Sport en wedstrijden Paus Paulus gisteren in Bombay aangekomen DE BOEKENPLANK V. Dukla-Real Madrid 2-2 Ruime Belgische zege op Frankrijk Het geheim van mijn vrouw De dood in Rome 4 DONDERDAG 3 DECEMBER 1964 TUSSENLANDING IN BEIROET VERJARING DOODSTRAFFEN OORLOGSMISDADIGERS IN BELGIË VERLENGD De Belgische Senaat heeft gisteren met 124 tegen 10 stemmen en 3 onthoudin gen het wetsontwerp goedgekeurd aarbij de verjaring van bij verstek uit gesproken doodstraffen wegens oorlogs misdaden wordt verlengd van 20 tot 30 jaar. Het ontwerp werd de vorige maand reeds aangenomen door de Kamer van volksvertegenwoordigers. Het ontwerp beoogt In het bijzonder de terugkeer in België van oorlogsmisdadi gers als de Rexistenleider Leon Degrelle, die na de oorlog een heenkomen zocht in Spanje en daar nog steeds verblijft. Voor „minder ernstige" oorlogsmisdadi gers bestaan mogelijkheden tol gratie. Op grootse wijze ontvangen Paus Paulus VI is woensdagmiddag om 12.46 uur in Bombay aangekomen om het Eucharistisch Congres bij te wonen. Hjj werd direct nadat hij de Boeing 707 van de ..Air India" had verlaten kent in dit deel van de wereld hij bezoek van een kerkelijke hoogwaardig heidsbekleder. Toen het straalverkeers- vliegtuig aan het einde van de bijna 5000 km lange reis, onderbroken door een stop van 64 minuten in Beiroet, tot stilstand was gekomen, namen de eer sten van de sterke „bewakingsmacht" hun posities in. Glimlachend steeg de in het wit geklede paus uit het vliegtuig en op dat ogen blik was het voor het eerst in de ge schiedenis dat een paus Indiaas grond gebied betrad. De pontifex werd verwelkomd door vice- president Zakir Hoessein en door pre mier Sjastri. Duizenden mensen van al lerlei nationaliteiten waren toege stroomd. Langs een rode loper stonden tweehonderd bisschoppen opgesteld. De volksliederen van India en Vaticaanstad werden daarop gespeeld. Pau-s Paulus VI op het vliegveld j Fiumicino in Rome, loaar hij in het j straalvliegtuig stapte. Herdenkingszegels koninkrijksstatuut Ter gelegenheid van de herdenking 10 jaar statuut voor het koninkrijk zal van 15 december 1964 tot en met 15 januari 1965 op alle postinrichtingen in Neder land een bijzondere frankeerzegel van 15 cent zonder bijslag verkrijgbaar zijn. De zegel, ontworpen door de heer S. L. Hartz te Haarlem, toont een afbeelding van koningin Juliana. Boven het por tret van H.M. staat de tekst „Tien jaar statuut voor het koninkrijk" en er onder de jaartallen 1954-1964, de namen van de rijksdelen: Nederlandse Antillen, Su riname en Nederland en het waarde cijfer. Ook de Surinaamse postadmini stratie zal op 15 december "64 een bijzon dere frankeerzegel zonder bijslag uit geven. De zegel ontworpen door de heer Iwan Diïrosun, toont, benaive de landaanduiding en het waardecijfer, een krans van Faja Lobbi waarboven een kroontje. In de krans staat de tekst „10 jaar statuut Nederland, Suriname, Ned Antillen", eronder „1954 15 december 1964". De waarde is in Surinaamse lens 0,25 of in Nederlandse munt ,50. Ter gelegenheid van de herden king 10 jaar statuut voor 't koninkrijk zal op 14 december 1964 door de post administratie van de Nederlandse An tillen een bijzondere frankeerzegel van 25 cent (Antilliaanse munt) zonder bij slag worden uitgegeven. De prijs in Ne derlandse munt bedraagt 50 cent. Df zegel is ontworpen door de Antilliaanse kunstenaar Oscar Ravelo Nadal. Op de zegel zijn zes Antilliaanse vlaggen, die de zes eilanden symboliseren, afgebeeld. In de linker benedenhoek staat het wa pen van de Nederlandse Antillen met daarnaast de contouren van Nederland. Hierover is de volgende tekst aange bracht: ,4-0 jaar statuut" en de jaartal len „1954-1964". aw ew voor Kapitein Newman foej Amsterdam Wie van een onderhoudend, maar Wie van een onderhoudend, maar toch wel leerzaam boek houdt, is de roman „Kapitein Newman, psychia ter in oorlogstijd" van Leo Rosten, uitgegeven bij Hollandia N.V. te Baarn een goede keus. Hierin wordt verhaald van een psychiater, die in de jaren 1940-1945 in een speciaal daarvoor bestemd kamp, bijzondere gevallen te behandelen krijgt. Daar onder zitten simulanten, maar ook echt mensen, die juist door die oor log een klap hebben gekregen. Zijn taak is het, om met een kleine staf, die twee gevallen te onderscheiden en de mensen, die zijn hulp nodig hebben, te genezen. Beter gezegd weer klaar te maken voor de oorlog. Dat dit laatste hem wel eens ln con flict brengt met de hogere legerau- toriteiten behoeft geen betoog, want kapitein Newman is in de eerste plaats een psychiater en pas op de allerlaatste plaats militair. Hij weet echter het vertrouwen van zijn staf leden en patiënten te krijgen. Het boek staat vol met de wonderlijkste verhalen. Sommige erg humoristisch, andere diep tragisch. Al met al on derhoudende lectuur dus, maar zeer beslist geen diepgaande lectuur. Men wordt op een boeiende wjjze gecon fronteerd met een van de grote pro blemen. die de oorlog heeft gekend, namelijk de invloed van die oorlog op de ziel van de mens. ZO ZIJN DE BEATLES Zo zyn de Beatles nu, verzucht men, als men het gelijknamige boekje heeft gelezen, geschreven door Henk van der Meyden en Jan Langereis. Yeah, yeah. Die verzuchting zal men ook wel uiten, want deze kreten, be horend bij de langharige „muzikan ten" komt namelijk in het boekje veel voor. Een onbenullig boekje, mogen >ve wel zeggen. Allereerst de uitvoering. In een grote ster staat de titel van dit werkje, waarbij de vier hoofden van de jongelui, waarom alles sch'Jnt te moeten draaien ons bemoedigend aan staren. Het boek staat vol holle kreten als „Treedt in Beatle-land" en „Wordt Beatle-fan" enz. enz. Verder kan men lezen hoe wilskrachtig de „kevers" stuk voor stuk wel znn en welke se rieuze plannen zij hebben, als zij een maal genoeg geld van de „goedgelo vige" tieners hebben gekregen. Wy hopen, dat het geen traditie gaat wor den, dat niet minder dan 158 blad zijden tekst gewijd wordt aan teener sterren, die toch al publikatie genoeg krijgen. Toespraak Daarna richtte de naus zich tot de vertegenwoordigers "van de rndiase regering: „Wij komen als pelgrim, als een pelgrim der vrede, der vreug de. van de sereniteit en de liefde", zo zef de paus op het vliegveld. Hij zwaaide India lof toe voor hetgeen men in dit land doet voor de wereld vrede en voegde eraan toe: „Onze groet strekt zich uit tot alle landen van Azië, tot elk volk in de wereld". „Moge hen altijd bijblijven dat alle mensen broeders zijn als kinderen van God. Moge zij leren elkander liëf te hebben, elkaar te leren eerbiedi gen en de schending van eikaars na tuurlijke rechten te leren voorkomen. Dat zij in oprechtheid, in rechtvaar- im *>gen Woensdagmorgen om kwart voor vijf had paus Paulus vanaf het Romeinse vliegveld Fiumicino zijn reis naar Bom bay aanvaard. Onder stromende regen was de paus uit Vaticaanstad vertrokken, waar nog slechts weinige mensen op de been wa ren om hem een goede reis toe te wui ven. Het gevolg van paus Paulus, dat de reis naar Bombay meemaakt was reeds eerder naar Fiumicino vertrokken. Behalve de paus en zijn uit vijftien per sonen bestaande gevolg, maakten nog 61 andere passagiers de reis mee. meren deels journalisten en enkele katholieke missionarissen. KERKNIEUWS KARDINAAL ALFRINK SPRAK OP EUCHARISTISCH CONGRES i allerlei gezindte op i In elyk teke groei van de oecumenische dialoog in de geprezen als Beiroet Op het vliegveld van Beiroet werd de paus begroet door president Heloe, mi nisters en burgerlijke en kerkelijke au- riteiten. Een menigte van 80.000 mensen juichte hem toe. In een toespraak in het Frans dankte de paus voor de ont vangst. Na enige minuten rust mengde j de paus zich onder de menigte, tijdens de reis zond de paus telegrammen naar de staatshoofden van de landen, die hij Pr' loe deze wens, die enkele dagen geleden door oosterse prelaten is geuit, aan de pans zal overbrengen. De president zon de paus uitnodigen het congres zelf te, presideren. 1954 IS*** NEDERLANDSE 'ANTÏIXEN - SURINAME nederj;and' 15 c: v. Geen eerste prijs in sporttoto Het aantal deelnemers aan de sporttoto m het afgelopen weekeinde bedroeg '3.076. Aan pryzen was beschikbaar 266.810. Er kwamen géén meldingen binnen voor de eerste prijs van 146.745.50, zodat deze voor tweederde by de tweede- en eenderde by de derde prys werd gevoegd. Voor de tweede prys van totaal 177.873,33 meldden zich 13 winnaars, die bruto ƒ13.682,60 ontvangen. Voor de derde prijs van totaal 88.936,67 kwamen 132 goede inzendingen binnen. Per goed ingevulde kolom wordt netto ƒ673 uitgekeerd. Het aantal deelnemers aan de goal-tips was 187.959. Aan prij zen kwam beschikbaar 52.986,45. Slechts één deelnemer behaalde zes punten. Hij zal bruto de eerste prijs van ƒ17.622.15 ontvangen. Voor de tweede prijs meldden zich elf gegadigden, die bruto 1605,65 ontvangen. Voor de der- Real is de derde club die de kwart eind strijden van het toernooi heeft bereikt. Eerder plaatsten zich ai D.W.S. en de Westduitse kampioen 1. FC Koeln. De loting voor de kwartfinales is donder dag 17 december a-s. in Wenen. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat de Spanjaarden op het gladde, van een sneeuwlaag ontdane terrein weinig moei lijkheden met de ploeg van Dukla zouden hebben. In de 13e minuut gaf rechtsbin nen Amancio de Madrilenen met een ge- zich. Na een kwartier maakte kanthalf Geleta gelijk en 20 minuten later zorgde dezelfde speler voor een tweede treffer Kc (2—1) rechtsbi voortreffelijke voor het einde maakte rechtsbinnen Amancio, die opnieuw een ÜC 2—2) /edstrijd speelde, gelijk Het was de 64ste wedstrijd die Real Ma drid, vijfvoudig winnaar van de beker, voor de Europacup speelde. Zevenmaal speelde de ploeg uit Madrid in de strijd om de Europese beker gelijk, 45 ontmoe tingen eindigden in overwinningen en slechts 12 in nederlagen. Alleen linksbui ten Gento heeft in alle 64 wedstrijden meegespeeld. Voor amper 15.000 toeschouwers heeft het Belgische voetbalteam woensdag avond in het kille Heysel stadion van Bonn weigert aan Oost-Duitsland kredieten De Westduitse regering heeft een Oost- duits verzoek om een krediet van S0( miljoen mark afgewezen uit wraak vooi de verplichte geldinrui! voor de reizi gers die Oost-Duitsland binnen willen gaan. Het besluit, gistermorgen tijdens de ka binetsvergadering in Bonn genomen, is een vergelding voor de nieuwe els van de communisten dat alle Westduitsers en buitenlanders bij het binnengaan van Oostduits grondgebied tenminste 5 west marken moeten omruilen voor 5 oost marken. Aangezien Bonn er niet in geslaagd is Oostduitse autoriteiten van een der- gering, heeft zij besloten alle commu nistische verzoeken voor een krediet van 300 miljoen mark te negeren. niet. Vooral aanvoerder linkshalf Joseph Jurion, die zyn 50e interland voor België speelde, was daarvan de oorzaak. Steeds sterker werd het Belgische over wicht Doelpunten konden dan ook niet uitblijven. Rechtsbuiten Frans Vermey- en, die voor de rust de lat al had getrof fen, maakte dat de Belgen hun voor sprong tot 30 konden vergroten. In het bijzonder de tweede treffer van de man an het harde veld, waardoor ze maar i uit Lierse. waarmee hij drie minuten 30-zege op Frankrijk behaald. Bij de rust leidden de Belgen met 10. Beide ploegen hadden kennelijk veel last van het harde veld, waardoor ze maar, sporadisch tot werkelijk goed voetbalvoor tijd de stand op 3—0 bracht, was kwamen. Vooral tegen het einde van de een staaltje van knappe beheersing, ontmoeting zakte het spelpeil soms be-: denkelijk. Direct al drukten de rode duivels hunl meerderheid in een doelpunt uit. In de| 14e minuut kreeg linksbinnen Vanden- berg na een scrimmage een gemakkelij ke kans die hij dankbaar benutte (10). De Fransen poogden de strijd te ver-| plaatsen, doch slaagden daarin vrijwel Een moment uit de looensdagmid- dag in Praag gespeelde voebahced- strijd in de competitie voor de Euro- pabelcer tussen Dukla en Real Ma drid, welke strijd in gelijk spel 2-8 eindigde: van links naar rechts San- tanmria. Dvorak en Miera. afgelopen jaren". De Nederlandse kardinaal sprak voorzitter van de bijeenkomst van christenen welke door naar schatting 5000 mensen werd bijgewoond. oecumenische beweging staat voor een lange en moeilijke weg. Wij moecen alle christenen verenigen om de wil van God te vervullen. Maar wij moeten optimis tisch zijn", zo verklaarde hij. Staande jttt, ijb tussen anglicanen, methodisten en 8y-IjÉrS^P risch orthodoxe christenen zei de kardi-1 BOLimm naai: „De scheiding tussen de christe nen komt nergens treffender tot uiting dan aan de communietafel, die ae Heer voor ons allen bereid heeft. „WH moeten het Eucharistisch Congres nooft houden zonder ons bewust te zijn van deze scheiding, die onze Heer nim mer kan hebben bedoeld", aldus de kar dinaal eraan toevoegend dat „ongeacht welk geloof wij hebben, wij de plicht hebben om de hele wereld te verkondi gen dat Christus de Verlosser van de wereld is'". Alle sprekers brachten hulde aan wijlen Paus Joannes XXIH die het oecumeni- van het secretariaat ter bevordering van de christelijke eenheid, zei dat dit Eucharistisch Congres „niet compleet, zal zijn zonder een bijeenkomst met on ze orthodoxe en protestantse broeders, zelfs al is een gemeenschappelijke com munie niet mogelijk". I Foei, Amsterdam. Dat is men ook geneigd te zeggen na le zing van het gelijknamige boek, uitgegeven door de Ar beiders Pers. Het is een aardig werkje geworden, handelend over schandalen, schandaaltjes en duistere toestanden in het Amsterdam van een eeuw tot vijftig jaar geleden. De sa mensteller van het werk, Eduard Messer, heeft in sa menwerking met de oud archivaris van de Nederlandse Bank, de heer A. M. van de Waal gezorgd voor een afwis selende samenstelling. Het ge heel wordt verlucht door al leraardigste originele prenten en tekeningen. Vooral de straatliedjes en authentieke krantestukjes zijn boeiend om te lezen. Het is alleen jammer, maar dat geld voor vrijwel alle boeken van de Arbeiders Pers, dat het boek is gedrukt op een goedkoop soort papier, goedkoop in dien zin, dat het geheel wat grauw aandoet. Maar dat is dan ook de enige aanmerking op het werkje, dat ook nog een bedoeling heeft. De samensteller zegt er van: ,JDe hoofdstad moet van haar voetstuk. Opdat toy haar zo dat mogelijk ware nog meer beminnen. DR. SPOCK GEEFT „ADVIEZEN AAN OUDERS" „In dit boek is een aantal onder werpen bijeengebracht, die te maken hebben met de gevoelens van vaders en moeders: hun schuldgevoelens over voortrekken, wrok tegen be moeizuchtige grootouders en lastige buren, twijfel over de invloed van stripverhalen, films en televisie, de moeilijke kwestie van spreken over de dood en het geslachtsleven, de onlustgevoelens van de aan huis gebonden moeder. Maar er wordt ook gesproken over opvoedingsmoeilyk- heden goede manieren en plichten bijvoorbeeld en over karaktervor- zijn inleiding tot het boek „Adviezen aan ouders", verschenen bij uitgeve rij „Contact" in Amsterdam. Dr. Spock, de bekende Amerikaanse kin derarts, populair door zijn boek „Ba by- en kinderverzorging" heeft in de ze fraai verzorgde uitgave er voor gezorgd, dat de ouders alles kunnen lezen over de verschillende moeilijk heden, die zich kunnen voordoen bij de opvoeding. Dit bijna 300 bladzijden tellende boek geeft antwoord of hoopt het te geven op al die vra gen. Het is een aantrekkelijk boek om te lezen. Klare, duidelijke taal, een goed overzicht van de onderwer pen. Een boek, dat voor ouders met opgroeiende kinderen bijna onmis baar is. De bekende Hongaarse schryver Ml- lén Ftist ls in het Nederlands ver taald en wel met zyn roman „het ge heim van myn vrouw, aantekeningen van de Hollandse kapitein Steur". Mil én Füst, geboren in 1888, heeft niet veel geschreven. Hy is nu hoog leraar en waarschijnlijk is die drukke taak de reden van zyn geringe pro- duktiviteit. Maar wat hij geschreven heeft in ieder geval by deze ro man staat op hoog peil. Zijn werk doet niet ouderwets aan. is niet van een vorige generatie, hetgeen zijn leeftijd misschien zou doen vermoe den. Het boek speelt voor een klein gedeelte in Nederland en wel in Sneek, een typische bijzonderheid. Het tekent de schrijver, die kosmo politisch is, al is hij dan niet in Zuid- Amerika geboren, zoals hij zelf zegt en heeft hy de wereldberoemde film ster Lilian Mayforth niet van haar man afgetroggeld. Wat hij in ieder geval wel heeft gedaan, ls een boeien de roman te schrijven, literatuur te maken. Het is ondoenlijk het ver haal te vertellen, als er überhaupt een verhaal ls. De sfeertekening, de stijl, de karakterschildering zyn al voldoende. Het is geen boek om in één avond uit te lezen. Meer om als een fijnproever van tijd tot tijd van te nippen. KUNST UIT AUSTRALIË Inheemse Australische kun9t Is een onderdeel van de beeldende knnst, die nauwelijks enige bekendheid kent. Dit kan nu veranderen door de uit gave van een gelijknamige pocket verschenen in de serie Unesco-kunst- pockets, een uitgave van Meulenhoff in Amsterdam. Het is een klein formaat pocket met betrekkelijk weinig tekst, maar er moet toch al niet zo veel gepraat worden in de kunst, en veel reproduk- ties. Meulenhoff staat bekend om de zorg, waarmee men kleurenreproduk- ties uitgeeft en dat is ook hier het geval. Al met al een aardig Doekje voor de kunstliefhebber, die zodoen de eens in aanraking komt met an dere facetten van de kunst. Andere delen van deze serie, die allen vrij onbekende terreinen in de beeldende kunst behandelen zijn: graf- en tem pelschilderingen in Egypte, Perzi sche miniaturen in Iran, Romaanse schilderkunst in Spanje, vroege Rus sische ikonen, pre-Columbiaanse schilderingen in Mexico, middeleeuw se fresco's en Joegoslavië, vroeg-boed" dhistische schilderkunst in Japan, grot- tempelschilderingen in India, Grieks-byzantijnse mozaïeken, tem pelschilderingen op Ceylon en minia turen in Tsjecho-Slowakije. Roem der rijkdom Een vaak verrukkeiyke humor is te vinden in het boekje de „Roem der Rijkdom", verschenen bij uitgeverij Andries Blitz in Laren, waarin de draak wordt gestoken met vrijwel alles wat met geld te maken heeft. Dat wordt dan gedaan in de bijdra gen en citaten van beroemdheden als Mark Twain, Simon Carmiggelt, Paul van Ostayen, André Gide, Ber- trand Russell en nog vele anderen. Geertje de Vos bracht de vele speel se grappen en het humoristische pro za bijeen en Jan van Wessum voor zag het geheel van vele, vaak uitsté kende cartoons. Een obsederend boek, „de dood in Rome" van Wolfgang Koeppen. Een boek, dat de liefhebber van moder ne literatuur niet mag missen. Wolf gang Koeppen, een van de Duitse schrijvers van na de oorlog wil met dit boek voorgoed afrekenen met de nazi-geest. Hij rekent met die geest af, door af te rekenen met Judejahn, de verpersoonlijking van het ont wakend neo-fascisme in Duitsland. Judejahn, de man, wie alles lukt is in Rome om wapens te kopen, be stemd voor de strijd tegen Israël. Daar ontmoet hij zijn zoon, die gees telijke is geworden, zijn zoon, die hij in de oorlog had laten opleiden tot overtuigd partijlid. Hij ontmoet meer familieleden, bfl wie hij vergeefs om steun vraagt om weer naar zijn land terug te kunnen keren. Zijn vrouw, een soort Brunhilde, een echte ger- maanse, die net al hij droomt van de wederopstanding van „Das Reich" faat alvast naar Duitsland. Maar udejahn blijft in Rome. In feite is de hoofdpersoon Siegfried, een jeugdig componist, maar Judejahn blijkt toch degene te zijn om wie alles draait. De oudere generatie tegen de jongere en de ondere moet het afleggen. Na dat Judejahn een jodin heeft gedood, sterft hij zelf ook. De wereld, waar in hy wilde leven, bleek niet meer te bestaan. Iedereen wendde zich van hem af. hij leek omringd door zijn vroegere vijanden. „De dood in Rome" blijkt een slag te zijn. Een schreeuw bijna. Het is een waarschuwing voor do kwade machten, die overal nog leven en zeker in Duitsland. Dit intrigeren de boek dat eigenlyk iedereen zou moeten lezen is verschenen by de Wereldbibliotheek. Peter en de wolf Het muzikale sprookje „Peter en de wolf" van Serge Prokofew is onlangs in de vorm van een prentenboek ver schenen. De N.V. Uitgeverij W. van Hoeve uit Den Haag heeft er een mooie uitgave van gemaakt met te keningen van Frans Haacken. De tekst in deze uitgave is zeer sum mier, zodat de tekeningen goed tot hun recht komen. Frans Haaeken heeft voor „Peter en de wolf" teke ningen gemaakt, die bijna geen aan vulling behoeven. Op een van do laatste bladzijden wordt er nog een toelichting gegeven op het muziek stuk van Prokofiew. Carolien en haar circus Pierre Probst heeft met zijn platen boek „Carolien en haar circus", zowel in zijn tekst als met de tekeningen de juiste sfeer voor de kleuters weten te treffen. Het is een boek om de kleintjes steeds opnieuw in handen te geven. Ook als vertelboek is het een aanwinst. „Carolien en haar circus" is in een uit stekende Nederlandse bewerking ver schenen bij de uitgeverij De Geïlustreer- de Pers te Amsterdam. „Flori en de rovers" is met zijn grillige illustraties niet voor iedere kleuter ge schikt. De gezonde jongen zal er van genieten. Platen om steeds weer naar te kyken en over verder te fantaseren. Het verhaaltje: een jongetje dat op stap gaat en in een roversbende terechtkomt. Gelukkig weet hij te ontsnappen. In een stad aangekomen, blijkt hij juist op tijd te zyn. De rovers veroorzaken al gerui me tijd veel last. Flori moet nu aan de gewapend^ mannen van de stad de le gerplaats van de rovers wijzen. Hy weet deze te vinden en de bende wordt ingerekend. Voor neurotische kinde ren zyn de tekeningen te angstig. Ger tie Evenhuis bewerkte dit boek van AU Mitgusch in het Nederlands. Uitgevery is Nygh en Ditmar te 's-Gravenhage. Met blydschap geven wy kennis van de geboorte van onze zoon RETO T. Rykeboer-Kooger M. W. Rijkeboer Yverdon (Zwitserland), 2 december 1964. Rue des Philosophes 18 A. Met grote blydschap geven wy kennis van de geboorte van onze dochter en zusje A. Steketee. S. E. Steketee-Pihl. Eric. Beverwyk, 30 november 1964. Anemonenlaan 9. Tydelijk adres: St.-Jozef kraamkliniek, Heemskerk. Drs. E. S. GELSEMA en IRENE BEATRIX DE HOOGE geven, mede namens weder- zydse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaatshebben op zaterdag 19 december a.s. om 11 uur. ten stadhuize te Middel burg. Kerkelyke inzegening om 11.30 uur door de weleer waarde heer ds. W. F. ten Rouwelaar, in de evang. luth. kerk te Middelburg. Amsterdam, Lou Jansenplein 42 n. Middelburg, Nadorstweg 28, december 1964. Receptie van 15.00-17.00 uur, Nadorstweg 28, Mid delburg. Met grote vreugde ma ken wy bekend, dat onze ouders, de heer zondag 6 december a.s. hun 25-jarig huweiyks- feest hopen te vieren. Hun dankbare kinderen. Ans en Piet Lies Jeltje. Middelburg, Zanddorp 20. Te koop: vrjje eengezinswo ning aan de Veersesingel te Middelburg, b.j 1953, bev.: woonk., eetk., ruime keuken, gang met w.c. en kelder kast, 3 slaapk., douchecel met vaste wastafel, vlie- rng, tuin met schuur. Vrij te aanvaarden. Oppcrvl. pirn. 1 are. Brieven nr. 226, bureau P.Z.C., Middelburg. Heden overleed nog onverwacht onze lieve zorgzame vader, be huwd- en grootvader ADRIANUS DE VRIES, weduwnaar van Hortensia Johanna de Waal, op de leeftyd van 69 jaar. Uit aller naam, M. Keur-de Vries. Vlissingen, 1 december 1964. Coosje Buskenstr. 93. De teraardebestelling zal plaatsvinden op za terdag 1 december a.s. om 11.30 uur vanaf Coosje Buskenstr. 93. De overledene ligt op gebaard in het St.-Jo- sephziekenhuis. Heden overleed na een langdurig doch gedul dig gedragen lijden, mijn innig geliefde en zorgzame man GERARD ANTON MEYER in de ouderdom van 70 jaar. A. MeyerHeyt. Westkapelle, 2 dec. '64, Koudorpstraat 8. De begrafenis zal plaatshebben op zater dag 5 december a.s. Vertrek vanaf het sterfhuis om 12.00 uur. Heden overleed na een langdurig doch gedul dig gedragen ïyden, on ze geliefde zwager en oom ln de ouderdom van 70 jaar en 8 maanden. Wed. K. Heyt— van Houten Wed. M. Heyt— Gabriëlse M. LouwerseHeyt K. Louwerse K. W. Louwerse Heyt L. Louwerse Neven en nichten. Westkapelle, 2 dec. '64. Voor de vele bewyzen van deelneming, die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze zorgzame man, vader, behuwd- en grootva der, HARM HAAN, betuigen wy onze harteiyke dank. Uit aller naam, P. Haan - de Klerk. Middelburg, december 1964. Seisweg 61. Heden overleed, plotse ling, onze geliefde broeder, behuwdbroe- der en oom JACOBUS VOGEL, in de ouderdom van 74 jaar. Arnemuiden: L. Martijn-Vogel. J. Martijn. Wormerveer: D. Corbijn-Vogel. J. Corbijn. Middelburg: J. Vogel. C. Vogel-Tilroe. Serooskerke: W. Vogel. K. Vogel-Corbyn. Middelburg: G. Vogel. P. Vogel-Pleite. Neven en nichten. Op 2S november over leed mijn dierbare man en onze innig geliefde zorgzame vader, be huwd- en grootvader HENRI SOPHIES STATIES TER MEULEN, in de ouderdom van 78 jaar. Uit aller naam, J. ter Meulen-de Witte. Vlissingen. november 1964. Nieuwstraat 139. De crematie heeft in alle stilte plaatsgevon den. Voor de vele biyken van be langstelling op mijn 75ste jaardag ondervonden, mijn harteiyke dank. S. WONDERGEM, Wijkhuysweg 1, Oostkapelle. Heden overleed, in de ouderdom van 78 jaar, on ze dierbare moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder, mevrouw EVA KOEMAN wed. van J. A. Engelvaart. Middelburg: Nymegen: Breda: P. Ph. Engelvaart. M. Engelvaart-Beukelaar. Bergen op Zoom: J. M. Engelvaart. M. L. Engelvaart-Kloet. Klein- en achterkleinkinderen. Bergen op Zoom, 2 december 1964. Huize „Avondvrede". De teraardebestelling zal plaatshebben op zater dag 5 dec., om 12.30 uur, in het familiegraf op de begraafplaats te Oud-Vossemeer. Heden overleed, nog vrij onverwacht, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder MAGDALENA WTLHELMINA BACH weduwe van Gerrit Willem Verboom, in de ouderdom van ruim 85 jaar. Vlissingen: J. M. Verboom H. Verboom- v. d. Broek Ch. Hemmekam- Verboom B. Hemmekam Klein- en achter kleinkinderen. Vlissingen. 2 december 1964. Nijverheidstraat 16- Condoleantieadres: Calandstraat 47. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 4 december a.s. des namiddags 2 uur vanaf Calandstraat 47. Voor de vele biyken van medeleven, ons betoond na het overlijden van mijn lieve man, LEUNUS VERHAGE, betuig ik mijn oprechte dank, ook namens myn fa milie. Uit aller naam, M. F. Verhage - Pieren. Middelburg, december 1964. Seisstraat 27. Voor de vele bewyzen van medeleven, ons betoond ty- dens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw, onze lieve moeder, behuwdmoeder en oma, JANNETJE THERESLA BOUWEN S- VAN DER WEELE, Namens de familie, J. C. Bouwens. Middelburg, december 1964. Van de Velde uw drukker

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4