N.V. DE HOOP Krappe sluitende begroting 1965 in Zoutelande CA Schouwen- Duiveland had gunstig boekjaar OMEGA Overleg over Zwinweg is thans nog gaande WERKNEMERS Noodzakelijk, dat meer recht wordt gedaan aan de recreatiegemeenten AGENDA REFERATEN OVER FINANCIËN BIJ WEST-ZEEUWS-VLAAMSE C.B.T.B. ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN maandag 7 december 1964 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE) ZEEUWSE COURANT NOG GEEN KAPITAALWERKEN f Advertentie i B. en w. van Zoutelande zijn er in geslaagd de gemeenteraad een sluitende begroting 1965 aan te bieden met een bedrag aan onvoor zien van 1.973,In de toelich ting wijzen b. en w. er op, dat na genoeg geen nieuwe kapitaalswer- ken in deze begroting zijn opgeno men. Dit zal bij afzonderlijke wij ziging plaatsvinden. Ook voor het dekken van de uit die uitgaven voortvloeiende kapitaalslasten en overige materiële uitgaven dient over de post onvoorziene uitgaven te worden beschikt. Bij enige aan zienlijke kapitaalswerken, aldus b. en w., zal dit bedrag lang niet voldoende zijn. Aangezien de be groting echter sluitend moet zijn, is een hogere raming niet moge lijk, zo zeggen b. en w. in hun toe lichting. Het college zet uiteen, dat een slui tende begroting slechts verkregen kon worden met inachtneming van de grootst mogelijke beperkingen. Alleen het nodige is in de begroting opgenomen, daar met de huidige middelen geen enkele luxe is geper mitteerd. Daarom is er geen reden tot optimisme, veeleer tot pessimis me, aldus het college. Op de kapitaaldienst zijn slechts enke le bedragen opgenomen; te weten tot verkrijging van gronden in de uitbrei dingsplannen 100.000,voor voorzie ningen aan het parkeerterrein in de Duinweg 6000.Tegenover dit laat ste bedrag staat de beschikking over een reserve van 4000,Voorts staat op de kapitaaldienst het plan voor de tweede zuiveringsinstallatie 3000. „Derhalve nog geen enkele investering van belang. Deze zijn niet opgenomen teneinde de goedkeuring op de begro ting niet langer dan nodig is op te hou den", zo schrijft het college. Voorts wijst het college er op, dat in de begroting rekening is gehouden met de gevolgen van de z.g. trend-verhoging 1964 ad ongeveer twee procent. Het is niet uitgesloten, dat het uitkeringsper centage va nde algemeneuitkering uit het gemeentefonds voor 1965 nog zal worden verhoogd. Dit zal alsdan een meevallertje betekenen. Regionale leergang A.N.W.B. in Goes In de Prins van Oranje te Goes zal de A.N.W.B. woensdag a.s. een regionale verkeerstechnische leergang houden. Tijdens deze bijeenkomst, die om kwart voor tien 's morgens begint, zullen het woord voeren: ir. H. M. Goudappel, hoofd adviesbureau voor verkeersonaer- zoek en verkeersplanning over „Ver keersplanning in kleine en middelgrote steden", ir. J. D. Spaargaren, adjunct- directeur van gemeentewerken van Arnhem over „Vormgeving van kruis punten in steden" en de heer W. W. Kou- denburg, waterbouwkundige bij de af deling wegen der directie van de water staat over „Vormgeving van toegangen en uitgangen van autosnelwegen". Voorts zullen nog twee films worden vertoond. Sinterklaas deelde G.M.C.-prijzen uit De Goese Middenstand Centrale heeft zaterdagmiddag haar Sint-Nicolaasacti- viteiten afgerond. De prijsuitreiking van de jaarlijks G.M.C.-sinterklaasprijsvraag bood daartoe een uitstekende gelegen heid. In hotel „De Korenbeurs" kreeg het allemaal zijn beslag. Van de meer dan vijfduizend inzenders waren er hon derddertig uitgenodigd daarheen te ko men: de prijswinnaars. Nadat commen tator Jan van Stee de winnaars bekend had gemaakt was het de sint zelf, die de prijzen uitreikte aan de winnaars, daarin bijgestaan door verschillende Pie- en drankjes tot vier waardebonnen van 300.tot 75,Een volle zaal was er getuige van. Toen dat allemaal achter de rug was, bezocht de sint op verzoek van de G.M.C. de kinderafdeling van het ziekenhuis „St. Joanna". Uiteraard mét de nodige geschenken oi dergezichten te maken. WETENSCHAPPELIJK 'VERANTWOORD Middelburg CIJy: Wonderful life. 8 uur. al. Van Benthem en Jutting: Ikonen- exposltie, 10-12.30 en 13.30-18 uur. Vllsslngen Alhambra: Man. vrouw en het huwelijk. 18 jaar. 8 uur. Lammcrcnburg Buurtgebouw: Bevrijdings films. 19 en 20.30 uur. Goes Grand: Man. vrouw en het huwelijk, 20 uur, 18 Jaar. Prins van Oranje: Alge mene vergadering Z.L.M., 10.30 uur. Terncuzcn Luxor: Nur der Wind, 8 uur, 14 Jaar. Sas van Gent Olympiatheater: Susanne. 7.45 uur, 18 Jaar. Zlerlkzee Concertzaalbioscoop: Mr. Stanis las, geheim agent. 20 uur, 14 Jaar. Bergen op Zoom Roxy: Kali-Yug, godin van de wraak, 8 uur, 14 Jaar. Verhoudingswet Huisvesting secretarie Drink real American Cola Veel zorg baart de financiële ver houdingswet 1960, gaat het college verder in zijn toelichting. Er wordt In Zoutelande veel verdiend aan het toerisme. De Inkomsten- en omzet belasting komt echter ten goede aan het rjjk en een gedeelte van deze belastingen komt in het gemeente fonds. Een rechtstreekse verhouding tussen de door de gemeente te beta len lasten ten behoeve van de re creatie en de inkomsten daaruit Is er dus In het geheel niet, merken b. en w. op. Zij menen, dat het drin gend nodig is, dat er meer recht wordt, gedaan aan de recreatiege meenten. Het college ziet de toekomst donker in vooral ook, wanneer het bedenkt, dat de garantieuitkering met ingang van volgend jaar (1966) met eenvijfde deel zal verminderen en zo vervolgens elk jaar tot en met 1970 nog telkens met éénvijfde gedeelte. Zo stabilisering der uitgaven al mogelijk zou zijn. aldus b. en w., inkrimping daarvan is ten enen male onmogelijk. Het college acht een spoedige wijziging der wet op dit punt. alsmede op andere onderdelen dringend noodzakelijk. Zorgen heeft het college ook over een verdere afname van het strand in de richting van Biggekerke. Strand, aldus b. en w„ Is van groot belang voor vele Inwoners. Naar hun mening zal het ryk hier voorzieningen moeten treffen. Voorts wijst het college er op, dat de huisvesting van de secretarie veel te wensen over laat. Wanneer tevoren voorzien was geweest, dat de tijdelijke huisvesting van zulk een langdurige aard zou zijn, dan was hierin zeker op andere wijze voorzien. Uit een en ander blijkt, dat het uitblijven van een beslis sing met betrekking tot het al dan niet doorgaan van de gemeentelijke herin deling in vele gevallen remmend werkt Ook al zijn wij voorstanders van het behoud van de zelfstandigheid voor de gemeente Zoutelande, toch zouden wij op een spoedige beslissing in dezen willen aandringen. Voor vele zaken ls het van belang te weten waar we nu eindelijk eens aan toe zijn, stelt het college vast. Ondanks dat, zo wordt vervolgd, wordt er toch gestaag door gewerkt Vele werken blijven er nog uit te voe ren Voor 1965 hebben o.m. speciale aandacht van b. en w.: verbetering riolering Duinweg. Bosweg en verbin dingsstraatjes: het verkrijgen van wo ningwetwoningen, realisering van het zomerwoningenterrein, aanleg van par keergelegenheid en de bouw van een tweede zuiveringsinstallatie, fit de toelichting blijkt verder, dat b. en \v. het voornemen hebben het ver enigingsgebouw aan een particulier te verhuren met recht voor de verenigin gen om er tegen de huidige tarieven gebruik van te kunnen blijven maken. Alvorens een en ander uit te werken zal nagegaan worden of de zaal kan worden ingericht van het gymnastiek onderwijs ten behoeve van de school kinderen. RAAD GOES OVER AANKOOP VAN HUIZEN EN GROND Op de agenda voor de eerstvolgende ver- adering van de raad Goes 16 decem- er staan weer verschillende voorstel len tot de aankoop van diverse panden en stukken grond in het kader van sa nering en uitvoering van uitbreidings plannen. Zo willen b. en w. voor de reali sering van het uitbreidingsplan „Valcke- slot 1" de woning Oude Singel 60 aan kopen, voor het tot stand komen van het uitbreidingsplan Noord de wonin gen -s-Heer-Hendriksklnderenstraat 66 en M Smallegangebuurt 61. Om het uitbreidingsplan Zuid 2 te kun nen realiseren is het noodzakelijk, dat de gemeente een paar stukjes grond in eigendom krijgt bij de 's-Gravenpolder- seweg. Er is een stukje tuin nodig om het deel van de Heernisseweg tussen Oostsingel en Nachtegaallaan te verbre den en voor de uitvoering van het plan Noord moet de gemeente ook over een paar stukjes grond aan de J. A. van der Goeskade beschikken. Vandaar, dat er voorstellen op de agenda staan om die panden en stukjes grond te kopen. TEVREDEN JAARVERSLAG Raad Retranchement In bedrijf en gezin Inkomensverwerving boerenbedrijf Tijdens de vrijdagavond in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg ge houden ledenvergadering van de afdeling West-Zeeuwsch-Vlaande- ren van de C.B.T.B. werden twee korte referaten gehouden, die bei de betrekking hadden op de finan ciële zijde van bedrijf en gezin De eerste inleider, de heer W. de Wolf uit Goes gaf als agrarisch sociaal voorlichter zijn inzicht over de in komensverwerving in het boeren bedrijf. Hij behandelde hierbij de onderdelen van het inkomen van de boer, de onderdelen van de prlvé-behoeften van het gezin en gaf een beschouwing over de verhou ding van inkomsten en behoeften. Op al deze onderdelen gaf hij een goed in zicht op het verschil enerzijds en het ver band anderzijds t jssen de bedrijfseco nomische boekhouding en de fiscale boekhouding. Aangaande de steeds ver der stijgende privé-behoeften liet spreker een waarschuwend woord horen er toch vooral op te letten, dat de privé-uitga- ven het inkomen toch vooral niet over schrijden en bij steeds terugkerende in tering op de kleinere bedrijven vooral zichzelf de vraag te stellen of een ver dere opvolging op dergelijke bedrijven wel verantwoord is, een probleem, dat zowel de boer als de boerin aangaat. Huishoudgeld Hierna sprak mej. J. A. Stukje, huishou delijk voorlichtster bij de streekverbe- tering Walcheren, zij gaf in het kort een uiteenzetting wat in dit verband met het huishoudgeld of zoals zij het liever be titelde de „privé-uitgaven" kon wor den gedaan. Omdat de mannen met hard werken het geld verdienen", zo stelde mej. Stukjes, „is het de taak van de vrouwen om het geld zo goed mogelijk te besturen en daarbij niet uit het oog te verliezen, dat onder privé-uitgaven alle uitgaven val len, die ten bate komen var. het ge hele gezin". Verder gaf spreekster een duidelijk overzicht van alle mogelijk voorkomende privé-uitgaven in zijn to taliteit gerubriceerd onder drie hoofd groepen, te weten: vaste lasten, huis houdgeld en reserve. Ook werd aandacht besteed aan de vraag, in welke periode het gezin het geld het meest nodig heeft. Afdelingsvoorzitter, de heer J. Quaak uit Schoondijke die deze goed bezochte werkvergadering. waarvoor ook de dames van de leden waren uit genodigd, met schriftlezing en gebed had geopend, betrok in zijn welkomst woord In het bijzonder de heer K Mal korps uit Cadzand. ambtenaar de landbouwvoorlichtingsdienst In zijn openingswoord besteedde de voorzitter verder aandacht aan de voordelen en problemen van de welvaartstijd waarin leven en waardoor mede door de so ciale voorzieningen allen in Nederland aan hun trekken komen. Niettegenstaan de het uitzonderlijk goede jaar en de goede opbrengsten van een topoogst, die onder goede weersomstandigheden binnengebracht kon worden, waar schuwde voorzitter Quaak dat toch niet de ogen gesloten mogen worden voor al datgene wat rondom ons gebeurt. In dit verband wees hij op steeds verder stjjgende inkomens in de hogere functies, hij vroeg zich af of dat ook gezegd kan worden in de land- en tuinbouwsector. Verder besteedde de heer Quaak aan dacht «an het belang van uitbreiding van oasisprodukten en de wenselijkheid van betere en vluggere afschrijvingsmo gelijkheden in investeringen. Tot slot stelde h(j dat de christelijke organisatie deze vragen moet zien in het licht van Gods woord, waarbij hij de hoop uit sprak, dat de afdeling van de C.B.T.B. een bijdrage zal mogen leveren voor de welvaart van de Nederlandse bevolking in het algemeen en voor het agrari sche gedeelte in het bijzonder. Scheepsbotsing op rede Vlissingen In de vroege zaterdagmorgen zijn in dichte mist up de rede van Vlissingen liet Noorse motorschip „Lynx" en het Nederlandse vaartuig „Ceta" met elk aar in botsing gekomen. De „Lynx" liep voor onderzoek de haven Viissingen- Oost in het Sloe binnen. Het schip heeft \an daaruit de tocht van Antwerpen naar Stavanger zaterdagavond om half acht \oortgezet. De „Ceta" kreeg geen schade. De „Lynx", groot 491 ton en eigendom van de Noorse rederij Odfjell te Bergen kwam van Antwerpen evenals de 400 ton metende „Ceta", die op weg was naar Schotland. De „Ceta" had na de aanvaring de reis al voortgezet. De bot sing ontstond omstreeks half zeven. LICHAAM AANGESPOELD Wandelaars hebben vrijdagmorgen op het strand van Vrouwenpolder een in verregaande staat van ontbinding ver kerend lichaam van een onbekende man aangetroffen. Het stoffelijk overschot, dat zeker een half jaar in het water heeft gelegen en daarna moet zjjn aan gespoeld, bevatte geen herkennings tekens. Nadat mr. A. W. Rosingh, offi cier van justitie te Middelburg, de tech nische recherche van de rijkspolitie te Den Haag en de rijkspolitie te Vrou wenpolder een onderzoek hadden inge steld, is het stoffelijk overschot zater dagmorgen in Vrouwenpolder ter aarde besteld. De gemeentegeneesheer van Vrouwen polder, de arts J. W. Oosterhoff uil Veere, verleende assistentie bij het on derzoek. De wandelaars troffen het stoffelijk overschot omstreeks elf uur 's morgens aan op het strand ter hoogte van het voormalige fort „Flensburg". Zij waar schuwden burgemeester F. G. Sprenger van Oostkapelle, die de politie van Vrouwenpolder verwittigde. De techni sche recherche heeft het onderzoek thans verder in handen. Van belang voor de recreatie De raad van Retranchement vergader vrijdagavond onder voorzitterschap burgemeester J. A. Leenhouts. De burgemeester deelde mee, dat de ge meenschappelijke regeling voor het op halen van huisvuil nog niet rond is. De gemeenten Breskens en Sluis treden niet toe. De vereniging voor Instrumen tale Muziek te Middelburg zal voor haar uitvoering op 10 december te Oostburg een subsidie ontvangen van vijf cent per Inwoner. Met betrekking tot het aanleggen van de Zwinweg. van belang voor de ontsluiting van het Retranchementse recreatiegebied, werd meegedeeld, dat er nog nader overleg Met de N.V. Bank voor Nederlandse ge meenten werd een rekening-courant- overeenkomst aangegaan tot een kre diet van 50.000 Met algemene stem men werd de secretaris-ontvanger, de heer D. J. Herrebout benoemd tot on- ven van Gedeputeerde Staten van Zee land werd de rioolbelastingverordening op enkele ondergeschikte punten gewij zigd. Vastgesteld werd een verordening tot regeling van de vergoeding var. ver plaatsingskosten. Op voorstel van b. en w. werd aan de plaatselijke V.V.V een bijdrage verleend van 700 maximaal in de kosten van een streekfolder. na dat aan de leden J. F. Kornelis en J. Versprille (beiden p.v.d.a.) nog eni ge inlichtingen waren verstrekt. Op een vraag van de heer J. P. Vercau- teren, deelde de raadsvoorzitter mede, dat de gewone subsidie voor V.V V. door dit besluit niet vervalt. Aan het comité Z.V.U.-jubileum werd een bijdrage van 1 cent per inwoner beschikbaar gesteld voor de aanschaffing van een concert vleugel. De subsidie aan het E.T.l. werd met vijf cent per inwoner verhoogd. De raad stelde een krediet van 5ÓÖ0 be schikbaar voor het leggen van een marmoleumvloer met bijkomende wer ken in de gymnastiekzaal van de open bare lagere school. De raad stelde een krediet beschikbaar van 1000 voor de aanschaffing van een schrijfmachine voor de gemeentesecretarie. Een krediet van 3000 werd verstrekt voor uitbrei ding van de straatverlichting. B. "n w. werden gemachtigd te zijner tijd de be treffende lichtmasten te doen plaatsen PAUL OUWENEEL Juwelier-Horloger OOSTBURG Goede outillage is waardevol Op voorstel van b. en w. werd besloten om het beheer en onderhoud van de weg langs het afwateringskanaal bij de kom tot aan de Zwinbnig na het aanbren gen van een gesloten wegdek cn een passende beplanting der bermen door het waterschap te Oostburg, om niet over te nemen voor zover deze weg is gelegen op het grondgebied van Re tranchement. De heer J. P. Versprille werd benoemd tot lid van de huisvestingscommissie De andere leden der commissie werden herbenoemd. Aangeboden werd de ge meentebegroting dienstjaar 1963. De cijfers van de gewone dienst waren: in komsten 174.174,31, uitgaven een be drag van 167.797,31: aldus een batig saldo van 6377,-. De kapitaaldienst gaf de volgende cijfers: inkomsten 285.141,16, uitgaven 216.048,-. batig slot 28.093.16 de coöperatie, bleef onveranderd op 14 ledenverenigingen. De omzet van de coöperatieve aan koopvereniging .Schou wen-Du iveland' beliep in het voorbije boekjaar exclu- - ief de consumptieaardappelen MET irole tevredenheid m.akl hM: ,9 e,k „amfc jaarverslag van de coöperatieve i,n- In v„r«hiller,<te toopv ereniKins .Schoo wen- D uI a n .1 G.A. te Zierlkzee in znn verslag over h« boekjaar juli lSM-jnni UjN me'-jABjGSbtstMfeTi wa> er een omret dine van een «inrtve Per.o.le ..lie va„ omret en de verkregen «nadele re- ,ri3 R!6 52 rnat,kl mel- sollalen run bevredigend maar M m,lk>. „„der vena prijren we ons gelukkig dal keen veranderingen in het „ri.speil, enkele ith.lt de ons r-1 een vieile veerriento» en de trouwde produkten is onts aan. Uil verpakkingseenhe- ondanks de burouder slechte wee— „den en omstandigheden. ze wordt opr. een omzet van merkt in het overneht. dat op de- k „„gedrukt cember aanstaande aan de orde komt Er in hc ver in de algemene vergadering. geweren op de slechte kwaliteit Er wordt in het verslag op ge we- van het graan, als gevolg van de zen. dat de waarde van een goed weersomstandigheden ..Wij zijn van geoutilleerd bedrijf duidelijk ge-'mening dat alleen door de grote ca- bleken is, evenals de noodzaak om paclteit van ons bedrijf dit jaar geen voorzieningen te treffen voor nog rampjaar" is geworden," aldus het vluggere inname en or. de opslag- verslag. ruimte te vergroten. In verband B-.j de consumptieaardappelen kwam met deze kanttekeningen brengt mc-n aar. een omzet van 9.146356 kg het bestuur het besluit van de alge-M f 902.7931. De coöperatieve telers- mene vergadering in herinnering, vereniging heeft ondanks moeiüjkhe- met 3000 ton deel te nemen in de den met kwaliteit en afzet gunstig coöperatieve opslag- en bewer- gewerkt Financieel was het voor de kingsvereniging .Zuidnederlandse leveranciers echter een slecht jaar. Opslagvereniging" te Zwijndrecht. De belangstelling voor de coöperatie- Er wordt ook gewezen op de uit- ve afzet van consumptieaardappelen breiding van de laagbouwsilo en de neemt toe. voorzieningen voor grotere ont- vangstcapaciteit. Het ledental van u£Tül0 De afdeling voerartikelen is van ge ringe betekenis: omzet 309.484 kg. be drag 134.512,23. Er is in deze sec tor sprake van een vermindering, als gevolg van de kleinere veebezetting. Niettemin: „ons deel in het verbruik is te klein" zo wordt gesteld De voor ziening van kolen liep dit boekjaar gunstig Zij verplaatste zich vooral naar de antraciet en de nootjes. De omzet 1.285.598 <g of 205.849,13. Schoorsteenbrandje Donderdagmorgen omstreeks kwart voor acht werd de Domburgse brand weer gealarmeerd voor een schoorsteen brandje in de woning van de gebroeders B. aan de Schelpweg te Domburg De brandweer heeft verschillende maatre gelen genomen, zoals het vegen van de schoorsteen. Er was geen schade. Uitslag verkoping De bestrijdingsmiddelen omzet dit jaar I 287.033,31 geven een sterke W. Mevlink. notaris te Middel- omzetstijging van 20 procent te zien. ..eeft vrijdagmiddag te Oostka- wordt financieel gezien een steeds van de .Ir.BtverliehHni;. De hc- Vee- f®"' verkocH 2 woe.nhuie-n brt»ntruker ondert.^TanlKt totaal, eauteeen wee, op de vïrwaarloo.de in Oostkapelle. Dorpstraat met De C.A. Schouurn-Duivelahd Ifiatl druk. die de Motortocht «tandaardmolen landbouwschuu: bergplaal-: erf neb echter at. waarom er niet meer maakt. De voorzitter deelde mede. dat boomgaard en tuingrond, g-oot 43 are ln de richting van coöperatieve na enkele teleurstellingen het overleg Koper werd de heer C. Kooman tesproei verenigingen gewerkt wordt, hieromtrent opnieuw gaande is. i Oostkapelle voor f 31.768. met het 008 °P de gunstige resulta- WESTDORPE Vergissing na ouderavond Na afloop van de onlangs gehouden ouderavonden van de r.-k. lagere school te Westdorpe, moest het hoofd der school, de heer E. Hendriks ondervinden dat zijn (splinternieuwe) winterjas niet meer aan de kapstok in de gang van het verenigigsgebouw te zien was. Vermoedelijk heeft iemand bij vergis sing de jas van de heer Hendriks mee genomen, want die voor het hoofd der school overbleef, lijkt veel op zijn eigen jas. Burgerlijke stand HOOFDPLAAT. Geboren: Johan T. z. v. A. Scherbeijn-v. d Getrouwd: T. Verhulst 22 J. en A. Steijaert 21 j. ZAAMSLAG Geboren: Johan M. z. v. J. Dekker-de Zeeuw: Cornelia M. d. v. C Buijze-Ver- helst: Janna S. d v. C. v Drongelen-de Jonge. Thomas z. v. T. Meertens-de Pooter: Adriaan A. z. v. J. Catseman-de Nood. Ondertrouwd: A. de Brijne 41 j. en A. Dees 31 J. Overleden: J. de Jonge 76 J. e. v M. Schee- Ie: W Dekker 66 j J Penne 77 wedn v. K. Potters: L. Kolijn 63 j. e v. C. v. d Velde: P. de Feijter 87 wedn. v. S. v. Drlel. AXEL. Geboren: Adriana d. v. G. Navest-Re- minsen; Adriana N. d. v. J. de Klerk-de Klerk; Cornelia R. z. v. C. Boelje-Scheele- MarlnuB C. z. v. A. Verschel ling-v. Cad- sand; Marianne G. H. d. v. W. Boussen- Mollet; Neeltje E. d. v. M. Jansen-Geensen. Abraham J. z. v. A. Oppeneer-de Jonge: Stanley R. z. v. J. de Poorter-Bun; Jan P. z. v. J Ypma-v. Driel; Adriana J d. v. P Platteeuw-Oele. Ondertrouwd: A. Kruislfikx 24 J er. 1 Feber 22 A Jansen van Rosendaal 31 J en P Rlnn 28 j.; L. v. Staalduinen 21 J. C. Naeije 27 W. Tieleman 22 J cn Moorthamer 22 J. Getrouwd: IC Verhelst 24 j. en C de Kra ker 27 j H. de Waal 21 J. en M Baert 2! J Overleden: H Wolfert 82 j wedn. v J de Koster: E. Hamelink 84 J wed v. K. de Koeijer: P Velleman 71 wedn. v. I. de Danschutter. L. Verbrugge 68 J e. V. J. v. Gevraagd voor onze betonfabriek voor de vervaardiging van diverse soorten betonartikelen. Wij bieden prima loon en sociale voorzieningen geen continudienst vakantietoeslag winstdelingsspaarregeling opname in het premievrije pensioenfonds moderne kantine en wasgelegenheid hulp bij huisvesting gratis 2 x per jaar bedrijfskleding Komt U eens met ons praten Wij geven U gaarne alle gewenste inlichtingen. STATIONSWEG 4 - TELEFOON 0 11 50 - 2744 Aanbesteding te Domburg De gemeente Domburg heeft donderdag in het gemeentehuis het verrichten van grond-, riolering- en bestralingswerken in het uitbreidingsplan „Poldertje West" aanbesteed. De inschrijvingen waren als volgt: F. Duijnhouwer en Zoon te Goes, ƒ70.627,F. Duinhouwer en Zoon te Goes, t 70.627,F. Duinhouwer te Goes, 75.500,gebroeders Geldof te Seroos- kerke. 78.500.firma De Jonge te Zierikzee, f80.300,Aannemingsmaat schappij „Zeeland" te Middelburg, ƒ81.500,A. van Hee te Kamperland, ƒ82.700,— J. C. de Ruijsscher te Vlis singen ƒ84.600.—: C van Wallenburg te Middelburg, ƒ88 000, M Jongepier te Serooskerke. 88.500.N.V. ELK Geleen. 90.650.I. J de Ruijsscher te Biervliet, ƒ92 100,firma Verduijn te Souburg, 94.500.— en de N.V. Aan nemingsbedrijf J. de Ouden te Biervliet, ƒ95.000.De gunning werd aangehou den. Proefboerderij door brand verwoest Een felle brand heeft zaterdagmorgen het grootste gedeelte van de proefboer derij „De Bunzing" van het instituut voor veeteelt kundig onderzoek aan de Bunzinglaan te Zeist in de as gelegd. Het vee. bestaande uit veertig stieren, een tachtigtal varkens en circa honderd koeien en kalveren kon met behulp van het personeel van de boerderij en omwo nende boeren bijtijds uit de stallen wor den gered en in de omliggende wellan den gejaagd. Een ongeveer drie jaar oude stier, die door het personeel werd gekenschetst als gevaarlijker dan een woedende leeuw, werd door de politie met enige karabijn- schoten neergelegd, nadat het 1500 kilo wegende dier in het weiland de bedrijfs leider van de proefboerderij, de heer A. Everts, op de hoorns had genomen en hem tot bloedens toe had verwond De brand ontstond vermoedelijk door kortsluiting op de hooizolder boven de stallen voor de koeien en mestkalveren, die vijf jaar geleden bt) de boerderij was aangebouwd. De Ze-ster brandweer die het vuur met zestien stralen be streed. wist het belendende woonhuis van de heer Everts en de oude boerderij te behouden De schade wordt geschat op enige tonnen. De grootste schadepost voor dit instituut is het verlorengaan het in tien jaar zorgvuldig opge bouwde proefprogramma met deze streng geselecteerde veestapel. K.N.S.M. laat 2 scheDen bouwen De Koninklijke Nederiandsche Stoom bootmaatschappijen N.V. (K.N.S.M.) heeft aan dp N.V. Scheepshouwwerf ge- hr. Pot te Bolnes opdracht verleend tot de houw van twee vrachtschepen, die be stemd zijn voor het transatlantisch ver keer. Het bouwbureau van de K.N.S.M. heeft bij het ontwerp van de schepen speciale aandacht besteed aan tijcis- en arbeids besparing. zowel wat de ladingbehande- ling betreft als de scheeps- en machine- ka merbediening. De schepen zullen een lengte van 145.5 meter en een draagver mogen van circa 10.000 ton krijgen. MARKTBERICHTEN VEILING ROTTERDAM. december Aardappelen 14. Andijvie 30—60. Bloemkool IA 6 65—82. 8 50—67. Rode kool 19. Gele kool 9—14. Gr. kool 9—14. Boeren kool 20—30. Sla IA 18-19 Spruiten schoon 19—109. IA 66—87. 2A 41—68. IB 60. 1D 75— 17 Aanvoer 33 ton Pre: 22—34 Selderij 14 22. Peterselie 16—20 Grote peen 8—13. Uien -23. geschoond 26—31. Witlof IA 73—96. 2A •0—77. IB 66—72. 2B 44—63. Aanvoer 31 ton. Black Aücante 240254. Golden Delicious 1AA 2638. IA 2282. 1B 15—18. Cox Orange Pippin 1 AA 63—75. IA 43—56, 1B 27—37. IC 15—18 Goudrenet 1AA 42—46. IA 21—40. 1B 17—25, IC 14—18- VEILING STA VENIS SE. Dien middel 24.20. bonken 24.30, drieüngea 20 10. pickles 23.30, stek 7.00—8.00. Aanvoer ton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11