PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT LOONONDERFANDELINGEN OPNIEUW MISLUKT Kabinet zal morgen definitief bepalen wat in 1965 mogelijk is Gevechten duren nog voort in Stanleystad „Laat West-Zeeuws-Vlaamse kustgemeenten zelf recreatie aanpakken" GEEN BASIS VOOR OVEREENSTEMMING BINNEN STICHTING Volgende week vrijdag weer beraad regering-Stichting Drie miljard dollar voor steun aan het pond sterling ROTTERDAMMER ZIET NA 34 JAAR DOODGEWAANDE DOCHTER TERUG Nog 70 gijzelaars in Kongo bevrijd Lood en oud ijzer Geen goedkeuring gemeenschappelijke regeling voor herindeling gemeenten 207e jaargang - no. 248 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VUSSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directief. »an (Je Velde P. B den Boei en W. de Pa?ter. HoordredactleW Leertouwer en O. A. de Kok Abonnementsprijs 75 cent per week. ƒ9.75 per kw. franco per post 10,— p. kw. Losse oumrners 15 ct. Bureaus: vr.iiinKwi: Wa'straat 58-60. tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv 3647/3643); Middelburg: Markt 61. tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2. tel. 6140 (b. g.g. red. 7853. adv. 5213). Oostburg tel. 2395. TerneuzenArrei.aalstraal i te! - - - -- - - - - - - - ingez. med. 3 tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 32 ct. p. regel min. ƒ1.60). .Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Donderdag 26 nov. 1964 Kamerleden: dienstplichtigen beter betalen Pagina 3 2911 Zienree red tel. 2425 adm. tel. 2094 0 Adv. pr 32 ct. p. mm Min. p. adv. ƒ4,80. Inger t (Van onze Haagse redactie). Morgen (vrijdag) zal het kabinet in zijn wekelijkse vergadering een definitief standpunt bepalen ten aanzien van de vraag wat naar het oordeel van de regering de loonpolitieke mogelijkheden zijn in 1965. Daarbij zal ook onder de ogen worden gezien op welke wijze deze mogelijkheden kunnen worden gerealiseerd. Dit heeft de minister van sociale zaken en volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, gisteravond verklaard, nadat hij de beide voorzitters van de Stichting van den Ar beid, ir. J. Bosma en drs. D. Roemers had ontvangen, die hem verslag deden van de 's middags gehouden vergadering van de Stichting, waarin geen basis voor een overeenstemming inzake de Ionen bleek te bestaan. Woensdag hebben de werkgevers, in tegenwoordigheid van de werkne mersorganisaties, een gesprek met de regering gehad over het loon- en prijsbeleid. Op de Joto de minister van economi sche zakenpro], dr. J. E. Andries- sen tijdens de regeringsverklaring. Links de ministers mr. E. II. Toxo- peus en dr. G. M. J. Veldkamp, rechts van profdr. Andriessen prof. dr IJ. J. Witteveen en staatssecre taris drs. J. E. Bakker. De gistermiddag gehouden vergadering van de Stichting van den Arbeid heeft slechts kort geduurd. Dit hield verband met de mededeling van minister Andries sen van economische zaken, vóór de ver- adering aan de werkgevers gedaan, dat e regering vasthoudt aan haar stand punt, dat het prijsbeleid gehandhaafd moet worden. Dit betekent, dat een loonsverhoging niet mag leiden tot een algehele of gedeeltelijke doorberekening in de pryzen. Als gevolg van deze me dedeling keerden de werkgevers weer terug naar hun oorspronkelijke voorstel van een algemene loonronde van 3 pro cent. Voor de vakcentrales was dit voorstel echter geen basis voor overleg, zodat drs. Roemers constateren moest, dat er een fundamenteel verschil in visio be staat binnen de stichting. Hij stelde voor de vergadering maar te sluiten, omdat verdere besprekingen geen zin meer zouden hebben. Hierop werden dc belde voorzitters om vijf uur door mi nister Veldkamp ontvangen. Minister Veldkamp deelde gisteravond verder mede, dat hij aanstaande dins dagmiddag weer een onderhoud zal heb ben met het presidium van de stichting, Het Verenigd Koninkrijk en elf andere landen hebben gisteren bekendge maakt, dat er regelingen getroffen z(jn om 3 miljard dollar beschikbaar te stellen tot steun aan Groot-Britlan- nië dat vastbesloten is het pond ster ling te verdedigen, zo werd door de Federal Reserve Board en het Ameri kaanse ministerie van financiën mede gedeeld. Uit Londen werd gemeld dat de Bank van Engeland mededeelde dat er rege lingen waren getroffen voor de be schikbaarstelling van 3 miljard dollar ter ondersteuning van het pond ster ling. Hieraan wordt deelgenomen door de centrale banken van Oostenrijk, België. Canada, Frankrijk, West- Duit sland, Italië. Japan, Nederland, Zweden Zwitsreland en de Verenigde Staten, evenals door de Bank voor In ternationale Betalingen (B.I.B.). In het totaal is een lening begrepen van de Amerikaanse Export-Import Bank. De zo juist beschikbaar gestelde kre dieten staan los van de bestaande kre dieten der centrale banken, waarop de laatste maanden getrokken werd en die binnenkort zullen aflopen. Deze laatste kredieten zullen worden afge lost wanneer de komende trekking op het Internationale Monetaire Fonds geschied zal zijn. waarbij hij het definitieve standpunt van het kabinet zal mededelen. Daarna zul len werkgevers en werknemers zich in interne kring over het standpunt van de regering beraden, volgende week vrijdag zal de regering de Stichting van den Arbeid weer voor een bespreking ont vangen. Minister Andriessen was tijdens zijn me dedeling aan de werkgevers, vergezeld van de ministers Veldkamp. Witteveen, Toxopeus en van staatssecretaris Bak ker. De vertegenwoordigers van de vak centrales waren op verzoek van de werk gevers bij deze korte tijd durende bijeen komst aanwezig. Alleen minister An driessen voerde namens de regering het woord. Tijdens zijn persconferentie 's avonds onderschreef minister Veldkamp het standpunt van zijn collega van eco nomische zaken ten volle. „Mijn col lega heeft heel goed het standpunt ingenomen, dat ik eerder al heb uit eengezet", zei minister Veldkamp. „Het zou niet goed zijn als er een inflatoire ontwikkeling ontstaat door ruimte in de pryzen te scheppen. Daar Is niemand mee gebaat", voegde hij er aan toe. Geen bemiddeling Minister Veldkamp ontkende gister avond tegenover «Ie pers, dat zijn be middeling was gevraagd om tot een op lossing te komën. „In het huidige sys teem van loonvorming heb ik geen ar- bitrageniogolijkhedcn", betoogde de be windsman. Hij wees erop, dat het kabi net tot dusverre heeft volstaan met het algemene raam van doelstellingen en met het geven van de daarop gegronde mogelijkheden. Er moet nu een nitspraak komen van het kabinet over wat naar zyn oordeel wel kan gebeuren. Loonmaatregel De tijd voor afkondiging van een loon maatregel op last van de regering acht te de minister nog niet aangebroken. In het Buitengewoon Besluit Arbeids verhoudingen (B.B.A.) ligt het systeem van loonvorming vast. Theoretisch is het zo, aldus minister Veldkamp, dat de regering thans haar standpunt bepaalt en dit aan de Stichting van den Arbeid als „toetsend orgaan" mededeelt. Dan zijn er twee mogelijkheden. De stichting kan zeggen, dat zij niets voor het stand punt van het kabinet voelt. Maar de stichting kan ook mededelen, dat zij er wel voor voelt en dat zij bereid is mede na te gaan of het standpunt in de prak tijk te verwerkelijken is. Mocht de stich ting het standpunt van de regering af wijzen, dan zal het kabinet moeten na gaan welke mogelijkheden er dan zijn. In dat geval wordt het een geschil tus sen de regering en stichting. Tot de mo gelijkheden. die het kabinet dan heeft, behoren onder meer het afkondigen van een loonpauze en het College van Rijks- bemiddelaars tijdelijk met de uitvoering van de maatregelen te belasten. De minister zei verder nog, dat het kabinet toch vrijdag over de lonen gesproken zou hebben. Het kan zijn, dat de ministerraad vrydag niet met het gesprek klaar komt, omdat nog vele andere zaken op de agenda staan. Dan is er echter nog de mo gelijkheid om zaterdag of maandag hierover te praten. De minister vond niet, dat er een crisis is in de gedif ferentieerde loonpolitiek. Wijs woord spreben Ir. J. Bosma zei na afloop van de verga dering van de stichting, dat het beslist niet de bedoeling van de werkgevers is geweest om het prijsbeleid te gebruiken voor een royaler loonbeleid. Niettemin hadden wij gehoopt, dat door enig soelaas van de minister van economi sche zaken tot een oplossing te komen. Persoonlijk betreurde ir. Bosma dit in hoge mate. Een beslissing van het be drijfsleven vond hij beter aan een maat regel van de regering, omdat we niet weten welke spanningen hieruit zullen voortvloeien. Er moet nu een wijs woord (Zie slot pag. 3 kolom 4). Woensdagochtend is het eerste vliegtuig met evacués uit Stanley stad op het vliegveld van Brussel aangekomen. Op de foto een radioverslaggever in gesprek met een van de terugge keerden: de Nederlandse mevrouw Gyselinck met haar 9-jarig zoontje. EERSTE VLUCHTELINGEN IN BRUSSEL Bij schietpartij zouden 27 mensen zijn gedood Speurtocht van Engelse familie had succes Beiden dachten elkaar door bombardementen te hebben verloren dresseerde onbekend". Daardoor dacht vader Zaal dat zijn dochter tijdens de bombardementen op Londen was omgekomen en Salina dat haar vader Tiet bombardement van Rotterdam niet had overleefd. ROTTERDAM. Siiuls enige dagen heeft de Rotterdamse Willem Zaal (67) dc zekerheid, dat zyn sinds de oorlog doodgewaande dochter Salina in Engeland nog in leven is. De mogelijkheid is groot, dal zij elkaar na 34 jaar dit weekeinde nog zullen ontmoeten, daartoe in staat gesteld door liet nieuwe Lon- dense ochtenblad „The Sun". Ook voor mevrouw Salian Macmorrow- Zaal (45) was het ontroerend nieuws, te horen dat haar vader nog in leven is: zü leefde In de -'ertuiging dat hy tydei uitse bomf -* dam in mei gekomen. De heer Zaal voer voor en tijdens de eerste wereldoorlog op de grote vaart en vestigde zich toen in Stockport (Engeland) waar hij met een Engelse trouwde. In Stockport werd Salina geboren. In de jaren twintig ging de heer Zaal met zijn gezin naar Rotterdam om in het café-bedrijf te gaan werken. Mevrouw Zaal kreeg echter heim wee en keerde met Salian terug naar Engeland in 1930. waar zy enkele jaren later overleed. Geen antwoord Tot de tweede wereldoorlog corre spondeerde vader Zaal trouw met zijn doeliter Salina. Na de oorlog kregen beiden geen nntwoord meer op liun brieven, die terugkwamen met „adres onhekend" of ..gen- Tijdens een bootreis op de^ijn de afgelopen zomer leerde hët echt paar Zaal - vader was hertrouwd - het Engelse echtpaar Clawley ken nen. In een van de gesprekken had de heer Zaal het over zijn dochter Salina in Engeland, waar nij nooit meer iets van had gehoord. Terug in Engeland zijn de Clawleys gaan speuren en snuffelen in registers van de burgerlijke stand. Na veel zoeken vonden zij Salina, die ge trouwd was geweest en na de dood van haar man hertrouwde met Macmorrow, corrector bij „The Sun" het blad dat de overtocht voor het hele gezin naar Rotter dam wil bekostigen. Want Salina, die 11 jaar was toen zij Rotterdam verliet, is nu moeder van acht kin deren in de leeftijd van 3 tot 19 jaar. Nadat zjj het adres van Salina te Londen te weten waren gekomen stuurden de Clawleys enige dagen geleden een telegram naar vader Zaal te Rotterdam en zochten con tact met dochter Salina. De omgeving van vader Zaal hoopt vooral, dat hij bij het ko mende weerzien niet al te zeer door zyn emoties zal laten over meesteren: hij is hartpatiënt en moet eigenlijk volstrekte rust hou den. Maar ook uit Londen zijn te Rotterdam berichten binnengeko men, dat Salina zich daar erg ze nuwachtig maakt bij de gedachte haar vader na 34 jaar weer Ie mogen ontmoeten. In de straten van Stanleysta.d heb- j ben gisteren schermutselingen i plaatsgevonden tussen vasthou dende Kongolese rebellen en dei Belgische en Kongolese troepen, j Tussen de 500 en 600 blanke gijze-1 laars moesten op het vliegveld van Stanleystad dekking zoeken voori verdwaalde kogels, terwijl zij ston- den te wachten op de reusachtige' Amerikaanse transportvliegtuigen van het type C 130 om hen in Leo- poldstad in veiligheid te brengen. Volgens niet officiële schattingen waren gisteren duizend evacués in Leopoldstad aangekomen. De Belgische kolonel Logiste zei in Stan- leystad. dat er 27 blanken bij de schiet-, partij van dinsdag zijn gedood. Sr zijn ongeveer 350 blanken in de stad. Het nationale Kongolese leger is nog niet tot de Afrikaanse wijk doorgedrongen. Van de 27 doden zijn er nu 21 naar Leo poldstad overgebracht. Dr. Carlson zal worden begraven op een kerkhof van zijn zendingsgenootschap te Karawa, on geveer 65 km van Gemene in Noord-: west-Kongo. Sergeant gesneuveld Een sergeant van de Belgische para commando's is gisterochtend gesneu veld. Naar de Belgische minister van defensie, P. W. Segers. in de com missie voor landsverdediging uit de Kamer van Volksvertegenwoordigers heeft medegedeeld werden voorts" zes Belgische para's gewond, drie bij de landing en drie bij de bevrijding van de gijzelaars daarna. Belgische vluchtelingen die de moord partijen in Stanleystad hebben overleefd, zijn gisteren in Brussel aangekomen met i verschrikkelijke verhalen over de wijze j waarop zij door Kongolese rebellen zijn behandeld. De eerste 164 vluchtelingen kwamen bin nen 24 uur na hun vreselijke ervaringen in de Belgische hoofdstad aan. De mees te hunner toonden hun grote bewondc- jring voor het gedrag van de vermoorde Amerikaanse zendingsarts dr. Carlson. Een der Belgen noemde Carlson „een groot voorbeeld van morele kracht voor ons allen". De slachting in Stahleystad, waarby het vuur werd geopend op 200 by elkaar gedreven blanken, werd be volen door kolonel Opepe. nadat een lui tenant hem met de kogel had bedreigd, zo vertelde rubberexporteur Christian Degreef. Een ooggetuige, die onbekend wenste ce blijven vertelde, „de rebellen schreeuw l den. .jullie zullen samen met ons ster- ven" en openden het vuur. Een echtpaar hield elkaar nog steeds bij de hand toen |het getroffen werd. Twee mensen gre pen in uiterste wanhoop naar hun borst toen zij vlak voor mijn ogen neervielen. Kinderen en moeders baadden in hun bloed". Meer gijzelaars Vele vluchtelingen spraken hun vrees uit voor het lot van blanken die in plaatsen ten noorden van .Stanley - stad verblijven. Degreef vertelde i dat nog 172 Belgen in de door de bellen bezette stad Paulis zitten. „Ik (Zie slot pag. 3 kol. 5) Kongolese regeringstroepen heb ben gisteren Buta in Noord- Kongo veroverd en 70 Europea nen, meest Belgen, bevrijd. De Belgen zouden in goede welstand verkeren. Onze Haagse redactie meldde giste ren, dat in bepaalde politieke krin gen de opvatting wordt gehuldigd dat de invoering van reclame in de t v. gepaard zou moeten gaan aan een be langrijke verbetering van de pro gramma's. En die verbetering zou niet Le zijn verwachten van dc om roepverenigingen. Met name dc V.V.D.-fractie zou deze mening huldi gen, o.m. blijkens uitlatingen van frac tievoorzitter Geertsema tijdens een bijeenkomst in Koog aan de Zaan. vo rige week. Met dergelijke opmerkin gen weten wij nooit goed raad. Wat is precies een „belangrijke verbete ring"? Stelt men zich op het stand punt dat de prc/vamma's op dit ogen blik beneden peil zijn? Zonder nu als verdedigers van de zuilen te willen optreden we hebben ze integendeel vooral op het stuk van coördinatie meer dan eens scherp aangevallen moet ons toch van het hart dat rnen met opmerkingep als de hierboven geciteerde evenmin een centimeter verder komt. Betere programma's: men kan daar onder verstaan programma's, in telligent gemaakt en rekening houdend met zeer kritisch-ingestelde kijkers. Geen kijkvoer, maar goed toebereide spijzen. Spelletjes zoals in Bolsward en de Noordoostpolder zijn vertoond kunnen in deze opvatting hiertoe niet worden gerekend, evenmin als shows. Onder betere programma's moet men in deze gedachtengang verstaan uit zendingen in de stijl van het derde programma van de B.B.C.-radio. Be doelde de heer Geertsema dat ook? We nemen aan van niet. Er zijn maar weinig mensen in de Nederlandse politiek 'ie „niveau" zouden illen (en durven) hanteren als een absoluut begrip. Dat zou teveel stemmen kosten. In de praktijk blijkt het dan ook heel wat gemakkelijker de niveau-eisen te be perken tot vorm en techniek. Dus: goed gemonteerde shows, uitstekend geregisseerde stukken, filmwerk van kwaliteit. Een dergelijke benadering laat ruimte voor het voldoen aan de verlangens van een zo groot mogelijke kijkersgroep, terwijl daarentegen het kritisch gebruik van het niveaubegrip ten aanzien van de inhoud der pro gramma's slechts een betrekkelijk ge ring aantal kijkers zou plezieren. We gaan er daarom van uit. dat de poli tieke kringen, die zo gesteld zijn op betere programma's, geen principieel andere aanpak dan die van de om roepverenigingen verlangen, maar een verbetering bijvoorbeeld in vorm en presentatie van overigens soortge lijke programma's. Zijn in dit opzicht de huidige Neder landse programma's nu zo heel slecht? Och, er kan altijd verbeterd worden, maar aan de andere kant zou het toch onbillijk zijn om nu uitslui tend veroordelingen uit te spreken. Er worden soms knappe prestaties gele- .verd, naast enkele inderdaad droeve I programma's. Maar of de balans nu wel helemaal in de richting van de laatste categorie uitslaat, lijkt ons de vraag. Bovendien: kan het wel altijd anders? ledereen in de creatieve sec tor weet hoe moeilijk het is onmo gelijk zelfs voortdurend topwerk te leveren. Er zijn momenten te over, [waarin men moet drijven op routine jen vakmanschap omdat de inspiratie 'niet thuis geeft. Men vergete evenmin dat de t.v. naar het ons voorkomt talent vreet; tijd om rustig bezig te zijn met grondige voorbereiding van een uitzending ontbreekt dikwijls. Meer buitenlandse programma's aan kopen? Is dat echter een juiste poli tiek voor een Nederlandse televisie? j Wanneer men zich dat alles realiseert, heeft men toch wel neiging ce om betere programma's roepende politici te vragen: hoe had gij zich dat dan precies voorgesteld? We zijn het eens met diegenen, die betogen dat er in Bussum en Hilversum nog allerlei kan worden verbeterd, vooral door een betere [coördinatie. Weliswaar ontkennen de zuilen dat zelf, maar de feiten zijn in dit opzicht sterker dan deze ontken ningen. Maar men stelle zich niet jvoor, dat de programma's van een nieuwe concessionaris hemelsbreed j zouden verschillen van wat er nu jwordt vertoond. Was het maar waar. |Ook de nieuweling zou allerlei missers hebben naast topprestaties, maar het gemiddelde zou echt niet zo sterk van de zuilenprogramma's afwijken. En daarom staan we vrij sceptisch tegen over diegenen, die voortdurend beto gen dat van de omroepen geen betere programma's zijn te ver-vachten en dat er daarom andere programma makers moeten komen. Zouden die het aanzienlijk beter doen? Kom nou, een zuilenquiz of een commerciële quiz, een zuilen-Carrell of commerciële Mounties, het is allemaal lood om oud ijzer van de firma Stiefbeen en Zoon. GEDEPUTEERDE VAN DONGEN: „Als de vijf West-Zeeuws- Vlaamse kustgemeenten Bres- kens, Groede Nieuwvliet, Cad- zand en Ketranehement de re creatie en aanverwante zaken in hun gebied willen bevorderen, waarom beginnen zij dan niet?" Dit zei ons dezer dagen bet lid van Gedeputeerde Staten, de heer J. M. A. C. v. Dongen toen wij zijn mening vroegen over de kortgeleden in de gemeenteraad van Breskcns aangenomen mo tie waarin teleurstelling en ver wondering werd uitgesproken over de tot nu toe trage gang van zaken. Kort daarna schaar de de gemeenteraad van Groe de zich achte deze motie van de buurgemeente. In beide gemeenteraden was men van mening, dat het college van Gedeputeerde Staten in deze zaak tekort schiet omdat: le. na het aftreden van het oud- G.S.-lid ir. G. P. M. Dikötter, geen nieuwe voorzitter van de commis sie samenwerkende kustgemeen ten werd benoemd, en 2e. omdat het provinciaal bestuur de door de vijf betrokken gemeen teraden aanvaardde gemeenschap pelijke regeling nog steeds niet heeft goedgekeurd. Naar de heer Van Dongen ons mee deelde, zijn de burgemeesters van de betrokken gemeenten volledig op de hoogte van de redenen welke tot dit uitstel hebben geleid. „Toen wij het eergte ontwerp voor de ge meentelijke herindeling van Z. Vlaanderen lanceerden, leek het juister om de goedkeuring van de gemeenschappelijke regeling en de benoeming van een commissievoor zitter even te laten rusten", aldus de heer Van Dongen. „Bovendien vraag ik me af of deze voorzitter per se lid moet zijn van het college van Gedeputeerde Sta ten. Als men in de raden van de vijf kustgemeenten pleit voor aan pak van hun gezamenlijke belan gen, waarom begint men dan niet? Er is werk genoeg te doen", aldus gedeputeerde Van Dongen. Vergeten Men zou haast gaan vergeten om de vertegenwoordigers van de vijf West-Zeeuws-Vlaamse gemeen ten een jaar of vijf geleden geza menlijk rond de tafel gingen zitten. Reeds toen gingen de gedachten uit naar een gezamenlijke planologie van het kust- en recreatiegebied. „Bevordering van een harmonische ontwikkeling van het gehele ge biedsdeel". zo luidde toen de op zet. Voorzitter van de „commissie samenwerkende kustgemeenten" werd het G.S.-lid ir. G. P. M. Di kötter. Van elk van de vijf gemeen ten werden twee vertegenwoordi gers in de commissie benoemd. Men besloot zelfs tot de instelling van een technische werkgroep, waarin zitting namen de stede bouwkundigen van de vijf gemeen ten en vertegenwoordigers van de Provinciale Planologische Dienst, van rijks- cn provinciale waterstaat en van nog andere instanties. Tijdens een informele bijeenkomst op 9 mei 1962 midden in het re creatiegebied van Cadzand be reikte rnen in principe overeen stemming over het aangaan van een gemeenschappelijke regeling tussen de vijf participanten. lormgers van ae o L 1 ri 'laamse gemeen- Slot pag. ROl. O WAARSCHUWINGSSTAKING VAN BELGISCHE ARTSEN De Belgische ziekenhuisartsen zullen morgen een waarschuwingsstaking van een dag houden, zo heeft hun na tionale vakbond gisteravond bekend gemaakt. Dit gebeurt uit protest tegen een onlangs aangenomen wet waar door volgens de artsen hoge kosten en lage inkomsten zijn ontstaan. Zij wil len ook meer zeggenschap in het be stuur van de ziekenhuizen. Ongeveer de helft van de 12.000 Belgische art sen werkt minstens een deel van hun tijd in de ziekenhuizen. In april staak ten de artsen 17 dagen lang uit protest tegen een nationale ziekteverzeke ringswet, die volgens hen de inkom sten der artsen besnoeide. Op 25 juni werd ten slotte overeenstemming be reikt. ÉÉN BABY VAN FRANSE VIJFLING IS OVERLEDEN Eén van de Franse vijfling, het jon getje Jean-Luc is dinsdagavond ge storven, zo meldde gisteren het Fran se ministerie van volksgezondheid. 'Jean-Luc werd als laatste geboren. Hij was zo zwak. dat men hem niet [durfde te wegen en hij heeft steeds met ademhalingsmoeilijkheden te i kampen gehad. De toestand van de andere vier kinderen werd onveran derd genoemd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1