PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NA 22 UUR VERGADEREN GEEN OPLOSSING VOOR GRAANPRIJS Besprekingen worden ndaag voortgezet va andere handen Moeilijkheden te land en ter zee door storm Stroombeeld in Veerse-Gat monding veranderd <2> COMPROMISVOORSTEL EUROPESE COMMISSIE Weekeinde ging ongestoord voorbij ,Soekarnistische Beweging" in Indonesië Auto's van de weg geslingerd Zes blanken in Kongo opgegeten ZEEGEVECHT BIJ SINGAPORE A.V.R.0. PUBLICEERT RU TOCH PROGRAMMA'S RADIO VERONICA Snelle opzanding tussen 1961-1963 207e jaargang - no. 263 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: f van de Velde P. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie- W Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 75 cent per week, :',7S per Kw. franco per post 10,— p. kw Losse nummers 15 ct Bureau». V.lsr-.nge... Walstraat 68-60. teL 2355 (b.g.g. red. 3508, adv 3647/3643); Middelburg: Markt 51, teL 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375): Goes: Gr. Markt 2. tel. 6140 (b.g.g. red. 7853. adv. 5213), Oostbure: UL.23/5: TemeurenArwiMist. aat f 1 l. 2425 adm. tel. 2094 Adv. pr 32 ct. p. mm. Min. p. adv. 430. Inger rnea. 3 i tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 33 ct. p. regel min. f 1.80). .Brieven bur. van dit blad 25 ct. meer. öiro Maandag 14 december '64 Politie in de drup Pagina 2 2911. Zlerlzee: red. t 0 P.Z.C.. Middelburg. De ministers van buitenlandse zaken, financiën en landbouw van de zes landen van de Europese Economische Gemeenschap heb ben van zaterdagochtend 10 uur tot zondagochtend 8 uur vergeefs getracht een akkoord te bereiken over de vaststelling van een gemeenschappelijke graanprijs. De „zes" hebben echter de moed niet opgegeven om alsnog vóór 16 december tot overeenstemming te komen. Vandaag komen zij weer in Brussel bijeen. Zij hebben dan de tijd tot morgenmiddag, tot het moment, waarop de Italiaanse delegatie naar Rome moet terugkeren om te kunnen deelnemen aan de verkiezing van een opvolger van president Segni. De nachtelijke besprekingen wer den om acht uur 's ochtends op voorstel van Nederland afgebro ken nadat duidelijk was komen vast te staan, dat met de Italiaan se minister van landbouw, Ferrari- Aggradi, geen akkoord kon wor den bereikt. Op tafel lag op dat ogenblik een compromisvoorstel van de Europese commissie, dat in de loop van de nacht op de bijna gebruikelijke „marathonwijze" tot stand was gekomen en waarin een heel eind tegemoet werd gekomen aan de Italiaanse wensen. Frankrijk, Duitsland en de neluxlanden waren de standpunten elkaar dicht genaderd. Geen van ae lan den sprak zich echter reeds over het compromisvoorstel uit. Dat er geen akkoord kon worden be reikt. was geen verrassing. De Neder landse minister van landbouw, rar. B. Biesheuvel, verklaarde trouwens in de loop van zaterdagnacht de opstelling van een „package deal" door de Euro pese commissie te voorbarig te achten omdat nog te grote verschillen tussen hield het volgende akkoord ln: De gemeenschappelijke graanprijs treedt op 1 juli 1967 in werking. De prijs voor zachte tarwe wordt De N.V. Reclame-Exploitatie Maatschappij R.E.M. heeft voor lopig het gebruik en de exploitatie van de door haar gehuurde radio- en televisiezenders beëindigd op vrijdag 11 december jl. te 24.00 uur. De exploitatie is met ingang van dit tijdstip in handen van een buitenlandse maatschappij overge gaan. Deze mededeling werd namens de ge delegeerd commissaris van de N.V REM gedaan door een van de mede werkers van deze organisatie. De bui tenlandse maatschappij die de exploi tatie heet over te nemen blijft even zeer in nevelen als die welke eige naar zou zijn van het platform en de zenders. Zaterdagmorgen was ir. P. S. Hee- rema, die beweert geen REM-functie te hebben, aan de Scheveningse ha ven druk doende om de draagvleugel boot „Speednik" en een logger van de rederij Frank Vrolijk met victualiën, olie en water naar het REM-eiland te dirigeren. Vanwege het zware weer kwam de logger onverrichterzake te rug. Het is niet onmogelijk, dat de geheim zinnige buitenlandse maatschappij er een is waarmee ir. Heerema is ge lieerd. In het communque blijft ondui delijk of de N.V. REM en de N.V. Reproma programma's aan de z.g. „nieuwe exploitant" leveren of blij ven leveren. De officier van justitie in Amsterdam mr. dr. J. F. Hartsuiker meent dat het zo op het eerste gezicht niet zo veel uitmaakt dat het nu een buiten landse maatschappij is, die vanaf een onder Nederlandse jurisdictie vallend eiland radio- en t.v.-uitzendingen ver zorgt. Hij zei dit gisteravond in ant woord op vragen aan het A.N.P. Tot gisteravond heeft mr. Hartsuiker nog geen officiële mededeling van de REM ontvangen, dat deze N.V. de ex ploitatie van de door haar gehuurde radio- en t.v.-zenders op het REM- eiland heeft beëindigd en dat de ex ploitatie in handen is van een buiten landse maatschappij. Zaterdagavond merkte mr Hartsuiker n.a.v. de nieu we ontwikkelingen rond het REM- eiland op: .interessant". Verdere vastgesteld op 425 DM per ton vol gens het oorspronkelijke commissie voorstel, voor gerst 365 ui plaats van 370 DM per ton, rogge 375 DM (on gewijzigd) en voor maïs 365 DM pei ton een verlaging van 10 mark. Ne derland wenst een maïsprijs van 340 mark per ton. Een subsidie voor de invoer in Ita lië van maïs en tarwe van 30 DM per ton voor vjjf jaar, gedeeltelijk gemeenschappelijk te financieren, met het oog op de bijzondere Ita liaanse positie, een uitzonderingsprijs van 580 DM per ton voor Italiaanse harde tarwe al3 steun voor de produktie. Een aflopende gemeenschappelijke schadeloosstelling aan de Duitse, Ita liaanse en Luxemburgse graanpro ducenten die minder voor hun oogst gaan krijgen door de lagere f' meenschappelijke prijs. De Duii boeren krijgen van 1967 tot 1970 1121 miljoen DM, de Italiaanse 524 miljoen en de Luxemburgse 7.2 mil joen DM. bouwfonds volgens de verdeelsleutel van het E.E.G.-verdrag door de lid staten te financieren. Frankrijk wenste de verdeelsleutel van fonds toe te passen. Dit zou voor Nederland een bijdrage betekenen van 13 procent. Met de verdragsleu tel als uitgangspunt is dit percen tage slechts 7,9 procent. De bevestiging van de uitbreiding van de gemeenschappelijke finan ciële verantwoordelijkheid tot groen ten en fruit, tabak en harde tarwe (om aan Italië tegemoet te komen). Verlaging voor twee jaar van de bijdragesleutel van Italië voor het landbouwfonds van 28 tot 18 nrocent, In 1967 volledig gemeenschappelijke financiering (thans de helft) van de gemeenschappelijke graanmarkt en van de gemeenschappelijke markten voor pluimvee, eieren en varkens vlees. Een groenten- en fruitregeling met meer bescherming tegenover de in voer uit landen buiten de E.E.G. (Italiaanse wens). De mogelijkheid van een herziening van het niveau der graanprijzen vóór 1 juli 1966 aan de hand van een voorstel van de Europese commissie, waarin rekening wordt gehouden met de kosten- en pnjzenontwikkeling. Afschaffing van de onderlinge sluis- prijs tussen de E.E.G.-landen voor varkensvlees en afschaffing van het -•-) het Nederlandse bezwaren Tegen dit compromisvoorstel ook bij Nederland nog enkele grote be zwaren. De verlaging van de maximum- bijdrage aan het landbouwfonds door Italië van 28 tot 18 procent, heeft con sequenties voor het financiële even wicht, die moeten worden berekend te gen de achtergrond van de komende regeling voor oliën en vetten, die in financieel opzicht gunstig zal zijn voor Italië. Met Frankrijk minister van buiten landse zaken Couve de Murville, wilde er 10 procent, of 100 miljoen mark van af doen acht Nederland de schade loosstelling te hoog terwijl er ook be zwaren bestaan tegen de voorstellen van (le Europese commissie voor de groen ten- en fruitregeling. Gematigde Indonesische journalisten en schrijvers zijn overgegaan tot het stichten van een Soekarnistische Be weging, die een tegenwicht zou moe ten vormen voor de toenemende com munistische invloed in Indonesië. De Indonesische Communistische en de Nationalistische Partij hebben nu de eis gesteld dat deze beweging zal worden ontbonden. President Soekar- no heeft deze eis echter afgewezen, aldus een mededeling van de Indone sische minister van voorlichting Ab- doelagni. Dit is zaterdagavond ge schied, toen de president gedurende tien uur met de vertegenwoordigers van tien Indonesische politieke "par tijen over de „Soekarnistische theo rie", welke tot leidraad dient voor de „Soekarnistische Beweging" heeft ge sproken. De leiders van de tien In donesische partijen hebben in een za terdagavond te Djakarta uitgegeven bekendmaking verklaard dat de zoge naamde „pantjasila", de officiële In donesische staatsleer, de basis van haar eenheid vormt en niet de „Soe karnistische Beweging". In de bekendmaking wordt ook gezegd dat de Indonesische communisten wel tegen het „Soekarnisme" zijn gekant, maar niet tegen president Soekarno zelf. Verscheidene Indonesische ministers zouden aanhangers zijn van de „Soe karnistische Beweging". Honderden vrouwen van de Indonesische vrou wenbeweging „Gerwani" hebben af gelopen woensdag in de Noordsuma- traanse hoofdstad Medan een betoging gehouden, waarbij zij aandrongen op prijsverlaging van de belangrijkste goederen voor Let levensonderhoud, aldus het Indonesische persbureau Antara. Dit is de eerste betoging te gen de Indonesische regering sinds het land onafhankelijk is. Lord Rootes (70) overleden Lord Rootes, president en oprichter de „Rootes motor Company", is zater dag op 70-jarige leeftijd in Londen over leden na een ernstige en langdurig* ziekte. William Edward Rootes was de oudste van twee broers die na de eerste wereld oorlog een organisatie voor de verkoop van auto's opbouwden. In 1928 besloten zij auto's te gaan fabriceren en vormden de Rootesgroep nadat zij Hillman, Hum- ber en Commer hadden overgenomen. Hun vader had een bloeiende fietsen- en autozaak en William ging in 1913 voor een penny per uur in de leer in de Sin ger autofabriek in Coventry. Foto: de „Yewcroft" viordt door de sleepboot Titan" vlot gebracht en j naar de sluizen gesleept. Roy Gunter nieuwe labourvoorzitter Op het partijcongres van Labour in de badplaats Brighton is minister van ar- .(■id Ray Gunter gekozen tot voorzitter an de Labour Partij. Walter Padley lerd gekozen tot vice-voorzitter. Gunter. 55 jaar, een vroegere spoor man. werd tot minister van arbeid benoemd j toen premier Harold Wilson in functie ide weg werd het verkeer door de I wind ernstig gehinderd. Bij Laak- Keppel werd de auto van de 38- jarige loodgieter J. Sigtenhorst WÊJM uit Doetinchem door een rukwind gen van^i^o^^r^G^e^is^f'bHna: Het stormachtige weer heeft dit tegen een boom geslingerd. De - -- - weekeinde verscheidene schepen in heer Sigtenhorst kwam om het le- moeilijkheden gebracht en het ver- ven, zijn echtgenote werd ernstig keer te land veel ongemak be-(gewond. In Nieuw-Dordrecht zorgd. Doordat telefoonpalen van kwam de automobilist L. van Rijs- de N.V. Verbindingsdienst door dei «ijk om het leven toen zi jn auto storm uit de grond waren geruktI eveneens door een rukwind van moesten veiligheidsberichten voor Ide weg raakte. het treinverkeer Ruurlo-Vorden, Het G1„gow thuishorende M3 ton Heïno-Zwolle en Dalfsen-ZwolleImetende schip „Yewcroft" raakte glster- ner riikstelefoon worden doorce-°^tend omstreeks half elf bij IJmulden per rijKSieieioon woruen uourge-l nioeüjjkheden Nadat he'„ van zee geven. Dit leverde op genoemde komende, de pieren was gepasseerd gen 40 jaar lid is minister zaken. Wilson verklaarde tegenover het jaar lijkse congres van de Labourpartij dat hij en president Johnson vast zijn be sloten alles te doen wat in hun macht licht om de verspreiding van kernwa pens te voorkomen over landen die der gelijke wapens nu niet bezitten. reld momenteel wordt geconfronteerd en ik stel dit boven alle andere drin- ;nde zaken op internationaal gebied het gevaar van de verspreiding van kernwapens", aldus Wilson. Een Nederlandse missionaris, die zater dag in Leopoldstad is aangekomen, heeft verklaard dat zes Europeanen door de Kongolese rebellen zijn gefol terd, gedood, in stukken gesneden en vervolgens zyn opgegeten. De zes slachtoffers werkten voor de fir ma Busira-Lomani, een bedrijf dat ver scheidene koffietuinen en plantages met oliepalmen exploiteert in het gebied van Isangi, 120 kilometer ten westen van Stanleystad. Een Australische mijnenveger heeft gis teravond vuur gewisseld met drie Indo nesische snelboten die in de richting van Singapore raasden. Volgens de eerste berichten werd één Indonesiër gedood en liepen er vier verwondingen op. Aan Australische zijde zijn geen verliezen gemeld. Een officiële woordvoerder zei dat de snelboten werden onderschept bij de Raffles vuurtoren, ongeveer acht kilo meter ten zuiden van Singapore. Twee van de Indonesische snelboten openden het vuur toen het Australische vaartuig in de buurt kwam. De derde snelboot maakte rechtsomkeert en ver dween in de richting van de Indonesi sche kust. MR. SLOTEMAKER MAAKT BESLUIT BEKEND Nu regering geen maatregelen neemt (Van onze radio- en t.v.-redactie) De voorzitter van de A.V.R.O., mr. L. H. Slotemaker, die op 8 november neg schreef dat het zou kunnen worden op gevat als een demonstratie tegen de overheid wanneer de A.V.R.O. in haar bode de programma's van Radio Veroni ca (en van Radio en T.V.-Noordzee) zou publiceren, heeft zaterdag op een bui tengewone algemene vergadering van zijn omroep in Hilversum meegedeeld dat de programma's van Radio Veronica met ingang van de bode die vrijdag verschijnt wél zullen worden gepubli ceerd. De heer Slotemaker deelde de verzamel de bestuurders niet mee waarom thans wel tot publikatie is besloten. De argu mentering is evenwel te vinden in de Radiobode die vrijdag a.s. verschijnt. Daarin schrijft de financieel-economisch directeur van de A.V.R.O.. de heer J. C. Bongenaar: „Inmiddels 13 bij de behandeling van de zogenaamde anti-R.E.M.-wet, zo als te verwachten was, Radio Veroni ca te sprake gekomen. Het is daarbij niet komen vast te staan of, en zo ja wanneer, er eventueel maatregelen tegen Veronica zullen worden geno men. In verband hiermede menen wij aan de uitgesproken wens van onze lede/i te moeten voldoen en de Veronicaprogramma's dus vanaf he den in de A.V.R.O.-bode te vermel den". eenvolgens de in het stormweer tot stand gebrachte sleepverbindingen van de sleepboten „Titan" en de „Hector" wa ren gebroken. Omstreeks een uur nam de reddingboot „Neeltje Jacoba" een deel van de be manning van de „Yewcroft" aan boord. De sleepboten brachten daarna met be hulp van raketten sleepverbindingen tot stand. Om 3 uur had de „Titan" het schip vlot en naar dieper water gebracht. Daar gaf ook de „Hector" assistentie en vervolgens werd de geladen „Yewcroft" naar de sluizen gesleept. Op de pier Alleen A.V.R.0. De andere Hilversumse omroepen zijn niet van plan de programma's van Ra dio Veronica te publiceren. „Wat Vero nica doet is misschien wettelijk (nog) niet verboden, maar is principieel on juist", aldus de K.R.O. „Daarom publi ceren we de programma's niet. We stel len het principe boven het gewin". De N.C.R.V., VARA en V.P.R.O. huldi gen dit standpunt eveneens, hoewel bij voorbeeld omroepen als de VARA en de K.R.O., evenals de A.V.R.O.. dit jaar elk rond de 30.000 abonnees hebben ver loren aan Televizier. Alleen de N.C.R.V. verliest geen leden/abonnees en heeft dit jaar tot dusverre een 5000-tal ge wonnen. De V.P.R.O. is dit jaar om streeks 6000 leden/abonnees achteruit gegaan. Zaterdagmiddag werd de kustvaar der „Willi Böhmer" bij het uitvaren van de IJmuider pieren tegen de Noorderpier gedrukt. Zaterdagavond sleepte de „Nestor" van Wijsmuller het schip los. De „Avalon", een schip van de Britse spoorwegen dat vaart op de lijn Hoek van HollandHarwich, werd zaterdag nacht bij het ontmeren in de zuidwester storm te Koek van Holland beschadigd. Er ontstond een flinke scheur in de stuurmachïnekamer. De passagiers brachten de nacht aan boord door en werden gisteren met de dagboot van Hoek van Holland naar Harwich ge bracht. Op IJselmeer Het 96 ton metende, met meel geladen, binnenschip „Noordwest" kreeg zater- Eén van de punten in de vergadering I dagmiddag in de nabijheid van Urk in de A.V.R.O. was het verlenen van motorpech op het Usselmeer._ De schip- een machtiging om een lening van 70,000 per poogde de haven van Urk binnen gulden aan te gaan om de A.V.R.O.-bode te lopen, maar slaagde daarin niet. De te verbeteren. Het punt werd zonder hevige wind dreef het schip naar de hoofdelijke stemming aangenomen. Niet aangenomen werd een voorstel de leeftijd van de bestuursleden te binden aan èen maximum. Het werd met 60 te gen 21 stemmen verworpen. dijk waar het strandde. De schipper en zijn jonge vrouw konden het schip over de basaltblokken van de dijk verlaten. reinig hoop voor schip en lading. De E.E.G.-ministers, die deelnemen aan de conferentie voor een ge meenschappelijke graanprijs in Brussel, hébben van zaterdag ochtend 10 uur tot zondag ochtend 8 uur vergeefs getracht een akkoord te bereiken. Op de foto v.l.n.r. dr. Mansholt, E.E.G.-presi- dent Walter Hallsteiu en de Franse minister van landbouw Pisani in debat. ARRESTATIE NA POGING TOT AANRIJDEN De rijkspolitie op Texel heeft de 28- jarige J. van L. aangehouden omdat deze ervan wordt verdacht in de nacht van vrijdag op zaterdag in Den Burg de 38-jarige lieer J. Eldering uit Aer- denhout met een auto te hebben willen aanrjjden. In een hotel te De Koog op het eiland waren eerder moeilijkheden ontstaan tussen de heer E. en een groepje Texe laars. In Den Burg zou de heer E. zijn gevolgd door twee auto's. Een der auto bestuurders, die later voorgaf de heer EE te hebben willen „klem" rilden, na derde hem zo dicht dat hij zich slechts kon redden door over een muurtje te springen en een goed heenkomen te zoeken in een bos. Bij zijn toch door het donker verwondde dé heer E. zich aan prikkeldraad. Hij achtte het echter niet raadzaam voor de dag te komen en hield zich een uur schuil terwijl vijf jonge mannen het gebied naar hem afzochten, zoals hij aan de politie heeft verklaard. Ten slotte heeft hij in een nabijgelegen huis de hulp van de rijkspolitie ingeroe pen die daarop vijf jongemannen uit de verscheidene woonhuizen haalde. Nadat deze vijf waren verhoord is Van L. vast gehouden. Hij zal vandaag voor de offi cier van justitie te Alkmaar worden ge leid. Tito herkozen President Josip Broz Tito (72) Is op het achtste communistische partijcon gres te Belgrado herkozen als secreta ris-generaal van de Joegoslavische com- commentaar wilde hij toen niet geven.1 monistische partij. SEDERT AFSLUITING DAM IN 1961 Loodsjol Na de afsluiting van het Veerse Gat In april 1961 een vloedaanvoer en een ebafvoer van ca. 70 miljoen ku bieke meter water werd daardoor een halt toegeroepen heeft het stroombceld in het nog overgebleven mondingsgebied een totale verande ring ondergaan. Ook kwamen wijzi gingen in het. stroombeeld van het ob- en vloedschaargebied van de Roompot, ten noorden hiervan en langs de noordwestkust van Noord- Beveland, do zogenaamde Kamper- landsc Duintjcs. Als direct gevolg van de Veerse-Gatafsluiting is de vroegere getijgeul in het overgeble ven mondingsgebied snel gaan op- zanden. De invloed op de bndemfi- guratie in de Oosterscheide zal zich overigens wel tot deze hoek beper ken. Dat is uit getijberekeningen bij een open en een afgesloten Veerse Gat wel gebleken. Tot deze conclusie komt rijkswater staat in het laatste driemaandelijkse bericht Deltawerken. Hebben die ge tijberekeningen aangetoond, dat het volume dagelijks de Oosterscheide in- en uitsromend water in zijn totaliteit niet noemenswaard zal veranderen, wel mag op grond ervan worden aangenomen, dat er een zekere ver schuiving van de toe- en afvoer in de monding van de Oosterscheide zal optreden. Verwacht wordt dat het getijvolume in het zogenaamde Westgat onder de kust van Schou wen evenwel zal afnemen als dat in de eerdergenoemde Roompot zal toe nemen. De Plaat van Onrust, aan Noordbevelandse kant voor tie Veer- se-Gatdam gelegen, heeft in de af gelopen jaren een duidelijk nieuwe vorm gekregen. Zij werd aan de noordelijke rand aangetast Een ver schijnsel dat gezien kan worden ais een onderdeel van een algehele nivel lering het opheffen van de ver schillen in bodemdiepte dus in dit overgebleven mondingsgebied. Dit proces voltrok zich van 1961 tot 1963 bijzonder snel. De getijgeul zandde op met gemiddeld 3-4 meter en de Plaat van Onrust schuurde uit met gemiddeld 2-3 meter. Daardoor werd het verschil in gemiddelde diepte tus sen geul en plaat in twee jaar tijd ongeveer gehalveerd. In het restant van de vroegere getijgeul van het Veerse Gat zal het verzandingsproces in de komende jaren waarschijnlijk trager verlopen. SCHOUWEN DUIVEL, STRAND Wanneer men met deze vertraging rekening houdt, zullen de versonilleii in ongeveer zes jaar geheel wegge vallen zijn. Daarna zal zich in een strook langs de dam in laag tempo een strand~kunnen vormen. Rijkswa terstaat grondt deze veronderstellin gen op een analoog proces, dat zich voordeed in het mondingsgebied van het Brielsche Gat. in juli 1950 van de zee afgesloten. Van juli 1963 tot februari 1964 zijn in de zogenaamde Schaar van On rust de oostelijke uitloper van de vloedschaar van de Roompot, opval lende wijzigingen opgetreden. Die Schaar van Onrust werd hier en daar ondieper en smaller. Dwars door de Hompels ondiepe plaatsen tussen de zuidelijke vloedschaar en de noor delijke ebschaar van de Roompot heen vormt zich een nieuwe, secun daire ebschaar. Dat zal zich nog voortzetten. De verwachting is zelfs dat de vloed- en de ebgeul zich hier op de durr tot één geul zullen gaan verenigen. In het Westgat de noor- Voor de kust bij IJmuiden sloeg za terdagmiddag omstreeks drie uur een loodsjol waarmee drie man on derweg waren van de loodsboot „Deneb" naar een te beloodsen schip, in stormweer vol met water. Het bootje kapseisde. De drie opvarenden vielen in zee. Zij waren uitgerust met zelf-opblaasbare zwemvesten. De loodsboot „Deneb" wist de drie man ondanks het zeer slechte weer te vinden en aan boord te nemen. Op Elbe Zaterdagavond is het op de Elbe tussen Hamburg en Cuxhaven tot een scheeps- botsing gekomen tussen het vrachtschip Vera en een Duits kustvaartuig, dat on middellijk zonk. De kapitein van de kus- ter kwam om, 3 mam worden vermist. De zware regenval, gepaard met hevige storm, die de afgelopen dagen ook Enge- land heeft getroffen, heeft in Wales en in het noorden van het land tot over stromingen geleid, die een ware ramp I dreigen te worden. Talrijke wegen en ook verscheidene spoorwegverbindingen zijn afgesneden en in enkele graafschappen ligt het weg verkeer praktisch geheel stil. Zes brug- I gen werden weggeslagen. delijk gelegen geul in de mond van de Oosterscheide in het brede bin- nengebied van de Oosterscheide en in de verbindingsgeulen tussen Room pot en Westgat waren over de pe riode 1961 tot 1963 de bodemveran- deringen gering. staat, dat de invloed van de afslui ting van het Veerse Gat op de bo demfiguratie in de Oosterscheide be- Noord-Be veland. Dr. J. M. E. Engelen tijdens feestavond overleden Dr. -J. M. E. Engelen, directeur van de Nederlandse Export Papier Fabriek N.V. is vrijdagavond te Nijmegen over leden tijdens een feestavond voor het personeel die werd gehouden ter gele genheid van het feit dat hij zondag 70 jaar zon worden. Dr. Engelen kreeg landelijke bekendheid toen hij enkele jaren geleden uit eigen privévermogen 100 aandelen ten bedra ge van 350.000 stortte in een fonds dat vermogensaanwasdeling voor zijn personeel beoogde. In zijn dankwoord tot het personeel, enkele ogenblikken voordat hij overleed, vertelde dr. Enge len ter gelegenheid van dit feest nog eens 100 aandelen uit eigen vermogen aan het fonds te hebben overgedragen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1