Raad Zierikzee - blij met winkels in „Malta" - vraagt saneringsbouw Geschenkenregen voor Sport Steunt Zonneveld TWEE „WINNERS" UIT DE RITMEESTER STAL RITMEESTER E.T.I. krijgt geen hogere subsidie van Kruiningen BILT J. G. L. Simmers (k.v.p.): „Er moet maar eens een bulldozer komen Ratiobouw Kapiteins ziek: veer Zijpe vaart minder frequent Lotenverkoper int voor zichzelf, niet voor Zonneveld ALMANAK Duizend, clowns Bovenverdieping brandde uit BONT verwacht: PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 25 NOVEMBER 1964 ONGEDULD NAAST DE PLANNEN. MET PI EZIER heeft de raad van Zierikzee dinsdagavond liet akkoord gezet onder een plan van een Utrechtse bouwonderneming om in de nieuwe wijk „Malta II" 25 woningen en een winkelcentrum te bouwen. Het aantal inwoners buiten de „wallen" wordt steeds gro ter, maar van een redelijke hoeveelheid winkels was daar tot nu toe geen sprake. De N.V. Bohan uit Utrecht zal daarin verandering brengen. Zij wil een winkelgalerij met bovenwoningen creëren, waar de „Maltezers" van Zierikzee voor de dagelijkse behoeften terecht kunnen. Waardering van de raad voor dit initiatief, maar tegelijk ook deze scherpe vraag: „Gebeurt er nu ook nog wat in de oude binnenstad, in de wijk, die tot saneringsgebied is verklaard?" gaat hier om flinke complexen tegelijk. Er was in deze vergadering nog heei Do vraag was afkomstig van het K.V.P.-raadslid J. G. L. Simmers. Hg deed het nogal diplomatiek „ik wordt vervelend, «lat weet ik" maar uit zjjn opmerkingen bleek een zonden van het toet en aanbi Vergadering Coöp. vee aan- en verkoopvereniging De Coöperatieve Vee Aan- en Verkoop vereniging Zeeland G.A. houdt vrijdag 4 december a.s. een ledenraadsvergade ring in hotel „Centraal" te Goes. Tijdens deze bijeenkomst, die om half drie 's middags begint, komen onder meer aan de orde het vaststellen van de con tributie en het entreegeld voor 1964- 1965. vaststellen van de contributie L. C.C. voor 1965 (voorgesteld wordt deze te bepalen op f 2.50), verkiezing van de bestuursleden (de aftredende heren D. Dekker te Waterlandkerkje en ,T. der Weduwen te Kerkwerve zijn herkies baar), en mededelingen over de gang van zaken in het lopende boekjaar van de C.V.V. West-Nederland. vergeten, wanneer er steeds maar in „Malta" en andere uitbreidings plannen wordt gebouwd. „Kan er nu niet een beginnetje gemaakt worden door ook in dat saneringsplan wat te bouwen? In 1953 hebben we de eerst© tekeningen al op tafel gekre gen, maar ik zie nog steeds erg wei nig. Ik hoop. dat er nu eens spoedig een bulldozer kan beginnen om al die oude rommel op te ruimen. We waren er be ter mee geweest, wanneer in 1953 al die krotten maar waren weggespoeld. Er moet aan die toestand-van-nu zo snel mogelijk een einde komen". Burgemees ter mr. F. Th. Dijckmeester beloofde de heer Simmers, dat er geprobeerd zal worden om er nog meer vaart in te krij gen. Maar het raadslid was er niet te vreden mee. „Wordt er nu wel alles ge daan om die panden daar bij de gemeën- wilde hij Keuning wees hem erop. dat de raadsagenda's van de laatste maanden toch duidelijk ge-1 noeg zijn. Daarop prijken telkens voor stellen om weer een krot aan te kopen. Maar de heer Simmers was nog niet te overtuigen. „Het gaat mij nog niet hard genoeg", zei hg. Mr. Keuning wilde dat verwijt niet billijken en de voorzitter sprong hem bij door erop te duiden, dat voor dit hele saneringskarwei enorme hoeveelheden werk moeten worden ver zet. „We zouden er eigenlijk wel een ambtenaar bij moeten hebben". Het was de heer Simmers om het even. De heer M. C. Doeleman (v.v.d.) vatte de filip-i pica van het K.V.P.-raadslid nog even samen: ..We geloven het allemaal graag, maar we zouden er in de praktijk ook zo graag iets van zien". Nog de li fen (waarvan 12 duurdere) en een win- elcentrum te bouwen informeerde de heer J. Dankers (s.g.p.) naar de bouw plaats. „Is de grond er bouwrijp?" Wet houder Koevoets moest het enthousias me even temperen: „Het gaat hier om een plan. Die winkels staan er nog niet. Maar wanneer Bohan de eerste spa in de grond wil steken dan is die grond in Malta II bouwrijp. Let U maar op". totaal 55 të bouwen woningen. Van verschillende kanten waren daarop reac ties gekomen. Particulieren, die in de vrije sector een huis willen zetten, krij gen daartoe in Zierikzee weinig kans. Er is de laatste jaren praktisch geen „vrij" woningbouwvolume toegewezen. Wat Zierikzee krijgt ligt in de woning- wetbouw dan wel is bestemd voor de in dustrie-van-buiten. Enkele raadsleden wilden dinsdag avond de klacht van particuliere zij de aan de orde stellen, maar «Ie bur gemeester verzocht het debat daar over tot een volgende vergadering uit te stellen, aangezien b. en w. de betreffende brief nog niet hadden be studeerd. Geen invochten geen natte persdoeken a cr stoom A.E.VJ strijkijzer Een suggestie voor bouwen in de Zie- rikzeese saneringswijk, ook wel genoemd het „sehnttingenkwartier" was al eerder] in deze raadsvergadering gedaan, maar toen onuitvoerbaar gebleken. Dat ge-1 beurde, toen burgemeester Dijckmeester I d eraad inlichtte over de ratiobouw, die nu ook op Sehouwen-Duiveland van 1 start zal gaan. Het zal dan mogelijk blijken zoals wij reeds vorige week meldden dat in een periode van drie jaar of korter driehonderd woningen in een zogenaamde bouwstroom kunnen worden neergezet. De heren C. J. Coumou (v.v.d.) en C. bij de Vaate (p.c.) wilden weten of net mo gelijk is van deze woningen ook in het saneringsgebied te bouwen. De voorzit ter moest hen daarin teleurstellen: het (Advertentie) 'Het- veer Zijpe-Anna-Jacobapolder vaart sinds een paar dagen nietl meer op volle sterkte: een van! de twee ponten, die normaal dei verbinding tussen Schouwen- Duiveland en St.-Philipsla-nd gaande houden, doet onregelma tig dienst. De oorzaak: twee van de vier kapiteins op dit veer zijn ziek. Daardoor kan de reserve boot niet steeds ingelegd wor den. Door de medewerking van de twee over- febleven kapiteins kan de reserve- oot op de „spitsuren" toch worden ingezet. De kapitein, die late dienst heeft, komt vrijwillig een paar uur eerder op, zodat de reserveboot van 9 tot 11 uur in de vaart blijft. De kapitein met vroege dienst blijft een paar uur nawerken: dat maakt het mogelijk dat de reservepont ook van 3 tot 5 uur in de vaart is. Normaal vaart deze pont van 's morgens half negen tot 's avonds vijf uur. Het feit, dat twee R.T.M.-kapiteins op hëtzelfde veer ziek zijn, brengt voor het verkeer van en naar Schouwen en St.-Philipsland enige vertrag met zich: het varieert van een I uur tot ruim een uur. De R.T.M. ziet echter geen andere oplossing om de reserveboot normaal in te schakelen. „Het is niet mogelijk om er een an dere kapitein op te zetten", zo gaf men ons te verstaan. „Er is zeker een paar weken onderricht nodig. Op deze dienst moet je beslist bedre ven zijn. 't Zijn geen gewone pon ten. Maar aan vier kapiteins denk je voldoende te hebben...." De recherche van de Middelburgse po litie speurt momenteel naar een jonge man, die op ergerlijke wyze misbruik maakt van het werk, dat de stichting Sport Steunt Zonneveld doet voor gehandicapte jongens en meisjes in I ïerg te Goes, Kinderzorg te Middelburg, Sport Steunt Zonneveld. Inplaats gelden af te dragen aan het stichtings bestuur, hield hij ze zelf. De loten waren blanco papiertjes met een gewoon gar derobenummertje. Als er op deze papier tjes een kruisje staat, zou men een prijs hebben, zo vertelde de jongeman er bij. Hij verzekerde, dat de prijzen aan huis gebracht zouden worden. Niemand kreeg uiteraard ooit iets, zodat men de be stuursleden van Sport Steunt Zonneveld om inlichtingen vroeg. Die wisten na tuurlijk van niets, omdat de verloting van deze stichting na de Zonneveldrit AUTOMATIC J\ K- VI TOASTER f 69.50 Zeeuwse Notulen Toen gisteren die Italiaanse, te Middelburg wonende meneer, in het nieuws kwam als kanshebber op een poolprijsje, moesten wij onwillekeurig denken aan een des tijds in Goes wonende Italiaan, die eveneens tot welstand was ge komen, wat minder abrupt, maar altijd nog in minder tijd dan hij nodig had om het Nederlands vlek keloos te leren spreken. Zijn fortuin verschafte hem veel bezoek; marskramers en andere rondtrekkende neringdoenden be laagden hem met ongepaste regel maat en éénmaal kwam het zo ver, dat hij zo'n man met z'n hele handel de straat opschopte. „Wat nuf", vroeg zijn vrouw, die op het tumult afkwam. „Oh nieks", zei hij, „der kwam een loerder aan de doer met een kissie met kouwe orlogies". Toch moet men respect hebben voor de snelheid, waarmee zuide lijke landslui zich althans iets van onze taal eigen maken. En laten we eerlijk wezen: we kunnen er zelf ook wat van. Drs. Colsen wit Hulst heeft daar in de vergade ring van de provinciale bond „Het Zeeuwsch Wit-Gele Kruis" zater dag in Terneuzen, een aardig voor beeld van aangehaald. Omdat hij in zijn inleiding de geschiedenis van de bond zou doornemen, had hij zich op de oude notulen ge worpen, waaruit deze passage: Alle drie de grondvesten waarop onze vereniging rust, te weten de statuten, het gebouw en de zusters, hebben wij dit jaar gron dig onder handen genomen". (Slot van pag. 1) 1 rassingen te staan, als de stichtingsleden bij ons komen", verzekerde de directrice, I die er aan toevo«*gde, dat personeel en patiëntjes van Den Berg druk bezig - zyn om de actie te steunen. In „Het Baken" te Middelburg nam ds. H. M. Strating. de voorzitter van de ver eniging Kinderzorg, de gelden voor de vele goede gaven in ontvangst. Het ;eld voor de inrichting van het luis in de duinen bij Valkenisse: parasollen, tafeltjes, luchtbedden, twee tenten, een jerrycan, een pomp, tot tent haringen toe. Aan alles was gedacht. Voorts nog 200 voor het ontspannings fonds en alvast bijna 1200 voor de in richting van de speelkamer in de nieuw bouw aan de Vcerse Singel. INDRUKWEKKEND Ds. Strating noemde dat alles een Indrukwekkende zaak. Verkapïtali- seerd naar de huidige rentevoet heeft U momenteel een kapitaaltje van een half miljoen, zo rekende de Kinder- zorgvoorzitter snel voor. Hg roemde dit gezamenlgk werk van Sport Steunt Zonneveld en de bevolking. „U maakt andere dingen bij de mensen wakker dan alleen egoïsme. Daar voor verdient U onze dank en «11e van de bevolking", verklaarde ds. Stra ting. GESCHENKENREGEN _e geschenkenregen gedurende avondroute omvatte twee lokale buien waar Ipenoord en Zonneveld van konden profiteren. Tegen zeven uur arriveerde de S.S.Z.-equipe. aangevuld door de com missie Zonneveldrit en oud-secretaris- >enningmeester Harry Plompen op Jpenoord, waar in een met slingers ver sierd ontspanningszaaltje een nieuwe voorraad welkome geschenken werd overgedragen. Ook hier kon voorzitter Westerweel zijn voldoening uitspreken over het goede seizoen, waarop de stichting kan terugzien. Penningmeester De Ruyter zei echter eerst tevreden te zijn wanneer S.S.Z. een halve ton per jaar bijeen kan brengen. „En dat bedrag is haalbaar", zo verklaarde hij nadrukkelijk. In Ipenoord werdeh gisteravond weer heel wat wensen op net verlanglijstje doorgeschrapt. De stichting liet daar Bij de overdracht van de geschen- kenvoorraad op „Ipenoord" werd gisteravond meteen de vierpersoons- wandelwagen bemand. (Foto P.Z.C.) 'olgens de summiere gegevens, die de politie van de lotenkopers heeft gekre gen, gaat het hier om een jongeman van omstreeks 17 of 18 jaar. Tot nu toe heeft hij de loten in Middelburg ver kocht. De commissaris van politie verzoekt ieder, die inlichtingen over deze zaak kan verstrekken zich met hem in verbinding te stellen (telefoon 01180 2244) of met de penningmeester van de stichting (telefoon 01180 2777). Ras is onmiskenbaar. Ras zit niet in het formaat. U herkent het in de heerlijke Pikeur, maar ook in de geurige Riant. Twee „volbloed" Ritmeesters. KUNST PRINS VAN ORANJE, GOES. „ENSEMBLE", „Duizend clowns" van de jonge Ameri kaanse blijspelschrijver Herb Gardner heeft dinsdagavond in de „Prins van Oranje" te Goes een geslaagde opvoe ring gekregen. Een succes overigens dat niet zozeer aan het stuk te danken was, als wel aan de spelers van „Ensemble", die het voor de Z.V.U. en het Nutsde- iartement Noord-Beveland opvoerden. Dat Gardners eerste avondvullende blij spel enige jaren geleden op Broadway en later in Parijs een geweldig succes had, is misschien een factor geweest bij het opnemen in het repertoire van „En semble", Dat was dan ten onrechte. De sfeer waarin het stuk speelt ligt juist iets naast de Nederlandse verhou dingen en dan wordt het moeilijk om de humor, die het bij de Amerikanen zo voortreffelijk doet, zo over te brengen dat het overtuigend is. In ieder geval waren het de spelers en vanzelfspre kend regisseur Jan Retèl wie de eer van het slagen toekomt. Hoofdpersonen in de geschiedenis zijn de tekstschrijver voor kindertelevisiepro gramma's Murray Burns en het bij hem in huis zijnde ne'efje Nick. Omdat men twijfelt aan een juiste opvoeding van Nick, een uiterst intelligent en vroegrijp knaapje, wordt door de voogdijraad een onderzoekingsteam gezonden. Dit be staat uit een psycholoog en een nog on ervaren sociaal werkster, die haar werk niet vanuit een voldoende onpersoonlijk standpunt weet te bezien. Het bezoek aan de non-comformlst Mur ray en zijn neefje doet de twee onder zoekers boos uit elkaar gaan. De juf frouw blijft bij de Burns^ om het ge zinnetje wat op te knappen. Zij weet Murrav ertoe te krijgen dat hij werk gaat zoeken, waarin nij overigens niet slaagt: hij is niet bereid om zijn persoon, zijn individualiteit ondergeschikt te ma ken aan het sociale leven. En dit dan tevens de enige diepere strek king die het stuk bezit. Het pretendeert overigens ook, alleen maar amusement te zijn. Vandaar, dat het mogelijk is, dat de individualist op het einde toch een overwinning behaalt. Hij krijgt zijn oude baan als tekstschrijver van een Kinder programma terug, zonder dat hij zelf al te veel concessies moet doen. Johnny Kraaykamp had de hoofdrol, de „zwerverachtige" Murray Burns. Een rol. die hij overtuigend wist te brengen, zonder dat hij verviel in het neerzetten van een tvpetje. Door zijn „undercas- ting" slaagde hij erin de belangrijke rol fijn genuanceerd te spelen. Een zeer moeilijke opgave was het spe len van de twaalfjarige Nick voor de niet veel oudere Bennie van Oostrum. Daar kwam dinsdagavond nog bij, dat hij geplaagd werd door griep en een stijve nek. Ondanks dat kan er van hem ge zegd worden dat hij speelde. Met name in het laatste tafereel slaagde hij daar overtuigend in. De sociaal werkster, die haar psycholoog laat schieten en verliefd wordt op Mur ray, werd gaaf en met gevoel voor hu mor gespeeld door Marja Habraken. Bij zonder overtuigend was haar transfor matie zonder dat zij in chargeren ver viel nadat zij zich had weten te ont worstelen aan de ban, die haar beroep maakte, zonder dat het onpersoonlijk werd. De broer van Murray, tevens zijn a sent, was een rol van Wim de Haas. -„„«„„OT-iib-cfo nr Zijn belangrijkste optreden viel in het derde tafereel het minst geslaagde van het stuk en het was een ondank bare taak voor hem om binnen de ruim te, die hem door de falenfie schrijver en Te weinig aandacht voor memorandum rde van dik 1000. een opvouw baar invalidenwagentje van 346.50. een vierpersoons, door penningmeester De Ruyter ontworpen en na de overdracht meteen ingewijde, wandelwagen, 3 fiet sen, een aangepaste grote driewlelfiets, 41 films, aanvulling voor de bibliotheek en nog meer geschenken. VERSTELD ,Ik sta versteld van wat U hier weer by ins binnen hebt gebracht. Het is een in drukwekkende hoeveelheid geschenken". Dat zei burgemeester A. Schippi Kruiningen als woordvoerder vi stichting rust- en verpleeghuizen Mid den-Zeeland. De heer Schipper zei veel respect te hebben voor het optreden van de stichting Sport Steunt Zonneveld. —oor wie geen zeetje te hoog gaat en raarvan de leden het hele jaar in touw zijn om de patiëntjes van tic 4 geadop teerde inrichtingen aan geschenken te helpen. oorzitter sprak er zijn voldoening over uit, dat ook het verplegend perso neel zal kunnen genieten van de aange boden cadeaus. „Ik wil U en uw mede werkers en mét hen al de mensen die iets over willen hebben voor niet norma le kinderen, die de gezelligheid van het gezinsleven moeten missen heel harte lijk bedanken", aldus de heer Schippt Directrice zuster P. van der Gaag slo zich daarbij aan. Mej. S. van Wijck gaf de gulle gevers vervolgens aan de hand van een serie kleurendia's een Indruk van het dagelijkse leven op „Ipenoord". DOZIJN VOL Met het bezoek aan zeehospitium Zonneveld werd het dozijn jaarlijkse geschenkenritten volgemaakt. Voor zitter W. J. L. de Groof had het in zijn welkomstwoord over „een clubje ongelooflijke fanatici", dat er weer kans toe heeft gezien de records te verbeteren. Het was mevrouw S. de Casembroot-baronesse van Feltz, die de door lakens aan het oog onttrokken geschenken zichtbaar maakte. Zij was het ook. die uit handen heer Westerweel een gift van 5000 in i rit en d< ontvangst nam. Dit bedrag zal worden 1 nis. Raad stelde begroting voor 1965 vast De gemeentebegroting van Kruiningen voor het jaar 1965 werd in de maan dagavond gehouden vergadering de gemeenteraad zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Slechts één punt kon niet de instemming van de raad krijgen. Het betrof de subsidie voor het E.T.I. voor Zeeland. Het raads lid J. Griep (v.v.d.) vond namelijk dat het E.T.I. maar matig aandacht had besteed aan het Kruiningse me morandum, maar des te meer aan het Sloe. Hij stelde daarom voor de sub sidie voor het E.T.I.niet zoals in dc begroting was voorgesteld vast te stellen op 12Vi ct per inwoner, maar hoogstens te stellen op hetzelfde be drag als vorig jaar, namelijk op 71: ct per inwoner. Alle raadsleden, be halve C. van Iwaarden (c.h.), J. van Ballegooijen, C. Slabbekoorn en P. Bauer (allen p.v.d.a.) steunden het voorstel van Griep, zodat de post met ruim 250 moest worden verminderd. De heer E. A. E. M. Suij (k.v.p.) wijdde algemene beschouwingen aan de begroting. Hij toonde zich beslist niet enthousiast over de nota van aan bieding van burgemeester en wethou ders, waarin zij gedeeltelijk herhaal den wat zij in 1964 hadden gehoopt te doen De voorgenomen belasting verhogingen i.e. straat- en rioolbelas ting konden zijn instemming niet krij gen. Hij sprak bovendien zijn be vreemding uit over het toegewezen bouwvolume in de ratiobouw. De ge meente Kruiningen krijgt in dit plan 60 woningen, een gelijk aantal als Krabbendijke en 20 minder aan Ka- pelle, terwijl beide gemeenten aan zienlijk minder inwoners tellen. Hij meende, dat de provincie toch wel op de hoogte kan zijn van het aantal wo ningzoekenden, waarbij hij speciaal wees op de uitbreiding van het perso neel van de Provinciale Stoomboot diensten. Over de onderwijsuitkeringen toon de hij zich tevreden. Wel vroeg hij b. en w. speciale aandacht te be steden aan de uloschool. Als over enkele jaren de mammoetwet in werking zal treden, azl volgens hem zeer waarschijnlijk deze school niet te handhaven zijn. Het gemeentebestuur zal, aldus de heer Suij dan ook tijdig moeten uitzien naar een acceptabele oplossing. Hij dacht, dat wellicht een combinatie met de Z..LM.-huishoudschool tot de mogelijkheden zou behoren. De heer J. Griep (v.v.d.) was even min blij met de voorgestelde belas tingverhogingen. Hij vroeg speciale gereserveerd voor de aanschaf van een aandacht voor de verbetering van de Volkswagenbusje, dat bestemd is voor straten en wegen. Vooral de Zanddijk, die nu weliswaar op het provinciaal tertiair wegenplan staat, behoeft vol gens hem dringend verbetering, even als de Hansweertsestraatweg. De op heffing van de instelling voor maat schappelijke zorg zal in het komende jaar zijn beslag krijgen. Hij vroeg zich daarbij af of het nut had de bezit tingen van deze instelling te splitsen zoals in de aanbiedingsnota werd ge suggereerd. Duizend gulden van wandelaars Bijna 2300 wandelaars hebben deelgenomen aan de Zonneveld wandeltocht, die door de Zeeuw se Wandelsportbond georgani seerd is. Dat waren er ruim 400 meer dan vorig jaar. Het zal minstens 1000 in de Zon- neveldkas brengen. meer dan 100 woningzoekenden, zo bleek uit de woorden van de burge meester. In antwoord op de opmerking van de heer Suij over de bouw van het gym nastieklokaal, deelde de voorzitter mee, dat dit lokaai wordt gebouwd in een ratiobouwplan voor geheel Zee land. Kruiningen zal in dit plan de eerste gemeente zijn, maar het plan is nog niet geheel rond. Er zijn na melijk twee gemeenten, die geen bouwgrond beschikbaar hebben, waar door het gehele plan enigszins stag neert. Hij had echter goede moed, dat het gymnastieklokaal op 1 sep tember 1965 gereed zal zijn. Bij de artikelsgewijze behandeling van de begroting werd de mogelijk heid besproken om de straatverlich ting 's avonds iets langer te laten branden. De laatste tijd komen kleine vernielingen voor kort na sluitings tijd van de cafés. De burgemeester veronderstelde dat er wellicht een preventieverwerking van de „latere" straatverlichting zal uitgaan. Bij het hoofdstuk nijverheidsonder wijs, kwam ook de huishoudschool van de Z.L.M. ter sprake, waarvan de heer Suij verwachtte, dat deze school evenals de uloschool in verband met de mammoetwet gedoemd zal zijn te verdwijnen. Hij drong aan op een be spreking over deze zaak. Het moet volgens de heer Suij moge lijk zijn om in Kruiningen een school voor voortgezet lager onderwijs te handhaven. De subsidie voor de bond van bejaarden werd vastgesteld over eenkomstig het voorstel van b. en w. op 300 voor de afdeling Kruiningen en 100 voor de afdeling Hansweert. Dit verschil werd nodig geoordeeld omdat de afdeling Kruiningen voor de dagelijkse bijeenkomsten in het dorps huis meer huur moet betalen, dan de afdeling Hansweert moet betalen voor huur van het. gemeentelijke verenigingsgebouw „Kaj Munk". De heer A. Lokerse (s.g.p.) vroeg de aantekening, dat hij tegen alle posten betreffende verzekering, sport, spel en vermaak wenste te stemmen. de in deze episode wat minder gelukki ge regie, gelaten werd, er nog iets van te matten. Hetgeen hem grotendeels luk te. Henk Molenberg tenslotte had de korte rol van hot kinderidool Pinda Panda, een duidelijk type, dat goed uit de verf kwam. Nogmaals, het is te danken aan de spe lers. dat het publiek in Goes voor „Dui- zend clowns" een langdurig applaus over had. van H. algemeen Maar er was nog meer: de jongens Wim Geelhoed, Ben Houwer en Wim Segele, die een spoorwegemplacement in elkaar knutselden, kregen de be schikking over een fikse hoeveelheid materiaal. Er worden pogingen in het werk gesteld om de bediening van de apparatuur zodanig te maken dat zelfs zwaar gehandicapte kinderen met het materiaal om kunnen gaan! Belangrijke giften kwamen er verder binnen voor het verjaardags- en ont spanningsfonds, er was een aanvul ling voor de bibliotheek en de disco theek, samen met andere geschenken totaal 6600 omvattend. Mevrouw De Casembroot toonde zich vooral verheugd over «Ie voor aanschaf van een busje bestemde gift. „Wy zijn erg dankbaar voor deze geste, want nu kan wellicht spoedig een al lang levende wens in vervulling gaan. TijC geneesheer-directeur dr. II. geleide bijeenkomst kreeg men filmbeel den te zien van de juhili Leefbaarheid Burgemeester A. Schipper antwoord de dat ook b. en w. de belastingver- „DANKBAAR" hogingen beslist niet toejuichen. „maar h«H aanzien en de leefbaarheid van Kruiningen maken het nodig dat er meer inkomsten zijn". Dat Krui ningen in het. ratiobouwplan slechts 60 woningen krijgt, vond hij jammer, want het provinciaal bestuur is vol gens hem op de hoogte van de uitbrei- ding van het personeel van de stoom- Zo'nnevel«i-ibootdiensten. Van dit personeel Dinsdagmiddag is de bovenverdieping van het woonhuis van de heer I. de Keijzer aan de Maarten Broersweg tus sen Schore en Hansweert voor een groot deel door brand verwoest. De beneden verdieping liep flinke waterschade op. Toen de brand ontstond was er niemand in het huis aanwezig. Omwonenden heb ben de heer De K., die in een nabij zijn huis gelegen boomgaard aan het werk was, gewaarschuwd. Toen deze bij zijn huis kwam, kon hg al niet meer naar binnen om de brandweer telefonisch te waarschuwen. De brandweer van Krui ningen was echter toen al onderweg. Later geassisteerd door de brandweer van Hansweert en Kapelle-Biezelinge heeft men het vuur men drie stralen bestreden. Na ongeveer een half uur men de brand meester. De heer De .s tegen brandschade verzekerd. De oorzaak is waarschijnlijk een kortslui ting. Bromfiets tegen personenauto Op het kruispunt Boulevard-Grote Kade en Dorpsstraat-Spuiplein te Breskens botste maandag een bromfiets, bestuurd door B L. uit Hoofdplaat tegen een per sonenauto bestuurd door J le G. uit Nieuwvliet. De bromfietser, die van de Boulevard kwam. verleende geen voor rang aan de personenauto, die_ uit de drukte romlom «leze gebeiirtc al r Er is Auto met 1000 kg gesmokkelde boter na achtervolging in beslag genomen Gemobiliseerde ambtenaren van de Centrale velddienstpost uit Axel hebben maandagavond laat na een felle achtervolging bij Westdorpe een smokkelauto met 1000 kg bo ter in beslag genomen. De onbe kende bestuurder sprong tijdens de achtervolging op de weg van Zuiddorpe naar Westdorpe in een bocht nit zijn rijdende auto. Hij is ontkomen. De onbestuurde auto schoot in een naast de weg getegen sloot en werd flink beschadigd. De auto, een groot Amerikaans model, had valse Belgische nummerplaten. In de wagen werden nog andere nummer platen gevonden. De auto vertegenwoor digt een waarde van omstreeks f 5.000. De douane heeft boter uit de wagen ckt1 gehaald. De smokkelauto is later met takelwagen op de weg getrokken door de «louane meegenomen. MODIEUZE MANTELS Breda - Eindstr. 14 - Tel. 31086 Tilburg - Den Bosch AANHOUDEND ZACHT. Veel bewolking met af en toe wat mot regen. Krachtige tot matige wind tussen zuidwest en west. Aanhoudend zacht ZON" EN MAAN 26 november Zon op 08.18 onder 16.3' Maan -.onder 14.13

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2