roos? IFELLD TRflITflL' Wim Sonneveld: „Tegen huidige subsidiebeleid" Minimumloon op 21 jaar voor alle werknemers Rusland won opnieuw de schaakolympiade Jo de Roo naar ploeg Pellenaars leder moet op zijn eigen terrein blijven' WF RAAD ARNEMUIDEN AKKOORD MET NIEUWE HERINDELING Differentiatie 5 pet. voorgesteld voor de metaal DINSDAG 24 NOVEMBER 1964 PROVINOl ALB ZEEUWBB OOURANT FRATER VENANTIUS EN HET KANAAL GENT-TERNEU ZEN „En zo is 't gekomen". Met een stralend geziekt en een smeuïg zachte -g- lanceerde frater Venan- tius gisteravond in het Oostburgse Ledeltheater deze fraaie zin. Een daverend gelach was het antwoord. „Dit nummer, dit hele programma is een groot succes", vertelt Wim Sonneveld ons vergenoegd. „Als ik wil, zou ik deze one-man-show wel drie jaar kunnen brengen, maar daar voel ik niets voor. Wat dat betreft zijn die 900 voorstellingen van „My Fair Lady" wel een les voor me geweest. Dat was veel te veel. Daarom stop ilt in juli met dit programma. Maar om terug te komen op die frater Venantius. Hoewel ik dit niet mhn beste nummer vind, heeft het wel veel succes gehad door die televisieuitzending. Dat heeft me veel steun gegeven en dat is toch ook wel fijn. Tussen haakjes ere, wie ere toekomt het grootste deel van dat nummer is van Michel van der Plas. In het begin dacht ik, dat de mensen alleen kwamen om de frater te zien, maar dat bleek toch niet zo te zijn". Wim Sonneveld heeft geen hekel aan te televisie. „Integendeel zegt hij. „Het heeft het grote voordeel, dat de mensen het onderscheid gaan zien tussen de goe de en slechte artiesten". (Advertentie) T oekomstplannen Wim Sonneveld Tijdens een gesprek, dat wij gisteravond in Oostburg met Wim Sonneveld hadden, ont vouwde hij zijn plannen voor de naaste toekomst. „In juli stop ik met mijn one-man-show", zei hij. Ik ga dan een film maken met Fons Rademakers. Daarna begin ik een televisieprogram ma in drie talen. Dat wordt een co-produktie van de B.B.C., die Norddeutsche Rundfunk en de K.R.O. Vervolgens ga ik weer werken aan mijn nieuwe one- man-show, die, naar ik hoop, in 1966 van start zal gaan. Uiter aard ook in Zeeland". Subsidies Het vak gaat Wim Sonneveld bijzonder ter harte. „Daarom maak ik me ook zo kwaad op liet huidige subsidiebeleid", zegt hij fel. Waarom? Om dezelfde re den, waarom hij frater Venantius brengt. „Iedereen moet op zyn eigen terrein blyven", meent hy. „De toneelgezelschappen krijgen subsi die om toneel te spelen. Ze moeten iets brengen, wat een ander niet kan. En zrjn, wat ziet men? Ze spelen rottige blijspel- Wa< letjes en musicals. Vrijwel elk toneelge zelschap doet daar aan mee, maar dat is hun taak niet. Daar moeten ze afblij ven, moeten ze overlaten aan de televisie of aan particulieren. De toneelgezel schappen moeten cultuur brengen. Ik weet, dat er toneelleiders zijn, die het met me eens zijn. Maar ja, het toneel ligt nu eenmaal op sterven. Niet wat het bezoek betreft, hoor, oh, nee. Het gaat hier om de mentaliteit. De jongeren hebben er geen zin meer in om waar achtig toneel te brengen. Ze willen zo snel mogelijk een auto. een naam, veel geld. Ze willen schnabbelen en dat is de pest voor het toneel. De toneelleiders moeten scharrelen om wat mensen bij elkaar te krijgen en dat is helemaal fout. Dat ls nu mijn bezwaar tegen de subsidies aan de toneelgezelschappen. De toneelspelers, voor wie ze bestemd doen er veel te veel dingen bij. 'aarom stelt men geen regeling in, dat men zes maanden bij het gezelschap werkt en zes maanden bij de televisie. Dat moet gescheiden worden. Dan pas krijg je een gezonde situatie". Kleinkunst óntschuldigend. „maar het theater gaat me te veel aan mijn hart". Het theater, waarvan hy zelf zo'n wezenlyk bestand deel uitmaakt. „De kleinkunst", zegt hij: we hebben hem niet eenmaal het woord cabaret horen gebruiken. „De kleinkunst", zegt hij, „heeft een grote toekomst, ook zonder subsidie. Al leen de kleinkunstacademie krijgt een subsidie en dat is hard nodig. Die school leidt de jonge kleinkunstenaars op. Ver- K:t U niet, dat deze tijd meer vraagt, mensen krijgen veel kansen, maar dan moeten ze goed voorbereid zijn. Nogmaals: ik zie een grote toekomst voor onze kunst. Internationaal zelfs. Ik treed zelf toch ook al op in Enge land. Duitsland. Amerika. Maar het 1 krijgt men door ervaring en door de toetsing van het publiek. Dat publiek, dat overal hetzelfde is. Ik moet lachen om de mensen, die zeggen, dat er in Amsterdam beter publiek is dan in de provincie. Wat is provincie? Overal heb je goed publiek en slecht publiek. Het enige is, dat men kan zeggen, dat de mensen in Amsterdam wat meer zijn in gesteld op toneel, maar dat komt in de "provincie vanzelf 1" tegenwoordig veel r Dat Wim Sonneveld wezenlijk belang stelling heeft voor de streken, waar hij komt, bleek wel uit de vragen, die hij over de havens by dat kanaal. „Ik kom hier dolgraag", verzucht hij. „Ik geloof ook, dat ik in vergelijking met hier ook veel kom". P.v.d.A.-COMMISSIE STELT VOOR Inkomen dienstplichtigen gelijk aan dat van beroepsmilitairen Een commissie uit de Partij van de Arbeid heeft geadviseerd het minimumloon voor volwassenen voor alle mannelijke en vrouwe lijke werknemers te doen ingaan op 21-jarige leeftijd. Voorts acht do commissie de huidige re geling voor de beloning van dienstplich tige militairen principieel onjuist. Het Inkomen van de dienstplichtigen dient gelijk te worden gesteld aan aat van de beroepsmilitairen in gelyke rangen en leeftijdsklassen. Hot partijbestuur van de P.v.d.aA. heeft dit advies aanvaard. i dezelfde strekking als het advies zal door het partijbestuur aan het congres worden aangeboden. Sedert 1 januari 1964 bestaat er een re geling omtrent minimumloon, dat wordt verstrekt aan volwaardige mannelijke werknemers, die de leeftijd hebben be reikt waarop het volwassen loon wordt toegekend, doch uiterlijk wanneer zij 25 jaar oud zijn. In de praktijk komt dit in de grote meerderheid der gevallen ero- neer, dat voor handarbeiders net mini mumloon ingaat op 23-jarige leeftijd cn voor de beambten als zij 25 jaar zijn. Bij de overheid is de ingangsleeftijd alge meen op 24 jaar gesteld. De P.v.d.A.-commissie, die onder voor zitterschap stond van het lid van de Tweede Kamer, mr. Th. J. A. M. van Lier, acht een verlaging van de leeftijd, waarop het minimumloon ingaat, wense lijk. De commissie overweegt daarbij, dat men volgens het in Nederland geldende recht op zyn 21ste jaar volwassen met alle daaraan verbonden rechten en plichten. Rond het af rmet een rondje! OUDE GENEVER Herverdeling wassen met Een produkt van l'Oréal de Paria i realiseert zich, dat het voorstel tot leeftijdsverlaging in feite een herverdeling inhoudt van de to tale loonsom, nu. verhoging van de inkomens van jeugdigen ten koste van de ouderen. Deze consequentie wordt echter aanvaardbaar geacht. Er is naar de mening van de commis sie geen reden om onderscheid te ma ken tussen de verschillende groepen van werknemers. Ook voor de "beamb ten dient dus de leeftijd van 21 jaar te gelden. Evenmin dient, er onder scheid te worden gemaakt tussen de minimumbeloning van mannen en vrouwen. Voor de jeugdigen, dat wil zeggen voor hen, die jonger zijn dan 21 jaar, dient het loon een percentage te zyn van het minimumloon op 21-jarige leeftijd. De commissie denkt aan: 16 jaar 50 pet; 17 jaar 60 pet: 18 jaar 70 pet: 19 jaar Ten aanzien van de dienstplichtigen gaat de commissie er van uit. dat de mi-1 litaire dienstplicht noodzakelijk is. Jaar-I lijk» moet een groot aantal mannelijke jongeren worden verpUcht deze dienst aan de gemeenschap te verrichten. Tegen over deze plicht dient echter, aldus de commissie, een recht te staan op een adekwate beloning. Thans ls de situatie zo, dat voor de meeste dienstplichtigen on voor de gezinnen, waaruit zij voort komen, de militaire dienstplicht een ernstig financieel verlies met zich brengt. Dit verlies moet niet door de be trokkenen, doch door de gehele volks huishouding worden gedragen, zo meent de commissie. Vroeger was de militair redeiyk beloond Indien hij onderdak, kleding, voeding en een gering soldij genoot. Thans is dit niet meer het geval. Bovendien leidt de huidige beloning van de soldiigenietende militair tot ernstige onbillijkheden. De commissie wijst erop, dat een groot s tal jongeren geen dienstplicht behoeft te vervullen, de mannelyke jongeren wor den onbillijk behandeld vergeleken met de vrouwelijke, voor wie geen dienst plicht geldt Voorts acht de commissie het verschil In behandeling tussen adspi- rant-offlcier, onderofficier en de overi gen onjuist alsmede het grote belonings- verschil tussen dienstplichtigen en kort- verband-vrijwilligers en de extra lange diensttijd van specialisten, zonder dat hier een inkomenscompensatie tégenover Dienstplichtigen In de eerste plaats wil de commissie de beloningsschalen zien aangepast aan de algemene regeling van het mi nimumloon. Vervolgens acht zjj het redelyk, dat de dienstplichtige wordt gebracht onder een rechtsiwsitie, welke wordt afgestemd op die van beroepsmilitairen. Voor voeding en huisvesting kan een deel (21 pet) van de beloning worden ingehouden. Een kostwinnersvergoeding is, indien naast de principiële beloningsgrondslag voor dienstplichtigen, ook het minimum loon op 21-jarige leeftyd wordt toege past, niet meer strekt nodig. Ten einde achteruitgang voor de hoofdkostwinners (gehuwd of ongehuwd) te compenseren, kan voor hen de inkomensafdracht voor voeding en huisvesting vervallen. Wat de kosten betreft deelt de commis sie mede, dat de regeling van het inko men van de dienstplichtigen op basis van de weddeschalen van beroepsmilitairen circa 165 miljoen gulden zal vergen. Daarnaast zou invoering van het mini mumloon op 21-jarige leeftyd voor de dienstplichtigen een kostenverhoging met zich brengen van ongeveer 55 mil joen gulden. NEDERLAND VERLOOR WEER Landgenoten op elfde plaats Daar is iedereen vierkant voor WYNAND FOCKINKl Anno 1679 Rusland heeft opnieuw de schaakolym piade gewonnen. Maandag eindigden de ongenaakbare Russen die tegen het verrassende West-Duitsland overigens de eerste nederlaag in de olympiade moesten incasseren definitief op de I eerste plaats door een overwinning (2'A l'/i) op Roemenië. Door dit resultaat kwam Rusland op 34 punten, een totaal, dat geen enkel land met. nog een ron de te spelen kan bereiken. landgenoten een achterstand van 2 Mi- kans hebben op de eervolle tweede plaats, hebben alles moeten geven om en enigszins gelukkige overwinning te kunnen boeken. De Nederlanders speel den uitstekend en kort voor het einde zaten er voor het viertal zelfs nog alle kansen op een zege in. Toen begon ech ter de tegenslag. Zuidema gaf in een betere stelling een stuk weg en verloor. Langeweg die reeds een remiseaan bod had geweigerd zag zijn uitsteken de positie met een pion meer vervlak ken en hij heeft in de afgebroken stel ling niet veel winstkansen meer. Kuij- Eers maakte in de slotfase een fout. die em de partij kostte. Daarvoor had Directeur k.t.s. Breda pauselijk onderscheiden (Van onze correspondent) Aan de directeur van de Bredase r.-k. hogere technische school, dr. L. H. A. Bremmers is zaterdag de pauselyke on derscheiding riddpr in de orde van Gre- -;orius de Grote uitgereikt. Dit geschied- le door de vicaris-generaal van het bis dom Breda, mgr. dr. W. J. M. Koen- raadt tijdens een bijeenkomst in de aula van de k.t.s., die door een groot aantal genodigden werd bijgewoond. Mgr. Koenraadt zei onder meer, dat dr. Bremmers deze onderscheiding is toe gekend vanwege zyn vele en grote ver diensten voor het technisch onderwijs in Breda. De heer Bremmers is ook voorzitter van de k.t.s. en u.t.s., die beide ook door zijn initiatief tot stand zyn ekomen. 'irect na de oorlog werd aan dr. Brem mers de stichting toevertrouwd van de eerste r.-k. hogere technische school in Nederland. De vicaris-generaal liet in zyn gelukwens ook uitkomen, dat de onderscheiding moet worden gezien als de voltooiing van de feestelyke opening van de k.t.s. enige tyd geleden. „U hebt deze onderscheiding ten volle verdiend, want in de afgelopen 25 jaar verwierf U zich voor het technisch onderwijs in de Baroniestad bijzondere verdiensten", zo vervolgde mgr. Koenraadt. die nog wees op het verdienstelijk werk van dr. Brem mers buiten de kring van het technisch onderwijs. Hierna speldde hij de versierselen beho rend by deze onderscheiding op. Direc teur Bremmers zei in zijn dankwoord, dat de lof voor een belangrijk deel moet worden overgeheveld op zijn naaste me dewerkers. die volgens hem ook hun tijd en bekwaamheid voor het technisch on derwys in Breda beschikbaar hebben ge steld. Hy was van mening slechts een schamele bijdrage te hebben geleverd, die enkel en alleen was gefundeerd op de mogelykheid zich na de oorlog voor de ontwikkeling van het technisch on derwijs in te kunnen zetten. „De onderscheiding is een symbool voor onze samenwerking en tevens een sti mulans voor ons verdere werk", aldus dr. Bremmers. Tot slot zei hij dankbaar te zijn. dat tegenwoordig bij het r.-k. technisch onderwijs van een grote open heid kan worden gesproken en dat ook de oecumenische gedachte hierbij een voorname rol vervult. Tydens een hierna volgende receptie kwamen velen de heer en mevrouw Bremmers gelukwensen. Jazzprijs voor Boy Edgar (Van onze radio- en tv-redactie) De grote prijs van de Nederlandse jazz 1964, de Wessel Uckenprijs, is toegekend aan Bov Edgar, leider van Boys Big band, het enige grote jazzorkest dat Ne derland bent. De prijs bestaat uit 2000 Supere^s^sjJc^,ondertoaar' breedWM 'ombelS\ fcet 3 3 Sierren nylons ooKW RUSLAND ZWAKKER DAN KROESJTSJEW VOORGAF? De Amerikaanse journalist Charle* I Murphy schrijft in het Amerikaanse i tijdschrift Fortune: ,.de Amerikaanse geheime dienst beschikt over gege vens waaruit blijkt dat de militaire kracht van de Sow jet-Unie niet zo groot is als de Russische autoriteiten en met name ex-premier Kroesjtsjew het hebben doen voorkomen." „Kroesjtsjew heeft gedurende de tien jaaar dat hij aan het bewind was, ge poogd het westen te overbluffen. Hij heeft met name de indruk willen ves tigen dat Rusland veel meer strate gische ,,Bison"-bommenwerpers bezat dan het geval was. De Sowjet-Unle bezat in feite niet meer dan negen van deze toestellen. Door deze echter tel kens andere bases te geven werd de indruk gevestigd dat er veel meer van waren", aldus Murphy in „Fortune". Het „Fortune"-artikel vervolgt „de Sowjet-Unie heeft inderdaad, eerder dan de V.S., reusachtige internationa le raketten gebouwd. Er bleek echter, ais gevolg van een rekenfout der be trokken Russische technici, een wan verhouding te bestaan tussen het ver mogen dezer raketten en de bijbeho rende kernwapens. De raketten bleken veel groter en krachtiger te zijn uitge vallen dan nodig was geweest. Zij werden hierdoor moeilijk verplaats baar en verloren daarmee een groot gedeelte van hun doelmatigheid", al dus Charles Murphy. V.V.D.-fractieleider „ALLEEN RECLAME IN T.V. ALS PROGRAMMA'S EROP VOORUITGAAN" (Van een onzer redacteuren) ,De V.V.D. zal zich tegen elke an reclame in de televisie ven wanneer niet vaststaat dat de program ma's er op vooruitgaan". Dit zei dezer dagen mr. W. J. Geertsema, fractielei der van de V.V.D. in de Tweede Kamer, In een vlot tempo en zonder dat uit- tijdens een causerie voor de jongeren-gebreide discussies nodig waren heeft organisatie van deze party in de Zaan- de gemeenteraad van Arnemuiden streek. maandagavond de agenda van Zonder uitgebreide discussies Begroting 1965 is sluitend Volgens de heer Geertsema vindt men het in bepaalde kringen aantrekkeüjk di rect na het tot zwijgen brengen van de R.E.M. met televisie-uitzendingen via der legale kanalen te beginnen. „Het bedrijfsleven zou daarmee zijn gebaat, doch voor de kijkers is het niet gunstig. Zy hopen op verbetering van de pro gramma's. Zo'n verbetering is met het huidige bestel echter toch niet te berei ken" aldus de heer Geertsema. De heer Geertsema geeft de R.EM. niet veel kans meer. „Als de Eerste Kamer en daar twyfel ik niet aan de wet aanvaardt, zal men wel snel maatregelen nemen. Dat kan na het aanemen van de wet hoogstens twee weken duren. Ik acht het wel waarschyniyk, dat de RE.M. het niet zover zal laten komen en tydig zijn activiteiten, nog voor het einde van het jaar, zal staken". Mr. Geertsema heeft zitting in de paci ficatiecommissie. Een der nieuwe pro blemen. waarmede deze commissie zich zal gaan bezighouden, is de vraag aan welke normen een nieuwe zendmachti ging moet voldoen. Naar het oordeel van de heer Geertsema moet de getalsterkte niet altijd als norm worden genomen. „Organisaties die bewezen hebben ver antwoorde programma's te kunnen ma ken duidelijker kan ik mij niet uit drukken zullen ook een zendmachti ging moeten krijgen", zo voegde hy er aan toe. De werknemersorganisaties in de me taalindustrie hebben gisteren bij de werkgeversorganisaties voorstellen tot wijziging van de collectieve ar beidsovereenkomst voor beambten in de metaalindustrie ingediend, Daaruit blijkt nu dat de werknemers organisaties bij hun voorstellen tot wijziging van de c.a.o. voor handar beiders ook de wens hebben geuit dat in de c.a.o. voor handarbeiders de mogelijkheid wordt opgenomen vijf procent van de loonsom als onderne mingsgewijze differentiatie te gebrui ken voor het treffen van regelingen die van de c.a.o. afwijken. De werknemersorganisaties hebben ten aanzien van te c.a.o. voor beamb ten nu eenzelfde voorstel ingediend. De voorstellen van werknemers voor de c.a.o. voor beambten in de metaal industrie behelzen verder: een inko menverhoging van zeven procent, een gegarandeerd minimuminkomen voor beambten van 23 jaar en ouder van 477 per maand, een aanpassing de jeugdsalarissen aan dat genoemde minimuminkomen, gelijke beloning voor vrouwen en mannen, opheffing van de z.g. gemeentegroepenindeling. Voorts hebben de werknemersorgani saties het verlangen kenbaar gemaakt de verplichte toeslag van gemiddeld tien procent op Je persoonlijke mini mumsalarissen tot ten minste vijftien I procent te verhogen. raadsvergadering afgewerkt. „We hebben weer eens een variant ontvan gen", leidde burgemeester A. Hack de laatste wijziging van de herinde lingsplannen voor Walcheren bij de raad in. Voor Arnemuiden betekent het echter niet zoveel. De nieuwe wij ziging houdt verband met de voorge stelde opheffing van de gemeente Nieuw- en Sint-Joosland. Dit betekent, dat de gemeente Arnemuiden een ge deelte van de Rapenburgpolder zal' krijgen, terwijl een paar stukjes grond naar Middelburg gaan. Burgemeester Hack legde verder uit, dat Middelburg heeft verzocht, de grens tussen beide gemeenten die midden door het Arnekanaal loopt ten noorden van de spoorlijn aan de teen van de dijk te leggen. Dit in ver band met de plannen van Middelburg voor de industrieterrein. De raad ging akkoord met het voorstel van b. en w. om aldus aan Gedeputeerde Staten van Zeeland te berichten. „Verder kan ik alleen maar de wens uitspre ken, dat er klaarheid komt in deze materie", besloot de voorzitter over dit onderwerp. die beschikbaar is gesteld door het Prins I De werknemersorganisaties hopen de Bernhardfonds en een wisseltrofee, ver-1 besprekingen met de werkgevers over vaardigd door Jan Wolkers, ter beschik- de wijzigingsvoorstellen binnenkort te king gesteld door de V.A.R.A. kunnen beginnen. De 27-jarige Zeeuwse wielren ner Jo de Roo heeft maandag een contract getekend met dc Nederlandse extra-sportieve groepering Tele vizier". De Roo, die door liquidatie van zijn groepering Saint Raphael die overigens vrijwel geheel opging in Ford-Gitane vrij was om naar een andere groepering over te gaan, is de negende man, die door Kees Pellenaars is aange trokken. De overigen zyn: Jo de Haan, Bas Maliepaard, Henk Nijdam, Kees Haast, Leo van Dongen, Huub Ha- rings, (ierben Karstens, Bart Zoet. Het belangrijkste objectief voor het komende seizoen is weer de Ronde van Frankrijk. De Televizieren hebben him program ma dan ook geheel op de „grande bouclé" ingesteld. De ploeg, die tot 15 man zal worden uitgebreid, gaat deelnemen aan de etappewedstrijd Parijs-Nice, de klassieker Milaan- San Remo. de ronde van Andalusië en de ronde van Spanje. In verband met het uitbreidings plan „Poldertje" zal na dit jaar de pacht van een stuk gemeentegrond niet meer verlengd kunnen worden. Taxateurs van de gemeente en de pachter hebben de schadeloosstel ling voor de pachter berekend op 16.400, exclusief de belasingscha- de. Na een paar vragen konden de leden van de raad zich hiermee verenigen. De kosten voor de openbare lagere scholen bedroegen in 1963 12.353.09, een bedrag dat de begroting met 2.335,39 overschreed. Het werd al dus vastgesteld. Voor het dienstjaar 1965 kon de burgemeester een slui tende begroting aanbieden. „Hoewel wat minder riant dan vorig dienst jaar", zoals hij erbij vermeldde. De gewone dienst sluit met 1.370.570,50 met een post onvoorzien van 5714,03. De begroting van de kapitaaldienst vertoont inkomsten tot een bedrag van 3.614.304.87 en een uigavento- taal van 3.774.567.37. Het nadelig slot is 160.262,50. Tot commissie van onderzoek voor de begroting werden benoemd de heren J, van Belzen (p.v. d a.), K. J. Steketee (a.r.) en P. Brasser (c.h.). In verband met het vervallen van het vergaderlokaal te Kleverskerke werd aan de schoonmaakster daar van eervol ontslag verleend met ingang van 1 januari aanstaande. Bij de ingekomen stukken was on der meer een schrijven van Monu mentenzorg, dat de molen en het astronomisch uurwerk in de toren van de Ned. herv. kerk op de Markt op de monumentenlijst ge plaatst zijn. De raad kon zich hier mee verenigen. Tijdens de rondvraag bracht de heer J. van Belzen (s.g.) de bestrating van het Stationsplein ter sprake. De burgemeester kon meedelen, dat hier over nog een mondeling onderhoud met de Spoorwegen moet plaatsvin den. Hij verwacht binnenkort een op lossing. Op een vraag van de heer J. Oreel (s.g.) over een mogelijke op richting van een gemeenteblad ant woordde de burgemeester, dat dit een te grote verzwaring van het werk van de secretarie zou betekenen. De heer Van Beizen (p.v.d.a.) informeerde of de doorbraak van de Schoolstraat naar de Langstraat nog plaats zal vin den. Burgemeester Hack legde uit, dat in verband met de bouw van een bejaardencentrum ter plaatse, de doorgang zal bestaan uit een voetpad in plaats van een voor verkeer open staande weg. Advertentie at-TT Bouwmeester tegen Darga net de volle winst niet kunnen grijpen na een toren eindspel met een pion meer. Nadat de afgebroken partijen uit de elfde ronde van de schaakolympiade waren uitgespeeld, luiden de resulta ten: Verenigde StatenPolen 2\z1% RuslandArgentinië 3VzVz, Roeme niëSpanje 3>,uli, ZuidslaviëTsje- choslowakije 22, BulgarijeIsraël 3 1, West DuitslandCanada 3liV. HongarijeNederland 31. De gedetailleerde resultaten van de ontmoeting Nede.land Hongarije KuypersPortisch 01, Langeweg Szabo 01, ZuidemaBilek Vz, PrinsLengyel VzVz - De uitslagen van de wedstrijden in de twaalfde en voorlaatste ronde: Verenigde StatenHongarije 22, Bul- garyeCanada 1%1%. Zuid-Slavië Israël 20, SpanjeTsjecho-Slowakye 11, RuslandRoemenië 2%iy„, Po lenArgentinië 1 Vz1%, West-Dults- landNederland 2V>1M>. De gedetailleerde uitslag van de ontmoe ting luidt: UnzukerKuypers 10, Dar- £iBouwmeester VzSchmidt angeweg afgebroken, PflegerZuide ma 10. Na de twaalfde ronde luidt de stand aan de kop: 1. Rusland 34 punten; 2. West-Duitsland 2S1.- 1; 3. Zuid-Slavië 27»^ 4- 2; 4. Hongarye 27'L- 5. Tsjecho-Slowakije 25 li 2. Nederland staat elfde met 18 punten en een afgebroken partij. Cilbo-flit8er voor Click en Clack ƒ11,-, Isi-flitser 14,-. Tully-flitser (Incl. etui) f 24,75.Agfalux-flltser (Incl. etui) f 33.-. 1 De Clibo-, Isï- en Tuüy-flitaers !n kleurrijke cadeausets „flfteWaar" f verpakt met 5 lampjes PF 1 en I batterij. Vraag Uw foto handelaar I naar de uitvoerige Agfa-krant. J I voor I I blijvende i Producten van Agfa/Gevom A.G. Ia Trino VereesUes. in Noord-I tallë. 1a een nieuw krachtstation ln gebruik genomen, dat rijn eerste energie ontleent aan een ia de Verenigde Staten gebouwde reactor van Ï50 ton. met behulp waarvan Jaarlijks twee miljard kUowatuur wordt opgewekt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 9