SSBSisses Chr.- geref. kerk Zierikzee vordert Wél uitspraak over plaats bejaardentehuis Tandarts P. Blaauw te Middelburg overleden St.-Annaland verbetert verwarming raadhuis Terneuzen verzakt nog, maar minder snel oneWe reP|rnaen dekk\edea CVV Zeeland sprak in Goes over meer contacten met veehouders BILT Namen verwisselen gaat Souburgse meisjes 40 kosten ALMANAK Voor 24.000 schade bij vlasbrand Eede „Zelfstandige verenigingen moeten nu voor meer binding met boeren zorgen Resultaten Fusies i PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 7 DECEMBER 1964 HET nieuwe bedehuis van de chris telijke gereformeerde kerk in Zierikzee op de hoek van de Ze- vengetijstraat en de Marlsstraat is op het ogenblik wind- en water dicht. Deze week zaJ het glas in de vensters worden geplaatst, alank spiegelglas in sierbeton. In de west gevel zal het kunstzinnige glas-in- lood raam uit de topgevel van de oude kerk, een honderd meter ver derop, worden geplaatst. Het raam met de bijbelse tekstregel „VVjj wa ren in het vuur en in het water", herinnerend aan oorlog en ramp. Juist voor de stenge winterkou kun nen de bouwactiviteiten aan het nieu wen kerkgebouw met zjjn 870 zit plaatsen straks, van de buitenlucht naar binnen worden verplaatst. Het ziet ernaar uit, dat in de maanden juni-juli van het volgend jaar deze kerk aan opening toe is. Binnen zullen nu eerst de muren worden afgewerkt, een grote oppervlakte met blokken steen. De kerk krijgt een vloer van gebroken Bromfietser gedood bij botsing met a anhangwagen De 46-jarige fabrieksarbeider G. Egger- mont uit Westdorpe is zaterdagmorgen met zijn bromfiets bij de ingang van de cokesfabriek te Sluiskil tegen een ge parkeerde aanhangwagen gereden. Zwaargewond werd het slachtoffer overgebracht naar het St.-Elisabethzie- kenhuis te Sluiskil, waar hij ruim een uur na het ongeval is overleden. De heer Eggermont was gehuwd en had drie kinderen. Het ongeval ontstond omstreeks half zes bij de poort, die toegang geeft tot de cokesfabriek van de Nederlandse Stikstofmaatschappij te Sluiskil. De aanhangwagen stond op enige tientallen meters afstand van de fabriekspoort ge parkeerd. De heer Eggermont was fa brieksarbeider bij de N.S.M. en was op weg naar zijn werk. Hij heeft de aan hangwagen waarschijnlijk te laat opge merkt. De Souburgse meisjes J. K. en A. van S. die de politie om de tuin hadden geleid dooi hun namen te verwisse len moeten een boete van 40 beta len. Dat bepaalde de rechtbank gis teren bij de uitspraak in de veertien dagen geleden behandelde zaak. ,De officier had eveneens in deze appel zaak een geldboete van 40 gevor derd. Ook in andere appelzaken werd uitspraak gedaan. M. G. de N. uit Hontenisse wiens dag vaarding niet klopte werd vrijgespro ken. Ook R. van D. uit Koewacht werd vrijgesproken. Hij was doorgereden terwijl hfj bij een stopstreep had moe ten stoppen. J. H. S. uit Middelburg die op de provinciale weg bij Kortge- ne met zijn auto uit de bocht was ge vlogen kreeg een geldboete van 100 terwijl hem de rijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden werd ontzegd. M van de H. uit Fijnaart had volgens de rechtbank een aanhangwagentje achter zijn auto gekoppeld, zodat het balkje op twee wielen ook van ver lichting voorzien had moeten worden. Het kostte hem twee geldboetes van 10 M. van Z. uit Goes, die zijn snel heid niet aan de omstandigheden had aangepast, kreeg een geldboete van Examens Aan de katholieke universiteit te Nij megen slaagden de heren H. A. M. Ger ritsen uit Goes en J. W. M. Hermsen uit Vlissingen voor het kandidaatsexamen 2e gedeelte geneeskunde. Ds. L. G. Zwanenburg uit Stavenisse slaagde aan de universiteit van Utrecht voor het doctoraal examen theologie. Voor het examen van de door de A.N.V. „Het Groene Kruis" gehouden oplei dingscursus voor wijkverpleging zijn te Utrecht geslaagd de de dames: F. van Keulen. Wolphaartsdijk. A. Kloosterman, Colijneplaat. S. M. Slabbekoorn. Kapelle- Blezeünge. Zeeuwse Pe in Hebt U ook marxeptjit P -symmetri sche opstelling. Er blijft ook ruimte voor een liturgisch centrum, riet is verder de bedoeling dat het nog nieuwe Van Vulpenorgel uit de oude kerk naar de nieuwe wordt overge bracht. Dat zal gebeuren voordat de nieuwe kerk wordt geopend. Met de adviseur van het orgelcommissie van de hervormde kerken, de heer Lam bert Emé, organist van de Nicolat- kerk te Utrecht, is hierover reeds een bespreking geweest. Verder zul len de centrale verwarmingsinstalla tie en de verlichting worden aange bracht. ook klaar gekomen met het op trekken van de consistorie. Aan de Zevengetijstraat moet hierop nog een verdieping de kosterwoning worden gebouwd. Voor het jeugdge- bouw is inmiddels het fundament ge stort. De ongeveer 115 meter hoge toren is binnen de steigers al volledig opgetrokken. Er zullen twee luid- klokken in gehangen worden, riet is de bedoeling, dat deze op zondag voor de kerkdiensten met de hanc worden geluid. Door de jeugdvereni gingen in samenwerking met de or ganist. Een half jaar dus nog voordat dit nieuwe gebouw van de christelijke gereformeerde kerk in Zierikzee kant en klaar is. Wie verderop eens kijkt naar de grote trekankers en de scheuren in de muren van het oude gebouw zal het met de kerkelijke gemeente eens zijn, dat het hoog tijd wordt. (Foto P.Z.C.) In de nacht van vrijdag op zaterdag is in Eede (gem. Aardenburg) een hangar met vlas, gerst, haver, hooi. stro en witlof in vlammen opgegaan. Een trac tor en verschillende landbouwmachines gingen eveneens verloren. De schade wordt geschat op 24.000. De hangar was eigendom van de vlasser-tuinder P. Staelens aan de Blïndenweg te Eede. De eigenaar is verzekerd. De oorzaak van de brand is onbekend. Een woonhuis met bijgebouwen kon worden behouden. De nablussing door de Aardenburgse brandweer duurde tot en met zaterdagmiddag. Door de sterke wind greep het vuur 's nachts snel om zich heen. De spoedig ter plaatse zijnde brandweer slaagde er niét in de hangar en de inhoud daarvan, onder andere zes kuilen witlof, te redden. B. en w. St.-Maartensdijk „Elke tegengestelde mening berust op onwaarheid" B. en W. van St. Maartensdijk verklaren aan de raad nogmaals eenstemmig, dat uitdrukkelijk bij de bespreking de ker kelijke vertegenwoordigers het voorne men hebben uitgesproken om een be jaardentehuis in Sint Maartensdijk te stichten. „Elke tegengestelde mededeling berust op onwaarheid". Het college ver klaart dit naar aanleiding van de in oktober gepubliceerde brief Hervormde Stichting voor Bejaarden zorg eiland Tholen en St. Philipsland, waarin het bestuur iedere toezegging aan de gemeente St. Maartensdijk ont kent. Burgemeester en wethouders merken op dat in het raadsbesluit van 19 december 1963 uitdrukkelijk is gesteld, dat de ba rak zou worden gehuurd tot het bejaar denhuis te Sint-Maartensdijk gereed is. Ook de Eendrachtsbode van diezelfde datum vermeldt, dat een kerkelijke stich ting de oprichting van een bejaardente huis in Sint-Maartensdijk beoogt. In het raadsverslag van 30 december wordt dat nog eens herhaald en wordt ook ver meld. dat het niet gaat om een verpleeg huis. maar om een bejaardentehuis. Het raadsbesluit van 19 december is ook aan de toen in oprichting zijnde stichting toegezonden. De Kerkelijke Stichting heeft nimmer enige schriftelijke mededeling gedaan, doch het is zeer vreemd, aldus schrijven B. en W. aan de raad, dat men alle ge publiceerde mededelingen over vestiging in Sint-Maartensdijk een half jaar laat voor wat ze zijn en dan ineens met een telefonische mededeling komt, dat ze on juist zijn. De stichting deelt verder mede, dat op drie data „met alle betrokkenen" is ver- ;aderd om de bejaardenhuisvesting ter iand te nemen te zamen met de burger lijke overheid en met „Ten Anker". Burgemeester en wethouders verklaren, dat zij van geen van deze vergaderingen op de hoogte zijn geweest, laat staan daarbij zijn uitgenodigd. Het is ook wel vreemd, zo zeggen zij, dat eerst in het schrijven wordt gezegd, dat „met alle betrokkenen driemaal is! vergaderd", terwijl later het stichtings bestuur zich afvraagt „of de leden, die zich hebben beklaagd deze achtergrond wel nrpeies kenden" Wet eniee lunsr. fenoemd schrijven kunnen instemmen is, at voor de vestigingsplaats het belang van de hele streek moet gelden. Het :- dan onbegrijpelijk dat het streekbela..0 geen vestiging eist in de plaats waar de grootste bevolkingsconcentratie en ook het grootste aantal bejaarden aanwezig is. Burgemeester en wethouders verklaren nogmaals eenstemmig, dat uitdrukkelijk, bij de gehouden bespreking de Kerke lijke vertegenwoordigers het voornemen hebben uitgesproken om een bejaarden tehuis in Sint-Maartensdijk te stich-' ten. Overigens kan de brief van de' stichting voor kennisgeving worden aan-1 genomen, zo verklaarde B. en W. Tijdelijk met een speldje Een produkt van L0REAL Raad morde wat. maar: Discussie over vakonderwijs Na enig tegenstribbelen is de raad van St-Annaland vrijdagavond meegegaan met bet voorstel van burgemeester en wethouders de uitgaaf voor de uitbrei ding van de centrale verwarming in het gemeentehuls te verhogen. Er was 1500 voor uitgetrokken, in een vorige radering. Vrijdagavond vroegen b. en Ie raad nog 5851 daar bovenop. De capaciteit van de verwarming moest worden uitgebreid, omdat ook het ge meentehuis zelf verbouwd en uitgebreid wordt. Maar wat bleek nu by een nader onderzoek De verwarmingsketel is niet alleen te klein, maar ze raakt ook ■ersleten. Vandaar, dat b. en w. er een nieuwe voor in de plaats wilden stellen. De totale post werd nu ruim 7300. En daar zagen verschillende raads leden toch wel wat tegenop. Voor de heer F. J Stols (p.v.d.a.) lag de zaak eenvoudig. Hij had zich de vorige vergadering een tegenstan der van deze verwarmingsuitbrei ding getoond en vond het nog een overbodige uitgaaf. Het S.G.P.- raadslid A. J. Kurvink was er ver wonderd over, dat de slechte toe stand van de ketel nu pas aan het licht kwam, evenals de heer van Schetsen (p.v.d.a.). Burge meester H. J. Smith betoogde, dat b. en w. afgegaan zijn op de ad viezen van een deskundige en dat de bestaande verwarming toch al onvoldoende was. Alleen de heer Stols onthield ten slotte zijn stem aan het voorstel. Hij was ook tegen het voorstel een krediet van 13.000 te voteren voor de inrichting van het verbouwde ge meentehuis. Hij had met de verbou wing niet veel op, zoals hij al in een vorige vergadering had duidelijk ge maakt. De overige raadsleden konden met dit voorstel instemmen. Maar de heer Van Schetsen vroeg wel even ,Dit bedrag start toch wel vast, hoop s?" Zonder discussies legde de raad 4375 op tafel om kantoormachines voor de gemeente aan te schaffen: er il mee bereikt worden, dat de ge- eente-administratie verder gemo derniseerd wordt. Al eerder had de raad van St. Annaland een krediet be schikbaar gesteld voor de uitvoering van de vooroeververdediging van dei Johanna-Mariapolder. B. en w. vroe-1 gen nu 1480 meer, tot een totaal van: 35.880. De raadsleden hadden er geen bezwaar tegen. Nadat men in een eerder gehouden bijeenkomst de voorlopige tekenin gen had gezien voor de bouw van twee lagere scholen-in-een, gaven de heren nu de opdracht tot het vervaardigen van een definitief plan. Men trok er 7100 voor uit. derwijs in nuttige handwerken aan de openbare lagere school te beëindigen. Er is nu een bevoegde leerkracht aan de school benoemd. En indertijd was er bij de benoeming van de vakleer kracht over gesproken, dat deze be noeming ongedaan gemaakt zou wor den als het zover zou zijn. Vandaar, dat b. en w. nu met een voorstel in die richting kwamen. De heer P. van Schetsen (p.v.d.a.) voelde er echter niet veel voor. Hij voorzag, dat de nieuwe onderwijzeres, als ze handwerken moet geven aan alle zes klassen, niet voldoendë tijd overhoudt voor het ander onderwijs. Hij wilde beide leerkrachten handha ven. De heren Stols, Kurvink en A. den Engelsman (s.g.) konden zijn me ning in eerste instantie wel delen. Maar toen burgemeester Smith in zijn weerwoord de zaak nog eens de re vue liet passeren en erop wees, dat het vakonderwijs in Sint-Annaland eigenlijk altijd wat overtrokken is ge weest en de situatie nu recht kan wor den getrokken, gaf de heer Kurvink zijn mening prijs. B. en w. wilden de nieuwe onderwijzeres als proef een half jaar alleen handwerken laten geven. Bij de stemming kwam men er echter niet uit: de stemmen staak ten, drie tegen drie; de heer Scher- penisse (g.b.) was afwezig wegens ziekte. Het agendapunt werd aange houden. Te Middelburg is zaterdag overle den de heer P. Blaauw, tandarts aldaar. De heer Blaauw, die ruim 34 jaar werd, was Ridder in de or de van Oranje-Nassau en begiftigd met de zilveren erepenning van de stad Middelburg. Met de heer Blaauw is een markant in woner van de Zeeuwse hoofdstad heen gegaan, die meer dan veertig Jaar een leidende rol heeft gespeeld in het maat schappelijke en culturele leven van zijn geboorteplaats. Hij was op 12 januari 1900 geboren te. Middelburg, waar zijn vader tandarts was. Hij bezocht de r.h.b.s. en ging na het behalen van het einddiploma in Utrecht tandheelkunde studeren. Nadat hij in februari 1923 was afgestudeerd vestigde hij zich in Mid delburg. Al spoedig trad hij op de vooi- grond doordat hij als bestuurslid werd gekozen van verschillende Middelburgse verenigingen. Zo werd hij lid van het V.V.V,-bestuur, hij was mede-oprichter van Het Middel burgs Dilettanten Toneel, voor welke vereniging hij gedurende vele jaren de wierp en verzorgde, was voor een van decors ontwierp en verzorgde, was voorts een van de initiatiefnemers tot redding van de Middelburgse Schouwburg, toen deze instelling in de jaren dertig voor Middelburg verloren dreigde te gaan. Hrj werd toen commissaris van de des tijds opgerichte N.V. en bij de oprichting van de nieuwe schouwburgstichting, en kele jaren geleden was hij nog korte tijd bestuurslid. Tijdens de oorlogsjaren bracht hij een tijd door in het gijzelaarskamp in St- Michielsgestel, waarna hij na de bevrij ding zijn vele talenten opnieuw onver-1 moeid inzette voor Middelburg en Wal cheren. Hij werd bestuurslid van de Stichting Nieuw Walcheren en organi seerde als zodanig met wijlen de heerl R. de Muycnk de boomplantactie „Plant een boom op Walcheren". Als voorzitter van de herbeplantingscommissie van de Stichting Nieuw Walcheren was hij een! inspirerend voorbeeld door zijn grote werkkracht, gepaard gaande met een1 grote rijkdom aan ideeën. Zijn liefde voor de natuur kwam ook op andere wij ze tot uiting: enige jaren was hij voor zitter van de afdeling Walcheren van zijn werk in 1954 als regisseur van zeer geslaagde Zeeuwse Manifestatie voor het koninklijk paar ter gelegenheid van de afsluiting van Walcherens her stel. Voorts was hij bestuurslid van de Stichting Vebenabos te Koudekerke en Vervolg van pag. 1). Kerk De ernstigste gevallen van verzak king werden vorig jaar geconsta teerd in de 50 jaar oude R.-K. St.- Willibrorduskerk en bij tal van ge bouwen ondermeer koelhuizen en een melkfabriek aan de Temeu- zense Industrieweg. Vooral de r.-k. kerk werd zwaar getroffen: marme ren platen scheurden, het hoofdal taar helde voorover en in de vloer vielen putten van enkele centimeters diep. Sommige muren vertoonden scheuren van twee tot drie centime ter breed en zelfs bleek het noodza kelijk een kapel te sluiten en in het koor een houten vloer boven de ver zakte aan te brengen. De laatste acht h negen maanden is de roestand echter niet noemenswaard verslech terd. De getroffen maatregelen bla ken voldoende om de kerk in bruik bare staat te houden en zelfs zijn er reeds plannen voor een meer defini tief herstel. Wel is men niet hele maal gerust of de bouw van oe zee sluis ver naar het westen en van Terneuzen-kom gescheiden door twee kanaalarmen niet opnieuw een nadelige invloed zal uitoefenen. ..De definitieve vaststelling van de scha de zal wel moeten wachten op het gereedkomen vein de kanaalwerken" meent men in dit verband. NU FUSIES DE AFSTAND VERGROTEN DE coöperatieve vee aan- en verkoopvereniging „Zeeland" heeft zich vrijdag morgen op de ledenraadsvergadering in „De Prins van Oranje" te Goes bezig gehouden met de vraag, hoe in de toekomst de contacten met de Zeeuwse vee houders moeten worden onderhouden. Er is op dit si uk van zaken een heroriën tering" nodig, nu de c.v.v. „West-Nederland", wuarby „Zeeland" is aangesloten met een aantal andere organisaties op het gebied van de veehandel is samen gesmolten in één nieuwe landelijke organisatie en er fusieplannen op tafel liggen van deze organisatie om ook met de katholieke zusterorganisaties een dergelijke binding aan te gaan. Het betekent, dat de verschillende zelfstandige verenigin gen meer aan de binding met de veehouders moeten doen. Dat geldt vooral ook voor de coöpe- (andere kant zijn er veehouders, met wie ratieve vee aan- en verkoop veren i-j we te maken hebben en die geen lid zyn" zijn uitgewerkt vanwege economi scher investeringen bij een samen gaan, een betere verkooppolitiek door het wegvallen van onderlinge concur rentie en een aanzienlijke bezuiniging op de administratie door mechani satie, zo zette do heer Havinga uit- ee,n. Het is de bedoeling, «lat die samenwerking tussen beide groepen per 1 januari 1965 begint. De keuze van de rechtsvorm is nog uitgesteld. De zetel van deze nieuwe organisatie komt in Arnhem. Minder optimistische geluiden verna men wij van de eigenaar van een der koelhuizen aan de Industrieweg, j „Het afgelopen jaar heb ik tweemaal zelfs door middel van gewapend beton gescheurde ondergrondse koelkanalen laten herstellen. Beide i malen drong er na verloop van korte tijd grondwater in door, een bewijs dat ze opnieuw lek zijn geslagen. Het hele gebouw tien jaar oud ls| trouwens gaan wringen en zelfs zijn i er enkele malen platen van het dak! naar beneden gekomen". Hy zei I eerst sedert kort contact te hebben met rijkswaterstaat en nog geen toe zegging voor een regeling van de schade te hebben ontvangen. Andere betrokkenen aan de Industrieweg vertelden dat rijkswaterstaat diverse malen was wezen kflken met een ta xateur en een deskundige. Op de vraag of zij van mening waren dat de verzakkingen de laatste maanden erger waren geworden, antwoordden enkelen bevestigend. Toch was men vrijwel unaniem gerust in de afwik keling van de scnade: we zijn over eengekomen dat voorlopig niets zal worden gedaan, maar dat we wel onmiddellijk zullen waarschuwen als er onmiddellijk gevaar voor instorten mocht ontstaan. Van enkele particulieren In do oude binnenstad In Terneuzen vernamen wij nog dat in hun woningen in hot afgelopen jaar scheurtjes waren ont staan, die zjj toeschreven aan de bronbemallng. Vaak ook kreeg de bemaling de schuld van niet of niet goed sluitende deuren en vensters. Als dit inderdaad alle gevolgen van de bemaling blijken te zyn is het wel duidelijk dat met de regeling daar van belangrijke bedragen gemoeid zullen zijn. Het nieuwe kanaal zal daardoor niet alleen dagelijks breder en dieper worden, maar ook duurder dan ooit was voorzien enige tijd voorzitter van de vereniging „De openluchtspelers". In 1956 werd hij na het aftreden van mr. J. A. Dunion Tak voorzitter van de Middelburgse V.V.V.welke vereniging hij reeds jaren als viee-voorzitter had gediend. Óok in deze kwaliteit ontwik kelde hij vele initiatieven, o.a. de op richting van een Stichting Verlichting Middelburg, waarvan hij vice-voorzittcr werd. Mede dank zij zijn werk kon deze stichting een klank- en lichtspel in de Middelburgse Abdij organiseren. Bij do eerste opvoering van dit spel (in aanwe zigheid van koningin Juliana) werd hij onderscheiden met de zilveren erepen ning van de stad Middelburg. Vorig jaar nam hy mede het initiatief tot oprichting van een comité ter viering in 190.3 van het honderdjarig bestaan van de- Middel burgse h.b.s. Van dit comité was hy voorzitter. De Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer kende hem de zilveren erepenning toe voor zijn werk ten dienste van het V.V. Ook in de kringen van zjjn beroepsgeno ten nam tandarts Blaauw een opvallen de plaats in. Vele jaren was hij hoofd bestuurslid van de Nederlandse Maat schappij tot bevordering der tandheel kunde. na de reorganisatie van deze in stelling werd hij vertegenwoordiger van de afdeling Zeeland in het vertegen woordigend college, voorts was hij o.m. lid van de raad van beroep van de Maat - schappij, na de oorlog bekleedde hij vela jaren het voorzitterschap van de 'afde ling Zeeland, was nu nog vice-voorzitter en tevens erelid. Lange tijd ook was hij bestuurslid van het Tandheelkundig controle instituut en enige trjd iid van de Centrale Ziekenfondscommissie der Maatschappij. Sinds maanden liet zijn gezondheid te wensen over, hetgeen er toe leidde dat hij zich uit diverse functies moest terug trekken. Ook was hij gedwongen zyn werk als tandarts neer te leggen. Zijn familie en vele vrienden hoopten, dat hjj na een herstel in staat zou zyn nog enkele taken te blijven uit voeren, maar helaas bleek zijn gezond- r> heid zo aangetast, dat herstel uitbleef. ripfrïTl een moeilijk ziekbed, kwam za- terdagmorgen vroeg het einde, het einde van een man die van de vroege ochtend tot de late avond heeft gewerkt voor de gemeenschap. Zijn dood betekent een verlies voor velen met wie hij in grote vriendschap en met niet aflatende toe wijding heeft samengewerkt. De begrafenis is vastgesteld op woens dag a.s., 's middags één uur. In het St.-Josephzlekenhuis te Vlissln- S;en is vrijdagavond overleden de 23- arige Spaanse zeeman Antonio Garcia Olivares. Deze matroos, opvarende van de Nederlandse coaster „Juplter" r» j.. r, j- in oj(thuishaven Deufzyl) was in de nacht ging „Zeeland De directeur van dejEr zal nog bekeken worden op welke 1964. Daarin werd melding gemaakt van van vorige week zaterdag od zondag op c v.v. „West-Nederland",, de heer P. manier men deze voorlichting het bestel het feit, dat deze periode voor de C.V.V. de rijksweg van Vlissingen naar Mid- Havinga attendeerde daarop toen hijkan brengen. „West-Duitsland" een recordjaar is ge-1 delburg gegrepen door een personcn- vrydag een overzicht gaf van de weest. De geldomzet steeg van aato 5 H v Er was uiteraard op deze vergadering ook een „balans" van de zaken uit het afgesloten boekjaar april 1963mei 1964. Daarin werd melding gemaakt van Spaanse zeeman aan gevolgen ongeval overleden KANTOORTJE UITGEBRAND In Middelburg is in de nacht van vrij dag op zaterdag een houten kantoortje dag op zaterdag een houten kantoortje uitgebrand, dat toebehoort aan de firma G., een kistenfabriek. De oorzaak is onbekend en de schade kon nog niet worden berekend. In het kantoortje wa ren verschillende kantoorbehoeften on dergebracht. De brand werd ontdekt door een zoon van de heer G. De brand Is omstreeks kwart over drie vrijdagnacht ontstaan. Het kantoortje staat achter het Oud;door ie nemen: „we werken Amemuidse voetpad. 'kelijk veel papieren leden. nieuwe situatie. Hij vond het nuttij dat bijvoorbeeld het bestuur van c Zeeuwse vereniging één keer pi maand vergadert. Naar de menlngi n van de heer Havinga moet de ver- Pf heer P, Havmga gaf de vergadering eniging de afstand tussen de grote eep. overzicht van de stand van zaken ,i„ bij de fusieactivlteiten. Sinds mei van dit jaar zijn de verschillende regionale coöperaties samengebundeld in een „Coöperatieve Vleescentrale nieuwe stijl" Hij stipte de motieven voor dit samengaan nog even aan: onderlinge concurrentie, bepaalde tegenstellingen in verschillende secties, die een eensge zind optreden in de weg stond. Nu men een half Jaar samenwerkt, kon de heer Havinga concluderen, dat de structuur wijziging Inderdaad gebracht heeft wat men ervan verwachtte. Hij maakte er melding van. dat de financiële resulta- die periode „zeer bevredigend" coöperatie en de individuele veehou- ders meehelpen „opvangen". Van daar, dat het bestuur op de hoogte moet zijn van de ontwikkelingen, die zich op het commerciële "terrein voordoen en dat moeten kunnen doorgeven aan de veehouders. Daarop werd in de gering bezochte vergadering ingehaakt. Voorzitter Joh. Dalen' meende, dat een dergelijke Zeeuwse verei blazen. Ook het" adviserend bestuurslid, rijksveeteeltconsulent ir. W. Harmsen ten vond meer voorlichting nodig. Voorzitter *'ln Van Dalen was van mening, dat hel De plan ik zaak is om onder meer de ledcnk'St e ratieve v t liet En 1 1 de 27.400.000 gulden naar 33.500.000 gul den (22 procent) en de financiële resul taten waren eveneens bevredigend. In de afdeling varkens werden 38.876 stuks verhandeld, tegen 40.898 dieren in het boekjaar 19621963. De runderom- zet bereikte een recordhoogte van 35.746 dieren, een stijging met ongeveer 5000 of 16 procent. Voor de export werden dit jaar 1322 stuks fokvee verladen. In totaal werden 20.855 schapen verhan deld legen 27,436 dieren in het vorig boekjaar. Er zijn in totaal 2607 leden aangesloten bij de c.v.v. „West-Neder land". Voor Zeeland is dit aantal 437 &d5Lrtcïe'99V°™?k™ "StUcFl1" 5930 runderen. 717 schapen. hLS vrf^rn^embfr^S'.n-" De vergadering deed ook nog enkele staande in restaurant Nolet te Yerseke huishoudelijke /aken af. De contributie de jaarvergadering. Drs. M. C. Verburg, voor het L.C.C. werd bepaald op 350.1 directeur van het E.T.I. voor Zeeland, nieuwe „Coöpe-!Tot bestuursleden van de c.v.v. „Zee-ihoudt een lezing over ..enkele vragen om een fusie land" werden herbenoemd de heren D. rondom het Zuidbevelandse kanaal er r-k. /iisterorga- rickk - te Wntcrlnndkerkje en J. de We- de mossel- en oestercultures. De verga- w-WelUnggroepduwen te Kerkwerve. 1 dering begint om 8 uur. Het slachtoffer was ongehuwd. Zijn fa milie is via de geestelijke van het r.-k. zeemanstehuis Stella Maris te Rotter dam op de hoogte gesteld. De „Jupiter" was na het ongeval van de ligplaats Vlissingen uitgevaren naar Engeland. Drs. M. C. Verburg spreekt in Yerseke voor Schuttevaer Min de afdeling de Bevelanden van de Ko- Man zwaar gewond bij oversteken rijksweg onder gemeente Eede De 59-jarige transportondernemer R. Corns uit Aardenbtirg is vrijdagavond op de ryksweg onder Eede door een be stelwagen gegrepen. Het slachtoffer werd in zorgwekkende toestand over gebracht naar het St.-Anthoniuszlekcn- huls te Oostburg. De man stak voor zijn woning aan de rijksweg de weg over. De bestelwagen was eigendom van de wasserij P. uit Middelburg. Ds. M. Boot nam afscheid van Gapinge In een geheel bezet kerkgebouw van de gereformeerde kerk te Gapinge heeft ds. M, Boot zondag afscheid genomen. tot 38. Zoals bekend heeft ds. Boot het beroep aangenomen, dat de gere formeerde kerk van Oudewater op hem heeft uitgebracht. Na afloop van de dienst sprak als eerste ouderling D. Louwerse, die de predikant dank bracht voor hetgeen hij in de af gelopen periode van ruim zes jaar voor de gereformeerde kerk van Gapinge had verricht. Ouderling Louwerse liet de scheidende predikant toezingen ge zang 11 vers 2. Ds. S. van Wouwc uit Serooskerke sprak een dankwoord namens de clas sis Middelburg. De heer G. de Vos deed dit namens de hervormde gemeente van Gapinge, waarbij hij de samenwerking tussen de hervormde gemeente en de gereformeerde kerk benadrukte. Als laatste sprak burgemeester A. de Kam namens de burgerlijke gemeente Vrou wenpolder. Ds. Boot had voor ieder van de spre kers een persoonlijk dankwoord. Hier na was er gelegenheid afscheid te ne men van deze predikant. VERWACHT ZACHT Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen of motregen. Matige tot krachtige, aan de kust krachtige tot hard zuidwestelijke wind. Zacht weer. ZON EN MAAN 8 december Zon op 08 35 onder 16.29 Maan op 12.10 onder 20.12

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2