Verbetering jachtaccommodatie in de Zierikzeese haven startklaar DIT ISÜW HUIS Carnegie-heldenmedaille redders „Miraflores" VOLGEND SEIZOEN VOOR 80 VAARTUIGEN PLAATS DRIJVENDE STEIGER AAN T LUITJE ALMANAK VIJVERBERGPRUS VOOR JACQUES HAMELINK Gasontploffing in Kamperland Enorme opstopping door defect aan Axelse brug ,WETENSCHAPPELIJKEBELANGEN GOES MAAKT ZESTIG JAAR VOL Zijpe-Numansdorp morgen veer af A.N.W.B. KEURT AUTOLICHTEN IN MIDDELBURG-VLISSINGEN-GOES STARTSEIN VOOR VERKOOP KINDERPOSTZEGELS Kerstdiner voor 150 bejaarden in Middelburg „BERGZICHT" VRAAGT GOES 8 TON KREDIET Raad Zierikzee over grondverkoop aan nieuw timmerbedrijf PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 18 NOVEMBER 1964 Bij het begin van het nieuwe watersportseizoen, in de komende len te, zal Zierikzee bij de voormalige veersteiger aan 't Luitje niet minder dan tachtig plezierjachten een ligplaats kunnen bieden. De huidige, gammele houten steigertjes zullen dan verdwenen zijn. Een moderne, 100 m. lange en 2 m. brede, drijvende loopsteiger zal ervoor in de plaats gekomen zijn. Haaks daarop, in een soort boxen, zullen de watersporters hun vaartuigen dan kunnen afme ren. Tegen het eind van dit jaar zullen de plannen zover uitgewerkt zijn, dal met de aanleg kan worden begonnen. De drijvende accom modatie, in het verlengde van de veersteiger gelegen, is voor uit breiding langs het havenkanaal in de richting van de keersluis vat- Burgemeester mr. F. Th. Dijck- meester van Zierikzee kondigt ons de vorderingen voor de watersport- voorzieningen in het havcnkanaal, die nn toch echt op til zijn, met een zncht van verlichting aan. Zierik zee heeft alle zeilen moeten bijzet ten om het zover te krijgen, dat een bedrag van 77.000 subsidie voor dit project uit de pot voor verbete ring van de toeristische infrastruc tuur rolde. En die verbetering van wat er aan 't Luitje ligt is eigenlijk nog maar een flauwe afschaduwing van het oorspronkelijke jachthavenplan, door provinciale waterstaat voor de gemeente uitgewerkt. Zeven jaar geleden kwam Zierikzee daar voor al met ideeën naar buiten. Er werd gezinspeeld op de vaste oe ververbindingen naar de randstad Holland. De zeilenthousiasten zou den dan Zierikzee als thuishaven voor hun jacht kunnen kiezen. Die zou binnen anderhalf uur te berei ken zijn per auto. Zierikzee had bij dit jachthavenplan „supporters": de P.P.D. voor Zeeland, het bureau watertoerisme van de A.N.W.B. en de koninklijke roei- en zeilvereni ging „De Maas" uit Rotterdam, die na Veere de Schouwse haven als uitgangspunt voor de jaarlijkse wedstrijden op de Zeeuwse wateren koos. De jachthaven was gedacht op een strook grond ten westen van het havenkanaal, daar waar de zoute gracht doodliep, juist onder het brokstuk bolwerk. Een fraaie plaats, tegen het schilderachtige decor van oude huis en stadtorens. Daarvoor zou een doorsteek van de] westelijke havendijk nodig geweest zijn. Het was een mooi plan, maar ook een duur plan. Over het laatste is men bij het bepleiten van de uitvoe ring aan de andere kant van de onderhandelingstafel gestruikeld. Op het laatste moment eigenlijk pas. Want G.S. van Zeeland hadden het Zierikzeese jachthavenplan in 1961 al op het urgentieplan van het ministerie laten plaatsen. In 1961 echter werd het plotseling allemaal anders. Zeeland lanceer de zijn Oosterscheldebrugplan. Dat betekende: de veerhaven „De Val' zon vrijkomen. Het ministerie van o., k. en w. deelde Zierikzee mee, dat „Den Haag" voorlopig geen duiten in het jachthavenplan van Zierikzee zou steken. „Richt U de veerhaven „De Val" maar in voor plezierjachten", was de troostende suggestie bij de „voorlopige" af wijzing van de Zierikzeese jacht havenplannen. Maar daarop had het gemeentebe stuur het niet begrepen. De veer haven „De Val" ligt veel te ver van Zierikzees stadscentrum. Voor de middenstand zat er ook weinig perspectief in die suggestie. Nee, niet naar „De Val" met het jacht- vertier. „Een jachthaven moet dicht bij het centrum liggen. De zeilers en wa tersporters moeten langs een kaai kunnen flaneren. Ze moeten hun provinand gemakkelijk kunnen aanvullen. Ze moeten cafeetjes kunnen binnenduiken", filosofeert burgemeester Dijckmeester. Een Zeeuwse Fiets Gesprekken in een dokterswacht kamer zijn altijd bijzonder opwek kend; en soms móet men wel luis teren, want met bladeren in oude jaargangen van >rDe kampioen" kan men ook niet aan de gang blijven. Nee, geef ons dan maar een me disch centrum, waar jonge moe ders regelmatig samenstromen om de jongste gezinsaanwinsten te laten keuren en de gesprekken in hoofdzaak over de vorderingen gaan, die de kleintjes spelender wijs hebben gemankt. Daar ver geet men de tijd bij en soms de fiets, zoals in Vlissingen een dame bij het verlaten van het centrum gewaar werd. De fiets teas wég. En dat was vrij pijnlijkwant het was een geleend exemplaar, welwillend afgestaan door een buurvrouw. Er stond nog wel een ander karretje, een hoogst acceptabel rijwiel met. veel chroom en zo, maar kom daar nu eens bij die buurvrouw mee aan. Ze deed dus maar aangifte en bo vendien zette haar echtgenoot zijn schouders onder de affaire, wat hij natuurlijk beter had kunnen la ten, want hij kwam tvól met die mooie, onbekende fiets thuis, die 's avonds nog steeds onbeheerd voor het centrum stond. Een duidelijk geval van verwisse ling, waarin spoedig licht kwam, toen een jongedame zich met het gezochte rijwiel méldde. ,jloe kon U nu zoiets doen", ont ving de echtgenoot haar, ..mijn vrouw had dit karretje nota bene van een buurvrouw geleend." ,jNou", zei ze. „dat komt goed uit. "k Had 'in ook van een buur- Jacques Hamelink in Amsterdam, vroeger te Terneuzen, heeft de Vijver- bergprijs groot 2000 voor zijn bundel verhalen „Het plantaardig be wind" gekregen. Jacques Hamelink is 25 jaar oud. Geboren in Terneuzen, bezocht hij daar de h.b.s., waar hij zijn eerste gedicht op veertienjarige leeftijd maakte. Na zijn h.b.s.-tijd stu deerde hij tijdens kantoortijd voor het diploma Nederlands MO-A. Daarna werd hij leraar aan het Petrus Hondi- uslyceum in Terneuzen. Het bestuur van de Jan Campertstïch- ting in Den Haag heeft de Constantijn Huygensprijs 4000) toegekend aan mr. Abel J. Herzberg te Amsterdam voor zijn gehele oeuvre. De Jan Campertprijs 2000) is toe gekend aan L. Th. Lehmann te Am sterdam, voor zijn dichtbundel „Who is who in what land" en de essayprijs 2000) aan C. J. E. Dinaux te Heerde voor zijn kritisch en essaïstisch werk. Het bestuur van de in Den Haag ge- estigde Jan Cam per'stichting kende de prijzen toe op advies van een com missie, die werd gevormd door mr. A. Mout, Bert Bakker, Pierre H. Du bois en Gerrit Kamphuis. De prijzen worden op maandag 21 december in de raadzaal van Den Haag uitgereikt. De stichting is in 1947 door de ge meente Den Haag in het leven geroe pen. De naam kreeg zij ter herinne ring aan het verzet, dat de Nederland se letterkundigen in de oorlog boden. Daaraan viel o.m. de dichter Jan Campert ten offer. De doelstelling van de stichting is de Nederlandse let terkunde te bevorderen. Het wordt na gestreefd door het uitschrijven van prijsvragen, het verlenen van op drachten. het financieel steunen van letterkundige uitgaven en het toeken nen van prijzen. De ontploffing die zoals gemeld za terdagmorgen ontstond in een woning aan de Westhavendijk te Kamperland, deed zich voor toen de heer G. een door flessegas gevoed toestel wilde aansteken. Met betrof hier niet zoals abusievelijk gemeld butagas, een door Shell Neder- ndcre maatschappij in de handel ge-l; d gevoerd merk. maar een door eend echte soort flessegas. l] De oude veersteiger in het haven kanaal van Zierikzee, aan liet be kende Luitje, is jaren terug de eer ste accommodatie voor de water sport van de stad geworden. Vol gend seizoen zullen in het verlengde ervan S2 ligplaatsen voor jachten beschikbaar zijn. Met de aanleg van deze af meer gelegenheid zal binnen kort icorden begonnen. (Foto P.Z.C.) stukje van die filosofie zal nu bin nenkort in vervulling kunnen gaan. „Geen echte jachthaven, dan maar voortborduren op de accom modatie, die we aan 't Luitje heb ben", redeneerde men in Zierikzee. Ten lange leste kreeg men een wil lig oor. Subsidie Een bureau van de D.A.C.W. maakte voor Zierikzee een ont werp. Dat ging in 1962 al met de kwalificatie „urgent" naar het mi nisterie van economische zaken. Met het advies, een zo hoog moge lijke bijdrage beschikbaar te stel len. Ongelukkig genoeg kwam er de temporisering van de overheids uitgaven tussen. Maar in juni van dit jaar was het dan zover. Zierik zee kwam voor een subsidie van 77.000 in aanmerking. „Omdat er steeds meer jachten in de haven komen is naar een voor lopige tussenoplossing gezocht, die werd gevonden in een verbetering van de liggelegenheid en van de steigers in de bestaande haven" heette het in de officiële motive ring. De plannen voor dit project ongeveer een ton zijn aan uit voering toe. Zierikzee is er toch nog content mee. „Ongetwijfeld zal de belangstelling van de watersport in de komende jaren ons de argumenten bezorgen voor een pleidooi om toch een jachthaven te krijgen", zegt burge meester Dijckmeester. En hij ad strueert zijn visie met wat men nu al op de lijst heeft staan. Een vrij groot aantal aanmeldingen voor permanente ligplaats in Zierikzee van de Rotterdamse vereniging „De Maas" bijvoorbeeld. Er is ani mo voor het bouwen van winter- berging, voor een reparatiewerfje. In ieder geval zal de verbete ring van de afmeergelegenheid van krap dertig scheepjes naar precies 82 volgend sei zoen al een aardige stap vooruit zijn. Zie deze bijzondere publikatie elders in dit blad. Een elektriciteitstoring aan de Axelse brug te Terneuzen heeft dinsdagmiddag tussen één uur en half twee een enorme verkeersopstopping veroorzaakt. Die storing trad op toen de brug openstond voor het scheepvaartverkeer. Hoewel het euvel binnen 20 minuten was vernolpen, veroorzaakte de storing aan beide zrjden van deze brug een paar ongekend lange files voertuigen. Op de Axelse straat stonden na 20 minuten bijna 200 voertui gen achter elkaar te wachten. Van het doorgaand verkeer vervolgden velen hun reis via de omweg over de Sluiskilse weg. De korte storing heeft weer eens duidelijk de kwetsbaarheid aangetoond van deze enige verbinding voor voertui gen tussen de oude en nieuwe stadsdelen van Terneuzen. Jubileumprogramma met pantomime Nu samenwerking met de Z.V.U. Deze week sluit de vereniging voor algemene wetenschappelijke be langen in Goes een „diamanten' periode af: ze bestaat zestig jaar. Van 190-1 af is de vereni ging bezig om voor haar leden wetenschappelijke onderwerpen populair te brengen. Dit seizoen zijn het bijvoorbeeld de Delta werken, spionage en contra spionage in de tweede wereld oorlog, de vraag „Worden wij langzaam vergiftigd", natuur films over Afrika en de diepzee. Vrijdag aanstaande krijgt het jubileum de aandacht. De jubi leumavond in „De Prins van Oranje" bevat een kunstvorm, die in Zeeland niet zo vaak te zien is: een optreden van de stichting „Nederlandse Panto mime" onder leiding van Jan Bronk. Burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes zal een toespraak houden. Uit genodigd voor dit jubileumprogram ma zijn verder het gemeentebestuur van Goes en de Z.V.U. Wetenschap pelijke Belangen en de Z.V.U. name lijk hebben elkaar dit seizoen, na ja ren van „vreedzaam naast elkaar le ven", gevonden. Er is samenwerking tussen beide organisaties. Bij wijze van proef kunnen Z.V.U.-leden ook de evenementen van Wetenschappelijke Belangen bezoeken. En aan de an dere kant: de Z.V.U.-filmavonden worden ook aan de leden van Weten schappelijke Belangen bekendge maakt, terwijl de opera-avonden van deze vereniging ook onder de aan dacht van de Z.V.U.-leden wordt ge-, bracht. De opzet van beide verenigingen: on danks de sterk gestegen kosten de programma's op financieel verant woorde wijze voortzetten. Voorzitter ir. W. Sweep wees er op een persbij eenkomst ter gelegenheid van het ju bileum van Wetenschappelijke Belan gen op. dat beide organisaties kam pen met een verminderde belangstel ling voor hun activiteiten: „de t.v. is er een grote factor in, maar ook het gewijzigde levenspatroon in West-Eu ropa, dat maakt, dat de mensen blij' zijn als ze een avond thuis kunnen zijn". Vandaar die proeve van samen- 'erking. Ir. Sweej) verwacht, Zestig leden telde Wetenschappelijke Belangen, toen zij in november 1904 op initiatief van dr. G. H. Leignes Bakker, en de heren I. G. Kakebeeke en D. J. Hissink werd opgericht. Nu periode, waarin het belang van We tenschappelijke Belangen goed tot zijn recht kwam. Er was toen weinig te genieten op cultureel gebied. En ondanks de moeilijkheden steeg het ledental voortdurend. Bij maan De moeilijkheden bleken, als sprekers van buiten Zeeland geen verblijfs vergunning konden krijgen, zelfs niet voor één nacht, zo schrijft mei. W. C. Westeyn ruim 30 jaar bestuurslid in het historisch overzicht in het programma van de jubilerende ver eniging. Het kwam steeds naar voren bjj de organisatie van do avonden. Er moesten „neutrale" onderwerpen be handeld worden. En door de verplich te verduistering moest het bestuur die avonden zó kiezen, dat er kans op maanlicht was om de bezoekers van en naar huis te begeleidenDe sprekers kregen het consigne te zor gen dat alle deelnemers voor 10 uur van straat konden zyn want ook dat was verplicht. PI ren het praktisch alleen lezingen of een enkele keer een voordracht avond. In 1950 kwam er een nieuw onderdeel bij: het vertonen van cul turele films. „Hamlet" was de eerste rolprent, die de leden van Weten schappelijke Belangen zagen. Er volgden muziekavonden. En in 1954 was een nieuw experiment het be zoek aan de Vlaamse Opera in Ant werpen. Dat is een bijna jaarlijks te rugkerend evenement geworden. Toen. in 1945, de Z.V.U. werd opgericht heeft Wetenschappelijke Belangen in Goes erover geduimd om in dit in stituut „op" te gaan. Men heeft het echter niet gedaan en is zelfstandig blijven voortbestaan. Al heeft meni elkaar nu wèl vrijwillig op sommige punten gevonden.... (Slot van pag. 1) het geen toeval, dat de huldigings- bijeenkomst plaatshad op de Schevenïngse pier: „Dat is ook een brandende kwestie in zee". Huldiging De stormachtige zee, windkracht 8, rond het piereiland, vormde een passende achtergrond voor de hul diging van de 16 helden: A. L. Perdaan, zijn zoon L. H. Perdaan, J. A. Hamelink (alle drie uit Ter neuzen), F. de Baets (Gent) R. J. van de Bosch, J. C. de Ha mer, L. A. van Driel, P. Pruysers, B. L. Roose, J. Marijs, H. Hendrik- se (allen uit Vlissingen), A. R Bockstael (Philippine), A. de Nooyer (Souburg). H. A. Gelis- sen, A. P. Vermeulen (beiden Dordrecht) en W. A. de Hondt (uit Vlissingen), die zelf niet wezïg kon zijn, maar wiens vader de medaille voor hem in ontvangst nam. Stoere kerels, die wat onwennig in het pierrestaurant stonden en in hun hart liever luisterden naar de brullende zee buiten, dan naai de welverdiende woorden van lof van mr. Klaasesz, naar de woor den van dank van ambassaderaad Remo Paolini namens de Italiaan se regering en de felicitaties van de heer M. Poncelet, secretaris van het Belgische Carnegie Hel denfonds. Mr. Klaasesz zei trots te zijn op mensen, die hun eigen leven op het spel zetten om anderen te redden: „U hebt misschien zelf ook grote angst doorstaan, maar dat doet niets af aan uw moed en heldhaftigheid. Men is voor de volle honderd proeent een held, als men wel degelijk overweegt welke gevaren er zijn". Van morgen donderdag af zal de veerdienst Zijpe-Numans dorp worden stopgezet: nog enke le dagen eerder dan de "R.T.M. oorspronkelijk dacht, kan de „win- terlijndïenst" Schouwen-Duive- land-Rotterdam ingezet worden. Zoals gemeld was de eerste opzet van de R.T.M. om de buslijndienst volgende week maandag in te schakelen, nu de vergunning die men per 1 oktober verwachtte binnen is. Van donderdag af zal uit Zijpe weer tweemaal per dag, om half zeven 's morgens en half drie 's middags, een bus vertrek ken naar Rotterdam. Zijpe-Nu mansdorp hoeft als veer geen dienst meer te doen. Met mobiele teststations Van hoog percentage voertuigen koplampen verkeerd afgesteld De A.N.W.B. is dinsdag een voertuig- veriichtïngsactie begonnen in Middel burg, Vlissingen en Goes. De automobi listen al of niet lid van de bond kunnen in deze plaatsen in een mobiel keurings station gratis de juiste werking \an hun autoverlichting laten controleren, terwijl eveneens gratis de koplampen worden afgesteld en kleine reparaties zijn het er 350, zowel gezinsleden als i worden verricht. De mobiele keurings- persoonlijke leden. Die eerste periode j stations staan in Middelburg op de Dam. ----- -----in Vlissingen op de parkeerplaats de Nïeuwendijk het zilveren jubileum. D~e jaren van poort. Men kan de Tweede Wereldoorlog vormde een tions terecht tot i .a Goes aan de Koe- ii deze keuriiigssta- i met zaterdag a.s. Traditiegetrouw heeft mevrouw S. C. de Casem- bront-baroncssc Van der Fellz, de echtgenote van de commissaris der koningin in Zeeland, dinsdag morgen weer het jaarlijkse „startsein" gegeven voor de verkoop van de kinderpostzegels. Zij kocht daartoe in het bekende stalletje in het Middelburgse postkantoor, ingericht door de da mes van het plaatselijk kindcrpostzegelcomité. een aantal zegels. Tot Ut januari van het volgend jaar zullen de kinderzegels verkrijgbaar zijn. Uit de kinderpostzegelgelden van J063 is een bij drage van 500 ter beschikking gesteld van het Medisch Opvoedkundig Bureau (M.O.B.) aan de Loskade te Middelburg. De A.N.W.B. heeft in februari met de mobiele keuringsstations een proeftour- nee gemaakt in Dordrecht, Deventer en Haarlem. Bij de techno-keuringen was namelijk gebleken dat 43 procent van de te keuren auto's afwijkingen vertoon den wat de verlichting betreft. Bij de proeftournee kwam men echter tot de ontdekking dat 85 procent van de voer tuigen gebreken aan de koplampen ver toonden. Dat het percentage van 35 beslist niet overdreven is, bleek dinsdag bij voorbeeld in Vlissingen. Van de eers te 30 auto's die daar werden getest bleek er slechts van twee de verlich ting in orde te zijn. De afwijkingen waren echter gemakkelijk te verhel pen. Slechts éen auto moest voor re paratie naar de garage worden ver wezen. verbluid met het hoge percen tage auto's dat verlichtingsgebreken vertoonde, besloot men tot uitbreiding. De equipes maken een tournee van ne gen weken waarbij zij twintig kleine en middelgrote steden in Nederland zul len aandoen. Wanneer het weer dat toe laat zullen de equipes nog in andere plaatsen hun tenten opslaan. Volgende week dinsdag en woensdag doet een keu- ringsploeg Oostburg aan en volgende week donderdag en vrijdag Terneuzen. Initiatief Leger des Heils Niet minder dan honderdvijftig bejaar den van alle gezindten te Middelburg, zullen tegen Kerstmis in restaurant Wöbler aan de dinertafel worden uitge nodigd. Het is een initiatief van het Leger des Heils en de man die achter deze Middelburgse activiteit staat is de majoor A. de Graaf. Het kerstdiner „dit heeft niets te maken met een ar men kersfeest" vindt plaats op dins dag 22 december. Bij de organisatie wordt de medewerking van de plaatse lijke horecabedrijven onontbeerlijk ge acht. De directie van restaurant Wöbler heeft reeds liet goede vnnrbopld gege ven door zaalruimti- beschikbaar te stel len. Ook bet bedienend personeel lieeft zich bereid verklaard belangeloos mede werking te verlenen. Om deze actie financieel rond te kunnen krijgen hebben b. en w, van Middelburg het Leger des Heils toestemming gege ven tot het houden van een huis-aan-huis collecte in de week die ligt tussen za terdag aanstaande en 29 november. In december volgt dan nog de traditionele kerstpottenactie. Als de Middelburgse horecabedrijven zich achter het plan scharen, zal het mogelijk zijn om de be jaarden ook nog een attentie mee naar huis te geven. Voorts ontstaan er dan nog mogelijkheden om een eveneens te organiseren kerstfeest voor de jeugd op 19 december een bredere onzet te geven. Bejaarden, die aan het diner willen deelnemen kunnen zich tot 13 december opgeven bij het Leger des Heils. In Goes kreeg een aantal bejaar den vorig jaar ook een kerstdiner aan geboden. klonk was. dat de schade wordt I vergoed, die zij hebben geleden door het afstaan van kleding en dergelijke aan de geredden: „Wij I hebben ten slotte nieuwe kleding en uitrusting moeten kopen en wij zijn geen van allen rijkaards", ver telde ons een van de mannen. Negen te weinig De met 30.000 ton crude-olie gela- I den Panamese zcetanker kwam g 25 februari 1963 in het Nauw van I Bath in aanvaring met de Engel- I se tanker „Abadesn". die 18.000 I ton gasolie vervoerde. Direct na I de aanvaring brak er brand uit I aan boord van de „Miraflores", I met een bemanning van 41 kop- I pen, grotendeels van Italiaanse I afkomst. Onmiddellijk schoten de I Belgische sleepboot Liège en de Nederlandse sleepboten Arie en Zeearend te hulp. Zestien bemanningsleden van die drie schepen zagen kans onder hachelijke omstandigheden 30 mannen en 2 vrouwen uit de ijs koude en met brandende olie over dekte Westerschelde te redden „Het waren er jammer genoeg 9 te weinig", zei de Vlissinger J. A. van Driel, „een van hen kregen wij nog net bij zijn trui te pakken, maar daar schoot hij uit cn wij zagen hem helaas niet meer te rug". Na het officiële gedeelte volgde een lunch. De meesten van de gchul- digden wilden daarna niet vrouw of kinderen of meegekomen fami lieleden nog wat van Den Haag zien: „We zijn er toeli en de vrije dag willen we goed besteden. Mor gen trekken we weer op karwei uit". En naar buiten, over de Noordzee kijkend: „De wind neemt gelukkig in hevigheid af". CONTACT GEZOCHT B.z.a. OLIFANT. Goed karakter. Gaarne bereid verbin tenis voor het leven aan te gaan. Tik geen bezwaar als U maar werkelijk weet te genie ten van zo'n raszuivere Olifant borrel. Een weldaad. Proost Statiegeld op erewoord retour. Het nieuwe protestants christelijke streekziekenhuis „Bergzicht" in Goes heeft bedrijfskapitaal nodig. Nu „Bergzicht" in exploitatie is. moeten er allerlei uitgaven gedaan worden cn is er de verplichting om de rente en aflossing van vroeger leningen te be talen. De ziekenhuisslichting heeft be- sloten om een bankkrediet tot acht ton I te vragen. In een brief aan b. en w. van Goes verzoekt het bestuur liet college de Goese raad voor te stellen dit bankkrediet te garanderen. Be leefd tekent men daarbij aan: zodra de beperkende kredietbepalingen die voor de overheid gelden, zulks moge lijk maken." In het schrijven wordt de financiële situatie van de stichting nader uiteen gezet. Voor de bouw en inrichting van „Bergzicht" werden leningen aange gaan tot een bedrag van 9 miljoen. Nu komen uitgaven als lonen cn sala- rissen, sociale lasten, pensioenpre- miën, de aanschaf van voorraden, be- roepskleding, huishoiiding aan de orde. Er komt bij de rente en aflossing van de al aangegane leningen: zo zal per 1 januari reeds een bedrag van 450.000 aan aflossingen betaald zijn, ..Ook in 1965 moeten behalve aanzien lijke rentebetalingen grote aflossingen worden gedaan", houdt het bestuur het college van b. en w. voor. Zo moet in januari 1965 weer 75.000 worden j afgelost en 88.000 aan rente worden j voldaan. Er staan tegenover deze uitgaven wel iswaar doorlopende inkomsten uit ver- j pleeggelden. opbrengsten van behan delafdelingen en door te berekenen ge lees- en verbandmiddelen. „Maar de uitgaven lopen goeddeels op de inkom sten vooruit", aldus het bestuur. Bo vendien zijn er de verliezen van onder bezetting in de aanloopperiode. Daar bij wordt echter de kanttekening ge maakt, dat de patiéntenbezetting zich sinds de opening in stijgende lijn be weegt. Zoals al eerder gemeld heeft Zierikzee onlangs een nieuwe Industriële vestiging 1 weten aan te trekken, het timmer- en aannemersbedrijf F. den Hartog en Zo- I nen uit 's-Gravendeel. Volgende week dinsdag zal de raad de grondtransactie met dit bedrijf behandelen. Men wil na- melijk op het oude industrieterrein een timmerfabriek bouwen. De kavel, die b. I en w. de raad voorstellen om voor dat doel te verkopen, heeft een oppervlakte van ongeveer 2195 vierkante meter. Het college vindt deze vestiging op het in dustrieterrein ..een aantrekkelijk pro- j ject", zo schrijft het de raad in zijn toe lichting op deze grondtransactie. VEEL BEWOLKING Over het algemeen veel bewolking met af en toe enige regen of motregen, voor al in de zuidelijke helft van het land. Zwakke tot matige, maar langs Ie knsl vrij krachtige tot krachtige wind nissen zuidwest en noordwest. Maximumtempe raturen in het zuiden omstreeks I'! gra den en in het noorden omstreeks A gra den. ZON EN MAAN 19 november Zon op 0S.06 onder 16.44 Maan op 16.55 onder 07.30

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2