I s-Heer-Arendskerke wil vakschool behouden Senator... aanstekelijk lekker! WITTE KRUIS INVOERING VAN BUITENGEWONE WIJKGEMEENTEN AANVAARD P EXAMENS W WALCHEREN Overweging van het Nutsdepartement: geen lezingen meer „IS MEN IN MIDDELBURG Of IN EEN RUSSISCH KERKJE?" HIER ZIET U WAAROI WITTE KRUIS POEDERS ZO DOELTREFFEND HELPEN r WOENSDAG 25 NOVEMBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 C.B.T.B. kr'jgt gevraagde verklaring niet Argumenten C.B.T.B. niet steekhoudend" De gemeenteraad van 's-Heer-Arends- kerke heeft op voorstel van b. en w. be sloten afwijzend te beschikken op een verzoek van de C.B.T.B., waarin was gc vraagd voor afgifte van een verklaring ex artikel 25 der nijverheidsondenvijswel dat de christelijke nijverheidsschool voor meisjes te 's-IIeer-Arendskerke niet meer nodig wordt geoordeeld. De ge meente zal derhalve de gevraagde ver klaring niet afgeven. De C.B.T.B had het voornemen Ken baar gemaakt de school naar 3oes te verplaatsen. Daarvoor waren drie ar gumenten aangevoerd: voortgaande ontvolking van het platteland, waar door het leerlingenaantal steeds te rugloopt: het stréven van de C.B.T.B om tot uitbreiding te komen van he voedingsgebied tot geheel Zuid- <u Noord-Beveland en Walcheren, 'li centrumfunctie van Goes zou d< school aldaar ten goede komen. Burgemeester D. M. Vermet merkte op de gang van zaken te betreuren. B. en w. vonden de aangevoerde argumenten niet steekhoudend. Bij de oprichting der school, enkele jaren geleden, werd uit gegaan van een leerlingenaantal van veertig a vijftig. Thans telt de school negenennegentig leerlingen. Voorts werd er van de zijde van het college op gewezen, dat het dorp 's-Heer-Arends- kerke buitengewoon centraal ligt en dat er op Walcheren reeds een dergelijke school bestaat. Achter b. en w. De heer C. Verdonk (k.v.p.) verklaarde volledig achter het college van b en w. te staan. De heer Jac. de Schipper (a.r zei begrip te hebben voor het standpunt van de C.B.T.B.. Dat het aantal leerlin gen in de toekomst zal verminderen wijst er op, dat het voor de gemeente geen financieel nadeel meebrengt, aldus dit raadslid. Wethouder J. Hommes (a.r.) betoogde, dat het hier gnat om het behoud van de school, die destijds met algemene vreug de op 's-Heer-Arendskerke is begroet. De heer A. C. de Kooning (k.v.p.) meen- I de, dat de ontvolking van het platteland De ideale voeding voor uw hond Vraag de gratis voedingstabel. Postbus 28 - Dordrecht. LENING VAN ANDERHALF MILJOEN VOOR TERNEUZEN Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben de gemeente Terneuzen uit het leningsquotum voor het tijdvak no vember 1964 tot februari 1965 een geldlening toegewezen van IV, mil joen gulden ten behoeve van de finan ciering van grondaankopen. B. en w. van Terneuzen is van oordeel, dat aan dit bedrag grote behoefte bestaat. Zij stellen dan ook voor deze lening, waarvan de voorwaarden aanneme lijk zijn, te aanvaarden Het voorstel komt vrijdagavond agendapunt in de raad. Schieting van „Concordia" idboog 's-Heerenhoel m-11 de liggende wip bij P. Rijk. Aanwezig waren 60 schutters van 13 verschillende verenigingen. Uitslag: hoofdvogel: C- Bek, Soranus, Heinkenszand (tulband); lste zijvogel: J. A. Rijk, A.D.L.M., Kwa- denrlamme; 2de zij vogel: O. Steenaert, A.D.L.M., Kwadendamme; lste boven ka!: A. de Jonge jr., Soranus, Heinkens zand; 2de bovenkal: Jac. Vermue, Jac. van Beieren, Goes; lste onderkal: W. Boutens, Willem-Teil, Ovezande; 2de on derkal: niet afgeschoten; lste klep: J. Doene. Willem-Teil, Ovezande; 2de klep: J. de Rijke, Edele Handboog. Oudelande; 3de klep: P. Steketee. A.D.L.M., Kwa dendamme. aanvullendMeeste kleine vogels: L. de Jonge. Con- jcordia, 's-Heerenhoek, 3 stuks (tulband). (Advertentie) In Ned. Hervormde Kerk Ds. Landsman: „geen sprake van hotel-kerk" (Van een onzer redacteuren) derheidsgroepen voorziet. Deze over gangsbepalingen lopen op 1 januari 1965 af. De voorstellen beoogden twee moge lijkheden: het creëren van de figuur in de r i Met 37 tegen 15 stemmen heeft de ge-j kerkorde en dus als normale en blij- nerale synode van de Nederlands vende mogelijkheid van een buiten- Hervormde Kerk maandag tijdens de gewone wijkgemeente. en eerste dag van de tweedaagse verga- het creëren van de figuur niet in dering op Hydepark te Driebergen de voorstellen aanvaard tot invoering van de buitengewone wijkgemeenten, zulks ter vervanging van de overgangsbepa lingen die in de noodvoorzieningen van de pastorale verzorging van Keizers en koningen schoten in Ovezande De „Provinciale Zeeuwse Schuttersbond" hield haar jaarlijkse keizer- en koning- schieting op het liggend spel bij G. Doe ne in Ovezande. Aanwezig waren 4 kei zers en 9 koningen; er werd geschoten over 3 ronden. In de derde ronde wisten de heren J. Doene en J. de Rijke de vogel te treffen en zij moesten dus kampen. Deze kamp ging ook weer over 3 ron den. In de tweede daarvan schoot de heer J. Doene de vogel weer af. Hij was kam pioen voor 1964-1965. Hierna organiseerde de vereniging „Wil- lem-Tell" een gewone schieting op de lig gende wip. Hier waren 35 schutters van 10 verschillende verenigingen. De uit slag: hoofdvogel: J. Doene, Willem-Teil, Ovezande: lste zyvogel: H. Koens, Spes- Nostra, Ovezande; 2de zijvogel: J. Doene, Victoria, Kwadendamme; lste bovenkal: B. Vermeulen, Zeelandia. Ovezande; 2de bovenkal: M. Allemekinders, Victoria, Kwadendamme; lste onderkal: Ko de Baar, Willem-Teil, Ovezande; 2de onder kal: J. Rijk Mz.. Eensgezindheid, "s-Hee renhoek; lste klep: C. D. Raas, Willem- Teil, Ovezande; 2de klep: J. de Rijke, Edele Handboog, Oudelande; 3de klep: J. Doene, Willem-Teil, Ovezande. Meeste kleine vogels: C. Bek, Soranus, Heinkenszand, 5 stuks. KERKNIEUWS Benoemingen in de hervormde synode De hervormde synode heeft tot Üdj van de raad voor de catechese onder: andere benoemd ds. C. Balk uit Sluis. Tot secundus lid van de generale com-i missie voor de behandeling van be-! zwaren en geschillen werd benoemd mr. B. Plomp uit Middelburg. De heer A. Sorber uit Middelburg werd be noemd tot lid van het generaal col lege van toezicht. KerifHilte mutaties NED. HERV. KERK Aangenomen naar Midsland (Tersch.) J. W. Albers. kand. te Vorden. Bedankt voor Haamstede P. Post te Urk. Voor Barneveld (vac. B. Eysenga) J. Smit te Werkendam. Voor Molenaarsgraaf W. A. Laurense te Benthuizen. Voor Ouderkerk aan de IJsel en voor 't Harde S. de Jong te Houten (Utr.). GEUEF. KERKEN Beroepen te Oude Pekela J. Jeuring te Hornsterzwaag. Te Rotterdam (vac. wijlen G. Bouwmeester) C. L. Tummers te Amstelveen-Znid. GEREF. KERKEN* vrijgemaakt) Bedankt voor Middelstum T J. Keeg- stra te Tiel-Zaltbommel. CHR. GEREF. KERK Beroepen te Enschede-Oost J. Keuning te Venendaal Bedankt voor Amsterdam West I. de Bruyne te Rotterdam-C Voor Steenwijk A. C. Noort te Groningen. Oriëntatierit „Scheldegouwen" De uitslag van de zaterdaj .terdag gehouden „Scheldegouwen" oriëtatierit van M.A.C. is als volgt: D. Murre, Souburg 27 strp. Z; C. Cappon, Goes 73 strp. S; Mevrouw Van Boven, Lewedorp 73 strp. S: C. P. v. Vliegen, Oostkapelle 81 strp- ZB; C. v. d. Sande, Middelburg 127 strp. S; J. de Regt, Bie- zelinge 130 strp. B; L. v. Unen, Middel burg 154 strp. S; P. Minet, Middelburg 157 strp. Z; P. de Ruijter, Middelburg 165 strp. S; J. v d. Kreeke, Middelburg 166 strp. S; I. op 't Hof, Kapelle 168 strp. B; J. Cappon, Goes 169 strp. S; H. Wil- leboordse, Serooskerke 176 strp. Z; W. Bos. Vlissingen 179 strp. Z; J. Dietvorst, Bergen op Zoom 185 strp. KR; G. Kra mer, Nisse 186 strp. ZB; J. Wirtz, Oude lande 186 strp ZB; J. M. de Priester, Vlissingen 192 strp. S; A. Verdonk. Mid delburg 200 strp. S: A. Knol. Middel- buig 200 strp. S; J. Don, Middelburg 201 strp. S; L. P. Hoekman. Goes 205 strp. B; J. Ketelaars. Middelburg 209 strp. S; A. L. Maas, Vlissingen 209 strp. S; A. Hollestelle, Goes 220 strp. B; L. v. Gelder, Vlissingen 250 strp. Z; A. P. Lamper, Yerseke 250 strp. B; T. Uil, Middelburg 254 strp S; Mejuffrouw A. Boogert, Souburg 273 strp. Z; M. Snoek, Souburg 285 strp.; J. Gabriëlse, Dom burg 319 strp. Een rijder is niet binnengekomen. Z=de Zeeuwen. S—Scheldegouwen. B= de Bevelanden. ZBZingende Bougie. KR=Krabbenrijders. De heer A. C. Dourleyn te West-Sou burg, onderwijzer aan de christelijke mulo te Vlissingen, behaalde te Hil versum de akte l.o. handelskennis. heeft een feestelijke verrassing voor U. De prachtige INDUS kalender met 12 schitterende kleu renfoto's van euro- pese landschappen, ontvangt U gratis, na aankoop van een INDUS-horloge In de periode van heden tot 31 december'64. Tegen inzending L van het daarvoor bestemde, de Juwelier aan wezige. formulier aan INDUS-hor- loges, Rotterdam, wordt U de fraaie INDUS kalender franco thuis gezon den. Uw horloger- juweller zal U gaarne een der fraaie kleu renfoto's vrij blijvend laten zien. De 27-jarige Turk One an Sahin, kantoorbediende bihet zieken huis in Bergama, is een ongeluk kig man. Al sedert acht jaren heejt hij geen seconde meer ge slapen, De jonge man heeft nog slechts één hoop, namelijk de slaapmachine, een Franse vinding. Maar hoe kan een mandie slechts Jj26 Turkse lira (ongeveer 147 gulden) verdient, dit bekostigen f Acht jaar geleden liep hij een schedelfractuur op bij een ver keersongeluk. Sindsdien is het he lemaal mis. Men adviseerde hem om te trouwen, maar de enige, die lekker slaapt, is zijn vrouw. Ozcan Sahin brengt de nachten door met tekenen en lezen. Een bijzonder heid is overigens nog, dat hij nog nooit van zijn werk heeft ver zuimd. de kerkorde maar in de overgangs bepalingen en dus als een afwijkende en tijdelijke hulpconstructie van niet als normaal erkende situatie van een buitengewone wijkgemeente in wording. Uit de consideraties die door 45 clas ses werden uitgebracht, bleek dat tien classes zich tegen de voorstellen ver klaarden. Vier classes waren alleen maar onder bepaalde voorwaarden voorstanders. Er volgde een uitvoerige bespreking in de synode, waarin verschillende be zwaren tegen de voorstellen naar vo ren werden gebracht. Ds F H. Lands man antwoordde hierop namens de commissie voor kerkordelijke aange legenheden. Deze voorstellen handha ven zo stelde hij het grondpa troon van de gewone, geografisch be paalde gemeente. Jarenlang echter is de discussie aan de gang, of ten be hoeve van bepaalde groepen, vooral voor hen, die uit de buitenkerkelijk heid komen, aparte gemeenten moe ten worden ingesteld. Daarnaast is te denken aan de mo daliteitsgemeente, modaliteit voor zover deze zich beweegt binnen het belijden der kerk. Dat is uitdruk kelijk bepaald. De eenheid van de gemeente wordt niet verbroken, maar de eenheid drukt zich in be paalde verscheidenheid uit: de ves tiging van een buitengewone wijk gemeente gaat in volkomen har monie. Er is geen sprake van hotel- kerk. „Helaas staan wij", aldus ds. Lands man, „echter voor het feit, dat in sommige gemeenten, die verscheiden heid niet wordt erkend. Voor die ge vallen zijn in het verleden evangelisa ties gevestigd. Ze breiden zich uit. Uit ver antwoordelijkheid voor deze groepen moet men óók regelingen treffen voor de meerdere kerkvergadering, die een buitengewone wijkgemeente-in-wor- ding kan instellen. Deze moet zo wor den ingesteld, dat ze kan groeien naar een buitengewone wijkgemeente en een integratie in het geheel der ge meente. ZOUTELANDE Collecte Nazorg B.L.O. De collecte voor de Federatie Nazorg B.L.O. heeft te Zoutelande 61,23 op gebracht. Verscheurd Dr. E. Emmen, scriba, herinnerde er aan, dat bij het formuleren der kerk orde al die problemen die de hervorm de kerk nu bezighouden, bestonden. Het was een grote greep, dat de kerk geordend werd, zoals geschiedde. Man nen van verschillende richtingen over legden met elkaar. Men hoopte de een heid te hervinden Men sprak van „gemeenschap met het belijden der vaderen", een woord met een diepere dimensie dan het woord „overeen stemming". Intussen zijn de verwach tingen, dat dit gezichtspunt door de gehele kerk zou worden aanvaard, niet bewaarheid. Er zijn verscheurde gemeenten, een aanklacht tegen de kerk. Van daar de maatregelen, die tot de noodvoorzieningen geleid heb ben Het moet mogelijk zijn langs de weg van het pastoraat de men sen bij elkaar te brengen. Er moet nog ontzaglijk veel groeien, aldus dr. Emmen. Ook hier 'n Senator Gulden Eeuw van 29, 33, 37, 42 cent! Of zijn senoritas van 18 cent! Jubileumsigaren van Koninklijke Vereenigde Tabaksindustrieën Mignot éi de Block n.v. SEROOSKERKE W N.C.V.B. vergaderde Prof. Hendrix over ikonenexpositie „Het is ons goed hier Ie zijn" Kom naar Middelburg om te ge nieten van deze oude Russische schoonheid, maar kom ook naar Mid delburg om U te laten bestralen door de Orthodoxe glans dezer oude iko- nen; laat U medevoeren in de stroom van lijnen en kleuren, komt staan rechtop (orthos) in de glans (doxa) dezer oosters-kerkelljke heerlijkheid. Heel de verfijnde opstelling doet be seffen dat een grote bewonderaar ster en ingewijde in het mysterie van de ikon achter deze expositie schuil gaat". Dit citaat is uit een gloedvolle be spreking, die de Leidse hoogleraar professor dr. P. Hendrix in het week blad De Groene Amsterdammer heeft gewijd aan de expositie van ikonen in kunstzaal van Benthem Jutting te Middelburg. Professor Hendrix wijst erop. dat de ikon, „een sacra ment van de „ortho-doxe kerk". eerst tot haar volle recht komt in de kerk. „Hoe juist is het dan ook door Je organisatoren dei ikonententoonstel- ling in Middelburg gezien de ikonen op te stellen in iets als een geïmpro viseerde kapel. Tot zelfs een ikonos- tase en een altaar mei de daarop voor de Heilige Dienst benodigde uten- silia zijn er opgesteld Kaarsen en lampjes en een voor de ikonen uit stekende verlichting. Een orthodoxe priester zou er zo de Heilige Dienst kunnen vieren Het is ook zeer juist gezien, dat de ikonen zijn opgesteld niet naar een bepaalde school, niet naar ouderdom, doch veeleer naar het betrokken zijn op de liturgische viering in de kerk", aldus profes sor Hendrix. De Leidse hoogleraar noemt de positie „merkwaardig" en wijst erop, dat vele kostbare stukken van Nederlandse verzamelaars hier zijn samengebracht. Hij vraagt zich af „hoe is het mogelijk om in deze stil le, kapelachtige ruimte boven de boekhandel op de Lange Delft in Middelburg zulk een sacrale sfeer te scheppen? Is men in Middelburg of staat men in een Russisch kerk- „De religieuze mens. de estheticus en de kunsthistoricus, alle drie zul len zich hier thuisvoelen", zc schrijft hij. Professor Hendrix gaat vervolgens verschillende bijzondere exemplaren, die men op de expositie vindt na, en besluit: „Ga erheen en laat dit alles op U inwerken. Ge zult er iets ondergaan van hetgeen voor de oosters-Ofthodoxe christen het mysterie der kerk en het mysterie der Liturgie betekent: met de disci pelen op de Thabor te zijn en te zeggen: „Het is ons goed hier te zyn". f/rtast. VoWeö Vraag Uw ZUID-BEVELAND WEMEI.DINGE Auto's botsten te Wemeldmge Zondagmiddag ontstond op de hoek Nrd. Achterweg-Dorpsstraat te Wemeldinge een aanrijding tussen twee personen auto's. Een auto komend uit de richting Nrd. Achterweg en bestuurd door A. P. uit Wemeldinge werd aangereden door een auto komende uit de Wilhelmina- straat en bestuurd door F. uit Kruinin- gen. Laatstgenoemde verleende geen voorrang. De aanrijding liep af met ma- terieele schade. Bond bejaarden koos nieuwe bestuursleden Maandagmiddag vergaderde de bond van bejaarden te Wemeldinge onder leiding van de heer F. J. Meyaard. Bij de be stuursverkiezing waren aftredend en niet meer herkiesbaar de heren S. Sehoonaard en Jac. Minnaard. In de va- kature's werden gekozen de heren J. Moelker en Jac. Houtekamer. Als bode zal tot 31 december 1964 aanblijven mevr. Minnaard. Per 1 januari zal de heer L. Luteyn als bode optreden. Op 3 december zal de Sint Nicolaasmïddag worden gehouden waarvoor een spreker zal uitgenodigd worden. Jaarvergadering N.C.V.B. De afdeling Wemeldinge der N.C.V.E hield haar jaarvergadering onder leiding van haar presidente, mevr. A.J. Philipse- Aarnoudse. Als spreekster was aanwe zig mevr. A. v. d. Berg-Thürer uit Ber gen op Zoom. Zelf Zwitserse van geboor te vertelde zij over het leven en werken van de vrouwen in Zwitserland. Het ver dere gedeelte van deze avond werd ge vuld met koorzang en declamatie. De Kerstvergadering zal op 17 december worden gehouden. KAPELLE Familieavond algemene agrarische bedrijfsbond De afdelingen Kapelle-Biezellnge en Wemeldinge van de Algemene Neder landse Agrarische Bedrijfsbond hielden dezer dagen in hotel „De Zwaan" een druk bezochte familie-avond. Na een welkomstwoord door de voorzitter van de afdeling Kapelle, de heer J. J. van Stel, hield districtsbestuurder J. Lukaart uit Goes een algemeen praatje waarin hij vooral de huidige loonpolitiek be lichtte. Hoofdschotel van de avond was de opvoering van het toneelspel in drie bedrijven „De beste jaren var ven", voor het voetlicht gebracht door de toneelgroep „De plankeniers" uit Rilland-Bath Dit stuk van Richard Person is geschreven naar de roman „Glory for me" van Mc. Kinly Kentor In de pauzes was er een verloting, ter wijl men na afloop van het toneel een bleef voor een dansje. Kapelse bejaarden Dezer dagen hield de N.C.V.B., afde-j ling Serooskerke (W.), haar maande-! lijkse bijeenkomst onder leiding van Van de precies 380 leden van het Nnts- haar presidente mevrouw De Dreu- departement Vlissingen waren er maan- Toorenaar. Het was deze keer een dagavond Iets meer dan tien inclu- huïshoudelijke vergadering waarop sl"' bestuur aanwezig op de najaars- diverse aangelegenheden werden be- '•'okile belangstel- sproken, onder andere de oprichting van een afdeling huisvrouwengvm- nasUek. Hiervoor bleek bij de dames y| het twee keer pro vnj veel belangstebmg te bestaan.Je t Hoofdpunt van de agenda was de ver- i l]in. „Conflict tussen men» en natuur- Kiezing van een nieuwe presidente we- en lat-r in het jaar nvt een avond t gens periodieke _aftreding van me- „Modernisering der N.S.". Twee lezïn- ling bij de leden voor d«- lezingavonden. Zo matig, dat het bestuur overweegt géén lezingen nvr-r te organiseren. Men wil het nog twee keer proberen: in april i met een lezing over de insectenbestrij- vrouw De Dreu-Toorenaar die deze avond als zodanig afscheid nam. Na enige stemmingen werd tot nieuwe presidente gekozen mevrouw M. Wat- tel-Wondergem. De volgende verga dering zal gehouden worden op 16 de cember en zal in het teken staan van het naderend kerstfeest. Op 17 decem ber zal een bijeenkomst met de be jaarden worden gehouden. WESTKAPELLE Vergadering V.V.V. gen van „bijzonder soort", zoals voorzit ter dokter J. Stumphiiis deze noemde. „Wij zullen echter scherp de opkomst van de leden bekyken". Ook de. lezingenavonden, die samen met de Vlissingse afdeling vnn de Z.V.U. werden georganiseerd, trokken weinig belangstelling Men vraagt zich nu af of combinatie met lezingen van het Middel burgse departement zin zou hebben- Veel gunstiger staan andere activiteiten van het Vlissingse Nut ervoor, in het bijzonder die activiteiten, gericht op de jeugd: de vrije expressie-cursus (voor n„--„ j, iwr jongeren van respectievelijk acht tot hekT\ tnl', - t'vaP-lf en twaalf tot zestien jaar.i trek- Huygens vergaderde het bestuur van ken totaal zestig jongeren. De sexuele de V.V.V. Westkapelle, ter nabespre- voorlichtingsavond voor Jonge mensen king van het afgelopen seizoen, uit van vijftien tot twintig jaar heeft even- de gegevens, door de secretaris ver- eens groot succes. Goed geslaagd is ook strekt, bleek, dat 1964 wederom een de cursus „pech onderweg" voor automo- buitengewoon seizoen was. GetrachtI bilisten, die het maximum aantal deel- zal worden in 1965 door te gaan met nemers van 25 bereikte. Volgend jaar de verbetering van de strandaccom-l komt er in ieder geval wéér zo'n cursus, modatie, terwijl ook een geheel nieu-l^6 eerste filmavond had eveneens goe- we folder zal verschijnen. de belangstelling. Het experiment de 1 films te vertonen in bet «kleinere) Lux- ortheater in Vlissingen is geslaagd. Men v.il hiermee doorgaan. De N'utsbibliotheek aan de Nieuwstraat onderging een gedaanteverandering. Het pand is nu overigens op de Monumen- Onder voorzitterschap van de heer H. tenlijst geplaatst. Uit het financiële Wouters, hield de vereniging van de jaarverslag bleek, dat het bouwfonds „School met de bijbel" te Westkapelle f 50.107.88 groot was per 1 juli 1964. een ledenvergadering in de hal van Over het geheel genomen heeft het Nut de school. Bij de bestuursverkiezing: een tekort van f 1410. De uitlening van werd de heer W. Huibregtse herko- oe bibliotheek was wisselvallig. Er was 7pn Na df r>au7p anrak H» verbitter *en daling tot «10o exemplaren. Over ™h«, H Woutersf over h™'»£ "«F»» 7838 Ledenvergadering „School met de Bijbel" werp „Zoekers naar Waarheid". Het hoofd der school, de heer Van Spar J rentak, sloot deze avond met dankge- Punt opvolger bed. Inaar Maastricht is plaren Voor f 1110,50 werd nieuwe boeken gekocht. Bij de bestuursverkiezing werd de heer in ir A Spoel, riie 'ertrokken. (Advertentie) bijeen De afdeling- Kapelle-Biezelinge van de algemene bond van bejaarden «wam vorige week in vergadering bijeen Een speciaal woord van welkom richtte voor zitter C. v. d. Kuijl tot de rayonbestuur der voor Zeeland, de heer Leenhouts die een uiteenzetting kwam geven over de met januari aan te vangen algemene oij- standwet. Bij de bestuursverkiezing werden de heren L. van Liere eD M Geluk herkozen Secretaris L --an Lie re bracht verslag uit van de afgelo pen zomer gemaakte reis. Besloten werd een reiskas'in te stellen waarvoor maan delijks ingelegd zal worden Mevrouw Risseeuw—de Zeeuw vertoonde voorts een film van een door haar gemaa reis naar Frankrijk. In de pauze zorg den de dames van de sociëteit voor verversing. OliehoUenactie De bevolking van Kapelle Biezelinge en Schore heeft weer oliebollen gege ten De plaatselijke afdeling van het Nederladsche Roode Kruis hield ter afsluiting van de inzamelingscam pagne de jaarlijkse oliebollen-verkoop- actie. Niet minder dan ruim elfdui zend bollen werden er door een groep vrijwilligers gebakken en aan de man gebracht. phenace'Jnepijnstilteni antlpyrinanti- reumatisch en koortswerend coffeine: opwekkend chlninekoortswerend bicarbonas natr.: maagbeschermer Het is de wetenschappelijk beproefde samen stelling, die de zeer snelle en positieve werking van Witte Kruis poeders bepaalt bij: griep, verkoudheid, menstruatiepijnen, reumatiek, kiespijn, hoofdpijn. De redenen zijn: De juiste kombinaiie van pijnstillende, koorts- werende, opwekkende en aktiverende bestand delen. De uitgebalanceerde hoeveelheden, tot in onder delen van milligrammen nauwkeurig. De zeer fijne verdeling waardoor een breed werkzaam oppervlak wordt verkregen, hetgeen tevens snelle opname in de bloedbaan bevordert! Bovendien bevatten deze poeders géén salicyl- zuur, dat vaak maagklachten veroorzaakt. ook verkrijgbaar in tabletten en cachets. Bij uw apotheker of drogist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11