ALCOCHIN „Ludwigshafen" voer omhoog op Westerschelde Middelburg heeft een tekort van 3 ton J. Laport te Goes stapt uit Zeeuws chr. VHMO Schetsplan voor ontwikkeling Otheense Kreek SCH00LB0UWPLANNEN VOOR HET VOLGEND JAAR IN MIDDELBURG Gouden huwelijks feest oud-lid van G.S. Voorzitter sedert de heroprichting in 1946 Sint-Philipsland resitueerde subsidie PAARD BLEEK SUPER-DRAAK VRIJDAG 20 NOVEMBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT minuten Alcochin- speciaal-tijd zijn goed besteed Geen roos, geen haaruitval meer. Verzorg dagelijks uw haar. Neem twee minuten tijd voor Alcochin-Speciaa!. Al uw haarproblemen definitief verdwenen! Alcochin-Speciaal is gezond voor uw haar en hoofdhuid. Alcochin-Speciaal schenkt u haar, dat bewondering wekt. speciaal bevat o. pro-hormonen, vlumlntt Alcochin-Specioal houd: bestrijdt rcos en voorkomt Kr komt schot in de recreatieve ontwik keling van de Otheense kreek In de ge meente Zunmslag, die het afgelopen voorjaar door het gemeentebestuur van Terneuzen uit. particulier bezit werd aangekocht en die een belangryk ele ment gaat vormen in de toekomstige stedebouwkundige. vormgeving van Ter- neuzen. Het Terneuzense gemeentebestuur heeft J- eerste stappen naar een welomlijnd plan gezet door contact op tc met oe Koninklijke Nederlandse neiue- maatschappij, die moet nagaan welke Slot van pas>. 1 voorzieningen nodig zijn. voorlopige beperkte recreatlev wikkeling van de kreek mogelijk te n ken. De beste weg om de mogelijkheden te onderzoeken is naar het oordcel van de heidemaatschappij het maken van een raard na ;epleegd stedebouwkundi happi schetsplan, waarbij i leg dient te worden g< BIJNA vijf uur lang heeft de Duitse i vrachtvaarder „Ludwigshafen" uit Hamburg donderdagmorgen opont-! houd en ongemak ondervonden op1 de Westerschelde. "s Ochtends j vroeg, rondom half zeven, kwam het schip van 6882 bruto-registerton vlak voor Hansweert aan de grond te zitten. In de Biezelingse Ham, op luttele meters afstand van de plaats, waar nog seeds de masten hoven water steken van de Duitse kustvaarder „Neuwied", die er een paar maanden geleden gekapseisd, is. Een groot deel van de morgen! bleef de „Ludwigshafen" vastzit-! ten. Tegen elf uur lukte het de lege vrachtvaarder om op eigen kracht weer vlot te komen. De „Ludwigshafen" was op weg van Antwerpen naar Hamburg. Kapi tein op het schip, dat toebehoort aan de Hamburgse Lloyd is G. Boersch uit Hamburg. In de. loop van de nacht was de Duitse vracht boot voor anker gegaan bij de Bie zelingse I-Tam: de mist bemoeilijk te het zicht zo sterk, dat de kapi tein het raadzaam vond te wachten tot ze zou optrekken. Dat gebeurde tegen half zeven 's morgens. „Ludwigshafen", die naar de rich-, ting Vlissingen moest, lag echter met de kop richting Antwerpen. Het schip moest dus eerst „rond gaan". voor het de juiste koers tc pakken had. Bij deze opdraaima- noeuvre raakte het de grond en bleef vastzitten, zo'n vyftig meter van de wal. Het gevolg: een druk te van belang rondom de onfortuin-| lyke vrachtvaarder. In de loop van' de morgen werd de „Ludwigsha fen" omzwermd door de bergings vaartuigen en slepers van verschil lende bergingsmaatschappijen uit Hansweert en Terneuzen. Er lagen dertien, veertien scheepjes bij. zoals de „Tijgerhaai", de „Wil lem", de „Avant 10". de „Haai". En uiteraard gaf ook de rijkspoli tie te water acte de présence. Maar zoals gezegd: geen van de vaartui gen, die klaar lagen voor assisten tie, hoefde bij te springen: rondom elf uur klaarde de „Ludwigshafen" het op eigen kracht. Toen de vloed opkwam wist het lege schip vlot te komen en kon zijn reis zonder schade voortzetten. (Foto P.Z.C.) In de begeleidingsbrief bij de begroting voor 1965 maken b. en w. van Middelburg melding van de volgende schoolbouwplannen: ren b. en w. zoveel mogelijk De Huisves ting van het gymnasium houdt hiermee ten nauwste verband. In beginsel is het ministerie bereid mee te werken aan het onderbrengen van het gymnasium in de huidige r.h.b.s. Volgens toelichting op de begroting KLEUTERONDERWIJS: bevorde i openbare 1 doende kleuters zjjn aangemeli ryksgoedkeuring voor de vernieuwing van de Ned. lierv. kleuterschool ami de Oude KoudeUerkseweg is toege zegd nog dit jaar begin bouw van een vervangende school aan de Leeu- werikstraat; momenteel is nog niet te zeggen wanneer een Griffioenkieuter- scliool van de vereniging voor prot.- chr. kleuteronderwijs gebouwd kun worden, «laar (Ie urgentieverklaring nog niet verkregen is. Vernieuwing van de openbare kleuter school 't Zanddorp wordt bevorderd; ter verkrijging van spoedige urgentieverkla- ring moet deze scnool noodgedwongen In hout worden gebouwd. Uitbreiding van de openbare kleuterschool „de Woelige Werf" zal in 1965 niet kunnen gebeuren, omdat die in steen moet worden uitge voerd. Met een drukbezochte receptie In „Het Trefpunt" te 's Heer Arendslterke heb ben donderdag de heer en mevrouw C hu- (FotoPZ.C.) welijksfeest gevierd. Tot de velen, het oud-lid van Gedeputeerde Staten kwamen feliciteren behoorden onder meer de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Ca3embroct, burgemees ter D. M. Vermet van 's Heer-Arends- kerke, de heren C. F. van der Peiji, lid van de Tweede Kamer voor de C.H.U., mr. dr. A J. J. M. Mes en A. K. J. Ka- land. beiden lid van G.S. en voorts ver- LAGER ONDERWIJS: bouw van schillende burgemeesters van Zeeuwse school voor lager onderwijs in de Ma- j gemeenten. Op de foto het moment, gistraatwjjk, waarvoor de ryksgocd-waarop de heer Van der Peijl zijn ge keuring nog nodig is; nodig zyn jje.lukwensen aanbood, lokaal voor o.l.s. de Arneburch (ur-1 gentieverklaring aangevraagd) en| twee lokalen o.l.s de Dunenbareh. B. en w. zetten bun pogingen om deze laatste school tc huisvesten in een stenen gebouw, onverminderd voort ze zien hier mogelijkheden in arbeids besparende seriebouw. In de toekomst zal de raad moeten be slissen over het verlenen van medewer king voor de bouw van een nieuwe He- rengrachtschool. Onderhandelingen voor een gunstig gelegen bouwterrein zijn gaande, Naast de Verwerijstraatschool wil het bestuur van de vereniging tot het verstrekken van lager onderwijs op geref. grondslag een Iweede school stichten uari de westzijde van de stad. Verbetering moet ook worden gebracht in geref. school Mastgartstraat, die het snel groeiende leerlingenaantal niet be hoorlijk meer kan huisvesten; het r.-K. kerk- en schoolbestuur wil eveneens aan westzijde van Middelburg een dependan ce stichten van de lagere school pan de Bachten Steene. De vooruitzichten voor| de bouw van ccn nieuwe school \'oor im- becielen zijn gunstig; de stichting van een Lo.m.-school is in studie. VOORTGEZET ONDERWIJS: Voor de chr nijverheidsschool voor meisjes zal op korte termijn een nieuw ge bouw in uitbreidingsplan Breewcg1 verrijzen; aan de vernieuwing van de l.t.s. wordt gewerkt het bestuur- heeft toestemming grond te Kopen; nu gelden zjjn uitgetrokken voor de; exploitatie van een chr. l.t.s. ver- wachten b. en w., dat de lessen aan deze school met ingang van het cur susjaar 1965-1966 zullen beginnen. De vernieuwing van de r.h.b.s. stimule-l MORGEN IN VERGADERING: uiteraard :n gepleegd met het gemeentebestuur fe van Terneuzen. Het is niet nodig in it schetsplan het gehele gebied van de kreek te betrekken. Het college van b. en w. van Terneuzen denkt in eerste In stantie aan het gedeelte tussen de Wes terschelde en de Kraagbrug. De heide maatschappij is bereid voor 7000 een schetsplan te leveren. Het college van b. en w. van Terneuzen heeft de gemeente Zaamslag van haar voornemen om de ontwikkeling van de Otheense kreek ter hand te nemen op de hoogte gesteld. Zo nodig zal ook in het verdere verloop met de gemeente Zaam slag overleg worden gepleegd. Het voor stel om het benodigde krediet van 7000 aan het college van b. en w, te verstrek ken zal volgende week vrijdag door de gemeenteraad van Terneuzen in behan deling worden genomen. Te weinig woningen voor duizend die er één zoeken.... In 1961 kwamen tot oktober in Middelburg 151 woningen gereed (vorig jaar in dezelfde periode slechts 61), t«-r- wijl venvacht mag worden, rlat er vóór het begin van het nieuwe jaar nog 62 kunnen worden opgeleverd. In dezelfde periode werden 30 woningen afgebroken 7 aan de woonruimte onttrokken en onbewoonbaar verklaard. In uanboiiw waren in oktober 182 woningen, name lijk 259 woningwetwoningen. 79 premie- woningen en 111 woningen in de vrije sector. Aldus blijkt uit de beschrijvingsbrief bij; de begroting voor 1965. In 1964 werden I 112 woningwetwoningen aan Middelburg! toegewezen, 59 premiewoningen en 116 woningen in de vrije sector, totaal 287, waarmee de bouwcapaciteit nog niet vol ledig benut is. In dit verband proberen b. en w. thans! om een tweede bouwstroom in plan- Zuid flats aan de Statenlaan op gang te brengen. Om een behoorlijk as sortiment te krijgen is het voorts met' het oog op bungalowbouw dringend i- noodzakelijk. dat het plan Griffioen II van de grond komt. Daarentegenover staan bijna 1000 wo ningzoekenden, ruim 200 meer dan vo rig jaar, waarvan er 452 (S78i in de ur gente groepen zijn ondergebracht. Hier onder vallen dus nog niet eens de trouw- kandidatcn en jonggehuwden. (ong. 280 woningen), wn uitbrei dingsplan voor liet gebied tussen Breeweg en plan Griffioen II (sport velden, scholen en ongeveer 80 wo ningen). De uitwerking van het Klaren- beekplan is opgehouden, omdat over de situering en de omvang van de nieuwe r.h.b.s. nog geen zekerheid bestaal. In dit plan ls ook een plaats gereserveerd voor het Jacob Roggcvcenhuls voor be jaarden. Industrie Het woningbouwbeleid ls er op ge richt bij industrievestiging woningen gereed te hebben. Voor de aanleg van het nieuwe „natte" en „droge Industrieterrein is een verzoek gericht tot de staatssecretaris van economi sche zaken om een belangrijke infra structuursubsidie te verlenen, nodig voor het financieren van enkele grote werken. Zonder steun zouden de uit gifteprijzen te hoog worden. B. en w. hadden de beslissing op het verzoek dit najaar verwacht, maar zij ia thans uitgesteld tot januari a.s. in afwach ting van deze beslissing kan echter met het bouwrijp maken van de in dustrieterreinen nog niet worden be gonnen Mede tengevolge van een bijzon der nuttige samenwerking met het ministerie van economische zaken zijn b. en w. thans in on derhandeling met enkele gegadig den voor industriële vestiging. In dit stadium kunnen zij er nog geen concrete mededelingen over Verbindingen D" werkgroep, die de plannen uit werkt voor de overbrugging van het kanaal en de verbindingen industrie terrein-Zuid en nieuwe rijksweg 58- Zuid-Sloe. hoopt eind november met zijn rapport gereed te zijn. Deze maand willen b. en w. ook nog het rapport over een gezamenlijk initia tief van kerkelijke en maatschappe lijke organisaties voor de bouw van een centrum voor kerkdiensten en verenigingsactiviteiten in plan-Zuid bespreken. B. en w. herinneren daarbij aan het eerste doel van de stichting bedrijfs panden Middelburg: in Zuid een aan trekkelijk en zo veelzijdig mogciyU buurtwinkelcentrum (maximaal 13 winkels) te stichten. De bedoeling is nog volgend jaar een levensmiddelen- „VAST en zeker zal ik mezelf straks wel een beetje zoeken. De laatste tien jaar heb ik ongeveer de helft van mijn tijd aan het christelijk V.H.M.O. besteed. Dat valt nu plotseling allemaal weg". De voorzitter van de Zeeuwse vereniging, die in Goes en in Middelburg een bloeiende middelbare school heeft staan en die werkt naar een dorde in Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer Jan Laport (70). legt morgen op de algemene vergadering de voorzittershamer neer. Eigenlyk is dat maar een symbo lisch gebaar, want er is nooit een voorzittershamer geweest. Ilet is een karakteristiekje van de Ver eniging voor christelijk middel baar en voorbereidend hoger on derwijs voor Zeeland. Het demon streert de perfecte samenwerking van negen verschillende kerkge nootschappen in bestuur en ver eniging, een unicum voor Zeeland. De Goese onderwijspionier zegt zelf over dit belangrijke brok werk: Het was prettig. Ik heb het met buitengewoon plezier gedaan. We kunnen rustig stellen, dat het chris telijk v.h.m.o. In Zeeland met vrucht heeft gewerkt. In het bestuur wist je je gedragen door de steun van alle kanten". Sedert 1930 is de heer La port bestuurslid van de vereniging geweest en van 1946 af de her oprichting voorzitter. Achttien jaar lang. „Ik kwam toen uit het christelijk lager onderwijs en het ulo", vertelt hij met een beetje zelf spot. „en ik dacht dat ik heel wat wist. Daarom diende ik op mijn een tje maar een aanvraag in voor een christelijk lyceum in Zeeland. Daar is in Den Haag wel om gelachen. Met zo'n volledige school kun je immers maar niet meteen beginnen. Nee, de formele volgorde: h.b.s.-B. h.b.s-A, gymnasiumafdeling en middelbare meisjesschool". Voor de eerste keer kreeg het gereorganiseerde bestuur in 1946 een toewijzing. Maar de heer Laport en zijn bestuur lieten zich niet terugschrikken. Vier jaar later waren alle toewijzingen voor een vol ledig lyceum in Goes binnen. Met 83 leerlingen werd in 1916 in de boven zaal van het burgerlijk weeshuis be gonnen. In 1952 was er aan de Berg weg in Goes een nieuwe school: een christelijk lyceum voor Zeeland, dat vierhonderd leerlingen aantrok en die tot op heden stabiel heeft weten te houden. Zoals iedere onderwljsvoorvechter kan de heer Laport ook heel wat opdissen over opzet en realisering van nieuwbouw. Tot twee keer toe heeft hij het meegemaakt; de bouw van een derde school in Zeeuwsch- Vlaanderen. Terneuzen moet die ko men heeft h(j voorbereid. „Voor het christelijk lyceum in Goes moest een miljoen in de nieuwbouw gestoken worden. Twee ton uit obli- fatieleningen. Voor de rest heb ik 1 instellingen afgelopen en het lukte ten slotte in Schiedam". De heer La port raakt op zijn praatstoel. Hrj bla dert terug in het „onderwijsboek". waarin een flink stuk van zijn leven mee-beschrcven staat en dat morgen aan de laatste bladzijde toe is. De heer ,T. A. van Bennekom uit Middel burg zal het dan overnemen. Die zal aan het hoofd van het bestuur verder gaan werken om de h.b.s./m.m.s. van de vereniging in Middelburg sinds 1962 in een nieuw gebouw uit te bouwen tot een lyceum. Die zal de zes jaar lange pogingen voor christelijk v.h.m.o. beneden de Westerschelde verder gestalte helpen geven. Tien jaar is de heer Laport in Goes rustend bankdirecteur. Het is zijn eigen beslissing om nn terug te treden als voorzitter. Hij vindt het tijd worden, dat een jongere kracht deze veelomvattende taak overneemt. Maar het gaat hem wel een beetje aan het hart. Een paar onderwijs- J. LAPORT 70) ...onderwijspionier.. hlyven nog zijn aandacht opeisen: voorzitter en hoofdbestuurslid van de Schoolraad voor het christelijk lager onderwijs, het ulo, het kweekschool- onderwijs en binnen dat raam ook ge delegeerde voor drie zuidelijke pro- En dan: generaal deputaat van de Gereformeerde Kerken voor hulpbe hoevende kerken, deputaat van de coördinatiecommissie en deputaat voor kerk en industrie. In feite is het nog maar een staartje van de lange lijst met functies en vooraan staande plaatsen in organisatie- en verenigingsleven. Het politieke vlak heeft de heer Laport tot zijn Gö3tc jaar aangetrokken. Hij was twaalf jaar raadslid in Goes, na de bevrij ding nog enige tijd wethouder, voor zitter van de A.R.-kiesvereniging en nog veel meer. Maar bij alles stond het onder wijs meer dan veertig jaar toch wel vooraan. „Ik was er al van 1923 bij betrokken", stipt hij nog even aan. „En ik deed het graag". ■r; bedrijf In een noodvrstlglng te i ncn. Voorts hoopt bet college, dat li winkelcentrum in de Stromen wijk volgend Jiuir de reeds lang beoogde uitbreiding kan ondergaan. Spoedige nieuwbouw is te verwachten van N V. Seekut Plastics (klein-in- dustrieterrein i. garage Dijkwel (Veorsewcg). Vijvervreugd I;n vleugel en zusterhuis van het eethuis. De toenemende zomerdrukte en de aanleg van de Mngistraatwijk 'Zuid) maken een uitbreiding van het poli tiekorps z«-er gewenst. Waarschijnlijk kan In 1965 de parkeerzone niet uit gebreid worden, omdat er geen geld fa om een aparte controleur voor dit „parkeerwerk" aan te stellen. Politie MEESTERWERKEN VAN Z TOT A (Van onze parlementaire redacteur) i Dr. Van Dijk van de V.V.D. heeft don-J derdag in de openbare vergadering vani de vaste commissie voor onderwijs.! kunsten en wetenschappen uit de Twee-j de Kamer de kwestie ter sprake ge- j bracht van de onderbrenging in St.-j Philipsland van een bijzondere school en een openbare school in één gebouw en het ten onrechte verstrekken van een subsidiebedrag aan de bijzondere school. Mevrouw Van Someren-Downer van dej V.V D. had er enige tijd geleden reeds schriftelijke vragen over gesteld. De heer Mieras van de S.G.P.. die nauwe i relaties onderhoudt met de richting var. het onderwijs, die op deze bijzondere! school gevolgd wordt, trok zich de op merkingen van de heer Van Dijk aan en meende dat de zaak is opgeblazen tot een storm in een glas water. De staatssecretaris van o. k. en w. nir.' Grosheide deelde mee. dat het bestuur, van de bijzondere school het ten onrech- functies en enkele kerkelijke posten te ontvangen bedrag heeft terugbetaald en dat de zaak dus volledig opgelost is. Gereedschap buit bij inbraak te Breskens In de nacht van woensdag op donder dag is in Breskens wederom ingebro ken. Dit keer werd een bezoek gebracht aan de vismeeifabriek van de heer O. aan het Duivelshoekje. Men had zich toegang tot de fabriek verschaft door een deur van de naast de fabriek ge legen werkplaats te forceren. Door de indringer!s) werden enige gereedschap pen meegenomen. Van de dader(s) ont breekt elk spoor. liet nieuwe politiebureau in In zo verre lH-stekskl.uir. dat tekenin gen en kostenraming b en iv. bob ben bereikt. Nu dit plan uit de door het ministerie van binnenlandse zaken toegezegde vergoeding niet kan worden bekostigd (geen en kele gemeente komt hiermee uit) beraden h. en w. zich nog over de te volgen gedragsiyn. Ten aanzien van de slachthuis-keu ringsdienst streven b. en w naar één keuringskrlng voor vee cn vlees voor het deel van Walcheren, dat thans wordt gevormd door de kringen Mid delburg en Oostkapello. Gezondheidscentrum In de loop van 1961 i* een werkgroep gevormd, die belast is met bet onder zoek naar de Iwlioefte en de omvang van een nieuw gezondheidscentrum ter vervanging van het medisch cen trum in de Kigenhaardstraat. Het werk van de adviseur voor de plantsoenen. <!e heer J. H. v. d. Burg. is volgens het college thans reeds zichtbaar. Er zijn bcplantingsplannen voor een park in Zuid en rond de E.M.S.-woningen, binnenkort komen er plannen voor Griffioen II en Eree- weg. Het overleg met de kcrniisorganisa- tfes heeft er toe geleid, dat ook vol gend jaar de kermis tussen Hemel vaartsdag en Pinksteren gehouden wordt. Nu de rein genomen verwachten voor vernieuwing van het materiaal. Voor de bestudering van het vuilverwijderingsvraagstuk is een commissie gevormd, waarin vertegen woordigers van Middelburg en Vlis singen zitting hebben. Sportvelden icoft voor h deneomplox ten noorden weg een kosten begroting ontworpen; b. en w. zullen zich or in 1965 over be raden hoe dit plan tot uitvoering kan worden gebracht. Ook hoopt het col lege, dat in 1965 begonnen kan wor den met de aanleg van het karnpeer- centrum aan de monding van de voormalige Oude .Middelburgse Ha- He: personeel van gemeentewerken zal volgens b. en w. uitgebreid moe ten worden, omdat het huidige appa raat te zwak is om het werk in het kader van de ontwikkeling van Z.O. Walcheren op te vangen. Daar de huisvesting van deze dienst alles te wensen overlaat zal op korte termijn het uitbreldings- en vernieuwings plan moeten worden aangepast aan het rapport van het raadgevend bu reau ir. B. W. Berenschot N V. te Hengelo. Culturele zaken In de sector kunsten en culturele voorzieningen willen b. en vv. eind 1964 of begin 1965 de exploitatiebe groting 1965 vnti de nieuwe schouw burg aan de raad voorleggen, nadat het contract met de exploitant van liet café-restaurant en de tarieven voor de verhuur van de schouwburg zijn geregeld. Getracht wordt aan de commissie voor het bestuderen van de ves tiging van het dellamuseum één of meer deskundigen te verbinden, die worden belast me: hel onder zoeken van de mogelijkheden om de plannen van de commissie te verwezenlijken Er moet een on derzoek ingesteld worden naar de mogelijkheden om tentoonstel lingsmateriaal te verwerven, dat geschikt is x'oor permanente op stelling. Er is voor dit doel in overleg met de partners de pro vincies Zuid-Holland. Noord-Bra bant en Zeelandreeds contact op genomen met een waterstaatsdes- kundige. In verband met loon- en prijsstijgin gen hebben b. en w. de post voor culturele doeleinden met 2000 ver hoogd tot 11.000. Het zou volgens het college verantwoord zijn de toe gangsprijzen voor culturele evene menten eveneens te verhogen, vooral nu een zeer belangrijke verbetering zal worden verkregen in de accom modatie van de schouwburg. Het ziet er naar uit. dat de gerestau reerde openbare leeszaal en biblio theek in de Molstraat omstreeks april/mei 1965 in gebruik zal wor den genomen. AVRO-omroepster Ageeth Scherp huis hebben we gisteravond tegen half negen onvoorwaardelijk ge loofd, toen zjj de klucht „Paard eet hoed" van de Fransen Eugène Labiche en M. Marc-Michel aan kondigde en daarbij verzekerde, dat vroeger reeds onze grootmoe ders en grootvaders om dit stuk geschaterd hebben. Maar helaas: zij kreeg geen gelijk, toen zij voor spelde. dat ook wij er veel plezier aan zouden beleven. Want dit ten onrechte van stal gehaalde ..paard" kwam als een super draak op ons af met humor, die vijftig jaar geleden misschien aanleiding was tot bulderlachen. maar die nu voornamelijk als plat vloers werd gevoeld. Het was een soort Comedy Caper van het zeer slechte soort. Dat befaamde ac teurs en actrices als Guus Oster. Bob Verstraete, Sigrid Koetse en Hetty Verhoogt in deze „dolkomi sche klucht" te zien waren, moet voornamelijk beschouwd worden als een verspilling van talenten. Zo was Bob Verstraete weinig meer dan een totaal mislukte Swiebertje en Guus Osters deed het meestentijds voorkomen alsof hij de laagste klas van de kleuter school een oh zo grappig verhaal tje aan het vertellen was. De da mes hebben in dit «tuk nauwelijks meer te doen dan op gepaste en ongepaste momenten geschrokken gilletjes slaken. De kostuums wa ren aardig, dat wel. Overigens kreeg deze televisie avond een Indrukwekkend slot: een gefilmde impressie van de be grafenis van president Kennedy door de Franse filmer Francois Reichenbach. Slechts in korte fragmenten kreeg men de begra fenisstoet te zien. Meestal schokte de camera in rukken langs het publiek. Zo werd een suggestief en aangrijpend beeld verkregen van het verdriet en de ontzetting van een volk. Deze documentaire met een sterk dramatische kracht wekte meedogenloos de emoties op, die vrijwel een ieder aangre pen op die sombere dag in novem ber 1963. Van den B.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 7