Tholen trekt de prijs van bouwterrein op SPECIALE Reisschema van de P.Z.C.-tournee „Concurrentie" van goedkopere grond in Halsteren AGENDA WALCHEREN P.v.d.A. groeide tot over de 900 leden ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN Denk er om LET OP DATA EN TIJDEN DONDERDAG 3 DECEMBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT OP AANMANEN G.S.: De gemeenteraad van Tholen heelt tij dens zjjn dinsdagavond gehouden verga dering de uitgifteprijzen van ae bouw terreinen gelegen ten noordoosten van de Alolenvlietsedjjk vastgesteld. Reeds In april van dit jaar werd een prijscal- culatie gemaakt waarvan als gemiddel de prijs f 18,21 per vierkante meter bouwterrein uit de bus kwam. Deze prys werd echter voor een plattelandsge meente vry hoog gevonden, temeer daar de prjjs in het aangrenzende Halsteren aanmerkelijk lager is. Een en ander had tot gevolg, dat reeds diverse gezin nen Tholen verlieten om in Halsteren te bouwen. Aan G.S. werd dan ook gevraagd ge noegen te nemen met een prijs van 16,50 per vierkante meter bouwrij pe grond. G.S. gaan hiermee echter niet akkoord, daar zij van mening zijn dat de uitgifteprijs van bouw terrein zodanig moet zijn vastge steld, dat deze de kostprijs dekt. Zelfs komt hun de prijs van 18,21 nog te laag voor. omdat zij daarin meer dan het berekende renteverlies en 1,50 voor stadsuitleg willen doen opnemen. B. en w. zouden dan ook graag hebben willen voorstellen de grondprijs te be palen op 16,50, maar gelet op het door zij de raad de bedoelde 1,50 in de kostprijs op te nemen en het rentever lies te verhogen met 2%%. Voorts lijkt het b. en w. gewenst de complexen bouwgrond (samen 2804 m2) langs de Grindweg aan te merken als AA-ter- rein. Zonder er verder enig woord aan te wijden, ging de raad akkoord met de voorgestelde uitgifteprijzen; te weten volkstuingrond (5145 m2) van 4,50; AA-grond (4604 m2) a 24.00; A-grond (5519 m2) 22,00; B- grond (22.326 m2) f 19,50 en C-grond (14.481 m2) 18,50 Grond nodig Daar de voortschrijdende bebouwing der gemeente in noordelijke richting het noodzakelijk maakt de beschikking te verkrijgen over een aantal in het uit breidingsplan in onderdelen gelegen gronden, ging de raad akkoord tot ont eigening van een aantal percelen over te gaan. Van de heer J. J. Geluk werd een perceel grond, nodig voor de weg- verbreding van de Zoekweg, aangekocht tegen de prijs van 2631,Nadat het voorstel tot onteigening was afgedrukt, werd bericht ontvangen dat de erven Waucqueze bereid zijn hun bij de ontei gening betrokken percelen te verkopen voor de prijs van 49.972,00. Daar de ze prijs alleszins redelijk te noemen is, ging de raad met dit bedrag akkoord. Van de heer C. Bierens werd de tuin groot 38 are 30 centiare gekocht te gen de prijs van f 6,00 m2. Hierdoor wordt het mogelijk een verbinding tot stand te brengen tussen de Juli- anastraat en de Walstraat. Boven dien wordt er nabij het centrum van de bebouwde kom een aantrekkelijk bouwterrein door ontsloten. het jammer, dat eerst nu een dergelijk voor stel op tafel lag. Reeds jarenlang was deze tuin met een zekere geheimzinnig heid omweven en klare wijn werd niet "eschonken. Ook werden in het verleden uizenden guldens extra kosten ge maakt voor de riolering om deze tuin te sparen. Wethouder Jansen (a.r.) noem de het geheel een onverkwikkelijke zaak, die echter zakelijk gezien nu tot een goed eind gekomen is. Het krediet in rekening-courant met de N.V Bank voor Nederlandse Gemeenten voor jaar 1965 werd vastgesteld op 175.000,000. Medewerking werd ver leend aan de vereniging tot het ver strekken van lager onderwijs op gere formeerde grondslag voor de aanschaf fing van een tweetal gaskachels t.b.v. de school Doelweg. Aan de heren D. J. van Gorsel, M. C van Stee, M. A. Gaakeer. A. Kievit en M. H. van Oorschot werd tegen de prijs van 10,— per jaar een gedeelte viswater verhuurd. De raad ging verder akkoord met verhoging van de wethouderssalarissen tot 1980 per jaar. Gezien de financiële positie der Ieum om een eenmalige subsidie te ver lenen voor de aankoop van een concert vleugel afwijzend beslist. Burgemeester J. E. van Boeyen deel de mee, dat de heer J. II. Bal, die ruim 11 jaar zitting had in de raad wegens zijn vertrek naar Terseke ontslag als raadslid had genomen. De burgemeester bracht hulde voor de wyze, waarop de heer Bal, die zelf niet aanwezig was, de gemeentebe langen steeds heeft gediend. In zyn plaats is aangewezen de heer A. te Pas, die zjjn benoeming zal aanne men. Aanvaring voor Vlissingen Woensdagmorgen vroeg omstreeks kwart over vier is het Duitse vracht schip „Santa Isabel" van 6982 brt. op de Westerschelde voor het Roeiers- hoofd van Vlissingen in aanvaring ge komen met de Duitse coaster „Liimer- horn" van 500 brt. Beide schepen kwa men van Antwerpen. De „Santa Isabel" kon de reis naar zee voortzetten, d> „Linnerhorn" voer door naar Denemar ken, waarnaar het schip op weg was. oN\' Zijden pantoffeltje met echt bont gegarneerd. Cosy zool. In diverse mooie tinten. SCHOENENMAGAZIJN Fa. L. B. VAN HOUTE ZN. Middelburg, N. Burg 18 Terneuzen, Noordstr. 68. VANDAAG Vlissingen Alhambra: Man. vrouw en huwelijk. 20 uur. 18 laar Middelburg Electro: De man die d vocht. 19.30 uur. 18 Jaar. Van Benthero en Jutting: Ikonenexpositie. 10I2.3C 13.30—18 uur. Gapinge - Verenigingsgebouw Vertoning bevrijdingsfilms. 19 en 20.30 uur. St.-Maartensdijk Hervormde kerk: Fljdre- de ds. H Abma voor kiesvereniging S.G P 19 uur. Goes Grote Markt- °remlekeurlng lens. 10 uur Zuidzande - Hotel De Zwaan: vergadering contactcommissie van samenwerkende V-V V'b in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Schoondijke r.-k lagere school: vergade ring over E.H.B O -cursus 20 uur Bergen op Zoom - Roxy: Kali-Yung, godin van de wraak 20 uur. 14 Jaar. 'n Verruk kelijke idiote. 20 uur. a.l. Jammer GOES „Alliance Francaise": „Zigeuners" De heer Escaich, advocaat bij het Hof van Appel in Parlj. hield voor de afde ling Goes van de Alliance Frangalse in „De Korenbeurs" te Goes een lezing over de zigeuners, „een volk zonder land, dat niet kan lezen en schrijven en dat geen monumenten heeft nagelaten". Men brengt de zigeuners vaak vol komen ten onrechte ln verband met allerlei zwervers, b.v. de zgn. „thuislo zen" en een groep rondtrekkende han delaars en huis-aan-huls-leurders, de „Yenlsch". betoogde hij. De zigeuners zjjn van Indo-Europese af stamming; waar ze precies vandaan ko men is onbekend. In 800 vindt men al vermeldingen over hen in het Byzantijn se rijk; in plm. 1500 signaleert men hen in Servië. Hongarije en Duitsland. In Frankrijk. Spanje en Engeland heb ben de zigeuners blootgestaan aan scherpe vervolgingsmaatregelen: in Frankrijk worden ze nog steeds voort durend opgejaagd. In Spanje probeert men hen te dwingen zich te vestigen; er is daar ook in de buurt van Granada een zigeunervestiging met grotwonin gen. In Duitsland"zijn er ontelbaar ve len ten offer gevallen aan het nazisme; aldus de inleider. Er zijn drie grote groeperingen onder de zigeuners: de „Tziganes", met blanke huid en blond haar. vooral levend in Centraal-Europa: de „Gitanes" ln Zuid- Europa en de „Manouches". de meest geëvolueerde en rijkste groep, die zich het meest aangepast heeft aan de mo derne maatschappij, met luxe woonwa gens en vaak ook blijvende vestigingen. De zigeuners kennen strikte wetten en uitgebreide ceremoniën b(j geboorte, huwelijk en begrafenis. De vrouw heeft een volkomen ondergeschikte positie; er komen zeer weinig echtscheidingen voor en absoluut geen prostitutie. Zij zijn allen geboren muzikanten en zjjn zeer artistiek. Hun gevoel voor hygiëne is echter zeer gering, zij hebben zeer te ljjden van tuberculose en vertonen de- generatieverschijnselen. Het is dan ook de vraag, zo besloot de heer Escaich zijn betoog, of dit volk. dat de hele we reld als woonplaats heeft en de vrij heid als doel. in staat zal zijn zijn eigen karakter te handhaven". VLISSINGEN C.H.-V rouwengroep vergaderde Voor de christelijk historische vrouwen- p te Vlissingen sprak freule Wtte- 1 van Stoetwegen, lid van de Twee de Kamer over het onderwerp: politie ke vragen, die onze belangstelling heb ben. Verschillende punten, die in de laatste tijd in ons parlement oehanaeld werden, passeerden de revue. Uit de zeer goed bezette zaal kwamen enige vragen naar voren. Na beantwoording eindig de de freule met dankgebed. Vrouwenbond N.V.V. bijeen Een dezer dagen hield de vrouwenbond van het N.V.V. te Vlissingen een lorum- avond, voorafgegaan door een korte le denvergadering. Het forum stond onder voorzitterschap van do heer J. Bliek. Vervolgens beantwoordde het lOium verschillende actuele vragen, waaronder de verkeersproblemen in vlissingen Tot slot dankte de voorzitster het forum voor de vlotte wijze waarop de vragen werden beantwoord, en sloot de verga dering. Sint-Nicolaasfeest en concert V.K.M.V. lezer dagen hield de Vlissingse Kiavar Muziek Vereniging een Sint-Nicolaas feest voor de kinderen. Zowel voor de kinderen als voor de ouderen wareD er veel surprises. Het accordeonorkest heeft ook een reis naar Antwerpen ge maakt, waar het orkest speelde op een avond, georganiseerd door het Belgische Ministerie van Verkeerswezen. AAGTEKERKE Jubileumuitvoering ,Nut en Genoegen" Onder grote belangstelling gaf de ».ang- vereniging „Nut en Genoegen" te Aag- tekerke onder leiding van haar diri gent de heer F. Bakker op zaterdag 2§ november jl. in het verenigingsgebouw „Amicitia" een jubileumuitvoering we gens haar 60-jarig bestaan onder de vele liederen welke ten gehore werden gebracht, trof ons het speciaal voor dit jubileum gecomponeerd hed „Nut en Ge noegen" door de heer M. A. Romijn, voormalig dirigent van het koor De le den brachten ae stemmige zowel als de vlotte liederen van het uitvoerige pro- nma op uitstekende wijze ten ge- Tot besluit werd het toneelspel in drie bedrijven van Ch. v. d. Heuvel .Een schip vaart uit" vlot en vaardig ten to nele gevoerd. RITTHEM Bevrijdingsfilms Maandagavond werden te Ritthem de films over de bevrijding van Walche ren vertoond, waarin Kitthem ook een rol speelt. De belangstelling .voor deze avond was groot MIDDELBURG Tijdens de jaarvergadering van de P. v d. A. in Middelburg deelde voorzltier M. A I.. Hubregtse mee, dat het ledental in het afgelopen jaar gestegen is van 874 tot 913. Voorts deelde hjj m zjjn UIT HET ZAKENLEVEN Nieuwe slagerij te Koudekerke Woensdagavond werd te Koudekerke het nieuwe slagersbedrijf van de heer H. Coenen aan de Middelburgsestraat of ficieel geopend door de burgemeester van Koudekerke. de heer J. L. Dreg- mans. De burgemeester zei deze mo dern geoutilleerde zaak als een belang rijke aanwinst voor Koudekerke te be schouwen. De heer L. Lezer sprak als medeoprichter tot de vele aanwezigen. De heer J. P. Christiaansen. die namens de Koudekerkse middenstand het woord voerde, zei, dat deze winkel voor de ge hele middenstand een aanwinst is, omdat het vestigen van goede winkels de beste manier is om de inwoners aan de plaat selijke middenstand te binden. De Inrichting van het pand is geheel aangepast aan de eisen, die de koper tegenwoordig stelt. Hygiëne en schoon heid zijn samen verwerkt tot een func tionele bedrijfsruimte. De koelvitrines geven de koper een overzicht van de waren. Burgerlijke stand BIGGEKERKE. Geboren: Hans M. z. v. D. Rorije-Vcrhage. Getrouwd: J. Stroo 22 j. en L. Schreljen berg 22 J. Ondertrouwd: J. Matthtjsse 24 J. en J. Wou ters 23 J MELIS KERKE. Geboren: Jacobus z. v. J. Blaas-de Visser: Suzanna d. v. J. Geschtere-de Visser. Ondertrouwd: J. Bakker 26 J. en J Mat- thijsse 22 Getrouwd: A. Matthtjsse 27 J. en E. Poppe 22 J. openingswoord mee, dat er op het ge bied van de politieke scholing en aader- ning heel wat gehenrd Is- De heer Hubregtse noemde o.a. lezingen en cursussen, de fakkeldragersclubs (voor zover de voorzitter bekend dt eni- ,'c twee in Zeeland), de jongerengroep, Ie' drie vrouwenclubs, centrale kader cursus, terwijl tevens een der leden deelneemt aan de cursus voor oplei ding tot discussieleider. Het ligt name lijk in de bedoeling om van de f&kkel- dragersgroepen discussiegroepen te ma ken. Tijdens deze vergadering kwam ook de 1-meiviering ter sprake, dit naar aan leiding van een schrijven van het lande lijk mei-comité. Dit comité had namelijk een dalende belangstelling voor de mei viering geconstateerd, waarvoor als re denen werden opgegeven: het spreekt de jongeren niet meer aan, het t.v mei programma houdt de mensen 's avonds thuis, terwijl het bovendien steeds moei lijker wordt om goede programma's te bieden. Na overleg tussen de leiding van het N.V.V. en van dc P.v.d.A. werd besloten dat de partij zelfstandig een centrale meiviering zou organiseren, ergens in Nederland. Daar het echter niet de be doeling was om de plaatselijke oijeen komsten onmogelijk te maken, '.telde het bestuur voor om ln overleg met Vlissingen te proberen de viering voor de beide afdelingen te handhaven Als Vlissingen er niet voor voelt en ook de Middelburgse bestuurdersbond er geeD belangstelling voor heeft, zal de Mld delburgse partij-afdeling de centrale vie ring meemaken. Daarmee gingen de le den akkoord. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester, alsmede de begroting wer den goedgekeurd. Bij de behandeling van de begroting bleek, dat de oartij geheel op ae contributies drijft, waar van overigens 75 procent aan het cen trale partijbestuur afgedragen moet worden. KOUDEKERKE Sinterklaas in Koudekerke Dezer dagen heeft St.-Nicolaas een be zoek gebracht aan de gemeente Koude kerke. Burgemeester J. L. Dregmans verwelkomde hem en vroeg of hij niet te veel kritiek wilde uitoefenen op het gemeentebestuur, omdat dit het gehele jaar voor allerlei moeilijke, haast on oplosbare problemen werd gesteld De sint vertelde, dat hij gaarne aan de uit nodiging om in Koudekerke te komen had voldaan, en dat hij dit iaar te paard kwam, was om de middenstandszaken eens rustig te kunneD opnemen. Hii sprak er zijn verbazing over uit, dat er zulke mooie zaken in de gemeente wa ren. De kinderen die in grote getale aan wezig waren, kregen een complimentje, dat zij de beplanting op het dorpsplein niet beschadigden en het gazon niet als speelplaats gebruikten. „Jullie mogen straks dan ook allen in het gemeente lijk verenigingsgebouw komen om een cadeautje in ontvangst te nemen", zei de sint. Hij meende een beroep te mo gen doen op de jeugd tot het steunen van de acties die de muziekvereniging voert tot verbetering van de financiële toestand. De ouderen riep hij op zich te willen opgeven als bloeddonor bij het Rode Kruis. Onder leiding van de mu ziekvereniging werden de sint enkele lie deren toegezongen, waarna de beloofde traktatie volgde. Scheepüaartberichten Vlissingen aangekomen op 1-12: Marigo Londen. Glyfada van HulL op 2-12: Rhino van Terneuzen Vlissingen vertrokken op 2-12: Rhino naar Narvik. Glyfada naar B.-Alres. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 1- 12: Steenbergen van Le Havre. Coeta van Kingslynn Donau van Amsterdam. Despatch van Zee. Dicky van Rotterdam-Gent. Dolo res van Rotterdam-Gent. Silvretta van Rot terdam op 2-12' Rlfo-An van Barklng-Gent Batavier 3 van Vasteras, Mldas van Sevilla Lely van Hamburg. Duurt van Londen-Gent Eramy-S van Lishon-Gent. Mare-Altum van Rotterdam. Radja van Rangoon Poeldük van Le Havre. Spirit van Ipswich. Banggai van Bremen Genca van Shoreham Sas van Gent. Heemskerk van Calcutta. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 1-12 Marcella naar Rotterdam. Seabreeze i Londen. Neder-Ryn naar Amsterdam. Wodan naar Helslngborg, Martlnistad naar Lime rick. Gea-M naar Southend. Kilo naar terdam. Veritas naar Norwich. Meeuw i Dublin, op 2-12: Lutetla naar Fulham. EIs- Teckman naar Zee-Gent. Schoonebeek i Helsinki. KRABBENDIJKE Afscheid J. F. Vermeule In de raadzaal te Krabbendijke heb ben 't college van burgemeester en wet houders. de directeur en de opzichters van de dienst gemeentewerken Oost- Zuid-Beveland en het personeel van de gemeente Krabbendijke afscheid geno men van de heer J. F. Vermeule, die de gemeentelijke dienst wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd verliet. Burgemeester L. Cnossen bracht de staat van dienst van de heer Vermeule in herinnering. Reeds op 20 maart 1917 kwam deze in dienst van de gemeente Krabbendijke. hij was in hoofdzaak als sraatmaker werkzaam. De burgemeester overhandigde de heer Vermeule als blijk van waardering namens het gemeente bestuur een enveloppe met Inhoud, ter wijl mevr. Vermeule een bloemstuk werd aangeboden. Ook wethouder G. van Vel- zer nam met enkele woorden afscheid van het vertrekkende personeelslid. Na mens de collega's voerde de heer J. Schouwenaar het woord. De heer Ver meule sprak een dankwoord waarna men nog enige ttjd gezellig bijeen bleef. Spaarbank Raiffeisenbank de spaarbank van de coop raiffei senbank te Krabbendijke werd in de maand november ingelegd 378.148,13. Opgenomen werd een bedrag van ƒ421.758,92, zodat het totaal ingelegde tegoed ultimo november 10 045.087,38 bedroeg. Er werden in dezeifde maand 23 nieuwe spaarders ingeschreven. Rij kpostspaarbank Bij de rijkspostspaarbank werd te Krab bendijke over de maand november 1964 ingelegd 20.472,92, terwijl een van 28.421,22 werd uitbetaald- Studievereniging S.G.P. vergaderde De studievereniging van de S.GP. te Krabbendijke kwam dezer dagen onder leiding van de heer Joh. de Jager in vergadering bijeen. De heer W. van den Berge hield een interessante inleiding over het onderwerp „De Engelen", waar op na de pauze een levendige discussie volgde. De vergadering, die goed werd bezocht, werd gesloten door de heer Van den Berge. KAPELLE Verkoping woonhuis In hotel „De Zwaan" te Kapelle werd woensdagmorgen door notaris J. C. Kram in opdracht van de erven H. Stee- nepoorte te Kapelle publiek verkocht het woonhuis aan de Dijkwelseweg 13. groot 3 a en 45 ca. Hoogste inschrijver was de heer C. M. Hoogesteger te Ka pelle met f 9050.Koper werd de heer J. van Dillen te Kapelle voor f 10900. Gevonden voorwerpen Bij het groepsbureau van de rijkspolitie te Kapelle werden ln november de vol gende goederen als gevonden aangege ven: witte gebreide handschoen, zwart witte want. grijze plastic portemonnee met inhoud, witte wollen muts, nylon kinderwagendekje, portemonnee Inhou dende autosleutelring en een hondje met een halsband. Lezing voor glastuinders De studiegroep van de glastuinders uit Kapelle en omgeving hielden dinsdag middag in de kantine van de veiling te Kapelle weer een voorlichtingsmiddag. Als spreker trad op, de heer M. Wat- tel, hoofdassistent A van de rijkstuin- bouwvoorlichtingsdienst. De heer Wat- tel bepaalde zijn gehoor bij de grondbe- handeling in kassen en warenhuizen, speciaal na de tomatenteelt en voor het inplanten van aardbeien. Daarbij sprak hij over de mogelijkheden van grond- ontsmetting. De leiding van de samen komst berustte bij de heer A. J. Ber- man uit Kapelle die aan het begin een welkomstwoord sprak. Wintercursussen voor tuinbouwers De afdeling Kapelle en omgeving van de Nederlandse fruittelersorganisatie en de vereniging van oud-leerlingen van tuin- bouwwintercursussen za.1 maandagavond 14 december de jaarlijkse ziekten- en onkruidbestrijdingsavond houden. De heer H. J. Mandersloot van de rtjkstuin- bouwvoorlichtingsdienst zal daarbij als spreker optreden. Soaartegoed steeg BJj het kantoor van de rijkspostspaar bank te Kapelle is het spaartegoed in november met 4479.04 toegenomen. Er werden 143 stortingen gedaan tot een bedrag van 25242.30. Er hadden 36 te rug-het al ingeft plaats tot een totaal van ƒ20763.26. Er werd 1 nieuwe rekening houder ingeschreven. s-GRAVENPOLDER Gevonden voorwerpen Bij de postcommandant der rijkspolitie te 's Gravenpolder kunnen Inlichtingen ingewonnen worden omtrent de navol gende gevonden voorwerpen: een hoofd doek: een mohair sjaal; een oliebroek; een kinderwagentje; een paar dames handschoenen en een ketting. KRUININGEN Typediploma's uitgereikt Maandagavond heeft burgemeester A. Schipper aan 49 cursisten het diploma machineschrijven uitgereikt. Twee kan didaten ontvingen het diploma algemene kantoorkennis. Uitsluitend voor haar plezier had ook de 53-Jarige mej. E. W. Engelse uit Rllland-Bath de cursus ge volgd. Het diploma machineschHven werd behaald door de volgende kandida ten: T. v Dijke; J. de Graaf: F. v. d. Hart; B. J Swets; R. Swets; M. v. d. Vliet; F. Back; R. Wiegman: M. W. Bosma en C. v d Borgt, te Hansweert A. Cok: J. Dek; B. Jansen: C. Jansen; P. v. Koeveringe: F Krombeen; J. v. Langevelde: J. Nleuwenhuize, L. van Noorden; M. Suij; C. J. ten Haaf te Krulningen M. Verplanke; K. Maayen; R. Lucasse te Hontenisse. G. Schrier; J. Kopmels; J. Kamerling: A. Koeman; J. de Leeuw; N. Water man en L Waterman te Waarde. A- Lobbezoo te Krabbendijke. K. Schout; A. de Waard; E W. Engelse en J Poleij te Rllland-Bath. M. C. Nijssen: R. Scheele; P. den Toon der; S. van Velzen en R Vogelaar te Yerseke. M. van Koeveringe. Th. Lantsheer en I. Veerhoek te Schore. Het diploma algemene kantoorkennis verwierven; P. Jansen te Kloosterzande en E. Meijaard te Yerseke. BORSSELE Benoeming diaken De heer M. Quist is benoemd tot dia ken van de gereformeerde kerk te Borssele en heeft deze benoeming aanvaard. Hij komt in de plaats van de heer W. Geelhoed, die niet herkies baar was. NIEUWDORP N.C.V.B. Nieuwdorp VISMIJN COLIJN" PLAAT. Exportgarnalen. aanvoer 2966 kg. 142. harulalacamalen. 355 kg. 112. aefcar 119 kg. bot 90 kg. wijtlns 17* kg. «-hol 2SO kg. ka beljauw 466 kg aprot k*. p*Ün« 21 kg. ©ngworU-erdr vis 89 kg. VEILING BERGEN OP ZOOM 2 dcc. Rode kool 5—9. Witte kool 7—6 5av kool 7—16 Boerenkool 23 Bloemkool 9—73 Spruiten 31-13! Andijvie 54-70 Prei 13-91 Witlof 28—91 Waepeen 12—35 Breekpeen 7 —10 Uien 4—23 Coxa Oranje 13—58. Jona than 12—21 Golden Delldoua 17—41. Goud renet 17—38 Comteaae 924- bijeen De afdeling der N.C.V.B. te Nieuwdorp kwam in vergadering lijeen onder lei ding van de presidente mej. J. M Dik- kenberg. De meditatie was naar aanlei ding van 2 Kon.: 5. Spreekster van deze avond was mevr. D. A. C. Butetjn-Smit die het onderwerp „Huisarts-huisvrouw" behandelde. Een geannimeerde bespre king volgde. Op 22 dec houdt de af deling haar kerstavond. Mevr. Goeden- dorp-Blok eindigde deze avond met dankgebed. Verkiezing notabel Als notabel in de Ned. herv. kerk te Nieuwdorp is herkozen de heer L. Traas Jz. YERSEKE N.C.V.B. Yerseke vergaderde Onder leiding van mevr. De Jonge-De Jonge hield de afd. Yerseke van de Ned. chr vr bond haar periodieke bijeen komst. Als spreker trad deze avond op: ds. H J. Teutscher te Goes. Zijn onderwerp was: „Pastorale hulp per telefoon". Sa men met de beide chr. vrouwenvereni gingen ter plaatse zal een kerstavond gehouden worden op dinsdag 22 decem ber om half acht ln de „Haven". Sint zaterdag in Yerseke Op initiatief van een damescomité, dat reeds vele jaren cfe intocht van sinter klaas te Yerseke organiseert, zal de sint vergezeld van enkele knechten a.s. zaterdag weer een bezoek brengen aan Yerseke. Omstreeks 3 uur zal het gezel schap arriveren op de Dam, opgewacht door de muziekvereniging Mozart" en niet te vergeten de jeugd. Na te zijn verwelkomt zal het gezelschap, vooraf gegaan door Mozart" met drumband, de tocht beginnen naar het centrum der gemeente. Voor het gemeentehuls zal de sint worden begroet door de autoriteiten en het damescomité. Op deze plaats zal ook een zanghulde worden gebracht door de jeugd, met begeleiding van „Mozart". Verder zal de sint weer de traditionele bezoeken afleggen bij lang durig zieken. Duivententoonstelling Traditiegetrouw zal de postduivenver eniging „De Noordster" te Yerseke weer de jaarlijkse duivententoonstelling hou den in de bovenzal van hotel „Oester- beurs" en wel op zaterdag 5 december a.s. De keuring zal worden gehouden volgens het gebruikelijke tentoonstel lingsreglement. Zij omvat zes klassen. De klas-indeling is klas I: oude dof fers, klas n. oude duivinnen. klas III: jonge doffers, klas IV jonge duivinnen, klas V: jonge doffers, klas VI: jonge duivinnen Keurmeesters zullen zijn de heren J Mourik te Krimpen a/d IJssel en W. Rademakers te Veghel- O.- EN W -SOUBURG Afscheid de heer E. C. de Troije van de P.Z.E.M. Wegens pensionering heeft de heer E. C. de Troije te Oost- en West-Souburg machine-stoker in de Centrale Zee land van de N.V. Provinciale Zeeuw se Electriciteits-Mij. te Vlissingen dinsdag jl. afscheid genomen van het bedrijf. Dinsdagmorgen een groep van net centrale-personeel aanwezig in de conferentiezaal van de centrale, waar de directeur van de rZEM. ir Bogerd de heer De Troije toesprak. Spreker dankte de scheidende voor de toewijding gedurende 34 jaren, en drukte zijr spijt uit, dat de heer De Troye. die een uitstekend vakman is, hei bedrijf gaat verlaten. Hij wenste hem met zijn echtgenote nog vele goede jaren toe en overhandigde de gebruikelijke afseheidsgratificatie In dezelfde bewoordingen sprak de be drijf singenieur van de centrale, ir. J Schoonderwoerd, die de ontwikke ling van het stokersbedrijf de revue liet passeren. Namens het personeel sprak de heer Van der Plasse zijn dank uit voor de grote collegialiteit van de heer De Troije en bood een aandenken aan Namens de perso neelsvereniging sprak de heer De Kok woorden van afscheid, eveneens onder aanbieding van een aandenken. Burgerlijke stand DRIEWEGEN. Geboren: Maarten G. P. z. v. P. Goeree- Hetjnsdljk. Getrouwd: J. de Looff 21 J. en J. v. 't Hof 21 J. C. de Herder 30 J. en L. v. d. Guchte 23 J. Overleden: M. Timmerman 73 J. wed- v. J. Adriaenssens. •S-GRA VENPOLDER. Geboren: Adriana D. d. v. A. Harthoom- IJzerloo: Adriaan P. z. v. J. Allemeklnders- Abrahamse. Ondertrouwd: P. Wisse 30 J. en E. Verhage 28 J. J. v. Koeveringe 34 en A. Nijsse 28 J Getrouwd: J. v. Schalk 23 J. en J. Schijf 20 J- Overleden: A. Pannekoek 47 e. v. C. Koop- VEILING ROTTERDAM. 1 december Aardappelen 1417 Andijvie 2 27—63. Bloemkool IA S 81 e 58 72. S 44— 56. 2A 6 47-67. 7 26-43. 8 29-32 Rode kool 5-18. Gele kool 9—16- Gr kool 1315 Boe renkool 2027 SU IA 18—21 2A 11—12. Spruiten IA 54—75 2A 42—14 IB 52—66, IC 20—28. ID 66—76- Prei 12—26 Selderij 12— 18. Peterselie 16-20 Grote peen 10-14 Uien 11—25. geschoond 2635 Kroten IA 1218. Witlof IA 74—92. 2A 69—81. IB 76-64. 2B 597« Aanvoer 41 ton. Black Alicante 246— 254. Golden Delldoua 1 AA 31—48. IA 31—38. 1B 17—32 IC 12—20 Aanvoer 25 ton Goudrenet IAA 20—40. IA 21-39. IB 16—32. IC 13-14. Aanvoer 15 ton Cox Orange Pippin 1 AA 49—66. IB 37—58. IB 26-34. IC 14-20 Glo.ne van Holland IAA 25-29. IA 21-28. IB 19-24. KANAALWEG AANBESTEED IA 2225. 1B 14—21. SL Remy IA 29—33, 1B 29-30. IC 24—29. VERBREDING OOSTELIJKE In het bureau van rijkswaterstaat te Middelburg is gisteren aanbesteed het verbreden van de bestaande funderin gen en het aanbrengen van een asfalt betonverharding «>p de oostelijke weg langs het kanaai door Zuid-Beveland, tussen de Vlakebrug en de Postburg in Krulningen. De uitslag daarvan luidt als volgt: Daalders aannemingsbedrijf te Alk maar 204 600; Kon Mij voor wegen bouw te Utrecht f 210.500; firma Strij- land te Uithoorn i 21- 000 firma Van Dijk Petiet te Bergen op Zoom 215 000; M P Hol te Hulst 2)8.500 firma Var Sabben te Goes 221 000; firma Rasenberg te Breda 222.800; firma Van Noordenne te Hardinxveld- Giessendam f 225 000; firma De Oude te Biervliet f 229 000; aannemings maatschappij Zeeland te Middelburg 229.900- firma Leenhouts te Sluis 231.000. en firma Swets te Hardinx- veld-Giessendam f 234 000 Commissaris bezoekt dinsdag Zierikzee De commissaris der koningin Jn Zee land, jhr. mr A. F C. de Casembroot zal volgende week dinsdag 8 decem ber. een officieel bezoek brengen aan Zierikzee. De commissaris zal dan ver gezeld zijn van zijn kabinetchef, mr. J. de Vries. Bouw 20 woningen in Oosterland In de gemeente Dulveland zal men vol lend jaar beginnen met de bouw van luizen volgens de zogenaamde ratio- bouwmethode. De gemeente Dulveland heeft ln totaal 40 woningen toegewe zen gekregen. Besloten is van dit con tingent er 20 te Oosterland te bouwen en een even groot aantal te Nieuwer- kerk. Aanvankelijk was het de vraag welk dorp het eerst aan de beurt zou komen. Omdat Oosterland echter 27 woningzoekenden heeft tegen Nieuwer- kerk 24 viel het besluit, dat de Oos terland het eerst en wel volgend jaar aan bod zal komen. De 20 woningen in het voorlopig plan zijn ook ver scheidene garages geprojecteerd zullen worden gebouwd op een terrein ten oosten van de Molenweg tussen de windkorenmolen en de boerderij van de heer J. Dorst. In Nieuwerkerk zullen de woningen verrijzen langs de Molenstraa' (één blok van vier) en langs de School straat (twee blokken van zes en éér van vier). VEILING MIDDELBURG. loemlcoo! 2 stuki per kirt 31 -70. 4 30—63. 6 15—55. 8 12—39. 10 12—19- G!a»la 5—11 Witlof 74—69 Wijnpeen 12—11 G'&sapiDazIe 42 Wacpeen 33—3» Kroten per kg 12—14. AndijTle 12—41. Sav kool 14 1850 Boerenkool 16.50 Uien !2—28. Sprui ten ge»ch 30—84 oniteach 2362. Prei 12— 22. Rode kool 7—20 Witte kool 4—15. Glas veldsla 208—222 Bot peer. 26. VEILING KAPELLE-BIEZEL1NGE. 2 december. Industrie- en export velling Appelen Goudrenet I 85 22-24. 1 SO 24-30. I 75 23—25. 1 70 17—18. 1 65 !5. 2 S3 16. 2 Vj 18. 2 75 17. 2 70 15. 2 65 13. 2 D 3 grof 8.50 —'.3. 3 fijn 6- Jonathan I 80 14. 1 75 16. 1 70 23. I «3 21. 1 60 18. 2 80 12. 2 75 12. 2 70 doordraai. 2 65 0—12. 2 60 doordr. 2 D door- draal. 3 grof doordraai. 3 fijn doordraai. Go'den Delicious 1 85 37. 1 80 36—3S. I 75 39 —40. 1 70 37—40. 1 65 32—30. 1 60 21. 2 80 22 -28. 2 75 19-». 2 70 IS—29. 2 65 13-23. 2 60 13-14. 2 D 6—14. 3 grof 12—17. 3 fijn 6—12. Zoete Ermgaard 1 €5 45. 1 60 40. 1 55 29 Ster appel l 60 16. 1 55 14. Rode Goudrenet ex. 70 30. ex 75 36. ex 80 41. ex 85 43. Zoete Campagne 2 60 20. 2 55 16. 2 D doordraai. Coxs Orange Pipptn 1 70 53—54. 1 65 37—49. 1 60 27—23. 1 55 15—17. 3 grof 19—22. 3 BJn 6 Geplukte kroet 6. Peren: Br AJex Lucas 1 80 47. 1 75 53. 1 70 52. 1 6S 40. 2 D 11. 3 grof 950—10. St-Remy 2 80 24. 2 70 23—75. 2 60 20—24. 2 D 14. 3 grof 15—17. 3 fijn 10—13 Comtesse de Paris 1 75 25. 1 70 21—23 1 65 22. 2 75 21. 2 70 15—17. 2 65 17. 2 60 15—16 2 55 9 3 grof 10. 3 fijn doordraai Gieser Wildeman 2 60 40—42 2 50 28. 3 fijn 16. Brederode 1 75 23. 1 70 30 Pro visiepeer 1 60 28. 1 50 25 Doyenne du Corni ce 2 S0 80. 2 75 86. 2 70 85. 2 65 792 D 65- Legt pont 1 70 49. 1 65 52. 1 60 46. 1 55 35. 3 grof 18. 3 fijn 7j0 Wlnterlouwtje 1 50 26. Conference geveild op monster 1 70 51. 1 65 47—48. 1 60 44—46. 1 53 38—40. Groenteveiling Breekpeen 8.509.50 Spruit- kool 19—41. Rode kool 7.50—9.50. Aardap pels 1 13 VEILING GOES. 2 december- Kropsla C 1 8II. Bloemkool A 1 36—60 A 2 23'0. B 1 28—31. B 2 14— 25. afw. 15—18- Knolselderij 1 12—20. Selde rij 1115- Peterselie 1314. Koolrapen 7. Karnenas 18. Aardappelen 1313 Witlof A I 30—86. A 2 58. B 1 71—73. afw 50. Spruiten A I 48—51. A 2 2446. B I 20. B 2 20. Sprui ten gesch. A I 74. B 1 23 Andijvie 1 46. 2 21— 38. afw 9—20- Veldsla 2 5862. Uien gesch. 24. Kroten B 1 15. Prei A 1 25—28. A 2 23. Rode kool 1 12—13. B 1 13 Witte kool 1 8. Boerenkool 1 13—14. 2 9—13- KAPELLE. Geboren: Gerrit A. z. v. G. Deegens-v Bo ven: Catharina E. d. v. M. Goud-Coppoolse. Jacobus C. z. v. J. Dorrepaal-v Stel. Jan netje K. d. v. L. Adrlaanse-de Wolf Getrouwd: M. de Broekert 21 J. en J. v. Zweden 21 J. J. Bruijnooge 25 J. en C. Flipse 21 j. J. Quinten 19 J. en M. Kegels 17 J. J. Verhulst 23 J. en N. Zandee 25 J. M. Moerdijk 20 J .en A. Burger 22 J. WIS SEN KERKE. Geboren. Neeljte J. d. v. L v. d. Moere de Vos; Martina A. d. v. J. Geldof-Filius; Sara J. d. v. G. de Fouw-de Looff. Ondertrouwd: C. v. Boven 21 1- en L Leen- dertse 18 J. M. Kasse 20 J. en NL v. d. Heljde 19 J. C. Dekker 31 J. en J- Bouterse 24 J. C. Meulenberg 22 en L. Flipse 20 J. L. Joosse 25 J. en C. Lansen 21 J. A. Bou- wense 23 J. en M Bakker 19 J. G v. d. Klooster 21 J. en C. Slotema 19 J v. d. Endt 43 J. en J. v d. Maas 37 J. Overleden: J. de Ridder 38 J L Versluis 60 Na de vele verhalen over de films „De nacht van de konde neu zen" en „Als de kat van honk is" van de „dikke" en de „dunne' eindelijk het belangrijkste nieuws over de jeugdvoorstellingen die de Provinciale Zeeuwse Courant in de kerstvakantie ver zorgt. Nu is bekend waar en wanneer de bonnen kunnen worden ingewisseld tegen een toegangskaartje en wanneer de filmvoor stellingen worden gegeven. Opgelet dns! Hier volgt het nieuw- waar jullie al zo lang op zitten te wachten. Om met de VOORSTELLINGEN te beginnen: hiervoor heeft de P.Z.C. het volgende programma opgesteld: MIDDELBURG: ln het Citytheater op woensdag 23 en donder dag 24 december; VLISSINGEN: in het Alhambratheater op maandag 28, dins dag 29 en woensdag 30 december; in het Grandtheater op donderdag 31 decem ber en zaterdag 2 januari. Inwisseling van ie bonnen De uitreiking van de bonnen in de Middelburgse. VUssingse en Goese winkels verloopt goed. Vele kopers in deze steden zullen al voldoende oonnen hebben verzameld om voor hun kinderen toegangsbewijzen te verkrijgen Tijd en plaats voor de inwisseling van de Donnen zijn nu vastgestela Voor diegenen die nog niel genoeg bonnen hebben gespaard, wordt be' nu kon dag: op vijf december wordt de uitreiking gestaakt Tot en met vijf december kan men echter nog terecht in alle winkels die een raambiljet hebben voor het verkrijger van bonnen, die bij ■edere aankoop van minstens f 1.— worden verstrekt Voor TWINTIG GULDEN aan bonnen krijgt men een toegangskaartje voor één van de voorstellingen Voor de INWISSELING van de BONNEN zjjn de volgende data vastgesteld: SOUBURG: op maandag 7 december van 's morgens elf uur tot 's middags half één in het Zwaantje aan de Vlissingsestraat. VLISSINGEN: op maandag 5 december van s middags twee uur tot half zes ln het AN M B -gebouw, Dr. Stavermanstraat (naast de r.-k. kerk). MIDDELBURG: op maandag 7 december van 's middags twee uur tot half zes in het Citytheater. Lange Delft. GOES: op zaterdag 12 december van s middags half twee tot vijf uur in de Prins *an Oranje. I Voor f 20 aan P.Z.C.-bonnen plus een dubbeltje, dat is bestemd voor een geschenk aan de inrichting Vrederust te Bergen Of. toom. ontvangt men één toegangskaartje voor één van de P.7. C -jeugdvoorstellingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5