roos? TRflITflL Meerderheid raad Middelburg wil „Zeeland in het boek" subsidiëren BILT Raad van Middelburg herdacht P. Rlaauw Armbestuur Westkapelle met groot verlof A.R.- en S.G.P.- fractie stemden tegen PEUL» Onderzoek bij duinafslag KRITIEK ZAAMSLAGS RAADSLID OP BURGEMEESTER TERNEUZEN Goese brigadier van politie in 't zilver ZOUTELANDS MEISJE TRAKTEERT JAPANS GEZIN OP OLIEBOLLEN ALMANAK Ook bemalingen in zeesluisput Terneuzen veroorzaken scheuren HOEST? VERWACHT. 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 15 DECEMBER 1964 „BETER DAN GELD IN DE RIOOLPUT" ^onnn6"0 Van cn W" van Middelburg om een garantie-subsidie van 2000 te verlenen voor de tentoonstelling „Zeeland in het boek", betekende gistermiddag voor de raadsleden toen die er onder leiding van burge meester mr. J. Drijber over spraken een vrij lastige klip. Weliswaar slaagde wethouder drs. Th. J. Westerhout (p.v.d.a.) er bij de verdedi ging in om er enkele scherpe kantjes van af te slijpen, maar na de stem ming bleek, dat de wethouder het pleit nog niet helemaal gewonnen had: Met 13 tegen 5 stemmen werd het voorstel aanvaard. Wethouder J. S. Hoek (a.r.), die een minderheid in het college vormde en de subsidie niet wilde verstrekken, won het pleidooi bij de vijf tegenstemmers. tend commerciële redenen. In dit comité hebben zitting de Z.V.U.- secretaris, de bibliothecaris van de provinciale bibliotheek, terwijl de leiding berust bij de heer H. v. d. Horst, directeur van de instelling „Collectieve propaganda voor het Nederlandse boek". De heer Westerhout gaf toe, dat er altijd wel een commercieel tintje aan wezig is bij een boekententoonstelling, maar dat geldt evenzeer voor een andere kunsttentoonstelling, meende hij. Hij was van oordeel, dat Middel burg zeker een bijdrage mag geven voor een tentoonstelling over het Zeeuwse boek, opgezet door deskundi gen, en voorgedragen door deskundi gen. Men zal het zich wellicht nog herinne ren: een comité, dat de tentoonstel ling voorbereidt ter gelegenheid var het 150-jarig bestaan van de „vere niging ter bevordering van de belan gen des boekhandels" de tentoon stelling wordt in Middelburg (en 3 an dere Zeeuwse plaatsen) gehouden van 3 tot en met 10 april) had om de subsidie verzocht. De boekverkopers zouden zelf 5000 moeten bijdragen, maar dit bedrag gaat, zo stond in het raadsvoorstel te lezen, de bijdrage van alle Zeeuwse boekverkopers te boven. Bijzonder cachet De meerderheid van b. en w. wil de de subidie toekennen, omdat volgens haar mening met de expo sitie een algemeen cultureel be lang gediend wordt en deze ten toonstelling voorts een bijzonder cachet zal verlenen aan de ope ning van de vleeshal van het stad huis als tentoonstellingshal. Mr. P. van Empel (c.h.) had het in eerste instantie ook een beetje moei lijk met deze kwestie. Hij achtte het in het algemeen niet een taak van de gemeente om een commercieel doel als dit te subsidiëren, al is het dan cultureel getint. Mr. Van Empel achtte het algemene culturele doel be trekkelijk; doorslaggevend was voor hem het bijzondere cachet: de opening van de vleeshal. Datzelfde was ook de heer M. A. L. Hubregtse (p.v.d.a.) van oordeel. Welvarend Het exploitatiekort van de schouw burg wilde drs. Westerhout niet laten meespelen. „We weten niet of het hoger wordt dan aanvanke lijk geraamd. Het ziet zelfs naar het tegendeel uit", merkte hij op. Voorts liet hij nog weten, dat een kosteloos beschikbaar stellen van de vleeshal waarop enkele raadsleden aangedrongen hadden ter vervanging van de subsidie onvoldoende zou zijn om een derge lijke expositie naar Middelburg te krijgen. Overtuigd De wethouder bleek mr. Van Empel overtuigd te hebben. „Liever 2000 uit de culturele pot voor dit culture le doel, dan dat het bedrag straks door een bepaling van hogerhand ver dwijnt in een rioolput, die we ook no dig hebben", gaf hij zjjn standpunt De heer Van Bennekom gaf zich ech ter niet gewonnen. Hij bleef zich scha ren aan de zijde van de heer Hoek, wiens argumenten hem sterker aan spraken. Het werd bij de stemming ten slotte 135: de A.R.-fractie en de heer Schot waren de tegenstemmers. Het verzoek van b. en w. om 10.000 te voteren voor de opening van de nieuwe schouwburg op 22 januari a.s. vond de heer Schot als tegenstander. Waarom dat geld bo vendien onttrekken aan de cultu rele reserve! vroeg hij zich af. Op dit punt kon hij het financieel be leid van b. en w. niet volgen. Voor zo'n dag wordt 10.000 weg gegooid", verklaarde de heer Schot Consequentie .,Het is nu eenmaal de consequentie van de eerste-steenlegging", merkte de heer M. Wattel (a.r.) op. „We heb ben A gezegd en nu moeten ook de andere letters volgen", een opvatting, waarmee de heer Westerhout het gaarne eens was. Het besluit om het partieel plan voor Vijvervreugd vast te stellen ontlokte heer Wattel de vraag of in het gebied met bestemming: tentoonstel lingsterrein, ook een concours-hip- pique kan worden gehouden, wist bur gemeester Drijber nog geen afdoend antivoord te geven. „We zullen het onderzoeken", beloofde de burgemees ter. Voorts werd nog een krediet van 3500 verleend voor de aanschaffing van een verlïchtingsapparatuur voor de Markt, waarna de raad het goed vond, dat de nieuwe lagere school in plan-Zuid straks onderhands aanbe steed wordt. De heer J. A. van Bennekom (a.r.) was eveneens huiverig om voor een commercieel doel een subsidie te ver lenen. Gelet op de volgens de heer Van Bennekom welvarende positie van de bockhandelaren, die wat de verkoop van boeken betreft niet te klagen hebben over gebrek aan be langstelling, en anderzijds op de slech te financiële positie van de gemeente, voelde het A.R.-raadslid er weinig voor met b. en w. mee te gaan. De heer B. A. Hesselink (v.v.d.) achtte redenen aanwezig om dat wél te doen: de vervlakking van de smaak bij het lezen, onder an dere. De heer A. J. Schot (s.g.p.) was het geheel eens met de heer Van Bennekom. De heer Hoek, de minderheid in het college van b. en w. dus, meende, dat de boekhandelaren de kosten zelf kun nen en dienen te betalen. Hij had in dit opzicht meer van hen verwacht. De wethouder had er bezwaar tegen dat in dit jubileumspel op andermans zak mee gespeeld wordt. Bovendien vond de heer Hoek het niet juist, dat de culturele reserve aange sproken werd. Ook weet niemand nog hoe het met de schouwburg zal uit draaien. „Maar het exploitatietekort zal wel boven de 100.000 gulden ko men", liet de heer Hoek weten, ter wijl de wethouder in dit verband ook de onzekerheden over de exploitatie van de vleeshal liet meespelen. Accent anders Wethouder Westerhout vertelde, dat het accent wel enigszins anders ligt dan de raad meende: het co mité, dat de tentoonstelling wil or ganiseren, doet het niet om uitslui- Advertentie) wassen met Een produkt van l'Oréal de Paris De gemeenteraad van Middelburg heeft gisteren aan het begin van zijn vergadering de heer P. Blaauw herdacht. In treffende en gevoelvolle woorden gaf burge meester mr. J. Drijber gestalte aan de grote waardering van het stadsbestuur voor deze burger in de ware zin des woords, en daarom juist ereburger van Middelburg. „De hoop, dat het neerleggen van zijn praktijk hem de kracht zou laten voort te werken voor zijn stad en gewest, is helaas niet in vervulling gegaan, en wij kunnen nu nog slechts terugzien op het vele, dat ons in veertig jaar in deze burger was gegeven, wetende, dat zijn n en werk nog ve'~ J— blijven doorklinkt vele jaren voor ons iken", merkte mr. Drijber op. De burgemeester wees er voorts op, dat de heer Blaauw als tandarts een verdienstelijk bestuurder van verte genwoordigende collega's binnen zijn beroep was, maar daarbovenuit de stuwende en samenbindende kracht in het stedelijke culturele leven, dat in sterke mate dank zij hem met ve lerlei verrassende elementen verrijkt werd. De heer Blaauw, zo vervolgde mr. Drij ber, leefde en werkte voor het dilettan tentoneel: de schouwburg hoorde hi niet tot het driemanschap, dat in 1931 de oude schouwburg redde de boom plan tactie, voor het met Middelburg, als het er op aankomt, zo hecht verbon den Walcheren; Miniatuur Walcheren- de grote Zeeuwse manifestatie voor het koninklijk paar in 1954; de stienting verlichting Middelburg met het klank en lichtspel; het vreemdelingenverkeer. „De heer Blaauw", zei de burgemeester, ..leefde en werkte voor zijn stad. niet zo nu en dan, maar dagelijks. Hij be sefte, dat iets bijzonders bijna nooit an-' ders dan door een algehele inzet tot stand komt. Hij stond daarbij kritisch tegenover zichzelf en zijn plannen, en ook tegenover anderen. Een evenement, waaraan hji meewerkte, moest Middel burg waardig zijn, waardig aan zijn bijzondere culturele traditie door de heen. Dat hij een grote plaats in veler harten innam bleek wel bij de begrafenis. Zel den begeleidden zoveel mensen en bloe men een stadgenoot naar zijn laatste rustplaats. 1-Iij had veel vrienden, mis schien juist omdat hij een onafhanke lijk man was, die, zonder zichzelf te zoeken, zijn eigen weg ging, niet ge- '-'--"jk voor anderen uitweek, maar c weer hartelijk en spontaan als voor zich innam". De burgemeester besloot- mot woorden: „In dit uur wil ook het stadsbestuur Piet Blaauw. begiftigd met de zilveren erepenning van de stad Middelburg, nog eens danken harte mevrouw Blaauw betrek ken, die met stille kracht dit leven en werken voor ons allen heeft mo gelijk gemaakt". De raad herdacht de heer Blaauw nier- na staande enkele ogenblikken. Tn de rondvraag verzekerde de heer B. Hesselink als oudste raadslid zich mens de raad geheel bij de woorden van de burgemeester aan te sluiten. (Advertentie) De najaarsstormen die enige dagen gele den een grote strook duin b(j Haamstede in de Noordzee deden verdwijnen hebben de aandacht getrokken van het Instituut voor Systematisch Plantkunde Onder zoek, afdeling Palaeobotanic (leer van de plantenfossielen) en Pollen Morpholo- gie l gedaante- of vormleer) uit Utrecht dat zaterdag een afvaardiging naar het vuurtorenstrand had gezonden. Het hoofd van de kustwacht, de heer R. Sa- man, begeleidde het gezelschap naar de plaats waar de meeste duinafslag plaats vond. Ondanks het slechte weer konden dc heren toch hun voorgenomen onder- loot gekomen. De voorlopige resultaten zjjn zeer bevredi gend. Op het grote veenplateau werden loringer. verricht en de in de gaten derzocht te worden. Het verdere resul taat hangt af van deze onderzoekingen doch oe uitkomsten hiervan kunnen nog wel enige maanden duren. Het was al bekend, dat Schouwen kleiner wordt op bepaalde plaatsen en dat de duinenrij zich langzaam maar zeker land inwaarts verschuift hoewel al het mo gelijke wordt gedaan om dit tegen te gaan. De gronden waarop in vroeger tij- üen de landbouw werd uitgeoefend, komt na overstoven te zijn door de duinen bij de afslag bloot op het strand. P.V.d.A.-fractieleider Florussen Grenzen Ratiobouw in het geding Tijdens de maandag gehouden verga dering van de gemeenteraad van Zaamslag heeft de P.v.d.A.-fractie leider L. F. Florussen bij de behan deling van de gemeentebegroting voor 1965 kritiek laten horen aan het adres an burgemeester mr. H. Rijpstra an Terneuzen. Zijn kritiek gold een aantal opmerkingen van burgemees ter Rijpstra, onder meer over de ra tiobouw van de samenwerkende ge meenten in Oost-Zeeuwsch-VIaande- ren. .Zouden deze plannen gericht zijn op de industriële ontwikkeling van Ter- neuzen, dan acht ik zulks onjuist. Het streven moet zijn, dat de werk nemers voor de in Terneuzen geves tigde industrie, zoveel mogelijk in Terneuzen worden gehuisvest", zo heeft burgemeaster Rijpstra in zijn nieuwjaarsrede opgemerkt, aldus spreker. Hij vond deze gedachte voor elke gemeente onaanvaardbaar. Hij noemde het bijzonder egoïstisch en van weinig humaniteit getuigen ten opzichte van de andere gemeenten. Burgemeester Rijpstra voerde als ar gument de hoge investeringen aan, al dus de heer Florussen. Hij had uit de achtste industrienota opgemaakt, dat in de laatste vier a vijf jaar 5.65 miljoen gulden was geïnvesteerd. Het Zaamslagse raadslid merkte op, dat hiervan 4,5 miljoen gulden betaald is door het rijk. „Dit betekent een sub sidie uit de algemene middelen de rijksoverheid, bijeengebracht door iedere belastingbetaler in ons land. Hiervan wil de burgemeester van Ter- neuzen misschien wel akte nemen, voor hij de eis stelt, dat ieder, die in Terneuzen werkt er ook moet wonen, vervolgde hij. Deze eis is een aantas ting van de persoonlijke vrijheid en daar moet men voorzichtig mee om gaan". De heer Florussen meende, dat er in Terneuzen blijkbaar ook geen eerbied meer bestaat voor gemeentegrenzen. Hij doelde hierbij op een onlangs ver schenen folder, waarin, aldus de heer Florussen, propaganda wordt ge maakt met 500 hectare industriegrond of gronden, die daarvoor in aanmer king komen, ten oosten van Terneu zen. De socialistische woordvoerder dat deze 500 hectare binnen de gemeente Zaamslag liggen en hij vond het „brutaal en ongewoon, dat deze gemeente zich ongevraagd 500 hectare grond toeeigent". In verband met de naderende herin deling zei de heer Florussen, dat het hoog tijd wordt, dat alle krachten in de gemeente Zaamslag worden gemo biliseerd. Hij doelde hierbij op de totstandkoming van recreatie- en ont spanningsmogelijkheden. Kritiek had dit raadslid ook op het provinciaal be stuur van Zeeland, dat het nieu we uitbreidingsplan van Zaamslag nog slechts gedeeltelijk heeft goedge keurd. „Op deze wijze gaat het ons meer geld kosten", zei hij. Brigadier K. Kiviet van de gemeente politie Goes vierde zaterdag zijn zilve ren jubileum in overheidsdienst. Het was aanleiding voor een bezoek aan zijn wo ning van een deputatie uit het korps 'van de gemeentepolitie onder leiding van korpschef inspecteur S. E. Siebels en adjudant A. Peeman. Er werden felici taties overgebracht en namens het korps kreeg de jubilerende brigadier een ca deau aangeboden. Dat gebeurde ook na mens de afdeling Noora- en Zuid-Beve land van de Nederlandse Politiebond. Brigadier Kiviet is sinds 1947 aan de Goese gemeentepolitie verbonden, de eer ste tijd in de functie van hoofdagent. Daarvoor diende hij bij de Koninklii Marechaussee en was verbonden aan I politiekorps van Oosterhout. Reis naar ander eind van de wereld Ti n, li naar hun vaderland terug. Op wat Jokfï Dtroo behoort voor wijze de keuze van de deei- nemers aan de reis eigenlijk tot fnt Illtv^rU-nrPnPn stand is gekomen is niet helemaal LUI UILVClrvUICI1C1I bekend. In ieder geval is er het mi nisterie van o.k. en w. bij betrok ken. Joke Stroo leerling van de chr. h.b.s. te Middelburg (klas A4) maakt zich daar echter geen zorgen over. „Allang blij" „Ik ben allang blij, d3t ik mee mag. Fantastisch, zo'n reis", zegt ze. Voor haar zal het verblijf in Japan waaraan zestien uur vliegen en een tussenlanding in Alaska vooraf gaat een hele belevenis zijn. „Ik heb nog geen stap in het bui tenland gezet. Wel was ik van plan om met mijn vriendin in de kerst vakantie naar Duitsland te gaan, maar daar komt nu natuurlijk niets van". En haar moeder zegt: „Ik laat haar met een gerust hart ver trekken, maar za! toch blij zijn als ze hier weer terug is in Zoutelan- de. Zo'n reis kun je niet weigeren". Het programma voor het verblijf in Japan is veelomvattend. Tokio krijgt de grootste belangstelling. Daar wordt onder meer een mid delbare school bezocht. Verder worden bezoeken gebracht aan een theater, aan een baai, waar naar parels gedoken wordt en aan het schiereiland Izo. De Nederlandse scholieren zullën ook onder meer een kijkje nemen in Osaka, Kyoto en Nagasaki. Mevrouw Stroo: „het lijkt nog zo kort geleden, dat die atoombom op Nagasaki viel. Wie had dat voor kunnen stellen, dat je kind daar nog eens zou komen". De Nederlandse scholieren worden op him reizen door Japan vergezeld door het echtpaar Jonker, dat uit Nederland afkomstig is maar al een hele tijd in dit land verblijft. De heer Jonker is aan de K.L.M. verbonden. Op 5 januari is Joke weer terug op Schiphol. Zij zal dus de typisch huiselijke decemberfees- ten als Kerstmis en de jaarwisse ling niet in Zoutelande kunnen vie ren. Die feestdagen worden door gebracht in een Japanees gezin. „Ik denk dat ik daar dan eens olie bollen ga bakken", peinst ze... ....lotje uit de loterij... Een lotje uit de loterij; dat kan men zeggen van het reisje naar Jap"n dat de 16-jarige Joke St. «an de Bosweg te Zoute- lan, in het vooruitzicht is ge steld en dat aanstaande zendag werkelijkheid wordt. Niet alleen voor haar, maar ook voor drie andere middelbare schol'eren uit Heiloo, Maastricht en Gro ningen. Een Japanse televisie maatschappij M.B.S. organi seert dit uitstapje naar het an dere eind van de wereld. Voor de financiële gevolgen van de trip draagt de Ashi Glass Com pany, een glasfabriek in Japan, zorg. Op kosten van deze fabriek mochten Japanse scholieren reeds een weekje doorbrengen in Oostenrijk en Nieuw-Zeeland, van welke lan den ook weer leerlingen van mid-j delbare scholen een bezoek aan het land-van-de-glimlach brachten. Momenteel brengen zeven Japanse jongelui een week in ons land door. Zij keren zondag samen met de vier Nederlandse uitverkorenen EXAMENS W. P. Vierhout te Vlissingen. Voor het theoretisch en praktisch exa men boekbinden, slaagde de heer P. A. Seymour te Middelburg. Z-eeuwse Duiten Ach, het is allemaal zo beleend. We hebben allemaal wel eens ken nis genomen van de notulen van een geitenfolcvereniging uit de Bommelerwaard, waarin men zich niet geneerde voor de volgende passage „de uitbreiding van de geitenstapel was in hoofdzaak te danken aan de activiteiten van de secretaris" en we weten ook wel, dat onze eigen P.Z.C. eens schreef, dat een meneer Bimmel, laat ie in Poortvliet wonen zich bij een rund veekeuring als eerste klasseerde in de categorie dikbillen met brede tanden. Maar we staan toch altijd weer even te kijken als we uit IJzendij- ke de melding krijgendat daar bij de jaarlijkse tentoonstelling van de duivenhoudersvereniging Steeds Sneller", dit weekeinde gehouden i het café van de heer A. du Puydoor, de heer C. de Putter kampioen bij de doffers is geworden En bleef het daar nu maar bij. Maar het uitslagenbordje gaat hardnekkig voort „kampioen bij de duivinnen werd de heer Jan van der Sonde" en nu mag de heer Van der Sande een hoogvlieger rijn, voor ons is ie nog geen kam pioen Oplichter in Westkapelle aangehouden De rijkspolitie te Westkapelle heeft zzaterdag dc Vlissinger J. de B. aan gehouden verdacht van oplichting. De B. deed zich in Westkapelle voor als schilder. Hij zou wat materialen moe ten kopen voor het schilderen van een huisje en probeerde op deze manier geld los te krijgen. De aanhouding kwam tot stand in nauwe samenwer king tussen rijkspolitie en gemeente politie van Middelburg en Bergen op Zoom. De B. zou ook in s-Heer-Arendskerke, Middelburg. Kamperland en Bergen op Zoom oplichtingspraktijken hebben uitgeoefend. In Bergen op Zoom deed De B. zich voor als rechercheur van politie. Op die manier trachtte hij enkele inwoners te bewegen tot het af geven van bankbiljetten, die volgens hem vals zouden zijn. Bij confronta tie werd De B. door de gedupeerden herkend. Voorzieningen in Hulsterse basiliek Het bestuur van de Rooms-Katholieke Hartelijke woorden bij afzwaaien van collegeleden Nog geen tien minuten nadat in de| raad van Westkapelle was besloten j om tot opheffing van het burgerlijk I armbestuur over te gaan, zwaaiden maandagmiddag de leden van dit col-j lege officieel af. Dat officiële zat 'm in de ontvangst |Ook de heer L. Kaland maakte de af scheidsbijeenkomst mee. Hij was 18 [jaar secretaris-penningmeester van het college. zins ontnomen werd", aldus de heer De Meester. Aan de ene kant vond hij het jammer dat er met het bestuur een goede traditie gaat verdwijnen, anderzijds meende hij dat met het in- Uetrtvi+i ;werkiné treden van de algemene bij- \jTOOl t/6g/ IJ) standwet de al bejaarde leden van het college van een zorg zal verlossen. Tot de heer Kaland zei de heer De Meester: „het was een functie, die u goed lag". Hervormd armbestuur Kerk te Hulst heeft in samenwerking ten stadhuize, waar burgemeester T. met Monumentenzorg f plannen uitgestip peld voor enkele interieurveranderingen van de basiliek. Zeer binnenkort zal elektrische installatie de grote luidklok, terwijl het kleine klokje ook elektrisch zal worden ge luid. Voorts wil men de basiliek voorzien van een nieuwe geluidsinstallatie, wat het volgen van de nieuwe liturgie zal vergemakkelijken. Een nieuwe verwar mingsmeter zal de koude in de winter dagen uit de kerk houden. Er zijn ook plannen om het orgel met koor in zijn geheel van het „middenschip" te ver plaatsen naar achteren. Dit zal echter afhangen van Monumentenzorg. H. de Meester hen „voor *t front' de raad bedankte voor hun arbeid. „Dit bestuur heeft", zo constateerde de burgemeester „een alles behalve gemakkelijke taak buitengewoon plichtsgelrouw en conciëncieus ver richt". Dat zei hij tot de heer J. Minderhoud, die totaal 44 jaar deel uit maakte van het bestuur bij het volmaken van de veertig jaar werd hij Koninklijk onderscheiden tot dhr. P. Minder houd, die 26 jaar in het college zat en tot de heer W. Flipse. Deze han teerde twintig jaar de voorzittersha mer in het Burgerlijk Armbestuur. Burgemeester De Meester heer Flipse te hebben leren ken nen als iemand, die zich sociaal en progressief heeft ontpopt en die een groot begrip voor de noden van zijn medemens aan de dag heeft gelegd. Ook toonde hij zich bekwaam wanneer het ging omlDe burgemeester, die in zijn toe- persoonlijke, morele steun. ,.U was|spraak de aandacht vestigde op het niet alleen de man die het geld jfeil, dat het. burgerlijk armbestuur van de gemeente doorgaf", zo vat- j voort is gekomen uit een hervormd te de burgemeester de kwaliteiten;armbestuur notulen van een raads- van de voorzitter van het Burger-jvergadering uit het jaar 1861 wijzen lijk Armbestuur samen. Hij merkte daarop reikte de leden liet foto- daarbij op, dat de andere leden boek over Zeeland „ontworsteld hem in zijn werk steeds bijzonder prettig steunden. De burgemeester vond liet verder uit. Hij legde er de nadruk op. dat dit geschenk geenszins in verhouding staal tot hetgeen de leden van het Burgerlijk Armbestuur in vverkelijk- prijzenswaardig, dat het Burgerlijk n Armbestuur de mensen steeds zoveel „cpresteerd. mogelijk zelfstandig heeft gelaten. „U 5*" «ver? Keschenk on- hebt er sterk toe bijgedragen, dat het akter aan de naam I De heer Flipse sprak er zijn volöoe- k Armbestuur enigs-: ning over uit, dat er een wet is ge- De leden van het opgeheven burger lijk armbestuur te Westkapelle bla derden het boekwerk door, dat hen bij hun afzicaaien werd aangebo den. Van links naar rechts: secre taris-penningmeester L. Kaland, voorzitter W. Flipse, burgemeester T. II. de. Meester, dc lieer J. Min derhoud en de heer P. Minderhoud. (Foto P.Z.C.) De verzakkingen, die zich de laatste tijd in Terneuzen hebben voorgedaan, blijken niet alleen te zijn veroorzaakt door de bemalingen in de bouwput voor de bin- nenvaartsluis. Ook die in de veel verder naar het zuidwesten gelegen bouwput r de zeevaartsluls (18 meter diep) zijn schuldig aan verzakkingen en scheu ren. Een van de meest gedupeerden daarvan is de N.V. Terneuzense Scheepsbouw Maatschappij, waar de verschijnselen zich voornamelijk voordoen in een nieu we werkhal. De vloer van deze nieuwe loods, waarin momenteel een viertal kustvaaftlers voor India op stapel staat, is op sommige plaatsen een decimeter gezakt. Ook de wanden van de loods en enkele steunpilaren vertonen dergelijke verschijnselen. Voorts is scheurvorming opgetreden in de muren van een olie-op slagplaats naast de scheepswerf. Naar wij vernemen zijn de meeste ver zakkingsverschijnselen aan magazijnen en gebouwen in de Industrieweg te Ter- neuzen. eveneens afkomstig van de bouwput voor de zeevaartsluis. De scheurvorming aan gebouwen in het be gin van de Industrieweg, kan zowel van de bouwput voor de binnenvaartsluis als die voor de zeevaartsluis afkomstig zijn. Auto tegen trein in Kruiningen Een personenauto is maandagmiddag zwaar beschadigd bij een botsing met de sneltrein Vlissingen-Amsterdam op de spoorwegovergang in Kruiningen. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. De trein liep dertien minuten ver traging op. Over de Zanddijk reed omstreeks kwart over vier in de richting Yerseke een personenauto bestuurd door mejuffrouw D. M. uit Yerseke. In de auto bevonden zich nog drie passagiers. Toen het voer tuig vlak voor de spoorwegovergang was, begonnen de rode lichtjes te bran den. Mejuffrouw M. remde en haar auto kwam op de spoorwegovergang tot stil stand. Zij wilde achteruit rijden, maar de halve boom had zich reeds achter haar gesloten. Het voertuig werd ge raakt door een treeplank van de trein en werd zwaar beschadigd. De inzitten den kwamen met de schrik vrij. De trein, die anders op die tijd Kruiningen voorbij rijdt, stopte nu wel op dit sta tion. omdat de bestuurder in verband met de aanrijding enkele formaliteiten moest vervullen. Daardoor liep de trein 13 minuten vertraging op. komen die alle leden van het college tegelijk ontslaat. „Door die lange sa menwerking wisten we precies wat we aan elkaar hadden", zo zei hij. Wethouder W Gabriëlse Az. zei waar dering te hebben voor de wijze waar op de leden var. het Burgerlijk Arm bestuur zich ondanks hun hoge leef tijd aan de tijd hadden aangepast. Er is goed werk verricht door dit insti tuut, dat los stond van conservatis me en dat komt om dal er bij de le den een sociale bereidheid aanwezig was", zo concludeerde de heer Ga- briëlse. Het vermogen van de instel ling. dat wordt geschat op 45.000 gaat met ingang van 1 januari 1Ö65 over naar de gemeente. verkoudheid? keelpijn? GROENE KRUIS JL HOESTBONBONS helpen probaat en smaken heerlijkl ZON EN MAAN 16 december Zon op 08.42 onder 16.29 Maan op 14.53 onder 04.54 WEINIG VERANDERING IN TEMPERATUUR. Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen, voornamelijk Sn het zuiden en oosten van het. land. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak uit oostelijke richtingen. Weinig verandering in tem peratuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2