HOOFDSCHOTEL? VLEES! RYNBENDE'S VIEUX Programma Turks gastbezoek aan jubilerend ^Kasporgo' in Goes Miljoenenwerken op begroting 1965 van waterschap ,Zuid-Beve!ancT Volgende zomer folklorereis naar Noord-Zweden en Finland Burgemeester van Philippine overleden Financiële berichten TERNEUZEN: TURNWEDSTRIJDEN K.N.C.G.V.-J0NGENS EN -MEISJES SLUIZENCOMPLEX WORDT PAS IN 1969 OF '70 GEOPEND IN VLISSINGEN NEDERLANDSE B0KSSTRIJD Vervoerders uiten kritiek op fiscaal beleid regering 71 COÖP. ZEELAND GRAPILLON 4 PROVINCIALK ZEEUWSE COORAN 1 DINSDAG 15 DECEMBER 1961 (Adver*en tie) VAN 6-13 FEBRUARI AANSTAANDE In hot St.- Elisabethziekentiuis te Til burg is overleden de heer P. J. L. van Hoek. burgemeester-secretaris van Phi lippine. De heer Van Hoek is 63 jaar eworden. 'etrus Joannes Ludovicus van Hoek werd op 8 april 1901 in Roosendaal gebo-zelinge. waar liy meer dan dertij ren als zoon van de gemeentesecretarisals arts werkzaam bleef. Hij „KASPORGO", de altijd bezige en zo internationaal georiënteerde R.-K. gymnastiekvereniging uit Goes, heeft het programma voor de extra feestweek bij het 15-jarig jubileum in februari van het volgend jaar, klaar. Zoals men weet heeft de rusteloze organisator C. W. Vervest voor deze gebeurtenis bij:ndere gasten naar Zee land genodigd: de exclusieve Turkse folkloristische groep „Genei Baskanlik" 36 jongelui tussen 16 en 20 jaar van de studen- tenfedcratie in Instanbul (Türkiye Milli Talebe Federasyonu)In de week van 613 februari aanstaande zullen deze volksdansers, muzikanten en zangers mét de klompendansers van „Kasporgo" voor een uitbdndig feest zorgen, waarvan heel Goes en ook nog enkele andere plaatsen in Zeeland zullen kunnen profiteren. De Turken zullen een spectaculair stuk folklore presenteren. Ze bren gen karakteristieke dansen uit al lerlei Turkse gewesten, alles in na tionaal of regionaal kostuum. Twaalf districten van het land heb ben in het programma hun fijne De reis gaat per trein van Rotterdam trekjes samengebracht. Er zijn via Kopenhagen en Stockholm naar daar in Noord-Zweden heel wat te beleven zijn van wat deze zomer in G-oes afspeelde. Ook de Franse, Duitse en Oostenrijkse groepen zul len daar optreden. zwaarddansen te zien, mesdansen, het heldendom wordt bezongen, charme en vechtlust, zwier en spontaniteit de Turkse jongelui zorgen voor een aantrekkelijke cocktail ervan. Zoals ze dat in an dere grote buitenlandse steden ook hebben gedaan. Het feest begint op zaterdag 6 fe bruari aanstaande, 's Middags houdt „Kasporgo" in Goes dan een receptie en omstreeks diezelfde tijd is er voor de jeugd een goo- chelshow. Op de avond van die za terdag treedt de Turkse folkloris tische groep voor de eerste keer op. Samen met de volksdansgroep van „Kasporgo". En om de feest vreugde nog even voort te zetten zal er die avond een bal-na zijn. Zondags trekt de jubilerende vereni ging met haar gasten voor een de monstratie naar IJzendijke. Maan dag kunnen de bejaarden van het Goese rusthuis „Randwijck" er naar kijken. De commissaris van de koningin, jhr. mr. A, F. C. de Casembroot zal de Turkse folklo risten op dinsdag van de feestweek ontvangen in Middelburg. Het ge meentebestuur vanGoes arran geert op woensdag een ontvangst. Diezelfde dag zal „Genei Baskan lik" onder leiding van Bahadir Güdek nog twee tehuizen in Goes „aandoen": het rusthuis „Maria Terweel" en het r.-k. ziekenhuis „St.-Joanna". Voor de „pleegouders", waar de Tur ken gastvrij onderdak krijgen, en voor andere genodigden zal er don derdag in die week een besloten ontspanningsavond zijn. Vrijdags wordt de gastgroep ccn rondrit door Zuid-Beveland en Walcheren gepresenteerd en diezelfde dag zul len zij patiënten en personeel van het streekziekenhuis „Bergzicht" in Goes nog van een optreden la ten genieten. Op zaterdagavond 13 februari is er dan nog een groot scheepse slot avond in het Goese .Schuttershof' Het Ls waarschijnlijk, dat in Neder land werkende Turkse arbeiders in Goes naar het optreden van hun landgenoten komen kijken. De Turkse ambassade doet bovendien moeite om de folkloregroep na de feestweek in de Ganzestad nog in andere steden van ons land te laten optreden. Plaalsen. vooral waar sedert enkele jaren concentraties van Turkse arbeiders zijn te vin den. Ook hebben de Turkse vrienden van „Kasporgo" al de toezegging ge daan, dat zij naar het internatio nale folkloristische zomerfeest in 1966 naar Goes zullen komen. Mellansel en vandaar per bus naar Asele. Na het Zweedse feest ste ken de „Kasporgo "-dansers per boot over naar Vaasa in Finland om in Turku bij Helsinki de contacten van vorig jaar verder te verstevigen. Allemaal prettige vooruitzichten dus voor „Kaspor go", dat met de folklore grenzen heeft opgeheven. Regering afgetreden in Israël De Israëlische regering van premier Le vi Eshkol is afgetreden. Zondag had de premier al op een verga dering van het centrale comité van de achter het voorstel van David Ben Goe- rion om een nieuw onderzoek in te stel len in de tien jaar oude zaalt-Lavon. Pinhas Lavon, een politieke aartsvijand van oud-premier Ben Goerion, trad in 1955 als minister van defensie af, nadat hem was verweten het jaar tevoren een veiligheidsoperatie te hebben gelast, die tot mislukken gedoemd was. De minis ter ontkende.schuld en het kabinet zui verde hem in december 1960. tegen de zin van Ben Goerion. van blaam. Ben Goerion. 78 jaar oud, trad een maand geleden uit het centrale comité van de Mapai, toen dit besloot tot een samengaan met de linkse Ahdoet Avoda partij. Premier Eshkol was daar voor. Dokter W. F. Pfeiffer te Almelo overleden In de hoge ouderdom van 84 jaar ls maandagmorgen vroeg in zijn woning te Almelo overleden dokter W. F. Pfeiffer, die vele jaren gewestelijk commandant is geweest van het Nederlandsche Ron de Kruis in Twente. De in 1880 in Den Haag geboren heer Pfeiffer vestigde l n. „pr, l„ Vlor - hij werd opgeleid tot priester. In 1924 on derbrak hij deze studie. Hij vond een werkkring op het gemeentehuis van Halsteren, waar hy in juli 1928 werd be noemd tot waarnemend gemeentesecreta ris. Fen maand later volgde zijn benoe ming tot secretaris-ontvanger in Philip pine. Op 4 oktober 1944 werd de heer Van Hoek benoemd tot waarnemend bur gemeester van Philippine. Twee jaar la ter op 16 augustus 1946 volgde zijn officiële benoeming. Naast zijn ambt van burgemeester en secretaris vervulde de heer Van Hoek nog tal van functies: hij was ontvanger-griffier van 9 polders, dijkgraaf van de Braakman polder en had voorts zitting in tal commissies en stichtingen. De heer Van Hoek was reeds twee maanden ziek. Na aanvankelijk vier A vijf weken te zijn verpleegd, werd hij overgebracht naar het ziekenhuis te Sluiskil. Ongeveer 14 dagen geleden is daar geopereerd. Vrijdagmorgen was toestand dusdanig, dat men hem voor specialistische behandeling over bracht naar Tilburg. Vrijdagavond is hij daar echter overleden. De begrafenis zal plaatsvinden op woens dag 16 december om 11.30 uur vanuit de r.-k. kerk. O.K.K. uit Co es eerste in verenigingsclassificatie De gymnastiekvereniging O.K.K. Goes is de belangrijkste winnaar gewor den fan de juniorenwedstrijden van de kring Zeeland van het Koninklijk Ne derlands Christelijk Gymnastiek Ver bond. die zaterdag in Terneuzen werden gehouden. Zowel bij de meisjes als bij de jongens werd O.K.K. eerste in de ver- enigingsklassifacatie. Bij de meisjes stond op het programma ringen, brug ongeljjk en kastspringen. De jongens moesten turnen aan het laagrek, de rin gen en op de lange mat. MEISJES Bij de meisjes A was de uitslag: 1 Din- gema Tolhoek. Veldo. Middelburg, 25,4 p; 2 Wilma Knuist, O.K.K.. Goes, 24.4 p; 3 Nelly van Wouwe, Genie, Bergen op Zoom. 24.3 p. Meisjes B: 1 Rïa Arendse, Zuidwesters, Souburg, 24,8 p; 2 Lia Barendse. E.M.M. Terneuzen 24,7 p; 3 Willy van de Linde, E.M.M., Terneuzen, 24.4 p. Voor de groepsklassificatie waren de uitslagen bij de meisjes A: 2e pr. O.K.K. met 94,6 p; 3e prijs Veldo met 89,6 p. en Genie met 85,6 p. Meisjes B: 2e prij zen voor O.K.K. (114,9 p); Zuidwesters (112.9 p); E.M.M. (113.2 p), nogmaals E.M.M. (117.3 pj en Voorwaarts uit Axel (114,1 p); 3e prijzen voor Genie (106,3). Oranje Nassau (107) en K.W.V. uit Kruiningen (105,5). De verenigingsklassificatie luidt: 1 O.K.K. met- 209,5 p; 2 Genie met 191,9 p; 3 Veldo met 184,7 p. JONGENS Bij dc jongens A was de uitslag: 1 Kees A,1-iaanse, Oranje Nassau, 25 p; 2 Rien- Jekker, O.K.K., 24,2 p; 3 Jan Pais, Oranje Nassau, 23,8 p. Jongens B: 1 Hans Loeve, O.K.K., 24 p, 2 Rinus de (Slot van pag. 1) Koek, O.K.K., 23.8 p; 3 Kees Trimpe, O.K.K., 23,5 p. Groepsklassificatie A- jongens: le prijs voor Oranje Nassau (72,5 p); 2e' prijs voor O.K.K. (70 p); 3e prijzen voor Zuidwesters (66,3 p) en Veldo (64,4 p). Groepsklassificatie B- jongens: 2e prijzen voor O.K.K. (94.4 p), Oranie Nassau (90 p) en 3e prijs voor Zuidwesters (87,1 p). De verenigingsklassificatie luidt: I O.K. K. met 164,4 p; 2 Oranje Nassau met 162,5 p: 3 Zuidwesters met 153,4 p; 4 Veldo met 147, 5 p. Sanders kon gestegen kosten opvangen Haag geboren heer Pfeiffer vestigde JDe vergroting van de omzet en de pro- zich ui 1911 als arts in Borssele. V jen (juktie %ij N.V. Fabriek van Behangsel jaar later \crtrok hij naar Kape!le-Bie-1 papjer gebrs. Sanders heeft het bedrijf zelme-e waar h.. meer dan derhn- jaar fn staat gesteld de gestegen kosten op 00k|te vangen. Hierbij wordt in het jaarver-, slag opgemerkt aat .de laatste loonstij-cent ln aandelen uit de agioreserve. ging de resultaten van het afgelopen 15 Pet dividend, waarvan 10 pet. in boekjaar slechts gedeeltelijk heeft he- delen uit de agioreserve). DIVIDENDEN i als bekwa: In 1947 vertrok dokter Pfeiffer naar Almelo. Reeds in Zeeland had hij een grote belangstelling voor het Rode Kruis aan de dag gelegd; in Twente maakte hfl zich voor deze instelling evenzeer verdienstelijk, wat wel bleek uit de toe kenning van het kruis van verdienste, de hoogste onderscheiding van de Rode Kruis. Zijn bijzondere hobby was het weer: reeds vanaf 1911 was dokter Pfeiffer medewerker van het KNMI te De Bilt, speciaal als onweerswaarnemer. De be grafenis vindt plaats a.s. donderdag r~ de algemene begraafplaats te Almelo. De Vlissingse boksclub DOS viert vc gend jaar haar twintigjarig bestaan met een belangrijk evenement: op zaterdag 13 maart 1965 worden de Nederlandse bokskampioenschappen in Vlissingen ge houden. Daarmee wordt zowel de Vlis singse boksclub, als de secretaris-pen ningmeester van deze vereniging, de heerH. Nieuwpoort, gehuldigd. Niet alleen is de heer Nieuwpoort op richter van DOS. ook is hij vanaf de op richting 11 oktober 1945 secreta ris-penningmeester. DOS heeft in de 20 jaar van zijn bestaan vele uitstekende joksers voortgebracht. Om er enkelen B- te noemen de welter Adrie de Jonge, die militair kampioen van Nederland werd. Op het gebied van de belastingwetge ving geeft de regering bij herhaling blijk van grove willekeur en onverschilligheid voor de positie van het particulier weg vervoer. Tot deze uitspraak kwam gis terochtend de algemeen voorzitter var de Nederlandse Protestants Christelijke Bond van Beroepsgoederen vervoerders, mr. dr. E. P. Verkerk in zijn openings rede op de algemene huishoudelijke le denvergadering te Bilthoven. Naar de mening van de heer Verkerk is er een grote tegenstelling tussen het op treden van de overheid in de vervoers- wetgeving en op ander terrein. Ieder die het optreden van de overheid nagaat op het terrein van de vervoerswetgeving en de uitvoering ervan, wordt volgens hen getroffen door het belang, dat gehecht wordt aan de bevordering en instandhouding van een ge zond. wegvervoer. Buiten dit terrein voltrekt zich een andere werkelijkheid, aldus de heer Verkerk die hiermee een innerlijk tegenstrijdig beleid wilde sig naleren waarvan het effect (z.i.) voor 't goederenvervoer bijzonder nade- fij dacht in de eerste plaats aan dë voortdurende verhoging van de ben zinebelasting en opcenten op de motor rijtuigenbelasting. Na getroffen te zijn door de als tijdelijke maatregel aange kondigde verhoging van deze lasten, wordt het wegvervoer nu opnieuw een last opgelegd door de bijdrage aan het de finale haalde van de Nederlandse A-1 wegenfonds. Meer dan de omvang van kampioenschappen. Hans Lubich en deze nieuwe lastenverzwaring geeft de 'rans Riteco. die in het middengewicht I onverschilligheid van de overheid reden !-kampioen van Nederland werd. tot verontwaardiging. directie, in alle opzichten bevredigend geweest. De brutowinst inclusief diverse baten en lasten bedraagt 1,48 miljoen (v. j. 1,15 min). Na afschrijvingen ad 493.821 (v. j. 450.245) resteert een nettowinst van 985.254 (v. j. 701.740). Voorgesteld wordt, zoals gemeld, 16 pro cent dividend, naar keuze in contanten of zes procent in contanten en tien^pro- aan- vieux speciaal*** N.V. DISTILLEERDERIJ V/H SIMON RYNBENDE ZONEN - SCHIEDAM DIJKVERZWARING LANGS WESTERSCHELDE Scandinavië Intussen is langzamerhand bij de ,,Kasporgo"-organisatoren ook al les al in kannen en kruiken voor de grote zomerreis, die men van 13 tot 31 juli 1965 denkt te maken naar de Scandinavische landen Zweden en Finland. Doel van deze trip zal zijn de Internationella Folklrefes'ivalen in Asele (Noord- Zweden). ln 1959 heeft „Kasporgo" daar ook al opgetreden. Het feest concentreert zich in Asele, maar ook in de omliggende steden van de streek Lycksele. Backe en Solleftea zullen de „Kasporgo"- dansers zich laten zien. ln feite zal „Er is dan toch sprake van een tem porisering van de werken?" De heer Beenhakker wil het niet zo stellen Wel een andere volgorde van wer ken, waardoor een meer gelijkmati ge verdeling van werkzaamheden envan de beschikbare gelden wordt bereikt. Er is geen directe beperking van de bestedingen maar een „wat kalmer aan doen". Voor 1965 hebben wij 50 miljoen gulden gekregen en daar-1 mee moeien wij met dit soort wer ken een keus doen. Nu kunnen wij twee dingen doen, alles wat vertra-I gen of aan bepaalde zaken voorrang verlenen. Zouaen wij dus in 1965 al direct beginnen met het graven van de voorhavens, dan zou de sluisbouw wellicht vertraagd moeten worden. Maar je kunt aannemers die net „lekker" draaien, toch moèiiijk vra gen om wat trager te gaan werxen... De heer Weterings heeft in bedoelde oegrotingsvergaaering voorts ge vraagd waar de vordering niet de brug, die in de toekomst ten noor den van Sluiskil over het kanaal zal worden gelegd. „Het ligt in de bedoe ling daarmee ln de tweede helft van 1965 te beginnen, ongeveer geltyk met de bouw van het viaduct onder men hoopt in 1969 of 1970 de beide nieuwe sluizen to kunnen openstel len. Ton slotte houdt dit ook in dat men zonder liet nemen van nood maatregelen niet behoeft te reke nen op een verbetering van de ver keerssituatie nabij de Axelsebrng. En daar ging het bij de meeste van de vragenstellers in de raad van Ter neuzen toch wel voornamelijk oni, meenden wij te hebben begrepen. Zeewering Het C.H.U.-raadslid J. A. de Feflter vroeg in die vergadering de aandacht voor de zwakke plekken ln de zee wering, met name de Scheldekade en de Vissershaven. „De Vissersha ven zit in de kanaalwerken maar del Scheldekade valt daar bulten", ver telde ons de waterstaatsingenieur. In het kader van die werken laat waterstaat de middensluis en het ge deelte voorhaven tot aan de ponton van de provinciale boot dempen. Aan de anf1 re kant betreft dat de oost- sluis met voorhaven (inclusief Vis sershaven) tot ter hoogte \an de Scheldekade. De verhoging van dij ken waaronder de Scheldekade zelf valt niet onder de kanaalver- ruimingswerken. ,_Het zal inderdaad wel 1970 worden eer deze laatste werken zullen worden uitgevoerd", dacht de heer Beenhakker. Een en ander inlpliceert dat de ka- naalverruimlngswerken niet voor 1970 gereed zullen zijn. Voorts dat tijdig uw kolen Wacht niet tot de allerlaatste kitDenk aan de komende, vaak zeer koude januarimaand Bestel nu voor straks en De Coöperatie geeft U dividend over uw contante aankopen 1 VAN DISHOECKSTRAAT 40 VLISSINGEN Geschotsheffing moet in 1965 naar boven Op de begroting voor 1965 van het waterschap „De Brede Wa tering van Zuid-Beveland" aanstaande vrijdagmiddag komt dit jaarstuk op de alge mene vergadering te Goes in behandeling komt een reeks belangrijke kapitaalswerken voor. Het begrip dijkverhoging langs de Westerschelde, de vak ken die op Deltahoogte moeten worden gebracht, krijgt daarbij een zwaar accent. Verder is een aanzienlijk bedrag uitgetrok ken voor uitbreiding en ver nieuwing van het polderwegen net. Omdat ook de onderhouds werken opnieuw flinke uitgaven vragen en Ionen-salarissen en de rentevoet voor het water schap met sprongen omhoog zijn gegaan, ontkomt de verga dering van hoofdingelanden niet aan een voorstel tot een ver hoging van de geschotsheffing. Het dagelyks bestuur heeft er be wust naar gestreefd de verhoging van de polderlasten te beperken tot een bedrag van 5 per hecta re voor de ongebouwde eigendom men en 1% van de belastbare op brengst voor de gebouwde eigen dommen. Het komt er dus op neer, dat goedkeuring van de algemene vergadering wordt gevraagd voor een gemiddeld geschot van 75 per hectare en 1-1.2% van de be lastbare opbrengst van ongebouw de eigendommen. Feitelijk zou de verhoging nog zwaarder moeten zijn. Tenminste wanneer het dagelijks bestuur zou moeten afgaan óp het onderhouds werk, dat te wachten ligt. Maar men heeft besloten niet verder te gaan en dan maar enkele onderhoudswer ken naar een later tijdstip te ver schuiven. De exhorbitant hoge loon kosten nopen het waterschap „Zuid- Beveland" om de mechanisering voort te zetten. In de afgelopen vijf jaar is de bezetting met ambtenaren- werklieden dan ook al met 25% ver minderd. In 1959 telde het water schap in deze categorie 83 man per soneel. thans zijn het er 63. Men werkt daarbij met natuurlijke afvloei ing van mankracht. Daartegenover staan dan bijvoorbeeld chemische on- kruidbestrijding. machinaal onder houd waterafvoerkanalen en inscha keling van loonwerkers. Toch. zo wees dijkgraaf P. J. J. Dekker ons er op b(j zijn toelichting, betekent dit niet een totale besparing. De machi nes vergen $veer investeringen; bo vendien kan men niet teruggaan tot een minimum-personeelsbezetting. Kapitaalw erken Op de kapltaakilenst prijken verschil lende. grote werken voor dijkverho ging: verhoging en verzwaring van het dijkvak bij Hoedekenskerke tussen de gemeen tehaven en de veerhaven (1,4 km). Het gaat hier om een van de meest zwakke schakels in de waterkering langs de Westerschelde. Hieronder valt ook de aanleg van een nieuw stuk provinciale weg tus sen dorp en haven en verbetering van de gemeentehaven. Dit werk wordt derhalve in samenwerking met provincie en gemeente uitgevoerd. Op de dijk blijft een voetpad voor- de recreanten. Het werk zal minstens twee jaar vergen. De rijksgoedkeu ring is binnen. Op de nu voorliggen de begroting is een bedrag van 1,5 miljoen uitgetrokken. Voor de voltooiing van de dyks- verhogingen tussen Hoedekenskerke en de Willem Annapolder wordt een bedrag van 884.000 gevoteerd. Het dagelijks bestuur van het water schap „Zufd-Beveland" rekent verder op het afkomen van de rijksgoed keuring voor de dijksverhoging tus sen Borssele en de Van Citterspolder, het gedeelte van 2800 meter, dat moet aansluiten bij de Sloehaven. Hiervoor is een bedrag van 1,2 mil joen uitgetrokken. Voorbereid wordt ook een dijksver hoging langs de Westerschelde over de schorren buitendijks voor een ge deelte van de polder Waarde en de Emmanuelpokler. Hiermee samen hangt de totale afwatering van het gebied rond Krabbendijke. De in de zeedijk van de Emmanuelpokler aan wezige sluis zal moeten vervallen. Maar daarvoor komt geen nieuw ge maal in de plaats. De afwatering van Krabbendijke zal in de toekomst via het bestaande gemaal bij Waarde lo pen. Dit betekent een uitbreiding van het gemaal te Waarde met een pomp op dieselmotor en een verruiming van het afwateringskanaal erheen. Ook voor de polder Waarde is dit werk van belang, omdat door deze uitbrei ding de bedrijfszekerheid van het ge maal wordt verhoogd. De uitbreiding van het gemaal en de aanleg van het afvoerkanaal zullen in 1965 worden aangepakt, opdat in 1966 de dijks verhoging onmiddellijk kan starten. Voor het werk in 1965 zal een be drag van l miljoen moeten worden gevoteerd. puinverharding aan te brengen. 2700 meter versleten en uit profiel gere den teerweg moet worden losge- ploegd, geëgaliseerd, gewalst en óp- nieuw van een teerslijtlaag worden voorzien. zal worden besteed op die punten, waar al een primitieve uitwijkplaats is en enige verbetering een goeae op lossing kan brengen. De verbetering van de brug in de Molenweg is nodig om brede landbouwwerktuigen het Sasseren mogelijk te maken, nder de kapitaalwerken heeft het waterschap Zuid-Beveland" ook op gevoerd een bedrag van 50.000 voor het opmaken van een afwaterings plan voor het bemalingsgebied Bors sele (2900 ha.). Dit in verband met het verhogen en verzwaren van het oostelijk deel van de zeedijk van de calamiteuze polder Borssele. Hetzelfde geldt voor het bema lingsgebied Wolphaartsdijk (1168 ha.). Hier gaat het om een aan passing van de waterlopen en kunstwerken op de moderne lo zing. Er zal voor het opmaken van dit plan 22.000 nodig zijn. (Advertentie) Etiquette en Etiketten Wegen Een belangrijki die voor de verbetering van diverse wegen, het maken van uitwijkplaat sen en het verbeteren van de brug in de Molenweg by Kloetingc. In to taal is daarmee een uilgaaf van f 235.399 gemoeid. (Iet is wenselijk dat alle wegen van het waterschap zo spoedig mogelijk van een gesloten verharding worden voorzien. Dit houdt in: in 1965 zal ongeveer 15 km steenslagweg na een nadere profilering moeten worden geteerd. 1300 meter aardeweg moet worden verbeterd door daarop een I Alles moet op. maar moet u zich daarom als een knaagdier gedra- gen? Het is onvergeeflijk kippen- en andere boutjes af te .kluiven*. Dat is tegen de Etiquette. Over Etiketten gesproken Als u bij uw leverancier of in een restaurant Grapillon bestelt. Iet dan op het echte Grapillon-Etiket. De naam GRAPILLON is uw garantie voor zuiver, alcoholvrij DRUIVEN SAP van dc allerhoogste kwaliteit. Import Gebr. Steur Schiedam NED. FORD. In de vergadering van de raad van be heer der N.V. Nederlandse Ford Auto mobiel Fabriek werd besloten een inte rim-dividend uit te keren van tien pro cent op rekening van het jaardividend over 1964. Dit interim-dividend zal van 29 december af betaalbaar zijn. HOLLSOC. De directie van de Hollandsche Socië teit van Levensverzekeringen N.V. an no 1807, daartoe gemachtigd door de raad van commissarissen, maakt be kend, dat zij heeft besloten aan aan deelhouders een belastingvrije uitke ring te doen van 10 pet. in aandelen ten laste van de agioreserve. Deze aandelen zullen dividendgerechtigd zijn vanaf 1 januari 1964. INVENTUM Het bestuur van de Koninklijke Fa briek Inventum deelt mede, dat de omzet in 1964 is toegenomen. Hierdoor en mede door verbeteringen, welke in de produktie zijn aangebracht, heeft men de hogere loonkosten kunnen op vangen. Het bestuur verwacht over het lopende boekjaar ongeveer het zelfde dividendpercentage te kunnen uitkeren. Maatregelen tegen Utrechtse chirurg De Utrechtse chirurg P. C. K. is ge schrapt als lid van de Koninklijke Ne derlandsche Maatschappij tot Bevorde ring der Geneeskunst. De raad van beroep van deze maat schappij. samengesteld uit vijf genees kundigen en een advocaat als adjunct- secretaris. heeft in zijn uitspraak van 3 december niet slechts de op 24 fe bruari door de raad van de afdeling Utrecht en omstreken uitgesproken schorsing als lid van genoemde chirurg voor de duur van een half jaar bekrach tigd, doch daaraan diens schrapping als lid toegevoegd. Vooraf heeft de raad in zijn uitspraak de formele gronden van dokter K. tegen de uitspraak van de afdelingsraad ongegrond verklaard. De raad van beroep grondt zijn uit spraak op beweringen van genoemde chirurg in een t.v.-uitzending, gedaan op 7 november 1963 in de rubriek „In AVRO's Televizier", vervat in de klacht van het hoofdbestuur der Kon. Ned. Mij. tot Bevordering der Geneeskunst van 31 december 1963. Beweringen als in werkelijkheid kan de fondspatiënt niet alles krijgen wat die nodig heeft. De diagnose wordt aangepast aan de medi camenten. Als een arts. huisarts of spe cialist een bepaald medicament nodig vindt voor zijn patiënt, dan vraagt hij dat aan. Met de diagnose licht hij de hand. pleegt hij valsheid in geschrifte en dat is ernstig". Naar het oordeel van de raad heeft de arts K. op de artsen geheel onverdiend een zeer ernstige blaam geworpen, het vertrouwen in de geneeskundige stand op ernstige wijze onderm^nd en gehan deld in strijd met de waf 'igheid en de belangen van die stand. Hij' heeft zich met hetgeen hij in genoemde t.v.-uitzen ding heeft gezegd in medisch-ethisch opzicht zozeer misdragen en er zozeer blijk van gegeven dat ieder begrip van de normen die het werk van de maat schappij beheersen hem vreemd is. dat in de gelederen van de maatschappij voor hem geen plaats meer behoort te zijn". MR. J. W. NIESSINK OVERLEDEN Na een langdurig ziekbed is gistermor gen in het St. Anthoniusziekcnhuïs in Utrecht op 52-jarige leeftijd overleden mr. J. W. Niessink, die sinds 1 septeni- br 1957 hoofdredacteur van het Utrechts Nieuwsblad was en. daarvoor in vele functies een rijke journalistieke er varing had opgedaan. Al geruime tyd geleden kondigden do symptomen van een gevaarlijke ziekte.zich aan. Mot tus senpozen zag mr. Niessink nog kans leiding nan zyn krant te geven. De laat ste maanden werd hij evenwel weer in het ziekenhuis verpleegd. Mr. Niessink, die op 25 juni 1912 in Rot terdam werd geboren, werd na zijn gym nasiale opleiding in Den Haag en "een rechtenstudie in Leiden in het vak in gewijd bij De Telegraaf in Amsterdam. Van 1936 tot 1939 was hij voor dit blad correspondent in Parijs. De Duitse be zetting dwong mr. Niessink tot het be oefenen van cfe advocatuur in Den Haag". Na de bevrijding werkte hij voor Radio Herrijzend Nederland en later bij de voorlichtingsdienst van het toenmalige ministerie van overzeese gebiedsdelen. In 1946 vertrok de heer Niessink naar Indonesië, waar hij behulpzaam was bij de reorganisatie van de radio-omroep. Hij leidrie er de radio-nieuwsdienst. In 1948 was hij adviseur voor publiciteit van de Nederlandse delegatie, die onder leiding stond van jhr. mr. Van Vreden- burgh in Kalioerang met de Indonesiërs onderhandelde. Begin 1950 kwam mr. Niessink in ons land terug en werd hjj adjunct-hoofd redacteur van het Algemeen Dagblad. Een jaar later ging hij als hoofd van de nieuwsdienst over naar de Wereld omroep. waar hij léiding gaf aan de re dactie. de afdeling gesproken woord en reportages en het Haagse bureau. In 1957 volgde de heer Niessink drs. L. F. Tljmstra op als hoofdredacteur van de U.N. Behalve voor zijn eigen krant heeft mr. Niessink zich met al zijn krachten in gezet voor meer hoofdredactionele sa menwerking. Zo was hij sinds oktober 1961 voorzitter van de sectie hoofdre dacteuren van de Federatie van Neder landse Journalisten (het overkoepelend Isafies). In deze functie heeft hij onder I meer geijverd voor een beter contact met (een betere voorlichting over) „Soest- dijk". Voorts maakte hij deel uit van het bestuur van het Nederlands Genoot schap van Hoofdredacteuren en van de raad voor de joaurnalistiek (voorheen de tuchtraad van de Federatie van Ne derlandse Journalisten). De Nederlandse Journalisten Kring profiteerde vsn de organisatorische en juridische talenten van de heer Niessink. onder meer olj de herziening van de statuten. Meer in U.N-verband heeft mr. Nies sink tenslotte het contact bevorderd tussen de hoofdredacteuren van de ver eniging „De grote provinciale dagbla den".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4