ATLETIEKBOND GAAT IN „DE MASSA" TALENTEN ZOEKEN SAMSON De koning van de shag Geen dure coaches Grote verrassingen in de handbalcompetitie Te veel afgelastingen funest o en Animo voor Tog< Verrassende uitslagen in Zeeuwse eerste klas Bij frontale botsing 4 mensen omgekomen Zinloze interlands moeten verdwijnen Toevalstreffers NIEMEYER HALFZWARE SHAG Systematisch st>el bleek bet sterkst Hoe? SWIFT WON, REST VERLOOR Engelse zakenlieden zagen sinterklaas over het hoofd Stormvogels l boekte zege MAANDAG 23 NOVEMBER 1964 PROV INC I ALE ZEEUWSE COURANT Mederland is met twee gouden, vier zilveren en vier bronzen medailles de Olympus afgedaald. In vergelijking met Rome 1960, waar ons slechts éénmaal zilver en éénmaal brons ten deel viel, was dit een enorme oogst. Dat de Nederlandse Olympische af vaardiging op een enkele uit zondering na toch niet met gejuich is binnengehaald, is ech ter wel verklaarbaar. Juist in de twee takken van sport, zwem men en atletiek, die de Olym pische spelen „dragen" hebben onze landgenoten immers in het algemeen nauwelijks meer dan figurantenrollen vervuld. de Atheletiek Unie omdat juist van de zwemmers en zwemsters na Leip zig veel werd verwacht, veel meer althans dan van de atleten, die bij het kiezen van hun afvaardiging bij zonder voorzichtig te werk waren gegaan. Hun achtmansequipe vloog naar Tokio met bijzonder weinig kan sen op medailles, maar de mogelijk heden op uitschieters naar de ver keerde kant waren voor de K.N.A.U. ook des te kleiner. Men zou het een veilig beleid kunnen noemen van een bond, waarvan de leiders er zich, al dan niet terecht, reeds lang bij heb ben neergelegd, dat de huidige maat staven voor Olympisch goud buiten bereik van Nederlandse atleten lig- gen. De praktijk heeft dat vier jaar geleden te Rome en de vorige maand te Tokio maar al te duidelijk aan getoond. Op zich zelf behoeft dat nog helemaal geen reden tot paniek te zijn. Van de 87(1) landen, die te Tokio aan atletiek deelnamen, voeren er na melijk niet minder dan 64 met Ne derland in hetzelfde schuitje. Ook van die landen bleven de atleten en atletes met lege handen, enkel en alleen omdat er na de prestigeslag tussen Amerika en de staatsamateurs van achter het ijzeren gordijn nau welijks nog iets te verdelen over bleef. medaille in de toekomst maar afhankelijk is van „toevalstref fers", die allerminst representatief zijn voor een bepaalde tak van sport. Voorbeelden daarvan zijn er.te over: Sjoukje Dijkstra's welhaast verge ten gouden medaille van Inns bruck kwam tot stand toen Neder land nauwelijks een hajf dozijn kunst- rijdsters telde, Fanny Blankers-Koen verdiende vier gouden plakken toen de Nederlandse atletiek even sterk of, zo ge wilt, even zwak was als mo menteel en de bejubelde overwinning van de langzamerhand tot nationaal bezit verklaarde Anton Geesink is eigenlijk al evenzeer afhankelijk van het toevallige bezit van een toren hoog boven andere sportgenoten uit stekende zeldzaamheid! Helaas telt onze vaderlandse atletiek momenteel geen enkel dergelijk na tuurtalent. Zolang dat niet het geval is, zal men in de K.N.A.U. en geldt dat eigenlijk niet voor de meeste sportbonden? met de verwachtin gen niet verder mogen gaan dan het bereiken van finaleplaatsen, zoals dit keer door de 400-meterloopster Tilly van der Zwaard en 800 nieter favo riete Gerda Kraan werden bevochten. Niettemin zal de kritiek blijven, zo lang de Nederlandse atleten geen voet op het erepodium zetten, zich niet weten op te werken tot het naar verhouding tot het steeds groeiende aantal deelnemers steeds kleiner wor dende groepje medaillewinnaars. Dat heeft ongetwijfeld veel voordelen, want het kan de Nederlandse atle- Fanny Blankers-Koen toen zij nog op het hoogtepunt van haar atle- tielccarrière stond. sporten om te weten, dat onze cracks nauwelijks méér tyd, méér energie en méér enthousiasme kunnen opbren gen dan vóór Tokio het geval was. Men weet ook, dat de in Nederland nu toch ook toegepaste „trainings kampen" ook wel eens een averecht se uitwerking kunnen hebben. Evenmin is er nog iemand die ge looft, dat het juist de dure, veelal bijna onbetaalbare buitenlandse coa ches zijn, die uitkomst in de medaille- malaise kunnen brengen. In de zwem- bond is kritiek op het Australische trainingsechtpaar Carlile, die reeds geruime tijd geleden te beluisteren viel, na Tokio eer toe- dan afgeno men. By de K.N.A.U. denkt men er niet aan een opvolger te zoeken voor de vroegtüdig naar zyn Heimat te ruggekeerde bondscoach Lothar Poe delt. Niettemin houdt men er in de K.N. A U. toch rekening mee. dat er veel werk moet worden verzet wil men zich over vier jaar in Mexico ook nog mot een andere bedoeling dan vlagvertoon laten zien. Men weet im mers, dat van de Tokio-ploeg met zekerheid kan worden gezegd, dat ze op de Haagse sprinter Frans Luit jes na in de komende vier jaren geheel moet worden vervangen. Talent is er by de jeugd echter vol op! Buitenlandse gasttrainers hebben zich er tegenover ons in het verleden meermalen verwonderd over uitgela ten, dat zij onder de jongeren zoveel opvallende krachten aan het werk zagen. Meer dan eens hebben zij de wens geuit zo'n jongen of zo'n meisje te mogen coachen. Dat weten de Nederlandse atletiek- leiders óók! Zoals zy nu ook weten, dat <-r de laatste jaren te veel aan dacht op de top en te weinig op de massa gericht is geweest. Het ls daarom extra verheugend uit de mond van K.N.A.U.-voorzittcr Frans Jutte te vernemen, dat er wordt ge werkt aan een geheel nieuw trai ningsplan. waarin aan de veelbelo vende jeugd ruime aandacht zal wor den besteed. De gelden daarvoor hoopt men te ver krijgen door onder meer een aantal volkomen zinloze en dure interlands zinloos, omdat de forse nederlaag steeds bij voorbaat vaststond to gen de Oosteuropese staatsamateurs van de agenda af te voeren. Men zal daarbh verder moeten roeien met de riemen die men heeft, niet met peperdure buitenlandse krachten, maar met eigen trainers, waarvan nu reeds een aantal in de K.N .AU. een halve dagtaak vindt. Daarnaast zal men in de toekomst ook gebruik gaan maken van de diensten van specia listen, meest vakleerkrachten, aan wie bepaalde onderdelen worden op gedragen. Het is de vraag of deze leiders in de toekomst op „toevals treffers" zullen stuiten. Dat zij ech ter de basis kunnen leggen voor de broodnodige verbetering van het va derlandse atletiekpeil en voor de ver groting van de dit keer toch wel erg schamele Olympische afvaardiging lijkt wel een vaststaande zaak. De pittige shag die prettig rolt. Verpakt in plastic pouch dus vers tot de laatste draad. BENAUWDE ZEGE VAN TONIDO Brachten de uitslagen geen grote ver rassingen, het spel daarentegen in de districtsklas handbal wel. Wat bij voorbeeld Tonido en Fortuna bij de heren presteerden, was aanmerkelijk beter dan het vorige jaar. De dames van Walcheren speelden echter min der overtuigend dan het vorige sei zoen. SIOS was echter niet de tegen partij, die Walcheren het lastig kon maken. Fortuna nit Bergen op Zoom was met grote aanhang naar de Mid delburgse sporthal getrokken om daar het Goese Tonido te ontmoeten. Het bleek al vrij spoedig dat beide teams zich goed voorbereid hadden op deze wedstrijd. Tonido speelde met een 60 verdediging en een 3—3 aan val en Fortuna met een 51 verdedi ging en een aanval die geheel sy steemloos was. De Bergenaren zoch ten hun heil in snelle aanvallen, waar bij zij de schotvaardigheid die zij zeker ook bezaten, inzetten. Hier- Hoe dat moet gebeuren is echter een vraag, waarop niet alleen de criticus, maar ook de K.N.A.U. het antwoord schuldig blyft. Men behoeft Immers helemaal geen insider te zyn In de individuele takken van de Olvmoische Frans Luitjes, de enige van de at leten onder onze Tokiogangers, die ook kans maakt op uitzending naar Mexico over vier jaar LANDELIJK KORFBAL In de landelijke korfbalcompetitie gaat het regelmatig afgelasten van wedstrij den enkele Zeeuwse ploegen zeker parten spelen. Animo, dat zyn duel in de Se klas A tegen DKV weer afgelast zag, speelde na byna drie maanden competi tie nog maar vier wedstrijden, terwijl Togo de gevolgen van een langdurige onderbreking tegen Fortuna Delft on dervond. De Goesenaren verloren met 82. Swift had in de le klas weinig moeite met OSCR (83), Tjoba moest de winst bij oud le klasser Danaïden achterlaten (78) en Swift H kon het by Vicus Oriëntens* III in tegenstelling tot de eerste wedstrijd niet klaren. Met 74 verloren de reserves uit Middel burg. Swift-O.S.C.R. Een verdiende Middelburgse zege. Swift speelde vooral na rust verrassender en soepeler dan OSCR, dat zijn veelal krampachtig uitgevoerde aanvallen met slecht gerichte afstandsschoten probeer de af te sluiten. Bert de Vries gaf zijn ploeg al spoedig een flinke ruggesteun door in de Se min. na goed aangeven van Machlien Neve, en in de 12e min. op precies dezelfde wijze na goed aangeven van Anneke v. d. Weel, te scoren. Een 2—0 voorsprong, verdiend tot stand ge komen na snel en verrassend aanvals- spel. De 2e aanval „draaide" wat krampachtig: het duurde te lang voor dat het kwartet het „zag". Slechts in de 21e min. gebeurde dat wel en toen had Harmcn de Ru meteen succes: 3 0. Hoewel er 11 doelpunten vielen is de lc verdediging niet meer aan scoren toe gekomen. Niettemin maakte ze na rust een sterkere indruk als voor de thee. Daardoor bleef het Middelburgse team overwegend in de aanval en profiteer de daarvan uitstekend met vaak aan trekkelijke combinaties. In de 4e min. liep OSCR via een strafworp in tot 31. maar Swifts antwoord kwam on middellijk. Lien Meliefstc scoorde han dig van onder de paal (41) en Jan Mclicfste rondde één van een serie aar dige combinaties doeltreffend: 51. In do 15e min. scoorde Daan van Noppen met een afstandsschot 61 en In de 20e min. schoot Bert de Vries, nadat hij eerst een strafworp had gemist, num mer 7 door de vijandeiyke mand. Eindelijk had OSCR succes met twee afstandsschoten: in de 34o en 39e min., waardoor het 73 werd. maar 2 min. voor tijd behaalde Jan Meliefste de eindstand op 83. eveneens met een af standsschot. Danaiden-T ioba De gedegradeerde eerste-klassers toon den deze middag dat ze vooral in het aanval«spel de betere ploeg zijn, het geen bjj de gr oen-witten momenteel de zwakste zijde Is. Tenslotte beslist niet het veldspel, doch de doelpunten geven de doorslag. Het was echter een mooie wedstrijd met goed spel, waarbij de Zeeuwen in verdediging en middenvak niet voor hun gastheren onderdeden. Doch hun aanvalsspel bleek effectiever en dit bracht de ex-eersteklassers dan ook voor de rust op 40, vóórdat Ella Steenhard vlak voor de thee met een mooie doorloopbal tegen kon scoren (4—1). Na de hei-vatting misten de groen-wlt- ten 2 strafworpen waarna de Sleutel stadbewoners de stand op 51 brach ten. Uit een goede doorloopbal van Han- nie van der Sehraaf werd het nog 52. doch met een ver schot Kwam Danaïden weer terug (62). Een handig balle tje van Chris Boogaard leverde nog een derde doelpunt op (6—3), doch met een afstandsschot werd de eindstand 73, waarmee de thuisclub een iets geflat teerde, doch wel verdiende zege behaal de. Fortuna-T ogo Dat een langdurige onderbreking fu neste gevolgen kan hebben, ondervond het Goese TOGO in Delft tegen het steeds in het veld geweest zijnde For tuna. De Zeeuwen speelden hun zesde wedstryd na een vlot begin ln de com petitie, de Delftenaren hun tiende. Al bezitten beide ploegen na deze wed strijd 10 punten, het vertoonde spel liet een beeld zien in tegenovergestelde zin, daar de lager geklasseerde thuisclub zich veel beter aanpaste aan de gladde bal en het moeilijk te bespelen veld. Reeds 5 min. na het beginsignaal was het 10 voor de thuisclub, doch in de 14e minuut deponeerde Ella Deur- loo uit een goed vrijgespeelde bal de gelijkmaker door de korf. In de 25e mi nuut namen de Delftenaren wederom de leiding om deze niet meer af te staan (21), terwijl het direct na de uit worp zelfs 31 werd. Togo miste nu een strafworp, doch wel kwamen ze in de 38e minuut door Theo Gorsse nog aan een tweede doelpunt (32), met welke stand de rust aanbrak. Alles was dus nog mogelijk, doch het pakte voor de rood-witten anders uit. In de 6e minuut werd het 42, na een kwartier 52 en toen was het gedaan met Togo. Via een strafworp in de 21e minuut en doelpunten in de 28e en 37e minuut voerden de Fortunezen de stand op tot 82, waarmee ze Togo wel een harde les geven. Vicus Ill-Swift II Na in de eerste wedstryd Vicus Oriën- tus III met 82 te hebben verslagen, hoefde Swift U de zaken niet zo erg somber in te zien. Maar de Zuidhol landers kwamen met een totaal gewij zigde ploeg binnen de lynen; alle dames, in Middelburg vér onder de maat, waren vervangen en dat maakte van de „drie lingen" gevaarlijke tegenstanders, een aantrekkelyke wedstryd won Vicus IH verdiend niet 74. Swlft startte met een goed door het middenvak gesteund offensief, waaruit Johan Sanderse zijn team de leiding 0—1. Vicus III maakte gelijk en toen het na de vakwisseling niet zo goed vlotte in de Swift-aanval, kreeg de Zuidhollandse ploeg gelegenheid tot 31 uit te lopen. De derde Zeeuwse aanval had zeker kansen om er wat aan te doen, maar het pechduiveltje kwam ge regeld om de hoek kijken wanneer het op schieten aankwam. Nog vóór rust liep Vicus m uit tot 41. Eerst nadat de stand 5—1 geworden was, zette Swift n een fel offensief in, waaruit de goed spelende Johan Sander se met een doorloper en een schot van achter de korf de achterstand tot 53 verkleinde. De oranje-zwarten kwamen nog verder: hoewel Gerard v. d. Berge er een uitwerkfout van de tegenstander voor nodig had, bracht hij zijn ploeg toch tot i. In de slotfase had Swift n de pech, dat de Vïcus-aanval voor treffelijk „draaide" en met twee gave treffers de toch nog in gevaar gekomen zege veilig stelde: 74. Een Labourparlementslid, Robert Max well, is in Londen tot 25 pond (ruim 250 gulden) boete veroordeeld, omdat hij zich schoor terwijl hij zich met een snelheid van 90 kilometer per uur voortspoedde in zijn Rolls Royce. I zoals men dit van Walcheren gewoon was. Het was maar gelukkig voor' Walcheren dat SIOS bijzonder zwak speelde, met uitzondering van de doel- verdedigstcr, maar zij alleen kon SIOS ook niet redden. Bij jde rust had Walcheren een 50 voorsprong genomen, die zij nadien I nog kon opvoeren tot fl1. Iln de afdeling Zeeland moesten de. I dames van Marathon aantreden te gen EMM. Het werd een verdiende 04 overwinning voor Marathon. Door Individueel beter spel van Zee land Sport werd een 83 o%-erwinning behaald op Neptunus. In de dames 2e klas behaalde Fortuna een 69 over winning op EMM 2. In de heren 2e klas A moest Marathon, door werd het een aantrekkelijke wed strijd, waarbij de spanning ten top steeg door de geringe scoringsver- IICiCU r^iaa n schillen In het begin was Tonido de 2 de meerdere erkennen in SIOS met beste ploeg en nam dan ook een ver- 9_12. De reserves van EMM waren diende 20 voorsprong. Toen echter bleek, dat de doelverdediger van To nido ook wel te passeren was, had Fortuna al vrij spoedig de achter stand ingelopen en namen zij bij de rust zelfs 'n 4-6 voorsprong. Na de rust bleek echter Tonido de technisch be tere ploeg en de ploeg hield zich aan het aanvalssysteem, maar Fortuna was nog lang niet een geslagen ploeg, toen zij tegen een achterstand van twee doelpunten aankeek. Fel trok zij van leer en er ontstond in die pe riode een waar bombardement op de Tonidoveste. maar nu bleek dat door een goed ingestudeerd verdedigings systeem, alle schoten op het doel ge blokkeerd werden en mede door goed verdedigen van de doelverde diger van Tonido kon Fortuna maar zeer langzaam inlopen. Toch slaagde de ploeg er in een voorsprong van 1011 te nemen. Was verwacht, dat Tonido nu alles op de aanval zou zet ten, dan had men mis gerekend. To nido bleef systematisch de aanvallen doorzetten en toen moest Fortuna ca pituleren. Het werd 1112 voor Toni do in een zeer goed gespeelde wed strijd. De strijd was bijzonder spor tief hetgeen mede werd veroorzaakt door de zeer goed leidende scheids rechter Wijgman. niet opgewassen tegen Fortuna 2 en verloren met 713. In de 2e klas B behaalde Neptunus uit Yerseke een aardige overwinning met 1218 op EMM 3. Fortuna 3 kon niet tegen Walcheren 2 op en verloor met 18—9. De dames Walcheren moesten Nederlander bij vliegramp in Zweden gedood Een van de 31 slachtoffers van het vlieg tuigongeluk dat vrijdagavond bij An- gelholm in Zuid-Zweden plaatsvond, i» de Nederlander mr. Dirk J. Bakker, die sinds 1957 in Zweden werkt. Hij maakte deel uit van de Zweedse raad voor personeelsadministratie in Stock holm. Hij was onderweg naar Halmstad, waar hij een lezing zou geven over ver keer en transport op een opleidingsschool voor infanterie-officleren. Voor hij naar Zweden ging werkte de heer Bakker als adviseur by het Europese produktivitelts- bureau in Parijs. De heer Bakker laat een gezin met vier kleine kinderen na. dat in Australië woont, aldus functionarissen van de Onbekendheid niet de Ncderland- ne folklore, heeft de Engel»*- za kenlieden, die hebben deelgeno men aan de van 17 tot 19 nov. In het Am*terdam*e RAI-ge- houu gehouden handelatentoon- fttellfng (British Sample* Fair) parten ge«iM-eld. Hadden zij gewe ten. dat de Nederlander* en de Nederlandse winkeliers het In de weken voor «interklaas zo gewel dig druk hebben met kopen en verkopen, dan hadden zij zich wel goed bedacht alvorens hun goede ren juist in deze tyd ten toon te stellen. Kr zjjn slechts 1500 tot 2000 kijker* kom<-n opdagen, niet meer dan ongeveer een kv\art van de belangstelling, die de organisa toren van de tentoonstelling had den verwacht. Het leek wel. of wy melaatsen waren, zei één van de exposanten, een sehoenfahrikant. De zakenlieden, die er niets van hadden begrepen, hebben zich bh hun terugkeer ln het vaderland bitter beklaagd over de geringe belangstelling en tegenover de pers neeft men de veronderstel ling uitgesproken, dat Nederland hun produkten boycotte als ver geldingsmaatregel tegen de hef fing van 15 die Engeland on langs op geïmporteerde goederen heeft gelegd. Dit is ten stelligste ontkend door de voorzitter van de winkeliersvereniging Kalverstraat -Helligeweg, de heer C. Siegers. De winkeliers kunnen ln deze drukke tijd eenvoudig niet uit hun zaak weg, zo deelde hy mee. Ver der verklaarde hij, dat de meeste Bovendien had hij de indruk, dat de grote Britse bedrijven niet op de handelsbeurs vertegenwoordigd waren. Deze „monterbeurs" werd gehou den ter voorbereiding van de „Britse handelsweek", ale het vol gend Jaar, van 15 tot 23 mei. in Amsterdam zal worden gehouden. Een woordvoerder van het Britse ministerie van economische zaken heeft inmiddels reeds meegedeeld, dat deze handelsweek zal door gaan.' met twee reserves aantreden en dit luehtvaartmaatschappy. De overige pas kon weieens de oorzaak zijn, dat de Isagiers in hert verongelukte vliegtuig wa- combinaties niet zo vlot verliepen, ren voor zover bekend allen Zweden. ZEEUWSE KORFBALCOMPETITIE De eerste klas der ZKB blijkt dit jaar wel een bijzonder sensationeel verloop te hebben. Ondo 1 werd in 's-Heer-Hen- drikskinderen door Tjoba 2 resoluut te ruggewezen. De groen-witten schoten niet scherp, hetgeen Ondo 1 op een 12 4-nederiaag kwam te staan. Hierdoor werd Animo 2 lijstaanvoerder, dank zy Ons Genoegen" uit Kapelle is sa terdag in de Concert- en Gehoor zaal te Middelburg winnaar gewor den van de icisselbeker tijdens het vijfde zaalconcours van de bond van harmonie- en fanfareverenigin gen in Zeeland, mede doordat de ernstigste concurrent ,J3xcelsior" uit Kloetinge in het keuzewerk te hoog had gegrepen. De foto toont een van de muzikanten van het mu ziekkorps „Wilhelmina" uit Colijns- plaat, die de tuba bespeelt. (Foto P.Z.C.) In de 2A-klas boekte Stormvogels 1 de eerste winst, de Westkapellenaars bon den het bezoekende Zuidwesters 2 aan de zegekar, waardoor deze meteen naar de laatste plaats verwezen werd. In 2B ging de enige vastgestelde wed strijd Elto 2Luctor 2 wegens terrein afkeuring niet door. In 3A boekte KVL de verwachte zege op BKC 2, al was dit nu niet zo over tuigend, gezien de 34-uitslag. De pun ten zijn binnen en de ploeg uit Lamme- renburg nestelde zich. dank zij één meer gespeelde wedstrijd, naast Ondo 2. In 3B kwam Blauw Wit 2 voor het eerst binnen de lijnen, doch beleefde hier te gen Animo 4 niet veel plezier van: 123 in Souburg. Bij de junioren boekten Swift. Blauw Wit en Togo weer de volle puntenwinst, waardoor de strijd wel zal blijven gaan tussen Swift en Blauw Wit, met als outsider Togo. een krappe en benauwde 43-zege op Elto 1, dat na een goede start wat is teruggezakt. Luctor 1, vorig jaar kampioen, is danig van slag. Nu liet de ploeg de zege tegen Vedo 1 glippen, nadat Luctor 10 min. voor tijd nog een 42-voorsprong had. Het werd ten slotte in Terneuzen nog 45 voor de bezoekers, waardoor deze zich althans voorlopig veilig stelden. De wedstrijd voor de onderste plaats lever de ook al een verrassing op: het thuis- spelende Volharding boekte de eerste zege en nam tegen Togo 2 zelfs geen halve maatregelen: het werd en 85- zege voor de gestreepteri, waardoor de strijd er niet minder aantrekkelijk op geworden is, getuige de volgende stand": -22 KERKERAAD VAN ELBURGS HERVORMDE KERK TER VERANTWOORDING GEROEPEN De kerkeraad van de Nederlands her vormde gemeente te Elburg, die vorige week zondag zyn dominee voor het front van diens gemeente schuld aan overspel had laten belijden, is hiervoor door het provinciaal kerkbestuur ter verantwoor ding geroepen. Het moderamen van de provinciale kerk vergadering in Gelderland heeft in een onderhoud met de kerkeraad erop gewe zen. dat de raad zijn klacht tegen de predikant had moeten doorzenden aan de provinciale commissie voor het opzicht. De kerkeraad heeft zich bereid verklaard deze procedure te volgen en inmiddels de voorgeschreven weg bewandeld. De volgende week zal de scriba van de ker keraad door de commissie worden ge hoord. Het provinciaal kerkbestuur heeft er tevens bij het moderamen van de klassikale vergadering van Harderwijk. waaronder de gemeente Elburg ressor teert. op aangedrongen aan deze zaak aandacht te geven, wat het volgen van |de kerkeiyke weg betreft. Hoewel het in de bedoeling van de ker keraad van de Ned. hervormde kerk lag. ds. B. G. A. van der Wiel gisteren niet in de morgendienst te laten voorgaan, heeft het comité van opzicht van het modera men der Ned. Hervormde Kerk er an ders over beslist. Aan ds. Van der Wiel werd te kennen gegeven dat hy toch de ochtenddienst diende te leiden. De kerk was gistermorgen behoorlijk be zet. Ds. Van der Wiel, die uiterlijk onbe wogen de kansel betrad, hield zijn preek naar aanleiding van Marcus 9 25: „En Jezus, ziende dat de schare gezamenlijk toeliep, bestrafte den onreinen geest, zeg gende tot hem: „ik beveel U, ga uit van hem en kom niet meer in hem". Animo 2 Tjoba 2 Ondo 1 Vedo 1 Zuidwesters I Elto 1 Luctor 1 Togo 2 Volharding 6 4 0 2 8 5 3 117 5 12 3 4 6 10 5 2 37—31 20—18 36—31 32—33 25—29 28—45 19—48 Zegekar Glasfabriek moet 175 man ontslaan De cnncemdirectie van de N.V. Verenig de Glasfabrieken heeft aan de onderne mingsraad van de tot dit concern beho rende N.V. Nieuw-Buiner Glasfabrieken, voorheen Meursing en Co.. te Nieuw-Bui- nen meegedeeld, dat in verband met slui ting van de oude oven in de fabriek te Nleuw-Bulnen ongeveer 175 werknemers uit dat bedrijf zuilen moeten afvloeien. Na het buiten gebruik stellen in mei 1963 van een der ouderwetse glasovens in de ze fabriek is men in april 1964 met de produktie van verpakkingsglas uit de nieuwe glasoven met twee moderne ma chines begonnen. De concerndirectie ver klaarde dat in het kader van de voort gaande modernisering en mechanisering van de fabrieken het thans noodzakeiyk is de nog in bedrijf zynde oude glasoven met verouderde half automatische ma chine geleidelijk uit de produktie te ne men. Een gevolg van de sluiting van de oude oven in de fabriek te Nieuw-Buinen is dat ongeveer 175 werknemers uit het be drijf moeten afvloeien. Evenals in 1963 toen ongeveer 150 werknemers moesten afvloeien is er voor hen werkgelegenheid in een der andere fabrieken van het con cern te Schiedam, Leerdam en Maas tricht. Voor zover zij hiervan geen ge bruik zullen maken zullen zij onder een speciale ontslagregeling vallen, die aan alle betrokkenen persooniyk bekendge maakt zal worden. Deze regeling die vrJJ- wel gelijkluidend is aan die van de in 1963 afgevoerde werknemers kwam tot stand in nauw overleg met de hoofdbe stuurders en de plaatselijke besturen van de erkende vakorganisaties. TOEDRACHT NOG RAADSELACHTIG Auto raakte op andere rijbaan Bij een frontale botsing tussen twee personenauto's op de rijks weg 15 tussen Rotterdam en Den Boscli zijn gisteravond omstreeks half zeven vier mensen om het le ven gekomen. Vier anderen wer den gewond. Het ongeval had plaats ter hoogte van het restaurant „Leuven" onder de gemeente Herwijnen. In de ene auto zaten drie mannen uit Wychen, zij kwamen alle drie om het leven. Van de inzittenden van de andere wa gen, een familie uit Arkel, werd een vrouw gedood. De politie had gister avond de namen van de slachtoffers nog niet vrijgegeven De gewonden en de doden zijn overgebracht naar het Groot Bommelsgasthuis in Zaltbom- mel. De toedracht van het verkeersongeval is nog vrij raadselachtig. De rijksweg is ter plaatse wel vrij smal, maar van een onoverzichtelijke situatie, een kruising of enig ander obstakel is geen sprake. De verkeerspolitie heeft al leen nog maar kunnen vaststellen dat de auto uit Wijchen, die in de richting van Den Bosch reed, met grote snel heid op de andere rijbaan is terecht gekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 7