BILT Waterschap Noord-Beveland stemt -15 tegen 9- vóór ruilverkaveling Bouw prontowoningen in Terneuzen gestart Dijkgraaf: „Anders verbeteringen zelf betalen' hL»ll§verkouden N^dampo ALMANAK Dichte mist legde veer Kruiningen- Perkpolder lam Tweede „woef"-show op 18 december in Sas van Gent RUÏNE VAN H0GEEANDE BESTAAT NIET MEER Oud-Goesenaar promoveerde aan T.H. Delft Plan verbetering boulevard te Cadzand-bad EXAMENS PROVINCIALE ZEEUWSE C O U R A N '1 DONDERDAG 3 DECEMBER 1964 VOORPROEFJETEGEN VRIJDAGMORGEN: Het waterschap Noord-Bevt-land stemt vrijdag vóór de ruilverka veling. De hoofdingelanden heb ben dijkgraaf M. W. van Aren- thals qq woensdagavond in de al gemene vergadering in „De Stads- wijnkelder" te Kortgene gemach tigd „ja" tegen dit roject te zeg gen, zowel voor het waterschap als voor de vier calamiteuze wa terkeringen op het eiland. Maar éénstemmig viel de beslissing niet: de stemming was een „voorproef je" van de spanningen, die morgen te verwachten is als de grondeige naren de keuze maken. Vijftien hoofdingelanden waren vóór, ne gen lieten een „tegen" horen, toen zij er zich over moesten uitspre ken, of een ruilverkaveling in het belang van het Noord-Beveiandse waterschap is. En zoals hij «lal ook al in een vorige vergadering hnd gedaan: dijkgraaf Van Arenthals toonde zich in zyn openingswoord opnieuw een overtuigd supporter van het project. Hij trok dan ook van leer tegen „de felle actie die door enige personen is op gezet om de ruilverkaveling te doen mislukken". De manier waarop dat gebeurt de dijkgraaf had er geen goed woord voor over. En hij atten deerde er nog eens nadrukkelijk op. dat het waterschap Noord-Beveland zélf tal van ingrijpende verbeteringen zal moeten aanpakken, als de ruil verkaveling afgestemd zou worden. De technische dienst van het water schap heeft sinds 1963 een begroting opgemaakt over de kosten, die een ver betering van duikers, waterlopen en wegen zal vergen. Op een stencil, dat werd uitgereikt, konden de hoofdinge landen het volgen: als het waterschap zelf de verbeteringen moet verzorgen, die nu door de ruilverkaveling hun be slag kunnen krijgen, komt dat op een bedrag van meer dan vijf miljoen gul den, 1.300.000 voor de wegen, 3.860.000 voor de ontwateringswer- ken. Dat betekent een kwart eeuw een extra geschot van 43.50 per ha. „En die kosten zullen toch ook door de inge landen opgebracht moeten worden. Nog wel door iedereen in gelijke mate en niet zoals in ruilverkavelingsverband naar gelang men ervan profiteert", hield de heer Van Arenthals zijn gehoor voor. Er kwam uit de vergadering weinig „weerwerk". De stemming maakte de „stand" duidelijk: 159. Van Arenthals er wrl aan toe: „We moeten echter in aanmerking nemen, dat we de laatste jaren ons dijkgeschot wel regelmatig hebben moeten verhogen en we aan de top staan met onze las ten". Er kwamen uit de vergadering bij deze begroting zonder ramingen voor bijzondere karweien weinig kant tekeningen. Men besloot het aanbrengen van een slijtlaag op diverse wegen on derhands aan te besteden en de overige werken, die uitgevoerd moeten worden, in eigen beheer te nemen. Rondrit Vóór tic algemene vergadering In gon hadden de hoofdingelanden va bet waterschap „Noord-Beveland een rondrit over liet eiland achter de rug. Zij konden daarbij onder meer een kijkje nemen bij de dyverdedi- gingon, die tot nu toe praktisch geen stormschade hebben geleden. De dijkgraaf kwam er 's avonds in de vergadering nog even op terug. „Deze weinige stormschade heeft ertoe geleid, dat er in 1956 betrekkelijk weinig gel den zijn uitgetrokken voor dit doel" verduidelijkte hij de bezoekers. Maar hij maakte er wel de opmerking bij: „Niet temin moeten we de glooiingen in goede staat houden. Het is onze eerste en al lervoornaamste taak". Voor 1965 zal het waterschap met de waterschapsbank een lening sluiten van 220.000. Doel: voorlopige financiering van de kosten die bij de verbetering van zwakke plaatsen in de zeeweringen verschillende voormalige polders ten laste van het waterschap blijven. De stichting „Het Zeeuwse Landschap" krijgt voor 75 jaar verschillende inlagen in het waterschap in erfpacht: de stich ting wil ze bestemmen als natuurreser vaat. Dat gebeurt met ingang van 1 januari 1965. Bezwaar Al is het bestuur van het Noordbeve- landse waterschap unaniem voor de ruil verkaveling, het betekent niet, dat zij het met alle geplande projecten eens is het dagelijks bestuur heeft namelijk een bezwaar tegen de uitvoering van het plan ingediend bij Gedeputeerde Staten. Het gaat in hoofdzaak tegen het eventueel beplanten van weg- en dijkbermen, zette de heer Van Arenthals in zijn openingsrede uiteen. Het waterschap schoont zijn waterlei dingen en sloten nu grotendeels machi naal en daarom wil men bij het opscho nen met de machines gebruik maken van de berm: zo kan het beschadigen van de produkten op het land vermeden worden. Vandaar dat liet waterschaps bestuur zou willen, dat er een strook van ongeveer vier meier niet beplant wordt. De begroting 1965 was een ander punt, dat de dijkgraaf in zijn toespraak aan de orde stelde. Zoals bekend: het geschot hoeft volgend jaar niet verhoogd te wor den. Volledigheidshalve voegde de heer KANTONRECHTER MIDDELBURG MIDDELBURGSE PARKEERZ0NE MAAKTE WEER SLACHTOFFERS In dit jaargetijde ruiten schoonmaken plan de brommer binnen te zetten. Te laat echter, want de politie al bü- De kantonrechter te Middelburg, mr. J Moolenburgh, heeft woensdag weer enkele verkeersdeelnemers moe ten veroordelen, die in de Middel burgse parkeerzone (Lange Delft, Se- geersstraat en Nieuwe Burg) hun auto's geparkeerd hadden zonder parkeerschijf op de voorruit aan te brengen. De Bergen op Zoomse auto mobilist verklaarde het systeem niet te kennen. Hoe hij zich ook kronkelde om er tussenuit te komen, hij ont kwam .liet aan betaling van het vast gestelde tarief, door mr. Moolenburgh bepaald op 7,50. Ook mevrouw C. uit Moerdijk was verbaliseerd toen haar auto zonder parkeerschijf in de Lange Delft stond. Zij verklaarde evenmin op de hoogte van het systeem te zijn geweest. Het kostte haar 7,50. Voor de Middelburger J. v. d. B. lag de zaak enigzins anders. Hij had toen hij zijn auto in de Lan ge Delft geparkeerd had wél een schijf achter de voorruit neerge zet, maar die op een verkeerd uur ingesteld. ..Bijna nog erger dan er geen hebben' merkte de officier van justitie, mr. J. L. Andreae, op. Het hoefde overigens volgens de officier geen hogere boete te impliceren. Mr. Andreae eiste, evenals in de voorgaande gevallen, een boete van 10. Geen begrip „Is er dan helemaal geen begrip, dat wij in de drukke situatie wel eens een vergissing kunnen maken?", zo vroeg Van ae B. zich erwonderd af. „Ook in een razende drukte moet U het juis te uur instellen", verklaarde de kan tonrechter, die ook in dit geval het eenheidstarief van 7,50 oplegde. De Vllssinger E. T. had op 22 okto ber 's avonds Iaat een bromfiets on beheerd laten staan. Hij was doornat thuisgekomen, was even droge kle ren gaan aantrekken en was toen Zeeuwse Biertje Eigenlijk is dit een zeer onper soonlijk hoekje. Ik schrijf altijd maar in een plechtig meervoud we en ons, toac natuurlijk flauwekul is en bovendien: waar moet ik heen als ik eens iets over m'n vrouw wil vertellen. Moet ik dan soms schrijven over ónze echtge note T Dat gaai toch niet. Het wekt maar bedenkingen, over boord er mee. Dat we en wij in dit hoekje is historisch gegroeid; da's mooi, maar 't begint wel eens te beklemmen. Bovendien wil ik vandaag eens wat persoonlijker worden als ik een compliment maak aan het adres van die Italiaanse, t« Mid delburg wonende jongeman, die zo gelukkig was dertien goede uitslagen op s'n poolformulier in fe vullen en daarvoor >ia aftrek zo'n vijfentwintigduizend gul den toucheerde Hij heeft, n de kring z n verwanten, zo ongeveer de helft uitgedeeld. Televisietoestellen, bromfietsen, keukenuitrustingen en ander gertef deelde hij met zulk een gulle hand rond, dat bij sommigen misschim de overwe ging rijpte, hem tijdelijk onder cu ratele te stellen. Maar mag ik het geweldig vinden f Weet U waarom f Een jaar of wat geleden moest ik, teneinde hiervan een lezenswaardige reportage sa men te stellen, naai één van de dorpen op Walcheren, waar een jongeman, n dezelfde leeftijd ais die donkerogige poohoinnaar, een prijs uit de staatsloterij had ge wonnen. Hij bevond zich op dat moment voor een loket van een spaarbank i caaraan hij het snelgewonnen goed toevert. ouwdc Ach, het is met zo moeilijk te ra den. Hij was met onvriendelijk - zelfs ken i deze heden, 'laar na maakte hij toch frictie: .Je moet ht de krant zetten, n ze weer allemaal ven." Een dichte mist had gisteren gedurende een groot deel van de dag Zeeland in zijn klamme greep. En het waren weer de veren, die hiervan de grootste hin der ondervonden. Met name het veer Kruiningen-Perkpolder werd ernstig ge stoord. Om tien uur 's ochtends staakte men de diensten, die daarna pas weer om zeven uur 's avonds konden worden hen-at. Het meeste verkeer week uit over het veer Viissingen-Breskens, ol koos de route over België. Viissingen-Breskens kon het langer vol houden. Pas omstreeks het middaguur ging het zo dicht zitten, dat de boot van tien voor twaalf moest uitvallen. Om tien over één kon de dienst hervat worden. Met twintig minuten vertraging is men verder de hele dag blijven va ren. De auto's, die zich inmiddels op het veerplein hadden verzameld, konden spoedig overgezet worden. Dank zij de geringe drukte waren er telkens hoog stens een paar auto's die niet mee kon den. De dienstboot tussen Zierikzee en Kats had op de rustige Oosterschelde vol doende aan de radar om te kunnen blij ven varen. De reserveboot moest twee keer verstek laten gaan. Ook het Zijpe zat potdicht, maar de ponten daar heb ben de hele dag normaal doorgevaren. 1 Sinterklaas bracht bezoek aan „Der Boede", Koudekerks Sint-Nlrolaas heeft woensdagmiddag, vergezeld van één van z:jn zwarte Pie- l- .1. een bezoek gebracht aan de ver pleeginrichting „Der Boede" te Koude- dekerko De hoge gasten werden wel kom geheten door mejuffrouw M. van den Brink, waarnemend geneesheer directeur van de stichting ..Verplceg- en rusthuizen Midden-Zeeland". Dokter Van den Brink sprak haar blijdschap uit over het feit. dat de sint zien niet door koude en mist had laten weerhouden om te komen. Vervolgens zongen de zus ters de goedheilig man toe. Hierna maakte sinterklaas een rond gang door Pief zorgde Intussen 'voor de nodige hi lariteit cn deelde strooiwaar rond. Voor de patiënten waren er cadeautjes, die werden uitgereikt door de leden van de Vlis8)ngse U.V.V.. die deze jaarlijkse sinterklaasviering^ organiseert Na afloop dankte'de directrice van „Der Boede". zuster W. J Davids, sinter klaas. zijn knecht en de dames van de U-V.V voor het verzorgen van deze plezierige middag. „Dergelijke gevallen komen steeds vaker voor en ze werken joy-riding in de hand", merkte de officier op. „Het is allemaal te voorkomen door een slot op het voertuig aan te brengen". Mr. Andreae eiste een boete van 10; d.- kantonrech ter liet het bij 7,50. i 73-jarige M. V. uit Eikerzee had op het kruispunt Scheldestraat-Singel te Vlissingen op 7 oktober jl. geen voorrang verleend aan een andere auto. Beslagen ruiten waren er oor zaak van, dat hij die andere auto niet opgemerkt had. Onverantwoordelijk „Een typische overtreding van het jaargetijde", merkte mr. Andreae' op. „Ik heb vanmorgen al weer tal rijke auto's met bevroren ruiten zien rijden. Onverantwoordelijk te gaan rijden, terwijl men weet, dat men geen uitzicht heeft", al dus mr. Andreae, die een boete van 50 eiste. De uitspraak was conform. Voorts had de officier nog opgemerkt, dat 73 jaar een leeftijd is, waarbij het toch wel heel gevaarlijk wordt om achter het stuur van een auto te gaan zitten. De automobilist H. Z. uit Kapelle had op 2 september op de splitsing Iris laanPaul Krugerstraat geen voor rang verleend aan een bromfietser, die over de voorrangsweg reed. Hij had de brommer niet gezien, zo ver klaarde hij. Voor deze vrij ernstige verkeersovertreding eiste de officier van justitie een boete van 60, waar toe de kantonrechter de man uit Ka pelle conform veroordeelde. Teener-zangeres Ria Valk en zanger Bemd Spier (Duitsland) zullen op 18 december per heli kopter van Amsterdam naar Sas van Gent reizen voor een optreden in VARA'S Vijf secon den van Woef'-radioshow, die op die datum voor de tweede maal vanuit de Sasse spiegelglaszaal de lucht ingaat. Het is een dor de VARA en een grammofoon platenmaatschappij bedacht (en betaald) stuntje, niet alleen om de „Woef"-show meer luister bij te zetten, maar ook om de twee teener-idolen op tijd in het Zeeuws-Vlaamse grensplaatsje te krijgen. Beiden treden name lijk tot zes uur op in een t.v.- show in het Amsterdamse „Bel- levue", terwijl ze om acht uur voor het Sasse publiek moeten verschijnen. De tweede Sasse Woef-show on derscheidt zich van alle vorige door een gewijzigde orkest bezetting. Charley Nederpelts VARA-dansorkest heeft het na melijk laten afweten, omdat men de afstand van Hilversum naar Sas van Gent te groot vond. Wat er voor in de plaats komt is op dit ogenblik nog niet bekend, maar wel heeft de VA RA toegezegd te zullen zorgdra gen voor de samenstelling van een nieuw orkest. DISCOBAL Behalve de twee per helikopter aangevoerde artiesten treden in de show, die om negen uur pre cies de ether ingaat, nog tal van bekende namen op: onder hen zijn Imca Marina, Edwin Rut ten, Will Tura, het combo „De Torero's" en de nieuwe Neder landse ontdekking Dick Rien- stra, die lauweren oogstte als Veronica-discjockey. Het voor optreden begint om acht uur precies. Na negenen het be gin van de radiouitzending wordt niemand meer in de zaal toegelaten. Het discobal, dat normaal volgt op de Woef-show, vindt ditmaal één avond vroeger donderdag 17 december plaats, en wel in zaal De Schepper te Koewacht. Deze plaats is gekozen omdat vorig jaar het discobal in Sas van Gent niet bleek aan te slaan bij de aanwezige jeugd. Het dis cobal dat niet rechtstreeks wordt uitgezonden zal muzi kaal worden opgeluisterd door het Belgische musette-orkest Fr*ans Bonne uit Gent. Zowel de Woef-show als het discobal staan onder leiding van Herman Stok. ZIJ. OOST-BEVELAND OVER TUINBOUW AFZET „De afzetorganisatie van Zeeuws fruit" en „De afzetmogelijkheden voor Zeeuw se tuinbouwprodukten". Twee onderwer pen, die op het ogenblik in het middel punt van de belangstelling staan, zullen op dinsdag 15 december aanstaande in de kring Oost-Zuid-Beveland van de Z.L.M. aan de orde worden gesteld. Dat gebeurt op een algemene ledenvergade ring in Kruinineen. Het eerste onder werp wordt er behandeld door drs. P. Greidanus, hoofd van de afdeling econo Tuinbouwvei- i de het Centraal Bureau belangrijkste hard-zacht fruit en groen tegewassen in bespreking geven, levens zal aandacht worden geschonken aan de regionale en plaatselijke prijsvorming en de afzet in de kustgebieden. (Vervolg van pag. 1) geweest", zo besloot gedeputeerde Kaland zijn toespraak. Ir Huisman noemde het continu-wo- ningbouwplan voor de bouw van woningen, één van de grootste pro jecten op het gebied van de woning bouw in Zeeland. „Als er ergens een evidente behoefte aan woningen aan wezig is, dan is dat wel in Terneu zen", aldus de heer Huisman. Hij zei grote bewondering te koesteren voor de bijzonder moeilijke positie, waarin de gemeente Terneuzen zich bevindt. Spreker haakte in op de rede van de heer Kaland dinsdag in Krabbendijke, waarin hij heeft gezegd het niet denk beeldig te achten dat Nederland over 35 jaar twintig miljoen inwoners zal tellen. „Daarvan zal Zeeland ongetwij feld een belangrijk deel moeten op vangen", dacht de heer Huisman. Burgemeester Rijpstra begon met zijn waardering uit te spreken aan het adres van de heren Kaland en Huis man, omdat zij letterlijk alles in het werk hebben gesteld om op deze mis tige dag toch naar Terneuzen te kun nen komen. Voorts beklemtoonde hij nog eens dat zijn gemeente graag Huisves ting wil bieden aan de werkgevers en werknemers van plaatselijke in dustrieën, die zelf de wens te ken nen geven daar te willen wonen. Hij sprak zijn grote waardering uit je gens allen, welke de realisatie van het Prontoplan mogelijk hebben terwijl de prognoses voor de behoef-, ten bedragen 759 voor 1965, 663 voor 1966 en 701 voor 1967. Een zakelijk rapport voor de woningbehoefte opi te stellen door het E.T.I voor Zeeland zal binnenkort gereed komen. Er zullen naar de mening van burgemees ter Rijpstra de komende jaren min stens vijfhonderd woningen per jaar gereed moeten komen. Grote waardering zei mr. Rijpstra te hebben voor de uitstekende samenwer king tussen de woningbouwvereniging „Werkmansbelang" en het gemeente bestuur van Terneuzen. Ook hij wees er op dat de ontwikkelingen het ge meentebestuur voor enorme proble men plaatst. „Willen wij in de oplos sing daarvan slagen" en hij wilde daarbij uitdrukkelijk onderstrepen dat zulks van betekenis is voor de gehele streek „dan is een samenbundeling van lokale krachten vereist", zo ver volgde Terneuzens burgemeester. Hij toonde zich verheugd over de vesti ging van de Fa. Van Vliet en Van Hulst (uit Rotterdam) in Terneuzen. „Zij zullen hier hun kans krijgen", zo zoegde hij er veelbetekenend aan toe. gemaakt. Druppel in Terneuzen in Tot woensdag aanbouw 530 woningen, waarbij 696 van het Prontoplan komen. In to taal wordt dit 1226 woningen, waar van 717 in de woningwetsector, 152 vrije woningen en 357 in de vrije sec tor. „Dat lijkt allemaal wel heel erg veel maar in feite is dat nog slechts een druppel in de emmer", zo ver volgde mr. Rijpstra. Het aantal wo ningzoekenden bedraagt namelijk Het lid van Gedeputeerde Staten, di heer A. J. Kaland en de heer L. D. Huis man hoofdingenieur van volkshuisves ting en bouwnijverheid in Zeeland heb ben woensdagmiddag in de Zuidlandpol- der te Terneuzen de handen uit de mou wen gestoken. Zij laadden de eerste kruiwagen vol op het terrein, waarop in de komende vier jaren 606 zgn. Pronto woningen zullen worden gebouwd. Foto P.Z.C.) „Aanloopje" J. G. Gooden van deze aanne mingsmaatschappij zei nog dat in Ter neuzen niet meer wordt gebouwd om de feitelijke woningnood op te lossen maar dat zulks gezien moet worden als een noodzakelijke begeleiding van de industriële ontwikkeling. Later vertrouwde één van de toekom stige bouwers ons nog toe dat de 696 woningen door hen worden beschouwd als een „aanloopje". De toekomstige aantallen zullen naar zijn mening veel groter worden. Gedacht wordt daarbij aan een produktie van drie woningen per dag. Hoe men dat denkt te realise ren werd de circa vijftig genodigden getoond door middel van dia's. Onder de genodigden waren ook ver tegenwoordigers van het landbouw schap in Zeeland, aan wie mr. Rijp stra zijn bijzondere dank betuigde voor hun medewerking, waardoor alie benodigde gronden op vrijwillige basis konden worden verkregen. In de nieuwe woonwijk zal ook een winkelcentrum worden gebouwd, zodat een goede voorziening voor de toekomstige bewoners van die wijk zal zijn verzekerd. Naar ver wachting zal eind 1968 het gehele project gereed komen. In het gebouw van de Technische Hogeschool te Delft is woeusdag- middag gepromoveerd tot doctor de uit Goes afkomstige ir. J. C. Visser, b.i., thans te Voorschoten. Het proefschrift dat ir. Visser ver dedigde droeg als titel „Schoon hoven, de ruimtelijke ontwikke ling van een kleine stad in net rivierengebied gedurende <le Mid deleeuwen". Als promotors traden op prof. ir. J. H. Froger en prof. dr. E. H. ter Kuile. De promotie werd door familie, vrienden en bekenden van de heer Visser bij gewoond. Dr. ir. Visser is in Goes geboren. Hij bezocht daar van 1942 tot 1947 de rijks h.b.s. Van 1947 tot 1954 studeerde hij aan de afde ling bouwkunde van de Delfte T.H. Daar behaalde hy in 1954 het ingenieursdiploma. Na zijn militaire dienstperiode werd de heer Visser in 1959 assistent van prof. ir. Froger, hoogleraar in het stedebouwkundig ontwerpen in het bijzonder ten aanzien van de geschiedenis van de stedebouw. Sedert 1 mei 1959 is hij werkzaam als stedebouwkundlge bij de rijks dienst voor monumentenzorg. Thans als. van de jjfdeling stédènouw. Bovendien is de heer Visser medewerker van de Neder- landse sectie ter voorbereiding van de bijdrage van deze zijde aan een internationale West-Europe- se) historische stedenatlas. De ruïne van Hogelande heeft opgehouden te bestaan. De kapel van Sint Maarten heeft aJ voor een groot deel zijn oorspronkelijke vorm teruggekregen. Dit werk wordt uitgevoerd door het aannemersbedrijf I. Woudenberg en Zoon te Middelburg, volgens plannen van het architectenbureaau Rappange te Amsterdam Afgelopen zomer is men met de restauratie. di> dankzij particulier initiatief geschiedt, begon ien en momenteel heeft de kapel weer een dak Ook de muren, waarvan voorheen alleen de af gebrokkelde resten zichtbaar waren boven de bosschages, zijn weer gecompleteerd. Volgens de plannen moet de herbouw medi< 1965 voltooid zijn. Het zal dan in minder tijd gebeurd zijn, dan men destijds voor de houw nodig had. Het werk duurde van 1180 tot 1188 (Foto P Z.C.) Tjjdens dc woensdagavond gehouden i raadsvergadering van Cadzand kon bur gemeester J. A. Leenhouts een verheu gende mededeling doen. Aan liet inge nieursbureau Hasselt en De Koning te Nijmegen is opdracht gegeven om een plan op te maken om de boulevard de Wielingen by Cadzand-bad belangrijk te verbeteren. Eveneens is opgedragen het maken van een plan tot een belangrijke uitbreiding van de bestaande zuiveringsinstallatie, omdat deze vooral in de seizoenmaanden overbelast Is. Over de Zwin weg zijn onderhandelingen gaande met het minis terie van o„ k .en w. Een schadevergoe ding van 215 zal worden uitbetaald aan de heer F. Poissonnier te Breskens. Deze was namelijk tot nog toe belast met het ophalen van huisvuil, maar met het ingaan van de nieuwe centrale re geling voor de streek zal hieraan een einde komen. De gemeente Cadzand zal een zevende gedeelte van de schadever goeding, groot 1500, voor haar reke ning nemen. De Vereniging voor Instru mentale Muziek te Middelburg krijgt een subsidie van zeven cent per inwoner. De S.B.M. is bereid om vijftig pro cent bij te dragen b(j de bouw van enige abri's. Er zal er een geplaatst worden bij Potjes en bij het dagjescentrum te Cadzand-bad. De keurlonen voor vlees werden verhoogd en het uitbreidings plan in hoofdzaken zal moeten worden herzien. De bijdrage aan het Zeeuws Studiefonds werd verhoogd van vijf tot tien cent per inwoner. De gemeentere kening 1964 werd voorlopig vastgesteld met een batig slot voor de gewone dienst van 3497.44. De kapitaaldienst heeft een batig slot van 37.921.69. De riole ringswerken in de Vlamingpolder zullen worden gegund aan de firma P. Tous- saint en zn. te Cadzand voor 161.890. Het rijk draagt, hierin 85 procent bij. Aan de vrije universiteit te Amster- dan slaagde dezer dagen voor het doctoraaal examen in de klassieke taal en letterkunde mevrouw Bey-de Priester te Hansweert Tijdens het vorige week gehouden voortgezet examen kleuterleidster aar de opleidingsschool voor kleuterleid sters te Middelburg slaagde mej. P L. Romeijn te Goes. voor het bediendcdiploma dameskap- buien, per slaagden de dames R. Verstraeten uit Hoofdplaat, L, van Kouteren uit Aardenburg en de heer F. Cappaert uit Sas van Gent. De laatste tevens voor herenkapper. Allen zijn leerlin gen van de kappersvakschool te Ter- Vlissingse „flatgezinnen" hebben onderdak De zes gezinnen, die vandaag donderdag hun flats in de Leeghwaterstraat te Vlissingen gaan verlaten, hebben allen een onderdak gevonden. Vier gezinnen zullen een flat in Pauwenburg be trekken. De twee andere gezinnen zullen respectievelijk een leegstaande woning betrekken en hun intrek nemen bij famile totdat half de cember twee woningen voor hen vrijkomen. Zoals bekend moeten de gezinnen de woningen verlaten in verband met de slechte toestand, waarin de flats zich bevinden. Enkele we ken geleden zijn ook al drie gezin nen verhuisd. Veiling inboedel oude stadhuis Vlissingen Notaris H. Beyer heeft woens dagavond in het Concertgebouw le Vlissingen een inboedelvei ling gehouden, tijdens welke ook een gedeelte van het inventaris van het oude stadhuis te Vlissin gen werd verkocht. Een groot deel van het oude stadhuismeu- bilair bestond uit schrijfbureaus die onder de hamer doorgingen voor prijzen van zestien tot vijf endertig gulden. Verder was er bijvoorbeeld een stalen archief kast van 2 ton, die een prijs van 125 opbracht. Een Amster dammer werd koper. Ook waren er allerhande archiefkastjes, ta fels, schilderijen al dan niet met lijst, een vlaggestok, een schrijf machine, stencilmachine, ka chels en haarden. VERWACHT... TIJDELIJK STORM. Aanvankelijk zwaar bewolkt met plaat selijk enige regen of natte sneeuw, Bij de te Breda gehouden examens daarna wisselend bewolkt met enkele v,„f i1 huii>n. Wind tussen zuidwest en noord- in het binnenland krachtig tot 4 december Zon Maan ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2