Plannen voor seriebouw scholen in Middelburg Raad Kortgene: minder onderhands aanbesteden Scotland Yard kan boeven niet vinden Drie in Ereeweg en Griffioen AGENDA Hondenbelasting in Middelburg zal verhoogd worden ZUID-BEVELAND Ontwerp dorpshuis viel (nog) niet in de smaak bii raad 's-Heer-Arendskerke MARKTBERICHTEN Z.V.U. MM AFSCHEID VAN A. HOOLHORST Nu erevoorzitter W.Z.-Vlaanderen LET OP DE RAAMBIUETTEN DINSDAG 24 NOVEMBER 1964 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MEDEDELING WETHOUDER HOEK Tijdens de besprekingen in de Middelburgse raad over een serie onderwüs- voorstellen heeft wethouder J. S. Hoek van onderwijs (a.r.) meegedeeld, dat b. en w. er naar streven om in seriebouw te komen tot de stichting van twee scholen van zeven klassen in de Breeweguitbreiding en van één school van zeven klassen in de Griffioen ter vervanging van ce houten Dn- nenburchschool. De heer Hoek sprak als zijn persoonlijke overtuiging uit, dat de inspecteur voor het lager onderwijs dergelijke plannen zeker in gun stige overweging zal nemen. De wethouder kwam tot deze verkla ringen naar aanleiding van een op merking van de heer J A. van Ben- nekom (a.r.), die wees op de nood zaak om in de stadsuitbreiding in de toenemende behoefte aan schoolruim te te voorzien. De wethouder ant woordde, dat b. en w. deze behoefte in de gaten houden, zowel met het oog op de woningbouw in de Stromenwijk, het Breewegplan en de Griffioen, als in verband met de verlaging van de leerlingenschaal in 1965. Over een overkoepelende instelling voor het prot.-chr. onderwijs, waarnaar de heer W. Don (p.v. d.a.) vroeg, was de heer Hoek niets bekend. Hij veronderstelde, dat de heer Don doelde op de samenwer king van de schoolbesturen voor de bouw van één school in plan- Zuid. „Het zou prettig zijn als die samenwerking ook in andere delen van de stad tot stand komt", zei de heer Hoek, die er aan toevoeg de hieraan zeker zijn medewerking te zullen ver Iepen. NIEUWE SCHOLEN Wat de belangrijkste onderwij svoor- stellen betreft: de raad besloot ook medewerking te verlenen voor de bouw van een aan de westkant van de stad gelegen school voor de vereniging tot het verstrekken van lager onder wijs op gereformeerde grondslag, en voor een dependance in de omgeving van de B reeweg van de gereformeer de school aan de Mastgatstraat. Ook werd een krediet van 265.000 be schikbaar gesteld voor de bouw van een chr. kleuterschool aan de Leeu werikstraat. Bij het voorstel om een krediet 10.000 te voteren voor het aan stellen van een tweede onderhouds- fitter voor keukengeisers kwamen er uit de raad stemmen, die b. en w. waarschuwden zich niet op het terrein van de particuliere installa teurs te gaan begeven. Er moeten geen voorwaarden voor reparatie en onderhoud gesteld wor den. zodat het gaat lijken op een vorm van subsidie, verklaarde de heer B. A. Hesselink (v.v.d.), die het geen gemeentelijke taak vond om propa ganda te maken. SERVICE-CONCURRENTIE De heer M. L. Almekinders (c.h.) meende, dat de gemeente er voor wa ken moet, dat er een prijsconcurre- rende verhouding geschapen wordt in plaats van een service-concurrentie. Nu de raad een nieuwe verordening op het beheer van het grondbedrijf kreeg voorgelegd, verzekerde wethou der Hoek in antwoord op vragen van de heren Hesselink, P. H. M. Adriaan- sens (k.v.p.) M. de Bruijne (a.r.) en M. Wattel (a.r.), dat het hier om een zeer belangrijke aangelegenheid gaat. Als grondgedachte van de nieuwe ver ordening noemde de heer Hoek: alle kosten voor de verwerving van gron den worden vastgelegd in een reke ning om aan de hand daarvan de verkoopwaarde te bepalen. Zowel de heer Hoek als wethouder W. P. J. Baars (c.h.) wezen er op, dat het nadelig saldo bij de bepaling van de prijs niet zo erg belangrijk is. Wethouder Baars voegde er nog aan toe, dat de vorige manier van grondtaxatie vaak met hertaxa- Jongetje (6) onder personenauto Het zesjarige Terneuzense jongetje J. A. vn S. is maandagavond met een hersen schudding naar het Julianaziekenhuis vervoerd nadat hij omstreeks zes uu de Jacob Catsstraat te Terneuzen was aangereden door een personenauto be stuurd door H. M. H. uit Terneuzen. Het ongeluk ontstond toen het kind vlak voor" de uit de richting Axelsestraat na derende auto. de weg overstak. Dokter P. Nijsten verleende de eerste hulp. bestuur K.N.B.V.L.O. In het verslag over de kringvergadering der wandelkring West-Brabant-Zeeland, is een foutieve opstelling gegeven over de functies van enkele bestuursleden. De ...uiste functieverdeling is: de vacature commissaris/kringredakt.eur voor het Ne derlands Maandblad „Op goede voet", ontstaan door het overlijden van de heer Chr. Key te Roosendaal, zal worden ver vuld door mej. J. W. Poppe, lid van de gym. ver. „Achilles" te Middelburg. De heer J. v. Hal te Roosendaal zag zich we gens drukke werkzaamheden genood zaakt zijn functie als secretaris neer te leggen. In deze vakature kon nog niet worden voorzien en deze zal tijdelijk worden waargenomen door het bestuurs lid broeder Winfridus van de W.S.V. „De Kivieten" te Ossendrecht. (Advertentie) Zonder baard in burgerjas draagt de ,,sint" een „Peca"-das Vanaf 8,95 tot 14,50. Iedere das in luxe surprise-verpakking. HERENMODEHUIS Terneuzen Luxor: Mnriandl is verloofd. 20 uur, a.l. Wijkgebouw Van Steenber genlaan 63: Algemene ledenvergadering Het Groene Kruis. 19 30 uur. Concertge bouw: Een avond met Wlm Sonneveld, voor Z.V.U 20 uur. Goes Prins van Oranje: „Ensemble' voor Z.V.U. met „Duizend clowns", 20 uur Zicrikzee Huls van Nassau: Algemene le denvergadering C.A.V. en C.BT.B. Schouwen-Duiveland. 19.30 uur. Huls van Nassau: Ledenvergadering Ned. Vereni ging van Suikerzieken. 19.15 uur. Bergen op Zoom Roxy: Het strand der liefde. 20 uur. 18 Jaar. Luxor: Alarm squadron 901. 20 uur. 14 jaar. En de heer W. Don (p.v.d.a.) herin nerde nog eens aan het standpunt van de commissie van bijstand, waarin duidelijk als voorwaarde werd steld, dat er geen reclame door de gemeente zal worden gemaakt. Wethouder drs. Th. J. Westerhout (p.v.d.a.) verzekerde, dat de gemeen te dat ook niet zal doen. Hij wees er dat Middelburg thans 1900 keu kengeisers in onderhoud heeft en daar één fitter per jaar 800 van dergelijke apparaten kan onderhouden, mag ver wacht worden, dat er nog wel eens een derde fitter aangetrokken zal moeten worden, veronderstelde d t wethouder. „De moeilijkheid in de concurren tie met de particuliere installateurs is, dat gemeentebedrijven het in het groot doet en door deze mas- saproduktie kan onze tariefstelling gunstiger zijn", merkte de heer Westerhout op. Hij meende, dat het aanbeveling zou verdienen dien de Middelburgse installateurs de hoofden bij elkaar zouden ste ken om te bespreken of zij wel licht een gezamenlijk apparaat voor het onderhoud bij particulie ren kunnen opzetten. GRONDBEDRIJF De meerderheid van de Middelburgse raad heeft zich gisteren akkoord ver klaard met het \oorstel van b. en w. om de hondenbelasting te verhogen. Vóór deze uitslag echter bekend wu moest het betreffende voorstel eerst tijdens de vorige raadsvergadering aangehouden worden, waarna er gister middag twee stemmingen nodig waren. De aanhouding geschiedde, nadat de heer M. A. L. Hubregtse (p.v.d.a.), ge steund door zijn fractiegenoten P. H. Geers en H. Gillissen, een amendement had ingediend, waarbij beoogd werd geen belasting te heffen van degenen, die minder dan 5200 per jaar verdie nen. De heer Hubregtse wilde niet, dat zij,, die een hogere belasting voor hun huisvriend niet kunnen betalen, de dupe van de maatregel zouden worden. B. en w. hadden daarvoor wel begrip, maar meenden, dat een uit dit amende ment voortvloeiend persoonlijk element niet in de zakelijke heffing zoals de hondenbelasting gezien moet worden opgenomen kan worden. mogelijk tegemoet te kunnen komen door de afschrijving van deze belas ting zo ruim mogelijk te stellen, indien betaling grote bezwaren zou opleveren voor de eigenaars van de honden. De heer Hubregtse zei echter niet In deze afschrijvingsmogelijkheid te gelo ven. Hij meende, dat veeleer de honden opgeruimd zouden worden. Hp verlang de daarom stemming, waarbij eerst het amendement aan het oordeel van de raad werd onderworpen: met 6 tegen 13 stemmen werd het verworpen; alleen de P.v.d.A.-raadsleden waren vóór. De heer Hubregtse en de zpnen verlangden vervolgens stemming over het voorstel van b. en w.: dat werd met dezelfde uitslag aangenomen: nu was het zestal P.v.d.A.-raadsleden er tegen. tie tot gevolg niet aan de ver wachtingen voldaan heeft. Thans is gepoogd een zodanig doorzichti ge administratie en beheer op te zetten, dat elk moment een beeld verkregen kan worden van de grondcomplexen. ook bij incidente le aan- en verkopen. Op voorstel van b. en w. besloot de raad de subsidie voor de Concert- en Gehoorzaal met 2500 te verhogen tot 10.000. In antwoord op een opmer king van de heer Wattel zei burge meester Drijber, dat de bestemming van het gebouw behalve voor het geven van concerten in de toekomst nog wel eens een punt van beraad zal uitmaken, vooral in samenhang met de nieuwe schouwburg en het City theater. Tot slot werd nog meegedeeld, dat de begroting voor 1965 op 18 januari 1965 behandeld wordt; gewone raadsver gaderingen worden gehouden op 14 de cember a.s. en 11 januari 1965. Tijdens de gisteravond gehouden verga dering van de gemeenteraad van 's- Heor-Arendskerke kwamen b. en w. met nieuw ontwerp voor het dorpshuis te Lewedorp. Architect J. H. Valk gaf daarop een nadere toelichting. Het ont werp werd echter niet aanvaard, omdat de raadsleden aandrongen op een ont werp waarin rekening wordt gehouden met mogelijke uitbreiding. Het gebouw bestaat uit een hal met gar derobe en een keuken, een zaal ter grootte van bij 9 meter de zaal zal tevens worden gebruikt voor gym nastieklokaal een opbergruimte voor turntoestellen, terwpl er een toneel is an 7 "3 bij 5 meter met een kleine zaal an 7Vi bij 4 meter. De heer J. P. Lin- denbergh (v.v.d.) vroeg of het lokaal alle eisen voldoet. Raadsvoorzitter M. Vermet antwoordde hierop, dat het als gymnastieklokaal volgens de eisen eigenlijk te klein is, maar dat de inspectie er wel mee akkoord zal gaan. De heer Lindenbergh wees nog op de groei van de bevolking in Lewedorp. De heer J. A. van de Guchte (a.r.) vond het jammer, dat het plan niet voor uit breiding vatbaar is. Ook de heer A. Janse (c.h.) vond het lokaal te klein. De heer A. C. de Kooning (k.v.p.) vroeg of men reeds gedacht heeft over de exploitatie. Uiteindelijk trokken b. en w. hun voorstel in om het reeds eerder be schikbaar gestelde krediet van 125.000 met 45.000 te verhogen. Er zal een nieuwe tekening komen, waarbij wel re kening wordt gehouden met een uitbrei- GOES ZANGAVOND IN GOES VAN LEGER DES HEILS Het Leger des Heilskorps te Goes be legde zaterdagavond in de Westerkerk een bijeenkomst onder het motto „Zin gen van je geloof". De bijeenkomst werd geopend door majoor K. Bilder, die in zijn welkomstwoord onder meer zei dat het al lange tijd de wens van het Leger des Heils geweest was het geloof door zang en muziek verder uit te dragen. „De opzet van deze avond is dan ook meer samen zingen", aldus majoor Bil der. Het Noordbevelands mannenkoor, onder leiding van de heer F. Smit, liet op uit stekende wjjze enkele liederen noren, waaronder met een eigen bewerking van de dirigent. Ook het eigen zangkoor van het Leger des Heils bracht enkele liederen ten gehore. De organist H. Ge luk uit Dordrecht gaf een improvisatie van geestelijke liederen. Tevens werd melding gemaakt van het feit, dat het Leger des Heils in 1965 het honderdjarig bestaan zal vieren. Ook het Leger des Heilskorps in Goes zal aan deze viering bijzondere aandacht, schen ken. Gezien het flink aantal belangstel lenden dat in de Westerkerk aanwezig was, kan deze evangelisatieavond een succes genoemd worden. „VROUWENOGEN OP NAVO" EN A.R.-KIESVERENIGING De Goese anti-revolutionaire kiesvereni ging „Voor Nederland en Oranje" heeft zich in haar vergadering van vrijdag avond niet alleen in hoofdzaak tot de heren-leden gericht. Het waren ditmaal vooral ook de dames, die geïnteresseerd waren, het onderwerp was namelijk: „Vrouwenogen richten zich op de N.A. V.O.". Het \verd ingeleid door mevrouw J. Jonkers-Tiemansma uit Breda. Zij heeft als afgevaardigde van het A.R.- vrouwencomité in Parijs de werkzaam heden van de N.A.V.O. en van de orga nisatie voor economische en sociale ont wikkeling gevolgd. Met belangstelling beluisterden de bezoekers haar betoog. Er volgde een geanimeerde bespreking op. HOEDEKENSKERKE St.-Nicolaasactie De winkeliers van Hoedekenskerke hou den van 23 november tot en met 5 de cember een grote St. Nicolaasactie. Voor iedere bestede gulden ontvangen de ko pers een bon, waarmee men waardevolle prijzen kan winnen. Op woensdag 9 de cember zal notaris W. P. de Nooijer ait Heinkenszand in café „D eSchelde- oever" de trekking verrichten. Voor de kinderen hebben de winkeliers een fotoherkenningswedstrijd op touw gezet. Voor de ouderen is er voorts een prijsvraag, waarbij men het totale ge wicht van de aan de actie deelnemende winkeliers moet raden. ADVIES AAN B. EN W. MOEILIJKE BOUWSITUATIE WEER AAN DE ORDE over gesproken en maandagmiddag had den verschillende raadsleden er weer moeite mee. Het ging ditmaal om de bouw van zes woningen in Colynsplaat, voor de gemeente een buitenkansje uit de Industriepot. B. en w. hadden over de bouw overeenstemming bereikt met de fa. C. J. Anemaei uit Colynsplaat. Het c.h.-raadslid A. Markusse zette het debat erover in met de vraag: „Is er alleen met deze aannemer contact opgenomen Er zijn er nog drie in hetzelfde dorp". Wethouder P. J. Bom die de zieke Weele: „Ik had toch graag, dat er rekening werd gehouden met het feit, dat er meer aan één ambachtsman is", vond hij. De P.v.d.A.-fractiewoordvoerder A. VVelleman gaf hem gelijk. „Het is net, of de anderen op die manier een bre vet van onvermogen krijgen. Dat is niet de bedoelingzei hg. De voor zitter stelde er echter tegenover, dat de prijzen van deze woningen het niet eenvoudig maken een aannemer te vinden. Hij kon zich voorstellen, dat deze werkwijze van b. en w. voor an dere bedrijven een „ongezellige poli tiek" was. Maar hg beloofde, dat het college in de toekomst bg elk voor komend geval serieus rekening zal houden met de kanttekeningen, die gemaakt werden. „We zullen er ook verslag van uitbrengen. Dan wordt U niet voor een volkomen feit ge steld". zegde hij toe. vreugde uitsprak over de toewgzing van de industriewoningen, waarvoor het col lege ook in andere kernen zal ijveren. Dat gebrek aan voldoende woningen het speelde maandagmiddag weer een belangrijke rol bij de debatten. Zo waren er twee brieven van de woon- COL1JNSPLAAT Extra diensten voor de gereformeerde gemeente Voor de gereformeerde gemeente te Co- lijnsplaat zijn er morgen woensdag extra diensten in verband met Dankdag. De diensten beginnen om 10 uur, 14.30 en 6 uur. Voorganger is ds. J. Mouw uit Middelharnis. PREDIKBEURTEN Kerkdiensten op woensdag 25 november. Ned. Hervormde Kerk: Wemeldinge: 10 ds. Zoodsma, 2.30 ds. Mooy; Hansweert: 9.30 ds. v. d. Lelie; Krabbendgke: 9.30 ds. v. Leeuwen, 2.30 ds. Blok; Kruiningen: 10 ds. Hoffman; Schore en Vlake: 9.30 ds. Mooy, 2 ds. Sieders; Waarde: 9.30 ds. Huizing, 2.30 ds. v. Leeuwen; Yerseke: 10 ds. Reijenga, 2.30 ds. Jebbink; Bieze- linge: 10 ds. Sieders, 2.30 ds. Reijenga; Baarland: 10 ds. de Jonge; Borssele: 9.30 ds. Vrijlandt, 2 ds. KwakkelsteinElle- woutsdijk: 10 ds. Jansen; 's-Gravenpol- der: 9.30 ds. Kluiver, 2 ds. Vrijlandt; 's- Heer-Arendskerke: 10 da. Baars; Hein= kenszand; 10 ds. Kwakkelstein, 2.30 ds. Holwerda; Hoedekenskerke: 9.30 ds. Hulsbergen, 7.30 ds. de Jonge; Nieuw- dorp: 10 ds. Holwerda, 2.30 ds. Kluiver; Nisse: 10 ds. Metselaar: Oudelande: 9.30 ds. Jonker, 2 ds Das; Ovezande: 9.30 ds. Das; Driewegen: 2 ds. Jonker: Colijns- plaat: 7 ds. Dijkmeger; Kapelle: 10 ds. Jebbink. 2.30 ds. Zoodsma. Geref. Gem. Goes: 9.30, 2 en 6 ds. Hon- koop; Wolfaartsdijk: 9.30, 2 en 6 stud. Hoogerland; Biezelinge: 10, 2 en 6 ds. Verhoef: Hoedekenskerke: 9.30, 2 en 6 ds. C. Harinck; Rilland-Bath: 9.30, 2 en 6 ds. Huisman; Nisse; 10, 2 en 6 ds. Vergunst; 's-Gravenpolder: 9.30 leesd. 2 en 6; Borssele: 9.30. 2 en 6 stud. Hon- koop: Wemeldinge: 10 en 2 ds. van Haa- ren; Yerseke: 9.30, 2 en 6 stud. v.d. Poel; Waarde: 9.30, 2 en 6 ds. van Dam; Krab- bendijke: 9.30. 2 en 6 ds. Suyker; Krui ningen: 9.30, 2 en 6 ds. Hofman; Nieuw- dorp: 9.30, 2 en 6 ds. Kok. Geref. Gem. Colijnsplaat: 10, 2.30 en ds. Mouw; Kamperland: 9.30. 2.30 en 6 ds. Hakkenberg; Kortgene: 10, 2.30 en 6 ds. F. Harinck. Goes: Westerkerk 10 ds. Jansen, 7.30 ds. Kats, Oosterkerk 7.30 ds. Jansen, 's Gravenpolder donderdag 10 en 2.30 ds. Kats, Heinkenszand 10 ds. Eikel boom, 2.30 ds. Juch, Kapelle 10 ds. Juch, 2.30 ds. Eikelboom, Lewedorp 10 ds. Goedendorp, 2.30 ds. Hoekstra. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 ds. Schaaf- sma. Nieuw dorp 10 ds. Koolstra, 2.30 ds. Goedendorp. Yerseke 10 en 2.30 ds. Booy, Krabbendyke 9.30 en 2.30 ds. Bouwknegt. Borssele 10 ds. Ring- nalda. 2.30 ds. Veens Oud Geref. Kerk. Kamperland 9.30, 2.30 en 6.30 ds. Toes. Geref. Gem. Wemeldinge 1.30 en 5.30 ds. Vogelaar. Vrij Evang. Gem. Wemeldinge 10 ds. v. Bruggen, 7.30 evangelisatiedienst. Yerseke 10 ds. De Jonge, 2.30 ds. Ka- relse. ruimtecommissie in Kats en Colijns plaat: zij boden hun ontslag aan, omdat er al zolang geen woning toegewezen kon worden in een van belde kernen. „Nee, het zijn beslist niet dezelfde mo tieven, als waarvoor de commissie in Kortgene ontslag heeft genomen inder- tgd: verschil van mening tussen b. en w. en de commissie over het gebruik van woningen in de recreatiesector", zei wethouder Bom nadrukkelijk op een vraag in die richting van de heer M. K. Verburg (v.v.d.). Woningen VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 1919. Weetcaanvoer 1250. Prijzen (reap, voor le. 2e en 3e kwaliteit) (In ets. per kg) Vette koelen 365400 320—3S0 295-315 Varken» (levend few.) 198 194 190 Vette koelen aanvoer minder, handel kalm. prijzen gedrukt, voor minder kwaliteit aflo pend zeer flauw, worstkoden 2.70—290 per kg. Varken» levend gew.) aanvoer als vorige week. handel zeer kalm. prijzen let» teruglo pend. pnma vleesvarken» van 1902J0S per kg. SLaditzeugen 1.50—1.85 per kg. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgamalcn 12.444 kg. 1.00—3.51. Handels- garnalen 83 kg. 1.28. Schar 331 kg. Bot 231 kg. Wijting 273 kg. Kabeljauw 465 kg Sprot 710 kg. Ongesorteerde vis 97 kg. COÖPERATIEVE VEI.UWSE EIERVEIUNG Aanvoer 200.163 «tuk», handel matig Prij zen (per 100 stuk») Eteren van 49-53 grain 12.281310: van 54-» gram 13.17-13/7. van 39-6-3 gram 14.10—14J8: van 64-67 gram 14.63 KAPELLE WARME ONTVANGST VAN SINT-NICOLAAS Ook te KapeJle-Blezelinge heeft Sint-NI- colaas zaterdagmiddag zijn intocht ge daan. Op het bordes van het gemeente- port: Bintje 33 mm opwaart» In 2 malen ge sorteerd 11.0012.00: Bintje 43 mm opwaarts 12,50: Alpha 45 mm opwaart» 11.00. Zand- aardappelen voor de export: Bintje 33 rr.m opwaart» 9.50: IJselster 33 mm opwaarts 8.75: Patrones 35 mm opwaart* 8.25. Vo«r-aardap- pelen 2.50—4.75. Stemming. Binnenland ruuUg- Buitenland gedrukt. Prijzen berekend per 100 kg op de handels- voorwaarden. Vastgesteld voor de verkoop van conaumptleaardappclen op wagon, schip De woningbouwsltuatie kwam nog op| huis werd de Spaanse gast met zyn vier een derde manier aan de orde: bij de|zwarte "eten officieel ontvangen door voorstellen tot verkoop van twee wonin-burgemeester H. G. van Suyiekom en - gen. Het hoofd van de openbare lagere het bestuur van de mlddenstandsverenl- school in CoHjnsplaat wilde de woning, ging „Handelsbelangen". jr. waarin hg woont en waaraan heel wat Een grote schare kinderen alsmede ook 2D opgeknapt moet worden, kopen. De raad ging er na enige discussie mee akkoord, op de voorwaarde, dat het pand binnen tien laar niet verkocht of verhuurd mag worden, zonder toestemming van de ge meente Het gebrek aan woningen in Kortgene was er ook de oorzaak van, dat b. en w. een voorstel om het pand Hoofdstraat 13 in Kortgene te verkopen, terugnamen. Het college wilde de woning verkopen - rmanente bewoning, behoudens ig van b. en w.". De raad voel de er wel wat voor, totdat de heer A. Welleman (p.v.d.a.) er een andere mo gelijkheid tegenover stelde: „Als we de ze woning nu eens konden verhuren? Er is misschien iemand in een woning wetwoning. die wil ruilen. Dan komt er :kijken. Er kwamen in deze vergadering ook wat benoemingen aan de orde. Als ge machtigde bij de waterleidingmg. Zuid- Beveland wérd burgemeester A. A. Schuit benoemd, tot vertegenwoordiger in het algemeen bestuur van de centrale werkplaats de heer J. Breure. en tot ver tegenwoordiger bg de bestuursschool se cretaris W. Goosen. Het voorstel van G.S. de wethoudersbezoldiging voor Kortgene op te trekken tot 1980 kreeg de instemming van de raad. ouderen hadden zich rond twee zameid om de goedheilig man een warme ontvangst te bereiden. Burgemeester Van Suijlekom riep de grote kindervriend een bartelgk welkom toe. terwijl ook de sint persoonlijk nog iets te zeggen had. Btj deze ontvangst lieten natuurlijk de kin deren zich niet onbetuigd. Uit volle borst zongen zij enkele liederen wat de zwarte knechten honoreerden met het rond- met zijn gevolg een rondrit door de dor pen daarbij begeleid door heit tamboers- en pgperskorps „Jonge Kracht" en de drumband van „Ons Genoegen". Natuur lijk liet ook de jeugd zich bg deze rond rit niet onbetuigd. Het was ook Sint-Ni- colaas die rond vier uur weer op het bor des van het gemeentehuis verscheen om de eerste presentjes uit te reiken verbon den aan de actie, die de middenstands vereniging daags tevoren had gevoerd door middel van folderverspreiding en waarvan diverse exemplaren recht gaven op een prijs. Voor Biezelinge had deze bekendmaking een half uur later plaats in de hervormde school. Ook volgende week zaterdag zal de sint weer een bezoek aan deze gemeente brengen. De winkelierscombinatie „Ka- miac' 'zal dan voor de kinderen een spe ciale kindervoorstelling organiseren met een sprekende pop, clown en goochelaar. In Ledeltheater te Oostburg Voorafgaande aan de cabaretavond in het Ledeltheater te Oostburg „Een avond met Wlm Zonneveld" is de heer A. Hoolhorst uil Oostburg ge huldigd. Deze huldiging viel de héér Hoolhorst ten deel omdat hij gedu rende 20 jaar voorzitter is geweest van de afdeling West-Zeeuwsch- Vlaanderen van de Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit. De heer C. A. van der Made uit Bres- kens, die de heer Hoolhorst in deze functie opvolgt, zei in zgn toespraak, dat juist deze avond was uitgeko zen om verzekerd te zgn van de aan wezigheid van een groot aantal Z.V.U.-vrienden. In het kwartier „zendtijd", dat Wim Zonneveld had afgestaan, noemde de heer Van der Made de scheidende voorzitter een harde werker, die gedurende zijn voorzitterschap steeds op de bres stond de Z.V.U.-belangen in de streek te behartigen. Spreker vond het daarom verheugend, dat deze af scheidsavond werd bygewoond door een afvaardiging van het centraal be stuur uit Middelburg, met onder an dere de secretaris, de heer W. H. P. Meerkamp van Embden. Zich richtend tot de heer Hoolhorst zei de heer Van der Made, dat deze zich in het leven tot doel stelt de me demens te dienen, hetgeen hg ook op Z.V.U.-gebied altqd heeft gedaan Hiervoor bracht hij de heer Hoolhorst namens bestuur en leden hartelük dank. Hierin betrok spreker ook me vrouw Hoolhorst en de heer J. van Kampen, die beiden bg de admini stratie en kaartverkoop vele malen hulp hebben verleend. In zijn dank woord haalde de heer Van der Made een zinsnede aan uit een door de heer Hoolhorst in het jaarboek van de heemkundige kring geschreven arti kel, te weten „Leer uw land beter kennen en U zult het nog meer lief hebben". EREVOORZITTER Toen liet echtpaar Hoolhorst on der luid applaus op het toneel was verschenen en de heer v. d. Made nog eens liad benadrukt, dat de le den niet een tikkeltje weemoed afscheid namen van hun Z.V.U.- leidsman, maakte hij bekend, dat de heer H. Hoolhorst was benoemd tot erevoorzitter van de afdeling. Deze mededeling werd door een krachtig applaus onderstreept. Vervolgens overhandigde spreker een geschenk aan de oud-voorzitter, be staande uit een fraai keramisch kunstwerk, vervaardigd door Andriek Westenenk uit Amsterdam. Me vrouw Hoolhorst kreeg een boeket rode anjers, alsmede een stofzuiger bedoeld ais compensatie voor de vele uren, die zij aan haar huishouding moest onttrekken om haar echtge noot bg het Z.V.U.-werk te assiste ren. In zijn dankwoord merkte de heer Hoolhorst op hoop te hebben gehad deze avond nu eens als rustig toe schouwer in de zaal door te kunnen brengen. Maar nu was hij dan toch op liet toneel moeten komen, hetgeen liy er echter graag voor over had. Onder dank zei hij net erevoorzitter- schap te aanvaarden. Hy hoopte, dat de pas gevormde werkgroep op de ingeslagen weg zal mogen voortgaan daarbij opmerkend, dat het hem nooit was gelukt op één avond honderd nieuwe leden te winnen, zoals dit nu was gebeurd. Ook bracht hij dank voor de cadeaus. Hij zei in de toe komst altijd belangstelling voor de Z.V.U. te zullen blijven houden. Bijna honderd om precies te zijn 99 jonge Dalmatiër- hondjes zijn in de macht van Cruella de Vil. Deze wrede vrouw heeft weinig goeds voor met de diertjes. Scotland Yard, de be kerde politiedienst, stelt echter een onderzoek in naar het ver dwijnen van de hondjes. De speurders van Scotland Yard zoe ken het gehele land af, maar de hondjes tinden zij niet. De ouders zijn ten einde raad. Er is nog slechts één oplossing en die grijpen Pongo en Perdita met beide handen aan. Zij roepen de hulp in van alle dieren van het land. Maar zullen zij slagen waar de knapste detectives van Scotland Yard faalden! Hoe het afloopt en of Cruella de Vil haar bontmantel van Dalma- tiërvel krijgt kunnen jullie zien in de prachtige kleurenfilm „De nacht Ouders De P.Z.C.-tournee 1964 om vat een aantal voorstellingen, die alle in de kerstvakantie worden gegeven. Wij doen een dringend beroep op alle ouders er vooral voor te zor gen, dat hun kinderen maar EENMAAL een voorstelling bezoeken. Gaan zij meer dan één keer, dan betekent dat, dat zij de plaats innemen van een kind, dat nog niet was geweest, maar er wel recht op had te gaan. Begeleiders kannen dan ook NIET wor den toegelaten: de plaatsen zijn alleen bestemd voor kin deren van 6 tot 14 jaar. Zoals dit de gewoonte is ge worden, zal bij de inwisseling van de bonnen voor de toe gangskaarten tijd en plaats worden nog nader be kendgemaakt een dubbel tje per kaart worden ge vraagd. De opbrengst is be stemd voor een geschenk aan de patiënten van „Vrederust" in Bergen op Zoom. van de koude neuzen". Het is een spannende film van de beroemde Walt Disney. Behalve „De nacht van de koude neuzen" wordt in de P.Z.C.-tournee 1964 ook een film gedraaid van twee oude bekenden: de „dikke" en de „dunne". Jullie weten het wel: een film van dit tweetal is altijd goed. De film van dit jaar doet dan ook beslist niet voor die van vorige jaren onder. Ditmaal maken de „dikke" en de „dunne" het wel heel erg bont. Wanneer zg nameigk in de keuken bezig zijn met koken zien zy kans het hele huis in brand te laten vliegen. Wanneer jullie meer willen weten over deze films zullen jullie naar de P.Z.C.-jeugdvoorstellingen moe ten komen kijken. „Dat willen we wel graag. Maar wat moeten wij doen" zullen jullie zeggen. Nu, let maar op. Om toegangskaarten voor een voor stelling te krygen bestaat de vol gende regeling: in Middelburg, Vlissingen en Goes wordt in de winkels waar een raambiljet voor de ramen hangt, voor iedere aankoop tot een bedrag van f 1 een bon verstrekt. Voor twintig gulden aan bonnen krygt men een plaatsbewys. Met de uit reiking van de bonnen is 23 no vember een begin gemaakt. De uit reiking eindigt op 5 december. >-30 16—17. 70-75 16. 65- 70 12. 3 grot 7.10—52. 3 fijn 6. kroel 6 Jona than 1 80-85 14. 75-80 17. 70-73 20. 65-170 18, «0-65 17. 2 75-80 13-17, 70-75 14—16 65-70 6. grot 6- Golden Delicious 1 83-90 33—37. 80-85 31—39. 75-30 35—40. 70-73 32—36. «5-70 25. 60-65 14. 2D 6. 2 85-90 22. 80-85 20-24. 75-80 23—26. 70-75 21—25. 65-70 15—19. 60-65 12—13. 3 grot 12—21. 3 fijn 6—12. kroel 6.10. Winston 1 80-85 15. 75-30 22. 70-75 23. 65-70 17. 1-65 14. Peren: Comlesse de Paris 2 80-85 17. 75-80 18, 70-7S 17. 65-70 10, 60-65 12. Ji-M 10. 3 grof 8—12, fijn 6. Saint Remjr 2 80-90 15—18. 70-80 16—20, 60-70 20. 2D 14. 3 grof 9. 3 fijn 8. Totale aanvoer hard fruit 5'JOO kisten. Groenten: Per «tuk: Kropsla I 28. Bloemkool Al 52—77. A2 21—58. B2 21—10. afw. 10—24. Knolselderij 1 7—16. 2 11. Per bos: Selderij 613. Per kg: Aarduppclen 1415. Witlof Al 114—123. A2 78—95. Bl 85—118. B2 63. afw. 58 Spruiten A2 42—49. Bl 47—19. B2 2035. 'Knolselderij 1 22. Andijvie 1 25. 2 16—24. afw. 13. Idem ka» 1 23. Spruiten ge schoond Al 52—58. Bl 38. Uien 2 7—14 afw. 6. Kroten 2 9. B! 18. Prei Al 17—18. A2 16—18. Groene sav. kool 13—18 Witte kool 1 7. Rode kool 2 10. Bl 5—10. Boerenkool 1 14. 2 11. Wegens dankdag «oentdag as geen veiling. Met ingang van volgende week fruitveiling alleen op dinsdag, donderdag en vrijdag. VEILING BERGEN OP ZOOM 23 november. Sla 6—19. Sav koo! 7—15. Bloemkool 1476. Rode kool 5—14. Witte kool 6—11. Was peen 16—30 Breekpcen 78. Sprui ten 34—J43. Prei 12—26 WiUof 34—113 An dijvie 470. Selderij 5—17 Uien 12—22 Boe renkool 415. Cox Orange 17—28. Goudrenet 15—23. Golden Delicious 14—38. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 23 november. Industrie- en exportveillng. Appelen: Goudrenet 1 85 22—36. 30 24—23, 75 21-22, 70 20. 65 16, 2 80 19, 75 17 70 16. 65 12, 2D 6, 3 grof 6—12, 3 fijn 6. Jonathan 1 75 16. 70 20. 65 1? 60 16. 2 30 13. 75 6—13. 70 6— 14. 65 6—14 60 6—12, 2D 6 en doordraai. 3 grof 6V)k, 3 fijn 6 en doordraai. Cox Orange Pippin 1 75 55. 70 51. 65 33—34. 60 22—25. 55 15. 2 75 33. 70 32. 65 27. 60 20. 55 12. 3 grof 16. Golden Delicious 1 85 26. 60 30—34. 75 23— 37. 70 31—37. 65 25—28. 2 80 21—32. 75 20—30, 70 22—28. 65 17—23. 60 12—18. 3 grof 12—20, 3 fijn 6—12. Zoete Ermgaard 2 65 34. 60 28— 30. 55 19—23. 2D 12. Pomme d'Orange 2 55 53. 2D 21. Spencerappcl 2 SO 6. 75 12. 70 6. Valappels doordraai Geplukte kroet 6. Diversen: Noten per stuk 1 l!j- Groenteveiling: Witlof 95—107 Prei 11—16. Rode kool 51*—7- Witte kool 6','j. Sav kool 6. Bloemkool 53. Peren: Saint Remj 2 80 19. 10 21. 60 21. 2D 16. 3 grof 18. 3 fijn 13. Com tetse de Pari» 2 75 16. 70 16. 65 15. 60 13, 55 II. 2D 9. 3 grof 13, 3 fijn 7. Gieser Wildeman 2 50 32. 2D 14. VLASMARKT ROTTERDAM Walerrootvlas: lage soorten van f 1,55 tot f 1.90. middensoorten van f 1.95 tot f 2.15, best vlas van f 2.20 tot f 2.50. Dauwrootvlas: van f 1.40 tot f 1.75- Bi eekvla» van f C95 tot f 1.35. afhankelijk van kwaliteit en bewer king. Gezwingelde lokken: van f 0.50 tot f 0.80 De aanvoer van watcrrootvla» bleef In de af gelopen week ruim. De partijen die aange boden werden bestonden voornamelijk uit lagere- en middensoorten, waarvoor de vraag voldoende was om alle aangeboden partijen op te nemen. Voor de goede middensoorten en best vlas was eveneens belangstelling Het aanbod in deze kwaliteiten blijft klein. De prijzen ondergingen nagenoeg geen verande ring. De produktie van dauwrootvlas was van wef- nlg betekenis, het aanbod werd niet geheel geruimd. Breekvlas wordt vrijwel niet ge produceerd. De produktie van gezwingelde lokken ls ruim. Het aanbod van de betere merken wordt regelmatig verkocht, voor de lagere kwaliteiten zijn moeilijk kopers te vinden. De prijzen zijn nauwelijks te hand haven. GRAANBEURS ROTTERDAM Op de Rotterdamse graanheurs werden de volgende prijzen genoteerd af boerderij: Tarwe doorsneekwalltelt basis 17 pet vocht. levering deze week tot f 35.50: Zomer- gerst volgens monster tot f 23.75: Groe ne erwten tot f 33.—: Schokkers tot f 43.00; Bruine bonen boerenschoon lot f 75.00. WEMELDINGE Toestand schoolgebouw C.V.O. verslechtert Dezer dagen werd in Wemeldinge een ledenvergadering van de vereniging voor christelijk volksonderwijs gehouden. Als bestuursleden werden herkozen de he ren A. Dominicus en L Pieterse. In de vacature J. Bentschap-Knook werd be noemd de heer G. Hollestelle. De voor zitter J. A. de Schipper bracht dank aan de heer Bentschap-Knook die 22 jaar bestuurslid is geweest. Het hoofd der school, de heer C. Philipse deelde mee dat de school thans door 134 leerlingen wordt bezocht. Voorts deelde de voorzitter mee, dat de toestand waarin het schoolgebouw ver keert steeds verslechtert. De inspecteur van het lager onderwijs heeft meege deeld dat het nog wel tien jaar zal du- ilunr" Heden overleed nog nog vrij plotseling, onze lieve zorgzame moeder MARTINA HEKDRIKA DEN BOER- CORNELISSE, op de leeftyd van 53 jaar. Corry en Piet Jo Goes, 23 nov. 1964 Couwervestraat 6 De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 26 november as. op de algemene begraafplaats te Goes. Vertrek om 2.15 uur vanaf Couwervestr. 6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15