Amsterdamse Beurs RYNBENDE'S ynTHTTK Geen devaluatie van het Engelse pond Klanken uit de ether Excelsior wil het dividend passeren K.R.0. wil spoed met reclame in de televisie PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer siB-i-f-4-i+-h+iaa Waar zijn onze schepen DINSDAG 24 NOVEMBER 1964 PROVINCIALE ZE E UW 3 E COURANT DISCONTO VERHOOGD TOT 7 PCT KREDIETBEPERKING EN VERMINDERDE INVESTERING (Door onze economische medewerker) Het Engelse kabinet heeft besloten het disconto van 5 op 7 procent te brengen. De Engelse banken zullen deze verhoging moeten volgen en dat betekent dus, dat het bedrijfs leven in Engeland meer rente moet gaan betalen voor het opnemen van kredieten. Een gevolg zal dan ook zijn, dat de kredietverlening wordt teruggedrongen, waardoor er druk op de inflatore ontwikke ling wordt uitgeoefend. Bovendien zal het Engelse bedrijfsleven door de hogere rente zijn investeringen machines enz., uit het buitenland naar beneden gaat. Dit effect zal echter pas op lange termyn optreden. Belangrijker is, dat de hogere rente ka pitaal uit het buitenland aantrekt, kapi taal dat altijd daar naar toestroomt, waar de hoogste rente is te maken. Deze toestroming betekent automatisch een versterking van 't goud- en deviezenbe- De directie van de N.V. Metaalbuizen- fabriek maatschappij „Excelsior" deelt mede, dat de jaarlijkse vergadering van de aandeelhouders omstreeks 23 decem ber gehouden zal worden. Directie en commissarissen zullen aan de vooraf te houden vergadering van houders van preferente aandelen A voorstellen doen over het wijzigen van de statuten, o.a. het verplaatsen van de statutaire zetel van Schiedam naar Oosterhout en het gelijkstellen van het boekjaar met het kalenderjaar, waarbij het in de bedoe ling ligt om in het vervolg op het jaar verslag binnnen zes maanden een inte- rimbericht te publiceren. Verder zal ver slag uitgebracht worden over het ver loop van de nieuw aangevangen activi teiten, welke gelijk te voorzien was Hoewel het saldo exploitatie-rekening niet veel afwijkt van dat van het vorige boekjaar en er een bescheiden winst is gemaakt, zal het in het belang van de liquiditeit worden voorgesteld over het afgelopen boekjaar geen dividend uit te keren. Zeer binnenkort zullen over de tot stand gekomen samenwerkingen met andere bedrijven mededelingen worden strekt. zit in Engeland en daardoor ook een versterking van het Engelse pond. Als dit proces goed verloopt, komt het vertrouwen in het pond weer terug maar voorwaarde is hiervoor dat c wortel van het kwaad wordt uitgeroeid, dat het grote verschil tussen de Engelse in- en uitvoer kleiner wordt, door het verhogen van de uitvoer. Dit is echter niet van vandaag op morgen te realise ren, juist omdat hier een modernisering van vele Engelse fabrieken aan vooraf moet gaan. Wij moeten nog afwachten voorbeeld wanneer hoge Engelse rente veel buitenlands kapitaal aanzuigt. Maar dit doet toch niets af aan het feit, dat de Engelse discontoverhoging altijd nog beter is dan een devaluatie van het gelse pond. AMEV VERWACHT EEN ONVERANDERD DIVIDEND Naar wij vernemen zal het prospectus ter gelegenheid van de uitgifte van no minaal f 4.000.000 gewone aandelen N.V. Algemeen Maatschappij tot Exploitatie van Verzekeringsmaatschappijen van daag (dinsdag) verschijnen terwijl voorts het volgende wordt medegedeeld ten aanzien van de gang van zaken bij de Amev gedurende het lopende boek jaar: „hoewel de aanzienlijke kosten stijging ook onze bedrijven uiteraard niet is voorbijgegaan, bestaat toch de verwachting, dat door deze bedrijven gezamenlijk zodanige uitkeringen over 1964 zullen kunnen worden verricht, dat onze vennootschap, bijzondere omstan digheden voorbehouden, in staat zal zijn over dat jaar een zelfde dividend uit te keren als over 1963. te weten 18 procent (voor de thans uit te geven nieuwe aan delen zou dit op grond van de emissie- voorwaarden 9 procent betekenen). In verband met de groei van de ven nootschap bestaat hét voornemen de aandeelhoudersvergadering te zijner tijd voor te stellen van dit dividend aan alle aandeelhouders een gedeelte melijk 2% procent desgewenst be schikbaar te stellen in de vorm van ge wone aandelen c.q. van niet royeerbare certificaten van gewone aandelen", a' dus de directie. Nieuwe fusie in de Duitse vliegtuigbouw De firma Krupp heeft meegedeeld dat de Ernst Heinkel Flugzeugbau G.M.B.H. met handhaving van haar naam een dochteronderneming van de Vereinigte Flugtechnjsche Werke wordt. De V.F.W. is ontstaan uit de Weser-Flugzeugbau G.M.B.H. en de Fockewulf G.M.B.H. In de V.F.W. wordt deelgenomen door het Krupp-concern, de United Aircraft Corp. in de Verenigde Staten, de Hanseatische Industriebeteiligungen G.M.B.H. en de familie Heinkel. Het kapitaal van V.F.W. bedraagt ongeveer 22,75 miljoen mark. De groep beschikt over zes bedrijven en heeft 9000 man personeel in dienst. Newyorkse beurs beurs deden de fon nog een krachtige po ging een flink deel van hun verlies weg te werken. De affaire was matig actief. Op zeker ogenblik liep de tape iets bij De elektriciteitsmaatschappij Aniem de transacties ten achter. Om drie uur N.V. zal waarschijnlijk in 1965 toeko- 's middags liep het Dow-Jonesgemiddel men aan de voorgenomen nieuwe de op 889.10 1.62 achter op het vorig aardering van haar aandelenbezit in fl°}- De sP°^n *ar":n 3 °2 *eruS ea de .wee Per.-Uanse e.efc.rici.eU,- pen. De omzet was 4 190.000 shares, ver geleken met 4.460.000 jl. vrijdag. Enkele der grote blauwgerande waarden profi teerden niet van het late herstel. I.B.M. moest ruim een punt verlies nemen. Du Pont gaf ruim 2 punten prijs en Allied behield zijn aanvankelijk verlies. Slotnoteringen: A.K.U. geen notering, Philips Electronics 44% (onveranderd), Royal Dutch Shell 45% (46%), Unile ver 42 (42%). (Van onze radio- en t.v.-medewerker) De K.R.O. vraagt zich af of het niet dringend nodig is dat de volksvertegen woordiging uitspraak doet opdat nu eindelyk komt vast te staan of de door de pacificatiecommissie voorgestelde re clame In de televisie er nu zal komen. De vraag wordt gesteld in een hoofd artikel van de K.R.O.-gids voor de vol gende week. Aniem: herwaardering van Peruviaanse deelnemingen in 196 5 De directie deelde in de jaarvergade ring mede dat de kans bestaat op een wat lagere waardering dan de huidige. Over de vordering op Indonesië wilde het bestuur geen verdere mededelin gen doen. De suggestie van een der aandeelhouders als zou Aniem niet over de goede onderhandelaars be schikken de K.L.M. en Billiton heb ben soortgelijke vorderingen wel kun nen innen werd door de voorzitter van de hand gewezen. Dat er nog geen resultaat is geboekt ligt niet aan ons, aldus het bestuur. De activiteiten in Nederland van Aniem zijn noodgedwongen nog van beperkte omvang. De directie hoopt dat de maatschappij spoedig de mid delen zullen toevloeien om aan deze werkzaamheden een behoorlijke uit breiding te geven, Vredestein opende gebouwencomplex in België In aanwezigheid is in Brussel een gebouwei vele autoriteiten ilex van N.V. Vredestein België é.A., een dochteronderneming van de N.V. rub berfabriek Vredestein te Loosduinen, of ficieel In gebruik genomen. De plechtigheid werd opgeluisterd door de harmonie van Vredestein Loosdui nen en Werd gevolgd door een receptie voor de Belgische relaties. In een toespraak deelde mr. Hooltes Meursing mede dat de uitbreidingsplan nen voor de N.V. Nederlandsch-Ameri- kaansche Autobandenfabriek Vredestein te Enschede, die thans wordt gereali seerd in een nieuwbouw van ca. 15.000 vierkante meter, een zeer aanzienlijke produktieverhoelng van autobanden ten gevolge zullen nebben. Hij verwacht dat eind 1967 het huidige produktiecijfer met circa 33 pet, zal zijn verhoogd. Belangrijk jaar confectie-industrie Voor de Nederlandse confectie-industrie is 1963 in vele opzichten gunstig ver lopen. Haar produktievolume steeg met zes procent en de totale omzet met ne gen procent. De totale geldswaarde van de omzet bedroeg f 1.511 min, waarvan f 175 min. (v. j. f 153 min) werd uitge voerd. Deze stijging heeft zich In het eerste halfjaar 1964 voortgezet, zo bljjl uit het jaarverslag 1963-'64 van de Ni derlandse Economische Vereniging vo< de Confectie-industrie. De totale afzetmogeliji nenlandse markt hebbc gunstig ontwikkeld. Met inbegrip van de importen werd in 1963 voor f 1.593 min. (f 1.416 min.) op de binnenlandse markt afgezet. De invoer van confectie in Ne derland bedroeg f 246 min. (f 181 ntón. Amst. rubb H.V.A. AK.U. Deli M. Hoogov Philips Unilever Kon Olie HAL. K.L.M. K NS M Kon Paketv St. MIJ Ned Kiev Goud. haast en bij voorrang advies uitbrenf over het punt van de reclame. Dat tekent dan toch dat die reclame ook in de zogenaamde tijdelijke periode voor de regering een aanvaardbare gedach te was. Het advies van de pacificatie- commissie is echter gepubliceerd zonder dat de regering er meteen bij vertelde in hoeverre zij zich met het advies kan verenigen. Het moet haast wel, want slechts bij één van de veertig punten (de exploitatie van de reclame door de pers) plaatste zij een kritische aanteke ning. Maar de K.R.O. is niet zeker en vraagt zich af: „Zou het, indien de regering onverhoopt van zins zou zijn het duidelijke advies van de overgrote meerderheid van een zo breed samengestelde commissie naast zich neer te leggen, maar niet beter zijn dat de regering weer terugvalt op de adviezen van dezelfde adviseurs, die de vorige regering ook bij de door het parlement afgewezen nota-Scholten- Veldkamp voor commerciële televisie geadviseerd hebben? Als men dan zo graag tegen meerderheidsopvattingen ingaat, dan maar liever snel afwerken, dachten wij". Bakker beklemd in deegmachine In een bakkerij in Tilburg is gister middag de 36-jarige bakker H. A. Velthoven uit Moergestel tussen deegmachine geraakt en daarbij ge dood. De machine moest worden ge demonteerd om het slachtoffer te kun nen bevrijden. Er wordt door de poli tie en arbeidsinspectie een onderzoek HILVERSUM ingesteld. GEMAKKELIJKER In aansluiting op ons bericht van glgterroor- „aandelenmarkt lager op Engelse dts- contoverhoging" kan worden gezegd, dat de openingskoersen van de internationale waar den gisteren op de officiële beur* bevredi gend waren. Het verlaagde niveau van de morgenuren, als gevolg van de Engelse dis contoverhoging van vtjf tot zeven procent, werd niet verder voortgezet Kon Olie liep xelfs op van f 16070 tot f 161.30- De alot- koers van vrijdag was f 161 10 de hoogste koer* van maandag vOór het bericht over de- Engelse dlscontovc-rhoglng. was f 162.50- Morgens drukten de verkopen voor Lon- nse rekening de koer* voor Kon. Olie. Gis termiddag stapte het publiek op het sterk -langde niveau met kooporders in de markt. Unilever verbeterde van f 146.30 tot f 146.80 (f 147.30). Philips stond als een rota e branding op f 153.80 (f 138 30) A.K.U. goed prijshoudend op 485%. Hoogovens werd een puntje lager op 368 geadviseerd. Al- bij elkaar viel de schade erg mee. aldus Verklaring: gedaan en bieden, I geda de beurs. De handel in alle boeken bleef kalm- Van enige nervositeit was beslis' geen sprake. Walistreet sloot vrijdag vriendelijk. De gun- stige stimulans voor de Amsterdamse beurt1 werd echter teniet gedaan toen het bericht de Engelse disconto verhoging gister morgen bekend werd gemaakt. De scheepvaartsector was eveneen» kalm. Ook hier was de stemming merendeels ge makkelijker. Aandelen K.PM werden twee punten lager verhandeld op 158%. Kon Boot was prijshoudend, terwijl Seheepraart-Unie anderhalf punt Inzakte tot 128% Van de lei dende cultures gaf H.V.A. een koersverlies te zien van anderhalf punt tot 1 ♦614 De staatsfondsen markt lag er gedrukt bij al* ge volg van genoemde discontoverhoging in Engeland. Ook hier bleef de handel zeer ge ring In de lokale afdelingen vielen geen grote koersveranderingen te bespeuren. De orders waren schaars. Aandelen van de aan neming maatschappij Boersma werden hoger geadviseerd op de gunstige gang van zaken. Ook A M.E V lag beter ln de mark'- Voor E.MS werd een advleskoer* op 220 (prak' Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN Londen 10.01%—10.08'New Vort 3 5*iV—3.5»,V Montreal 3 34%- 3 33: PariJ* 73.31—73 36: Brussc 1.S4H—7-24".. Frankfort «'34- 00 30. Stockholm «70%—67 71>: ZOrlch 83 24 —O 29: Milaan S7S0«- 57-55',i: Kopenhagen 3191'j— 51.96%: Oslo 30.18 .—50.23"»: W» nen 13 91 <i—13.92%. Llssabo» 12.48'.V—12J0. tiach onveranderd i opgegeven. De zes pet obligaties Autoftnancter werden voor het eerst verhandeld. De koers was ICO gedaan Industrie Scheepvaart Bank en verzek. Handel enz. Algemeen 9783 338.8 138.2 23-11 377.8 337.7 1383 234.1 1636 403 7 Staatsleningen Ned 4% Ned. '60 4»2 Ned. *47 3'j Ned '48 3% Ned '50 3' Ned *55 3% Ned. '37 3 Gr boek '46 Doll. '47 90% Inv cert 3 W B Len '57 103 9393% 93'il 93 80» 80A 78% 77S 85''. 119.10 119.10 569 565 158.30 158.60 147.20 146.60 161* 161.30 v Ommeren 24 Rott. LI. 13 Schv Unie 12 Industrie enz. Alb. HetJn Am droogd. Berg Jurg. Berk Pat. Blaauwh. Bijenk. Calvé Centr. Sulk. Fokker v Gelder Gist sp. v. d Heem Heineken K.N Papier K Zout Muller Ned Dok. Ned. kab Netam Nijverdal Rott Dr Dok Schelde N B. Schokbet Scholten F 239 375'j 271% 160% bieden: 1 laten; d ex dividend: c Stokvis 195 193 Vergd Blik. 289'; 300 Vergd Mach. 172 170"i Vred est. 212 218 Wilton 196 194 Zwanenb. 9» 990 Interunie 2tr. 208 Robeco 232 232 Valeurop 996 666 AMRO Alg Bank Ned Ned. M. Bank Anaconda Beth St. Cit Serv Curt. Wr. e ex claim Du Pont Gen Electr Gen. Mot. Int. Nick Kennecolt Nat Can Rep. Steel Shell Oil Stud Pock Tide Water VS. Steel PREMIE I. Alkmaar A'darn '51 A'dam '56 I A'dam '56 II A'dam '36 III Breda '54 Dordr. '56 Eindh. '54 Ensch. 'M D. Haag '52 I D. Haag '32 II R'dam '52 I R'dam '32 U R'dam '57 Utrecht '52 Z.-HoII. '57 Z.-Holland '59 vieux speciaal*** N.V. DISTILLEERDERIJ V/H SIMON RYNBENDE A ZONEN - SCHIEDAM BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMAS 2874. Nadat Lynn Seth en Sandra ieder voor zich hadden geconsta teerd, dat au fond de verhoudingen tussen man en vrouw op beide pla neten heel weinig verschilden, ging men tot Ran Seths grote opluch ting eindelijk aan tafel. „Mensen, jullie zult wel uitgehongerd zijn, vermoed ik!" riep de gouverneur uit, terwijl hij een wenk aan zijn bedienden gaf. „Geneert U dus niel en eet zoveel U wilt! Ik ben be nieuwd, hoe onze spijzen U zullen bevallen!" Dat was iets, wat de gasten zich zelf ook al enige malen met bezorgdheid nadden afge vraagd. Doch reeds bij de eerste gang van het diner, dat uit een soort smakelijke soep bestemd, werd die onge rustheid weggenomen. Alleen Charley scheen zich met enkele ingrediënten moeilijk te kun nen verenigen, hetgeen hij op de hem eigen wijze duidelijk demonstreerde, door een vre selijk vies gezicht te trekken. „Hé jo, gedraag je een beetje netjes!" siste Don, die naast hem DINSDAG 24 NOVEMBER - 402 meter 12.04 Volksliederen en -dansen uit ver schillende landen. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor de boeren. 12.45 Actualiteiten, eventueel grammofoonmuziek. 12.55 Religieus nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte grammofoonmuziek en praatje. 14.00 Voor de plattelandsvrouwen 14.10 Lichte- en amusementsmuziek (gr.). 14.50 Lichtbaken, lezing. 15.00 Rielek- senamusementsprogramma (her haling van zaterdag jl.). 16.00 Voor de zieken. 16.30 Gebedsdienst. 17.00 Voor de jeugd. 17.35 Voor de padvinders. 17.50 Regeringsuitzending: Het eiland Bonaire. Spreker: Henk Dennert. 18.00 Licht instrumentaal ensemble. 18.20 Uitzending van het Gereformeerd Po litiek Verbond. Bedreigde midden stand? Tot U spreekt de heer P. Jon geling, lid van de Tweede Kamer. 18.30 Radio Volks-Universiteit: Weihnachten - Christmas - Noël. door Tom Hoog land. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Metropole-orkest en zangsoliste: lichte muziek. 20.00 Vliegtuig op hol, f Advertentie) zat. „Doe niet zo onhoffelijk!" „Ja, nou hoor, ik heb nu eenmaal altijd een hekel aan toma tensoep gehad!" protesteerde het roodhoofd. Hoewel het de gasten een volkomen raadsel was, waaruit de meeste spijzen waren samen gesteld, smaakte het maal hen uitstekend. Er heerste een genoeglijke stemming aan tafel. Na het dessert stond Ath plotseling op en ver kondigde: „Nu heb ik nog een bijzondere ver rassing voor onze vrienden." Met die woorden haalde hij een linnen zakje tevoorschijn en hief het triomfantelijk omhoog! „Het is wel zwaar weer vandaag", zei de vrouw. „Zo erg kan ik het me niet meer herinneren." Ze sloot de openslaande deuren en deed ze op de grendel. Er lag al water op het kleed. „Er staat nog wat cognac in de eetkamer, mevrouw Leonard. Ik ge loof dat mevrouw Taylor wel graag iets zou willen drinken." Ik ging achter in de kamer zitten en hield mijn handen stevig vast om het beven te doen ophouden. Hij leek opgeruimd, meer eigenlijk dan tevo ren, alsof hij de hele narigheid wel amusant vond. „De kans om door de bliksem getroffen te worden is maar heel klein", zei hjj. „Maar ik zal in het vervolg mijn mond toch maar hou den." „De taxi-ch-chauffeur. Hij zal doornat worden." „Niet als hij blijft waar hij Is." ..Ik k-kan echt nog niet gaan - niet voordat het over is." „Dat verwacht ik ook niet van u." „Meneer Ward zal razend zijn. Hij verwachtte de drukproef om vier terug." „Laat hem maar wachten. Hij er niets van krijgen." Er weerklonk opnieuw gerommel van de donder, toen mevrouw Leonard de fles en de glaasjes binnenbracht, maar na die laatste slag maakte het geen indruk meer op me. Hij schonk iets voor me in. „Drink dit maar op. En u ook, mevrouw Leonard." Ik dronk wat en hoestte. Het was zo sterk als spiritus, maar ik werkte hei in één teug naar binnen. Het voel de aan als een vuurtje dal zich een weg naar beneden zocht. Mevrouw Leonard ging de kamer uit om te kij ken of er boven nog iets beschadigd was. Ik liet mijn handen los. „Ik vraag me af", zei ik, „wie de race van half vier gewonnen heeft." „Wie had de leiding toen u het toe stel uitdraaide?" „North Wind. maar Gulley Jimson was de favoriet Na ongeveer tien minuten ging hetlteld. dat bij licht weer aan. maar het was bijna niet meer nodig. De regen was min der geworden. Het water druppelde nog uit de goten en klokte in de re genpijpen. Mevrouw Leonard stak haar hoofd naar binnen en zei, dat er boven niets beschadigd was. Hij belde meneer Ward op om te zeggen wat er gebeurd was. Ik stond op om weg te gaan. Mijn knieën beefden nog alsof lk dronken was, maar dat kon hij niet zien. H(j gaf me de drukproeven en strompelde mee naar de deur. Hij was vriendelijk en rus tig. Je zou hem nauwelijks herkend heb ben. Toen we thee dronken na de rozen- tentoonstelling, had hij iets aarzelends, maakte hij de indruk zich niet zeker van zichzelf te voelen. Nu was het anders, hoewel het er niet naar uitzag dat hij de sporen van zijn neef zou volgen. In de taxi begon ik me een beetje goed koop te voelen; lk schaamde me een beetje, wat tamelijk nieuw voor me was. Eerst dacht ik dat ik ziek ging worden Het duurde even voordat ik tot de con clusie kwam dat de oorzaak waarschijn lijk lag in het gesprek, dat we gevoerd hadden over het verlies van onze respec tievelijke echtgenoten. HOOFDSTUK 5 Gezien het feit dat Susan Clabon haar vakantie nam van de tiende tot de zes entwintigste september, leek mij de bes te datum van mijn plannen donderdag- de tweeëntwintigste. Het personeel werd uitbetaald op vrij dagmorgen vanaf elf uur. Het klaarma ken van de loonzakjes was een heel werk. Bij het berekenen van het loon van een arbeider een drukker bijvoor beeld moest er van alles bijgeteld en afgetrokken worden. Je ging uit van het ik ooit had gehad, basisloon laten we zeggen t 3 per week. daarbij werd het overwerk "pge- er nog een prestatiebeloning, wat een soort steekpenning in de vorm van een bonus was om iedereen zoet te houden. Deze kon 3 bedragen. In sommige ge vallen was er nog iets extra's overeen gekomen als het werk erg moeilijk was -eweest. Wanneer alles opgeteld was, Even puzzelen NEDERLANDSE UITZENDINGEN ,1 14.05-15.15 Schooltelevisie. 18 45 Engel hoorspel. 21.25 Kerkorgelconcert: oude les jq.oO Zandmannetje. 19.05 Tijd en moderne muziek. 21.55 Instrumen-voor u; quiz 19 30 Fiintstones. te- taal ensemble: moderne operamuziekkenfllm 19 55 Hier sprw..k, mcn Ne. (gr.). 22.0a Hier is Rajghat: klankbeeld derlands. 19 59 Weerbericht. 20.00 over India.^22.25^Boekbespjek:ng. 22.30 Nieuws. 20-25 Penelope: gevarieerd Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Liedjes. 23.15 Lichte grammofoonmuziek. 23.55- 24.00 Nieuws HILVERSUM II - 298 meter 12.20 Regeringsuitzending: Uitzending voor de landbouw. 12.30 Mededelingen land- en tuinbouw. 12.33 Orgel en viool. 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen, eventueel actueel of grammo foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13,30 Dansorkest en zangsolisten. 14.00 Voor de vrouw. 14.40 Schoolradio. 15.00 Lich- Le grammofoonmuziek. 15.30 Melange: actueel allerlei. 16.00 Nieuws. 16.02 Stereofonische uitzending: Fluit, piano en clavecimbel: moderne muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York calling, praatje. 17.35 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Licht ensemble met zangsoliste. Paris vous parle. 19.00 Voor de kinde ren. 19.05 Óperafragmenten (gr.). 20.00 Nieuws. 20.05 Radar, radioperiodiek. 20.45 Licht ensemble. 21.10 Van, voor en door amateurs. 21.30 Weet ik veel, een wedstrijd in kennis. 21.45 Sitar. een radiotijdschrift voor gitaristen. 21.55 Pianorecital: klassieke en mo derne muziek. 22.30 Nieuws en mede delingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Ge sproken brief. 23.05 Modern toneel: theaterkroniek. 23.40 Licht instrumen taal trio. 23.55-24.00 Nieuws. programma 20.50 Panorama. 21.30 Kleinkunstprogramma. 22.05 Gastpro- gramir.a: De katholieke gedachte in aktie. 22.35 Nieuws. FRANSE UITZENDINGEN 14.15 en 15.05 Schooltelevisie. 18.30 Be richten. 18.33 Nederlandse les. 19.00 Uitzending van filosofie- en lekenmo- raal. 19.30 De evolutie van de vrouw. 19.45 Le temps des copains, TV-feuille- ton. 20.00 Journaal. 20.30 Maillan 33-33; gevarieerd programma. 21.35 Cine-Club de minuit: A tout prendre, film. 22.50 Journaal. TELEVISIEPROGRAMMAS NEDERLAND I NOT/NTS: 11.05-11.30 Schooltelevisie. NTS: 19.00 Wc-ekjournaal voor gehoor gestoorden. 19.30 Engelse les. 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter hel nieuws. 20.45 Tel uit je winst, quiz- programma. 21.15 Literair gesprek. 21.45 Lurelei Cabaret 22.25 Actueel Humanisme. NTS' 22.35-22.40 Journaal. WOENSDAG 25 NOVEMBER HILVERSUM I - 402 meter NCRV: 7.00 Nieuws en herhaling SOS- ccl berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Klas- sieke grammofoonmuziek. 7.45 Radio krant. 8.00 Nieuws 3 15 Gewijde mu ziek (opn. en gr 830 Lichte grammo foonmuziek. 8.50 Hongaarse volksliede ren (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Voor de huisvrouwl 10.10 Klassieke grammofoonmuziek. 10.30 Morgendienst 11.00 Gewijde mu ziek (gr.). 11.30 Lichte orkestmuziek en zangsoliste. 11.50 Cabaret. 12.00 Lichte grammofoonmuziek. HILVERSUM II - 298 meter VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. 3.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Ochtendgym nastiek voor de vrouw. 9.00 Kookpraat- je. 9.05 Klassieke grammofoonmuziek. VPRO: 9 40 Schoolradio. VARA: 10.00 Romantische grammofoonmuziek- 10.25 Reportage congres Algemene Neder landse Agrarische Bedrijfsbond. 10.35 Lichte grammofoonmuz. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Hobokwar tet: moderne muziek. 12.00 Stereofo nische uitzending. Ritmisch strijkor kest. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. NCRV: 20.01 Muzikaal programma. 20.20 Sta tion Petticoat. TV-film. 20.45 Wat zegt zo'n naam U nog?, wetenschappelijke documentaire. NTS: 21.05 Liselott. mu- f* zikale fantasie uit Scandinavië. NCRV: on** 21.55 Attentie. CVK/IKOR: 22.10-22.35 Opspraak: Kern-wapenrapport, ge sprek. Jacques Audl- bertl heeft de Franse grote nationale prijs der letteren, die voor de veertiende maal werd toegewezen, gekregen voor zijn werk als geheel. Vorig Jaar was deze prijs voor Jacques Maritain. als Iemand te laat of afwezig was geweest dan de sociale verzekeringen, die natuurlijk meestal wel hetzelfde bedrag vormden als de keer daarvoor. Daarna de ziekteverze kering en ten slotte was er nog een post „Vrijwillige Bijdragen" die niet gespeci ficeerd geboekt werd, maar bestond uit kleine bijdragen voor het jaarlijks diner, het dagje uit 's zomers, enzovoorts. VERTICAAL 1 lidwoord: 2 spil; 3 stuiver; i berg- Suzan Clabon en ik werkten samen .De j ruimte: 5 vogelprodukt; 6 kronen; 7 een bediende de machine en de andereerbiedwaardig: 8 steltloper: 9 met ont deed het geld in het loonzakje, samen, zag; jq spie- 12 dringend verzoek; 14 met een strookje papier, waarop ver-1 sluitmiddel; 15 eraansoort; 18 onder- meld stond toe de berekening had plaats scheiding; 20 hoort bij griffel: 23 af- HORIZONTAAL 1 sjaal; 4 gat in waterleiding; 7 gar derobe: 10 pers. voornaamwoord: 11 deel van getij; 13 voorzetsel; 14 cirkel; 16 zangnoot;17 kleur; 19 rivier in Duits land; 21 proper- 22 groente; 23 losse naad; 25 tooi; 27 r ieienrviSHRDarw naad; 25 tooi; 27 rivier in Rusland: 28 biet; 29 zangnoot; 30 overdreven; 31 pers. voornaamwoord; 32 futloze aerel: 39 schaapje; 40 vod. TOGAL TEGEN REUMATIEK - SNELLE STILLER VAN PIJN Zorg dat U Togal in huis heeft. Veilige stiller van grote en kleine pijnen. Reumatiek. Ischias. Spit. Griep. Hoofdpijn. Verkoudheid. Alles verdwijnt snel. Door Togal. Maagveilig. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. gevonden. Ik deed gewoonlijk het laatste en Suzan controleerde dan het geld al vorens de enveloppen gesloten werden. Daarna werden ze in een platte oak ach ter het nummer van de desbetreffende drukker of binder geplaatst. De zakjes waren meestal klaar voor we donder dags naar huis gingen; ze werden dan tot de volgende dag in de kluis opgebor gen. Soms moesten we echter op vrijdag morgen het werk afmaken. Het kwam goed uit dat Susan in augus tus weg was wegens een keelontsteking: ik zei meneer Ward dat ik het alleen wel klaar kon spelen, wat me ook lukte. Wat alles zou kunnen bederven was toch wel het kragen van „assistentie" wanneer zij op vakantie zou gaan, en ik meende dat ik zoiets wel met enig geluk kon voor komen. In sommige opzichten was ik blij dat de tijd aangebroken was. hoewel het de bes- meest interessante baan was, die standbepaling; 24 afgezant: 26 kleding stuk: 33 reeds: 34 familielid: 35 milime- ter: 38 laatstleden; 37 aanhef studenten lied: 38 numero. D- iplossing van de vorige puzzel is: 4 per week was. Dan was1 MAEA 21 van Tobroek .-.aar Benghazi VLHENA 21 le Antwerpen AMERSKERK 21 te Genua BIL3TON 22 van New Orleans naar Houston BOVENKERK 21 van Mombasa naar Aden GRAVELAND 23 te Paranagua GREBBEDIJK 22 van Rotterdam naar Bremen HATHOR 21 van Hambur naar Bremen HOLENDRECHT 20 van Daiden naar Singapore ISIS 21 te Roseau IVOORKUST 22 le Libreville JOHANNES FRANS 22 te San Nicolas KLOOSTERDUK pa* 21 Miami naar Vera Cruz KOPIONELLA 30 te Soerabaja KORENIA 21 van Pulo Bukom naar Balik Papan UBERIAKUST 23 te Rotterdam MAINLOYD 23 te Duinkerken PARTHENON 20 van New York naar Curacao RANDFONTEIN 2! van Southampton n. Teneriffe SEPIA 22 van Rotterdam naar Mena al Ahmadi S KROOS KERK 21 van Barcelona n. Duinkerken SIM O NS KERK 22 te Dar es Salaam SPA A RNEKERX 21 Hamburg STRAAT I Vitona THERON 21 te Carapano TJIBANTJET 20 te Port Swettenham UTRECHT 21 te Beyroeth VASUM 21 van Bombay naar Mena al Ahmadi WONOGIRI 21 te Safi WONOSARI 22 te Port Elizabeth HOOG EN LAAG WATER 5.51 1.91 6.16 2.05 7.07 1.37 6 50 2 20 7.38 1.59 18.22 1.95 18.52 2.10 19.43 1.53 19 26 2 26 20.10 1.75 12.24 1.97 0.09 1.94 0.33 1.22 0 44 2.07 1.01 1.47 12.50 2.14 13.06 1.54 13 23 2.26 13.24 1.80

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13