CENTRIFUGE- ►de MUL kaarsen Streekverbeteringswerk slaat aan bij Walcherse bevolking Voor 1965 wordt 72.500,- geraamd DE VEY MESTDAGH AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN o.v.v. MARKTBERICHTEN KWALITATIEF GOEDE DIEREN OP ZEVENTIENDE NAJAARSVEEMARKT J. F. Rouw De krant kunt U niet missen Geen dag! ^^SS^SSP^-. i. r.tpxxgrjs vrijdag ii december 1964 ^''sse/ Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WERKPLAN IS VEELOMVATTEND Het streekverbeteringswerk op Walcheren slaat aan bij de bevol king. Tot deze conclusie komt de commissie bij het afsluiten van het eerste volledige jaar, dat de streekverbetering „draait". „We kunnen spreken van veel begrip en belangstelling van de zijde van de bevolking", zo vat rijkslandbouw- consulent voor de Zeeuwse eilan den ir. H. P. de Bruin de reeds be reikte resultaten samen. De streekverbetering Walcheren startte officieel in juli van het vo rig jaar. Men verwacht dat er zes of zeven jaar mee gemoeid zal zijn. In 1963 werd het werk met 10.000 uit het centraal krediet voor streekverbete ringen momenteel zijn er dat negen tig in ons land gestart. In 1964 kon over 40.000 worden beschikt en voor volgend jaar wordt een bedrag van f 72.500 geraamd, te verdelen over de afdelingen landbouw, tuinbouw, vee teelt, huishoudelijke voorlichting en agrarisch-sociale voorlichting. De streekverbeteringscommissie spreekt de verwachting uit, dat dit niveau ook de eerstvolgende jaren gehandhaafd zal kunnen blijven. merhandmh mh mh mh mh mhmm Het werk draait nu zo langzamer hand op volle toeren. Dit jaar konden twee huishoudelijke voorlichtsters worden aangesteld. Ook werd er een assistent aangetrokken. Voorts wordt het team nog uitgebreid met een extra tuinbouwvoorlichtster. Inmid dels is een werkplan voor 1965 ge reedgekomen. Dit plan moet nog door de provinciale landbouwvoorlichtings- raad worden goedgekeurd. Zo is het momenteel met de afzet van uien op Walcheren moeilijk ge-, steld. Getracht zal worden om in sa menwerking met de coöperatieve veilingvereniging Walcheren tot een gunstige oplossing van deze aange legenheid te komen. Evenals dit het afgelopen jaar het geval is geweest, zullen de fokveedagen inmiddels getiteld „Walcherse dagen" in 1965 weer een breder karakter dra gen. Het ligt in de bedoeling om te komen tot één fok- en controlevereniging voor heel Walcheren, waarbij aan de vereniging een stimuleringspremie zal worden ver strekt. Volgens de streekverbeterings commissie is het nodig te komen tot een concentratie van de registratie en een bundeling vein de melkcontrole. Ter verbetering van de kwaliteit van de vee stapel zal diepvriessperma uit de gebie den van hoogwaardige K.I.-beren wor den geïntroduceerd. De activiteiten van de streekverbete ringscommissie zullen zich in 1965 voor wat betreft de tuinbouw moeten richten op het animeren en verder invoeren van intensieve teelten, waardoor onder meer een juiste verdeling van de beschikbare arbeidsuren wordt bereikt. Hierdoor kan het arbeidsinkomen belangrijk toene men. Daarbij zal vooral veel aandacht moeten worden besteed aan teelten die ook winterwerk geven. Aan de kwaliteit van de produkten zal meer zorg moeten worden besteed. De laatste jaren is sterk gebleken dat alleen hoogwaardige tuinbouwprodukten goed worden betaald. Voorgesteld wordt vol gend jaar enkele steekproeven te nemen op de veiling te Middelburg. Men zou dan de aanvoerders van de beste partijen willen belonen. TF.RNEl IZEN Landbouwstudiedag Veiligheidsdag Tot de activiteiten, die voor de deur staan, behoort de veiligheidsdag. Deze wordt op 16 december in het veilingge bouw te Middelburg gehouden. Aan de hand van kaarten, foto's, dia's on der meer verstrekt door het veiligheids instituut te Amsterdam zullen leer lingen van landbouwscholen en boeren van een en ander op de hoogte worden gebracht. Voorlichtingsdienst, politie en arbeidsinspectie zorgen voor nadere uit eenzettingen. In januari zal in verband met de toenemende mechanisatie in de land- en tuinbouw een financieringsmid dag worden belegd. Dat gebeurt in sa menwerking met de standsorganisaties. Tjjdens do algemene, vergadering van de vereniging van bedrijfsvoorlichting op 5 januari wordt de voorjaarsmecha- nisatie van de bietenteelt aan de orde gesteld. Volgens de agenda volgt op 13 januari te Oostkapelle een voorlichtings vergadering over de uienteelt. Op deze bijeenkomst, die uitgaat van de Neder landse uienfederatie, zal de heer D. Hooghiemstra spreken over de bestrij ding van de uienvlieg en de mechanisa tie van de uienteelt. Dat zijn slechts enkele activiteiten. In vijftien van de negentien gemeenten op Walcheren worden verder praatavonden gehouden over de teelt van voedergewas sen, de vruchtwisseling en de wissel bouw. Dan zijn er de talloze demonstra ties, de excursies, de wedstrijden en de gespreksgroepen, waarmee nieuwe tech nische mogelijkheden op verschillende terreinen onder de aandacht van het publiek worden gebracht. Maar de streekverbeteringscommissie denkt nog aan veel meer andere dingen. Druipkaarsen Gotische kaarsen Bolkaarsen Vlamkaarsen Spiraalkaarsen Blokkaarsen Bellamypark 45-58 - Vlissingen Middelburg Van Benthem JulUng: positie Ikonen. 10.00—12.30 en 13.30— 13 00 uur: City: films aardrijkskundig jeugdcentrum. 8.45 uur. 11.00 uur. 13.00 uur cn 14.45 uur, Electro: Tarzan wordt getart. 14 jaar. 19 30 uur: City: Banco Bangkok pour O.S S. 117. 20 uur. 14 jaar. De Schakel: lezing van de beer Andre Lehr voor het Natuurkundig Gezelschap Middelburg. 8 uur. Vlissingen Alhambra: Het meisje, dat de Eifeltoren stal, 20 uur, 14 jaar. Luxor: Kasteel In Zweden. 20 uur, 18 jaar Con certgebouw: Sint-Nicolansbljccnkomst intern, ver. Phllatellca, afd. Vlissingen. 20 uur. Souburg Sporthal Van Doornlaan: Prov. tentoonstelling van pluimvee, sierduiven en konijnen Goes Grand: Mr. Stanislas, geheim agent. 20 uur. 14 Jaar; Schuttershof: K.V.P vergadering, afd. Goes, 20 uur. Ycrscke Restaurant Nolct: Vergadering „Schuttevacr". afd Bevel and en 20 Krulnïngen Ons Dorpshuis: Belcanto-con cert ..Apollo" en ..Crescendo". 20 uu Schore Verenigingsgebouw: Gezinsavond afd. Blezellnge van de Z.L M 19 30 Heinkcnszand Zaal Hoondert: Uitvoering Euterpe. Terncuzcn Luxor: De val van Rome. 20 Oostburg Ledeltheater: Opvoering Cad- zandse spel „Jaontje", 19.30 uur. Axel Het Centrum: Voordracht Hélène Oosthoek over „Amerika zoals het ls" voor Z.V.U., 20 uur. Gereformeerde kerk: Uitvoering „Oer Messias" door chr. gem koor „ASAF". 20 uur. Tliolen Hof van Holland: Gezinsavond Z.A.R Tholen cn St.-Phillpsland, 20 uur. St.-Annaland De Gouden Leeuw: Avond boerenpartij. 19.30 uur. Haamstede Hotel Bom: Lezing drs. A. C. Drinkwaard „Op en rond het water" voor "t Nut en Vogelwacht. Bergen op Zoom Roxy. Het rendoz-vous in de nacht. 20 uur. 18 jaar Luxor: Plan tage Tamarinde, 20 uur, 14 jaar. De huishoudelijke voorlichting legt in 1965 het accent op de woninginrichting en het verkeer in de woning in verband met de besparing van arbeid en tijd van de huisvrouw. Op aanraden van de landbouwconsu- lent is op Walcheren en sinds kort ook op Tholen een groep boerin nen bezig om, geassisteerd door de huishoudelijke voorlichtsters, kosten- en arbeidsvergelijkingen te maken tussen de verschillende werkmetho den. Door dit onderzoek, dat uniek is in Nederland, wil men trachten de meest rationele werkmethode op op huishoudkundig terrein te ontdek ken. Recreatiemiddag De agrarisch sociale voorlichting om vat volgens het werkplan 1965 onder meer de organisatie van een recreatie middag. De P.J.G.-afdeling Aagtekerke zal bij die gelegenheid een forum hou den over landbouw en recreatie. Tussen de lagere landbouwschool te Middelburg en de lagere landbouwschool te Ruurlo zal een uitwisseling van een week tot stand worden gebracht. Ook de lagere landbouwschool te Oostkapelle denkt aan een dergelijke uitwisseling. Met de jongerenorganisaties uit Walche ren zal getracht worden een uitwisseling tot stand te brengen met de jongeren organisaties uit de Wieringermeer, de Haarlemmermeer of West-Brabant. De ion gerenorganisaties hebben verder het idee geopperd om met een oriëntatierit, waarin de landbouw centraal zal worden gesteld, een bijdrage te leveren voor het contact stad-platteland. Ook ligt het in de bedoeling deze winter te starten met een jongerencursus over het toekomstige ondernemerschap. Duivententoonstelling te Biervliet Zeeuws-Vlaamse landbouwstudie clubs en de rijkslandbouwvoorlichtings- dienst houden op donderdag 17 decem ber een voorlichtingsdag over de „nood zaak en bezwaren van chemische mid delen". Deze dag zal worden gehouden het Luxortheater „Hotel Rotterdam" te Terneuzen. Na het openingswoord van voorzitter A. Ramondt, zal ir. L. T. J. M. de Wit spreken over „Probleem stelling". Prof. dr. M. F. Mörzer Bruijns zal hierna een inleiding houden over „De invloed van chemische bestrijdings middelen op de planten- en dierenwe reld". Drs. S. L. Wit zal na de pauze de toepassing van bestrijdingsmiddelen uit het oogpunt van de volksgezondheid aan de orde stellen, 's Middags zal ir. M. Heuver spreken over „Toelating en het gebruik van bestrijdingsmiddelen", waarna ir. H. J. de Bruijn een toespraak zal houden over „Verantwoorde toepas sing van chemische bestrijdingsmidde- in de landbouw". Atletiekvereniging „Scheldesport" houdt 2de Zuiderparkloop »e Terneuzense atletiekvereniging ..Scheldesport" organiseert op zater dag 12 december aanstaande 'n twee de Zuiderparkloop. Behalve voor K.N.A.U.-leden staat deelname ook open voor niet aangesloten sportbe oefenaars. Dc aanvang van de wed strijden die plaatsvinden in het Ter neuzense Zuidersportpark is be paald op kwart over drie. Voor de eerstaankomende senior heeft de Provinciale Z'eeuwse Courant een wisselbeker beschikbaar gesteld. De wedstrijden openen met een loop voor de junioren en scholieren over 700 meter. Inschrijvingen hiervoor zijn reeds ontvangen van alle Zeeuwse verenigingen en enkele Brabantse deelnemers. Bij de senioren, die 5000 meter moeten afleggen, is o.m. als deelnemer ingeschreven de a-klasser J. van Eekelen van Thor (Roosen daal), die het Cas Mulder van Dyna mo wel lastig zal maken. De kamp bij de a-junioren (afstand 3000 me ter) zal zich voornamelijk afspelen tussen J. Polvliet (A.V. '56) en I. Lu- teijn (Marathon). Wies van Houte (Hulst), onlangs de best geklasseerde Nederlandse junior bij de cross van „Le Soir" in Brussel, is favoriet bij de b-junioren (2000 meter). Aan de loop voor scholieren wordt deelge nomen door een afvaardiging van de ambachtsschool uit Goes. Behalve de P.Z.C.-wisselbeker voor de eerstaankomende senior heeft de gemeente Terneuzen een wisselbeker beschikbaar gesteld voor de best geklasseerde vereniging. GEEN RENTELOOS VOORSCHOT MEER VOOR WATERLEIDINGMIJ. Bij dc Tweede Kamer der Staten-Gene- raal is een wetsontwerp ingediend, waarbij de wet van 16 mei 1934 wordt ingetrokken. In deze wet wordt bepaald, dat een renteloos'voorschot van het rijk aan de n.v. waterleidingmaatschappij „Zeeuwsch-Vlaanderen" te Terneuzen wordt verleend. Als motief voor de trekking van de wet geven de minister van financiën en de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid op, dat de n.v. geen behoefte meer heeft een renteloos voorschot. Bezoek gemeentelijke badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen te Terneuzen en Sluiskil werden in de maand november 1964 als volgt be zocht: Terneuzen 1481 (vorige maand 1943); Sluiskil 857 (vorige maand 1065). Sl.UIS Gymnastiekuitvoering De jaarlijkse uitvoering van de gym nastiekvereniging „Willen is Kunnen" te Sluis zal dit jaar voor de sen gehouden worden op donderdag 1' cember. Deze uitvoering zal gegeven worden in het r.-k. parochiehuis. BIERVLIET Uitvoering „Harmonie' De koninklijke muziekvereniging „Harmonie" te Biervliet houdt za terdag 12 december a s. haar jaar lijkse uitvoering in de zaal van ho tel „De Vriendschap" te Biervliet. Het muzikale gedeelte van deze uit voering wordt verzorgd door de mu ziekvereniging en door de jeugddrum band. Verder verleent de Rederijkers kamer „Nut en Genoegen" uit Schoon- dijke aan deze uitvoering haar mede werking. Opgevoerd zal worden „De familie Gregory", toneelspel in 3 be drijven. De postduivenvereniging „Hoop" Biervliet hield dezer dagen haar jaar lijkse clubtentoonstelling in de zaal van café „Willem Beukelszoon" te Biervliet. Als keurmeester trad op de heer J. Tholenaar uit Oud Vossemeer. Bij de duivinnen werd het kampioen schap behaald door de heer C. Brevet te Biervliet, bij de doffers door de heer W. de Jonge te Biervliet. De ver dere uitslagen luiden als volgt: Oude duivinnen: le pr. C. Brevet te Biervliet (kampioen), 2 W. de Jonge, Biervliet, 5 M. Deveneijns, IJzendijke 4 Th. de Boevere, Biervliet, 5 G. Bracke, Biervliet. Jarige duivinnen: le pr. M. Cortvriendt, Biervliet, 2 Th. de Boevere, Biervliet, 3 R. Blomme, Biervliet, 4 gebrs. De Dobbelaere, Biervliet, 5 M. Devenijns, IJzendijke. Jonge duivinnen: le pr. L. Bracke, Biervliet, 2 W. de Jonge, Biervliet 3, J. de Krijger, Biervliet, D M. Deve neijns, IJzendijke, 5 M. de Regt, Bier vliet. Late duivinnen: le pr. Ch. van Vooren, Biervliet, 2 gebrs. De Dobbe laere, Biervliet, 3 M. de Regt, Bier vliet, 4 M. de Regt, Biervliet. Oude doffers: 1 R. Blomme, Biervliet, 2 Ch. van Vooren, Biervliet, 3 D. Schil- leman, Biervliet, 4 C. Brevet, Bier vliet, 5 J. de Vos, Biervliet. Jarige doffers 1 A. Boeije, Biervliet, 2 C. de Regt, Biervliet, 3 gebrs. De Dob belaere, Biervliet, 4 A. Boeije, Bier vliet, 5 J. de Krijger, Biervliet. Jonge doffers: 1 W. de Jonge, Bier vliet (kampioen), 2 J. van Ee, Bier vliet, 3 P. van der Linde, Biervliet, 4 J. Ducheine Biervliet, 5 A. d. Puy Biervliet. Late doffers: 1 C. v. Vooren Biervliet, 2 gebrs. De Dobbelaere, Biervliet, 3 P. J. Dingemanse, Bier vliet. 4 W. de Jonge, Biervliet. I OOSTBURG Polygoonavond te Oostburg Woensdagavond heeft de heer Ph. Bloe mendaal onder auspiciën van de Z.V.l. in hotel „Dc Eenhoorn" te Oostburg interessante, voordracht gehouden over „het ontstaan van liet polygoon-film- journaal". Dc heer Bloemendaal is hoofdredacteur van het journaal, dat wekelijks als Nederlands nieuws in de bioscoop vertoond wordt. Speker stelde, dat wel degelijk onder scheid gemaakt moet worden tussen het bioscoopnieuws en het televisienieuws. „Deze avond had beter kunnen heten- Philip Bloemendaal vertelt over eigen werk", merkte spreker niet zonder hu mor op, want de redactie van polygoon krimpt voortdurend in. dit mede door de televisie. De wekelijkse redactieverga deringen hebben veel weg van een alleenspraak. Door zijn betoog steeds te kruiden met humor wist de heer Bloe mendaal zijn gehoor uitstekend te boeien. Met de film „35 jaar filmjournalistiek" illustreerde hij het ontstaan en de ge schiedenis van het Nederlands journaal. Na de pauze toonde de heer Bloemen daal het verschil tussen de normen, die men in Nederland en die welke men in het buitenland aanlegt bij het beoorde len van journaalfilms. Daarbij werden films vertoond, die Polygoon niet naar de filmkeuring had gezonden, daar ze of niet geschikt waren of niet door de spreekwoordelijke beugel konden. Na nog enkele vragen beantwoord te heb ben, vertoonde de heer Bloemendaal enkele aktuele kleurenfilms. De heer C. A. van der Made, vertegen- woordiger van de Z.V.U. in West-Zw.- Vlaanderen, dankte de heer Bloemen daal voor zijn buitengewoon boeiend be- Hedenavond zal de heer Bloemen- spreken in het „Sociaal gebouw" de n.v. Stijfsel- en Glucosefabriek te Sas van Gent. Postzegelclub bijeen De maandelijkse bijeenkomst van de postzegelclub „Het Land van Cadzand" in „De Eenhoorn" te Oostburg werd zeer druk bezocht door filatelisten uit de gehele streek en uit België. Er was een zeer uitgebreide veiling, zodat de le den een ruime keus konden maken. De leden werden bovendien in de gelegen heid gesteld om in te schrijven voor de grote tentoonstelling, die 26 en 27 maart gehouden zal worden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de ver eniging. Bejaardenmiddag In het Nederlands hervormd jeugdcen trum te Oostburg hield de O.V.V. dezer dagen een feestelijke bijeenkomst voor de Oostburgse bejaarden, die de socië teit bezoeken. Naast enkele voordrach ten door dames van de O.V.V. was er goochelaar, die de vele aanwezigen goed wist te amuseren. Vanwege het minder goede weer werden de bejaarden met auto's opgehaald. AARDENBURG „De Missers" schoten raak In het Sportpaviljoen aan de Heren- dreef te Aardenburg werd dezer dagen een schietwedstrijd gehouden tussen de luchtbuksverenigingen „De Missers" uit Aardenburg en „De Liefhebbers" uit Sluis. De 5 beste prestaties van iedere vereniging werden in aanmerking geno men voor het bepalen van de uitslag. Aardenburg kwam met 12 en Sluis met 13 schutters uit. Deze eerste wedstrijd in het nieuwe seizoen werd een over winning voor „De Missers" met 38 pun ten. De uitslagen waren: „De Missers": C. van Hermon, 169 p.; L. van Kruljs- sen 167 p.; J. Kloosterman 162 p.; K. de Koeyer 160 p.; W. Kloote en J. de Cocq elk 158% p. Totaal 816 punten. „De Liefhebbers": F. Descamps 159 p.; C. Blaakman 159 p.; C. Ekkebus 154 p.; G. Crooijmans 153 p.; H. Bauer 153 p. Totaal 778 pnt. De winnende vereniging kwam in het bezit van een verzilverde standaard. De beste schutters van elke club ontvingen een herinneringsmedaille. Na afloop werd op de gelukskaart ge schoten met als winnaar de heer Kloosterman van „De Missers". Burgerlijke stand HTJIAZ. Geboren: Ilse R. H. M-. d. v. P. de Koeler— de Puysselcyr; Marc A- B- E-. z. v. E. Sa- man— Ka*: Eric P. C. r. v. P. de Brouwer— Pluljm: Patrick F. M.. z. v. H. Loeele—Ver tinden; Veronique G. M. M-. d. v. 7. de NIJ» Vereecken: Monique P. M.. d. v. B. Plavei de Bruijn. Ronald L. A., r. v. J Cornellwei» Mangr.us. Rita I. R.. d. v. A. Delaruelle— d'Hondt: Maria A. J.. d. v. W. v. Trooet— Jonkheijm: Gertrude J., d. v. P. SijeHelr- man; Rudolf J. A. C z. v. C. Bleebroeck— KJnt; Karina A. d. v. L. MangnusStaal; Petra M. R-. d. v. J. de Bakker—v. Puljvel- de, Petrus J. A. M.. z. v. E. Hoel—Geerarda: Veronique E. M. L-. d. v. L. de Maayer— Vlasveld. Getrouwd: H. Kant 20 Jr en M. v. d. Waart 21 Jr; H. Metsers 31 Jr en M- Pleters 22 Jr. P. Oele 33 jr en R. Steijaert 25 Jr; J. Maes 26 jr en I. Pteavet 23 Jr; C. Steenstraten 41 jr en T. Struik 30 jr: C. de Vetter 31 Jr en E Nijs 15 Jr. Overleden: P. v. d. Brande. 70 Jr. e. v. J. Overmeeren: C. de Jonge 80 Jr; P. v. d. Kruisen 57 Jr; P v Arenthals 92 jr; A- de Klerk 60 Jr. C. v. Wesemael 81 Jr. e. v. F. Voet: J. de Bakker 59 Jr: M. v. d- Pas 64 Jr; C. Eeseling 74 Jr. e. v A. Freljser; E. Haak 55 Jr. e v C. de Marée; Th. v. Helsland 75 Jr, e. v. M. de Cauwer; J. Leenknegt 54 Jr. e. v. M. Hlllebrandt: A. Boddaert 66 Jr, e. v. L. Bockstael; P. Manni 82 jr, wedn- v. E. den Haan. 10 december. Golden Delicious I 00-85 36. 75-80 37. 70-75 33-34. II 85 40. 80-85 27—42. 75-80 13—32. 70-75 14—32. 65-70 11-21. 60-C5 6—15. IID 6. 1H grof 6—16. Ill fijn 6. Cox Orange Pippin II 65-70 46. 60-65 23—25. 55-60 6. IID 6. III grof 6. III fijn 6. Winston I 75-80 41, in grol 22. Lombarts Calville II 80-85 12, 75-80 13, 70-73 15, 65-70 7. 60-63 6, IID 6. Ill grof 6. III fijn 6 Jonathan II 80-85 12. 75-80 6—12. 70-75 6—13. 65-70 8—12, 60-65 6— 12. IID 6. III grof 6. III fijn 6. Goudrenetten I 90 26. 85-90 22—24 80-85 24. 75-80 22—23. 70-75 18. 65-70 15—36. II 90 22. 80-85 12—22. 75-80 19—21. 70-75 14—17. 85-90 30. IID 7. UI grof 12—13, III fijn 6. Doyenne du Comlce I 80 75. 75-80 80. 70-75 78. Hl grof 55. VEILING 8T--MAARTENSDIJK. Uien. bonken 20.06. middel 21. drielingen 17,01 pickles 21.15. aanvoer 27 ton Aardappelen: Bintjes 12—11.60. bonken 14.10 Furore 12.40. Aanvoer 24 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT 4381 kg exportgamalen 1.90—2.2!82 kg schar. 178 kg bot. 19 kg wlJUng, 595 kg ka beljauw. 296 kg schol. 88 kg ongesorteerde In Axel: Uitslagen VEILING VV-Z-B. GOF.S teocmber Appelen: Cox Orange Pippin I 80-85 67. 75-80 68 67. 70-75 «2—63. 65-70 17. 60-63 31—33. 55-60 22. KL- II «0-85 53. 75-80 S3. 7U-::. 49. 65-70 «2. «0-65 25. 55-60 16. grof 1229. fijn 713. Goudrenetten KI- I 85-90 25—27. 80-85 24— 27. 75-80 20—2'. 70-75 18—19. 65-70 13—14. IID 7. KI- II 85-90 21. 80-85 21. 75-80 19. 70-75 14—15. 65-70 7—13, III grof 9.80—12. III fijn 7. kroet CJ90 Jona than KL. I 80-85 13, 75-80 18. 70-75 20 65-70 16—20. fO-65 14—16. IID 6. KL. II 80-35 13. 75- 80 13. 70-75 19. 65-70 12. 60-65 6. Coldrm Deli cious KL. 1 85-90 34—40. 80-85 34 —44. 75-80 40—45. 70-75 33—42. 65-70 18-32. 60-65 18-20, IID 7. KL II 85-90 19-28. «0-85 27—31. 75-80 27—36. 70-75 1834 65-70 17—2 60-65 7-14. III grof 7JO-16. IQ fijn 7—7.30. kroel '.90— 7. Zoele Ermgaard KL II 65-70 3». 90-65 32. 50-55 18 grof 24. fijn 12. Lom arta Calville KL IJ 60-85 12—16. 75-80 17. 70-75 7. 65-70 7. fiö-65 7. UI grof 7.50. III fijn 7. Glorie van Holland KL II 75-80 13. 70-75 12. 60-70 7. IID 7. Diverse appelen, kroet 6.90 Peren: Comtme de Paris KL. I 75-80 28. 70-75 26. 65-70 23. 60-65 16. KL U 70-75 23— 24 65-70 22. 60-65 19. 55-60 6. grof 10 Saint Remy KL I 80-90 20-24 70-80 26, 60-70 22— IID 10. KL. II 80-90 20. 70-80 25. 60-70 21. grof 17—18. fijn 13 Gleser Wildeman KL. I 60-70 48. 60-60 31. IID 18. grof 17—25. fijn II. Conférence KL II b 27 III grof 45. III fijn 33. Doyenne du Cornice KL II 85-90 73—76. 80-85 7680. 75-80 79—81. 70-75 80—83 65-70 74—75. D «0-65 56-81. IID 37. III grof 67—72. Hl fijn 4449. kroet 16—25. Tot hard fruit 16 500 kisten. Maar aanvoer sloeg geen records Op de gebruikelijke datum de tweede donderdag van december ls gisteren op het marktplein van Axel de traditio nele najaarsveemarkt gehouden. Wet houder M. L. M. Ysebaert verrichtte gis terochtend namens het gemeentebestuur de officiële opening van de jaarmarkt, die dit jaar voor de zeventiende maal plaatsvond en waarvoor weer tal van vee- en varkenshandelaren en landbou wers van heinde en ver naar Axel wa ren getogen. De grote belangstelling noemde de heer Ysebaert een goed voor teken voor de handel die stond te ge beuren. De vice-voorzitter van de jaarmarkt commissie, de heer L. de Regt, wees er op dat de tweede donderdag van decem ber ieder jaar belangstellenden tot van boven de grote rivieren naar Axel lokt. Hij kwalificeerde het aangevoerde vee als ,luxe artikelen, waarvan er in Ne derland veel te weinig zijn". Een stel ling, die de heer De Regt bewees door er aan te herinneren dat voor leder ge ëxporteerd geslacht rund er vier mogen worden geïmporteerd. De kwaliteit van de aangevoerde runderen liet weinig of niets te wensen over. Kwantitatief bete kende de aanvoer echter geen record. De handel kenmerkte zich door een leven dig karakter. Wethouder Ysebaert reik te gistermiddag de prijzen uit aan de eigenaren van de bekroonde dieren. De uitslag van de keuringen was als volgt: P. T .T.-collecte -T.-o op. HULST Emiel Coots voor het Vrouwengilde De bekende troubadour van het Vlaam se lied Emiel Coots trad dezer dagen in „de Graanbeurs" te Hulst op voor het vrouwengilde. Op geestige en vlotte wjjze bracht Emiel Coots zijn programma, waarbij hij zichzelf op de gitaar begeleidde. Volksliedjes die de toehoorders een vensles meegaven en welke tévens „sappige Vlaamse leut" naar voren brachten. Er waren ook vele jonge leden aanwe zig. VOOR BEDRIJVEN EN FABRIEKEN IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. HEBT U VUIL OF AFVAL? Wij halen dit regelmatig op. Schrijf onder opgave van soort en hoeveelheid onder no. B 93, bur. P.Z.C.. Terneuzen. Waarna U prijsopgave ontvangt. BILLIJKE PRUS. LUXOR THEATER TERNEUZEN Vanaf vrijdag 11 t-m. woensdag 16 december, aanvang 8 uur, brengen wij een der grootste films van het jaar met: SOPHIA LOREN - ALEC GUINESS - STEPHEN BOYD - JAMES MASON - MEL FERRER in de overweldigende BRONSTON-produktie „DE VAL VAN ROME" In technicolor. De meest opzienbarende film over de triomfen en de ondergang van het machtige Romeinse im perium. Uit de pers: een kolossale film welke tot de beste gerekend mag worden van wat ooit gemaakt is. Zondagmiddag één voorstelling. Aanvang 3 uur. Toegang 14 jaar. Gezien de grote lengte der film heeft het film verhuurkantoor de prijzen verhoogd en is er op zondagmiddag één voorstelling om 3 uur. Bespreek tijdig uw plaatsen. Tel. 2041. LEDEL THEATER OOSTBURG ZATERDAG 12 - ZONDAG 13 - DINSDAG 15 DECEMBER, 8 uur, brengen wij in West- Zeewsch-Vlaanderen een der nieuwste films van het seizoen met: STEVE MCQUEEN - JAMES GARNER - JAMES DONALD e.v.a. in de groot ste TECHNICOLOR: „DE GROTE ONTSNAPPING" naar het beroemde boek van Paul Brickhill. Het ware verhaal van een groot bijna onmogelijk avontuur tijdens de 2e wereldoorlog, in het best bewaakte krijgsgevangenkamp in Duitsland. DE PERS: „Een film die wij iedereen aanbevelen om te gaan zien". „Deze film mag niemand mis sen Toegang 14 jaar. Zondagmiddag één voorstelling: aanvang 3 uur Gezien de grote lengte der film heeft het filmver huurkantoor de prijzen verhoogd en is er op ZONDAGMIDDAG slechts één voorstelling om 3 uur. Bespreek tijdig uw plaatsen. Tel. 2735 (01170). DE INSTUIF organiseert a.s. zaterdagavond, 12 december, aanvang 8 uur, in gebouw „DE SCHAKEL" een filmavond, en presenteert U de mooie Cefa-film: VRAAG ZEVEN. i de pauze optre- Ook al uw vrienden en vriendinnen zijn welkom. Weer of geen weer et altijd weer is het altijd MIELE SCHARF A.E.G. HOOVER ZET ROBUSTA ACME PON BICO Vlooswijkstraat 79 Telefoon 3066 Makelaarskantoor Westkolkstraat 42. Terneuzen, tel. 01150-3270 Hypotheken tot 90 Financieringen Verzekeringen cut BARNF.VELD. Coöperatieve Vrloaw riervelllUK Me. Aanvoer 414.835 »tules. handel ntttijf Prijzen m Kulden* per 100 «tuk*' eieren van 48-53 Kr. 12.32-12.85: eieren van 53-58 Kr. 12.78—1337; eieren van 58—63 er 13.43—14.16: eieren van 63—60 gr. 14—1435. ElrrvellInK 8.B.F. Aanvoer ca- 300.000 «tule*, handel kalm. Eieren van 37—13 Kr 9.75—12.25: eieren van 53—68 gr, 1231—13.02; eieren van 53—63 gr. 13—14.02, eieren van 63—72 gr. 14,11—15.29: eieren van 88—02 gr 16.60—17.3ö. Eendeneieren van 62—65 gr. 9.99—11. eendc- eleren van 66—69 gr. 11.69—1231. AFDELING VETVEE: vette runderen (4 tanden en meer): la. slagerij Plasschaert, Axel; lb. Den Ha mer en Zn., Zaamslag; lc. P. den Ha mer, Axel; 2a. R. Blankaert, Axel2b. Eiermarkt Barneveld vJiïaSSfkmt iwe, fcmta,: 1. Blankaert. Axel. *c-prij» 2.47-2.32. Ossen met tanden: la. J. de Klerk. veiling krabhendijke a» Hamer. Zaa™i.g; 3b. J. de ÏV«bai 22-27. 75-80 24—29. 70-75 20—30. 65-70 14—20, 60-65 614. IID 6. II 85-90 15. BO-85 13-19. 75-80 14—20. 70-75 12—19. 65-70 12, 60-65 6. Klerk, Zaamslag. Ossen met twee tanden: 2. H. Verstra ten. Axel. Ossen met vier tanden: 1. A. M. Bertou Oostburg; lb. H. Picavet en Zn., Hulst; lc. P. Coene en Zn.. Koewacht; 2a. P. Coene en Zn., Koewacht; 2b. W Rade makers. Sas van Gent; 3a. P. Coene en Zn., Koewacht; 3b. J. den Hamer, zaam slag. Dikbillen zonder tanden: 1. Van Wetjk. Sluiskil. Vette koeien: J. van Duyse. St.-Jan- steen (eerste prijs): 2 H. B. Picavet en Zn., Hulst; 3. T. Pieters. St.-Jansteen. Vette schotten: 2. R. Picavet, Hulst. AFDELING FOK VEE: Runderen met twee tanden: 1. H. Pica vet. Hulst. Picavet. Westdorpe. Graskalverën (groot): 1. E. en R. Pica vet. Hulst: 2. B. Plasschaert, Graauw. Graskalveren (klein): 1. E. en R. Pica vet, Hulst: 2. E. en R. Picavet, Hulst; 3. E en R. Picavet, Hulst. Stieren zonder tanden: 1. E. en R Pica vet. Hulst; 2. E. en R. Picavet, Hulst. Schoonste groep fokvee (minstens vier stuks): E. en R. Picavet, Hulst. AFDELING VARKENS: Schoonste vleesvarken pietrain: L R. Blankaert. Axel- Zwaarste varken: 1. E. Hoefijzers, Hulst. AFDELING PAARDEN: Ponies: 1. Alberts, Koewacht. Shetlandse ponies: 1- C. van de Vree- ken, Stoppeldijk. KAMPIOENEN: Kampioen fokvee meer dan twee keer gekalfd: B. Plasschaert. Graauw. Kampioen dikbillen: Van Wijk, Sluiskil. Kampioen ossen: M. Bertou Oostourg. Res. kampioen ossen: J. de Klerk, Zaamslag. Kampioen vette runderen: slagerij Plas schaert, Axel. Reserve kampioen vette runderen: gebr. Bossche, Westdorpe aangekocht door slagerij De Cooker. Westdorpe). Vette stier zonder tanden: fa. Van der Veeken, Stoppeldijk. Heden werd vrij on- verwaent door God van ons weggenomen in Zijn Heerlijkheid, mijn geliefde vrouw en onze lieve, zorgzame moe der, PIETERNELLA MARIA LEENDERTSE geboren Breure fn de ouderdom van 67 jaar. J. I. Leendertse. H. A. Leendertse. J. M. Leendertse- de Hullu. De begrafenis zal plaatshebben D.V. op maandag 14 december a.s. des namiddags om 2 uur te Kamperland vanaf Noordstraat 2. Op 9 december over leed zacht en kalm, ln „Rosenburg" te Loos duinen, onze geliefde broeder, zwager en oom MARINES PIETER HEYSTEK weduwnaar van C. Rutten in de ouderdom van ruim 82 jaar. Uit aller naam: C. Heystek. Wemeldinge, Irenestraat 4. De begrafenis zal plaatsvinden op 14 de cember a.s op de alge mene begraafplaats te Loosduinen om 13 uur. III jjrof 7.10—12. Cox Orange Pippin I 80-85 68. 75-80 65—68. 70-75 80—63, 65-70 4448. 60-65 32—33. 55-60 22. IID 6. III grof 23—26. Ingrld Marie I 75-80 33. 70-75 33. 85-70 25. IID 60-65 12. IID 55-60 12. III grof 15. UI fijn 12. Goudrenetten I 80-85 24. 75-80 21. 70-75 17. 65-70 12—13. no 6. Ill grof 12. Crimson Cox I 75-80 58. 70-75 55. 65-70 45. 60-45 29. 55-80 17. ID grof 14. Jonathan I 70-75 21—23, 65-70 23. 60-65 16. IID doordraai. Ill Krof doordraai. Diverse appelen: III F bl. 6. kroet bi. 6. III fijn gek! doordraai, kroet gekL doordraai Peren: Doyenne du Cornice n 80-85 84. 75-60 88. 70-75 87. 65-70 78. 60-65 64. UD 42. III grof 73, F 61. kroet 6. Conférence I 70-75 53 I 59—64. 70-75 61—65. 65-70 SS— 56. UD 80-<3 19—20. IID doordraai. III grol 26—32. IU fijn 6—8. kroet 6—8. Algemene kennisget ing. Heden is, na een kort stondige ziekte, van ons heengegaan onze lieve man en zorgzame vader, oehuwd- en grootvader WILLEM MELIS op de leeftijd van 74 jaar. Domburg: M. T. van de Velde- Melis P. B. van de Velde Vlissingen: T. M. de Ruyter- Melis J. de Ruyter Souburg: G. E Keim-Melis F. J. Keim En kleinkinderen. O.- en W -Souburg, 10 december 1964. Voorstraat 8. De teraardebestelling zal plaatshebben op za terdag 12 december as. Vertrek Voorstraat 8, des voormiddags 11.30 Heden overleed, in het St.-Josephziekenhuis. na een geduldig gedra gen lijden, onze gelief de zuster, behuwdzus ter en tante JOHANNA MARIA VAN BOVEN, op de leeftyd van 71 jaar Oegstgeest A. J. van Boven. Vlissingen: S. van Boven- Mommaas. 's-Gravenhage C. van Boven- van de Velde. Neven en nichten. Correspondentieadres: Boul. Bankert 14 ben. De teraardebestelling zal plaatsvinden op za terdag 12 december as. Vertrek vanaf het St.-Josephziekenhuis des namiddags 1.00 u. Met diepe droefheid geven wij u kennis van het overlijden van onze geliefde zorgzame man. va der. behuwd- en grootvader, MA1THIJS POLDERMANS, op de leeftijd van. 77 jaar. Zierikzee: M. E. Poldermans- Lokkei G. M. Poldermans. T. L. Poldermans-Kwaai M. J. Poldermans. J. Poldermans-Verspuij. J. A. Poldermans. C. Poldermans-Voorspui Port Credit (Canada): A. J. Hoekstra- Poldermans J. F. Hoekstra En kleinkinderen Zierikzee, 10 december 1964. Liever geen bezoek. Geen toespraken. De teraardebestelling zal plaatshebben op maan dag 14 december a.s. Vertrek van het rusthuis „Ons Huis' te 13.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17