Samenwerking wordt steeds nauwer tussen Zeeuwse kruisverenigingen' Sint-Nicolaas in Goes enthousiast ontvangen Wissel Zeeuws-Vlaanderen Onvoldoende contact tussen artsen en wijkverpleegsters EXAMENS GLORIEUZE INTOCHT ZEEUWSCH-VLAANDEREN ZUID-BEVELAND AGENDA TEENAGERSHOW hi piasHc- N.V. DE HOOP TERNEUZEN BETONMORTEL DE HANDEL IN BOUWMATERIALEN NOORD-ZEELAND Berispen NIEUWS UIT DE KERKEN MAANDAG 23 NOVEMBER 1964 WISSEL SCHOUWEN WISSEL BEVELAND^HROB.BÖ.ALB ZBBVVSE covrabt VOORZITTER VAN DONGEN IN VERGADERING WIT-GELE KRUIS Tijdens de zaterdag in Ternenzen gehouden jaarvergadering van de Provinciale Bond „Het Zeenwsche Wït-Gele Kruis", heeft voorzitter J. M. A. C. van Dongen verschil lende malen melding gemaakt van een steeds nauwere samenwerking met de zusterorganisaties van het Groene en Oranje Kruis in deze provincie. Hij uoemde drie zaken met name waarover men het in principe reeds eens is geworden, namelijk dat men in de toekomst over zal moeten gaan tot éénzelfde contributie, een gezamenlijke aan vraag van gemeentelijke en pro vinciale subsidies en dat gestreefd dient te worden naar een geza menlijk gebruik van wijltgebou- wen. Later tijdens de rondvraag kwam de vergadering nog op deze mate rie terug. „Hoe ver kan die sa menwerking gaan en in welke ge vallen kan niet worden samenge werkt", wilde één van de leden we ten. Daarbij wees de heer Van Dongen opnieuw op de gebouwen- exploitatie en de subsidiepolitiek. Overigens wilde hij niet adviseren tot een starre bepaling van gren zen, mede omdat de samenwerking zich nog in een groeistadium be vindt. De vele raakpunten tussen de verenigingen werden ook „aan gesneden" door de heer J. C. Hoftijzer namens het Groene Kruis in Zeeland. Hij wees er on der meer op, dat een juiste formule gevonden zal moeten worden voor een door de provincie bij te dragen basisbedrag. In de ochtendvergadering hield drs. W. P. A. Colsen, voorzitter van de afdeling Hulst, een boeiende inleiding, getiteld: „Het Wit-Gele Kruis, vroeger, nu en in de toekomst". Hij had daarvoor de no tulen van een afdeling vanaf 1919 raadpleegd. Op soms satirische v. deed hij verslag van een aantal gebeur tenissen uit die tijd, toen men naar zijn mening het begrip charitas meer inter preteerde als een manier om eeld te verkrijgen dan als christelijke liefde. Het „meedoen" aan het lenigen van de nood van anderen werd beschouwd .)ls een statussymbool. Feodaal Overigens wilde drs. Colsen duidelijk stellen, dat ook het jaar 1964 nog volop rijp is voor een aantal kritische opmer kingen. Hij wees daarbij op het onvol doende contact tussen artsen en wijkzus ters en tussen laatstgenoemden en de bestuursleden. Het niet verstrekken van bepaalde bijzonderheden van een arts een wijkzuster kan volges hem zelfs den te noemen. „De nieuwe taken, welke zich In de ge zondheidszorg aandienen, gaan vaak ver boven het begrip van (overigens brave) bestuursleden", aldus de heer Colsen, die zich afvroeg of de tijd niet rijp is voor een cursus van bestuursleden. Naar zijn mening is de tijd van „goed wassen met water en zeep en elke week schoon on dergoed" al lang voorbij. Van een te genwoordig bestuurslid van een kruis vereniging wordt ook meer verwacht dan een streven naar ledenwinst. Spre ker vroeg zich af of de mensen van 1964 wordt van de wieg tot het graf. Hy zei de regering verantwoordelijk te stel len voor deze verandering van mentali teit. Wat kan daartegen worden gedaan „Zonodig het werk van de kruisvereni gingen gelijk schakelen met het onder wijs en de kosten laten dragen door de belastingbetalers", dacht de inleider, die de huidige pogingen van de verenigingen om het hoofd boven water te houden be- Vergadering V.V.V. In de krant van zaterdag is abusievelijk vermeld, dat de Provinciale V.V.V. in Zuidzande haar najaarsvergadering houdt. Het betreft hier een vergadering van de contactcommissie van de' samen werkende V.V.V.'s in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. De heer J. Dirkse. vroeger te Middel burg, «--■ eerste gymnastiek en massage. SINT ARRIVEERDE IN OOSTBURG MET BRANDWEERWAGEN Onder grote belangstelling heeft St.-NI- colaas zaterdagmiddag zijn Intocht In Oostburg gedaan. Afgehaald aan de Oude Haven door het muziekgezelschap „Harmonie" met iamboerkorps deed de sint. vergezeld van twee Pleten, 7.(jn u officieel bezoek aan deze West-Zeeuws- ï°Sr,.hSt n™»- c-nlrumgeme.-nt, op o-o »„t deer van het staatsexamen heil- bU„„d,„ „„„.„f d„ „.an.ehap- pcnwagen van de brandweer, hetgeen niet Blleen voor de vele klnder> ongewone gewaarwording was, waarvan ook voor de ouderen di hinatie moeilijk te vinden was. Op het gemeentehuis werd de sint, in Colsen. j het bijzijn van een aantal genodigden. Een andere mogelijkheid om de begro-1 officieel ontvangen door een voltallig f'"" van een kruisvereniging ook eens college van burgemeester en wethou- titelde als rjjkstoezicht koop toe", aldu.s di sen kruisvereniging o krijgen, zag hij in ders. Onder een talrijk gehoor sprak AXEL VOORLICHTING VOOR Flinke schade bij aanrijding Geen persoonlijke ongelukken maar een flinke schade aan twee personen auto's was vrijdagochtend het resul taat van een aanrijding op de split sing Weststraat-Zeestraat te Axel. De botsing ontstond, toen de automobi list J. L. D. uit Axel, die in de West straat in de richting van de Markt reed, op de kruising geen vöorrang verleende aan de door zijn stadge noot P. J. van de B. bestuurde auto mobiel. Deze laatste bestuurder reed teveel op het linkerweggedeelte. GOES „Volharding" gaf goede uitvoering De leden van de gymnastiekvereni ging „Volharding" uit Goes hebben in de Schuttershofzaal een fraaie uit voering gegeven. Alle leeftijdsgroepen droegen aan deze jaarlijkse uitvoering hun steentje bij in een programma waarin alerhande was verweven. Voor de pauze kwamen voorname lijk de jongeren aan bod en ofschoon er in de afwerking wel eens een „schoonheidsfoutjes" waren te i dekken, kregen de werkstukken toch een goede waardering in de vorm van een spontaan applaus. In het tweede deel kreeg men het „ho- geschoolwerk" te zien. waarvoor voor al de dames en heren zorgden. Het rijk aan variatie samengestelde pro gramma omvatte naast diverse vrije oefeningen, het werken aan hoge en lage rek, brug, evenwichtsbalk, bank en lange mat, ook een schaatsenrij- derswals en ritmische hoepel- en bal oefening. Verder werd er door de meisjes een boerendans gepresen teerd en openden de allerkleinsten het programma met een zing- en speel- meeoefening. Het geheel werd vlot en vaardig voor het voetlicht gebracht, zodat „Volharding" weer terug mag zien op eer. geslaagde uitvoering. Een speciaal welkomstwoord richtte voorzitter P. Kooy tot wethouder J. S. Visscher en echtgenote alsmede tot afgevaardigden van zusterverenigin gen. In zijn openingswoord wees de heer Kooy voorts op de grote waarde van de lichamelijke sportbeoefening. Rejaardenmiddag van N.V V-bestuurdersbond De Goese Bestuurdersbond van het N.V.V. organiseerde dezer dagen voor haar leden boven de 65 jaar in de „Landbouw" te Goe.- een bejaarden middag. De districtsbesturder van het N.V.V. in Zeeland, de heer C. Hoek, hield op deze middag een inleiding over de Algemene Bijstandwet. De heer Hoek constateerde dat de A.O.W.-verhoging een belangrijke ver betering is. maar dat deze verhoging naar de mening van het N.V.V. nog te laag is. Vervolgens sprak de heer Hoek over de Algemene Bijstandwet. die op 1 januari 1965 in werking zal gaan tre den. Spreker juichte deze wet toe, „omdat aan de belanghebbenden vaak de economisch zwaksten een recht op bijstand wordt gegeven, dat veel beter is dan de huidige armen wet". Inleider betreurde het even wel dat de te volgen richtlijnen voor deBijstandwet er nog niet zijn Be langrijk vond de heer Hoek het. dat er geen ondersteuning in natura, maar in geld komt. „Ik zie hierin een er kenning van de mens", aldus spreker. Ook vertelde de heer Hoek aan zijn aadachtig gehoor iets over het be- roepsrecht en de bureaus voor ar beidsrecht. Na de pauze werden door de aanwe zigen vragen gesteld over de A.O.W.- verhoging en de Algemene Bijstand- Middelburg City: La vie conjugale. 1B Jaar 20 uur. Van Benthem en -Tutting Ikonenexpositie. 10-12.30 en 13.30-18 uur. Vlissingen - Alh.imbra: Irma la donce. 20 uur. 18 Jaar. Strandhotel: Algemene le denvergadering Nutsdepartement. 20 uur Koudekerke Hotel Walcheren: Vertoning bevrijdingsfllm. 10 en 21 uur Oostburg Ledellheater: Een avond mei Wim Sonneveld. voor Z.V.U 20 uur. Terneuzen Luxor: Marlandl ia verloofd. Sas van Gent Olympiatheater: Yeaht Yeahl Yeaht hier zijn wij. 19.45 uur. a.l. Hulst Blosooopgebouw: Raptus, het af schuwelijke geheim van dr. Hitchcock, 20 uur. 18 Jaar. Kcrkworve Verenigingsgebouw: Rode- Kruisfilm, 20 uur (jeugdvoorstelling om Brouwershaven Jeugdgebouw: Voorlich tingsavond kankerbestrijding. 20 uur. Bergen op Zoom Roxy. Het strand der liefde. 20 uur. 18 jaar. Luxor: Alarm voor squadron 904. 20 uur, 14 jaar. BELANGHEBBENDEN OVER SANERINGSPLAN Het nieuwe saneringsplan voor de Oude- wijk en omgeving te Axel, dat morgen dinsdag in de gemeenteraad van Axel in behandeling komt, zal donder dagavond om half acht op een voorlich tingsbijeenkomst in het Centrum, nader worden toegelicht door ir. Schut, de stedebouwkundige van de gemeente, nit Middelburg. De bijeenkomst is met name bedoeld voor de eigenaren, htfurders en hypo theekhouders van de in het plan gele gen percelen, die allen nauw bij de ont wikkeling van de plannen zijn betrok ken. OOSTBURG AUTOMATISERING VAN DE SALARISADMINISTRATIE WOENSDAG IN DE RAAD aanwezigen gezien h wet, waarop de districtsbestuurder een zo uitgebreid mogelijk antwoord gaf. De muziekgroep van de N.V.V. jeugd organisatie „Jonge Strijd" verzorgde de muzikale omlijsting. Met veel suc ces brachten deze Young Fighters" een aantal vlotte liedjes, die er bij de B. en w Oostbnri stellen de „c- oudjes nog best ingingen. meenteraad, die woensdagavond om De vrouwenbond van het N.V.V. ver.,half acht bljeenkomt, voor, ovcr zorgde de consumpties en versnape-| 5aaD aulomatis„taE van de uk- ringen De bijeenkomst stond onder rlsadm|nlslratie Wettoe p„ voorzitterschap van de voorzitter der., ia„,ari 1965 „vergaan en daarom Goese bestuurdersbond, de heer J. toetreden tot de N.V. Dlenstverle- Minnaard Een middag waarvoor gro- nlnB Overheidsadministratie te Alphen te belangsteUinf bestond en die bilde la„ de Klhl, welke dienst met behulp hun reacties beslist van computers vele routinewerkzaam heden kan overnemen, die aan de sa larisadministratie zijn verbonden. De kosten zijn per jaar f 1750. Voor het eerste jaar komt daar nog f 640 bij in verband met Inrichting en met instructie van de daarvoor aangewe zen ambtenaren. De raad zal zich verder uitspreken over een wachtverbod voor het deel Raamstraat tussen het St. Eligiusplein en het plein voor het ziekenhuis. Dit weggedeelte is de enige toegangsweg tot het St. Anthoniusziekenhuis. Ook in de raad komt een voorstel tot ver hoging van de keurlonen van de vlees keuringsdienst. Deze zouden moeten worden: voor de categorie runderen f 15, voor varkens f 7,50 en voor kal veren eveneens f 7.50. De verhogingen zijn dus respectievelijk f 3; f 1,50 en f 1,50. De verhoging is noodzakelijk in de smaak gevallen is. YERSEKE Postdienst op Dankdag Op de P.T.T.-kantoren Yerseke en Krui- ningen zal op woensdag 25 november in verband met de dankdag voor net ge was de dienst beperkt worden tot: open stelling voor de postdienst 8.30 tot 12 uur; openstelling voor de telegraaf en telefoon als op andere werkdagen; kwi tanties zullen niet ter invordering wor den aangeboden: de tweede bestelling komt te vervallen. Tussen 16 en 17 uur bestaat ook voor niet-busrechthouders gelegenheid kosteloos poststukken af te halen. Secretarie Yerseke op Dankdag gesloten In verband met de dankdag op woensdag 25 november a.s. zal de gemeentesecre tarie te Yerseke voor alle diensten ge sloten zijn. WEMELDINGE Postdienst op Dankdag Op woensdag 25 november a.s. (Dank dag) zal het postkantoor te Wemeldinge geopend zijn van 9 uur tot 12.30 uur voor de postdienst. De openstelling van de telegraaf- en telefoondienst is onge wijzigd. De 2e bestelling wordt niet uit gevoerd. Gelegenheid voor afhalen van correspondentie van 17.30 tot 18.30 uur. Maranatha-conferentie in Wemeldinge In de vrije evangelische kerk te Wemel dinge zal dinsdag, woensdag en donder dag de jaarlijkse conferentie worden ge houden. Dit jaar is het een Maranalha- conferentie met voor de avonden bet on derwerp „Waar het op uit lopen zal". Voorts zal worden gesproken over „En kele kenmerken van een levende ge meente". Sprekers zullen zijn ds. A. J. Buurman te Den Haag, ds. D. de Jonge te Yerse ke, ds. Jac. Verboom te Dordrecht en de plaatselijke predikant ds. G. van Bruggen. De kerkkoren van de vrije evangelische gemeente te Goes en We meldinge zullen in de avonddiensten me dewerking verlenen. Raad Wemeldinge dinsdag bijeen Dinsdag komt de raad der gemeente Wemeldinge in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer de behandeling van de gemeente-begro ting voor 1965. Voorts een voorstel tot wijziging van de verordening op de hef fing en invordering van reinigingsrech ten alsmede van rechten voor riet ge bruik der algemene begraafplaats: voor stel tot wijziging van de verordening op de heffing van een belasting op de honden; voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor het maken van een plan voor het recreatiegebied Stor- mezandpoider en aanbieding van de re kening van het burgerlijk armoestuur over 1963. HOEDEKENSKERKE Raad Hoedekenskerke vergadert dinsdag Dinsdag 24 november a.s., des avonds acht uur, komt de raad van Hoede kenskerke in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat o.m. de vol gende punten: wijziging uitbreidings plan Kwadendamme verhoging ver zekerde som F.O G., verordening art. 13 L.O. wet '.920 en vergoeding vak onderwijs 1963. gressief cëntrifeutlestelsel"als"bij"de(bë-iburgemeester J L. van Leeuwen zijn lastingen. Voorts pleitte hij voor meeri^^t toe vanaf het balkon. Hij zei blj- samenwerkine in grotere verbanden en zonder verheugd te zijn. dat de sint ook kinderen en ouderen die fouten hebben gemaakt, er hun daar wel op wijzend, maar niet kwalijk nemend. De sint wees er in zijn toespraak op. dat het voor hem en zijn knechts een hele sensatie was geweest per brand weerauto een gemeente binnenge haald te worden, waarbij hem de mooie nieuwe uniformen van de brandweerlieden die deze auto had den begeleid, waren opgevallen. Als reden van zijn vervoer met dit on gewone vervoermiddel gaf de sint, dat vanwege de verder doorgevoerde 5-daagse werkweek, zijn paard deze zaterdag net een vrije dag had. Verder dankte hij allen voor de vrien- delijke ontvangst, waarna van elk der SchnhbPTin Oostburgse lagere scholen twee leer- Imiypn eeri lipdip znncrpn Van Hp nnpn. dienen te worden aangepakt. Spreker, die beslist geen blad voor de mond nam. („Ik zal wel eens op lange tenen trappen en een heilig huisje omver werpen") stelde ook de verzuiling in het kruiswerk aan de orde. „Waar ligt eigenlijk het levens beschouwelijke in dit werk en wordt daaraan niet veel te zwaar getild?", vroeg hy zich af. Hy zei zich niet te kunnen voorstellen dat het ..verbed den" en het inenten van een patiënt In het levensbeschouwelijk vlak kan worden getrokken. Drs. Colsen zei Ie menen dat het levensbeschouwelijke in het kruiswerk slechts in zeer en kele gevallen „speelt". „Schokkend" noemde burgemeester Hoftijzer (namens het Groene Kruis) dit „scala van openbaringen en proble men". Voorzitter Van Dongen sprak van een goed verband tussen het verleden en de toekomstvisie. Het verheugde hem dat één van de eigen mensen het so eens heeft willen stellen. In een forum van districtsbestuurders werd nog geruime tijd wisseld over de opmerkingen Colsen. die grote waardering de leden. 'ingen een liedje zongen. Van de open bare lagere school waren dit Anita Risseeuw en Bert la Gasse. van de chr iarrere school Ellv de Bruijne en Koj Siirier en van de r.-k. lagere school j Mirian Plasschaert en Bennv Verhulst Zij krezen uit handen van de sint elk i «en geschenk aangeboden. Tijdens de hierna volgende rondrit door de ge meente. waar de stoet overal veel be- e- langstelling trok. werd ook een bezoek "ebracht op het binnenplein van het St Antonlueziekenhuis. Terwijl de muziek hier enkele toeoasselijke nummerties In de middagvergadering werden de ten gehore bracht, onderhield de sint jaarverslagen, de rekening over 1963 de begroting voor 1965 goedgekeurd. Een post van 1000 werd goedgekeurd voor een viermaal per jaar verschijnen de „Wit-Gele-Kruis-Krant-Zeeland" Bij acclamatie werden herkozen de bestuurs leden F. E. Francken Sint-Jansteen) en J. P. Springveld (West-Souburg). De goed bezochte vergadering werd voorts bijgewoond door een tweetal vertegen woordigers van de landelijke organisatie. zich met enkele religieuzen, verpleeg sters en ook met in het tehuis voor ouden van dagen wonende beiaarden. Vanachter de ramen keken verpleegden en verpleegsters belangstellend toe. Ook hier. ovenals tijdens de gehele rondrit, strooiden de Pieten rijkelijk met peper noten. Landbouwvereniging D.E.S. vergaderde Onder voorzitterschap van de heer H. J. van de Zande vergaderde de coöp. land- bouwvereniging D.E.S. in het café van de heer A. Mol te Oosterland. In zijn openingswoord besprak de voorzitter de lotgevallen van de landbouw in net afge lopen seizoen. Hij kon meedelen dat 1964 een bevredigend jaar geweest is. De - weersgesteldheid was uitermate goed en ser door Hank van Wijk m studie ge- de opbrengst van de meeste vruchten nomen. van dit stuk zal het gezelschap enorm, de prijzen waren schommelend, een riveetal opvoeringen geven. Op 2< De heer Van de zande zei, het te be- ïnvliet treuren dat de voorgenomen bouw van een coöperatieve aardappelbewaarplaats in Oosterland destijds geen doorgang kon vinden. Verder bracht hij het ma chinepark ter sprake. Veel hebben we te danken." aldus spreker, „aan ce ver schillende organisaties, die de belangen In de raadzaal van het gemeentehuis van hun leden op velerlei gebied behar- te Sluis werd een vergadering gehouden tigen. SLUIS Uitvoering Rederijkerskamer en 28 november in zaal „Lammïnvliet" Besprekingen over speeltuin ter bespreking - De belangstelling hiervoor was tig. Een toelichting op het werk van de organisatie die de speeltuinen landelijk van advies dient werd gegeven door de heer Schellings uit Vlissingen. Het is niet de taak van een gemeentebestuur om een initiatief te nemen, zei burge meester P. J. van Hootegem, maar de het speeltuinwerk. Ten slotte bracht hij verschillende grond- pachtzaken aan de orde. De heer Mar- kusse, agrarisch sociaal voorlichter bij de Z.L.M. sprak vervolgens over het on derwerp: „Welke veranderingen doen zich voor in bedrijf en gezin". Hij wees in zijn gloedvol betoog op de veranderin gen die zich voltrekken in de agrarische sector. „Het is een dynamische tijd gemeentelijke overheid heeft echter een de stroomversnelling ook in de land- he(. partjcuiier bouw is soms niet bij te houden. On dernemingsdurf en vakmanschap zijn in het huidige tijdsgewricht onontbeerlijk. Sommigen zien dit niet in en zij Komen achteraan", zo meende de heer Markus- HULST het grote belang van een goede voorheh- De samenwerkende instulfverenigin- Bisschop bijzonder „Goes-gezind" SINDS zaterdag kannen er in Goes weer kinderschoentjes gezet worden: Sint-Nicolaas is t-r. Za terdagmiddag arriveerde hij in de Ganzestad, op initiatief van' de Goese Middenstands Centra le. De stoomboot „De Hoop" loodste sint en tien Pieten naar de A. J, Kade. En daar werd de inkomst van de Spaanse bis schop een kleurrijke gebeurte nis. Toen de sint verwelkomd werd door een comité van de G.M.C., zag het op de Kade zwart van de Pieten en de kin-1 deren. Met een groen geünifor meerde harmonie „Euphonia", met rood-witte tamboers »-n pij pers van „Excelsior", met twee Sint-Nicolaas is weer in Goes. Za terdagmiddag begon hij, aan de A. J. Kade, minzaam uruixtenH en onder bijzonder veel belangstelling, zijn intocht m de Ganzestad. (Foto P.Z.C.J een vermeerdering 'F erden de aftredende leden, de heren J. f 20225,91. Bij door de vërhogkTg^ hefsaT^v^g»* de keurinesveearts in 1965 Indien de- "ulst organiseerden m nutst de keuringsveearts in 1965. Indien de zelfde keurlonen zouden worden ge- handhaaft zou er een tekort zijn van f 1815. Ook voor de dienst 1964 wordt een aanzienlijk tekort verwacht De raadsagenda vermeldt voorts de vaststelling van de gemeentelijke ver goeding over 1965 voor de chr. natio nale lagere school voor het vakonder wijs (op f 727,43), voor de r.-k. ulo school voor vakonderwijs (op f 1580,97) en voor de chr. nationale ulo-school (op f 1343,18), alsmede een voorstel tot benoeming van een ge meentelijke vertegenwoordiger in het bestuur vrn de l.t.s, in verband met het bedanken van de heer A. A. van Terheijden. B. en w. bevelen aan de heer W. C. A. M. van Dongen. In de raad komt tot slot een voorstel f 300 subsidie te verlenen aan de Ver eniging voor instrumentale muziek te Middelburg in verband met een 10 december te Oostburg te geven con cert en een voorstel tot verkoop van bouwgrond aan R. de Meulemeester te Nieuwvliet (450 m2 a f 21,50) en aan G. J. Mornout te Oostburg (640 m2 a f 21,50). De grond ligt in Schuttebocht. OOK VOOR buizen dakgoten golfplaten lichtkoepels folie dakramen enz. NAAR AFD. PLASTICS Tel. 01150 - 2744 teenagershow. Het was de organisatoren, dat niet de belangstellling trok, die men ervan verwacht had. aangezien het bioscoopgebouw niet geheel bezet was. Vele jongeren, die hun instuif- bestuur weieens bekritiseerd hadden, dat men teveel hetzelfde bracht, lie ten nu verstek gaan. Ondanks het feit, dat de conferancier wegens de pontmisère (mist) eerst in het twee de gedeelte optrad, werd deze show op uitstekende wijze voor het voet licht gebracht. Achtereenvolgens tra den op: The Young Sisters, Don van de Bos, conferencier, Albert Broses, imitator, het orkest De Notekrakers, en als sterren The Blue Diamonds, die op de bekende wijze de zaal in vervoering brachten. Verder kwam ter sprake de om- zicht werd in plaats van de heer J. schakeling naar de tuinbouwsector en Beije gekozen de heer A. Roks en als het grote belanjJ"-*■ J ge ting en vakoplc0 consulent te Goes, ir. Vellekoop belichtte verschillende facetten van de groente- teelt. „Op Duiveland". aldus de consu- jammer voorjent „liggen wijde perspectieven hier voor". Een studiereis naar Frankrijk was voor spreker een openbaring en de deelnemers stonden vaak perplex over de uitgebreidheid van de bedrijven, die hier werden bezocht. Ook de bloemisterijTijdens de dezer dagen in hotel „De "-""-on Eenhoorn" te Oostburg gehouden jaarvergadering van de West-Zeeuws- Studieclubs fruittelers gaan fusie aan en de sierteelt passeren de revue, voorzitter dankt de beide sprekers hun deskundige uiteenzetting, waarop een uitgebreide discussie volgde. Uit het jaarverslag dat werd uitgebracht door de secretaris, de heer M. J. Zeijler konden worden ingeschreven. De reke ning en verantwoording over het afge lopen boekjaar werd gedaan door de ad ministrateur de heer A. Bal. De omzet over het boekjaar 1963-'64 bedroeg in totaal een bedrag van f 191598.43. Het vorig boekjaar was dit f 171372.52. dus POORTVLIET N.C.V.B. BIJEEN Dinsdagavond kwam de afdeling Poort vliet van de N.C.V.B. in vergadering bij een. Na de afhandeling van de huishou delijke vergadering kreeg de spreekster van deze avond, mevrouw JonkerTie- mersma het woord. Zij sprak over het onderwerp „Een vrouw vaart mee op het schip Europa", zy gaf een uiteenzetting over de belangengemeenschappen iri het Europa van heden De betekenis en functie van E.E.G., E.G.K.S. en Euratom Benelux, verenigd Europa en Europees parlement werden door haar geschetst. Deze zeer Ingewikkelde materie werd door de spreekster op een duidelijke wij ze uiteengezet. Voor de N.C.V.B.-leden is enige klaarheid gekomen over de in pers veelvuldig gehanteerde afkor tingen. De presidente der vereniging, mevrouw Mullié, dankte de spreekster hartelijk voor de duidelijke wijze, waar op zjj dit moeilijke onderwerp heeft be handeld. Medegedeeld werd nog. dat op 21 of 22 december ccd kerstbijeenkomst gehouden zal worden. SINT-ANNALAND Opbrengst busjescollecte De busjescollecte in de Nederlandse hervormde kerk te Sint Annaland, heeft een bedrag opgebracht van f 917,10. De opbrengst zal worden verdeeld in f 517,10 voor de diaconie en f 400 voor de kerkvoogdij. Tijdrede S.G.P. Vandaag, maandagavond, zal in het dorpshuis te Sint Annaland de tijd rede worden uitgesproken door de eerwaarde heer L J. Matze. gods dienstonderwijzer te Hazerswoude, voor de kiesvereniging .an de S.G.P- te Sint-Annaland. BURGH Toneeluitvoering ponywagens en met de sint op zijn schimmel trok de stoet door de straten van Goes, waar de doorgang nauwelijks vrij was vanwege de drukte. Door een groot Jeel van de binnen stad reed het gezelschap, „op de voet'' gevolgd door dichte drom men kinderer. en ouders, die het feest niet wilden missen. Er was muziek voor en na en de tien Pie ten waren onderweg gul met strooisel: een „voorproefje" tegen vijf december De optocht mondde uit voor het stadhuis. Daar werd de hele intocht via luidsprekers verslagen door de heer J. van Stee. De jeugd zong op zijn verzoek de goedheilig man uit Spanje, met be geleiding van „Euphonia", een paar liedjes toe. Op het bordes kwam het gemeente bestuur van de Ganzestad de bis schop begroeten. Loco-burgemees ter J. S. Visscher verwelkomde de gasten. Hij was blij, dat het weer zover was en dat de sint óók Goes in zijn route had opgenomen. Niet alleen de kinderen, maar het ge meentebestuur zelf was ook ver heugd, dat het gebeurde. Waarom vertelde wethouder Visscher wat later, tijdens de officiële ontvangst van de Spaanse bisschop, zijn zwarte knechten en "net G.M.C.- bestuur in de raadzaal. zal het na het tot stand komen van de fusie zo zijn. dat er in Zeeuwsch- TVlaanderen 3 afdelingen blijven be- staan, te weten Oost-, Midden- er Woensdag 25 november zal een toneel-1 West-Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer clubje, voornamelijk gevormd door fi- H. Moeliker. fruitteeltconsulent guren uit onderwijskringen een opvoe- Terneuzen besprak hierna de op te ring geven von het blijspel Wij komen zetten snoei- en bemestingsproef. n' ",f OT1Q van BV,t« Zoa]s verder gevoerde bespre- Vlaamse Studieclub van Fruittelers' is uitvoerig van gedachten gewisseld over de voorgenomen samenwerking tussen de Nederlandse Fruittelers Organisatie (N.F.O.), de Tuinbouw- bond van het N.C.B. en de bestaande studieclubs. De aanwezigen op deze vergadering, die werd voorgezeten door de heer A. v. d. Bliek uit Aardenburg, waren het over deze voorgenomen fusie una-j niem eens, omdat .nen de mening was: toegedaan dat het voorgestelde sa mengaan van de nu afzonderlijk be-1 staande verenigingen en clubs, die allemaal hetzelfde doel nnastreven, alleen maar ten voordele van de le den kan werken Volgens mededelingI Nu> de sint bleek b:j zijn intocht in De Goese loco-burgemeester wilde Sint-Nicolaas namelijk graag eens wijzen op het gedrag van een hoog waardigheidsbekleder in Den Haag, die wat het gemeentebe stuur betreft, best in aanmerking komt voor „de zak" staatssecre taris drs. Bakker, die de Ganzestad als industriekern wil afvoeren. En als sint toch naar Den Haag ging of hij dan ook de ministers van binnenlandse zaken en financien eens wilde berispen: ..want het ligt voor een groot deel aan hen, dat U in Goes over zulke slechte straten uw intocht moet maken," zei wethouder Visscher. „Wij heb ben de verbetering ervan plan- klaar, maar we hebben er het geld niet voor". niet uit met ons pensioen" van Frits Wepner. De uitvoering is in hotel „Het wapen van Burgh" te Burgh. Dit to neelclubje kwam vorig jaar voor het eerst naar voren met de opvoering van het stuk „Tot wederdienst bereid" op een propaganda-avond van de afdeling West-Scnouwen van Volksonderwijs. king bleek, ligt het in de bedoeling na fusie een nieuwe vereniging te stichten, met een nieuw bestuur, dat zich ten doel stelt de belangen en de vaktechnische kanten van de fruitteelt te behartigen. Ds. M. van Beveren nam afscheid van Vrouwenpolder In Vrouwenpolder heeft ds. M. van Be veren zondagmiddag afscheid genomen van de Gereformeerde Kerk (vryge- maakt) in deze gemeente. Ds. Van Be- veren wordt, zoals gemeld, predikant van de Canadian Reformed Church oi Fergus. Guelph (Ontario). Ds. Van Be- veren is zeveneneenhalf jaar predikant in Vrouwenpolder geweest. De afscheidspredikatie in het geheel be zette kerkgebouw hield ds. Van Beve ren naar aanleiding van 2 Cor. 1 20. De scheidende predikant eindigde zijn predikatie met de woorden „Gelooft dan in Hem, zo nemen wij afscheid, tot wij elkander wederzien voor Gods troon". Na de dienst voerde het woord ds. J. Braaksma, predikant van de Gerefor meerde Kerk (vrijgemaakt) Souburg en Vlissingen. Ds. Braaksma sprak na mens de classis Middelburg der Gerefor- Iburg r meerde Kerken vrijgemaakt en namens I werd gevoerd. de zusterkerk van Souburg en Missin gen. In de kerk van Vlissingen is ds Van Beveren een jaar als consulent werkzaam geweest De dienst werd bij gewoond door het voltallige college van b. en w. van Vrouwenpolder. Ds J. G. Kooren deed intrede in Zaandam Zondagmiddag is ds. J. G. Kooren, voor heen hervormd predikant te Nisse, in de Oostzijderkerk te Zaandam bevestigd tot predikant van de hervormde ge meente te Zaandam door ds. C. Amesz nit Rijk, voorheen te Heinkenszand. In dezelfde dienst deed ds. Kooren zy'n intrede. De bevestiger had als tekst 1 Cor. 4, vers la. Ds. Kooren deed zijn intrede naar aanleiding van Joh 6 9. Na de dienst werd een ontmoetingssa menkomst gehouden in de Prinses Ire- neschool, waarvan velen gebruik maak ten en waar vanwege de diverse colle ges en door de wethouder van onderwijs van de gemeente Zaandam het woord Ganzestad bijzonder Goes- gezina. Hij ontpopte zich in zijn antwoord op de toespraak van wet houder Visscher als een vurig pleit bezorger voor de Goese belangen. Zó vurig, dat hij zich herhaaldelijk één voelde met het gemeentebe stuur en van „onze stad" gewag maakte. De goedheilig man was ook voor de gemeentebestuurders niet met lege handen gekomen: zjj ontvingen allen een persoonlijk ge schenk. Sint-Nicolaas zal tot en met 5 decem ber in Goes een druk programma afwerken. Hij zal onder meer de prijzen van de G.M.C.-prijsvraag op 5 december uitreiken, de pa tientjes in huize „Den Berg" het St.-Joannaziekenhuis en „Berg- zicht" bezoeken en op 28 novem ber nog een rondrit maken door de Ganzestad, om de inwoners er minzaam wuivend op te attende ren, dat het ook voor Goes weer cadeautjestyd is Marktberichten VEILING ZU1D-HOLL. EILANDEN. 20 november. Aardappelen 12—15. Andijvie 23—53. Bloemkool 1 A 5 88—94. 6 53—80. 3 42—52. 2 A 6 21—51. 6 30—40. 8 20—ZS Rode kool 719. Boerenkool 1215. Spruiten A 40—68. 2 A 35—48. 1 B 34. I D 48—Ol. Aan voer 25 ton. Prei 20—31. Selderij 10—17 Pe terselie 5—17. Grote peen 7—12. Uien 15— 26, gesch. 20—21. WlUof 1 A 116—132. 2 A 90-115. 1 B 100—115. 2 B 87-91. Aanvoer 31 ton. Druiven: Black Alicante 201—247. Coxs Orange Pippin 1 AA 50—68. 1 A 3912. 1 B 27—23. 1 C 12—20. Golden Delicious 1 AA 55—50. 1 A 32—36. 1 B 25—26. Goud renet 1 AA 23—30. I A 20—27. - B 14—19, l C 12—15. Glorte van Holland 1 AA 26—27. 1 23—27 1 B 18-22. 1 C 13—16. Comiesse de Paris 1 AA 24—26. 1 A 2425. 3 B 34— 23. 1 C 23—24. St-Remy 1 AA 26—30. 1 A (27—29. 1 B 27—28. 1 C 26-27.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13