<m Raad Breskens akkoord bouw bejaardencentrum de Reisschema van P.Z.C-tournee ZUID-BEVELAND NIEUW LEVEN IN I.W.B. OP BEVELANDEN KEELPIJN? AGENDA Onderwijzeres o.I.s. in Baarland nam afscheid j&oj MARKTBERICHTEN Denk er om LET OP DATA EN TIJDEN DINSDAG 1 DECEMBER 1964 WISSEL BEVELANDEN PROVrNCrA LE ZEEUWSE COURANT NA RUIM EEN UUR DISCUSSIE Commissie gras voor voeten weggemaaid Zoals te verwachten, zijn de nota over de zorg en huisvesting voor bejaarden (elders in dit nummer) en de daarop aansluitende voor stellen van het college van b. en w., maandagavond in de gemeente raad van Breskens onderwerpen geworden voor langdurige discus sies. Over het algemeen konden de raadsleden wel waardering op brengen voor de inhoud van de no ta. Maar met name mevr. 11 .M. Nïerman-Gossije (vrije sociale arbeiders) en de heer J. W. Ca- rels (vrije lijst) spraken de vrees uit dat door de voorstellen van b. en w., de nog in het leven te roe pen commissie het gras voor de voeten wordt weggemaaid. „Wordt het dan niet een voortzetting van het huide comité bejaardenzorg", vroeg de heer Carels zich bezorgd af. Na de ruim een uur durende discussie, waarin enkele misverstanden over de taak van de toekomstige commissie, goeddeels uit de weg werden geruimd, schaarde de raad zich zonder hoofde lijke stemming achter de voorstellen van b. en w. Zulks houdt in dat het col lege werd gemachtigd het open bejaar- denwerk in Breskens te organiseren en te komen tot de vorming van een com missie. Voorts in het kader van hetgeen die commissie adviseert, de stedebouw- kundige op te dragen de nodige arbeid te verrichten om de voor het bejaarden centrum aangewezen gronden tussen de Langeweg en de Van Zuijenstraat te detailleren. Tenslotte zal aan de algeme ne woningbouwvereniging worden ver zocht het project te bouwen. Dit be tekent een continuering van de reeds door haar begonnen bouw in plan west. Het ligt in de bedoeling indien mo- (al dan niet in gedeelten) te ginnen. Mevr. Niermans sprak de hoop uit dat de realisatie nu spoedig kan be ginnen. Zy vroeg voorts waarom het comité beiaardenzorg niet in deze plan nen is gekend. De heer Carels had lie ver gezien dat men de toekomstige com missie had laten beginnen met liet rap port als leidraad. Voorts wilde hij we ten waarom er by de samenstelling van de commissie niet is gedacht aan dc opneming van raadsleden. De heer Th. P. Cambler (gem. bel.), die liet rap- Rort een goed stuk werk noemde was et overigens met de heer Carels ens In tweede instantie zei mevr. Niermans sterk de indruk te hebben dat de hele zaak reeds tevoren was beklonken Wet houder W C. van der Hooft p v d.a. zei te menen dat de commissie een sterk heel nog wel enkele zwakke punten zul len zitten Het belangrijkst van al noem de hij het starten met het werk, waar bij de gehele gemeenschap van Bres kens kan worden ingeschakeld. Voorts onderstreepte hij tal van zaken, in de nota genoemd. SCHOON DIJKE E.H.B.O.-cursus Donderdagavond a.s. om 8 uur zal er in de r.-k. lagere school te Schoondtjke een bespreking plaatsvinden, om te ko men tot de oprichting van een cursus E.H.B.O. Initiatiefnemer is de heer J. Roest. De cursus zal worden verzorgd door de plaatseiyke arts D. Folmer en de wijkverpleegster van het Groene- Kruis, zuster M. Burger. Van de zijde van de in Schoondljke ge vestigde onderwijsinstellingen bestaat voor de cursus grote belangstelling. RETRANCHEMENT Klapro oscoüecte De Klaprooscollecte bracht te Retran- chement 27,62 op. Aanbesteding De vereniging Het Groene Kruis te Retranchement nceft de bouw van een nieuw magazijngebouw, dat wellicht in het voorjaar van 1965 zal verrijzen in het nieuwe bouwplan Zuid, aanbe steed De uitslag van de aanbesteding was als volgt: P. van Dale 1 32.270; J. Lucieer 32.800; J. Visser ƒ31.642 De raming was 29 825 De gunning is aangehouden tot de algemene leden vergadering van 7 december a.s. Niet aileen zal het bestuur dan machtiging vragen tot het verstrekken van de op dracht tot nieuwbouw, doch ook tot het verkopen van de oude woning in de Noordstraat. Inmiddels heeft het bestuur het bericht ontvangen, dat de Stichting Nederlands Comité voor Kin derpostzegels een subsidie van 3000 zal verstrekken voor de bouw van het nieuwe wijkgebouw. GOES G.M.M.V. sprak over Edelstenen' Er bestaan plannen om de sluimerende afdeling Zuid- en Noord-Beveland van het Instituut voor Bestuurswetenschap pen nieuw leven In te blazen. Dat wil men doen via een bijeenkomst van dit instituut op woensdag 9 december aan staande in hotel „De Korenbeurs" te Goes. Een comité heeft de schouders ge zet onder de plannen de afdeling weer „op de been" te helpen. Zitting erin heb ben burgemeester jhr. P. A. C. Beelaerts van Blokland van Wolphaartsdijk, de heer M. Steyn, ambtenaar-ontvanger te Ovczande en J. A. Hoste, gemeentesecre taris van Kloetinge. In een vorige hijeenkomst is de samen stelling van een bestuur in het.vooruit zicht gesteld. De bedoeling is, om daar toe tijdens de vergadering van volgende week over te gaan. De leden van het co mité zijn in principe bereid een eventu ele verkiezing als bestuurslid tc aan vaarden. Als de huishoudelijke zaken behandeld zijn, zal de heer J. C. Schroot, administrateur bij het I.B.W. te Den Haag een inleiding houden over „Scha devergoeding bij rechtmatige overheids- daden" Daarop krijgen de bezoekers ook de andere kant te horen: „Schadever goeding bij onrechtmatige overheids- daden" Dat wordt voor hen besproken door dr. J. H. Bast uit Voorburg. Sinterklaas koopt dit jaar zijn geschenken bij De Vey Mestdagh Bellamypark 45-58 Vlissingen hoest? verkoudheid? GROENE KRUIS HOESTBONBONS helpen probaat en smaken heerlijkl Dezer dagen hield de Goese Mldden- itands Vrouwenvereniging in hotel .Ockenburgh" haar periodieke vergade ring. De vacante plaats van eerste se cretaresse, ontstaan door het overiyden van mevrouw De Dreu-Sohier, werd in- men door mevrouw v. d. Graaf- van Steenis. Mevrouw Torbijn-Reynhout werd met een bloemetje bedankt voor vele werk dat zy gedurende de vaca ture uitstekend heeft verricht. Zij blijft tweede secretaresse. Na het huishoude lijke gedeelte hield de heer Jac. Fabery Jonge een causerie over „edelstenen". presidente, mevrouw Dominicus-de Graaff, bedankte na afloop de heer Fa bery de Jonge, onder aanbieding van een boekebon, voor deze interessante én boeiende lezing. Vlotte handel op de „Philatelica"-beurs aterdagmiddag heeft de afdeling Goes n omstreken van de internationale ver eniging „Philatelica" in de aula van de ambachtsschool te Goes haar eerste beurs van dit seizoen gehouden. Enkele handelaren en de nieuwtjes- dienst van „Philatelica" hadden voor materiaal van uitstekende kwaliteit ge zorgd, dat bij de ruim 200 aanwezige verzamelaars gretig aftrek vond. Ook kwamen veel transacties door rui len tot stand. Aan het eind van de byeenkomst werd nog een kleine veiling gehouden van duurdere stukken, die vlot van de hand gingen. Overplaatsing Ingaande I december werd de adjunot- inspecteur van 's rijks belastingen, mr. H. F. J. Joosten, werkzaam op de inspec tie van de belastingen te Goes overge plaatst naar de Inspectie der belastin gen te Breda. Feest voor Goese P.T .T .-„Zeemeeuwen" Vlissingen Alhambra: Een verrukkelijke idiote. 20 uur. 14 Jaar. Middelburg - Electro: Dreigend tromgerof fel. 19.30 uur H laar Van Benthem Jutting: Ikonenexposltie. 1012.30 13.30—18 uur Zoutclunde Verenigingsgebouw: Vertoning bevrijdingefilms, 19 en 21 uur. Tcrneuzen - Luxor De blikken ridder 20 uur. alle leeftijden Oostburg Lerieltheater Nur der Wind, 20 uur 14 laar Najaarskeuring Vereniging van Paardenfokkers In West-Zeeuwsch- Vlaanderen Bergen op Zoom - Roxy- 830: 20 uur 18 Jr. Luxor- Te rijk om los te lopen 20 uur. a.l Goes Hotel De Korenbeurs' Vergadering ..Alliance Francaise". 20.15 uur Krabbendijke - Consistorie herv kerk: Voorlichtingsbijeenkomst C.-H. Staten- krlng Goes. 19.30 uur Poortvliet - Gemeentehuis Jubileumbijeen komst burgemeester W. J. van Doorn, 20 De sport- en ontspanningsvereniging Goese P.T.T. „Zeemeeuwen" heeft haar leden zaterdag voor de acht tiende maal een feestavond voorgescho teld. In de „Prins van Oranje" te Goes trad een gezelschap van René Fraters Variété uit Tilburg voor het voetlicht. Een vlot en met vaart gebracht pro gramma werd door de artiesten gepre senteerd. De titel „Eens lekker lachen" werd waar gemaakt. De conferencier Harry Touw uit 's Gra- venhage wist met enkele parodieën de zaal vaak aan het lachen te brengen. Vooral de televisieparodie viel bij de aanwezigen in de smaak. Naast do con ferencier traden op het zingende accor deonduo „de Twee Gerto's uit Rotter dam, die gesteund door enkele „meezin gers" ook het publiek meekregen, voorts kwamen de Gibama Hawaï s met opgewekte klanken uit de Stille Zuid zee de aandacht vragen. Deze artiesten brachten ook nog enkele cowboyliedjes. goochelaar Petino liet enkele ver bluffende staaltjes van zijn kunst zien, Na afloop van de revue werden de o.r- tisten beloond met een gul applaus van het ruim vierhonderd man sterke pu bliek. Na de cabaretrevue was er gele genheid een dansje te maken op muziek van Baby den Toonder, 's Middags was het feest voor de kinderen: Sint-Nico- laas bracht de „P.T.T. kinderen" eer bezoek. De sport- en ontspanningsver eniging van de P.T.T. kan terugzien op een geslaagde dag. BIEZEUNGE Verkiezing ambtsdragers In de vacature van de heer M. Meijer* is tot ouderling by de christelijk gerefor meerde kerk te Biezelinge gekozen, de heer Iz. Slabbekoorn terwijl in de vaca ture Aug. Slabbekoorn Wzn. tot diaken is gekozen, de heer Joh. van Liere. Dankdagcollecte De dankdagcollecte heeft in de christe lijk gereformeerde kerk te Biezelinge 2354,98 opgebracht. Oogstinzameling voor „Kinderzorg" De te Biezelinge gehouden oogstinzame- ling voor de stichting „Kinderzorg" te Middelburg heeft 57 kisten fruit. 25 kis ten aardappelen en 3 kisten groenten opgeleverd. Verder werd 17.aan gif ten ontvangen alsmede een hoeveelheid kleding, een fiets, zilverpapier, capsuler ELLEWOUTSDIJK Hogere reinigings- en rioolrechten in Ellewoutsdijk Vrijdagavond vergaderde de gemeente raad van Ellewoutsdyk. De burgemees ter deelde mee dat de begrotingswy- ziging 1964 door G.S. was goedgekeurd, evenals de rekening '64. De begroting 1965 was niet sluitend, zoals in meer dere gemeenten. Hiervoor zal een ver hoogde bijdrage uit het gemeentefonds nodig zyn. De raad keurde goed dat de reinigingsrechten worden verhoogd van f5,50 tot f6,50 en dat voor het ge bruik van een emmer f 1,50 wordt be taald. Ook zal de rioolbelasting worden verhoogd. De gemeenferekening 1963 werd voor lopig vastgesteld. De instelling voor maatschappelijke zorg wordt per 1 ja nuari vervangen door de bijstandwet die dan in werking treedt. De wethou ders wedde wordt van f 1080,— ver hoogd tot f 1200,per jaar, de raadsle den krygen f 15,presentiegeld per ver lering. Als woonruimtecommissie igeren de raadsleden. Door de verbe teringen aan de gemeentewoning Zo merstraat 24 zal de huur van dit pand van f5,60 gebracht worden op f10, per week. Een verzoek om subsidie van de plaatselijke vereniging „Het Groene Kruis" werd toegestaan. De leden dezer vereniging betalen f 1500 contributie, en dc toegestane subsidie is 50% van dit bedrag. De streekcommissie krijgt 40 cent per inwoner als subsidie en de Zeeuwse Volksuniversiteit 1 cent per inwoner. De subsidie voor het Econo misch Technologisch Instituut wordt van 5 cent op 10 cent per inwoner ge bracht. De Johannastichting krijgt een subsidie. Op een aanvrage voor 'oningverbetering door P. Poelman de Koekoek werd gunstig beschikt. Een aanvrage van het bureau voor schooi en beroepskeuze om subsidie, werd af gewezen. Op verzoek van Ged Staten werd het uitbreidingsplan der gemeente gewijzigd, daar er binnen 20 meter van e hoek LangevieleGrindweg niet ge bouwd mag worden. KAPELLE Sint in Kapelle Sint-Nicolaas heeft met zyn vier zwar te Pieten zaterdagmiddag opnieuw een bezoek gebracht aan Kapelle-Biezelinge. Dit keer was de goedheilig man geko men op uitnodiging van de winkeliers- combinatie de „Kamiae" om er een drie tal kindervoorstellingen bij te vonen. Niet minder dan 425 kinderen gaveu voor deze voorstellingen acte de présen- ce, waarvan er twee werden gehouden in hotel „De Zwaan" te Kapelle en éen in de hervormde school te Biezelinge. De kinderen genoten er niet alleen van de sprekende pop, een clown en een ;oochelaar, ook de aanwezigheid van ie sint werd bijzonder op prijs gesteld. Want voor elk kind had Sint-Nicolaas wat meegebracht, wat door zyn helpers tijdens de voorstellingen met gulle hand werd uitgereikt. Het was de Herselman die de Spaanse gast een wel kom toeriep, terwyi de sint op zijn beurt zich richtte tot het jeugdig publiek Na tuurlijk lieten de kinderen zich op hun wijze niet onbetuigd met het zingen van enkele liederen. V aardigheidsproeven „Olympia" Onder het toeziend oog van algeheel leider J. v. d. Sande en vier juryleden, hebben leden van de gymnastiekvereni ging „Olympia" te Kapelle de jaarlijkse vaardigheidsproeven afgelegd. De vol- -ende resultaten werden daarbij be- aald: adspiranten B: Wilma Joosse, 3,4 pnt.; Lies Landman, 42,6 pnt. ad- spiranten A: Ina Zuidweg 45,2 pnt.: Tony Gijzel. 43.8 pnt.: Toos West veer. 43 pnt.; Hannie Huissoon, 42.8 pnt,; M. Burger, 42,S pnt,; S. Bierens, 42,8 pnt.; Ria Schijf, 42.6 pnt.: I. de Butter. 42.6 pnt,; Koos op 't Hof, 42,4 pnt,; Annie Braam, 42,2 pnt,; H. Ruisseh, 41,6 pnt,; Joke Goudriaan, 41.6 pnt.; I. van Scnaik, 41,4 pnt,; A. v. d. Guchte, 41,2 pnt.; J. Ilundersmaick, 41,2 pnt.; Lia Ridderhof, 40.8 pnt.: Joke Krynsen, 40,8 pnt.: A. Bramse, 40.4 pnt.; Ria Decker. 39,8 pnt. Dames 3e klas: M. Eeversdijk, 43,8 pnt.; B. Hundersmarck. 42,2 pnt.; A. Bogerd, 41,2 pnt.; H. de Bruin, 41 pnt.; A. de Leeuw, 40,8 pnt.; N. van Liere, 40,4 pnt.; A. Brandt, 40 pnt. A. Schot, 39,4 pnt. Dames 2e klas: C. Ganseman-Lokerse, 44,2 pnt.; B. Gijzel. 43.S pnt.; T Hooge- steger. 43,6 pnt.; C. Zuidweg. 42,4 pnt.; F. van Overbeeke, 42,4 pnt.; afgewezen 1 kandidaat. Dames le klas: C. v. d. Vrede-Lepoeter, 43 pnt.. Dames-huisvrouwen: 3e klas: I. Schrier- Schrler, 43,4 pnt.; N. de Waard-vai Schraaf, 43,2 pnt.; Van Loo-van Liere, 43 pnt.; C. Kakebeeke-Hokke. 43 pnt.; Schipper-Van der Jagt. 42,2 pnt.; De Jager-Buitendyk. 41 pnt. Heren 3e klas: eef Butler. 50,8 pnt Zandee, 48.8 pnt. Heren 2e klas: C. Korstanje, 50,2 pnt. BAARLAND De openbare lagere school In Baarland heeft vrijdagmiddag afscheid genomen van mevrouw M. G. Kryger-Korstanje als onderwijzeres aan de school. Dat ge beurde in de school voor „het front" van de leerlingen, vele ouders enkele leden van de oudercommissie, onderwijzend personeel en burgemeester en wethou ders van Baarland. Er werden op deze byeenkomst verschillende hartelijke toe spraakjes aan het adres van de schel dende onderwijzeres gericht voor het werk, dat zij in haar periode voor de klas heeft gedaan. Burgemeester W. N. van Liere deed dat namens de gemeente. Hij dankte me vrouw Krijger voor de voortreffelqke wijze, waarop zij onderwijs heeft gege ven en wenste haar voorspoed in Tiaar nieuwe woonplaats. Leeuwarden. Als aandenken aan Baarland overhandigde de burgemeester haar een bloemenvaas en voor haar echtgenoot een traaie bierpul. De voorzitter van de oudercom missie, de heer J. de Hollander was de tweede spreker. Hij onderstreepte het organisatietalent van de scheidende op verschillende ouderavonden. Een tinnen vaas en een bloemenstandaard waren de reschenken van de commissie. Iet hoofd van de school, de heer D. J. A. Nieuwstad verklaarde in zijn toe spraakje, mevrouw Krijger te hehben le ren kennen als een all-round onderwij zeres. „Jammer, dat U met uw ervaring het onderwijs niet meer zal dienen' vond hij. Burgemeester Van Liere en de heer Nieuwstad maakten van de gele genheid gebruik om ook de opvolgster van mevrouw Krijger, mejuffrouw H. van Liere, te verwelkomen. Mevrouw Kryger sprak een kort dankwoord. KRA PBENDUKE Stationnement D.B. Krabbendijke opgeheven Het stationement van de directe belas tingen Krabbendyke is per 1 december opgeheven. Op deze datum werd de dienstgeleider van deze post, de heer M. L. Markusse eervol ontslag verleend we gens het bereiken van de pensioenge- reclitige leeftyd. Het stationement. om vattende de gemeenten Krabbendyke. Rilland-Bath en Waarde werd gevoegd bij post Yerseke. WISSENKERKE Sint op bezoek bij Wissenkerke en Geersdijk De middenstandsvereniging te Wissen kerke en Geersdyk, organiseren evenals voorgaande jaren gedurende 14 dagen van 23 november tot 5 december, een winkelactie. Alle deelnemende winke liers verstrekken by iedere bestede gul den een lotnummer. Ook een bezoek van Sint-Nicolaas en zyn knecht stond op het programma. Zaterdagmiddag werd de sint en zijn knecht om 2 uur in het Drenthehuis te Geersdijk door het mid- denstandsbestuur ontvangen. Het accordeon-gitaarorkest de Marina's van Geersdijk speelde vrolijke sinter klaasliedjes. Met een traktatie voor de kinderen en uitdelen van lootjes zorgde men voor een gezellige middag voor de jeugd van Geersdyk. Vervolgens reed de sint naar Wissen kerke waar Sint-Nicolaas en zwarte Plet aan de Dorpsweg werden verwelkomd. Met begeleiding van het tamboers- en pijperskorps Nicoleen van Kamperland ging men naar het gemeentehuis van Wissenkerke Daar volgde een officiële ontvangst op het gemeentehuis door burgemeester P. Wisse. Met Nicoleen voorop werd een rondgang door het dorp gemaakt, waarna de sint en zijn knecht de inwoners van het be jaardenhuis Vredestein met een bezoek vereerde. Om 6.30 uur volgde "s avonds de kinder loterij door Sint-Nicolaas vanaf de mu ziektent. met medewerking van het mu ziekgezelschap Apollo. De muziek maak te tot slot een rondgang door het dorp. YERSEKE Extra kerkdienst In het kerkgebouw van de geref. ge meente te Yerseke (Langeville 29) zal woensdag 2 december des avonds 7.30 uur, voorgaan ds. H. Ligtenberg uit Utrecht. Sinterklaas voor N. V. V.-kinderen In de bovenzaal van de „Oesterbeurs" te Yerseke werd zaterdagmiddag een kin- der-Sint-Nicolaasfeest gehouden voor kinderen van N.V.V.-leden, aangeboden door de bestuurdersbond. Na de opening door de voorzitter, de heer H. J. Wind- hout, werden de kinderen op genoegiyke wijze bezig gehouden door sinterklaas en zwarte Piet. Ook het duo Scheele-van Loo en de band onder leiding van Leon Pekaar droegen het hunne bij tot het slagen van deze middag Naast de ver snaperingen die rijkelijk werden rondge deeld, kreeg ieder van de 65 aanwezige kinderen aan het einde nog een cadeau tje mee naar huis. BORSSELE Ouderavond zondagsschool Dezre dagen hield de zondagsschool „Ma- ranatha" te Borssele onder leiding van ds. Vrijland een ouderavond. Na een kor te inleiding gaf hy het woord aan mejuf. Wandel. Deze sprak over Jeruzalem, waar zij een paar maanden heeft ver toefd. Een en ander werd toegelicht met dia's. Ds. Vrijland eindigde met dank zegging. (Advertmttej Zonder baard in burgerjas draagt de „sint" een Peca"-das Vanaf 3,95 tot 14,50. Iedere das in luxe surprise-verpakking. HERENMODEHUIS HE1NKENSZAND Raad vergaderde gemeenteraad van Helnkenszand vergaderde maandagavond onder voor zitterschap van burgemeester N. W Ei sen. In verband met het vervallen van het systeem van de prestatiebeloning met ingang van 1 januari 1965 werd het algemeen ambtenarenreglement ge wijzigd. De raad besloot de spaarveror- dening, die thans voor het rijkspersoneel geldt, ook voor de gemeente vast te stellen. Eveneens gewijzigd werd de plaatsingskostenverordening voor gemeentepersoneel. De raad besloot, een garantie te verle- voor het aanleggen van de water ing in een gedeelte van het uitbrei dingsplan Barbestein. De gemeentebegroting voor 1965, die in deze vergadering werd aangeboden, sluit voor de gewone dienst met voor inkomsten en uitgaven f 995.009.65. De iost onvoorzien bedraagt f 2.839,36. De lapitaaldienst heeft aan inkomsten 3.634.030,50 en aan uitgaven f 3.841.550,88, dus met een nadelig slot van f 207.520,38. In verband met kosten van de sanle: straatverlichting in het uitbrcl- rsplan Barbestein, geraamd .200. werd de begroting voor gewyzigd. Verkiezing notabelen Op de dankdag had in de Ned. herv. kerk te Heinkenszand de verkiezing plaats van notabelen. Aftredend waren de heren M. Mallekoote en W. Kopmels, die werden herkozen. Niet herkiesbaar was de heer J. J. Wirtz, in de plaats daarvan werd gekozen de heer Iz. Cap- pon. KWADENDAMME Onderscheiding voor organist Tijdens een feestelijke byeenkomst van het r.-k. zangkoor te Kwadendamme heeft pastoor De Munck een pauseiyke onderscheiding, het zilver van St. Gre- gorius, uitgereikt aan de jubilerende heer F. Depondi. De jubilaris was een halve eeuw aan het koor verbonden als zanger; tevens was hij 45 jaar organist. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE 30 november Industrie- en exportwellln* Appel»: Goudrenet 1 85 19, 80 24 75 22, 65 4, 2 85 20. 80 1». 75 17. 70 15. 65 12. 2 D 6,50, J grot 8.50—12. 3 fijn 7 Jonathan 1 75 12. 70 22. 65 21. 2 75 12. 70 12—13. 65 doordraai. 60 6 en doordr.. 2 D 6 en doordr 3 grot 6 en doordr.. 3 fijn 6- Co» Orange Pippin I "0 49. €5 36. 60 25-26. 55 17. 2 D 6 S0 3 grof 22. fijn 6.50 Glorie van Holland 2 80 12 75 12. 70 6.30. 65 6-30. Golden Dellelou* 1 80 36. 75 37—39, 70 3438, 65 26—29, 60 19—20 2 80 19—30, 75 15—30. 70 14—29, 65 12—22. 60 6—15. grof 12—17. 3 fijn 650-12. Lombarl Cal ville 2 S0 15—16 Zoete Ermgaard 1 60 35—36. 55 21 Geplukte kroel 6 Peren: SL-Hemy 2 70 23. 80 21. 2 D II. 2 grof 3 fijn 950 Comtaaae de Par'.« 2 75 17. 70 18—23. 65 17—19. (O 16—18. 2 55 13 3 grof 11. 3 fijn 7.50—8 Doyenne du Comlce 2 85 73 —77, 2 80 76. 75 80. 70 Vt. 65 70, 3 grof 61. 3 fijn *6. Gleser Wildeman 1 60 47. 50 31. 2 D 9 50 3 grof 22- Klelpeer 2 60 21.50 16. 3 grof 17 Conference 3 grof 41. 3 fijn 36- Divergen: Mtgpela 1 22. Groenteveiling Prei 10—12. Spruiten 18-22. Bloemkool 33—35. Koolrapen 6-50. VEILING GOES. 30 november Bloemkool A 1 3458. A 2 20 1 27. B 2 17—24, afw 13-24- Krop sla kaa 1 13-18. C 1 11 Selderij 8—12 Pe- lerielie 13. Aardappelen 15—16 Witlof A 8687. B 1 74—75. afw 41—55 Spruiten A l A 2 30—48. B 2 20—23. Idem gesch A 1 B 1 24 Knolselderij 1 15 Peen B 1 11-:4 C 1 15. Andijvie 2 27-41, afw 15—18 Idem 1 69 Veldsla 2 63. Wegpeen I 37 Ulep gesch. 20. afw 12—13. Prei A 1 18—22 Gr. sav kool 1 15. B 1 13. Rode kool 1 10—13. 2 10. Witte kool 1 8—9. Gele aav. kool 8—11. Boerenkool 1 10. 2 9—12. VEILING BERGEN OP ZOOM. 30 november. Rode kool 10-16. Witte kool 5 —13 Bloemkool 20—74. Boerenkool 8—30. Sav. kool 8—20. Spruiten 33—141 Waspeen 1224. Breekpeen 710. Andijvie 3468. Sla 9—24. Uien 6—23. Witlof 42—92. Prei 12 —20. Coxa Orange 6—17. Jonathan 12—14 Goudrenet 26. Golden Delicious 23—37 VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen aanvoer 8115 kg. 75—128. Schar 456 kg Bot 193 kg. Wijting :97 kg Schol 550 kg Kabeljauw 387 kg. paling 5 kg. Onges. vis 206 kg. MARKTBERICHT CAVETO SINT-ANNALAND. Tarwemarkt Iets minder stabiel wegens ver minderde exportmogelijkhcid Fabrieken lo pen zeer voorzichtig Prija 37 60 franco fa briek. Tweede helft december 37 20 di rect Brouwgerst onveranderd Baldergcrst 34.50. Cambrlnusgerst 34.25 Klppegerst 31 Maalgerst tot 29.75. Drie procent erwten 44. december. Zes procent erwten 42.50, de cember. Op monster tot 41 Drie procent schokkers 54. december Vijf procent schok kers 51. december. Op monster tot 45 Brui ne bonen moeilijk te plaatsen tot 82. Blauw- maanzaad 155 Export kwaliteit december- januari. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 1784 Vette koelen en oasen 1233. Varkens 551. Prijzen <r«p voor le. 2e cn kwaliteit» Vette k Varken Vette k 330-36 196 308—329 194 I gew. t grote baarheid geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zusje MARLEEN. B. G, H. Holthuis C. M Holthuis- de Nys Catheiljne Middelburg, 30 november 1964. Heerenstraat 3. gew.» aanvoer als vorige week han- r. prijzen rvm hoger Varkens i aanvoer korter, handel Vlot. prijshoudend. VLA8MARKT ROTTERDAM Waterrootvl.v*. lage soorten van f 155 tot f 1.90. middensoorten van f 1.95 tot f 2.15. best vlas van f 220 tol f 250 Dsuwrootvlas: tot f 1.78. Breekvlas: van f 0.90 afhankelijk van kwaliteit en be werking Gezwingelde lokken: van f 050 tot 0.30 Gezwingelde lokken: van f 0.50 tot t 0.80. De aanvoer van waterrootvlas bleef In dc af gelopen weck op ruim pelt gehandhaafd Ds produktie bestond voor het merendeel uit lagere, en middensoorten, hoofdzakelijk uit vla» van oudere Jaargang, waarvoor enigs belangstelling was Het aanbod ln goede middensoorten en best vla» wordt regelma tig ruimer Voor deze merken wa» een goc- de vraag zodat alle aangeboden partyen verkocht werden De prijzen ondergingen nagenoeg geen verandering. De produktie van dauwrootvlas onderging geen wijziging, het aanbod werd tegen on veranderde prijzen nauwe!Ijk» opgenomen- De produktie van breekvlas blijft klein. Bel aanbod van gezwingelde lokken blijft ruim. de produktie werd nagenoeg geheel verkocht de prijzen bleven onveranderd. GRAANBEUR8 ROTTERDAM Op de Rotterdamse gr aan beur* werden ds volgende prijzen genoteerd af boerderij: Tarwe - doorsneekwaliteit basis 17 pet vocht levering deze week tot 3600: zomergerst volgens monster tot 28.75: groene erwten tot 33 00; schokkers tot 44 CO: bruine bonen bocrensclioon tot 74.00. COÖPERATIEVE VELUW8E EIER VEILING Ede 30-11 Aanvoer 205.207 stuks, handel on zeker Prijzen per 100 stuks), eieren van 48- 53 gram 13-89—12.46: eieren van 54-58 gram 12.70—13 43. eieren van «0-63 gram :3«|— eieren van 64-69 gram 14.20-14-55. AARDAPPELBEL'RH ROTTERDAM Rotterdam. 30-11. Klelaardappelen voor het binnenland Eigenheimer» 40 mm opwaarla 15.00-1650; Bintje 3S mm tot 50 mm 10.00— 11.00: Bintje 40 mm opwaarts ln twee maten gesorteerd 1150—12.75: Meerlander 40 mm opwaarts 125©-1350; Use trier 40 mm op waart» 9.75—10.75: Bevelander 40 mm op- aart» 1S.0O—16,00; Furore 40 mm opwaart» .00—14.00 Zandaardappelen binnenland; Li beria» 40 mm opwaarts 9 50 Klelaardappelen de export Bintje 35 mm opwaart» ln twee maten gesorteerd 10.75^-11.75; Bintje 45 mm opwaarts 12.25 Alpha 45 mm opwaart» 11X0 Zandaardappelen voor de export: Bint- opwaarls 95©. IJselster 35 mm op waart» 8,75: Patrones 35 mm opwaarts 8.25; Voran 35 mm opwaart» 8.50 Voeraardappelen 2.504.50 Stemming; binnenland rustig, bui tenland flauw Prijzen berekend per 100 kg op de bandelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. Uitvoering van „Vrolijke vrienden" De accordeonvereniging „De vrolijke vrienden" te Borssele gaf zaterdag avond onder leiding van mejuffrouw Van Weele haar jaarlijkse uitvoering. Aan deze avond werkten verder mee het kinderkoor ..De Scheldezangers" en de familie D Mallekote uit Kapel le. Na de pauze was er tevens een de monstratie van een elektronisch or gel. De "teer J. van Coeveringe opende en sloot de bijeenkomst, waarvoor een buitengewoon grote belangstelling be stond. OUJNSPLAAT Sint bezocht Colijnsplaat Zaterdag arriveerde St.-Nicolaas en zyn knecht in Colynsplaat. Precies half drie meerde de „Barracuda", met aan boord de hoge gast. vergezeld van zfln knecht, af aan de vissershaven. Colynsplaat stelde dit bezoek op bijzon der hoge prijs, twee muziekkorpsen en honderden kinderen begroetten sint en zijn knecht. Hierna reed sint in een open auto door het dorp. voorafgegaan door muziek. In de Voorstraat werd hij na mens de middenstandsvereniging toe gesproken door de W. de Buck. Tenslotte i brachten sint en zijn helper een bezoek aan het „Rustoord". Na de vele verhalen over de films „De nacht van de koude neu zen" en „Ais de kat van honk is" van de „dikke" en de „dunne" eindelijk het belangrijkste nieuws over de jeugdvoorstellingen, die de Provinciale Zeeuwse Courant in de kerstvakantie ver zorgt. Nu is bekend waar en wanneer de bonnen kunnen worden ingewisseld tegen een toegangskaartje en wanneer de filmvoor stellingen worden gegeven. Opgelet dus! Hier volgt het nieuws waar jullie al zo lang op zitten te wachten. Om met de VOORSTELLINGEN te beginnen: hiervoor heeft de P.Z.C. het volgende programma opgesteld: MIDDELBURG: in het Citytheater op woensdag 23 en donder dag 24 december VLISSINGEN: in het Alhambratheater op maandag 28, dins dag 29 en woensdag 30 december; in het Grandtheater op donderdag 31 decem ber en zaterdag 2 januari. Inwisseling van de bonnen De uitreiking van de bonnen in de Middelburgse, Vlissingse en Goese winkels verloopt goed. Vele kopers in deze steden zullen al voldoende bonnen hebben verzameld om voor hun kinderen toegangsbewijzen te verkrijgen. Tijd en plaats voor de inwisseling van de bonnen zijn nu vastgesteld. Voor diegenen, die nog niet genoeg bonnen hebben gespaard, wordt het nu kort dag: op vijf december wordt de uitreiking gestaakt. Tot en met vijf december kan men echter nog terecht m alle winkels, die een raambiljet hebben, voor het verkrijgen van bonnen, die bij iedere aankoop van minstens 1,worden verstrekt. Voor TWINTIG GULDEN aan bonnen krijgt men een toegangskaartje voor één van de voorstellingen. Voor de INWISSELING van de BONNEN zijn de volgende data vastgesteld SOUBURG: op maandag 7 december van 's morgens elf .uur tot 's middags half één in het Zwaantje aan de Vlissingsestraat. VLISSINGEN: op maandag 7 december van 's middags twee uur tot half zes in het A.N.M.B.-gebouw, Dr. Stavermanstraat (naast de r.-k. kerk). MIDDELBURG op maandag 7 december van 's middags twee uur tot half zes in het Citytheater. Lange Delft. GOES: op zaterdag 12 december van 's middags half twee tot vijf uur in de Prins "an Oranje. Voor 20 aan P.Z.C.-bonnen plus een dubbeltje, dat is bestemd voor een geschenk aan de inrichting Vrederust te Bergen op Zoom, ontvangt men één toegangskaartje voor één van de P.Z. 0 -jeugdvoorstellingen. WvwVvV^WWVWWVWVWVWWWWVWWWWVW)^^^^ gegaan Beide vn Algemene kennisgeving. Heden is. geheel onver wachts, van mij heen- n mijn innig ge- vrouw ELISABETH STEKETEE geboren OVAA, ln de ouderdom van 73 jaar. L. Steketee. O - en W.-Souburg. 30 november 1964. Kanaalstraat 60. De teraardebestelling zal plaatshebben op donderdag 3 december a.s. Vertrek Kanaal- straal 60 des namid dags 2 uur Geen bezoek, geen bloemen. Heden overleed, geheel onverwachts, onze ge liefde zuster, behuwd zuster en tante ELISABETH STEKETEE geboren OVAA, in de ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam: J. Ovaa. en W.-Souburg, Met ontstelienls namen alot- van mevrouw E. STEKETEE geboren OVAA. Familie A W Bakker. O.- en W.-Souburg. 30 november 1964. Oranjeplein 46. In Jeuzs ontslapen, on ze geliefde vader en opa JAN VAN WUCK, weduwnaar van A. H. Veenstra. Middelburg: C de Rijk-van WJfck W de Rijk en kinderen. Domburg, 30 november 1964. „Ter Mantelinge". Cond. adres: Doormaan 3L Middelburg Geen bloemen. De begrafenis zal D.V plaatsvinden op vrydag 4 december a.s., 2.00 uur op de algeme ne begraafplaats Middelburg. Heden overleed, na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, zacht en kalm, in verpleegin richting „Ter Poorte" Koudekerke mfjn ge liefde vader. JOOS MOL. weduwnaar van Jacomina Nieowenhuijse, in de ouderdom van 83 jaar en 10 maanden. W. J. Mol Nisse. 30 nov. 1964. Dorpsstraat 20. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. op donderdag 3 december as., des middags om 12.00 uur vanaf vereni gingsgebouw te Nisse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15