Plannen voor seriebouw scholen in Middelburg Scotland Yard kan boeven niet vinden MEDEDELING WETHOUDER HOEK Drie in Breeweg en Griffioen Qca. AGENDA Hondenbelasting in Middelburg zal verhoogd worden WALCHEREN MARKTBERICHTEN Z.V.U. NAM AFSCHEID VAN A. HOOLHORST Nu erevoorzitter W.Z.-Vlaanderen LET OP DE RAAMBIUETTEN DINSDAG 24 NOVEMBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Tijdens de besprekingen in de Middelburgse raad over een serie onderwijs- voorstellen heeft wethouder J. S. Hoek van onderwijs la.r.) meegedeeld, dat b. en w\ er naar streven om in seriebouw te komen tot de stichting van twee scholen van zeven klassen in de Breeweguitbreiding en van één school van zeven klassen in de Griffioen ter vervanging van ce houten Du- nenburchschool. De beer Hoek sprak als zijn persoonlijke overtuiging uit, dat de inspecteur voor het lager onderwijs dergelijke plannen zeker in gun stige overweging zal De wethouder kwam tut deze verkla ringen naar aanleiding van een op merking van de heer J A. van Ben- nekom (a.r.). die wees op de nood zaak om in de stadsuitbreiding in de toenemende behoefte aan schoolruim te te voorzien. De wethouder ant woordde. dat b. en w. deze behoefte in de gaten houden, zowel met het oog op de woningbouw in de Stromenwijk, het Breewegplan en de Griffioen, als in verband met de verlaging van leerlingenschaal in 1965 Over een overkoepelende instelling voor het prot.-chr. onderwijs, waarnaar de heer W. Don (p.v. d.a.) vroeg, was de heer Hoek niets bekend. Hij veronderstelde, dat de heer Don doelde op de samenwer king van de schoolbesturen voor de bouw van één school in plan- Zuid. „Het zou prettig zijn als die samenwerking ook in andere delen van de stad tot stand komt", de heer Hoek. die er aan toevoeg de hieraan zeker zijn medewerking te zullen verlenen. NIEUWE SCHOLEN Wat de belangrijkste onderwijsvoor- stellen betreft: de raad besloot ook medewerking te verlenen voor de bouw van een aan de westkant van de stad gelegen school voor de vereniging tot het verstrekken van lager onder wijs op gereformeerde grondslag, en voor een dependance in de omgeving van de Breeweg van de gereformeer de school aan de Mastgatstraat. Ook werd een krediet van 265.000 be schikbaar gesteld voor de bouw var een chr. kleuterschool aan de Leeu werikstraat. Bij het voorstel om een krediet van 10.000 te voteren voor het aan stellen van een tweede onderhoud s- fitter voor keukengeisers kwamen er uit de raad stemmen, die b. en w. waarschuwden zich niet op het terrein van de particuliere installa teurs te gaan begeven. Er moeten geen voorwaarden voor reparatie en onderhoud gesteld wor den, zodat het gaat lijken op een vorm van subsidie, verklaarde de heer B. A. Hesselink (v.v.d.), die het geen gemeentelijke taak vond om propa ganda te maken. SERVICE-CONCURRENTE De heer M. L. Almekinders (c.h.) meende, dat de gemeente er voor wa ken moet, dat er een prijsconcurre- rendé verhouding geschapen wordt in plaats van een service-concurrentie. Jongetje (6) onder personenauto Het zesjarige Terneuzense Jongetje J. A. vn S. is maandagavond met een hersen schudding naar het Julianaziekenhuis vervoerd nadat hij omstreeks zes uur in de Jacob Catsstraat te Terneuzen was aangereden door een personenauto be stuurd door H. M. H. uit Terneuzen. Het ongeluk ontstond toen het kind vlak voor de uit de richting Axelsestraat na derende auto, de weg overstak. Dokter P. Nijsten verleende de eerste hulp. bestuur K.N.B.V.L.O. der wandelkring West- is een foutieve opstelling gegeven over de functies van enkele bestuursleden. De ...uiste functieverdeling is: de vacature commissaris/kringredakteur voor het Ne derlands Maandblad „Op goede voet", ontstaan door het overlijden van de heer Chr. Key te Roosendaal, zal worden ver vuld door mej. J. W. Poppe, lid van de gym. ver. „Achillea" te Middelburg. De heer J. v. Hal te Roosendaal zag zich we gens drukke werkzaamheden genood zaakt zijn functie als secretaris neer te leggen. In deze vakature kon nog niet worden voorzien en deze zal tijdelijk worden waargenomen door het bestuurs lid broeder Winfridus van de W.S.V. „De Kivieten" te Ossendrecht. AdvertentieJ Zonder baard in burgerjas draagt de ,,sint" een „Peca"-das Vanaf 3.95 tot 14,50. Iedere das in luxe surprise-verpakking. HERENMODEHUIS Middelburg Concertzaal: Voordracht 't NIRIA. 19.30 uur. Suisse: Lezing Nederlandse vereniging vn wen, 14.30 uur. Electro: The Hunchback of the Notre dame, 14 Jaar. 19.30 uur City: La vie conjugale, 18 jaar. 20 uty. Van Bentham en Jutting: Ikonenexposi- tte, 10-12 30 en 13-30-18 uur. Vllssingen Alhambra* Irma la douce. 20 uur. 18 Jaar. Strandhotcl: Klenmiddag Nederlandse Vereniging van Huisvrou- Meliskerkc Verenigingsgebouw: Verto ning bevrijdingsfilms. 19 en 21 uur. Goes Prins van Oranje: ..Ensemble" voor Z.V.U. met „Duizend clowns", 20 uur. En de heer W. Don (p.v.d.a.) herin nerde nog eens aan het standpunt van de commissie van bijstand, waarin duidelijk als voorwaarde werd ge steld, dat er geen reclame door de gemeente zal worden gemaakt. Wethouder drs. Th. J. Westerhout fp.v.d.a.) verzekerde, dat de gemeen te dat ook niet zal doen. Hij wees er op. dat Middelburg thans 1900 keu kengeisers in onderhoud hceff en daar cén fitter per jaar 800 van dergelijke apparaten kan onderhouden, mag ver wacht worden, dat er nog wel eens een derde fitter aangetrokken zal moeten worden, veronderstelde de wethouder. „De moeilijkheid in de tie met de particuliere installateurs is, dat gemeentebedrijven het in het groot doet en door deze mas- saproduktie kan onze tariefstelling gunstiger zijn", merkte de heer Westerhout op. Hij meende, dat het aanbeveling zou verdienen in dien de Middelburgse installateurs de hoofden bij elkaar zouden ste ken om te bespreken of zij wel licht een gezamenlijk apparaat voor het onderhoud bij particulie ren kunnen opzetten. GRONDBEDRIJF Nu de raad een nieuwe verordening op het beheer van het grondbedrijf kreeg voorgelegd, verzekerde wethou der Hoek in antwoord op vragen var de heren Hesselink, P. H. M. Adriaan- sens (k.v.p.) M. de Bruijne (a.r.) en M. Wattel (a.r.), dat het hier om een zeer belangrijke aangelegenheid gaat. Als grondgedachte van de nieuwe ver ordening noemde de heer Hoek; alle kosten voor de verwerving van gron den worden vastgelegd in een reke ning om aan de hand daarvan de verkoopwaarde te bepalen. Zowel de heer Hoek als wethouder W. P. J. Baars (c.h.) wezen er op, dat het nadelig saldo bU de bepaling v de prijs niet zo erg belangrijk is. Wethouder Baars voegde er - nog aan toe, dat de vorige manier van grondtaxatie vaak met hertaxa- De meerderheid van de Middelburgse raad heeft zich gisteren akkoord ver klaard met het voorstel van b. en w. om de hondenbelasting te verhogen. Vóór deze uitslag echter bekend was moest het betreffende voorstel eerst tijdens de vorige raadsvergadering aangehouden worden, waarna er gister middag twee stemmingen nodig waren. De aanhouding geschiedde, nadat de heer M. A. L. "Hubregtse (p.v.d.a.). ge steund door zijn fractiegenoten P. H. Geers en H. Gillissen, een amendement had ingediend, waarbij beoogd werd geen belasting te heffen van degenen, die minder dan ƒ5200 per jaar verdie nen. De heer Hubregtse wilde niet, dat zij. die een hogere belasting voor hun huisvriend niet hunnen betalen, de dupe van de maatregel zouden worden. B. en w. hadden daarvoor wel begrip, maar meenden, dat een uit dit amende ment voortvloeiend persooniyk element niet in de zakelijke heffing zoals de hondenbelasting gezien moet worden opgenomen kan worden. Het college meende aan de wens van de heer Hubregtse en de zijnen zoveel mogelijk tegemoet te kunnen komen door de afschrijving van deze belas ting zo ruim mogelijk te stellen, indien betaling grote bezwaren zou opleveren voor de eigenaars van de honden. De heer Hubregtse zei echter niet in deze afschrijvingsmogelijkheid te gelo ven. Hij meende, dat veeleer de honden opgeruimd zouden worden. Hij verlang de daarom stemming, waarbij eerst het amendement aan het oordeel van de raad werd onderworpen: met 6 tegen 13 stemmen werd het verworpen: alleen de P.v.d.A.-raadsleden waren vóór. De heer Hubregtse en de zijnen verlangden vervolgens stemming ovér het voorstel van b. en w.: dat werd met dezelfde uitslag aangenomen: nu was het zestal P.v.d.A.-raadsleden er tegen. tie tot gevolg niet aan de ver wachtingen voldaan heeft. Thans is gepoogd een zodanig doorzichti ge administratie en beheer op te zetten, dat elk moment een beeld verkregen kan worden van grondcomplexen, ook bij incidente le aan- en verkopen. Op voorstel van b. en w. besloot de raad de subsidie voor de Concert- en Gehoorzaal met 2500 te verhogen tot 10.000. In antwoord op een opmer king van de heer Wattel zei burge meester Drijber, dat de bestemming van het gebouw behalve voor het geven van concerten in de toekomst nog wel eens een punt van beraad zal uitmaken, vooral in samenhang met de nieuwe schouwburg en het City theater. Tot slot werd nog meegedeeld, dat de begroting voor 1965 op 18 januari 1965 behandeld wordt; gewone raadsver gaderingen worden gehouden op 14 de cember a.s. cn 11 januari 1965. OOMBURG Raiffeisenweek succes voor boerenleenbank De Raiffeisenweek is voor de Boeren- bank „Domburg" dit jaar wederom een groot succes geworden. In totaal werd ér in de gemeenten Aagtekerke, Dom burg en Westkapelle een bedrag van ruim 381.364.ingelegd, terwijl er per giro nog werd ontvangen 25.258.In totaal dus ruim 406.722,Ten op zichtte van het jaar 1963, was dit ruim ƒ90.000,meer. Er werd aan 7 personen een premie van 50,uitgereikt in verband met het volstorten van 50.000,In de Raif- feissenweek werden er 71 nieuwe boekjes uitgereikt. N.C.V.B. bijeen De Nederlandse Christen Vrouwen Bond, afdeling Domburg, vergaderde in zaal „Rehoboth" onder leiding van de vice-presidente, mejuffrouw L. de Visser. Voorts hield deze avond ds. R. Dijkmeijer een lezing over „De veranderingen op het Zeeuwse platte land" Een interessante lezing, waar een uitgebreide di&cussie op volgde. De volgende bijeenkomst, de kerstver gadering, zal worden gehouden op vrijdag 18 december. VEERE Mevrouw Voorstad woensdag 102 jaar Woensdag 25 november zal mevrouw de weduwe Voorstad-van Wouw haar 102e verjaardag vieren. Mevrouw Voorstad woont in bij haar schoondochter op de Kade. Collecte De collecte ten behoeve van het Neder lands oorlogsgraven comité heeft in de gemeente Veere 59,12 opgebracht. RITTHEM Benoeming kleuterleidster Tot leidster aan de christelijke Kleuter school te Rittehm is met ingang van 1 december a.s. benoemd mejuffrouw A. Struyck te Middelburg. VROUWENPOLDER Biljartprijzen Op de onderlinge biljartwedstrijd van de Vrouwenpolderse Biljartclub zijn de prij zen over het seizoen 19631964 als volgt gewonnen. De eerste prijs was voor de heer W. de Brujjn (wisselbeker). Tweede prijs: M. Louwerse Jzn. (wisselbeker), derde prijs: W. van Eysden en vierde prijs C. Tilroe. Het best verbeterd gemiddelde was voor A. P. de Bruine, terwijl deze ook de hoogste serie op zijn naam bracht. A.R. kiesvereniging over onderontwikkelde gebieden De A.R. kiesvereniging „Nederland en Oranje" kwam te Vrouwenpolder voor de eerste maal in het vergaderseizoen bijeen onder voorzitterschap van de heer A. J. van Sparrenfak. Hij behandelde de verschillende politieke gebeurtenissen, welke zich de laatste tijd hebben voor gedaan, zowel op nationaal als op in ternationaal niveau. Als spreker trad deze maal op de heer A. Sandee uit Kamperland, die het on derwerp „Vraagstukken onderontwikkel de gebieden van Wereldformaat" behan delde. Diverse vraagstukken van dit uit te voeren veelomvattende werk werden op interessante wijze door hem bespro ken. Samenwerking is van het grootste, belang. Een geanimeerde bespreking volgde, waarbij de spreker diverse vra gen kreeg te beantwoorden. Een be stuursvoorstel tot contributieverhoging werd na enige discussie aangenomen. De volgende vergadering werd vastgesteld in de maand januari 1965. De heer San- deer sloot deze bijeenkomst, waarvoor van de zijde der leden goede belang stelling bestond, met dankged. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Optie bouwgrond Het gemeentebestuur van Nieuw- t Sint Joosland heeft besloten een stenen één jaar optie bouwgrond aangeboden in plan-Noord zulks op verzoek aan de kerkvoogdij der hervormde gemeente er aan de heer. A. H. Baurdoux tegen be taling van 1 pet. van de koopsom var de grond per jaar voor het recht van optie. De koopsom voor de grond van de kerkvoogdij bedraagt f 20.040.en die van de heer A. H. Bardoux f 9.000.- Buurtverenigingen vierden 25-jarig bestaan Dezer dagen kwamen de gezamenlijke buurtverenigingen te Nieuw- en Sint Joosland in café „De Roode Leeuw" aan de Veerstraat bijeen ter viering van hun 25-jarig bestaan. De voorzitter, de heer P. Boone, rele veerde dat in 1938 de buurt en bond werd opgericht in verband met het 40- In de periode 1940-1945 moest de acti viteit van de leden worden gestaakt op last van de bezetters. Op 4 november 1944 kwamen de eerste Canadezen in het dorp en kwam er weer leven in de vereniging. Op 7 augustus 1945 werden de buurtleden opgeroepen voor een feestelijke vergadering met het oog o de 65ste verjaardag van koningin Wil helmina. Alle leden werden verzocht wat in natura te schenken. Er werden toen voor de Nieuwlandse bevolking kinder spelen. een optocht en volksspelen ge houden. Op 6 november 1948 werd hel 50-jarig regeringsjubileum van konin gin Wilhelmina nerdacht en tevens de WESTKAPEL LE Bevrijdingsfilms druk bezocht De filmvoorstelling over de strijd om Walcheren „Gebroken dijken", „Wal cheren 1949" en „Het laatste schot", die te Westkapelle werden gegeven in het verenigingsgebouw „Westkapelle Herrijst", werden druk bezocht. Twee voorstellingen waren niet voldoende,! om alle belangstellenden de film te laten zien. zodat ook nog een derde 'oorstelling gegeven moest worden. Jaarfeest C.J.V. Vrijdag a.s houdt de CJ.V. Westkapelle. haar jaarlijkse feestavond, voor leden, begunstigers en donateurs. Naast de jaarverslagen, het programmapunt ..Het is maar een woord" en muziek, wordt de klucht „Amalia A2Alia" opgevoerd. inhuldiging van prinses Juliana tot ko ningin der Nederlanden. schoolkinderen tijdens van de koningin. De feestavom verzorgd door de toneelvereniging „Nieuw Middelburg waarbij werd op gevoerd de klucht in 3 bedrijven „Spook voor meneer", hetgeen zeer in de smaak viel bij de talrijke aanwezigen. Na het toneel bedankte de heer A. C. Polder dijk de spelers en speelsters Nieuw wachthuisje voor buspassagiers Het gemeentebestuur van Nieuw- Sint Joosland heeft voor de tyd van wachthuisje voor buspassagiers te plaat sen bij de ingang van de oude begraaf plaats aan de Oude Rijksweg in de kom van het doro, omdat de bestaande wacht- gelegenheia, de hal van een kappers zaak, gedurende de vroege morgenuren en in de avond, alsook op zondag, ge sloten is. - De kosten zijn geraamd op f 2.400.waarin door N.V. Streekver voer Walcheren f 750.wordt bijgedra gen. De desbetreffende begrotingswij ziging is door het gemeentebestuur vast gesteld ter goedkeuring voor Gedepu teerde Staten. SEROOSKERKE (W.) Vaardigheidsproeven K.N.G.V. Dezer dagen organiseerde de S.V. Se- rooskerke (W) voor haar leden het examen van de vaardigheidsproeven van het Kon. Nederl. Gymnastiek Verbond. Hieraan namen 55 leden deel waarvan er 49 slaagden. De namen der geslaag den zijn. Meisjes A: S. Wattel, W. Boone, L. den Herder, N. Riemens, J. v. d. Putte, L. Geerse, C. v. d. Broeke, H. van Haveren, L. Louwerse, M. v. d. Broeke, N. Sinke, H. Louwerse, N. Gideonse, E. Louwerse, I. Geschiere, C. de Visser, C. Vreke, T. Osse waarde. Meisjes B: C. Willeboordse Pz., I. Reijnierse. M. Moelker, A. Smalheer, L. de Keijzer, C. Riemens. Jongens A: Th. Remijn, W. Louwerse, K. Riemens. Jongens B: P. Willeboordse Pz., P. Louwerse, H. Jobse, J. Ossewaarde. E. Lere. Heren 3e graad: A. Abrahamse. Heren le graad: J. Reynierse, A. Joziasse. Dames 3e graad: mevrouw J. de KeijzerSwart, C. Jobse Pd.. C. Louwerse. Jd., C. Ton, T. Rie mens, I. de Keijzer, mevrouw R. de Pag- terFrancke. N. Jongepier, R. Noord- hoek, M. Joziasse, L. Meijers, M. Jobse Md. N.C.B. Serooskerke vergaderde Onder leiding van de heer W. Onder- dijk hield de afdeling Serooskerke (W) van de N.C.V.B. een ledenvergadering in de bovenzaal van het verenigingsge bouw. Voor deze z.g.n. praatavond was de heer Stek uit Rotterdam uitgeno digd. Deze heeft de talrijk gestelde vra gen op velerlei gebied naar genoegen beantwoord. De belangstelling was be vredigend. O.- EN W.-SOUBURG Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 9 t.m. 21 november 1964 zijn bij de rijkspolitie te Oost- en West-Souburg de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: zwarte porte monnee met inh.; blauwe want: paar dameshandschoenen, wieldop van een auto; zwarte nylon dameshandschoen; blauwe kinderwant; zwarte jongens fiets; paar grijze wollen jongenshand schoenen. Bond voor Veilig Verkeer bijeen Op de een dezer dagen gehouden be stuursvergadering van de Bond voor Veilig Verkeer afdeling Souburg werd besloten om op 14 januari te starten met het geven jan een cursus voor veilig verkeer. Deze cursussen wor den gegeven in een lokaal van ,,De Zwaan", onder leiding van de heer Ch. de Rijke. Verder ligt het in de bedoeling om in februari 1965 nog maals een propaganda-avond te be leggen. De vereniging telt momenteel 102 leden. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk. 25 november: Vee- 10 ds. Nauta, Biggekerke 9.30 ds. Odé, Meliskerke 10 ds. Altena, Dom burg 7 ds. Duk, Westkapelle 7.30 ds. Oosthoek. Middelburg Koorkerk 7.30 ds. Brummelkamp, St. Laurens 10 ds. Kok, 7 ds. Wapenaar, Grijpskerke 30 ds. Wapenaar, Koiidekerke 7.30 ds. Altena. 't Zand 7.30 ds. Lingen, Arne- muiden 10 en 2.30 ds. Abbringh. Aag tekerke 10 ds. Duisterhof, 7.30 ge meenteavond. Oostkapelle 10 ds. Ri chard. Kieverskerke 10 ds. Hemstede. Geref. Gem. Middelburg. 9.30, 2 en 7 ds. Zijderveld; Aagtekerke: 9.30. 2 en 6.30 ds. L. Rljksen: Meliskerke: 930. 2.30 en 7 ds. Weststrate: Oostkapelle: 10. 2 en 6 ds. van Gilst: Vlissingen: 9 30. 2.30 en 7 ds. Wisse; Westkapelle: 9.30, 2 en 6 ds. Hage; Zoutelande: 9.30, 2.30 en 7 stud. Van der Noort. Geref. Kerk. Middelburg: Hofplein- kerk 9.30 ds. v. Wilgenburg. 2.30 ds. Boonstra, 7.30 ds. Boonstra. Arnemui- den 10 en 2.30 ds. Oegema, Domburg 10 ds. Verschoor, 7 ds. Meijer, Gapin- ge 9.30 ds. Boot, 2.30 ds. Streefkerk. Grijpskerke 10 ds. Bosman, 7.30 ds. Den Hengst, Koudekerke 9.30 ds. Bre- derveld, 7.30 ds. Elshout, Meliskerke 10 en 2.30 ds. Den Hengst, Oostkapel le 10 ds. Gommer, 7 ds. v. Wouwe. Se rooskerke 10 ds. v. Wouwe, 7 ds. Gom mer. St. Laurens 10 ds. Oosternoff, Souburg 2 30 ds. Meijer. 7.30 ds. Bre- derveld, Veere 10 ds. Streefkerk 2.3Ü ds. Boot, Vlissingen 8 ds. Kornet. Vrouwenpolder 10 ds. Elshout, 7.30 Bosman, Westkapelle 2.30 en 7.30 ds. Pontier. VI8MIJN COLIJNSPLAAT. i Exportgarnalen 12.444 kg. 1,00—1.51. Handel»- Kam alen 8» kg. 1.2*. Schar 351 kg. Bot 251 kg. Wijtin* 273 kg. Kabeljauw 4C3 kg. Sprot I 710 kg. Ongesorteerd» vl» 97 kg. M COÖPERATIEVE VELUWSE EIEKVEIUNO Aanvoer 200.165 «tuk», handel matig. PriJ-1 f zen (per 100 «tuk»): Eieren van 49-53 gram|^ 12.28—13.10; van 54-58 gram 13.17—13.C7; van j 58-83 ({ram 14.10—14.54 van M-67 gram 14^3 14.95, VEEMARKT ROTTERDAM AARDAPPELBEUR8 ROTTERDAM KI el-aardappelen voor het binnenland Ei genheimer» 40 mm opwaarts 15.00—18.50: Bintje 35 mm tot 50 mm 10.00—11.00: Bintje im opwaarts in 2 maten gesorteerd 11.50 —12.75: Mcoriander 40 mm opwaarts 12.50— 13,50; Useliter 40 mm opwaarts 9.75—10.75: Bevelander 40 mm opwaarts 15,00—16.00: Fu rore 40 mm opwaarts 11.00—14,00; Zandaard- appelen binnenland: Llbertas 40 mm op waarts 9.50. Klel-aardappelen voor de ex port: Bintje 35 mm opwaarts In 2 maten ge sorteerd 11.00—12X10; Bintje 45 mm opwaarts 12.50: Alpha 45 mm opwaarts 11.00. Zand- aardappelen voor de export: Bintje 35 mm opwaarts 9.50; IJaelsUr 35 mm opwaarts 8.75: Patrones 35 mm opwaarts 8.25. Voer-aardap- peJen 2.504.75 Stemming: Binnenland rustig Buitenland gedrukt. Prijzen berekend per :00 kg op de handels- voorwaarden. Vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, «chip VEILING GOS». 2D l 12. 3 grof 7,10-12. 3 fijn 6. kroet 6. Jona- in 1 80-85 14. 75-80 17. 70-75 20, 05-170 18. 80-85 17. 2 75-80 13-17. 70-75 14-18. 65-70 grof 6. Golden Delicious I 83-90 33—37. 80-85 31—39. 75-80 35—40. 70-75 32-38 «5-70 00-85 14. 2D 6. 2 85-90 22. 80-85 20-24. 75-80 23—26, 70-75 21—25. 65-70 15—19. 80-85 12—13. 3 grof 12—21. 3 fijn 6-12, kroel 6.10. Winston I 80-85 15, 75-80 22. 70-75 23. 65-70 17. 60-65 14. Peren: Comtesae de Pari» 2 80-85 ".7. 73-80 18, 70-75 17. 65-70 10. 60-65 12. 55-60 10. 3 grof 8—12. fijn 6. Saint Rrmy 2 80-» 15—18. 70-80 16-20. 60-70 20. 2D 14. 3 grof 9. 3 fijn 8. Totale aanvoer hard fruit 5600 kisten Groenten: Per stuk: Kropala 1 86. Bloemkool Al 62—77. A2 21—53. B2 21—40. afw. 16—24. KnoUelderlj 1 7—16. 2 11. Per bot 6—13. Per kg: Aardi 14— "ltlof Van onze adverteerders ALASSIO-BAR HEROPEND Zaterdag is de Alassio-bar in de Zuster straat te Middelburg heropend, nadat de schade hersteld was. die een forse brand enkele weken geleden veroor zaakte. De inrichting is op enkele klei ne onderdeeltjes na bijna hetzelfde als voorheen: de leuke bar is weer terug, evenals enkele gezellige zitjes, terwijl de heer en mevrouw Sohier de exploi tatie zullen voortzetten. De heer J. H. L. M Coone. een vriend van de directie, stelde de bar weer voor het publiek open. Officiële publikatie VLISSINGEN Spreekuur burgemeester. Het spreekuur van de burgemeester van Vlissingen op woensdag 25 november gaat niet door. In Ledeltheater te Oostburg Voorafgaande aan de cabaretavond In het Ledeltheater te Oostburg „Een avond met Wïm Zonneveld" Is de heer A. Hoolhorst uit Oostburg ge huldigd. Deze huldiging viel de heer Hoolhorst ten deel omdat hy gedu rende 20 jaar voorzitter is geweest van de afdeling West-Zeeuwseh- Vlaanderen van (le Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit. De heer C. A. van der Made uit Bres- kens, die de heer Hoolhorst in deze functie opvolgt, zei in zijn toespraak, dat juist deze avond was uitgeko zen om verzekerd te zijn van de aan wezigheid van een groot aantal Z.V.U.-vrienden. In net kwartier „zendtijd", dat Wim Zonneveld had afgestaan, noemde de heer Van der Made de scheidende voorzitter een harde werker, die gedurende zijn voorzitterschap steeds op de bres stond de Z.V.U.-belangen in de streek te behartigen. Spreker vond het daarom verheugend, dat deze af scheidsavond werd bijgewoond door een afvaardiging van het centraal be stuur uit Middelburg, met onder an dere de secretaris, de heer W. H. P. Meerkamp van Embden. Zich richtend tot de heer Hoolhorst zei de heer Van der Made, dat deze zich in het leven tot doel stelt de me demens te dienen, hetgeen hij ook op Z.V.U.-gebied altyd heeft gedaan. Hiervoor bracht hij de heer Hoolhorst namens bestuur en leden harteiyk dank. Hierin betrok spreker ook me vrouw Hoolhorst en de heer J. van Kampen, die beiden by de admini stratie en kaartverkoop vele malen hulp hebben verleend. In zijn dank woord haalde de heer Van der Made een zinsnede aan uit een door de heer Hoolhorst in het jaarboek van de heemkundige kring geschreven arti kel. te weten „Leer uw land beter kennen en U zult het nog meer lief hebben". EREVOORZITTER Toen liet echtpaar Hoolhorst on der luid applaus op het toneel was verschenen en de heer v. d. Made nog eens had benadrukt, dat de le den met een tikkeltje weemoed afscheid namen van hun Z.V.U.- leidsman, maakte hij bekend, dat de heer H. Hoolhorst was benoemd tot erevoorzitter van de afdeling. Deze mededeling werd door een krachtig applaus onderstreept. Vervolgens overhandigde spreker een geschenk aan de oua-voorzitter, be staande uit een fraai keramisch kunstwerk, vervaardigd door Andriek Westenenk uit Amsterdam. Me vrouw Hoolhorst kreeg een boeket rode anjers, alsmede een stofzuiger bedoeld als compensatie voor de vele uren, die zij aan haar huishouding moest onttrekken om haar echtge noot bij het Z.V.U.-werk te assiste- In z|jn dankwoord merkte de heer Hoolhorst op hoop te hebben gehad deze avond nu eens als rustig toe schouwer in de zaal door te kunnen brengen. Maar nu was hy dan toch op het toneel moeten komen, hetgeen i,.i voor over had. j het erevoorzitter- liy er echter graag Onder dank zei hij nel schap te aanvaarden. Hy hoopte, dat de pas gevormde werkgroep op de ingeslagen weg zal mogen voortgaan daarbij opmerkend, dat het hem nooit was gelukt op één avond honderd nienwe leden te winnen, zoals dit nu was gebeurd. Ook bracht hij dank voor de cadeaus. Hy zei in de toe komst altijd belangstelling voor de Z.V.U. te zullen blyven houden. Bijna honderd om préfcies te zijn 99 jonge Dalmatiër- hondjes zijn in de macht van Cruella de Vil. Deze wrede vrouw heeft weinig goeds voor met de diertjes. Scotland Yard, de be kerde politiedienst, stelt echter een onderzoek in naar het ver dwijnen van de hondjes. De speurders van Scotland Yard zoe ken het gehele land af, maar de hondjes vinden zij niet. De ouders zijn ten einde raad. Er is nog slechts één oplossing en die grijpen Pongo en Perdita met beide handen aan. Zij roepen de hulp in van alle dieren van het land. Maar zullen zij slagen waar de knapste detectives van Scotland Yard faalden! Hoe het afloopt en of Cruella de VU haar bontmantel van Dalma- tiërvel krijgt kunnen jullie zien in de prachtige kleurenfilm „De nacht Ouders De P.Z.C.-tournee 1964 om vat een aantal voorstellingen, die alle in de kerstvakantie worden gegeven. Wij doen een dringend beroep op alle ouders er vooral voor te zor gen, dat hun kinderen maar EENMAAL een voorstelling bezoeken. Gaan zij meer dan één keer, dan betekent dat, dat zij de plaats innemen van een kind, dat nog niet was geweest, maar er wel recht op had te gaan. Begeleiders kunnen dan ook NIET wor den toegelaten: de plaatsen zijn alleen bestemd voor kin deren van 6 tot 14 jaar. Zoals dit de gewoonte is ge worden, zal bij de inwisseling van de bonnen voor de toe gangskaarten tijd cn plaats worden nog nader be kendgemaakt een dubbel tje per kaart worden ge vraagd. De opbrengst is be stemd voor een geschenk aan de patiënten van „Vrederust" in Bergen op Zoom. van de koude neuzen". Het ls een spannende film van de beroemde Walt Disney. Behalve „De nacht van de koude neuzen" wordt in de P.Z.C.-tournee 1964 ook een film gedraaid van twee oude bekenden: de „dikke" en de „dunne". Jullie weten het wel: een film van dit tweetal is altijd goed. De film van dit jaar doet dan ook beslist niet voor die van vorige jaren onder. Ditmaal maken de „dikke" en de „dunne" het wel heel erg bont. Wanneer zij namelijk in de keuken bezig zyn met koken zien zij kans het hele huis in brand te laten vliegen. Wanneer jullie meer willen weten over deze films zullen jullie naar de P.Z.C.-jeugdvoorstellingen moe ten komen kijken. „Dat willen we wel graag. Maar wat moeten wjj doen" zullen jullie zeggen. Nu, let maar op. Om toegangskaarten voor een voor stelling te krygen bestaat de vol gende regeling: in Middelburg, Vlissingen en Goes wordt in de winkels waar een raambiljet voor de ramen hangt, voor iedere aankoop tot een bedrag van t 1 een bon verstrekt. Voor twintig gulden aan bonnen krijgt men een plaatsbewijs. Met de uit reiking van de bonnen is 23 no vember een begin gemaakt. De uit reiking eindigt op 5 december. 114—128. A2 78-95. Bl 85-118. B2 83. afw. :3 Spruiten A2 4249. Bl 47—49. B2 2035. Knolselderij 1 22. Andijvie 1 SS. 2 16—24: afw. 13. Idem kas 1 28. Spruiten ge schoond Al 52—58. Bl 38 Uien 2 7—14. afw. 6. Kroten 2 9. Bl 16- Pre! A! 17-!3. A3 16—18. Groene «av. kool 1 13—18. Witte kool 1 7. Rode koot 2 10. BI S—10. Boerenkool 1 14. 2 11 Wegens dankdag woensdag u. geen veiling. Met Ingang van volgende week fruitveiling alleen op dinsdag, donderdag en vrijdag. VEILING BERGEN OP ZOOM. 23 november. Sla 6—19. Sav. kool 715. Bloemkool 14—76. Rode kool 8—14. Witte koot 6—11. Waspeen 16—30. Breckpeen 7—6. Sprui ten 34—143. Prei 12—20 Witlof 34—118 An dijvie 4—70. Selderij 5—17. Uien 12—22 Boe renkool 4—15. Cox Orange 17—28. Goudrenet 15—23. Golden Delicious 14—39. VEILING KAPELLF.-BIEZELINGE. 23 november. Industr:i'- r-n rxportvellmg. Appelen: Goudrenet 1 85 23—36. 80 24--28. 75 21—22. 70 20. 65 16. 2 80 19. 75 17 70 16. 65 12. 2D 6. 3 grof 6—12. 3 fijn 6 Jonathan 1 75 16. 70 20. 65 18 60 16. 2 80 13. 75 6—13. 70 6— 14. 65 6—14. 60 6—12. 2D 6 en doordraai. 3 grof 66%. 3 fijn 6 cn doordraai. Cox Orange Pippin 1 75 55. 70 5L 65 33-34. 60 22—25. 55 15. 2 75 38. 70 32. 85 27. 60 20. SS 12. 3 grof 16. Golden Delirious 1 85 26. 80 30-34. 75 29— 37. 70 31—37. 65 25-28 2 80 21—32. 75 20—30. 70 22—28. 65 17—23. 60 1 2—18. 3 grof 12—20. 3 fijn 6—12. Zoete Ermgaard 2 65 31, 60 28 39. 55 19—23. 2D 12. Pommc d'Orange 2 55 S3. 2D 21. Spencerappel 2 80 6. 75 12. 70 6. ValappeU doordraai Geplukte kroet 6. Diversen: Noten per Htuk 1 l>j. Groenteveiling: Witlof 95-107 Prei 11—16. Rode kool S',27. Witte kool 6Vi. Sav kool 6. Bloemkool 53. Peren: Saint Remy 2 80 19. 70 21. 60 21. 2D 16. 3 grof 16. 3 fijn 13. Comtewe de Paris 2 75 16. 70 16. 65 15. 60 13. 55 11. 2D 9. 3 grof 13. 3 fijn 7. Gieser Wildeman 2 50 32. 2D 14. VLASMARKT ROTTERDAM WataTOOtvlas: lage soorten van f 1.55 tot f 1.90. middensoorten van f 1.95 tot f 2.15, best vlas van f 2.20 tot f 2.50. Dauwrootvlas: van f 1.40 tot f 1.75. Breekvlas van f 030 tot f 1.35. afhankelijk van kwaliteit en bewer king. Gezwingelde lokken: van f 050 tot f 050. De aanvoer van waterrootvlaa bleef ln de af gelopen week ruim. De partijen die aange boden werden bestonden voornamelijk uit lagere- en middensoorten u-voor de vraag voldoende was om alle aa -boden partijen te nemen- Voor de goede middensoorten best vlas was eveneens belangstelling Het aanbod In deze kwaliteiten blijft klein De prijzen ondergingen nagenoeg geen verande ring. De produktie van dauwrootvlas was van wei nig betekenis, het aanbod werd niet geheel geruimd. Breekvlas wordt vrijwel niet ge produceerd. De 'produktie van gezwingelde lokken ls ruim. Het aanbod van de betere merken wordt regelmaUg verkocht, voor de lagere kwaliteiten zijn moeilijk kopers te vinden. De prijzen zijn nauwelijks te hand haven. GRAAS BEURS ROTTERDAM Op de Rotterdamse graanbeurs werden de volgende prijzen genoteerd af boerderij Tarwe doorsneckwallteit basis 17 pet. vocht, levering deze week tot f 35.50: Zomer- gerst volgens monster tot f 28.75: Groe ne erwten tot f 38.—: Schokkers tot f 43.00; Bruine bonen boerenschoon tot f 75.00. Scheepvaartberichten Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op: 20-11: Atlantïde van Londen. Keizereveer van Seabreeze van Londen. Laertes van Hamburg. Nore van Gefle. Bounty van zee- Temeuzen. Ammon van Bremen. Korendijk van Rotterdam. Silvretta van Rotterdam. Asuncion van Rotterdam. Herman Buisman van Londen-Terneuzen. op 21-11: Port Tal bot van Londen-GenL Hoe Vinces van Duin kerken-Gent. Llfana van Rotterdam. Henny J. van zee-Gent. Alhena van Buenos Aires, Spirit van Ipewich. Aegir van Ipswich. Don- gedijk van Hamburg. Whitsun van Goole. Berkelstroom van Amsterdam, op 22-11: Diet van Rotterdam. Albert V van Neath-Gent, Argo van Briton Ferry, Harry van P!y- mouth-Gent. Mare LI be rum van Rotter dam-Gent. Peperkust van Hamburg. Mascot te van Londen. Spaarnekerk van Hamburg. Hoogkerk van Hamburg. Metropole van Nor wich. Gré van Londen Bussum van Gothen burg. op 23-11: Oranjefontein van Southamp ton. Riouw van Rotterdam. Oceaan van Go thenburg. Jongkind van Liverpool. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op: 20-11: Phidias naar Rotterdam. Foke de Jong Sr. naar Gravelines-Gent. Oranje naar Lon- den-Gem. Viking naar Huil. Stad Utrecht naar Rotterdam. Rubicon naar Weston Point, Spoorsingel naar Leith, op 21-11: Virgo naar Londen. Eerta naar Goole. Hoop naar Vigo, Auriga G. naar Belfast-Gent. Lutetla r.aar Faversham. Maaskerk naar Rotterdam. Geert naar Londen. Slamat naar Hamburg, Fiona naar Gothenburg, op 22-11: Hoe Vinces naar Londen-Gent. Tycha naar Londen. Medoa naar Amsterdam. Silvretta rvaar Kopenha gen, Berkhout naar Sundsvall, Kittiwake naar Ltverpool-Gent. Zonnekerk naar Am sterdam. Laertes naar Amsterdam. Korendijk naar New York, op 23-11: Llfana naar Go thenburg. Heden overleed nog nog vrij plotseling, onze lieve zorgzame moeder MARTINA HENDRIKA DEN BOER- CORNEUSSE, op de leeftijd van 53 jaar. Corry en Piet Jo Goes, 23 nov. 1964 Couwervestraat 6 De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 26 november a.s. op de -algemene begraafplaats te Goes. Vertrek om 2-15 uur vanaf Couwervestr. 6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5