Twee toto gelukkigen in Zeeland Goese veiling vangt topdrukte in de fruitaanvoer op met TENTEN Middelburgse raad wil Nieuwland er bij AEG Vrachtauto reed huis binnen Ongekende hoeveelheden slaan de totale afzet vorig seizoen nu al ALMANAK droogt u AEG NUTSDEPARTEMENT VLISSINGEN BEZORGD OVER KLEUTERSCHOOL Leerüngenta! daalt; controverse tussen twee leerkrachten THOOLSE CHR. B.L.0.-SCH00L START DE VOLGENDE WEEK - Krabbendijkenaar kwam met de schrik vrij Zeeuwse tournee Wim Sonneveld •tartte in Oostburg Niet in Etten, maar in St.-Willebrord Plastic bouwdozen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 24 NOVEMBER 1964 Op twee plaatsen in Zeeland nullen tot morgenmiddag 12 uur twee sporttotoprijswinnaars in span ning zitten. Na dat tijdstip zal voor de heer A. Minnaard te Goes en voor de in Middelburg woonachtige Italiaan Vincenzo Rianna vaststaan met hoeveel andere gelukkigen zij de pot van deze week zegge en schrijve 147.932,zullen moeten de len. Bij elkaar hebben zich nu vier mensen (een uit Amster dam en een uit Leiden) met der tien goede uitslagen gemeld. In beide Zeeuwse gevallen betrof fen het geen mensen die geregis treerd sporttotodeelnemer zijn. In Goes was het namelijk mevrouw O. Minnaard-Gelok (57), van do 's-Heer- HendrikskinderendijU, die het rytje niet de goede uitslagen invulde. Haar man, chauffeur by de Gasfabriek, die al jarenlang iedere week trouw de karweitje nog niet verricht toen woensdag het formulier bij hem thuis werd opgehaald. „En toen zei ik: laat mij het deze keer maar eens invul len", zo deed mevrouw .Minnaard haar verhaal. „Mijn man zei nog een beetje lachend: als we wat winnen delen we het. Vanmorgen zocht ik in de krant met een de juiste uitslagen op. Toen ik zag dat we dertien goede uitslagen hadden geraden, zei ik het tegen mijn man. Die dacht eerst dat het een grap was. Maar daar kwam hij spoe dig op terug. Mijn zoon Adrie, die naast ons woont heeft direct Den Haag gebeld", aldus mevrouw Min naard. En ze herhaalt steeds weer: „ik kan het nog niet geloven". Voor lopig maakt ze zich echter nog geen illusies. „Eerst afwachten tot het woensdagmiddag is", vindt ze. Noch de heer Minnaard, noch zijn vrouw hebben verstand van voetbal. Ze vul len de rijtjes altyd klakkeloos in. Zo als altijd waren er dat weer vier. Naar de uitslagen van de andere rijtjes het eerste het beste was al prijs had ze niet meer gekeken. Dat was, zo bleek gistermiddag bij controle, ook niet de moeite waard. Respectievelijk hadden de rytjes twee, een en drie goede uitslagen. In Middelburg is de gelukkige Vincenzo Rianna, schoonzoon van de neer J. Consemulder uit de Roggeveenstraat. Deze vulde een rijtje kruisjes in op het formulier van zijn schoonvader, omdat hij zijn eigen formulier had verknoeid. Toen zondagavond de uit slagen op het beeldscherm versche nen, kwam vast te staan, dat de heer Rianna, werknemer bij de Koninklij ke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen, dertien goede uitslagen had geraden. „Ik geloof in dit spel", zo vertelde ons de 32-jarige Italiaan gistermiddag, t'it de mengelmoes van talen Ita- laanse-Duits en Nederlands kon worden afgeleid dat na drie jaar ploe teren voor een verblijfsvergunning wat veel geld kostte eindelijk het geluk met hem is. Binnenkort trekt hij met zijn jonge vrouw en twee kin deren in Middelburg in een nieuw huis. De prys in de toto komt hem, dus wel van pas. In huize Contfmul der stond gisteren de wynfles op ta fel. De P.T.T.-ambtenaar, op wiens naam het winnende formulier staat, nipte tevreden van zijn wyn. „Ik ben blij dat ze wat hebben gewonnen. Ze kunnen het best gebruiken. De zelf» heb het gelukkig niet nodig". MEER RUIMTE, MEER MENSEN, MEER MACHINES... Om de opzienbarend massale fruitaanvoer van een produktief top- seizoen te kunnen bijbenen heeft de veiling „V.V.Z.B." te Goes moeten besluiten op eigen terrein met een deel van de oogst uit de bongerds te gaan „kamperen". Tussen de enorme neerzethal en de koelhuizen aan de Fruitlaan staan op het ogenblik twee grote tenten van de firma Gebrs. Florusse uit Wemeldinge met een ge zamenlijk vloeroppervlak van 1300 vierkante meter. En het is nog maar nauwelijks genoeg. Want ze staan boordevol met kisten, kratten en dozen fruit, evenals de koelhuizen en de andere stapel ruimtes ,,'t Is ongekend. Ik heb er telers van tachtig jaar oud naar gevraagd, maar niemand kan zich zo'n piek in de fruitaanvoer herinneren als we nu beleven", zegt de directeur van de Goese veiling, drs. D. J. A. Butijn. O ui de enorme hoeveelheden fruit, die nu al een week of zes worden aangevoerd te kunnen bergen en verwerken heeft de veiling „V.V. Z.B." te Goes twee grote tenten gehuurd, die tussen neerzethal en koelhuizen de drukte duidelijk mar keren. (Foto P.Z.C.) Geen stapels fruit dus dit seizoen, maar bergen. En niet alleen in Goes, maar aan alle fruitveilingen in het land. Het zet de mensen in dit steeds snel op de produktic rea gerende bedrijf al een week of zes voor problemen. Men heeft meer mensen nodig, meer ruimte voor bewaring, sortering en verpakking, er moet langer worden gewerkt. Zelfs de grote Goese veiling moest met de ruimte woekeren. Ondanks het feit, dat men een neerzethal van 3500 vierkante meter en vier koelhuizen van 6000 ton inhoud op het terrein heeft staan. Er werd tweeduizend ton aan koelhuisruim te bijgehuurd en toen ook dat vol gestouwd was kwam de directeur op het idee een paar grote tenten op het terrein te laten neerzetten. Eén ervan is bijzonder goed geïso leerd. Nylon met een plastic coa ting. Bij vorst kan men er de tem peratuur zelfs boven het vriespunt (Slot van pag. 1) de woorden van Gedeputeerde Sta-I ten kunnen opmaken, dat de minister baast wil zetten achter de plannen".; De heer Hubregtse was daar kennelijk niet zo van overtuigd. „Met de P.Z.C. hebben wij ons bedroefd afgevraagd of er nog wei eens een nieuw stuk over de ze herindeling zou komen", merkte fatj wat spottend op. Nu dit stuk er dan toch gekomen was hield hij het op een „misschien volgend iaar zelfde tijd" wat de behandeling van het wetsontwerp be treft. Zijn betoog voortzettend bleek de P.v.d.A.-fractielelder nog op de bres te blijven staan voor Vlissingen. „In te worden nog altyd burg", aldus de heer Hubrej. er voorts op wees, dat de huizen bouw van Vlissingen op Kondekerkse reeuwse Operette Nu Middelburg een operettever eniging rijk is. wordt het tijd om re ris aan een passend gebouw te gaan denken. Stond er nu maar een oude opera, dan kon men nog cans een verbouwinkje overwegen, maar helaas, er is op dit stuk niets te vertimmeren. Intussen houdt de vereniging in verband met de werving van zoge naamde werkende leden zo nu en dan een auditie. Onlangs nog be luisterde men een gave badkamer- bariton, die zich echter, ten prooi aan nerveuze spanningen, niet ge heel in de hand had en die boven dien een v;at ongelukkig entree naakte door de dirigent hardnek kig heer kapelmeester te noemen, een onbeduidende verspreking, die natuurlijk wel de vraag oproept of deze man. afgezien van zijn vocale capaciteiten in staat is zich aan de tekst te houden. ,£n v;at toilt U zingent" vroeg de dirigent op een toon van ver gevende verdraagzaamheid. De banton ontvouwde voorzichtig zijn verlangen: ,JJand in hand kameraden." Hij is nu als decorbouwer aan het gezelschap verbonden. de Seheldestad. De socialistische fractieleider merkte voorts op, dat zo langzamerhand iedere Walcherse gemeente nu zijn waarne mend burgemeester krijgt, en dat het havenbekken in het Zuidsloe bijna klaar is, terwijl er van een bestuurlijke be geleiding nog weinig sprake is. „Het is nodig", zo oordeelde de heer Hu bregtse, „dat we nog eens flink in Den Haag aan de bel trekken". Met het voorstel van b. en w. ging hii volkomen akkoord, evenals de an dere woordvoerders, de heer Van Bennekom namens de gehele rechtse fractie, de heer Hesselink als woord voerder van de V.V.D. en de heer A. J. Schot, die het S.G.P.-standpunt vertolkte. Op rondweg IJzendijke VIJF GEWONDEN BIJ BOTSING BUSJE-TRACTOR Vijf inzittenden van een personenbus- je hebben maandagmorgen lichte ver wondingen opgelopen bij een botsing op een van de kruispunten (Tivoli) van de rondweg om IJzendijke. Het busje met acht inzittenden, allen afkomstig uit Walcheren en bestuurd door C. S. uit Oostkapelle, kwam uit de richting Breskens en was op weg naar de kanaalzone. Bij het kruispunt Tivoli stak plotseling een tractor met twee aanhangw-' gens, komend uit IJzendijke de weg over. Een botsing was niet meer te vermijden. Het bus je ramde het crekkerstel juist tus sen de twee aanhangwagens. Het autobusje liep zeer zware schade op. Dokter E. A. Lievens uit IJzendijke, die de eerste hulp bood aan de lichtge wonden, nam de vijf mannen voor ver dere behandeling mee naar zijn wo ning. Zij konden later huiswaarts ke ren. Het trekkerstel, bestuurd door C. P. van D. uit IJzendijke, werd licht beschadigd. houden. Een even slagvaardige als tijdelijke oplossing dus. Zoals altijd kwam ook dit seizoen de drukte weer op alle fronten te gelijk. Voor het sorteren van het aangevoerde fruit was veel ruimte nodig, voor het onderbrengen van het gekochte maar op afvoer wach tende fruit en dan extra ruimte voor de appels en peren, die met wagon- en vrachtwagenladingen over de grens gaan. Vorige week bijvoorbeeld gingen er van de Goe se veiling uit 36 wagons vol fruit naar Oost-Duitsland. Dertig vracht wagens vertrokken naar West- Duitsland en Frankrijk, die ook goed aan de markt zijn. Drs. Butijn tovert ons wat cijfers voor. Getallen, die nu midden in het fruitseizoen op de veilingen de totaalaanvoeren van vorig jaar al ver in de schaduw zetten. Werden er vorig jaar over een heel seizoen 60.000 exportkratten een miljoen kilo afgezet, na vier maanden van het seizoen 1964'65 is al een hoeveelheid van 95.000 kratten en dozen of 1,5 miljoen ki lo de grens over. Op het ogenblik zijn het vooral de appelen: Jonathan, Goudrenet, Golden Delicious. Vandaag dins dag zal het een topdag bij de afzet van de Goese veiling zijn. In de grote hal zullen vanmorgen 400500 ton appelen verzendklaar staan. Twintigduizend kisten. Hoe enorm produktief dit seizoen in de Zeeuwse boomgaarden wel is geweest toonde drs. Butijn ons met een paar vergelijkende cijfers van de zogenaamde corner- rassen" aan. Om met de peren te beginnen. Aan de Goese veiling werden dit seizoen van het ras Clapps Favorite aange voerd 642 ton (vorig jaar 365 ton), van het ras Triomphe de Vienne 231 ton (v.j. 99 ton). Beurré Alex. Lucas 556 ton (v.j. 239 ton). En dan de appelen: James Grieve dit seizoen 1169 ton (v.j. 890 ton), Yel low Transparent 436 ton (v.j. 258 ton). Er zijn ook rassen, die een ander beeld geven: Bonne Louise bijvoorbeeld in dit seizoen 595 ton (v.j. 573). Overigens met de aan tekening, dat vorig jaar niet slecht was. Ditmaal nu al een verdubbe ling van de totaalopbrengst in het vorige jaar. Aan de veiling komt men soms plotseling handen tekort. Maar toch heeft men tot nog toe de moei lijkheden goed welen op te vangen. Er worden extra arbeidskrachten van de fruitbedrijven aangeworven, En het tentenidee in Goes is een schot in de roos. Speler van Domburg brak been Tijdens de voetbalwedstrijd Domburg Noormannen kwam zondagmiddag de Domburgse rechtsback J. Provost in bot sing met de speler Gabriëlse van de te genpartij, waarbij hij zijn scheen- en Kuitbeen brak. Leden 'van het Rode Kruis verleenden ter plaatse eerste hulp, waarna Provoost op advies van dokter F. G. Vaandrager voor verdere behande ling werd overgebracht naar het Gast huis te Middelburg. nog steeds uw wasgoed zonder centrifuge? nu toch eens uw was <n type 25 CENTR I F UGE U zult ervaren, dat Uw was in een wip winddroog is! De AEG centrifuge staat bekend om zijn enor me droogcapaciteit. Door de juiste verhoudingen tussen snelheid, breedte en vorm van de droog- trommel wordt een opti male droogwerking be reikt. Met veiligheidsdek sel, dus beschermd tegen grijpgrage kindervingers. AMSTERDAM met de producten AEG TELEFUNKEN OSRAM Sluiting dreigt in de toekomst Met zorg vervuld is liet bestuur van het Nutsdepartement Vlissingen over de si tuatie van de Nutskleuterschool in de Scheldestad. Dat bleek maandagavond op de najaarsvergadering van het depar tement in het Ylisslngse Strandhotel. De arts J. Stumphius, voorzitter van het departement, deelde mee. dat het aan tal leerlingen van de school voortdurend daalt. Deze daling is wel een landelyk verschijnsel, maar het bestuur heeft re den om aan te nemen, zo zei hii, dat de oorzaken van de daling ook in de school zélf te vinden zyn. De verhouding tus sen de beide oudste leerkrachten laat te wensen over. Volgens de rijkssubsidieregeling is een minimum aantal leerlingen van 89 ver eist voor een school met drie gesubsidi eerde leerkrachten. Wanneer meer dan 81 kleuters het onderwijs volgen, is een kleuterschoolbestuur verplicht een derde leerkracht voor eigen rekening aan te stellen. De marge ligt dus tussen de 81 en de 89 leerlingen. Omdat het aantal leerlingen van de Nutskleuterschool daalt beneden de 81 moest één kracht worden ontsla gen. de jongste, per 1 februari vol gend jaar. Op dit reeds aangezegde ontslag wenst het bestuur van net Nutsdepartement terug te komen, omdat men ervan overtuigd is, zo zei dokter Stumphius. dat. wanneer deze jongere kracht zal verdwijnen in het onderwijs een belangrijke stap ach teruit zal worden gedaan. De voorzitter wees er op, dat men juist een modernisering wenst van het onder wijs op de Nutskleuterschool. De minder goede verstandhouding tus sen de twee overblijvende, oudere leer krachten, zal ertoe kunnen leiden, dat het aantal kleuters op de school daarna nog meer zal verminderen. Men zou dan de school moeten sluiten. Dit kost het IN SINT-MAARTENSDIJK Barak kwam niet op tijd gereed Op Tholen start volgende week 1 december een nieuwe christe lijke school voor buitengewoon la ger onderwijs (b.l.o.). Voorlopig in twee lokalen van de openbare lage re school te Sint-Maartensdijk "'geweest, maar ue naagse papiermol' want het gebouw dat voor de huis-heeft ervoor gezorgd dat de kinder Zoals bekend is enkele maanden geleden al een schoolhoofd benoemd, de neer J. Dorenbos. Hij krijgt twee onderwijs krachten naast zien: mej. H. Hendrikse en de heer N. Toornstra. De school krijgt twee afdelingen, voor moeilijk lerende en zeer moeilijk lerende kinderen. Na tien jaar van pogingen om tot de oprichting van een school op Tholen te komen is dat feit er nu. Alleen heeft het de ijverende vereniging en de naarstig voorbereidende commissie bij de realise ring van de verbouwing nog niet mee gezeten. Het gemeentebestuur van Sint- MaartensJ!"- «--•■•- - geweest. Nutsdepartement 34.000, de garantie som, geldig tot 1979, die bij sluiting van de school verbeurd wordt verklaard. Dokter Stumphius wees er de aan wezigen op, dat de klachten over het onderwijs niet komen van de kleu ters, maar van de ouders. De inspec tie van het kleuteronderwijs in Zee land staat bij de problemen rond het onderwijs op de kleuterschool volledig achter het bestuur. In het eerste deel van 1965 zal de school in ieder geval nog drie leerkrachten moeten hebben, omdat het aantal leer lingen van dit jaar als basis geldt. Het bestuur wenst dus de jongere kracht enige maanden aan te houden, tot mo gelijk het aantal leerlingen is gedaald tot onder de rijksnorm van 81 voor drie verplichte leerkrachten. Deze derde leer kracht zal dan moeten worden betaald tot augustus 1965. Gezien de volledige medewerking, die het Nutsdepartement heeft in deze problemen van de kleuter onderwijsinspectie. heeft men goede hoop op een subsidie. Men wenst wat de minder goede verstandhouding tussen de twee oudere leerkrachten betreft, tot een bevredigende oplossing te geraken. De mogelijkheid zou dan zijn voorlopig de school te laten drijven met twee leerkrachten. Na een eventuele stijging van het aantal leerlingen zou weer een derde nieuwe leidster kunnen worden be noemd. De aanwezige leden besloten het be stuur de vrye hand te laten om uit de problemen te komen. Voetganger in Goes bij oversteken van rijksweg gedood By het oversteken van de Wilhelmina- strant de rijksweg door Goes is zon dagavond een bejaarde inwoner van de Ganzestad door een personenauto ge schept en zodanig gewond geraakt, dat hy in de nacht van zondag op maand" is overleden. Het ongeluk gebeurde o f ongeveer half negen. De 78-jarige h' A. Lagendyk stak toen by de Van de Boutstraat de Wilhelminastraat over, op het ogenblik dat er uit de richting Vlis singen een Belgische personenauto na derde. De voetganger werd door de wa gen geschept en schoot met zyn hoofd door de voorruit. Met zeer ernstige hoofdwonden werd hij, na een eerste be handeling door dokter M. P. Bmynzeel, naar het ziekenhuis „Bergzieht" ge bracht. Daar overleed hij om ongeveer half twee 's nachts. De bestuurder van de Belgische personenauto, de heer F. E. A. S. uit Eekeren, liep geen verwon dingen op. Wel werd de motorkap van zyn auto aanzienlijk beschadigd. BOTERHANDELAAR KREEG VIER MAANDEN VOOR BOTERSMOKKEL De rechtbank te Breda heeft drie van de vier verdachten uit het botersmokkel- komplot, dat veertien dagen geleden werd berecht, veroordeeld. De boterhan- delaar P. K. uit Vlissingen, tegen wie zes maanden gevangenisstraf werd ge- eist, werd veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. vesting beschikbaar is gesteld, de met aan een >erhumng op i-i i korte termiin ontkomen, voormalige herverkavehngsharak, is niet op tijd klaar gekomen. De rijksgoedkcuring voor de interne verbouwing is nog niet eens bin nen. Dus moest het bestuur wel uitkijken naar een provisori sche ruimte voor deze nieuwe tak van onderwijs op het eiland. Volgende weck maandagavond zal het christelijk b.l.o. op Tholen in gang worden gezet. Op een vergade ring, die liet bestuur van de vereni ging liceft uitgeschreven in het „Hol land Huis" te Scherpenisse. Het be stuur van de christelijke vereniging voor b.l.o. te Klundert, die ook het eiland Tholen bestrykt. Met rugge steun van deze vereniging heeft een aparte Tlioolse commissie de al lang sluimerende plannen voor een school op Tholen nu kunnen verwezenlijken. Maandagavond omstreeks negen uur is een vrachtauto van de firma W. Woittiez en Zn. uit Breskens, bestuurd door A. A. B. uit Groede, in Krabbendijke van de weg ge raakt en tegen een woning tot stil stand gekomen. Het voertuig drong hierbij met het front in de voorkamer van de woning. De be woner van het huis, de heer J. Geense, die in de voorkamer naar de televisie zat te kijken kwam met de schrik vrij. De chauffeur van de vrachtauto liep enkele schrammen op. De voorzijde van de vrachtauto werd flink bescha digd. De voor- en zijgevels van het huis werden ontzet. De vrachtauto reed met draineer buizen beladen op de rijksweg komende uit de richting Bergen op Zoom. Even westelijk van het benzinestation raakte het voer tuig van de weg. Het raakte een beton nen bermpaal, verwoestte een lichtmast, reed een voor de woning Rijksweg 18 staand hekwerk en een boom omver en kwam tegen de woning Rijksweg 20 be woond door de heer J. Geense, tot stil stand. Een groot deel van de draineer- buizen raakte van de wagen af cn wer den vernield. De foto geeft een beeld van de ravage. (Foto P.Z.C.) hopelijk korte termijn ontkomen, in twee lokalen en straks in eenl school voor elke afdeling een apart Io- kaal, gericht op de „gezinssfeer Voori de meisjes zal in de voormalige herver-1 kavelingsbarak bovendien een huishoud- lokaal en voor de jongens een handenar- ni.,(c heret beUUokaa! worde,? ,/ger,cht. De christelijke vereniging voor b.l.o. kende Nederlandse cabaretier Wim in West-Brabant en Tholen begint Sonneveld met veel succes zijn on*®* maar vast en hoopt dat de beloofde veer twee en een half uur duren e accommodatie er snel zal komen. one-man-s ow ge rac Deze voorstelling met als titel. ,.Len avond met Wim Sonneveld" werd ge organiseerd door de Z.V.U. in samen werking met de N.V.V. bestuurders- bond voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Reeds vanaf het moment, dat Sonne veld op het toneel verscheen, bleek, dat hij op een gul applaudiserend pu bliek kon rekenen. Na elk onderdeel van zijn steeds weer de lachtlust van de aanwezigen opwekkend program ma, mocht hij dan ook aan het slot van zijn met vaart gebrachte show de dank en waardering van het publiek in ontvangst nemen. Ook de medewer kers Marijke Merckens en een combo onder leiding van Harry Bannink deelden in de ovaties. Wim Sonneveld komt met zijn show dinsdagavond vandaag in Terneuzen, woensdag morgen in Vlissingen. donderdag in Goes en vrijdag in Zierikzee. SLACHTOFFER OVERLEDEN VAN AANRIJDING OP ZEBRA TE VLISSINGEN Zaterdag is in het ziekenhuis Bethesda te Vlissingen overleden de heer J. Hame link (54). De heer Hamelink cn zijn echtgenote werden op 26 oktober by het oversteken op de zebra op de hoek Paul Krugerstraat-Van Dishoeckstraat aangereden door een auto, waarvan de chauffeur na het ongeval is doorgere den. Een dag later slaagde de politie er in deze chauffeur, een Souburger, aan te houden. Hij bleek niet in het bezit van een rybewys te zyn. Landbouwhangar te KJoosterzande uitgebrand In de nacht van zaterdag op zondag, loeide te Kloosterzande de brandsirene. In een hangar op het erf van de land bouwer M. aan de Groenendijk bleek brand te z|jn ontstaan. De hangar, waar in onder meer 7 gemet vlas was opge borgen en diverse landbouwwerktuigen stonden, was binnen enkele ogenblikken in een vuurzee herschapen. De brand weer van Kloosterzande onder leiding van de commandant, de heer Menu. was spoedig ter plaatse en trachtte uit breiding van de brand tegen te gaan. Er viel echter welng meer te redden en men moest zich bepalen tot het uiteen halen van de vuurmassa's. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. Behalve het op geslagen vlas. gingen bij de brand nog verloren, een maaimachine. twee karren, twee eggen en enkele kleinere landbouw werktuigen. De hangar die gedekt was met eternict golfplaten, ging geheel ver loren. De heer M„ eigenaar van de han gar met inhoud, was dit weekeinde af wezig voor een bezoek aan de N.O.- polder. De schade, die in de duizenden guldens loopt, wordt door verzekering gedekt. Burgemeester Van Hootegem was op het terrein van de brand aanwezig. De rijkspolitie zorgde voor de afzetting en de goede orde. In het voetbalverslag over de ongere geldheden bij de wedstrijd Rood Wit Zeeland Sport is in ons blad van gis teren een onjuistheid geslopen. Ver meld werd, dat minder sportieve to nelen zich afspeelden in Etten; men zal begrepen hebben dat hier St.- Willebrord werd bedoeld, de gemeen te, waar Rood Wit vandaan komt. HOOFDPLAAT GEHEEL AANGESLOTEN OP ELEKTRICITEITSNET Vandaag, dinsdag zullen in Hoofdplaat de laatste twee percelen op het elek trische net worde naangesloten. Burge meester J. F. C. Temmerman zal offi cieel het licht ontsteken in de woning van de familie J. Thomaes. Meer dan 100 modellen van vlieg tuigen, schepen en auto's, prijzen van 1,45 tot 72,50. ZACHT WEER Zwaar bewolkt met plaatselijk wat regen en enkele verspreid voorko mende opklaringen. Matige tot krach tige cn aan de kust nu en dan harde zuidwestelijke wind. Aanhoudend zacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2