Naar KRAMER PHILIPS Rilland-Bath „Molenwijk" heeft zijn bouwplan nu op papier klaar Bovengemeentelijk orgaan voor kanaalzone Ronde van Frankrijk '65 wordt bijzonder zwaar Op oude sportveld zou complex bejaardenflats moeten komen B.S. en 0. huldigden secretaris Paridaen AGENDA De*r«nd MARKTBERICHTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Middelburger De Vos in amateurselectie _s Personen weegschalen Wielerspectakel start in Duitsland WOENSDAG 25 NOVEMBER 1964 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT e VOOR DRIEHONDERD WONINGEN RILLAND-BATH heeft op het ogenblik voor de noordkant van het eerste dorp een uitbreidingsplan op tafel, dat daar de bouw van on geveer driehonderd woningen moet mogelijk maken. „De Molenwijk" heet het en volgend jaar zullen er binnen het ratiobouwproject in oostelijk Zuid-Beveland de eerste twintig huizen in snel tempo van de grond moeten komen. De gemeente heeft de nieuwe bouwgrond dus nodig. Aanstaande maandag moet de raad van Rilland-Bath het uit breidingsplan vaststellen. En dan zal meteen het gemeentelijk sport veld aan de zuidkant van het dorp tot bouwterrein worden verklaard: daarop wil de gemeente namelijk een complex van bejaardenflats met enige centrale voorzieningen vestigen. Daarvoor bestaat een stevige belangstelling: het complex zal een algemeen karakter krijgen. vorm voor een dergelijk project moe ten worden gecreëerd. Het huidige De moeilijkheid voor de gemeente Riiland-Bath is in eerste instantie: waar vinden we zo vlug een ander terrein voor een sportveld? Pas wan neer die vraag is beantwoord, kun nen de plannen voor een dergelijk centrum met bejaardenflats worden uitgewerkt. Dan ook zal een beheers- AARDENBURG Auto kwam in sloot terecht Dinsdagmorgen is de uit Oostende af komstige L. P. op de rijksweg Aarden burg-Oostburg ter hoogte van „De Li ter" met zijn auto geslipt en in een sloot terecht gekomen. De Belgische automo bilist, die juist een tractor inhaalde, zag plotseling een tegenligger komen en remde af, waardoor hij in een slip te recht kwam. Na eerst een bermplank en een boompje geramd te hebben be landde hij in de naastliggende sloot. De vier inzittenden van dc auto kwamen met de schrik vrij. De auto werd vrij zwaar beschadigd. Sint op bezoek in Aardenburg Zaterdagmiddag maakte Sint-Nicolaas vergezeld van 2 zwarte Pieten, op uit nodiging van de winkeliersvereniging ..Warvo". een rondrit door Aardenburg. De sint, gezeten op een paard, werd aan de Kaaipoort opgewacht door de muziek vereniging „Aardenburgse fanfare". On der grote belangstelling werd naar de Markt gereden waar de sint op het ge meentehuis werd verwelkomd door bur gemeester M. G. M. van Berckel en df wethouders E. Lansu en J. P. Slager. Daarna werd de rondrit door de gemeen te vervolgd. Na afloop reikte de sint in de zaal van hotel „De Roode Leeuw" aan de kleinste kinderen een tractatie uit. In liotel „De Roodo Leeuw" tè Aarden- burg is maandagavond hulde gebracht aan gemeentesecretaris J. M. Paridaen. Dit gebeurde tijdens een feestelijke hij- eenkomst van de vereniging van burge meesters, secretarissen, en ontvangers in West-Zeeuwsch-Vlaanderen, waarvan de heer Paridaen reeds meer dan 20 jaar secretaris is. Reeds lang leefde in deze vereniging de gedachte, dit werk van de heer Paridaen dat hij geheel be langeloos doet op de een of andere manier stoffelijk te waarderen. De voorzitter van de vereniging, Bier- vliets burgemeester A. P. Kosterse liet in goed gekozen woorden de geschiede- nis van de afgelopen ruim twintig jaren de revue passeren, memoreerde daarbij wat zoal aan de orde is gesteld en prees de lofwaardige wijze waarop secretaris Paridaen alle verenigingszaken heeft behartigd. „Met zijn grote zin voor hu mor en toewijding heeft hij deze werk zaamheden altijd verricht", aldus burge meester Kostense, die de heer Paridaen namens de vereniging een gouden arm bandhorloge met inscriptie aanbood. De woorden van de voorzitter werden nog eens onderstreept door het erelid van de vereniging en thans lid van Gedepu teerde Staten, de oud-burgemeester van Aardenburg, de heer J. M. A. C. van Dongen. Na afloop van deze huldigings- bijeenkomst hield de heer Van Dongen een causerie over zijn reis naar Berlijn. SLUIS SINT-NICOLAAS DOET INTOCHT Zaterdag 2 Tnovember zal Sint-Nicolaas zijn intocht doen in Sluis. De goedheilig man komt in Sint-Anna ter Muiden en gaat dan, vergezeld van de muziekver eniging „Apollo" een rondrit door de gemeente maken. Vervolgens zal de sint op het stadhuis ontvangen worden. Na de rondgang zal de hoge bezoeker ver der een bezoek aan de stichting „Rozen- oord" brengen. BRESKENS Ouderavond r.-k. ere school Vrijdagavond houdt men in de r.-k. la gere school te Brcskens een ouderavond. Vanaf kwart voor zeven is er gelegen heid het werk van de kinderen te bekij ken en met de leerkrachten te spreken. Om acht uur is er een gezamenlijke be spreking, waarin pastoor A. Verhoeven de vernieuwing van het godsdienstonder wijs nader zal belichten. Het hoofd der school, de heer J. Steyaert, zal enige me dedelingen doen over verschillende za ken, die de school betreffen. In verband met het aftreden van de heer J. Adam als lid van de oudercommissie zal een nieuw lid gekozen moeten worden. Na afloop is er wederom gelegenheid met de leerkrachten te spreken. De gemeenteraad van Biervliet komt donderdag, 's avonds om 7.30 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda voor deze vergadering vermeldt onder meer de aanbieding van de gemeentebe groting voor 1965, de voorlopige vast stelling van de gemeentebegroting 1963, een voorstel van b. en w. tot invoering van een woonforensenbelasting, de ver koop van een perceel erfpachtgrond aan de heer C. van Haneghem en een subsi dieverzoek van de Zeeuwse Volks Uni versiteit Na afloop zal de stedebouw- kundige, ir. Poley uit Goes, een toelich ting geven op het in voorbereiding zijnde nieuwe uitbreidingsplan van Biervliet Intocht sinterklaas Te Biervliet werd zaterdagmiddag St- Nicolaas in gehaald. Vergezeld van 4 zwarte Pieten arriveerde de goedheilig man per auto aan de rand van het dorp, waar hij door het bestuur van de midden standsvereniging „Willem Beukelszoon" werd verwelkomd. Begeleid door de mu ziekvereniging maakte de sint een rond rit door de gemeente met het gemeente huis als eindpunt. Het college van b. en w. was hier aanwezig om St.-Nico- laas te verwelkomen, hetgeen geschiedde bij monde van burgemeester A. P. Kos tense. Nadat vervolgens St.-Nlcolaas het woord tot de aanwezigen had gericht en de jeugd hem met begeleiding van de muziekvereniging een zanghulde had ge bracht, mochten alle kinderen persoonlijk een tractatie van de sint in ontvangst nemen. lager Middelburg Van Benthem en Jutting: Iko- nenexpositie. 10-12 30 uur cn 13.30-18 uur. Vcere Verenigingsgebouw: Vertoning be- vrljdingsfiims. 19 en 21 uur. Bnrgh Het wapen van Burgh: Toneeluit voering ..Wij komen niet uit met ons pensioen". Hotel Bakker: Vergadering V.V.V. SclioiindIJke café Dobbclacre: Algemene ledenvergadering IJsclub Schoondljkc. 19.30 «ur. Bergen op Zoom Roxy: Lcmmy houdt vnn dntnes 20 uur 14 jaar. Luxor: Alarm voor soundron 904 20 uur. 14 Jaar. sportveld is ongeveer l'/2 hectare groot. Er zijn in Rilland-Bath veel bejaarden, die hulsvesting in zo'n centrum met een aantal voorzieningen zouden prefereren. Het zijn bejaarden, die thans een eigen of een huurhuis bewonen, die zich min der aangetrokken voelen tot een verzor gingshuis en temidden van eigen meu belen en dergelijke willen blijven wonen. Het college van b. en w. heeft al soort gelijke centra elders in het land bezich tigd en daarbij geconstateerd, dat die erg tn trek zijn. Bovendien stimuleert het ministerie van maatschappelijk werk de bouw van dergelijke projecten. Om bejaarden voor plaatsing in een goed tehuis in de omgeving de mogelijk heid te bieden kan Rilland-Bath verwij zen naar het streekverzorgingstehuis „Nieuwelande" te Krabbendijke, dat in middels ook aan uitbreiding toe is. Er is nog niet te zeggen, wanneer Rilland- Bath zjjn bejaardenflats zal kunnen bouwen. Het initiatief is er in ieder ge val nu. 67 hectares Maar zoals gezegd: het sportveld is slechts een aanvulling op het uitbrei dingsplan „De Molenwijk Dat plan zal een oppervlakte van 67 hec- Overigens hebben b. en vv. hun stede- bouwkundige, het architectenbureau irs. Rothuizen en 't Hooft, we! de nodige be perkingen moeten opleggen omdat de nieuwe woonwijk niet te ver naar het noorden mocht komen in verband met het nog steeds niet vastgestelde traccé voor de nieuwe rijksweg door Zuid-Beveland. Zo is het plan een vrij smalle strook van oost naar west geworden met parallel aan de Hoofdweg twee straten, die het bouwplan in repen snijden. Een daarvan mondt uit in de Valckenisseweg. En wel op het punt, waar men een openbaar ge bouw i.e. een nieuwe school met de Bijbel heeft gedacht De bestaande school aan de Hoofdweg is te klein ge worden. Het bestuur van de school heeft zijn plan klaar en waarschijnlijk komt dat volgend jaar op de urgentieiyst van de minister. De twee hoofdstraten in het bouwplan wordeD doorsneden door korte toegangs straten dwars. Een ervan zal midden in het dorp Rilland aansluiting geven op de Vinkenissestraat Aan de westkant wordt de bestaande Beatrixstraat verbreed: de derde toegang naar „De Molenwijk' De woningbouw zal gevarieerd kunnen zijn. Er is naast de traditionele huizen blokken plaats voor wat winkels en voor vrijere bouw, bijvoorbeeld bungalows. er in twee jaar 200 woningen gereed. Rilland-Bath kreeg zijn wijk met mi litairen Sindsdien is er weinig bouw- Verlichtingsteam A.N.W.B. in Oostburg In het kader van het door de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B. te voeren verlichtingsactie arriveerde het onderzoekteam dinsdagmorgen in Oost- burg. Nadat in de morgenuren de on- derzoektent op het Ledelplein was opge- geslagen, werd om 12 uur de eerste auto onderzocht. Tot s' avonds acht uur lieten vele automobilisten de lichten van hun wagen onderzoeken. Zoals bekend stelt de A.N.W.B. tijdens deze actie Iedere automobilist in de gelegenheid de ver lichting van zijn voertuig te laten con troleren. Dit onderzoek, waarbij wordt gelet op eventueel verkeerd afgestelde koplampen, defecten aan verlichting en richtingaan— Zangkoor „St. Cecilea" hield feestavond Het Oostburgse R.-k. zangkoor „St. Ce cilia" hield maandag in café „1*Ambas sadeur" te Oostburg haar jaarlijkse feestavond ter gelegenheid van de naamdag van de Beschermheilige van de Zang. Deze maandag valt eigenlijk op 21 november, maar omdat deze da tum dit jaar op een zaterdag viel, werd de viering naar maandagavond verscho ven. Naast een gezamenlijke maaltijd, werd er gekaart en werden er andere gezelschapsspelen beoefend. Het was een gezellige feestbijeenkomst, die tot in de kleine uurtjes duurde. PREDIKBEURTEN Advertentie; Franse Favoriet s rubber zool en rand geelt leuk contrast SCHOENENMAGAZIJN FA. L. B. VAN HOUTE ZN. MIDDELBURG TEBNEUZEN Nieuwe Burg 18 Noordstraat 68 Collecte De in Zuidzande gehouden collecte ten bate van het Nederlands oorlogsgra- vencomité, heeft f 50,opgebracht. activiteit in de woningensector weest. Maar nu begint net gemee bestuur er toch echt behoefte aan te krijgen. De mogelijkheden zijn er. BIERVLIET ZUIDZANDE Raad komt bijeen Raad komt bijeen Collecte De te Biervliet gehouden collecte ten bate van de NOVIB bracht f 73,88 op. HULST Hulster brandweer naar Sint-Niklaas De Hulsterse brandweer heeft een uitno diging gekregen van de brandweer uit St.-Niklaas om op zaterdag 28 novem ber als speciale gasten tot het St.-Bar- barafeest bij te wonen. Dit feest dat op grootse wijze in de Stadsschouwburg wordt gevierd, is een feest voor St.-Bar bara, de patrones van de brandweer. De twee brandweren hebben reeds 50 jaar „vriendschapsuitwisselingen" met elkaar. Winkels langer open De gehele week zullen de winkels in Hulst tot 9 uur 's avonds geopend zijn. Dit om de sint in de gelegenheid te stel len zijn inkopen te doen. AXEL Gevonden en verloren BIJ de rijkspolitie van Axel zjjn gedurende de maanden september, oktober en novem ber de volgende gevonden voorwerpen aan gegeven: bruine jongenssandaal zwarte kin derportemonnee met inh., zijden sjaal. Schotse collie, diverse kledingstukken, be zem. hondenriem met halsband, sjaal, sleu telring met sleutels cn duimstok, kinderpor temonnee. bi. nylon sjaal, herenportemon- nce met inh., plastic opblaasbare bal. zwarte sjaal, kinder-vest, damesparaplu, rijksdaal der, bruine portemonnee met inh., dames portemonnee mot inh., blauwe lclel, dames handschoen, ring met contactsleutels, plastic regenbroek, nylon dameswant, ijzeren buis. portemonnee met bloemmotief met Inh. huls sleutel, nylon regenjas en regenbroek, bosje sleutels en ballpoint, zeil. boodschappentas, bril. paar bromfietswanten, contactsleutel, paraplu, pr. gymnastiekschoenen, paar kin derhandschoenen. kinderportemonnee met herenhoed, armbandje. jemeenteraad van Zuidzande zal donderdagmiddag in openbare vergade ring bijeenkomen. De agenda voor deze vergadering ver meldt onder meer de behandeling der gemeentebegroting voor 1965. Verder zal de raad een beslissing men op verzoeken om subsidie van het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland: de Stichting Fruitteelt proefbedrijf te Philippine en het comité Z.V.U.-jubileum te Middelburg. De raad wordt ter vaststelling aangebo den een wijziging van de begroting vooi 1965, waarin is opgenomen een krediet van f 12.000,voor aansluiting van een aantal onrendabele percelen op het elektriciteitsnet van de P.Z.E.M. Deze werkzaamheden zouden eerst in 1964 worden uitgevoerd, doch diverse redenen waren er oorzaak van dat dit niet meer kon geschieden. De P.Z.E.M. heeft nu toegezegd dat deze aansluitingen in 1965 zullen worden verwezenlijkt. De agenda vermeldt voorts nog een voorstel van burgemeester en wethouders tot ver koop van een perceel grond aan de Oost- burgestraat aan de provincie Zeeland ten behoeve van de verbetering van de weg OostburgZuidzande. Dit betreft een strook grond van het perceel beho rende bij de kleuterschool, en de Pro vincie is bereid hiervoor een vergoeding te geven van f 14,per vierkante me ter. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat de aangeboden vergoe ding redelijk is en mede gezien de aan drang die het gemeentebestuur in het verleden heeft uitgeoefend op het pro vinciaal bestuur om een verbetering van bedoelde verkeersweg te bewerkstelli gen, wordt voorgesteld om te besluiten akkoord te gaan met de voorgestelde vergoedingen. Ten slotte zal de raad nog ter vaststel ling worden aangeboden wijzigingen van de wachtgeldregeling, de uitkeringsver ordening en de verplaatsingskostenver ordening. E EDE Bolderwedstrijd te Eede Bij het café G. de Geeter te Eede werd bij algemene inschrijving een bolderwed strijd gehouden waarvoor 46 spelers had den ingeschreven. De uitslag was: l€ prijs: C. van Rie en R. van Rie; 2e pr; O. Rodts en E. Ryckaert; 3e pr: Th. Buijck en J. Raeman; 4e pr: G. de Crook en P. Hermie; 5e pr: R. de Crook en G. de Geeter. De 3e prijs werd door de jarige Th. Buyck gewonnen. Rapide II-01ympia 1-4 Op een slecht terrein heeft het Terneu- zense Olympia zich nu reeds weten te verzekeren van het kampioenschap. On danks het felle beginofensicf van hel Hulsterse Rapide was het Olympia dat in de 10e minuut het eerste doelpunt scoorde (01). Enkele minuten later schopte de Rapidekeeper de bal in eigen doel (02). Rapide liet zich door deze achterstand niet ontmoedigen; tal van aanvallen kreeg de Olympiaverdediging te doorstaan. Dank zij enkele weggege ven strafcorners en een lange hoekslag wist de Terneuzense defensie haar doel schoon te houden. Ook na de rust bleef Rapide doorvechten. Een kwartier voor het einde viel de beslissing, toen Olym pia voor de derde keer scoorde. Het vier de Terneuzense doelpunt was alleen maar het consolideren van de overwin ning. Tien minuten voor het einde kwam Rapide op een fortuinlijke manier aan een tegenpunt, toen scheidsrechter Za- maan een te fel attaqueren omzette ln een doelpunt (14). Ondanks enkele snelle uitvallen van Olympia kwam geen wijziging meer in de stand, zodat Ter- neuzen tot nu toe alle wedstrijden heeft gewonnen met een doelgemiddclde van 35—1. GEMEENTERAADSLID AXEL: ICHTGEWICHT NELSTRIJKER Noordstraat 38 Telefoon 2581 V_ Herindelingsplan voldoet niet Het Axelse raadslid D. J. Oggel (g.p.v.) heeft dinsdagavond het college van b. en w. van Axel ver zocht een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van de vor ming van een „agglomeratie ka naalzone Zeenwsch-Vlaanderen" bovengemeentelijk orgaan waarbinnen de landbouw, de indus trie, het havenbedrijf, de handel en de recreatie gelijkelijk tot ont wikkeling moeten worden ge bracht. Voor de gemeenten die tot deze agglomeratie zouden moeten gaan behoren had de heer Oggel gedacht aan Axel, Zaamslag, Ter- neuzen, Vogelwaarde, Hoek, Bier vliet, Sas van Gent, Philippine, Westdorpe, Zuiddorpe, Overslag en Koewacht. „Een gebied met een dusdanige om vang en met dusdanige mogelijkheden dat de gemeenschappelijke belangen op het gebied van de ruimtelijke orde ning beter behartigd kunnen worden en de instelling van de noodzakelijke organen voor de bestuurlijke integra tie knnnen worden voorbereid", aldus het Axelse raadslid, die van mening was dat aan het bovengemeentelijk bestuursorgaan ook taken zouden kun nen worden opgedragen als bedrijfs vestiging, luchtverontreiniging door de industrie, aanleg en verbetering van wegen, een vaste oeververbinding en vraagstukken met het oog op de volkshuisvesting, het brandweerwezen en hoisvuilophaaldienst. De heer Oggel zei tot zijn plan te zijn gekomen omdat de plannen voor de gemeentelijke herindeling van Zeeuwsch-Vlaanderen nog in een stadium van ontwikkeling ver keren en deze voor geen van de be trokken gemeenten voldoening en vaak zelfs overwegende bezwaren opleveren. Hij was van mening dat met de huidige plannen voor her indeling geen oplossing voor lan gere termijn wordt verkregen, om dat de geplande omvang van de gemeenten niet toelaat dat alle bo vengenoemde taken naar behoren kunnen worden vervuld. KRAMER MAAKT II HEI LEVEN COMFORTABEL De komende dagen worden op het sport centrum in Zeist weer een oefenwed strijd en twee centrale trainingen ge houden. Woensdag speelt het voorlopige Nederlandse amateurvoetbaielftai, waar van de spelers door de keuzecommissie van het amateurvoetbal worden gese lecteerd, een oefenwedstrijd tegen de eersteklasser Leones uit Leeuwen. Op woensdag en donderdag worden 2 centrale trainingen gehouden respec tievelijk door het Nederlands jeugdelf- tai (1820jaar) en door de voorlopige selectiegroep van het U.E.F.A. jeugd- elftal. De jeugdteams worden samenge steld door oefenmeester Kessler. De spelers van het voorlopig Nederlands amateurelftal zijn: Van Deelen (VUC), Van Heerikhuizen (Rigtersbleek), Damming (Quick N), Jasper (Sneek), Van Turnhout (Hel mond), v. d. Leur (RKC). Diertens (Noordster), Hogenhout (Ede). Van Dijk (CW), Pluis (Velocitas), Rogge veen (CW), Onsman (AFC), Van Beve- ren (Emmen), Kerens (EHC), De Vos (Middelburg), en Van Gussenhoven (De Valk). Voor het Nederlandse jeugdelftal zijn 15 spelers geselecteerd, het zijn: Stuy (Telstar), Boomgaard, Suurbier, De Haan (allen Ajax), Van Hal (RBC), Van Iersen (Baronie). Van Stippent (PSV), Pas (ADO), Brokamp (MW). Drost (Wageningen), Frederix (Fortu- na '54), Mühren (Volendam), Van Dijk (SW), Van der Val) (Feijenoord). en Kerkhof (Veendam). De voorlopige selectiegroep voor het U.E.F.A. jeugdelftal bestaat uit: Schrij vers (HVC). Van Straaten iNOAD). v. d. Gevel (Telstar). Brandtz (ADO). Pot (DOS). Hulshof (Ajax). v d. Heijden (Xerxes), Cleeren (Telstar), Cruijff (Ajax). v. d Kuilen (PSV). Jansen (Feijenoord), Graaumans (NAC), Sto vers (NOAD). en Buitendijk (Sparta). „Bij de een zal de landbouw in het gedrang komen, bij de ander de han del en bij een derde de industrie", al dus de heer Oggel die daarbij als con sequentie zag dat de huidige herin deling spoedig zal moeten worden ge volgd door een volgende met alle moeilijkheden en narigheden van dien. Ten slotte noemde de heer Oggel de afvalwaterleiding in de kanaalzone een prachtig voorbeeld van inter-ge- meentelijke samenwerking. De kans dat deze ook op grotere schaal is te verwezenlijken achtte hij dan ook alleszins een gedegen onderzoek waard, temeer daar Zeeuwsch-Vlaan- deren in de komende decennia grote ontwikkelingen staan te wachten. Ook in Temeuzen trok Sonneveld veel belangstelling Enkele honderden Inwoners van Ter- neuzen en omgeving hebben dinsdag avond gevolg gegeven aan de uitno diging van de Z.V.U om eens „een avondje met Wim Sonneveld" door te brengen. Zij hebben er geen spijt van gehad, hetgeen duidelijk bleek uit het geschater dat regelmatig door het Concertgebouw klonk, en het gulle ap plaus dat de heer Sonneveld na zijn vele conférences ontving. Evenals maandagavond in Oostburg werd het programma door deze bekende Ne derlandse artiest en zijn medewer- kers(sters) bijzonder vlot afgewerkt. Jammer was dat honderden bewoners van Oost- en Midden Zeeuwsch- Vlaanderen reeds dagen tevoren moesten worden teleurgesteld wegens gebrek aan voldoende plaatsen. Van avond (woensdag) treedt het gezel schap op in Vlissingen. VEILING GOES. 24 november. Appel»; Cox Orxnge Ptpp'.i 80-85 55—56, 75-80 55-82. 70-75 51-57. 65-70 35—15. 60-65 28—36. 55-80 15-22. 2 70-75 30- 50. 85-70 25—44. «0-65 15-37. 55-60 13. 3D 8 3 grof 14—28. fijn 6—17. Goudrenet 90-95 26, 85-90 2827. 80-85 28. 75-80 22.60 70-75 13.70. 65-70 18. 2 65-90 19. 80-85 1B. 75-50 16. 70-75 14. 65-70 1 2. 2D 6.50. 3 grot 7 70—17. 3 fijn 7, kroct B.10. Jonathan extra 75-80 2ö. 70-75 31. 1 80-85 16, 75-80 19. 70-75 21 65-70 21. 60-85 14—18, 2 80-85 21. 75-80 12. 70-75 12- 13. 65-70 12. 80-65 12, 3 grof 6.50 Golelen De lirious extra 75-80 44. 70-75 41. 63-70 33, I 35- 90 2344. 80-85 34—41, 75-80 36—43. 70-75 37- 40. 65-70 27—31. 2 85-90 25. 80-85 23—31. 75-80 21—35. 70-75 26—30. CS-70 17—24. 60-69 12—18. 2D 8. 3 grof :2-24. 3 fijn 6—12. kroet 6 Zoe le Errngaard 1 6S-70 4955. 55-ÖJ 35—38 13. 3 grof 23, 3 fijn 12. Lombar» Calville 1 80-85 13—21, 75-80 12—20. 70-75 12—17 65-70 6-16. 60-63 13. 55-60 6. 2 80-85 13. 75 30 6- 1$. 70-75 9—16. 85-70 8—14. 60-83 6. 3 grof 6. fijn 6. Glorie van Holland 1 75-80 25 70-75 24. 65-70 15—17, 2D 6 Peren: Comtesae de Paris 1 75-80 17. 70-75 17. 65-70 16. 60-65 12. 55-60 10. 3 grof 73 Saint Remy 1 80-90 22. 70-80 24. 60-70 22-23. 2 70-80 19, 60-70 19. 3 grof 14—17. 3 fijn 8—12 Gle is er Wildeman 1 60-70 52. 50-60 36. 70-80 60. 2 60-70 49. 50-60 38. 2D 15—20. 3 grof 22—39 3 fijn 21. Pondspeer 2 70-80 13 60-70 16 3 grof 13—15. fijn 3 Doyenne du Comlre 2 85-90 74. 80-65 76-61. 75-80 81—82. 70-75 82—65. 63-70 76-80. 60-65 63. D 49. 3 grof 63—67 3 fijn 43—51. Op monster: Conference 1 70-75 5351 65-70 51—52. 60-65 47.50—4850. 55-60 43 LéglpOnt 1 70-75 53. 65-70 51. 60-65 46. 55-60 41. Totale aanvoer hard fruit 16.000 kisten. BEURSBERICHT MARKT GOES. 24 november Granen en peulvruchten Tar we. basis 177i. boerenschoon af boerderij 35—36.50 per 100 kg. Gerst, wegens het ont breken van aanvoer geen notering Groene erwten, boerenschoon af boerderij 30—37 per 100 kg. Schokkers, boerenschoon af boerderij 30—40 per 100 kg. Kapucijners. boeron«choon af boerderij 30-36 per 100 kg Bruine bonen, boerenschoon af boerderij 6075 per 100 kg. De handel in peulvruchten Is lusteloos Aardappelen. Bintje. 35 mm opw binnen landse sortering 10—1075 per 100 kg Leve ring san de Borteerinrichting. Sorteer kosten voor rekening koper Bintje voor export 10.75 per 100 kg. Voederaardappelcn noteer den 350—450 per 300 kg Uien. Onafgestaart aan de sorteerlnrtchtlng geleverd 1718 cent per kg. Hooi (telersprijzen) Lucerr.ehool 95115 per 1000 kg. Weldehool 80—110 per 1000 kg. Veld- beemd 40—65 per 1000 kg Zwenksoorten 42. per 1000 kg. Tarwestro 42 50—52.50 per 1000 kg van goede kwaliteit Gerstestro 57.50 per 1000 kg van goede kwaliteit. Erwtenstro (kl. groen) 65 per 1000 kg van goede kwaliteit De handel ln stro is zeer traag. VEILING SINT-MAARTENSDIJK Uien bonken 25.05. Middel 20 10. Drielingen 20 50. Pickles 1245. Aanvoer 50 ton. Blntji 12.6012.90. Bonken 14.10. Aanvoer 35 ton. DEZE PRIMA WEEGSCHAAL 19,95 VERDERE PRUZEN 28,75 - 29,50 - 46,75 de gouden Nagel ETAPPESCHEMA AL BEKEND VEEMARKT ROTTERDAM ToUl» aanvoer 2596. Weekaanvoer 431». Vet- te koelen en oasen 200. Gebruiksvce 629 Vet te kalveren 250. Graskalveren 246, Nuchtere kalveren 921 Lopers «8 Biggen 40 Paarden 13 Schapen of lammeren 191 Bokken of gei ten 28. Prijzen «reep. voor Ie. 2e en 3e kwaliteit). «ln cent» per kg.) Vette koelen 365—400 326-330 293-315 Vette kalveren 373-395 336-375 336-340 Slachtpanrden 290 220 200 Prijzen tresp. voor le. 2o en 3e kwAlltelt). tin guldens per 246 470 250 Kalf- e Vare ki 130 130 95 100 1023 korter, hendel ooien I 1075 1100 Pinken Vette koelen t kalm prijzen als gisteren womtfcoclen 270— 290. Vette kalveren aanvoer als vorige weck, handel willig, prijzen hoger, prima's 3)5403. Grasknlveren aanvoer ruimer, handel stug, prijzen let» teruglopend- Nuchtere kalveren tamelijk, handel levendig, prijzen leta hoger. Lopers en biggen aanvoer Iets rul. handel kalm. prijzen even mJnder. itpaardcn aanvoer gering, handel lame- prijzen als vorige week Schapen ea aanvoer kleiner, handel «troef, prijzen vooral niet hoger. Kalf- en melkkoei en aanvoer even ruimer, handel rustig, prij zen gedrukt Vare koelen aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen niet geheel prijshou dend. Vaarzen en pinken aanvoer groter, handel traag, prijzen iel» lager. Aangezien het ::aleudercongres van de internationale wielren unie reeds op 27 november a.s. wordt gehouden, zijn de organisatoren van de Ronde van Frankrijk en de Ronde van de Toekomst gedwongen geweest vroeger dan gewoonlijk het etappeschema van hun wedstrijden bekend te maken. Het gevolg hiervan is, dat enkele etappeplaatsen nog niet definitief zijn In tegenstelling tot de tour vorig jaar gaat de Ronde van Frankrijk 1965 weer „om de west" en krijgen de renners eerst de Py reneeën en daarna de Alpen te ver werken. Voor de eerste maal is een Duitse stad startplaats, waar aan de grote belangstelling, die de Duitsers verleden jaar voor Go dets grote avontuur toonden, niet vreemd is. De bijna traditionele rit door België is gehandhaafd met ditmaal Luik als etappeplaats. Ook de ploegentijdrit wordt weer in België gehouden. Ver der staan er maar liefst drie indivi duele tijdritten op het programma, waaronder die op de laatste dag van Versailles naar Parijs. Ook dit lag reeds in de lijn der verwachtingen gezien de enorme belangstelling die deze rit vorig jaar trok door het gi gantische duel AnquetilPoulidor. De ronde omvat 22 etappes en in het schema is één rustdag opgenomen, namelijk in de Spaanse stad Barcelo na. Opvallend is verder de kleine „ruimte" tussen Pyreneeën en Alpen. Vier dagen na de ril van Barcelona naar Perpignan volgt reeds de zwa re Alpenetappe van Gap naar Brian- con. Daartussen ligt nog een aan komst op de Moni Ventoux na een rit van Montpellier naar Carpentras. Hoewel nog weinig verdere details bekend zijn lijkt alleen hierom reeds de conclusie gerechtvaardigd, dat de Tour de France 1965 bijzonder zwaar zal worden. Het voorlopige schema voor de 52e ron de van Frankrijk ziet er als volgt uit: iaule juni. 7e etappe: La Baulê - - helle; dinsdag 29 juni Rochelle—Bordeaux Keulen h^woens- donderdag 24 juni, £e etappe; Roubabc— Rouen; vrijdag 25 juni, 4e etappe: Caen Saint Brieuc; zaterdag 26 juni, 5e etap pe: a, Saint Brieuc—Chateaulin; b. in dividuele tijdrit: zondag 27 juni, C pe: QuimperLa »-* maandag 2S PornichetL etappe: La 30 juni, Bigorre:B etappe: Bagneres de Bigorre—Aix les Thermes; vrijdag 2 juli. 11e etappe: Aix les thermesBarcelona. Zateraag 3 iuli: rustdag in Barcelona. Zondag 4 juli, 12e etapoe: Barcelona Perpignan; maandag 5 juli, 13e etappe: PerpignanMontpellier; dinsdag juli, 14e etappe: MontpellierCarpentras aankomst op de mont Ventouxwoens dag 7 juli, 15e etappe: CarpentrasGap; donderdag 8 juli. 16e etappe: Gap— Bnangon; vrijdag 9 juli, 17e etappe: BrianconAix les Bains; zaterdag a: Aix -.iduele juli, 19e etaj maandag i; Auxerre; dinsdag 13 juli. AuxerreVersailles; woen 22e etappe: V duele tijdrit). juli, 18e etappe: Aix lës Bains—Le^flont Revard, (individuele tijdrit): zondag 11 s: Aix les Bains--Lyon- iuli, 20e etappe uvon— 21e etappe: -dag J4 juli, 22e etappe: VersaillesParijs (Indivi- nnpl& Ungen 2030. Pickles 22.01. Stek 7X12. Aanvoer 127 ton. Aardappelen: Eigenheimers gewone 16.40, Furore drielingen 4.50. Bintjes 11.60. Bonken 30.10. Aanvoer 5 ton, VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 24 november Industrie- en exportvelling. Appelen. Goudrenet 1 85 25. 80 25. 75 22. 70 17—18. 65 15. 2 75 17. 70 15. 65 12. 2D 3 grof 12—13. Jonathan 1 75 18. 70 21, 65 21. 60 16. 2 80 12. 75 12, 70 6—13. 65 6-12. 60 6— 12. 2D doordraai. 3 grof 6. 3 fijn doordraaL Cox Orange Pippin 1 75 54. 70 49—50. 65 34— I. 60 23-26. 55 t2—16. 2D 6. 3 grof 22. 3 fijn 6. Laxton Superbe 2 80 19. 75 23. 70 22. 65 60 6. 3 grof 6—12. Golden Delicious 1 85 26. 80 27—31, 75 34—36. 70 30—35. 65 22—24. 10 20—30. 75 21—31, 70 23-30. $5 23—30, 16—24, 60 6—17. 3 grof 14. 3 fijn 6. Zoete Ermgaard I 65 46. 60 43. 55 34—36. Rode Goudrenet 2 80 15, 75 16. 70 16. 65 14. Lombart Calville 2 80 17. 75 16. 70 13—16, 65 12—13, 6. VaJnppete 6. Geplukte kroel 6. Perc-n: Saint Rcmy 2 80 19. 70 21. 60 21. 3 grof 17, 3 fijn 15. Doyenne du Cornice 2 80 77—79. 75 73—80. 70 78—83. 65 72-74. 60 58— 59. 2D 55 37. 3 grof 59—61. 3 fijn 31—41 kroet Gleser Wildeman 2 60 49—51. 55 33 50 33. Conference geveild op monster 1 70 52. 65 50, 60 47—49. 55 42. MARKTBERICHT CAVETHO. Tarwe v as-geste rod tot 37.40. franko fabriek binnenland. Brouwgerst werd Iets meer ge vraagd. Baldergerst 34.50. Cambrlnusgerst 34. levering februari volgens Duitse condities. Klppegerst 31. Maalgerst 29.50. Drie prooent- 44 voor december en 46 voor apriL Zes procentcrwten 43 voor december en op tot 40. Drie procentschokkers 50 voor december en 51 voor april. Vijf procentschok kers 47.50 en op monster tot 44. Bruine bonen de beste kwaliteiten tot 85. mindere kwa liteiten moeilijk te plaatsen. Blauwmaanzaad exportkwallteit 152 voor december en 155 Januari. VEILING KRABBENDIJKE. 24 november. Appels: Golden Del. 1 85-90 26—30. 80-85 27—34. 75-80 32—37. 70-75 32— €5-70 26—32, 60-65 18. 2 90-95 13. 85-90 23, 80-85 24—30. 75-80 26—35. 70-75 23—30. 65-70 18-24. 00-65 15. 3 grof 13-21. Cox O. P. 30-35 51. 75-30 48—62. 70-75 41—51. 65-70 31— 23. 60-65 21—23. 55-60 13—19, 2D 6. 3 grof 14—21. Laxton 1 75-80 24 70-75 20. 65-70 15. 2D 8. 3 grof 6. Br. Seedling 2 80-90 6, 70-80 6. 60-70 6. 3 grof 6. Lombarts 1 80-85 17. 75-80 20. 70-75 18. 65-70 16. 60-65 6, 2D 6. 3 grof 6. Jonathan 1 80-85 14. 75-80 17—13. 70- 75 20-21. 65-70 19—20. 60-65 17—18. 2 75-30 6—13. 70-75 6—14 65-70 6-13. 60-65 d.d- 12. 2D doordraai. 3 grof 6—12. Goudrenet I 85-90 29. 80-35 29. 75-30 23. 70-73 19. 2 85-90 21. 80-33 :9. 75-80 17. 70-75 16. 65-70 14. 2D 6. 3 grof 612. Diverse appels 3 fijn 6. kroet 6. val 6. Peren: Comtefse de Paris 1 70-75 22 75-30 19. 65-70 21. 60-65 16. 55-€0 11. 2D 6. 3 grof fijn kroet 6. va! 7. Conference 1 70-75 43—53. 65-70 50—54. 60-65 48—54. 55-60 43—46, 2D 6. 3 grof 4417. fijn 30—37. kroet 10—22. Gieser Wildeman 2 60-65 49. 55-60 35—37. 2D 18. kroet 6. VISMIJN COLUNSPLAAT. Exportgarnalen 7365 kg, 1,01—1.78. Binnen land 231 1,23—1.03. Schar 158 kg. Bot 132 kg. Wijting 118 kg. Kabeljauw 276 kg. Sprot 565 kg. Ongesorteerde vis 173 kg. VEILING MIDDELBURG. november Andijvie 1517. Glasandijvie 3150. Rode kool 7.20. Boerenkool 1415. Sav. kool 7—16. Witte kool 6—18. Pre! 12—16. Uien 22—26, Witlof 71—93. Glassls 8—15. Glassla C 921 Spruiten 22—66. Glasveldsla 101152. Bloemkool 3 st- 3157. 4 st. 2350 6 st. 24—42. 8 st 20—31. Heden overleed nog on verwacht onze lieve zorgzame moeder, be- huwdmoeder, groot moeder, zuster en tante JOHANNA JA COB A VAN DER STEEN, weduwe van Johannes Jacobus Delvoije, in de ouderdom van 81 jaar. Amsterdam: M. J. Waal-Delvoije. J. WaaL Vlissingen: L. Delvoile. S. G. C. Delvoije- leMahieu Vlissingen, 24 november 1964. Wilhelminastraat 12. De teraardebestelling zal plaatsvinden op za terdag 23 november a.s. om 11.30 uur vanaf het ziekenhuis Bethes- da. Enige en algemene kennisgeving. Op 20 november overleed, na een langdurig, maar moedig gedragen lijden, onze lieve zuster', schoonzuster, lante en huisgenoot MAK IA S. TH. WILLEBOER in de ouderdom van 72 jaar. Goes: G. Visser-Wllleboer Goes: L. E. Willeboer Breda: S. Otte-Willeboer Goes: J. Willeboer-Meyer. Neef en nichten. Goes: J. Smit Goes, Kamperfoeliestraat 103. De crematie heeft in alle stilte plaatsgehad te Eyk en Duynen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 19