PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT AANTAL GEDODE GIJZELAARS TOT 80 GESTEGEN Veel rebellen naar Zuid-Soedan gevlucht St.-Maartensdijk heropende „stads-paleisje" Vrouwen van gedode Nederlanders uit Kongo teruggekeerd PARACHUTISTEN ZONDAG NAAR HUIS TOE Premier Tsjombe protesteert tegen communistische beschuldigingen Verkeerde weg Kabelen in de nachi AMSTERDAMSE RECHERCHE LOSTE GROTE JUWELENROOF SNEL OP Dramatische momenten op Schiphol Leiter en geest Na drie jaar van restauratie nu vorstelijk huis gemeentebestuur Schakel Doos 207e jaargang - no. 250 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VUSSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 28 november '64 Directie; P. ,»t> de Velde P. B. den Boer en W. de Pagter HoofdredactieW Leertouwer en O. A. de Kok Abonnementsprijs 78 cent per week. ƒ9,78 per kw. franco per post ƒ10.- Walstraat 68-60. tel. 3353 (b.g.g. red. 3508, adv 3647/3643); Middelburg: Markt 61, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Does: Gr. Markt 2, tel. 6140 <b. r *"i l"'" *H" 2911 Zienzee red tel. 2426 adm. tel. 2094 ft Adv. pr 32 ct. p. mm Min. p. adv. ƒ4.80. tngea. med. 3 tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 32 ct. p. regel min. Losse nummers 16 c t Bureaus: Vllssingen Blanke huursoldaten van het Kongolese leger hebben bij het door dringen in het aan de linkeroever van de rivier gelegen deel van Stanleystad de lichamen van 20 blanken, onder wie priesters en nonnen aangetroffen, zo heeft de Amerikaanse ambassade in Leo- poldstad bekendgemaakt. Vluchtelingen uit Paulis zeiden gisteren dat ongeveer 50 blanken in Wamba bij Paulis door opstandelin gen zijn vermoord. In totaal is van 80 blanken nu bekend dat zij zijn gedood. In Stanleystad werd gisteren nog steeds gevochten. Een woordvoerder van het Belgische ministerie van buitenlandse zaken in Brussel maakte gisteren bekend dat de opdracht van de Belgische parachutisten in Paulis en Stanleystad is voltooid en dat zondag met het terugtrekken "van de parachutisten zal worden be gonnen Als alles naar wens verloopt kunnen zij dinsdag in België worden terugverwacht, zei hij. In tegenstelling tot wat men eerder had vermoed hebben de opstandelingen bij de komst der parachu tisten in Paulis geen blanken het oerwoud ingevoerd. De laatste vluchtelingen uit Paulis, ongeveer 150 tot 170 mensen, zijn nu rmar Leopoldstad vertrokken. De parachutisten hebben zich naar de militaire basis Kamina begeven, aldus de woordvoerder. Op Schiphol arriveerden vrijdagmid dag een aantal Nederlandera uit de Kongo. De joto toont de begroeting tussen de tS-jarige mevrouw Her manns Christiaanse-van der Vegt uit Leidsendam, met haar moeder en grootmoeder. De man van me vrouw Christiaanse, de SP-jarige Willy Christiaanse, werd begin no vember vermoord, toen de rebellen zich terugtrokken. raad van Krulnlngen heeft gewei gerd dlev guldl- instituut had slechts matige aandacht De il gerd het E.T.I. voor Zeeland een ïverhoglng van tweehonderdvijf den toe te kennen. Reden: het subsfdievei Onder de 28 doden die aan de lin keroever van de Kongo in Stanley stad zijn aangetroffen zijn nonnen en priesters die waarschijnlijk uit Spanje afkomstig waren. Zij wer den in een kerk aangetroffen. De Belgische woordvoerder in Brus sel zei dat in totaal tweeduizend tot 2500 Europeanen en Aziaten uit Stanleystad en Paulis zijn ge- evacueerd, van wie duizend Euro peanen en Amerikanen. In Leopoldstad werd gisteravond een communiqué gepubliceerd waarin pre mier Tsjombe bekendmaakt dat „de Kongolese regering met grote veront waardiging de reacties van bepaalde landen op do maatregelen die hy zelf heeft genomen om de opstand te be ëindigen" heeft geconstateerd. „Het is ontoelaatbaar (lat landen als Algerije, Egypte en communistisch China, voor geven uit naam van het Kongolese volk te spreken, terwijl dezelfde landen de verantwoordelijkheid dragen voor dc plunderingen, aanrandingen en massa moorden die door de buiten de wet ge stelden zijn gepleegd". anderela land onafhankelijk werd steeds de wanorde en anarchie in Kongo hebben aangemoedigd om de hand te kunnen leggen op zijn rijkdommen. In 1961 wer den" er twee ton goud uit Stanleystad Ëestolen, die nog in Cairo zijn. Zeven- onderd kilo goud zijn pas weggehaald, evenals verscheidene miljoenen karaat aan diamanten. Al die landen zijn bang van Kongo, want een vreedzaam en voorspoedig Kongo betekent de ruïne ring van al die republieken die zeggen neutralistisch te zijn maar die niet kunnen blijven voortbestaan zonder de steun van het communistische blok". Het communiqué protesteert voorts te gen het bijeenroepen van de commissie van de organisatie voor de Eenheid van Afrika te Nairobi. Défilé Koning Boudewijn en de Belgische regering zullen de parachutisten be gin volgende week bij hun terug keer uit Kongo in Brussel officieel ontvangen op het vliegveld. Daarna zullen de militairen defileren in het centrum van de stad. Een Belgische evacué uit Paulis vertel de aan journalisten hoe alle Kongole zen die konden lezen en schrijven vij andig werden behandeld. Het grootste deel van deze Kongolezen werd ver moord, dikwijls op beestachtige manier, zoals de mannen die levend in stukken werden gesneden met scherven bierflessen. Het was al voldoende een mooi hemd aan te hebben of een radiotoestel te bezitten om als een „ont wikkelde", dus als een gevaarlijk in dividu" door de rebellen behandeld te worden. „Voor zover ik weet zijn meer dan 1800 Kongolezen door een troep onder leiding van een zekere Yanga, die bij de komst der parachutisten is gevlucht, vermoord, Bijna altijd waren het kinderen of zeer jonge mensen die met de moordpartijen begonnen. Vluchtelingen Grote aantallen Kongolezen zijn uit het febied rond Stanleystad naar Zuid- oedan gevlucht, zo is in Khartoem vernomen. Vermoed wordt dat er veel opstandelingenleiders onder hen zijn. Zij fi&ntlijn worden verzorgd in kampen. Met hen zouden duizend Zuidsoedanezen die de laatste twintig maanden naar Kongo zijn gevlucht, weer zijn teruggekeerd. In Khartoem heeft het Nationale Front grote demonstraties georganiseerd, waarbij bij de Soedanese regering wordt aangedrongen op het verlenen var praktische hulp aan de Kongolese op standelingen. l it Washington meldde A.F.P. dat In het door de rebellen beheerste Kongo lese gebied nog slechts zes Amerikaan se zendelingen verblijven, verspreid over verscheidene dorpen die te ver Stanleystad of Paulis liggen. „Kabelen in de nacht" is de titel van een door Jac. Prince geïllustreerde reportage over nachtelijke werkzaamheden bij de kabelbaan over de Grevelingen. Op pagina 17 in het P.Z.C.-zaterdagnummer. Voorts op Pag. 2- zwaveltanker toch te wa ter; minister Toxopeus tikt Sc- Philipsland voor tweede maal op vingers. Pag. ..Jan Roest als jongste naar de Zuidpool". Pag. 5: Kerkdiensten. Pag. 7: G.S.Uitwerken plan- Westerscheldeverbinding is geen taak van provincie. Pag. 11: Sport. En in het zaterdagnummer Pag. 15: ..Jan van Ihnte, schatgra ver van Sint-Kruis" over het werk van ,'e beleende amateur-archeo loog uit Zecuwsch-Vlaanderen; Pag. 17: Kabelen in de nacht"; Pag. 10: Letterkundige kroniek, „Na de zondeval en Uburleske „Pastorie Piet Paaltjes is te koop"; Pag. 21: „Kunstmaandorkest", een reportage over het orkest, dat Zeeland hei meest bezoekt; Pag. 25: „Kerk en maatschappij'' met o.m. Samenwerken met. de „roomsen" t", Contactgroep voor jeugd en oecumene" en „Stemmen uit de kerken"; Pan. 25: Feuilletonstrips, finan cieel i De Amsterdamse recherche heeft in de nacht van donderdag op vrydag een woensdag in Antwerpen gepleegde roof van een partij juwelen ter waarde van ruim 10.000 dollar tot klaarheid gebracht. Zij heeft in de hoofdstad twee mannen en twee vrouwen gearresteerd. Deze bende was enige tyd geleden in een nachtclub met een oosterling in contact gekomen, die juwelen wilde verhandelen. Men hield de man een poosje aan het lijntje, stelde hem aan pseudo-kopers voor die „geen-interesse" toon den. Ten slotte vertelden de rovers hem dat zy in Antwerpen wel iemand ken den waarmee stellig goede zaken konden worden gedaan. Met hem reisden zy daarheen. Een der bendeleden huurde een kamer en wist alras het num mer van de kamer, die de oosterling had betrokken. Toen woensdagmiddag een van de medeleden van de bende met de oosterling aan de lunch zat, vroeg hij bij de portier de sleutel van diens kamer en te za- men met de overige leden van de bende heeft hij daar de juwelen weggeroofd, waarna het drietal verdween. Kort na de lunch vond het vierde bendelid eer voor de oosterling aanvaardbare reden om zich even van hem te verwijderen en maakte ook hij zich uit de voeten. De Amsterdamse recherche heeft tot nu toe circa driekwart van de buit In beslag kunnen nemen. In Kongo geen vierde Nederlands slachtoffer Er is geen vierde Nederlander in Kon go door de rebellen omgebracht zoals eerder werd gemeld. Intussen is nl. gebleken, dat dit slachtoffer geen Ne derlander is. In Leopoldstad is het echtpaar Finken met kinderen aange komen. De heer Finken is werkzaam bij de Nieuwe Afrikaanse Handelsven nootschap. Allen maken het goed. Voorts zijn zes geestelijken in veilig- j heid gebracht, nl. de priesters van het Heilig Hart J. A. Eijk, Feyen, P. H. A. Jansen en Schijvens. De norbertijn Pitjens en de kruisheer Mensink. besteed aan het memorandum van de Bevelandse kanaalgemeenten, maar des te meer aan het Sloe. Vandaar. Het komt ons voor dat de raadsmeer- derheld In Krulnlngen enkele voor 'de hand liggende zaken over het hoofd heeft gezien. Zfj vergat dat de Sloe- activiteiten van het E.T.I. géén autono me politiek van dit Instituut uitmaken, maar in wezen deel z(jn van het pro vinciaal beleid en dat van het haven schap in oprichting. Het E.T.I. is van deze organen adviseur en voert in die kwaliteit opdrachten uit. De Sloe-bro- chure bijvoorbeeld is tot stand geko men voor rekening en onder verant woording van het voorlopige haven schap. Daarnaast zal de raad Kruinin- gen toch wel willen erkennen, dat er een zeker verschil bestaat tussen ener zijds de Sloehaven. waarin vele miljoe nen zijn geinvesteerd en dat als zee haven en industriegebied thans ter be schikking is. en anderzijds de situatie rond het kanaal door Zuid-Beveland. waar allerlei mogelijkheden (nog) niet kunnen worden gerealiseerd omdat dit kanaal nóg altijd een internationale vaarweg Is. Pas als de nieuwe Schelde- Rijnverbinding tot stand zal zijn geko men is het kanaal Wemeldinge-Hans- weert een uitsluitend Nederlandse zaak geworden. Maar afgezien daarvan: óok ten aanzien van het memorandum ligt de verantwoordelijkheid In de eerste plaats bij de beleidsorganen. Met andere woorden: als het ge meentebestuur van Krulnlngen ontevre den is over de gang van zaken rond het memorandum, dan richt die ontevredenheid zich voor een belangrijk deel tot dit gemeentebe stuur zelf. Zijn er concrete verzoeken of opdrachten tot het E.T.I. gericht? Ia het op de hoogte gebracht van eventuele ontevredenheid Mocht er inderdaad sprake zijn van een niet voldoen door dit instituut aan nadrukkelijk naar vo ren gebrachte verlangens, dan dient echter naar ons gevoel éérst voor de kozen. Namelijk het overbrengen van van de beschikbare gegevens eventuele ben wij meermalen spreekbeurten stafleden van het E.Ti bijgewoond, waarbij de mogelijkheden van de Beve landse kanaalgemeenten wel degelyk uitvoerig onder de aandacht van de luisteraars werden gebracht. niet de normale weg gekozen. Toen het E.T.I. op grond van de loon- en kostenstijgingen een 6ubsidieverhoging vroeg, werd met een soort nukkigheid gezegd: het instituut maakt meer re clame voor anderen dan voor ons en daarom krijgt het geen geld. Een vreemde methode. Wij zouden een af- r redelijk hebben gevonden wan- jijvoorbeeld de financiële situatie Krulnlngen tot neen-zeggen had gedwongen. Maar dat argument is niet in het geding gebracht. Nee. de grond voor de afwijzing was: het E.T.I. doet meer voor het Sloe dan voor ons. Als nu alle gemeenten hun subsidiebeleid gaan koppelen aan dergelijke overwe gingen, staat er nog heef wat te gebeu ren. Geen kern meer? Dan de subsidie voor het E.T.I. omlaag. Geen bejaarden tehuis? Bijdrage aan de Stichting Zeee land verminderen. Of nog gekker: advi seert het instituut een „concurrerende" gemeente? Stop met de centen. Een dergelijk beleid lijkt ons echter weinig bevorderlijk voor de continuïteit bij der gelijke onafhankelijke adviesorganen. Deze Kruiningse weg loopt dood. Koud met buien (Van onze weerkundige medewerker). Meer dan 14 dagen achtereen heb ben wij in een voor november zachte luchtstroom gelegen. Daar bij kreeg de zon maar weinig kans om door te breken. Vrijdag bereikte ons al wat koudere lucht en het weekeinde zal een meer guur karakter hebben met enkele buien, sommige met hagel. Deze laatste novemberdagen blijven on bestendig, maar de vroege winter kou in Noord-Europa komt niet verder dan Scandinavië. Mannen door rebellen op de vlucht meegevoerd Met twee ontroostbare jonge vrouwen, wier beide1 echtgenoten door de Kongolese rebellen zijn vermoord, is gistermiddag de 34- jarige Nederlandse mecanicien Frans M. Christiaans, afkomstig uit Leidsendam, via Brussel in een lijntoestel van de Sabena terug gekeerd op Schiphol. Evenals de respectieve ouders barstten alle drie in bittere tranen uit bij het weerzien in de aankomsthal. In Kongo had Frans Christiaans zijn 32-jarige broer Willy moeten achterla ten. Een van de jonge vrouwen was de 23-jarige Hermanna Christiaans-van der I Verte uit Den Haag. die getrouwd was met Willv Christiaans, de thans ver moordde broer van Frans, met wie zijl naar Nederland terugkeerde. De andere I weduwe was de 26-jarige mevrouw Ans pve minister heeft het gemeentebe de Wild uit Amsterdam. Samen met \_J stuur van Sint-Philipsland opnieuw Willy Christiaans was haar man, Gerrit' flink op de vingers getikt. En ander- de Wild. op 28 oktober door de terug- maal wordt het er aan herinnerd, dat trekkende rebellen meegenomen en be- <je bestaande wettelijke bepalingen met gin november, toen de rebellen door hen betrekking tot de begrotingsbenanae- achtervolgende Zuidafrikaanse vrijwilli- nng naar letter en geest behoren te gers van Tsjombe in het nauw dreigden worden nageleefd. We hopen dat eerst worden gedreven, doodgeschoten. en vooral burgemeester L. J. de Jonge 7> 1 de ministeriële vermaning ter harte zal I &€SDÜQT(l nemen: in een kleine gemeente is het met name de burgemeester die de fei- Twee Europese artsen, die samentelijke gang van zaken bepaalt. Boven- met de ongelukkige Willy Chris- dien is hier deze burgemeester tevens tïaans en Gerrit de Wild waren weg-1 secretaris. Hij kent de voorschriften, hij gevoerd, werden door de rebellen ge-1 is de vakman ln bestuurszaken en hij spaard en in Stanleystad nevryd,vooral kan er voor zorgen, dat alle het zijn deze twee medici geweest, normen in acht worden genomen. Hier die enkele dagen later in Leopold- is dat niet gebeurd. In feite is deze pu- stad de daar angstig wachtende bei- blieke ministeriële vermaning tot hém de vrouwen en broer Frans van de gericht. wrede dood van Willy en diens col-j lega Gerrit op de hoogte brachten. JJit het antwoord van de minister ZEELANDS GOUVERNEUR LIET BEL LUIDEN „DIT IS eigenlijk geen stadhuis meer, het is een paleisje", zei deze week een belangstellende inwoner van Sint-Maartensdijk, toen burgemeester D. C. Bou- wense hem een kijkje gunde in het gebouw aan de Markt, dat na een drie jaar lange restaura tie is klaargekomen. Een paar honderd gasten van het ge meentebestuur hebben het vrij dagmiddag die man nagezegd, toen zij het moment meemaak ten, waarop de commissaris van de koningin, jhr. mr, A. F. C. de Casembroot, het stadhuis heropende door een oude hel te laten luiden. Voor de derde maal zorgde Zeelands gouverneur ervoor, dat aan een pe riode van noodbehuizing in de hou ten kleuterschool een eind kon wor den gemaakt door officieel een nieu we behuizing te openen. In 1936 was het zover voor de Lt-s„ In 1961 voor het waterschap, toen een polderhuis gereedkwam en nu dus voor het ge meentelijk apparaat. Op de Markt van Sint-Maartensdijk staat sedert gistermiddag geen strak, modern stadhuis. Laten we dat voor opstellen. Maar gerust kan worden gezegd, dat met veel gevoel '-oor de waarde van een kostbaar monument, met een smaakvolle restauratie en tegelijk een uitbreiding door twee naastliggende panden in het geheel op te nemen, hier een weldadige oude sfeer voor het werk van een mo dern gemeentebestuur is geschapen. Representatief, comfortabel, sierlijk en royaal ingedeeld. Sint-Maartens dijk kan ermee voor de dag komen. En dat heeft het gisteren dan ook vrijmoedig gedaan. d'union fungeren. Als een waardige presentatie van de gemeente en eigenlijk van de gehele eilandelijke streek. Burgemeester Bouwense prees de herbouwers: „We vinden het bijzonder knap. we voelen ons er echt thuis en we zullen er met ple zier werken", zei hij. En ook: „We willen met ons bestuur in dit stad huis en met het leven er omheen deel uitmaken van het Zeeland-van-mor- gen. Er moet ook van ons eiland een stuk in de ketting naar overig Zee land zitten. Maar van die ketting willen wij niet de zwakste schakei zijn". De commissaris van de koningin en zijn echtgenote, drie gedeputeerden en de Thoolse leden van provinciale staten, de griffier van de stalen en vertegenwoordigers van verschillen de provinciale instanties waren naar Sint-Maartensdijk gekomen om er in dc stemmige, royale raadzaal met Srote monumentale schilderijen aan e muur, het feest van de stadhuis- heropening mee te maken. Ze zaten er naast de raad, naast de afvaar digingen uit de Thoolse gemeenten en de eilanilelyko en plaatselijke ge meenschap. Het was een dag om het roemrijke verleden van de oude Thoolse smal- stad en de hedendaagse activiteiten als Industriekern even duidelijk te genover elkaar te stellen. Het rigou reus gerestaureerde stadhuis zal daarby voortaan als een soort trait- En jhr. De Casembroot heeft i miniatuur van een sigarendoos ach tergelaten als geschenk. Een doos met een zilveren plaat, waarop straks zal worden gegraveerd: .Voor alle hartelijkheden en vriendelijkhe den aan mijn voorouders bewezen". De overgrootvader van Zeelands gouverneur was immers burgemees ter van Sint-Maartensdijk. Hij heeft er gezeteld in het toen nog kleinere stadhuis. Aanleiding genoeg om in de historie te duiken, voordat de commissaris heel spontaan zei: „Ik wens U hiermee van ganser harte feluk". merdiek van vroeger kwam uit al lerlei verhalen naar voren. Uit her inneringen aan Jacoba van Beieren en Frank van Borsselen. die in de Thoolse smalstad zijn kasteel had. In de burgemeesterskamer hangen hun schilderyen. En wie het oud- heidkamertie betreedt, stapt eigen lijk weer zó die tijd binnen. Een mo numentale sfeer ln een gebouw, dat nog steeds voor de toekomst is. St.- Maartensdijk was ervoor uitgelopen. Er werd gevlagd van de trapgevel van het stadhuis. De muziekvereni ging Euterpe" bracht een muzikale hulde. Er werd een feestdronk uit gebracht. En jhr. De Casembroot verzekerde in zijn feesttoespraak: „Sint-Maartensdyk is populair ge worden. Vooral door zijn vlotte in dustrieontwikkeling. U bent over het dieptepunt heen. U gaat hier de goe de kant op. ook al zijn er aan de (Zie slot pag. 2 kol. 2) Willy Christiaans, in de wetenschap dat hij doodgeschoten zou worden, trok de trouwring van zijn vinger en gaf die op het laatste moment aan de irtsen. Deze overhandigden de ring aan Her manna in Leopoldstad. Zij droeg bij haar aankomst op Schiphol dan ook beide trouwringen. De ongehuwde Frans Christiaans, het Kamerlid Visser blijkt dat het in Sint-Philipsland niet gebruikelijk is om aan de pers kennis te geven van een raadsvergadering. En de bewindsman voegt er aan toe: „Een wettelijke ver plichting bestaat niet". Dat is juist. Maar vrijwel elk gemeentebestuur geeft aan de daartoe in aanmerking komen- igehuwde Frans Christiaans, cue uc persorganen wél bericht van een reeds Tiaar in Kongo werkte, was met raadsvergadering, daarmee handelendlm zijn Belgische directeur Rennott in het de geest van de gemeenteweg WMt het plaatsje Bokotola de enige blanke op de gaat hier om de openbaarheid en deze palmoliefabriek van een plantage, waar openbaarheid wordt in de meest. geval- voorts 500 inheemse Kongolese arbei-len pas geeffectueerd door de aanwezig- ders werkzaam waren. Frans had de heid van de pers. Vandaar dat mrajwel leiding van de fabriek. In navolging v3n alle gemeenten- de raadaagenda en zijn broer trok anderhalf jaar geleden -stukken én naar raadsleden en naar ook Willy Christiaans met zijn vrouw pers worden gezonden. Mi^chien zou Hermanna naar Kongo en kreeg daar men nu in Smt-Philipsland rok eens tot als mecanicien een soortgelijke positie dit gebruik Kunnen ov er?5^;f op een oliefabriek van een plantage die immers niet alleen om de letter. maar 145 km van die van Frans verwijderd ook (de minister wijst er eveneens op) lag. Op die fabriek werkte hij cr.öer een om de geest. Wij wachten vol spanning Belgische directeur samen met Gerrit af- de Wild. Met moeite zyn aandoening verbergend vertelde Frans hoe de vrouwen van wil ly en Gerrit. Hermanna met een baby van enkele maanden en Ans met een kind van 6 jaar. tijdig de wijk hadden genomen naar Leopoldstad. Hermanna bracht de baby naar Nederland en keer-| de toer. r.aar 'Leopoldstad terug. Prinses Anne van Frankrijk trouwt met een Bourbon «T 1" Li Prinses Anne van Frankrijk. 25 jaar, geen verplicht de op twee na ondste dochter van de O O m graaf vai examen besturing „speedboat" Indien de ontwikkeling ertoe zou lei den dat voor het besturen van een snel varende motorboot het bezit van een vaardigheidsdiploma gewenst zal zijn. zal niet worden nagelaten het tot stand komen van de nodige voorzieningen daartoe te bevorderen, zo verzekert mi nister Van Aartsen (verkeer en water staat) het Eerste-Kamerlid Meester (p.v.d.a.), die hem schriftelijke vragen had gesteld naar aanleiding van een ongeluk met dodelijke afloop, veroor zaakt door een Nieuwe Meer „raaf van Parijs, pretendent voor de Franse troon, gaat trouwen met prins Carlos de Bourbon, 26 jaar, zoon van prins Alphonse en prinses Alice van Bourbon-Parma. Prins Carlos, wiens moeder een nicht is van keizerin Zita. heeft in Zwitser land en vervolgens in Spanje gestu deerd. Hij heeft gewerkt bij de Chase Bank in New York en werkt thans in bankzaken en in de zaken van het fa miliebezit in Toledo en Andalusië. Prinses Anne is op het slot Anjou bij Brussel geboren, als vijfde kind van de Franse troonpretendent. Zij heeft haar jeugd doorgebracht in Brazilië en vervolgens Marokko, Spanje en Por- speedboat nabij dejtugal en is vervolgens teruggekeerd Amsterdam. Inaar Frankrijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1