Naar KRAMER u HIER ZIJN DE WINNAARS VAN DE GROTE ROXY-PRIJSVRAAG Uitblijven herindeling gemeenten remt ontwikkeling kanaalzone PUZZEL- rubriek Als de rijbevoegdheid is ontzegd mag men ook niet op de brommer PHILIPS HANDMIXER OMEGA EXAMENS Aagtekerke keurde begroting goed VOORWAARDELIJKE HECHTENIS EN BOETE VOOR BRESSIAANDER 3Ba/H0a\(aiiE □n/aaiaeiEiNaa ra/HHiarpHBNffl uitslagadvertentie R,OXY"PrijsvraaS J. J. BRUGGE-DUBOIS Sporthandel VAN DER SNEPPEN levert alles voor het aanstaande wintersportseizoen, L. P. WIJFFELS VLAC0 N.V. - TERNEUZEN TIMMERLIEDEN METSELAARS U N Cu U3 O 2 PJ 04 PJ H 04 PJ Q H 2 O O Q p 04 PJ Q PD Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVTNCIALE ZEEUWSE COUR AU T 9 TERNEUZENSE RAADSLEDEN Kan - ook in de toekomst - worden voorzien in water en energiebehoefte?" De Terneuzense raadsleden heb ben tijdens het afdelingsonder- zoek van de gemeentebegroting voor 1965 de vrees uitgesproken dat het niet op korte termijn reali seren van de plannen voor ge meentelijke herindeling Zeeuwsch-Vlaanderen, remmend zal werken op de verdere ontwik keling van de kanaalzone. Met oog hierop is met belangstelling geïnformeerd naar de stand van zaken ten aanzien van de herinde ling van de gemeenten. Het is blijkens het voorlopig verslag van het afdelingsonderzoek een van de vele vragen die de Terneuzense raadsleden hebben gesteld waarop b. en w. van Terneuzen binnenkort in een antwoordnota zullen terugkomen. Met veel waardering hebben de leden van de raad gesproken over de door de N.V. Waterleidingmij Zeeuwsch-Vlaan deren en de N.Z. P.Z.E.M. geopende mo gelijkheden tot voorziening in de stij gende water- en energiebehoeften van de industrie waardoor deze bedrijven een bijzondere inspanning hebben gele verd. Daar in de nabije toekomst, on dermeer door een belangrijke uitbrei ding van de fabrieken van Dow Chemi cal N.V. in Terneuzen in toenemende mate een beroep zal worden gedaan op de water- en energievoorziening, vraagt men zich af of hieraan blijvend kan worden voldaan. Scholen Met belangstelling wordt ook ge ïnformeerd naar de voortgang van de verbouwing van de openbare ulo school aan de Waistraat en de stand van zaken bij de voorbereiding van de bouw van het nieuwe lyceum an nex cultureel centrum en het nieuwe internaat voor schipperskinderen. Tevens verzoekt men nader te wor den ingelicht over de stichting van een hogere technische school in Ter neuzen, waarover in dc raad reeds eerder een principebesluit werd ge nomen. Met betrekking tot de bouw van z.g. opvangscholen zag men zich gaarne ingelicht welke mogelijkhe den het college van b. en w. zien in het op voorhand bouwen van derge lijke scholen. Onderstreept wordt hierbij de zinsnede nit de begeleiden de brief bii de begroting dat de bouw van opvangscholen gelijke tred moet honden met de woningbouw. Aan de kath. universiteit te Nijmegen slaagden voor het kandidaatsexamen rechten de heren L. Flrcot te Hulst en W. J. G. Uitterhoeve te Stoppeldijk. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen rechtsgeleerdheid mejuffrouw B. M. Vos te Wolphaartsdijk. Benoeming bij waterschap Bij K.B. zijn benoemd met ingang van 22 december 1964 tot dijkgraaf van de Hellegatpolder, J. W Scheele te Bosch- kapelle (gemeente Vogelwaarde). Ten aanzien van de woningbouw wordt met voldoening gewag gemaakt van de goede voortgang bij de verbetering van de vooroorlogse woningwetwoningen in Sluiskil. Betreurenswaardig is echter, dat bij de verbetering van dergelijke wo ningen in de kom van Terneuzen nog steeds geen overeenstemming is bereikt met een aannemer. Verzocht wordt by het ontwerpen van nieuwe uitbreidings plannen rekening te houden met de be staande behoefte aan grotere woningen. Tevens dienen in deze plannen de aanleg van parkeerstroken te worden voorzien, gezien de toename van het verkeer en de toename van het parkeren in de woonstraten. Politie Tijdens het afdelingsonderzoek is voorts de vraag gesteld of er enige zekerheid bestaat dat in 1965 rijksgoedkeuring zal worden verleend voor de bouw van een nieuw politiebureau. In verband met de toename van het inwonertal tot boven 18.000 ls de vraag gerezen of dit invloed heeft op de organieke sterk te van het politiekorps. Tevens wordt door de toename van het aantal buiten landers in de gemeente in overweging gegeven de deelname aan talencursus sen door het politiepersoneel te stimu leren. In de begeleidende brief van het college van b. en w. bij de begroting Is meege deeld dat, gezien het begrotingstekort, bijzondere aandacht moet worden be steed aan mogelijke verhoging van de inkomsten. Ten aanzien hiervan ver zoekt men b. en w. mee te delen in wel ke richting daarbij wordt gedacht. Ver zocht wordt tevens mee te delen of er mogelijkheden zijn de garantie-uitkering die met ingang van 1966 in een periode deel van de algemene uitkering. Nadere inlichtingen vragen de raads leden voorts over de invloed toetreding van de gemeente tot de Be- stuursschool Zeeland op het totaal aan tal studerenden onder het gemeenteper- soneel. Zij dringen tevens aan op een herziening van het beleid ten aanzien van de ziekenhuizen in de gemeente en daarbij beide ziekenhuizen op gelijke voet te behandelen. Ten slotte wordt ge vraagd te zoeken naar een definitieve oplossing voor het storten van huis vuil, een onderzoek in te stellen naai de mogelijkheid de gemeentelijke bij drage in de aanlegkosten van de Ze- venaarhaven op een of andere w\jze te verrekenen met het Havenschap en in verband met de bestaande financiële moeilijkheden by de instellingen werk zaam op het gebied van het maatschap pelijk werk, het subsidiebeleid ter zake nader onder ogen te zien. >e gemeenteraad van Aagtekerke heeft donderdagavond tydens z(jn vergadering onder voorzitterschap van waarnemend burgemeester J. Melse de begroting voor 1965 goedgekeurd. Deze begroting sluit aan inkomsten en uitgaven met een bedrag van 226.993,42, waarbij een post voor onvoorziene uitgaven van 14X9,62 en een algemene reserve van 3500. De Inkomsten van de kapitaal- dienst belopen 475.384,55 en de uit gaven 575.128,42, zodat er een nadelig saldo van bijna een ton is. De heer S. de Visser Gzn. (s.g.p.) wenste de aantekening, dat zijn fractie tegen de in de begroting opgenomen verzekeringsposten gestemd was. Na mens de raadscollega's dankte de heer De Visser b. en w. voor de duidelijk toe lichting, die zij bij deze begroting had den gegeven. Nu de heer Jac. Moens (a.r.) ontslag had genomen als raadslid en tijdelijk wethouder, achtte het college van b. en w. het zeer gewenst om het dagelijks bestuur aan te vullen met een nieuwe wethouder. De plaats van de heer Moens werd nu ingenomen door de heer A Bosselaar (a.r.). die kort geleden als nieuw raadslid benoemd werd. De raad ging akkoord met het voorstel van b. en w. om de rijf woningwetwo ningen in de gemeente over te dragen aan de chr. woningstichting Walcheren te Souburg. De begroting van de vlees keuringsdienst in de kring Oostkapelle werd eveneens goedgekeurd: van het nadelige slot, groot 5883,90, komt 48^.65 ten laste van Aagtekerke. Con form het voorstel van b. en w. werd freen bijdrage verleend voor het jubi- eumgeschenk voor de Z.V.U., een nieuwe vleugel, aangezien men dat voor de gemeente niet van belang achtte. POLITIERECHTER MIDDELBURG LEWEDORPER STAPTE TOCH OP ZIJN PtOFFERTIE Wanneer de rechtbank, de politie rechter of* de kantonrechter ie mand de rijbevoegdheid voor een bepaalde tijd ontzegt dan houdt deze bepaling ook in, dat men in deze periode niet met een brom mer of tractor mag rijden. Dat is donderdagmiddag in Middelburg tijdens de zitting van politierech ter mr. B. S. Sieperda nog eens duidelijk gesteld bij de behande ling van de zaak tegen C. V. uit Lewedorp. Tot de 19e november mocht hij niet rijden. Toch was hij in deze periode met een brom fiets gaan toeren. En hij had kunnen weten, dat ook het rijden met een ploffertje onder gege ven omstandigheden strafbaar is, want het stond allemaal zo keurig in de brief die de justitie hem stuurde. Alleen had V. het over het hoofd ge zien. ,,Ik ben dom genoeg geweest, door dat stuk niet goed te lezen", zo luidde zijn verweer, waaraan hij toe voegde: ,,ik heb er geen minuut aan gedacht, dat een brommer daar ook bij hoort". Verdachte voerde aan bij het bekijken van de brief alleen op de datum van ingang en beëindiging van de periode te hebben gelet. De officier van justitie, mr. T. Lebret, vestigde er echter de aandacht op, dat V. door zijn functie wel gewend moet zijn om stukken te bestuderen en er de quintessens uit te halen. Hij was van mening, dat de kwestie niet gebagatelliseerd diende te worden.De officier vroeg een geldboete van 60. „Een betrekkelijk lage eis", vond de politierechter Omdat het requisitoir van mr. Lebret voor V. nogal gunstig was uitgevallen, zag raadsman mr. A. J. van der Weel weinig aanleiding nog Kantongerecht Oostburg „Bent U er alweer", begroette de offi cier van justitie, mr. A. VV. Rosingh, donderdag tydens de zitting van het Oostburgse kantongerecht J. C. B. uit Breskens, die by herhaling terecht gemeente Breskens. Het ging om een stoomketel in het bedrijf van B., die niet voldeed aan de eisen. Het laatst was hij daarvoor veroordeeld op 27 februari dit jaar. Voor hetzelfde feit gecon stateerd op 15 januari stond B. weer terecht. Controles op 1 mei e november hadden uitgewezen dat de verlangde maatregelen nog steeds niet getroffen waren en dat ook de vergun ning nog niet was aangevraagd. „U moet nu maar eens leren inzien dat U moet kiezen tussen het bedryf stop zetten of Voldoen aan de eisen", zei mr. Rosingh, die daarop een voorwaardelyke gevangenisstraf van veertien dagen met een proeftyd van twee jaar en een on voorwaardelijke boete van 200 eiste. „Ik kan de verlangde voorzieningen niet betalen", reageerde B., die daaraan toe voegde dat hij geprobeerd had het be drijf te verkopen, maar daarin niet was geslaagd. „En zomaar stoppen gaat niet in verband met de belastingen en het personeel". De kantonrechter, mr. J. Moolenburgh halveerde in zijn uitspraak de boete, maar handhaafde de voor waardelijke gevangenisstraf. De vracht autochauffeur D. P. O. uit Hansweert kreeg conform de els een boete van 25,subs. 5 dagen omdat hy op 4 juni op de Hoofdplaatse weg onder Groede niet voldoende rechts had ge houden. Ter zitting verklaarde hij, dat niet hij, maar zijn tegenligger links van de weg reed, een opvatting die mr. Ro singh gesteund door verklaringen van getuigen als ongeloofwaardig verwierp. 1 infectieziekte in warme landen; 2 gave aan een godheid; 10 voor-: voorvoegsel; 11 herenkledingstuk; 13 vallende ster; 15 steltlopers; 18 gravin van Holland; 19 fortissimo, (afk. in muz.); 21 vervoe gingvan het werkwoord „zyn"; 22 voor deel; 23 eerste mens; 25 behoeftig; 26 opgeld; 27 Ital. munteenheid; 30 durende vijandschap; 31 Ned. Televisie Stichting, afk.; 32 lid v. e. Oost-Polyn. stam; 35 gewicht, afk.; 36 werk dat iemand op gedragen is; 37 rijstbrandewijn; 39 ach ter; 41 aamborstigheid; 43 eer; 45 groen te; 48 erg groot iemand; 50 gezonde drank; 51 100 gram; 52 meubel; 53 groot bouwveld; 54 spil; 56 luitenant, afk.; 58 Turks bevelhebber; 59 troost, bemoedi ging; 62 stuk textiel, waarop men zich oefent in letters enz borduren; 64 vóór het andere; 65 op grote afstand; 66 groot nadeel, tegenvaller; 67 drukte, hofstede. 2 gem. op de Veluwe; 3 beroepsspeler (Eng. afk.); 4 korst van een wond; 5 deel van het hoofd; 6 uitroep van af keer; 7 aangenoem koel (smakend); 8 Europ. Defensie Gemeensch.; 9 het uit het gevaar helpen; 12 ontplofb. mengsel: 13 middageten; 14 gebak; 16 bovenaards wezen; 17 Ind. bouwwerk; 20 drietal; 24 maakt het land vruchtbaar; 26 als; 28 belediging; 29 dwingeland; 33 soort van bijl; 34 schaap; 35 hakmes; 38 gebouw voor gods. oefening; 39 opening in hoofd of kop; 40 vragend voornaamwoord; 42 vis; deel v. h. hoofd: 44 oude Nederl. munt; 46 opbrengst; 47 persoonl. voor naamwoord; 49 schrede: 54 putemmer; 55 gedorste halmen; 56 deel van een uit roep; 57 pas; 64 R'damse Electr. Tramw. my, afk.; 61 ratelpopulier; 63 Ned. Om- roepver., afk. Hierbij de oplossing van de puzzel van vrydag. [asafflö/Naaiame B Q aa\QiHiaaiii/asa Bna\DUia/öian D Haxü/gu ui ËJEBfflCa^RlEilHIlE Verstek W. P. S. uit Biervliet had verstek la ten gaan. Dat kon ook moeiiyk an ders. omdat hy nog steeds in het zie kenhuis ligt door de gevolgen het motorongeluk dat hy 17 mei de Oostlangeweg in de gemeente Hoofdplaat had veroorzaakt. Wel verschenen waren de getuigen G K. uit Sluiskil, die zelf was aangi den en O. E. de D. uit Biervliet die het ongeluk had zien gebeuren. K. verklaarde dat S. in racehouding op zyn motor zat en De D. zei, dat S. zo hard reed, dat hij het ongeluk al lang van te voren had zien aanko men. De zaak werd voor onbepaalde tyd uitgesteld om S. zelf te kunnen horen. Eveneens uitgesteld werd de zaak tegen B. M. W. uit Brussel, die zich liet ver tegenwoordigen door mr. H. J. G. Ti- chelmann. De Belg moest terecht staan omdat hij op augustus op de Groeneweg in Breskens niet voldoende rechts had gehouden, waardoor een aanrijding was ontstaan met een tegenligger. Mr. Ti chelman verzocht ook de bestuurder van de andere auto en de verbalisant te mo gen horen. R. A. D van D. uit Bras- schaat had op 21 juli in de St-Anna- straat in Sluis 68 km per uur gereden. De Belg meende dat er een vergissing in het spel was en dat zyn auto was verwisseld met die van een ander. Hy had een en ander reeds schrifteiyk me degedeeld, maar van een verwisseling van voertuigen was niets gebleken. De officier eiste voor de overtreding 30 subs. 6 dagen, de kantonrechter maakte er 25 subs. 5 dagen van. „Een ernstige overtreding", noemde de officier ten slotte de fout van A. P. van den H. uit Breskens, die op 6 augustus in I.Jzendijke tegen een geparkeerd staande auto was gereden. „Ik lette even niet op, omdat ik naar bruiloftrier- ders in een café zat te kijken, zei Van den H., die overigens zyn fout ruiteriyk toegaf. De officier eiste 40 subs. dagen, de kantonrechter maakte er subs. 6 dagen van. dieper op de zaak in te gaan. Ook hij herinnerde aan het feit, dat zijn cliënt by ontvangst alleen op het papier had gekeken naar de termijn van de in trekking van het rijbewijs Mr. Sieper da vonniste ten dotte conform de eis. De volgende twaalf gelukkige winnaars ontvingen f 1000.- C. H. Colenberg, Amsterdam. G. J. M. Lips, Bennebroek. H. H. van Seeters, Breda. W. C. Meeuse. Delft. M. J. Pennekamp, Enschede. H. K. Bakker. Groningen. VI. J Giel. Hilversum. A. v. d. Veen. Leeuwarden. L. W. Immink, Rotterdam. A. Rietvelt, Utrecht. M. Gubbels, Weert. P. E. Siebert Sr., Zwijndrecht. Tachtig prijzen van f 100.- gingen naar: J- B"tter; Alumoar. N DJ- Sc?°i'.^,kn?aA ^me' b r J b b kamp. Almelo. H. B. J. v. Poppel, A dam-Z. A. Schui.ng, A'dam. N. Hünneman. A'dam. L Signer. A'dam. J. H. Vlok. A'dam-O. V. d. Lubbe. A'dam-W. H. de Boer. Arnhem. Van Ling. Bakkum. R. Ambergen, Coevorden. E. Schmidt. Doetinchem. G v. d. Sluijs, Dordrecht. H. Dijkstra. Drachten. J. van der Wal. Drogeham. J. H. C. Snel. Eindhoven A Ede Vos. Eindhoven. P. A. J. Notten. Eindhoven. H. Legendal. Emmen E. Weggemans. Emmen J. F M. Manders. Geldrop. J M. Slabbe- koorn, Gorinchem. H. D. Questro. Gouda. J. Hoekstra. Gouda A. Buis. Den Haag. W A H. v Haasen. Den Haag. K. Butter. Den Haag. M. Brilleman. Den Haag. M J. Hartman. Den Haag Mej J. Timmermans, Den Haag. J. C. Lucas. Haarlem. Warmerdam. Haarlem. G. B. Stupers. Haarlem. P de Vries. Heerenveen. J. R. Arets, Heerlen. P. C. Kuiter, Heiloo. L. H. Stein, Helden. C. H. v. d. Bos, Den Helder J. v. d. Barg. Hengelo. G. Wilmink. Hengelo. D. Smit-Doeksen, Hoorn (Terschelling). V/ v d Akker, Hulst. G. Oberman, Kampen. S. Hissink. Klarenbeek. Leon Claessens. Lamswaarde. R. v d. Woud, Leeuwarden. R. M. Smits- Clifford, Leiden. J. Biesmans. Maastricht J. H. Godding, Maastricht G. Biesmans, Maastricht J Steyns, Margraten. W. Blomsma, Meppel. B. J. Lijnema, Middelstum. F Borghans. Nieuwenhagen J. V. Senn van Basel, Nijmegen. H. Querido-Pimentel, Oegstgeest A. v. Tilburg. Ossendrecht M. v. Huuksloot Oud-Alblas. D. J. v. Zwol, Oudeschoot J. v. d. Giessen, Papendrecht. L P. van As. Rotterdam. J. de Wit Rotterdam. V/. C. Th. Middelplaats, Rijswijk. S. v. d. Meer. Sint Nicolaasga. A. Korevaar. Stolwijk. D. Ramaekers-Arets, Susteren. S. M. Huizinga. Tiel. L. Heerdink, Tilburg. Mej. M. Schollaert, Tilburg. Mej. R. v. d. Wal, Tilburg. C. Jansen. Utrecht G. J. Leendertse, Vlissingen. B. J. E. Grobben, Voorschoten. L. Vaessen-Nijsen, Weert W. Hulsbergen, Weert. Mej. K. Scholtens, Winterswijk. Opbrengst klaproosactie Collecte P.l.T. Zendin gscollecte De coUecte voor het Protestants In- De zendingscollecte heeft bij de Ne- De NOVIB-collecte bracht in Nieuwvlietiterkerkelijk Thuisfront heeft te Axel derlands hervormde gemeente te Axel f30,op. 496,70 opgebracht. 1346,55 opgebracht. Maakt U reizen naar de wintersport in Oostenrijk, Italië, Zwitserland, Joego-Slavië, Frankrijk of Noorwegen via ons bureau Spuiplein 35 - Breskens - Tel. 593. Boekingskantoor voor o.a. HOTEL PLAN RAIL-TOUR EBATO TOURS EURO TOURS WHITE CARS CENTRAAL REIS- EN PASSAGE BUREAU REISCENTRALE ST. CHRISTOFFEL F.I.T. (Federatie Int. Tourristme) UIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll voor een Noordstraat 38 - Terneuzen - Telefoon 2581 KRAMER MAAKT U HET LEVEN COMFORTABEL JUWELEN? Gouden sieraden? Hagerty Jewel Clean verjaagt dofheid, hergeeft de schitterende glans in een ommezien. Even Indopen, dan drogen en schitterende ste nen, glanzend goud. Met Jewel Clean reinigt u nu zelf uw kostbaarheden met verbazend direct effect. per pot 4,75 L. P. WIJFFELS horloger - juwelier Noordstraat 103, tel. 3284 Terneuzen. Vïoosicykstraat IS, TERNEUZEN zoals ski's en toebehoren. Skischoenen en skikleding. Verhuur van ski's en skischoenen. Wilt IJ iedere dag het laatste nieinvs in de brievenbus Neem dan een abonnement op de P.Z.C. JUNGHANS de mooiste tijd! Zie de uitgebreide collectie Junghens-vurwerken bij: HORLOGER - JUWELIER Noordstraat 103 - Tel. 3284 TERNEUZEN. Wij vragen voor de bouw van 72 woningen te Hulst: EN Er wordt in tarief gewerkt, dus een ruime beloning is mogelyk. Aanmelden: Uitvoerderswagen te Hulst, (plan Noord) of 's avonds: 011503562 en 3673. PAUL OUWENEEL Juwelier-Horloger OOSTBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 35