Schrijfster gehuldigd Zeeuws Woordenboek bij 80ste verjaardag J. Laport nam afscheid van het chr. V.H.M.O. In dichte mist drie schepen aan de grond de BILT Dr. H. C. M. Ghijsen erelid van het Zeeuwsch Genootschap ALMANAK VEERBOOT OP DAM BIJ KRUININGEN Bronzen medaille voor werknemer GOUDEN CHR. BESTURENBOND MIDDELBURG RECIPIEERDE GEREEDSCHAP verwacht: 2 PROVIVCI A LB ZBÏÜWSE C O R A X T MAANDAG 23 NOVEMBER 1984 LEVENSWERK THANS GEREED In intieme kring van collega's, vrienden en bekenden is zaterdag middag in de studiezaal van de provinciale bibliotheek te Middel burg mejuffrouw dr. H. C. M. Ghij sen uit Domburg gehuldigd. De huldiging viel haar ten deel van wege haar tachtigste verjaardag de dag daarop. Tevens echter werd mej. dr. Ghijsen gefêteerd met het verschijnen van het derde en tevens laatste deel van haar le venswerk: het Zeeuws Woorden boek. Namens de collega's vrien den en bekenden kreeg de Dom- burgse dialectologe en letterkundi ge een speciale editie van het thans complete woordenboek van het Zeeuwse dialekt aangeboden. Het Zeeuwsch Genootschap der We tenschappen verhief mej. dr. Ghij sen tot erelid. Verering en vriendschap voor de per soon van dr. Ghijsen en waardering voor haar vele activiteiten op het gebied van de Zeeuwse cultuur, klonken door in verschillende toespraken. Activiteiten, die, zoals mr. YV. D. de Bruine, biblio thecaris van de provinciale bibliotheek, memoreerde, hun waardering al in 1957 vonden bij de toekenning voor het eerst van de Zeeuwse culturele prijs. De twee andere dragers van deze on derscheiding waren daarom aanwezig in de studiezaal: de Domburgse letter kundige mr. J. C. J. van Schagen, en dr. P. J. Meertens, directeur van het bureau der Centrale commissie voor on derzoek van het Nederlandse volksei gen der Kon. Academie van Weten schappen te Amsterdam. Aanwezig wa ren voorts afgevaardigden van het Domburgse gemeentebestuur, van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen, van de Soroptimistenclub, van de Vereniging van vrouwen met een aca demische opleiding, van de Vereniging voor Instrumentale Muziek (waarvan mej. dr. Ghijsen erelid is en waarin zij nog steeds violiste is), van de Zeeuwse vereniging voor dialectonderzoek, als mede twee nauwe medewerkers van me juffrouw Ghijsen bij haar werk aan het Zeeuwse Woordenboek, mej. K. van de Putte en dr. K. Kooiman. Enige vrouw Dr. Meertens vertolkte als eerste spre ker de gevoelens van hoogachting en waardering voor mej. dr. Ghijsen. Hij deed dit namens de Nederlandse en Vlaamse dialectologen en het Amster damse dialectenbureau. Spreker wees er op. dat mej. dr. Ghijsen als „redac trice" van het Zeeuws Woordenboek optrad, maar er in wezen de schrijfster van is. Dr. Meertens herinnerde er aan, dat het Zeeuws Woordenboek zich on derscheidt van alle andere woordenboe ken in het Nederlandse taalgebied, om dat het gegevens omvat voor ieder woord van iedere plaats. Nog een andere bijzonderheid is, dat mej. dr. Ghijsen de enige vrouw in het Nederlandse taalgebied is, die een dialectenwoordenboek heeft sa mengesteld. Het woordenboek treedt voort op de voorgrond, omdat het gehele Zeeuwse volksleven erin wordt weerspiegeld, met de feesten van het jaar, het volksgeloof, kle derdrachten e.cL Voor leder woord is de sociologische achtergrond erin neergelegd. Dr. Meer- Zeeuwse Gericht In een Zeeuws asiel zit een heel zielig hondjeslachtoffertje van een burenruzie: 'n beestiale bruut heeft liet beestje een of ander vuil vergif laten vreten, iets in de orde van vitriool en nu branden z'n maagje en ingewanden langzaam weg. Vandaag zit het er wel voor het laatst, want als de zaak is uit gezocht hoeft het die buik niet meer te voelen dan mag het dood. Bi) dit trieste verhaaltje moesten we toch even glimlachen bij de herinnering aan een soortgelijke affaire, die op wat grotere schaal een jaar of wat gele den in Middelburg afspeelde. In een bepaalde buurt verdwenen aan de lopende band honden en dat alles, zo kwam later uit, was het werk van één en dezelfde hon denhater, die vergif op z'n erf legde en, tot grote verontwaar diging van de buurt, om de een of andere reden niet strafbaar was. Maar de jongens uit de buurt na men het niet; 's avonds trokken ze gewapend met tientallen oude gloeilampen naar zijn huis; tel kens als de man een stap buiten de deur wilde doen, lieten ze een regen van gloeilampen vlakbij zijn hoofd tegen de muur uiteenknal len. Het was natuurlijk tegen de regeltjes en we willen niemand deze methode aanbevelen, want je moet drommels goed mikken vnl ie de ploert niet raken. En men mag ook niet rekenen op op zo'n menselijke reactie als die van een naast de gifmenger wo nende overheidsdienaar. In wanhoop stormde de belaagde het huis van die buurman binnen en wrong de handen in een bede om bijstand. ,Jk heb niets gehoord", zei deze man. „maar ik moet U zeggen, dat uw methoden me verontrusten. Mocht U dus zelf iets ondernemen waarschuwt U me dan. Dan kom ik even". Mej. dr. H. C. M. Ghijsen, redac trice van het Zeeuws Woordenboek is zaterdagmiddag gehuldigd ter gelegenheid van haar tachtigste verjaardag. Voor haar vele activi teiten voor de Zeeuwse cultuur werd zij benoemd tot erelid ran het Zeeuwsch Genootschap der We tenschappen. Op de foto ontvangt zij van mr. W. D. de Bruine de oor konde behorend bij dit erelidmaat schap. Foto P.Z.C. tens zei verder, dat mejuffrouw Ghijsen ondanks haar moeilijke en vele werk voor het woordenboek, volledig aan het Zeeuwse wetenschappelijke en culturele leveD deelnam. „U hebt een dapper vrou wenleven geleld", zo zei deze Amster damse Zeeuw. Mr. De Bruine, sprekend namens het bestuur van het Zeeuwsch Genootschap, merkte onder meer op, dat mej. dr. Ghijsen reeds sedert 1942 lid is van de redactiecommissie van het archief van het Zeeuwsch Genootschap. Hij prees haar om har vele wetenschappelijke ac tiviteiten voor het genootschap en deel de haar vervolgens mee, dat het ge nootschap haar voor de bijzondere ver diensten had benoemd tot erelid. Als be wijs daarvan ontving mej. Ghijsen een oorkonde. Vér vooruit op te stellen. Het woordenboek zou dan in betrekkelijk kleine afleveringen zijn verschenen. Na de oorlog was het de dichter Van Schagen, die op een gege ven moment de tijd gekomen achtte om „een gooi te doen naar een uitgave". Die worp is kennelijk goed geslaagd: de uitgave van het werk is nu voor de helft gesubsidieerd door het provinciaal be stuur van Zeeland en voor de helft door de Stichting voor zuiver wetenschappe lijk onderzoek, de Z.W.O. En zjj moest toegeven: hoewel haar naam vermeld staat als „redactrice" van het Zeeuws Woordenboek, kan dit „wel enigszins mijn levenswerk noemd worden". De vitale Domburgse dialectologe ging vervolgens alle aan wezigen persoonlijk de hand drukken. AUTO SLIPT: PASSAGIER EN FIETSER ERNSTIG GEWOND IN HULST Twee personen zyn zaterdag gewond, toen in Hulst een auto slipte op het gladde wegdek, een fietser greep en in een sloot wierp en ten slotte tegen een betonpaal tot stilstand kwam. De wielrijder W. E. V. uit Hulst, kreeg een beenwond en een hersenschudding, een inzittende van de auto. J. V. de W. uit Clinge, kreeg een shock en een her senschudding. De automobilist, G. M. uit Clinge, werd niet gewond. Het ongeluk gebeurde toen M. een bocht in de Koolstraat met te hoge snelheid nam. De wagen greep de naast de auto fietsende V. De W. werd uit de auto geslingerd. De wagen kwam tot stil stand tegen een betonpaal en werd to taal vernield. Auto uit bocht op rijksweg Terneuzen Op onverklaarbare wijze is zaterdagmid- gevlogen en in een acht meter dieper ge legen watergang terecht gekomen. De bestuurder, E. H. C. uit Sas van Gent, werd uit de auto geslingerd, maar liep slechts lichte verwondingen aan het hoofd op. De auto werd totaal vernield. Rond zes uur, ook zaterdag, werd op het kruispunt Axelsestraat-Schoollaan te Terneuzen de bromfietser P. H. uit Ter- neuzen aangereden door een rechtsaf- slaande bestelauto, bestuurd door L. M, van E. uit Terneuzen. H. liep lichte ver wondingen op. De beide voertuigen kre gen geringe schade. ERNSTIGE SCHADE BIJ BOTSING TE KAPELLE Op ryksweg 58 ter hoogte van het kruis punt Vienvegen onder Kapelle zyn za terdagavond, omstreeks zes uur, drie personenauto's met elkaar in botsing ge- In de richting Kloetinge reed W. P. B. uit Goes. In diens spoor volgde de auto J. P. H. uit Kapelle. H. reed met aanmerkelijk hogere snelheid dan Doordat H. te laat de voor hem rijdende auto bemerkte, remde hij schielijk en slipte met het gevolg, dat hjj niet alleen op het voertuig van B. maar ook op de uit tegenovergestelde richting naderen de auto van M. B. uit Kruiningen botste. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor, de auto s werden ernstig beschadigd. LICHTGEWONDE EN ZWAAR BESCHADIGDE AUTO'S BIJ BOTSING OP RIJKSWEG Twee auto's zijn zaterdagavond zwaar beschadigd na een botsing op de Nieuwe Ylissingseweg onder Souburg. Een passagiere van één van de auto's werd licht gewond. De botsing ontstond om kwart over negen toen de automobilist K. C. H. uit Souburg bij een benzinestation via een uitrit de rijbaan op wilde rijden. Hij kwam uit de richting Vlissingen, maar wilde weer in de richting van de Scheldestad. Op dat moment na derde de auto van E. R. G. uit Vlis- singen. De 18-jarige passagiere mej. M. J. de D. uit Souburg die naast H. in zijn auto zat, kreeg schaafwonden aan beide benen. Zij stelde zich onder doktersbehandeling. De zwaar bescha digde auto's moesten worden wegge sleept. In het Zeeuwse dialect zorgde mejuf frouw Van de Putte voor een humoris tische tekening van de persoon van me juffrouw Ghijsen en het werk, zoals dat vooral in haar Domburgse woning werd verricht aan het Zeeuwse Woordenboek. Mejuffrouw Van de Putte heeft dertig jaar met dr. Ghijsen samengewerkt. Dr. Ghijsen zélf is vanaf 1929 bezig geweest met het verzamelen van de stof voor het woordenboek. Hierna volgde de aan bieding van het Zeeuws Woordenboek, in een speciale, voor de schrijfster ver zorgde, handzame uitgave van drie de- len. Dr. Kooiman, sprekend namens de Zeeuwse vereniging voor dialecton derzoek. wees er in zijn speech op, dat het Zeeuwse Woordenboek zijn tijd ver vooruit is, wanneer men het beziet vanuit het oogpunt van de moderne taalwetenschap. Hij merkte onder meer op, dat de oude taalwe tenschap meer het zicht heeft op de taalgeschiedenis. De moderne taal wetenschap is meer beschrijvend. Het Zeeuws Woordenboek is een fraai specimen van deze beschrijven de wetenschap. Dr. Kooiman concludeerde, dat dit woor denboek voor Nederland en Vlaanderen en voor de gehele wereld van veel be lang is. „Het provinciaal bestuur is U oprecht dankbaar voor uw vele goede werk op velerlei terrein verricht", zei vervolgens mr. dr. A. J. J. M. Mes, lid van Gede puteerde Staten van Zeeland. Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, commissaris der koningin, was verhinderd. Mr. dr. Mes wees nog op de samenwerking met mej. dr. Ghijsen in de Zeeuwse culturele raad, waarin zij zich een „strijdbare na tuur" had getoond. Namens de Soroptimistenclub voerde het woord mevrouw dra. N. G. Abbas- Roelfscma, en ir. M. de Vink, voorzitter van „De Instrumentale", herinnerde aan. dat mej. Ghijsen tot 1957 27 jaar achtereen secretaresse is ge weest van „De Instrumentale" en thans nog violiste is in het orkest. In alle stilte Waarnemend-burgemeester W. J. Pas- senier van Domburg, tekende de figuur van mej. dr. Ghijsen, zoals zij op de ach tergrond deelneemt aan het Domburgse leven. „U bent een figuur, die bereid was in alle stilte een levenswerk te ma ken, zonder dat de eigen inwoners van uw woonplaats begrepen wat er gebeur de", zei de heer Passenier. In haar dankwoord zei mej. dr. Ghij sen onder meer in de Culturele Raad altijd te hebben gestreden voor het recht van de amateurs, waarin zij de activiteiten van buitengewoon veel belang zij te achten voor Zeeland. Over het Zeeuws Woordenboek merkte zij onder meer op. dat voor de oorlog het plan was een lijst van intekenaars Slot van pag. 1) de staatssecretaris van o„ k. en w., burgemeester F. G. A. Huber van Goes, het Tweede-Kamerlid C. F. v. d. Peijl en de wethouders J. S. Hoek en mr. J. G. v. d. Burgt. Opnieuw sprak de heer Van Bennekom de scheidende voorzitter toe. Hy noemde hem het „denkend hoofd en kloppend hart" van de vereniging. „Toch konden we ten opzichte van V niet spreken van een one-man-show", vervolgde de heer Van Bennekom, „maar" soms leek het er wel eens op. „Wat Laport in zijn eentje voor de vereniging heeft gedaan, is onlietaal- baar", meende hij. De heer Van Ben nekom overhandigde als blijk van waardering een paraplu en een offi cieel document, waarop stond ver meld, dat het bestuur van de vereni ging het echtpaar Laport-Bakker een reis naar Israël aanbood in het voor jaar van 1965, naar keuze per boot, per vliegtuig ofte voet. De coördinerend inspecteur van het V.H.M.O., dr. De Jong, zei dit over de scheldende voorzitter: „Op het de partement weten we, wat Laport voor het V.HJi.O. heeft gedaan. Hij is een goede bekende bij ons. Over de wensen van de vereniging een chris telijke middelbare school in Zeeuwsch-Vlaanderen te stichten wil de de heer De Jong zich niet uitlaten. Waf betreft de omzetting van de huidige scholen voor V.H.M.O. van de vereniging tot H.A.V.O.-scholen over enkele jaren, merkte hij op, de overtuiging te hebben, dat dit onder- wijstype „de grootst mogelijke bege leiding van het bestuur zal krijgen". Burgemeester Huber van Goes dank te de heer Laport voor alles wat hij voor Goes en de Bevelanden heeft gedaan. Mr. J. J. Hangelbroek, di recteur van de Bond van Verenigin gen voor christelijk V.H.M.O., ver tolkte de dank van de schoolraad en van de bond. Mannenbroeders ,.U bent de laatste der mannenbroe ders", zei de rector van het christe lijk lyceum voor Zeeland te Goes, drs. K. de Jong Ozn. in zijn afscheidstoe spraak tot de heer Laport. Hij vond de scheidende voorzitter een markan te figuur „U verenigt in U iets van koning Nobel en van Reinaert de Vos", meende deze spreker verder, die namens de school een complete fiets en enkele kleine geschenken overhan digde. De directeur van de christelijke h.b.s. en m.m.s. voor Walcheren te Middel burg, drs. H. Stegeman schetste de heer Laport als een „legendarische figuur". „Uw verdienste was, dat U altijd op het juiste moment wist, wat er aan de hand was", aldus drs. Ste geman, die als geschenk van zijn school een fototoestel aanbood. Woor den van afscheid sprak eveneens de oud-rector van het Goese lyceum, de heer D. Barends. waarna de heer La port zich voor de laatste maal offi cieel tot de vergadering richtte met een treffend afscheidswoord. Y'erschlllende leraren zorgden ter af wisseling van de sprekers voor een plezierig Intermezzo: drs. K. de Jong Ozn. (piano) en drs. P. J. Smallegau- ge alsmede drs. A. P. Cornet bezon gen de vele verdiensten van de heer Laport op humoristische wyze. Belg „Gaumar" in Keeten gebroken De dichte mist heeft de scheep vaart weer danig parten gespeeld de laatste dagen. Was het vrijdag avond de veerboot „Dordrecht*' van de dienst KruiningenPerk- polder, die op de Oosthavendam bij de Kruiningse veerhaven liep, de nacht van YTijdag op zaterdag hotste een Belgisch motorschip op een gasboei in de Westerschelde. Zaterdagmorgen liep in de Keeten ter hoogte van Onwerkerk een an der Belgisch motorschip aan do grond. Dit schip brak bij afgaand water. Het is later de haven van Wemeldinge binnengesleept. Omstreeks half acht vrijdagavond voer de „Dordrecht" van de Prov. Stoomboot- diensten in Zeeland op de Oosthavendam by Kruiningen. De „Dordrecht" was als reservepont ingezet voor een extra reis van Perkpolder naar Kruiningen. El waren enige tientallen auto's en passa giers aan boord. De laatsten werden door de sleepboot „Tijgerhaai" van L. Polderman uit Hansweert van het s* gehaald. Zy werden in Hansweert wal gezet. Omstreeks elf uur 's avonds slaagde „Tijgerhaai" er in de veerboot vlot De heer P. Gijssel (65) te Kapelle is vo rige week koninklijk onderscheiden met de eremedaille In brons verbonden aan Breeduit lachend aanvaardt de heer J. Laport (rechts), die zaterdag middag afscheid nam als voorzitter van de vereniging voor christelijk V.H.M.O. voor Zeelanduit handen van de heer J. A. van Bennelcom een paraplu. (Foto P.Z.C.) >y het l£_ van de familie J. L. de Jager te Kapelle. De jubilaris werd het eremetaal tüdens een te zyner huize belegde samenkomst op de borst gespeld door burgemeester H. G. van Suylekom in tegenwoordigheid van werkgever en naaste familieleden. In zijn toespraak wees de burgemeester op de grote Ijver, toewijding en plichts betrachting van de jubilaris. Ook zijn patroon, de heer J. L. de Jager was voor deze gelegenheid niet met lege handen van huis gekomen Als dank voor dat gene wat hij in al deze jaren voor de fa milie heeft gedaan booa de heer De Ja ger de jubilaris een televisietoestel aan. Tijdens deze feestelijke bijeenkomst werd ook de voorman, de heer D. J. Sonke in het huldebetoon betrokken. De heer Son ke die dit jaar vijfentwintig jaar bij de zelfde patroon werkzaam is kreeg een gouden horloge. te trekken. Het schip had enige schade aan de schroef opgelopen. Ernstiger was het Belgische motor schip „Gaumar" uit Wilrijk er aan toe. nadat dit schip zaterdagmorgen in de Keeten aan de grond was gelopen. In dichte mist was de 910 tons metende, met zand geladen „Gaumar", bij gas boei KT 8 voor anker gegaan. Bij het „Gaumar". Omdat het schip water maakte, bleven de Belgische vracht schepen „Paul" en „Amazone" in de na bijheid. De sleepboot „Walrus" van W. A. v. d. Taks bergingsbedrijf heeft de „Gaumar" zaterdagmiddag vlotge- trokken en meegenomen naar Wemel- Sint-Nicolaas heeft zaterdagmiddag bij zijn intocht in Middelburg on dubbelzinnig laten blijken veel voor Zeelands hoofdstad te voelen. Op een verzoek van burgemeester mr. J. Drijber om een klein geschenk voor de Middelburgse schouwburg, hetgeen dan meteen de start zon zijn voor een grootscheepse collec te onder de Middelburgse burgerij, bleek de sint volgaarne bereid aan dit verzoek te voldoen. Hij tastte in zijn bisschoppelijke beurs en depo neerde wat geld in de collectebus, die een van de meisjes hem voor hield. Op de foto ziet men dit mo ment. (Foto P.Z.C.) dinge. Daar zou het zand worden over geslagen in een ander schip. De „Wal rus" moest de pompen aanzetten omi het Belgische schip drijvend te houden.! In botsing met gasboei 54 op de YVes- terschelde kwam in de nacht van vrij-1 dag op zaterdag het Belgische motor schip „Runet I". De gasboei brandde niet, zo hebben opvarenden verklaard. De „Ruet-I", die schade had opgelopen aan roer en schroef is door de sleepboot „Temi I" van T. Dijkhuizen uit Y lissin- gen de haven van Hansweert binnen- Vele en goede woorden Nieuwe taak in de toekomst Het bestuur van de christelijke bestu renbond te Middelburg heeft zaterdag middag in de Schakel gerecipieerd in verband met het 50-jarig bestaan van de C.B.B. Het was een receptie, waarop het bestuur zeer vele, en ook goede, woorden van liefst dertien sprekers in ontvangst mocht nemen. Namens het C.N.V. feliciteerde districts bestuurder H. Beenhakker, die het op vallend noemde, dat de jubilerende C.B.B. reeds vrij spoedig na de oprichting aan- algemene ontwikkeling van kader en le- dacht schonk aan het bevorderen van de den. „Juist omdat in ons werk de mens centraal staat, is de chr. vakbeweging de overtuiging toegedaan, dat dit werk gedaan moet worden vanuit de volheid van het evangelie en met hantering van de bijbelse normen. Voor sociale gerech tigheid werken is werken aan de gerech tigheid. zoals God die heeft bedoeld'", verklaarde de heer Beenhakker. Hij toon de zich voorts verheugd over de groeien de samenwerking met de andere vakver bonden, mits er aan ten grondslag ligt erkenning van eikaars principiële grond beginselen. In dit verband roemde hij het positieve standpunt van N.V.V.-voor- zitter Roemers. Juist met het oog op de ontwikkeling van Zeeland en Middelburg voorzag de heer Beenhakker in de toe komst nieuwe taken voor de C.B.B. Wethouder W. P. J. Baars feliciteerde de C.B.B. namens het gemeentebestuur met het bereiken van deze mijlpaal. Hij be klemtoonde, dat het college een grote belangstelling en waardering voor de vakorganisatie heeft. Erevoorzitter P. Meliefste stond uitge breid bij de C.B.B.-historie stil en zag als taak voor de toekomst: principiële ver dieping op alle levensvragen, die zich zullen voordoen. OUD-LERAAR R.H.B.S. TE MIDDELBURG OVERLEDEN In Oosterbeek is vorige week op 73-js rïge leeftijd overleden de heer P. A. t< Weer. De heer Ter Weer is veie jaren leraar Engels aan de Middelburgse rhbs geweest, waarvan hij tevens geruime tijd onder-directeur was. De crematie van het stoffelijk over schot zal geschieden op dinsdag 24 no vember aom 12.05 uur in het crema torium te Dieren. De heer D. J. Marijs, de directeur van het gewestelijke arbeidsbureau, toonde zich erkentelijk voor de waardevolle bQ-| stand, die de C.B.B. in de commissie van advies voor het G.A.B. heeft gegeven, en mr. J. Kolkman deed zulks namens de Raad van Arbeid. Namens de besturenbonden op Walche ren sprak de voorzitter van de Ylissing- se C.B.B.. de heer A. H. Ie Feber, die wees op de prettige samenwerking. Na mens de chr. woningstichting Volksbe lang een afstammeling van de C.B.B. sprak de heer H. J. Bets. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door de heren J. de Rijke, namens de be- ambtenbond, P. Boone, namens de bouw vakarbeidersbond, W. Willeboordse, na mens de bedrijfsgroepencentrale, A. C. Pijnenburg, de voorzitter van het N.K.V., de katholieke zusterorganisatie, die wees op het belang van regelmatig contact., J. J. de Poorte, namens de metaalarbei dersbond, en C.B.B.-voorzitter A. Maas dankte alle sprekers afzonderlijk voor hun waarderende woorden. Inbraak in Hulst: buit lege kassa In de nacht van \rijdag op zaterdag 1 hebben tot nu toe onbekende personen ingebroken bij rfp ijzerwinkel Reuling- Biesbroek in de Korte Nieuwstraat te Hulst. Zij sloegen een ruit in, waardoor zij de winkel konden binnendringen. De kassa werd meegenomen. De buit bestond slechts uit een aantal oude rekeningen en folders, daar de eigenaar iedere i avond de kassa leeghaalt. (Advertentie) altijd een nuttig geschenk, vooral deze surform schaaf van 12,95. Hiermee kan hout, aluminium, messing, lood, formica, linoleum, leer enz. geraspt en geschaafd worden. VRIJ ZACHT. Veel bewolking met enkele verspreid voorkomende opklaringen en hier en daar wat regen of motregen. Matige, in het YY'addengcbied later af en toe vrij krachtige zuidwestelijke \rind. Vrij zacht weer. ZON EN MAAN 24 november Zon op 08.15 onder 16.38 Maan op 21.44 onder 13.18

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2