aan te gaan voor de prijs van f 373.S00.Zoals bekend zou vol gens plan in het voorjaar met de bouw kunnen worden begonnen. Het maken van 23 douchecellen en het installe ren van 13 bestaande douchecellen in gemeentewoningen willen burgemeester en wethouders ondershands aanbesteden en gunnen aan de aannemer L. Zwarte- Sprekers Afscheid werd deze middag ook ge nomen van dokter I. J. Rlsseeuw en mevrouw Risseeuw-de Zeeuw die als colonnecommandant en com mandante van de helpstersgroep vele jaren verbonden zijn geweest aan de Rode Kruis. N'a een dank woord en overhandiging van de eervolle ontslagbrieven, overhan digde de heer Traas aan mevrouw Risseeuw-de Zeeuw een bloeme- huldc. In zijn dankwoord betrok de heer Traas allen die op enigerlei wijze in de loop der jaren aan het plaatselijk werk hun medewerking hebben gege ven, waarna hij het voorzitterschap overdroeg aan mevrouw T. Spruit- Adriaanse die met het aanvaarden van deze functie de tweede vrouwelij ke voorzitter zal zijn in de provincie Zeeland. Uit de verschiller.de toespraken die hierna werden gehouden, bleek dui delijk hoezeer het werk van de beer Traas is gewaardeerd. In de eerste plaats getuigde hiervan vlce-voorzit- ter J. J. van Willegen. Hij bood de heer Traas een ets aan; voor mevrouw Traas waren er bloe- I, en. De heer Traas werd benoemd tot erevoorzitter van de afdeling. Mr. J. J. van der Weel die het woord voer de als kringcommissaris en als ver tegenwoordiger vanhet hoofdbestuur, noemde de neer Traas een mens met een warm kloppend hart voor alles wat maar met het Rode Kruis te ma ken heeft. Zowel een dankwoord als felicitatie werd voorts gesproken door luitenant-kolonel G. P. J. Lor an, staf officier bij het R.K.K. te Den Haag, de heer C. van Liere uit Goes als voor zitter van de afdeling Zuid-Beveland West, die de jubilerende afdeling vijf vlaggen overhandigde en de heer J. D. de Visser Smits uit Den Haag die sprak als erelid van de afdeling, oud inspecteur en persoonlijke vriend van de familie Traas. De heer De Visser Smits overhandigde mede ook namens Door de toename van het verkeer achten wincseoretaris n Constandse de burgemeester en wethouders het tt effen van enkele verkeerementregelei. nood- g™»" brooamee en zakelijk. De beperkte breedte van de mevrouw I raas bloemen. - (4,5 tot 5 m.) en de vrjj afscheidswoord sprak ook dokter L J. Risseeuw, le luitenant scherpe bocht daarin nopen tot het sluiten van deze straat voor alle motor voertuigen van westelijke in oostelijke richting. Voorts stellen burgemeester de westzijde een wacbtverbod vast te stellen. Door deze maatregelen is het noodzakelijk geworden om de splitsin gen Nicuvvstraat-Kerkplein cn Opril- Schoolstraat aan te wijzen als voor rangssplitsingen en we! zodanig dat het verkeer over het Kerkplein voorrang heeft, alsmede het verkeer door d« Schoolstraat. De splitsing Kerkplein-Le- westraat willen burgemeester en wet houders veiliger maken door het plaat sen van een verkeerszuil. Door de bouwverordening te wijzigen willen burgemeester «en wethouders de bouw van kleine houten garages bij de woningwetwoningen mogelijk maken. De sedert 1939 in Kloetinge geldende woonforensenbelasting willen burge meester en wethouders Ingaande op 1 januari 1965 afschaffen, omdat deze verordening slechts op één geval van toepassing is en de opbrengst dien tengevolge dan ook maar zeer gering Verder stellen burgemeester en wethou ders voor om het Inkomen, waar bene den voor het stookseizoen 19G4/1965 recht op brandstoffentoe6lag bestaat. Viergever ais plaatsvervangend colon necommandant. onder overhandiging van een boek ebon en bloemen, mevr. Mennes-Schipper namens de welfare werksters, de heer M. de Dreu uit Goes en mevrouw Van Oosten-Traas die namens de kinderen een dank woord sprak Een zeer leuke bijdrage leverden aan het begin secretaris G. H. Os- sel en colonnelid J. Leendertse door het tienjarig bestaan van de afdeling te herdenken met een op rijm samengesteld overzicht, dat in Zeeuwse klederdracht en dia lect werd voorgedragen. De laat ste daad die voorzitter C. Traas tijdens deze middag in zijn functie van voorzitter mocht vervullen was het uitreiken van een zevental me dailles aan bestuursleden voor tien jaar trouwe dienst. vast te stellen of f 3000.vermeerderd met de huur c.q. huurwaarde voor een echtpaar en op f 2.400.met dezelfde vermeerdering voor een alleenstaande. Voor het honderd-jarig jubileum van het leesgezelschap „Lust tot Onderzoek" te Kloetinge willen burgemeester en wet houders een eenmalige subsidie van f 100.beschikbaar stellen. 20 dec. geliefde j Zondag hopen ouders A. BASSIE M. BASSIE-JOBSE hun 25-jarige echtver eniging te gedenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven, Is de wens van hun dankbare kinderen. Gelegenheid tot felici teren op maandag 21 december van 16.30- 17.30 uur in „de Zebra". Koopmansvoetpad Souburg, dec. 1964. Heden ontvingen wij het droeve bericht, dat in Eilat (Israël) plot seling overleed, onze lieve dochter, zuster behuwdzuster en tante ADRLANA PIJPEMAN geboren LIPLIJN, op de leeftijd van ruim 48 jaren. Uit aller naam: W. Liplijn J. Liplijn- Mtjnsbergen Goes, 14 december 1964. Couwervestraat 1. Liever geen bezoek. A. ROTTIER J. ROTTIER-KOOLE hun 25-jarig huwelijks feest te vieren. Hun dankbare kin- j deren Addie en Frits. Koudekerke (post Vlissingen), Vlissingsestr. 52. Gelegenheid tot felici teren op zaterdag 19 a dec. van 4.30-6 uur in 3 hotel Walcheren Koudekerke. Heden overleed te Vlis singen, na een langdu rig, maar geduldig ge dragen lijden, onze lie ve broer, zwager en Dom JOHANNES VAN WEZEL, op de leeftijd van 55 jaar. Middelburg: A. J. v. Wezel Chr. v. Wezel- Schoolmeester Chris Jan Middelburg, 12 december 1964. Dam 13. Per boot. bus of trein, laat de P.Z.C. uw reisgenoot zijn Herplaatsing wegens misstelling. Heden overleed na een kortstondige ziekte, on ze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootva der WILLEM CHRISTOFFEL LOUIS DE RULJTER, weduwnaar van Johanna Cornelia Versteile, ln de ouderdom van ruim 94 jaar. Rotterdam J. R. Verweij- de Ruijter H. Verwelj Eindhoven: Th. A. de Rugter J. de Ruijter-Rozie Middelburg: W. C. L. de Ruijter C. M. de Ruijter- Maartense M. Poppe- de Ruijter Nunspeet: A. C. Janse de Ruflter J. Janse Middelburg: J. Philipse-Breel H. Phllipse Klein- en achter kleinkinderen Middelburg. 12 dec. '64 Puntpoortstraat 14 De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 16 december a.s.. ver trek vanaf het sterf huis te 13.30 uur. De overledene is opge baard in de rouwkamer van hel Gasthuis. Bezoekuren van 11-12 en van 18.30-19.30 uur. Voor de vele blijken van medeleven tijdens de ziekte en de vele bewijzen van deelneming, ondervonden na het overlijden xan onze lieve broeder, zwager, oom en oudoom ROKUS BOSCH Namens de familie, A. Lahr-Bosch [Voor de bewijzen van mede leven. onderwonden tijdens de ziekte en na het ox-er- iijden van mijn geliefde man en onze broer C. MEIJAARD, zeggen wij hartelijk dank. Ook de heren doktoren en verpleegsters voor hun lief devolle verpleging in het ziekenhuis. Uit aller naam: J. C. Meijaard-Coppoolse Wolphaartsdijk, dec. 1964, 4, JECGDBOEKERM SINGELSTRAAT 13 MIDDELBURG BER—5 JANUARI 1965.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 7