„Jaar 1964 was zeer gunstig voor landbouw" BONT Goes mist accommodatie voor kunstexposities ft Contractteelt zal nog toenemen MIDDELBURGSE INSTUIVEN WERKEN SAMEN IN DE MIC. Uitwisseling ideeën en programma's MARKTBERICHTEN OOSTKAPELLE WACHT OP REALISERING WIJKGEBOUW AGENDA In oktober meer dan 10.000 woningen gereed gekomen WOENSDAG 18 NOVEMBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT N.C.B.-KRINGEN OOSTBURG EN HULST Het jaar 1964 zal de agrarische geschiedenis ingaan als een uitzon derlijk goed jaar. Deze conclusie werd dinsdag herhaalde malen ge trokken tijdens de drukbezochte kringvergaderingen van de N.C.B. te Oostburg en te Hulst. Het weer is vrijwel het gehele jaar van dien aard geweest, dat de zaai, de groei en oogst van de produkten onder de meest gunstige omstandigheden verliep. Even leek het erop, dat zelfs de bietencampagne droog zon kunnen worden afgedraaid, maar dat is een vrome wens gebleven. Sinds tien dagen ploetert men op de bie tenakkers op dezelfde, traditionele wijze als haast elk ander najaar. Overigens kunnen ook de bietenver bouwers tevreden zijn, want zowel uit de redevoeringen van de algemeen voorzitter, de heer J. Zeegers, als die van de kringvoorzitters C. van Belle- gem (Oostburg) en P. V. M. Vercaute- ren (Hulst) bleek, dat het suikerge halte uitermate hoog is. De ongekend goede bietenoogst wierp zelfs vragen op. „Zal dit niet leiden tot een nog grote re uitzaai in 1965 en moet dit niet wor den voorkomen door bijvoorbeeld het gemiddeld areaal van de laatste drie jaar, verhoogd met tien procent uit te zaaien", zo vroeg men zich in de kring Oostburg af. ..Laten we dat be schouwen als een bescherming van onszelf", zei voorzitter Van Bellegem op een bezwaar uit de vergadering, dat zulks zou kunnen leiden tot een aan banden leggen van de bietenteler. De algemeen N.C.B.-voorzitter Zeegers meende toch ook een waarschuwend woord te moeten laten horen. Hij wilde duidelijk stellen dat men eventuele voorstel len tot beperking van de inzaai in 1965 niet moet toetsen aan het uit zonderlijke bietenseizoen van dit jaar. In beide vergaderingen hield de heer Zeegers zijn afscheidsspeech als voor zitter van dc N.C.B. Over de aard appelprijs zei hij onder meer, dat de regering en standsorganisaties daar aan nu al twintig jaar dokteren zonder daarvoor een afdoende oplossing te hebben gevonden. Het onderwerp contractteelt koppelde hij aan de al gemene positie van de boer, die zich overal tracht veilig te stellen, meer zekerheid wil voor zijn bestaan en het risico niet meer aan wil of durft. Spreker zei, dat die contractteelt nog zal toenemen. Voorzitter Zeegers wijdde een deel van zijn afscheidsspeech („ik kan niet nalaten even te rangeren") aan de Boerenpartij en het landbouw schap Volgens hem heeft de herkomst van de stemmen bij de laatste verkie zingen duidelijk aangetoond dat de Boerenpartij geen partij is van boe ren. „Hun sociaal fonds zal wel vlug uitgeput zijn, nu zij in vier processen tegelijk zijn gewikkeld", aldus de N.C.B.-voorzitter. Hij raadde de leden aan. hun bezwaren tegen het land bouwschap te bevoegder plaatse naai vorerï te brengen. Hijzelf schaarde zich volledig achter dit schap en zei. de noodzaak van een eenheidsland bouworganisatie oiet in te zien. Uitvoerig ging de heer Zeegers in op de gevolgen van de opheffing van de wet vervreemding landbouwgronden, waarvan hij altijd voorstander is ge weest en nog is, zoalr hij duidelijk wil de stellen. Overigens gaf hij toe dat met name in Zeeland na die opheffing de prijzen uit de hand zijn gelopen. Maar de wet zelf werd naar zijn ge voel met voeten getreden zodat het voortbestaan ook onrechtvaardig zou zijn geweest. Hij wees daarbij op de soms honderd procent, hoger liggende zwarte prijzen, welke soms voor gron den werden betaald. De heer Zeegers zei, te hebben geconstateerd dat de animo om ongehoord hoge prijzen te betalen, al een stuk minder is gewor den. In de kring Hulst wees voorzitter Ver- cauteren nog op de enorme verande ringen welke de agrariërs in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen staan te wach ten met tal van ruilverkavelingen en de concentratie van polders en water schappen. Voorts op de consequenties van de industrialisatiepolitiek in de kanaalzone en de kanaalverruimings- werken, die honderden hectaren cul tuurgrond eisen. De vergaderingen werden bijgewoond door onder meer het Tweede-Kamer- en G.S.-Iid, de heer J. M. A. C. van Dongen, de rijkslandbouwconsulent in Zeeuwsch-Vlaanderen, ir. L. T. J. de Wit en door diverse N.C.B.-functiona rissen uit Noord-Brabant. EERSTE DOW-PRODUKTEN VERLIETEN FABRIEK Do eerste lading styron geproduceerd by DOW-Chemical te Temeuzen, heeft maandag de nieuwe fabrieken verlaten. Het was een hoeveelheid van tien ton, bestemd voor de firma Cobelplast, fa brikant van plastic-artikelen in het Bel gische Lokeren. De aflevering van de eerste styron vanuit Temeuzen betekent tevens, dat de produktie van thermo plastische kunststoffen in DOW's groot ste chemische complex In Europa, thans op gang is gekomen. MODIEUZE MANTELS VOOR COUPE EN KWALITEIT STAAN WIJ GARANT itwaaMI. iCy Breda - Eindstr. 14 - Tel. 31086 Tilburg - Den Bosch HOGERE PRIJS VOOR UIEN Hoewel de wekelijkse export van uien In vergelijking met enkele weken geleden wat is teruggelopen, is de verhouding tussen vraag en aanbod van dit Neder landse tuinbouwprodukt thans -zodanig dat de prys vorige week met ongeveer vijf cent per kg is aangetrokken. De export-geschikte kwaliteiten doen thans rond 28 cent per kg, wat een hoge prijs is Naar vele landen worden de Ne derlandse uien uitgevoerd. In de week van 2 tot 7 november bedroeg de totale export uit ons land 4228 ton. Hiervan ging 1519 ton naar West-Duits- land, 1234 ton naar Frankrijk, 595 ton naar Engeland, 409 ton naar Afrika, 351 ton naar Italië en kleinere hoeveelheden naar België, Zweden, Zwitserland, Fin land, West-Indië en enkele andere lan den. De kwaliteit van de Nederlandse uien is dit jaar zeer goed. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Buurtverenigingen vieren feest Vrijdagavond zullen de gezamenlijke buurtverenigingen uit Nieuw- en Sïnt- Joosland tijdens een feestavond in „De Roode Leeuw" het 25-iarig bestaan vie ren. Het zijn de buurtverenigingen ,,'t Centrum". „Rijksweg buiten", „Rijks weg binnen", „W.I.K, „Zuidwesters" en ,,'t Zwaantje" De toneelvereniging „Nieuw-Middelburg" zal deze avond de klucht „Spook voor meneer" opvoeren. Na afloop is er een gezellig samenzijn. Zeven clubs met 500 jongelui De verschillende Middelburgse „in stuiven" (volgens Van Dale bete kent instuif onofficiële bijeen komst van een vereniging) hebben kort geleden de koppen bij elkaar gestoken en besloten om in het vervolg samen te werken. Deze sa menwerking zal tot uiting komen in het uitwisselen van en rekening houden met eikaars programma's en het uitwisselen van ideeën ten einde een beter inzicht te krijgen in hetgeen er voor de rond 400 tot 500 er bij betrokken jongelui ge daan kan worden. Het is namelijk gebleken, dat de ver- enigingsinstuiven vaak, hoewel niet op dezelfde avonden, dezelfde pro gramma's en ideeën hadden. Toen één van de instuifbesturen een samen werkingsplan lanceerde, bleken ook andere instuiven hetzelfde doel na te streven. Zo werd de Middelburgse Instuif Combinatie (M.LC.) gevormd, waarin de voorzitter van de diverse instuiven ideeën enz. naar voren brengt, die dan in de instuifcommis- sies nader besproken worden. In deze M.I.C. zijn vertegenwoordigd de C.J.V. Middelburg er! 't Zand. het r k. jongerencontact, de instuif van 't Tref punt, de Ambonezengroep P.P.KM., de gereformeerde instuif en de instuif van de hervormde jeugdraad. Instuifkrant Het plan is om maandelijks een instuif krant samen te stellen, waarin onder an dere de programma's bekendgemaakt worden en waarbij tevens in een kriti sche rubriek de programma's besproken zullen worden. Op deze wijze kunnen bovendien de ouders een idee krijgen van betgeen de jongelui op deze instuif- avonden doen. Niet alleen de instuifleden kunnen deze uitgave lezen: overal, waar mensen ko men, wil de M.I.C. het krantje depone ren. Ook wil men de besturen van schoolclubs vragen medewerking te ver lenen om de inhoud bekendheid te ge ven. Het is niet de bedoeling, dat het ka rakter van de instuifavonden veran dert. In het vervolg zal dus de alge mene lijn van een instuif gevolgd worden met, soos-, bijzondere- en dansavonden. Op de soosavond is men gezellig bjj elkaar, ieder doet waar hij of zij zin in heeft: op de bijzondere avonden wordt op basis van de soos avond iets georganiseerd. Zo kunnen dus in hot vervolg voor twee of meer clubs toneel-, cabaret-, film en andere avonden, waarvoor geregeld prominente figuren uitgenodigd worden, georganiseerd worden. Wanneer een be langrijke avond op het programma staat wil de M.I.C. proberen de Schonwburg daarvoor te huren tegen een Bpeciale prijs. Niet alleen in Middelburg, maar In ge heel Zeeland is er een streven naar „in stuif-samen werking" merkbaar. Begin volgend jaar wordt er in het vormings centrum Hedenesse bij Cadzand een weekeind gehouden, waarop iedere in Zeeland werkzame instuïfeommissie uit genodigd wordt. MIDDELBURG N.C.V.B. vergaderde De afdeling Middelburg 't Zand van de N.C.V.B. hield dezer dagen de maandelijkse ledenvergadering onder leiding van de presidente mejuffrouw C. J. Augustijn. Op deze bijeenkomst sprak mevrouw Karelse-Enter uit Goes over het onderwerp „Zij die bidden". De volgende vergadering is vastgesteld op maandag 14 december, dat zal de kerstavond zijn. Deze avond wordt het programma verzorgd door de voordrachtskunstenares me vrouw Jo Wesselink-Lengkeek uit Den Haag. Nieuwe dirigent voor koor „De kleine stem" Door drukke werkzaamheden daartoe genoodzaakt heeft de heer Ab Lirhten- dahl te Middelburg zijn functie als diri gent van het kinaerkoor „De Kleine Stem" neergelegd. Hij wordt opgevolgd door de heer Philip Fey uit Vlissingen. Vanaf de oprichting is de heer Liohten- dahl dirigent van „De Kleine Stem" ge weest. Burgemeester mr. F. G. AHuber: Behoefte aan een ruim, oud pand dichtbij centrum Het Is In Goes byzondrr moeilijk om een expositie van schilderyen, teke ningen, beeldhouwwerk en keramiek of andere kunstuitingen op touw te zetten. Dat ligt niet aan de initiatie ven van eventuele organisatoren, het is te wijten aan een byna volko men gebrek aan accommodatie voor een dêrgelyke gebeurtenis. In de heie stad is geen zaal in een openbare ge legenheid te vinden, waar een kunst expositie een volle week te bezichti gen kan zijn. Bovendien missen die gelegenheden vaak de rustige, stijl volle entourage, bij zoiets noodzake- lijk. „Een goede tentoonstellingszaal kan in Goes toch eigenlijk niet ge mist worden", zegt burgemeester mr. F. G. A. Huber. „Het wordt hoog tijd, dat we daarvoor iets zien te bemach tigen. Ik heb er al vaak over gepie kerd". Eenvoudig is het niet. Goes als Zeeuws centrum voor vergaderingen en ontmoetingen op allerlei niveau en van uiteenlopende toeloop van belang stellenden zit er een beetje mee. De zaalexploitanten zijn niet zo bijzonder gebrand op tentoonstellingen Een week is vaak al te lang. In diezelfde tyd zfln er verschillende andere ge- VLISSINGEN V oedingscauserie voor Vlissingse huisvrouwen Hilariteit en lichte verzuchting. Dat waren de reacties dinsdagmiddag van de in groten getale opgekomen dames van de afdeling Vlissingen van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrou wen, die in een van de zalen van hotel „Britannia" bijeen kwam. De dames luisterden naar een causerie van me juffrouw C. van den Brink, diëtiste van het voorlichtiagsebureau voor de voeding in Den Haag. De titel van de lezing luidde: „Goed eten en toch slank blijven". Het bleek geen sinecu>- re slank te blijven en zeker niet om het te worden. Mejuffrouw Van den Brink behandelde eerst het verband tussen lichaamslengte en lichaamsge wicht. Zij vertelde, dat het normale gewicht ongeveer de lichaamslengte minus 105 cm in kilo's behoort te zijn. Daarna sprak zij over de verhouding tussen het gebruik van calorieën en het verbruik van calorieën. „In onze gemechaniseerde .ïuishouding doen wij steeds minder", zei mejuffrouw Van den Brink, „maar wij gaan toch niet minder eten". Daardoor wordt de verhouding scheefgetrokken. Hierna vertelde zij met behulp van een flanel- bord een en ander over de verschil lende voedingsmiddelen en over de samenstelling van een maaltijd. Na de pauze kwamen tal van vragen los. Hieruit bleek wel, hoe groot de be langstelling was van de dames voor dit zo belangrijke probleem. De tweede secretaresse, mevrouw A. H. Brouwer-Struis sprak een wel komst- en een dankwoord. Zangavond van Leger des Heils Zaterdag a.s. zal het Leger des Heils te Goes een bijzondere evangelisatie avond houden in de gereformeerde kerk aan de Westwal. Medewerking zal worden verleend door het Noord- bevelands mannenkoor, terwijl Henk Geluk uit Dordrecht het elektrisch orgel zal bespelen en dc samenzang zal begeleiden. De avond staat in het teken van het evangelisatielied. Het motto is: „Getuigenis van het Ge loof door zang en muziek". Er zal een ruime plaats worden gege ven aan het samenzingen van evange lisatieliederen, onder meer op melo dieën van negro-spirituals. Middelburg City: Echtscheiding op z'n Italiaans. 20 uur. 18 Jaar. Van Benthem cn Jutting: Ikonenexposltle. 1012.30 en 13 30—18 uur. Zeeuws Museum: Lezing Klassiek verbond. 20 uur Vlissingen Alhamhra- Irma la douche. 20 uur. 18 Jaar Goes Oosterkerk: Voorlichting r -k kerk voor gereformeerden. 10.15 uur. Prins van Oranje: Vrouwencommissie Zeeland P v.d-A 10 uur Vrouwenpolder Verenigingsgebouw" Ver toning bevrljdlngsfllms. 19 en 21 uur Sas van Gent - Sociaal gebouw stijfsel- en glucosefabriek" Voordracht met muziek door R van Dijck over „Muziek voor miljoenen' voor ZVU en samenw per soneelsverenigingen. 20 uur Hulst - Bioscoopgebouw Alle vrouwen van de wereld 20 uur Bergen -p Zoom - Roxy Boccaccio "70. 20 tin 'R laar Luxor: Kiss of the vampire 20 uui. 14 Jaar. De vereniging christelijke wijkver pleging „het Groene Kruis" te Oostkapelle krijgt een eigen wijk- gebouw. Daarmee zal een reeds ja ren gekoesterde wens in vervulling gaan. In een aan alle leden gezon den circulaire de vereniging tel de op 31 december van het vorig jaar 410 aangesloten gezinnen deelt het bestuur mee, dat de aan besteding niet lang meer op zich zal laten wachten. Deze aanbeste ding heeft inmiddels plaatsgehad. Laagste inschrijver was de firma K. Francke en Zonen te Oostkapel le. Het nieuwe wijkgebouw zal vol gens plan van het Vlissingse archi tectenbureau Steen en Tuinhoi worden opgetrokken in het uitbrei dingsplan „Kom" naast het V.V.- V.--kantoor. Van het ryk en verschillende andere In stanties zijn subsidietoezeggingen bin nengekomen Omdat met de bouw en in richting veel geld gemoeid is, zal ook de vereniging een behoorlijke duit in het zakje moeten doen. Het bestuur vraagt dan ook dringend om financiële mede werking van de inwoners van Oostka pelle. Dezer dagen reeds zal worden be gonnen met het inzamelen van gelden. Het nieuwe tvykgeboutv zal in een grote behoefte voorzien. Dat blijkt uit een ar tikel dat zuster Van der Slikke, wijk verpleegster te Oostkapelle, schreef in het laatst verschenen gemeenteblad. In onze moderne samenleving met zijn steeds groter wordende zorg voor de lichamelijke en geestelijke gezondheid is", zo stelt zy, „een goed geoutilleerd wijkgebouw onmisbaar". De wijkver pleegster zet verder uiteen aan welke eisen een modern wykgebouw moet vol doen. De totale oppervlakte van het op de hoek Duinweg-Dorpsstraat te realiseren wijkgebouw, beslaat ongeveer 110 v' kante meter. Via de entree komt me een 26 vierkante nieter grote wacht ruimte. Van daaruit kan de boxenkamer bereikt worden. Hier komt ook de prak tijk van de oogarts. Verder zal het ge bouw een dokterskamer, een desinfec- tieruiinte en een magazijn krijgen. Er bestaan verder plannen voor het creëren van een overdekte bergruimte. De wachtruimte kan de in de avonduren worden benut voor het geven van cur- gadigden voor de zaalruimte. Het ge bouw van het streekmuseum voor de Bevelanden op de Turfkade eigen dom van de vereniging Hendrik de Keyser is als pand bijzonder aan trekkelijk. maar de ruimten daar le nen zich, met de aanwezigheid van de talloze museumstukken weinig voor een kunstexpositie. „We hebben behoefte aan een aantrekkelijk, ruim oud pand", zegt de burgemeester. „Maar waar vinden we dat? Het moet natuurlijk niet te ver van het centrum verwijderd zijn". Het gemis aan een goede accommo datie is er de oorzaak van dat Goes maar weinig exposities van kunste naars op zijn evenementenagenda kan plaatsen. Burgemeester N. W. Eisen van Heinkenszand. voorzitter van de Stichting Zeeuwse Beeldende Kun stenaars, zegt er by voorbeeld dit van: „We hadden eigenlijk allang een keer tje met een expositie in Goes moeten zijn. Maar het lukt ons eenvoudig niet. Poging Laatst is er nog een poging onder nomen om voor een speciale gelegen heid een groot, leegstaand zakenpand aan de Lange Kerkstraat als huisves ting voor een expositie te pakken te kr(jgen. De Evenementencommissie van Goes deed haar best, maar het kon toch niet doorgaan. Het gemeen tebestuur heeft ons een ruimte op de tweede verdieping van het stadhuis aangeboden. Maar dat leek ons ook niet zo plezierig, vooral niet voor het publlek-met-drempelvrees. Onze vereniging stelt zich bovendien op het standpunt dat een expositie toch wel veertien dagen lang ergenB ingericht moet knnnen zyn. En dan is het verder toch nodig om centraal een expositiezaal te hebben Het pu bliek dat dinsdags naar de markt en zaterdags voor inkopen naar Goes komt. moet je toch in de eerste plaats kannen opvangen". Op het gebied van tentoonstellin gen bestaat er dus In Goes een vacuüm. Misschien dat een dui delijke expositie van de moeilijk heden tn hoeken, waar de be langstelling ligt, het probleem wat dichter bij een oplossing brengt. VISMIJN COL1JN8PLAAT 11.270 kt' t-xporlgarnak-n 1.582.32. 134 kg handelBgamaleji 1.04 235 kg schar. 133 kg bot. 235 kg Wijting. 844 kg kabeljauw. ««0 kg «prot. 187 kg ongesorteerde vis. 18—20. II 85 19. 75 16. 70 15. 65 14. IID III grof 6—13. II! fijn 6 Jonathan I 80 20. 75 24—25. 85 22—23. 60 17—19. 11 80 14. 75 12—13. 70 12—14. 65 12—13. «0 12. IID doordraai. III grof 6—12. m fijn doordraai. Cox Orange Pippin I 75 5357. 70 47—53. 65 35—10. 60 28- 28. 55 20—21. II 70 31. 65 22. «0 17. 55 16. 11D 13. III grof -.4—25. II fijn 13—doordraai Gol den Delicious I 85 42. 80 43—45. 75 45. 70 43. II 80 2633. 75 27—36. 70 24—32. to 16-23. 60 12, in grof 12—22. Ill fijn 6. Zoete Ermgaard n 60 23 55 17. IID 12. Lombart» Calville 1 85 20—22, 80 18—21. 75 15—20. 70 15—18, 65 12. I 65 20. 60 12. Laxton Superbe I 75 27. 70 25. 65 19. 60 doordraai. UI grof 12. Valappelen doordraai. Geplukte kroel doordraai. Jona than kroet doordraai. Peren: Saint Remy 1 80 24. 70 24—25 60 23, II 80 23. 70 25. CO 23, IID 18. III grof 17. 111 fijn 13. Comtesse de Paris I 70 20. 65 18, 60 16. 55 10. I 75 17. 70 13. 65 17 60 17. 55 14. IID 7',4. in grof 13. Ill fijn 8. Gleser Wilde man I 60 53. 50 48. II 60 56. 55 48. 50 43 VEEMARKT BOTTERDAM. 17 november. Totale aanvoer >430: voer 4423; vette koeien en osaen 2 brulksvre 503; vette kalveren 237. veren 140: nuchtere kalveren 93!. 11: lopers 70: paarden 25: veulens II pen of lammeren 212: bokken of gr:tr Prijzen resp. 1 In c Vette koele ln gulden per Nuchtere kalveren TA Lopers 113 Biggen 60 Schapen 1>C Lammeren Kalf- en melkkoeien 152-1 t koelen 110C Lekespel „Vóór de zondvloed" Leden van de culturele sectie van de Nederlands hervormde gemeente te Vlissingen hebben dinsdagavond in de Johanneskerk het lekespel „Vóór de zondvloed" van A. A. Milne gebracht. Milne stelt in dit lekespel Noach eD zyn familie heel concreet voor: ieder met zijn eigen twijfel en ongeloof. Alleen Noach geloofde rotsvast in hetgeen God hem heeft gezegd in een droom. Name lijk, dat Iedereen op de aarde zal ver drinken, behalve Noach en zyn familie. De vrouw van Noach, zijn zoons en zijn schoondochters werken allemaal wel mee, maar het gaat niet van harte. Men zal immers afscheid moeten nemen van alle vrienden en bekenden; helemaal breken met de samenleving. Bovendien bestaat dan nog de angst, dat 41s de woorden van Noach niet uitkomen, men voorgoed zal worden beschimpt en be spot door de andere mensen. Alle leden van Noachs familie staan voor de be slissing: in de ark gaan of niet. Ieder een gaat. En dan begint het te regenen. De leden van de culturele sectie speelden dit lekespel voor een slechts matig be zette kerk. Ds. F. S. Kloosterman las vooraf Genesis 6 vanaf vers 5. Na af loop zongen de aanwezigen het eerste vers van psalm 46. (Van c i Haagse redactie.) Voor het eerst in de na-oorlogse tijd is het aantal gereedgekomen woningen in de maand oktober de „magische grens" an 10.000 gepasseerd, zo blykt uit de •oorlopige cijfers. Minister Bogaers deelde dit gisteren mede op een persconferentie, waarin hij een toelichting gaf op zijn plannen inza ke huren en subsidies. De minister deelde verder mede, dat in de periode van oktober 1963 tot en met oktober 1964 94.970 woningen gereed zijn gekomen. Daardoor is de kans groot, aldus de minister, dat niet alleen het woningwetprogram van 1964 wordt verwezenlijkt, maar dat ook nog de ach terstand van 1963 volledig zal worden ingehaald. RAAD VOOR DE RECREATIE IS IN OPRICHTING Er komt in Nederland een raad voor de recreatie. Bij het departement van o. k. en w. worden op dit moment voorberei dingen getroffen tot het instellen van zo'n raad. De staatssecretaris van o. k. en w., drs. L. J. M. van de Laar. heeft dit gisterochtend meegedeeld tydens de in Rotterdam gehouden recreatie-studie- dag van de A.N.W.B. Drs. Van de Laar zei verder van mening te zyn, dat, ondanks het bestaan van voortreffelijke rubrieken bij de massa communicatiemiddelen, de voorlichting ten behoeve van de recreatie toch nog teveel gericht is op die mensen, die tot de „recreatie-elite" behoren. Dat zyn mensen, die doelbewust in hun krant kiiken, of zich bij htm radio of Lv.-toes- tel zetten, om die voorlichting te ver nemen die ze verlangen. Maar er is een grote categorie van men sen, aldus de staatssecretaris, die op het moment dat ze „er uit wil vliegen pas „recreatief-actief" wordt en dan de weg niet weet. De vraag is, hoe zetten we die mensen op het buitenspoor. Hy zei te geloven, dat in het bijzonder nr~- mate er meer voorzieningen tot st komen en er aan de voorbereiding van de inrichting van recreatie-elementen van formaat wordt gewerkt cr reden is, om zich te beraden op die middelen waarmee iedere Nederlander, die zijn huis kan verlaten, „wegwijs" gemaakt kan worden. Executie Carlson zou zijn uitgesteld i Leopoldstad zijn onbevestigde berich ten ontvangen volgens welke de Kongo lese rebellen in Stanieystad de executie van de Amerikaanse missionaris Paul Carlson voor onbepaalde tyd hebben uiU gesteld. Volgens een bericht uit doorgaans be trouwbare bron zou radio-Stanlcystad hebben omgeroepen dat de terechtstel ling voor onbepaalde tijd was uitgesteld en dat de Amerikaanse consul in Stan ieystad. Michael Hoyt, toestemming zou krijgen Carlson te ontmoeten. De 36-jarige dr. Paul Carlson was vori ge week door een rechtbank van Je op standelingen schuldig verklaard aan spionage. De rechtbank oordeelde ook dat hij majoor was in het Amerikaanse leger en tegen de rebbellen vocht. Automobilist reed door na dodelijk ongeval Omstreeks half twee in dc nacht van zondag op maandag is de ongeveer 50- jarige veehouder J. M. Bakker uit MJd- den-Beemster bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Het stoffelyk overschot van de man werd maandag middag omstreeks half een door voor bijgangers in de sloot naast de weg ge vonden. De man is vermoedelijk door een auto aangereden waarna zyn deer lijk verminkte lichaam in de sloot is te rechtgekomen. De onbekende automobi list is na het ongeval doorgereden. Op de plaats van het ongeval werden een linkerspatbordsplegel alsmede scherven van een ruit en van een koplamp gevon den. Het ongeval is naar alle waarschijnlijk heid 's nachts om half twee gebeurd. Óm kwart voor twee namelijk vond een voor bijganger op de plaats van het ongeval op het wegdek een hoed. De man nam de hoed mee en stelde in de loop van maandag de rijkspolitie in Beemster van zijn vondst in kennis. Toen was de poli tie juist de vondst van het stoffelyk overschot van de man in de sloot langs de weg gemeld. Aanvankelijk stond de rijkspolitie voor een raadsel aangaande de identiteit van het slachtoffer. Dit raadsel kon echter later worden opge lost omdat verschillende mensen de man te liften. De heer Bakker was gehuwd en vader van drie kinderen De rijkspolitie in Beemster verhoort thans het 43-jarige hoofd van een school T. de V uit Bergen. Deze heeft tot nu toe verklaard dat hy zondagavond van Tilburg op weg was naar Bergen Op een gegeven ogenblik hoorde ny een harde slag en werd zyn voorruit mat. Hij heeft daarop een gat in deze ruit geslagen. Bij deze beweging moet hy zyn bril hebben verloren, aldus is het ver haal van dit schoolhoofd Hij heeft ge stopt en naar zHn bril gezocht. Hij ver klaart niets te nebben gezien. Hij nam aan dat ten gevolge van de zware storm een tak op zijn auto is gevallen. De au to van De V.. welke thans in een box staat van de rykspolitie in Oudorp, mist een lamp, een spiegel en een voorruit. W.E.U.-OVERLEG GEËINDIGD De Britse minister van handel. Jay, heeft gisteren op de bijeenkomst van de ministerraad van de Westeuropese Unie te Bonn gezegd, dat Engeland alles zal doen om de kloof tassen de Europese Economische Gemeenschap en de Euro pese Vrijhandelsassociatie niet te ver groten. Frankrijk reageerde hier niet op, maar de vyf andere landen en de Europese commissie vertegenwoordigd door de voorzitter Hallstein en dë leden Mar- jolin en Rey betuigden hun instem ming met de verklaring die op de aan economische onderwerpen gewijde twee de dag van de conferentie werd afge legd. De verhoging van de Engelse invoer rechten met 15 <7c op een aantal pro dukten was het onderwerp van een zeer levendige discussie, zo zei men in con ferentiekringen. Arrestant dient klacht in na verwonding in cel Is de 85-jarige Amsterdamse koopman J. de V. op het hoofdstedelijke hoofd bureau van politie mishandeld of is hij het slachtoffer geworden van een onge luk? Deze vraag wordt op het ogenblik onderzocht door de ryksrecherche. De V. raakte vorige week donderdag, na dat hij gearresteerd was op beschuldi ging van heling of diefstal van een fiets, in een cel zo ernstig aan zyn rechterduim gewond dat het eerste kootje ervan moest worden afgezet- Hij raakte be klemd toen een bewaker een luikje in de deur van de cel. waarin hij verbleef dichtsloeg. De V. heeft hierna een aan klacht wegens mishandeling ingediend. 850 850 650 Pinken MO Vette koelen aanvoer tets ruimer, handel kalm. prijzen al» gisteren, worstkoelen 2.70 -2.90 per kg: vette kalveren aanvoer min der. handel tamelijk, prijzen iel» «tijver, prima'» van 8.60—3.70 per kg: graskalvercn aanmerkelijk minder, handel kalm. prijzen al* vorige weck: nuchtere kalveren als vorige week, handel redelijk, prijzen wat stijver, meatkalveren 180—265 per «tuk: loper» en biggen aanvoer gewoon, handel tamelijk, prijzen let» hoger, «lacht- den aanvoer matig, handel traag, prijzen gedrukt, schapen en lammeren aanvoer let» minder, handel rustig, prijshoudend, kalf- ■n melkkoeien aanvoer gewoon, handel rus tig. prijzen onveranderd: vare koe:en aan voer let» korter, handel rustig, prijshoudend; en pinken aanvoer even minder, handel lui, prijzen onveranderd. VELING KRABBEN DUKE 17 november Appelen: Golden Delicious F. 85-90 49. 80-85 52. 75-80 54. 70-75 SO. I 90-9S 85-90 36—41. 80-85 32—45. 75-80 34—47. 70-75 30—46. 65-70 3*-37 II 90-95 24 85-90 26—33. 80-85 26-35. 75-80 90—36. 70-75 30-33. 65-70 26- 30. 60-65 15—18. IID 6. III grof 13— 42. F 6. kroet 16. Cox Orange Pippin 1 85-90 49. 80-85 52. 75-80 52—56. 70-75 44—50. 65-70 34—42. 60-65 24—34 55-80 19—22. U 80-85 49. 75-80 45-50. 70-75 44—47 63-70 34—38. 60-65 25—28. 55-60 15—22. IID 6. III grof 17—27. Laxton I 80-85 25. II 80-85 22. 73-80 24 70-75 65-70 13. 60-65 6. lil grof 6. Jonathan I 80-85 14—18. 75-80 23—24. 70-75 24—26. 65-70 22—23. 60-65 15—20. I! 75-80 12-14. 70-75 12— •70 13—14. 60-65 12. IID 6. Ill grof 6—12. Rode Jonathan I 80-83 24 75-30 27 70-75 27. II 85-90 16. 80-85 14. 75-80 14. 70-75 16. 65-70 14. 60-65 12. Ill grof doordraai, kroet door- draal. Goudrenetten 1 85-90 29 80-85 21—26. 75-80 19—23. n 70-75 16. 65-70 14. IID 6. Hl grof 6-12. Winston n 75-80 25. 70-75 28. 65- i0 25. 60-65 18. IID 6. tn grof 16. F 8 Lom bard I 85-90 22. 80-85 25. 75-80 20 Lobo III grof 14. F 6 Zoete Ermgaard I 70-75 55. 65-70 45. 60-65 35. 55-00 15-13. IID doordraai, in grof 27. F doordraai. Jan Steen I 75-80 41. 70-75 33, 65-70 30. 60-65 16 Diverse appe len III F 6. kroet 6 val 6 cn doordraai. Peren: Lucas I 80-35 28. 75-80 34. 70-75 33. 65-70 35 Comtesse II 70-75 20-21. 65-70 15—25. 60-65 1 3—22. 55-60 13. IID 7. UI grof 9—10, F 7. VEILING V.V.Z.B. GOES 17 november Appelen: Cox Orange Pippin KL. I 80-85 49—57. 75-80 49-57. 70-75 45— 57. 65-70 35—44. 60-65 25—36. 55-60 22—23. KL. II 75-80 54. 70-75 44—49. 65-70 35 60-65 24—28. 55-60 17—18. grof 17—27 in fijn 6—16- Goudrenetten KL- I 90-95 26—36. 85-90 28— 43. 80-85 26.70—44. 75-80 32.90—36. 70-75 19— 25. «5-70 17—20. KL. II 90-95 36. 85-90 19—22. 80-85 17—20. 75-80 17. 70-75 14. 65-70 13. IID 6. m grof 6.10—12. UI fijn 6 Jonathan KI- I 80-85 16—23. 75-80 23—25, 70-75 21—23. 65-70 2.6023. 60-65 20. KL. II 75-80 12—21. 70-75 6—20. 65-70 12—18. 60-65 12. UI grof 6 Gol den Delicious KL I 90-95 33—42. 85-90 33— 47. 80-85 35—48. 75-80 29—50. 70-75 33—46. -70 33—40. 60-65 18. IID 12—13. KL II 85-90 26-39. 80-85 33—40. 75-80 26—35. 70-75 24—40, 65-70 16—23. 60-65 12—24. III grof 13—27. m fijn 6—12. Glorie van Holland KL I 80- 85 20. 75-80 21 70-75 20. 65-70 13 Zoete Erm- gaard KL 60-65 49. 55-60 3' 50-55 26—31, IID 17—24 Zoete Campagne KL I 60-65 35, 55-60 13. Diverse appelen: kroet doordraai Peren- Comtesse de Paris KL I 75-80 25, 70-75 23, 65-70 21—22. 60-65 18—20, 55-60 12. IID 8, KL n 80-85 15. 75-80 15. 70-75 15—22. 65-70 12—18. 60-65 11—12, 55-60 11. Ui grof 9—17. Ill fijn 6—7 Saint Remy KL I 80-90 26—28 70-80 27. 60-70 25. IID !6. KL II 80-90 22. 70-80 21—23. 60-70 22—24. D 17. Dl grof 13—19. ni fijn 12—16 Gleser Wildeman KL. I 60-70 57—«7. 50-60 35—46. IID 13-23. KL. II 60-70 51 50-60 36—44. Dl grof 26-37 Zwijn- drechtse Wijnpeer KL I 60-85 26. 55-60 23. 50- 55 16. IID 7—10. KL U 60-65 23. 55-60 22. 50-55 15. grof 8. Doyenne du Cornice KL I 85-90 81. 80-85 83—84. 75-80 87. 70-75 87 65-70 80. D 60-65 63. IID 46. III grof 67. m fijn 57. Op monster: Conférence KL I 70-75 57. 65-70 53—54. 60-65 49—50. 55-60 45 Totale aanvoer hard fruit 20.700 kisten. BEURSBERICHT MARKT GOES 17 november- Granen en peulvruchten Tarwe basis 17 boerenschoon af boerderij f 35.00 -36.00 per 100 kg Gerst, wegens het ontbre ken van aanvoer geen nolertng Groene erw ten. boerenschoon af boerderij f30XO—37J» per 100 kg Schokkers, boerenschoon af boer derij f30.0040.00 per 100 kg Kapucijners, boerenschoon af boerderij f 30.00—39.00 per 100 kg. Bruine bonen, boerenschoon af boer derij f 60.00—73.00 per 100 kg. De handel ia peulvruchten Is lusteloos Aardappelen. Bintje. 35 mm opvc., binnen landse sortering f 10.00—10,75 per 100 kg. Le vering aan de sorteerinrlchtlng Sorteerkostea voor rekening koper Bintje voor export f 10.0010.75 per 100 kg. Voederaardappelen noteerden f3.504.50 per 100 kg. Uien. Onafgesiaart aan de sorteerinrlchtlng geleverd 21—23 cent per kg. Hooi. (Telerspri jzenLucernehool f 95.00— II15J» per 1090 kg Weldehooi 180 OO— 110X0 per :c«:0 kg Veidbeemd f 40.00—65 00 per !C«:0 kg. Zwenksoorten f42.50 per iOCO kg Tarwe- stro f 425052.30 per JOOO kg van goede kwa liteit Gerste^tro f-57 50 per 1000 kg van goede kwaliteit Erwtenstro ikl groen» f67.50 per 1000 kg van goede kwaliteit. Vlas De prijs voor ongerepeld vlas bedroeg 15—19 cent per kg op auto geleverd Voor tweede kwaliteit was de notering 10—14 cent Er is praktisch geen bande1.. Eieren. De eierprijs bedraagt f 2.042993 per kg- Heden overleed tot on ze grote droefheid, on ze geliefde schoonzus ter en tante. Uit aller naam. J. J. Florusse Vlissingen, 17 november 1964. Heden overleed, zacht cr. kalm. nog onverwachts, voorzien van de H.H Sacramenten der zieken mijn Innig geliefde man EREDER1K STEPHANLS VAN DEN HEUVEL echtgenoot van Wilhelmina Jaeoba Johanna van Bezooyen in de ouderdom van 80 jaar. W. J. J. van den Heuvel-van Bezooyen. Vlissingen, 17 november 1964. Singel 120. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Sint-Josepnziekenhuis. 'laatshebben op uur in de pa- Rozenkrans te Vlissingen. gevolgd door de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar Liever geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5