BONT „Jaar 1964 was zeer gunstig voor landbouw" Goes mist accommodatie voor kunstexposities Contractteelt zal nog toenemen BOUWACTIVITEITEN AAN DE ORDE IN GEMEENTERAAD ZIERIKZEE AGENDA MARKTBERICHTEN MIDDELBURGSE „INSTUIVEN" WERKEN SAMEN IN DE M.l.C. Uitwisseling ideeën en programma's TERNEUZEN AAR GOOIDE UIT KWAADHEID BIL JART OM Garage P. DEKKER LEES Eerste kinderzegels 1964 in Goes voor mevrouw Huber WOENSDAG 18 NOVEMBER 1964 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT N.C.B.-KRINGEN OOSTBURG EN HULST Het jaar 1964 zal de agrarische I geschiedenis ingaan als een uitzon derlijk goed jaar. Deze conclusie werd dinsdag herhaalde malen ge trokken tijdens de drukbezochte I kringvergaderingen van de N.C.B. te Oostburg en te Hulst. Het weer is vrijwel het gehele jaar van dien aard geweest, dat de zaai, de groei en oogst van de produkten onder de meest gunstige omstandigheden verliep. Even leek het erop, dat zelfs de bietencampagne droog zou kunnen worden afgedraaid, maar dat is een vrome wens gebleven. Sinds tien dagen ploetert men op de bie tenakkers op dezelfde, traditionele wijze als haast elk ander najaar. Overigens kunnen ook de bietenver bouwers tevreden zijn, wan', zowel uit de redevoeringen van de algemeen voorzitter, de heer J. Zeegers, als die van de kringvoorzitters C. van Belle- gem (Oostburg) en P. V M. Vercaute- ren (Hulst) bleek, dat het suikerge halte uitermate hoog is. De ongekend goede bietenoogst wierp zelfs vragen op. „Zal dit niet leiden tot een nog grote re uitzaai in 1965 en moet dit niet wor den voorkomen door bijvoorbeeld het gemiddeld areaal van de laatste drie jaar, verhoogd met tien procent uit te zaaien", zo vroeg men zich in de kring Oostburg af. „Laten we dat be schouwen als een bescherming van onszelf", zei voorzitter Van Bellegem op een bezwaar uit de vergadering, dat zulks zou kunnen leiden tot een aan banden leggen van de bietenteler. De algemeen N.C.B.-voorzitter Zeegers meende toch ook een waarschuwend woord te moeten laten horen. Hij wilde duidelijk stellen dat men eventuele voorstel len tot beperking van de inzaai in 1965 niet moet toetsen aan het uit zonderlijke bietenseizoen van dit jaar. In beide vergaderingen hield de heer Zeegers zijn afscheidsspeech als voor zitter van de N.C.B. Over de aard appelprijs zei hij onder meer, dat de regering en standsorganisaties daar aan nu al twintig jaar dokteren zonder daarvoor een afdoende oplossing te hebben gevonden. Het onderwerp contractteelt koppelde hij aan de al gemene positie van de boer, die zich overal tracht veilig te stellen, meer zekerheid wil voor zijn bestaan en het risico niet meer aan wil of durft. Spreker zei, dat die contractteelt nog zal toenemen. Voorzitter Zeegers wijdde een deel van zijn afscheidsspeech („ik kan niet nalaten even te rangeren") aan de Boerenpartij en het landbouw schap. Volgens hem heeft de herkomst van de stemmen bij de laatste verkie- zingen duidelijk aangetoond dat de I Boerenpartij geen partij is van boe ren. „Hun sociaal fonds zal Wel vlug uitgeput zijn, nu zij in vier processen tegelijk zijn gewikkeld", aldus de N.C.B.-voorzitter. Hij raadde de leden aan. hun bezwaren tegen het land- i bouwschap te bevoegder plaatse naar I voren te brengen. Hijzelf schaarde zich volledig achter dit schap en zei, de noodzaak van een eenheidsland bouworganisatie niet in te zien. Uitvoerig ging de heer Zeegers in op de gevolgen van de opheffing van wet vervreemding landbouwgronden, waarvan hij altijd voorstander is ge weest en nog is, zoals hij duidelijk wil de stellen. Overigens gaf hij toe dat met name in Zeeland na die opheffing de prijzen uit de hand zijn gelopen. Maar de wet zelf werd naar zijn ge voel met voeten getreden zodat het voortbestaan ook onrechtvaardig zou zijn geweest. Hij wees daarbij op de soms honderd procent hoger liggende zwarte prijzen, welke soms voor gron den werden betaald. De heer Zeegers zei, te hebben geconstateerd dat de animo om ongehoord hoge prijzen te betalen, al een stuk minder is gewor den. In de kring Hulst wees voorzitter Ver- cauteren nog op de enorme verande ringen welke de agrariërs in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen staan te wach ten met tal van ruilverkavelingen en de concentratie van polders en water schappen. Voorts op de consequenties van de industrialisatiepolitiek in de kanaalzone en de kanaalverruimings- werken, die honderden hectaren cul tuurgrond eisen. De vergaderingen werden bijgewoond door onder meer het Tweede-K am er en G.S.-lid. de heer J. M. A. C. van Dongen, de rijkslandbonwconsulent in Zeeuwsch-Vlaanderen, ir. L. T. J. de Wit en door diverse N.C.B.-fnnctiona- en uit Noord-Brabant. EERSTE DOW-PRODUKTEN VERLIETEN FABRIEK De eerste lading styron geproduceerd b(j DOW-Chemieal te Terneuzen, heeft maandag de nieuwe fabrieken verlaten. Het was een hoeveelheid van tien ton, bestemd voor de firma CobeLplast, fa brikant van plastic-artikelen in het Bel gische Lokeren. De aflevering van de eerste Btyron vanuit Terneuzen betekent tevens, dat de produktie van thermo plastische kunststoffen in DOW's groot ste chemische cordplex in Europa, thans op gang is gekomen. MODIEUZE MANTELS VOOR COUPE EN KWALITEIT STAAN WIJ GARANT Breda - Eindstr. 14 - Tel. 31086 Tilburg - Den Bosch HOGERE PRIJS VOOR UIEN Hoewel de wekelijkse export van uien in vergelijking met enkele weken geleden wat Is teruggelopen, Is de verhouding tussen vraag en aanbod van dit Neder landse tulnbouwprodnkt thans zodanig dat de prijs vorige weck met ongeveer ijf cent per kg ls aangetrokken. De export-geschikte kwaliteiten doen thans rond 28 cent per kg. wat een hoge prijs is. Naar vele landen worden de Ne derlandse uien uitgevoerd. In de week van 2 tot 7 november bedroeg de totale export uit ons land 4228 ton. Hiervan ging 1519 ton naar West-Duits land, 1234 ton naar Frankrijk. 595 ton naar Engeland. 409 ton naar Afrika, 351 ton naar Italië en kleinere hoeveelheden naar België, Zweden, Zwitserland, Fin land, West-Indië en enkele andere lan den. De kwaliteit van de Nederlandse uien is dit jaar zeer goed. B. Vermeulen nieuwe koning „Zeelandia" De handboogvereniging „Zeelandia" te Ovezande hield haar jaarlijkse koning- schieting op de liggende wip. Er werd geschoten op de koningsvogel over 10 ronden. In de laatste ronde wist de heer Vermeulen de vogel te treffen. Er wa ren 8 schutters van de vereniging aan wezig. Klaprooscollecte De klaprooscollecte heeft ln 's-Heer- Abtskerke 18,85 opgebracht. Dit jaar bouw 55 woningen Bouwvolume van 36 voor „Beter Wonen" De bouwactiviteiten in Zïerikzee zullen volgende week dinsdag cen traal staan in de vergadering van de Zierikzeese gemeenteraad. B. w. hebben de raadsleden een overzicht gestuurd van de wijze, waarop het bouwvolume voor 1964 voor woningbouw verdeeld en aan besteed is. In totaal heeft Zierik- zee voor 1964: 36 woningen toe gewezen gekregen. Er staat echter nog een „rest" van 19: het deel van het volume uit 1963, dat niet gebruikt werd en overgeboekt kan worden. Dat betekent, dat Zïerik zee in 1964 in totaal 55 woningen kan bouwen. De 36 voor 1964 toegewezen woningen zijn als volgt onderverdeeld: woning wetwoningen 17, waarvan 9 voor de vervanging van krotwoningen: pre miewoningen 13, waarvan 3 voor de industrie: vrije sector 6, waarvan voor de industrie. Er zijn dus voor Zierikzee 55 wo ningen te verdelen. De woning bouwvereniging „Beter Wonen" kreeg een bouwvolume van 36 wo ningwetwoningen. Hiervan zullen zes blokken van zes woningen (hoogbouw) met centrale verwar ming worden gebouwd aan de Ple vierstraat. Er is intussen aan de bouw van deze woningen met 10 garages in Malta 1 begonnen. De grond daarvoor moet de gemeente in eigendom overdragen aan „Be ter Wonen". Datzelfde moet ook nog gebeuren voor de reeds ge bouwde complexen van 26 en 4C woningwetwoningen aan de noord zijde van de Plevierstraat en de De Jongstraat. Vandaar, dat b. er w. de raad in overweging geven deze zaken te regelen. De N.V. Bouwfonds voor Nederlandse Gemeenten heeft in Zierikzee vijf pre miewoningen toegewezen gekregen, die gebouwd worden aan de Cau- straat, tegenover de uloscholen. Het gaat om een oppervlakte van 940 vier kante meter, die verkocht moet wor den voor dat doel. Een ander plan van deze N.V. omvat de bouw van vier woningen aan de Kaersemaker- straat, oppervlakte 750 vierkante me ter. Het college van b. en w. stelt de raad voor ook deze kavels in Mal ta 1 te verkopen. Behalve één voor particuliere bouw werden de zeven resterende premie woningen toegewezen aan de nieuwe industrievestiging van Zierikzee: het timmer- en aannemersbedrijf F. den Hartog en Zonen te 's Gravendeel. Samen met de drie aan de handels onderneming W. Hagen te Schevenin- gen toegewezen woningen in de vrije sector zal hiermee een blok van 10 woningen worden gebouwd aan de Bogaardstraat. Van de overige vrije sectorwoningen is er naast één par ticulier één toegewezen aan de heer W. Hagen, één aan Superdam. Deze twee woningen zullen gebouwd wor den in het uitbreidingsplan Kaaskens- water en Malta 2. Er zijn ook al en kele particuliere bouwaanvragen voor Kaaskenswater en Malta 2 binnen. B. en w. zijn er verheugd over, dat dit nu reeds het geval is, zo schrij ven zij de raad. HAAMSTEDE Honderdduizend kisten fruit in Haamstede Maandagmiddag is de honderddui zendste kist van dit seizoen aange voerd bij de coöperatieve veiling der Zuidhollandse Eilanden te Haamstede Het werd een kwestie van aftellen. Even voor drie uur bracht de heer van de Zande een partijtje Golden Delicious en daar zat de jubileumkist tussen. Dit aantal werd alleen kort na de oorlog enige malen bereikt, tr na de stormramp niet meer. Middelburg; City: Echtscheiding op z'n Italiaans. 20 uur. 18 Jaar. Van Benthem en Jutting: Ikonenexpositie. 1012-30 en 13.3018 uur. Zeeuws Museum: Lezing Klassiek verbond. 20 uur. Vlissingen Alhambra: Irma la douche. 20 uur. 18 Jaar. Goes Ooslerkerk: Voorlichting r.-k. kerk voor gereformeerden. 10.15 uur. Prins van Oranje: Vrouwencommissie Zeeland Pvd A.. 10 uur Vrouwenpolder Verenigingsgebouw 1 toning bevrijdingsfïlms. 19 en 21 uur Sas van Gent - Sociaal gebouw stijfsel- glucosefabrlekVoordracht met muziek door R. van Dijck over ..Muziek miljoenen", voor ZVU en samenw per soneelsverenigingen. 20 uur Hulst - Bioscoopgebouw: Alle de wereld. 20 uur. Bergen op Zoom Roxv: Boccaccio '70, 20 uur. 18 jaar. Luxor: Kiss of the vampire. 20 uur. 14 jaar. ZIERIKZEE Zierikzee voelt voor aankoop van noodsportterrein B. en \v. van Zierikzee ivillen, dat de gemeente het noodsportveld koopt. Het huurcontract met de eigenares mevrouw D. M. Constandse-Panny laat die moge lijkheid open en het college stelt de raad voor om die kans te benutten. Het to taio terrein, dat b(j de aankoop betrok ken zou moeten worden, is 1.48.90 ha groot. B. en w. zien op dit terrein „voor de toekomst thans nog niet te bepalen belangryke mogelijkheden". De bestem ming van dit terrein moet volgens hek college in overleg met de stedebouwkun- dige worden bepaald. De raad wordt •oorgesteld tot aankoop te besluiten. Er komen tijdens de eerstvolgende ver gadering van de Zierikzeese raad nog enkele aankopen aan de orde. Het gaat om onder meer een paar woningen in het kader van het saneringsplan. Zo is overeenstemming bereikt met de eige naren van drie woningen aan de Raam straat. waar een gymnastieklokaal komt te staan en met de eigenaar van het per ceel Venkel 6. Voorgesteld wordt de be trokken woningen aan te kopen. De aankoop van het vroegere café te gen de Zuidhavenpoort heeft een an der doel: b. en w. vinden, dat de her bouw van een café tegen deze poort een „ontsierend element" zou zijn. „De herbouw van de oude stadsmuur zou door symmetrie de esthetische aanblik zeker ten goede komen", vindt het college. Met de eigenaar van het café is overeenstemming over de koop bereikt. Daarom stelt het college voor ertoe over te gaan. OUWERKERK Culturele vereniging startte seizoen Ter opening van het seizoen, bracht de culturele vereniging Ouwerkerk zater dagavond de bekende humoristische film; „Lopen of Liften", voorzitter O. Kuij- per toonde zich tameljjk tevreden over de opkomst. Hn hoopte voor de roekomst op voortdurende belangstelling voor de activiteiten der vereniging. Op 16 december a.s. zal Simon de Waard komen spreken over Hongarije; op 15 januari is er een cabaretavond. „Jac. van Beieren" goed op schot De handboogvereniging „Jacoba van Beieren" t.e Goes hield een schieclng op de liggende wip in het „Schuttershof Aanwezig waren 54 schutters van 15 verenigingen. Er werd aLs volgt gescho ten: Hoofdvogel. J. Doene, van Willem Teil te Ovezande: le zijvogel. H. Koens, van Spes-Nostra te Ovezande; 2e zij vogel, F. v. Loenhout, van Jac. van Beleren te Goes; le bovenkal, D. Vreeke. van Vios te 's Heerenhoek; 2e bovenkal. J. Rijk, van Willem Teil te Ovezande; le onder- kal, B. Vermeulen, van Zeelandia te Ovezande; 2e onderkal, P. Vermuë. van Jac. van Beieren te Goes; le klep, C. D. Raas. van Willem Teil te Ovezande; 2e J. de Rijke, van Edele Handboog te elande; 3e klep, J. Doene, van Wil lem Teil te Ovezande. Meeste kleine vo- els, O. Steenaert, van A.D.L.M. iwadendamine, 5 stuks. Burgemeester mr. F. G. AHuher: Behoefte aan een ruim, oud pand dichtbij centrum Het is In Goes bijzonder moeilijk om een expositie van schilderijen, teke ningen, beeldhouwwerk en keramiek of andere kunstuitingen op touw te zetten. Dat ligt niet aan de initiatie ven van eventuele organisatoren, het is te wijten aan een bijna volko men gebrek aan accommodatie voor een dergelijke gebeurtenis. In de hele stad is geen zaal in een openbare ge legenheid te vinden, waar een kunst- expositie een volle week te bezichti gen kan rijn. Bovendien missen die gelegenheden vaak de rustige, stijl volle entourage, bij zoiets noodzake lijk. „Een goede tentoonstellingszaal kan in Goes toch eigenlijk niet ge mist worden", zegt burgemeester mr. F. G. A. Huber. „Het wordt hoog tijd, dat we daarvoor iets zien te bemach tigen. Ik heb er al vaak over gepie kerd". Eenvoudig ls het niet. Goes als Zeeuws centrum voor vergaderingen en ontmoetingen op allerlei niveau en van uiteenlopende toeloop van belang stellenden zit er een beetje mee. De zaalexploitanten zijn niet zo bijzonder gebrand op tentoonstellingen. Een week is vaak al te lang. In diezelfde tijd zijn er verschillende andere ge gadigden voor de zaalruimte. Het ge bouw van het streekmuseum voor de Bevelanden op de Turfkade eigen dom van de vereniging Hendrik de Keyser is als pand bijzonder aan trekkelijk, maar de ruimten daar le nen zich, met de aanwezigheid van de talloze museumstukken weinig voor een kunstexpositie. „We hebben behoefte aan een aantrekkelijk, ruim oud pand", zegt de burgemeester. „Maar waar vinden we dat? Het moet natuurlijk niet te ver van het centrum verwijderd zijn". Het gemis aan een goede accommo datie is er de oorzaak van dat Goes maar weinig exposities van kunste naars op zijn evenementenagenda kan plaatsen. Burgemeester N. W. Eisen van Heinkenszand, voorzitter van de Stichting Zeeuwse Beeldende Kun stenaars. zegt er bijvoorbeeld dit van: „We hadden eigenlijk allang een keer tje met een expositie in Goes moeten zijn. Maar het lukt ons eenvoudig niet. Poging Laatst is er nog een poging onder nomen om voor een speciale gelegen heid een groot, leegstaand zakenpand aan de Lange Kerkstraat als hulsves ting voor een expositie te pakken te krijgen. De Evenementencommissie van Goes deed haar best. maar het kon toch niet doorgaan. Het gemeen tebestuur heeft ons een ruimte op de tweede verdieping van het stadhuis aangeboden. Maar dat leek ons nu ook niet zo plezierig, vooral niet voor het publiek-met-drempelvrees. Onze vereniging stelt zich bovendien op het standpunt dat een expositie toch wel veertien dagen lang ergens ingericht moet kunnen zijn. En dan is het verder toch nodig om centraal een expositiezaal te hebben. Het po- bliek dat dinsdags naar de markt en zaterdags voor Inkopen naar Goes komt, moet je toch in de eerste plaats kunnen opvangen". Op het gebied van tentoonstellin gen bestaat er dus in Goes een vacuüm. Misschien dat een dui delijke expositie van de moeilijk heden in hoeken, waar de be langstelling ligt, het probleem wat dichter bij een oplossing brengt. VEILING BT.-MAARTENSDIJK. Bonken 2 29.01. middel 1 27,20. middel 2 23.20. drielingen 25.30. plek!er» 25. aanvoer «0 ton. Bintje» 12.00—12.40. bonken 14. Fu rore 12.80. aanvoer 15 ton. VEILING 8T.-ANN ALAND Wen. middel MM—27.20. bonken 28.72. «Wa lingen 23.12. psckler» 98J0. «tek 7.44. aan voer l'JQ tor- Aardappelen: Eigenheimer» gew 15.26—17.10. Bintje» gew. 13.20. Furore IX Aanvoer 44 ton, VISMIJN COLUNSPLAAT 11.270 kg exportgamalen LM2.32. 134 kg haadeligarnalen I.W. 235 kg schar. 133 kg bot, 233 kg wilting. 544 kg kabeljauw. 960 kg sprot. 187 kg ongesorteerde vla. VEILING KAPELLE 17 november. Industrie- en exportvetling. Goudrenetten I 85 27. 80 26. 75 22. 70 19-21. «5 18—20. n 85 19. 73 18. 70 15. 63 14. HD 6. III grof 6—13. m fijn 6. Jonathan I W 20. 75 24—25. 65 22—23. 60 17—19. II 80 14. 73 12—13. 70 12—14. «5 11—13. 60 12. HD doordraai. III grof 6—12. in fijn doordraai Cox Orange Pippin I 75 53—57. 70 47—53. 63 33—40. 80 96— 23. 55 20-21. U 70 31. 65 22. 60 17. 35 16. IID 13. m grof !425. 0 fijn 13—doordraai Gol den Delicious I 85 42. 80 43—13. 7S 45. 70 43. II 80 26—33. 73 27—36. 70 24—32. 63 1 6-28. V) 12. in grof 13—22. lil fijn A Zoete Ermgaard II fO 23. 35 17. IID 12 Lombards Calville I 83 20—22. 80 16-21. 75 15—20. 70 15—18. 83 12. I 65 20. 60 1 2. Laxton Superbe I 75 27 70 25. 65 19. H) doordraai. 01 grof 12. Valappelen doordraai Geplukte kroet doordraai Jona than kroet doordraai. Peren: Saint Remy I 80 24. 70 24—25. f.0 23. 0 80 23. 70 25. 60 23. nD 16. 10 grof 17. 01 fijn 13. ComU-we de Parts I 70 20. 65 18. 60 16. SS 10. I 75 17. 70 18. 65 17. 00 17. 55 14. nD 7>5. 10 grof 13. 10 fijn 8. Gle»er Wilde man I 60 58. 50 48. 0 60 56. 55 48. 50 41 Zeven clubs met 500 jongelui De verschillende Middelburgse „in stuiven" (volgens Van Dale bete kent instuif onofficiële bijeen komst van een vereniging) hebben kort geleden de koppen bij elkaar gestoken en besloten om in het vervolg samen te werken. Deze sa menwerking zal tot uiting komen in het uitwisselen van en rekening houden met eikaars programma's en het uitwisselen van ideeën ten einde een beter inzicht te krijgen in hetgeen er voor de rond 400 tot 500 er bij betrokken jongelui ge daan kan worden. Kantongerecht Terneuzen Voor de Terneuzense kantonrechter, mr. A. Berkhout verscheen dinsdagmorgen J. E. L. uit Terneuzen, die op 19 augus tus in het café van P. F. in de Nieuwe Diepstraat een geschil met krachtige hand uit de wereld had willen helpen. Het begon allemaal met een ruzietje tussen twee bezoekers, waarby L. onge vraagd bemiddelend ging optreden. Toen de caféhouder zich met de zaak ging bemoeien, hadden de gebeurtenis sen zich in snel tempo opgevolgd: L. pakte de caféhouder zo stevig vast, dat diens jasje daarbij sneuvelde. Vervol gens gooide hij „uit kwaadheid edel achtbare" het biljart om en toen de politie arriveerde had hij zich losgerukt van de agenten. Alles bijeen een optre den, dat mr. Berkhout onderbracht on der het hoofd „baldadigheid". De Ter- neuzenaar bleek overigens al vaker met de justitie in aanraking te zijn geweest. Er liep zelfs nog een voorwaardelijke veroordeling. zodat zij conform de eis werd vrijge sproken. „Gelijke monniken, gelijke kap pen", heeft de kantonrechter waar schijnlijk gedacht, toen hij M. v. d. H. uit Sas van Gent en P. B. uit Ter neuzen beiden veroordeelde tot een boete van f 49, subs. 8 dagen. Belden hadden v. d. H. op 16 oktober en B. op 21 oktober het passeerver- bod op de rijksweg 61 bij Sluiskil overtreden door een tractor met aan hangwagen voorbij te rijden. De in woner van Sas meende, dat het pas- seerverbod niet gold voor tractoren en de Terneuzenaar had het bord niet gezien. De officier, die in beide gevallen f 50 subs. 10 dagen eiste, noemde het passeerverbod een bepa ling, die nog te weinig wordt nage leefd. ƒ30,- boete „En nu bent U hier weer druk en ver velend geweest", zei de officier, mr. T. Lebret. De eis tegen de Terneuze naar luidde f 30 subs. 6 dagen, terwijl een civiele vordering van f 20 voor de schade aan het jasje van de caféhouder werd toegewezen. De kantonrechter oordeelde conform. Juffrouw J. M. L. uit Axel kwam er heel wat beter af. Zij was op 8 september in de Weststraat te Axel met haar bromfiets door een étalageruit gereden, toen zij vanuit de Noordstraat rechtsaf de Weststraat insloeg. Zij had moeten uitwijken voor een klein jongetje, ver klaarde zij ter zitting, dat slingerend aan kwam fietsen en na het ongeluk plotseling verdwenen was. Dit mysterieu ze jongetje bleken zowel officier als kantonrechter geloofwaardig te vinden. B.P.-bezine- eri doorsmeerstation In- en verkoop Reparaties AUTO'S, TRACTOREN MOTOREN EN BROMFIETSEN. Tonhuisstraat 15 - St.-Annaland Telefoon 01665154. MOOIE PRECISIE- HORLOGES NIEUWE SFEER EN KLEUR AAN UW INTERIEUR H. J. BEUKELAAR BRUGSTRAAT 30 - THOLEN Het wondermooie cadeau, voor man en vrouw! 2 FIRMA WALHOUT St.-Maartensdijk St.-Annaland - Tel. 486 - Tel. 476 de P.Z.C. Omgekeerd „De vorige keren twijfelde ik meer aan de apparatuur van de politie dan aan mijr cliënt, maar dat is nu omgekeerd", zei mr. C. Wabeke uit Terneuzen, nadat hij kennis had genomen van het aan vullend proces-verbaal, dat de officier van justitie had laten opmaken van de overtreding van de Belg S. V. uit Ant werpen. die op 24 Juli in de bebouwde kom van Axel 82 km per uur had gere den. De Belg had verklaard, dat hfl op het moment van de meting werd voor bijgereden door een andere auto, waar door de apparatuur in de war zou zjjn gebracht. Li de vorige zitting had Wabeke uitvoerig de feilen van elektro nische control (e)-apparatuur naar vo ren gehaald, die „zelfs door een vogeltje in de war kan worden gebracht". Uit het aanvullend proces-verbaal bleek echter zonneklaar, dat er geen sprake was geweest van een andere auto, zodat de meting onaanvechtbaar bleek. Con form de eis kreeg de Belg dan ook een boete van f 80 subs. 16 dag:en. L. J. de B. uit Koewacht had op april in Sint-Jansteen een wielrijdster aangereden, doordat ze bij het passeren niet voldoende uitweek. Dat kwam hem conform de eis op f 40 subs. 8 dagen tt Een door de wielrijdster ingedien de civiele vordering van f 200 voor ge leden schade, werd eveneens toegewe zen. H. P. S. uit Hontenisse had op 17 augus tus een aanhangwagen onverlicht langs de weg laten staan. Weliswaar stond hij slechts 22 meter van een lantaarn, zo bleek uit de getuigenverklaring van de verbalisant, wachtmeester A. v. d. B. het licht was zo zwak, dat de wa gen daardoor niet meer direct werd be schenen. Conform de eis werd de over treding gecorrigeerd met f 15 subs. 3 dagen. Voor de tweede maal diende zaak tegen de Terneuzenaar L. M. M-, die in de Blokken te Terneuzen een aanrijding met een bromfietser had veroorzaakt, omdat hij niet voldoende rechts hield. Tijdens de eerste behandeling van de zaak had M. de stelling verkondigd, dat hij niet rechts hoefde te houden, omdat de weg door de Blokken een eenrich- tingsweg is en dus alleen een reohter- rijbaan heeft. „Een gevaarlijke theorie", zei mr. Lebret daarvan. Hij eiste f 25. subs. 5 dagen, uitspraak f 15 subs. dagen. Mevrouw E. M. L.S. uit Terneuzen kreeg conform de eis een boete van f subs. 6 dagen omdat zij op 6 september bij het passeren van een bromfietser niet voldoende was uitgeweken. De zaak tegen de Rotterdammer P. J. V.. die op 16 augustus in de Korte Kerkstraat te Terneuzen een aanrijding had veroor zaakt, werd aangehouden voor het ho ren van getuigen. krant samen te stellen, waarin onder an dere de programma's bekendgemaakt worden en waarby tevens In een kriti sche rubriek de programma's besproken zullen worden. On deze wüze kannen bovendien de ouaers een Idee krUgen van hetgeen de jongelui op deze insruiX- onden doen. Niet alleen de Instuifleden kunnen deze uitgave lezen; overal, waar mensen ko men, wil de M.I.C. het krantje depone ren. Ook wil men de besturen van schoolclubs vragen medewerking te lenen om de inhoud bekendheid te ven. Het is niet de bedoeling, dat het ka rakter van de instuifavonden veran dert. In het vervolg zal dus de alge mene ljjn van een instuif gevolge worden met, soos-, bijzondere- en dansavonden. Op de soosavond 13 men gezellig b(j elkaar, leder doet waar hij of zij zin in heeft; op de bijzondere avonden wordt op basis van de soos avond iets georganiseerd. Speciale prijs Zo kunnen dus in het vervolg voor twee of meer clubs toneel-, cabaret-, film en andere avonden, waarvoor geregelc prominente figuren uitgenodigd worden., georganiseerd worden. Wanneer een be langrijke avond op het programma staat wil de M.l.C. proberen de Schouwburg daarvoor te huren tegen een speciale prijs. Niet alleen in Middelburg, maar in heel Zeeland is er een streven naar stuif-Bamenwerking" merkbaar. Begin volgend jaar wordt er in het vormings centrum Hedenesse bij Cadzand een weekeind gehouden, waarop iedere in Zeeland werkzame instuifcommissie uit genodigd wordt Het ts namelHk gebleken, dat de enlgingslnstuiven vaak, hoewel niet op dezelfde avonden, derelfde pro gramma's en ideeën hadden. Toen één van de Instuifbesturen een samen werkingsplan lanceerde, bleken ook andere instuiven hetzelfde doel na te streven. Zo werd de Middelburgse Instuif Combinatie (M.l.C.) gevormd, waarin de voorzitter van de diverse Instuiven ideeën enz. naar voren brengt, die dan In de instuifcommis- sles nader besproken worden. itact de instuif van 't Tref- j P.PJC.M.. de de instuif van [e hervormde Jeugdraad. Instuifkrant Goes kan sinds dinsdagmorgen weer kin derzegels kopen en bestellen. Gisteren ging ui het postkantoor de verkoopstand open en werd ook de schooljeugd weet !-~ïschakeld b(j de jaarlijkse verkoop- e van de zegels, waarvan de toeslag naar de kindertehuizen en -inrichtingen in Nederland gaat. Tot het einde van dit iaar blijft de stand op het Goese post kantoor staan. De echtgenote van de burgemeester van Goes, mevrouw E. Huber-Schneider. kocht de eerste serie zegels. Vergezeld van de voorzitster van het Goese comité voor de verkoop van de kinderzegels, U. v ".-presidente mevrouw J. c. de aff, kreeg zij in het postkantoor de eerste zegels overhandigd, namelijk vijf kinderzegels met afbeeldingen van spe lende kinderen. In prijs variëren de ze gels van 7 plus 3 cent, 10 plus 5 cent. 15 plus 10 cent, 20 plus 10 cent, 40 plus 15 cent. Collecte De collecte voor de diaconie heeft in de Nederlands hervormde kerk te Heinkenszand 154,14 opgebracht. VERMARKT ROTTERDAM. 17 november. Totale aanvoer 2430; wcekaan- «423; vett» koelen en oasen 2V>; gv- vette kalveren 235; *ra*kol- J40: r.ochtrre kalveren 931; varkens er» 70; paarden 2J: vnltw «cha» pen of lammeren 212; bokken of gelten «2. Prijwn reap, voor le. 9e en 3t kwaliteit: In ct* per kg. Vette koeten 365-400 390-333 300-320 Vette kalveren 340-360 325-340 313-323 •htpsardei i per »iuk 570 470 Nuchtere kalveren 233 243 235 Loper» 135 100 90 Biggen €0 55 50 Schapen 130 105 95 Lammeren 133 120 100 Kalf- en melkkoeien 1523 1 325 106O Vare koeler, 1100 950 850 1180 930 830 Pinken 850 730 6SO Vette koelen aanvoer iet» mirrsr. handel kalm. prijzen ais guleren. worrtkoeien 2.70 —2.90 per kg: vette kalveren aanvoer mtn- handel tamelijk, prijzen let» «tijver, prima'» van X80—3.70 per kg: graskalveren aanvoer aanmerkelijk minder, handel kalm. prijzen als vorige week. nuchtere kalveren aanvoer als vorige week. handel redelijk, prijzen wat «tijver. nwtkaJ veren 180—263 per «tuk: loper» en biggen aanvoer gewoon, handel tamelijk prijzen iets hoger: «Jacht paarden aanvoer matig. handel traag, prijzen gedrukt, schapen en lammeren aanvoer iets minder, handel rustig, prijshoudend, kall en melkkoeien aanvoer gewoon, handel rus tig. prijzen onveranderd: vare koelen aan voer let» korter, handel rustig, prijshoudend: en pinken aanvoer even minder, handel lol. prijzen cm verander d- VELING KRABBENDMKE 17 november Appelen: Golden Delicious E 85-90 49. 80-85 52. 75-80 54. 70-75 50. I 90-95 36. 85-90 36—41. 80-85 33—45. 75-80 34—47. 70-75 39—46. 65-70 36—37. n 90-95 24. 85-90 26—33. 80-35 26—35. 75-80 30-36. 70-75 30-33. ©-70 26-». 60-© 15—18. HD 6. UI grof 18— 42. T 6. kroet 16. Cox Orange Pippin I 85-90 49. 80-35 52. 75-80 52—56. 70-7S 44—50. «-70 34—42. 80-© 24—34. 55-60 19—22. 0 80-85 49. 75-80 45-60. 70-75 44—47. ©-70 34—33. 60-65 25—28. 55-60 15—22. 0D 6. 01 grof 17—27. Laxton I 80-85 25. n 80-85 22. 75-30 24. 70-75 20. 65-70 13. 60-© 6. 01 grof 6- Jonathan I 30-» 14—18. 75-80 23-24. 70-75 24—26. ©-70 22—23. 60-65 13—20. 0 75-80 12—14. 70-75 12— 16. ©-70 13—14. 60-© 12. 0D 6. 01 grof 6—12. Rode Jonathan I 80-85 24 75-80 27. 70-75 27. U ©-90 16. 80-© 14. 75-30 14. 70-75 16. ©-70 60-© 12. 01 grof doordraai, kroet door draai. Goudrenetten 1 ©-90 29. 80-35 21—26. 5-80 19—23. II 70-75 16. 65-70 14. IID 6. III grof 6—12 Winston n 75-80 25. 70-75 23. 05- 70 23. 60-© 18. 0D 6. 10 grof 16. F 6 Lorr,- bart» I 85-90 22 80-© 25. 75-30 20- Lobo 01 grof 14. F 6. Zoete Ermgaard I 70-75 55. 65-70 45. 60-65 35. 55-60 15—33. 0D doordraai. 01 grof 27. F doordraai. Jan Steen I 75-30 41. 70-75 S. ©-70 60-© 16. Diverse appe len 01 F 6. kroet 6. val 6 en doordraai. Peren: Lucas I 80-© 28. 75-30 34. 70-75 3?. 6^-70 35. Comtease 0 70-75 20—2'.. 65-70 15—25. 60-© 13—22 55-60 13. UD 7, III grof 9—10. F 7. VEILING V V.Z-B. GOES 17 november Appelen: Cox Orange Pippin KL. I 80-© 49—57. 75-30 49—57. 70-75 45— ©-70 35-44. 60-© 25—36. 55-60 22—23. KL. 0 75-80 54. 70-75 44—49. ©-70 35 60-© i-60 17—18. grof 17—27. 01 fijn 6—16. Goudrenetten KL. I 90-95 26—36. 85-90 28— 80-© 26.70—44. 75-80 22.90—36. 70-75 19— 35. ©-70 17—20, KL. 0 90-9S 36. 85-90 19—22. 80-85 17—20. 75-80 17. 70-75 14. ©-70 13. 0D 6, 01 grof 6.10—12. in fijn 6. Jonathan KL. I 80-85 16—23, 75-80 23—25, 70-75 21—22 ©-70 2.60—23. 60-© 20. KL. II 75-80 12—21. 70-75 6—20. 65-70 12—13. 60-© 12. 01 grof 6 GoL den Delicious KL I 90-95 33-42. ©-90 33— i 35—48. 75-80 29—50. 70-75 33-46, 65-70 38—40. 60-© 18. 0D 12—13. KL. 0 85-90 26—39. 80-85 33—40. 75-80 26—©, 70-75 24—40, ©-70 16-28. 60-© 12—24. in grof 13-27, 01 fijn 6—32. Glorie van Holland KL I 80- 20. 75-80 21 70-75 20. ©-70 13. Zoete Erm gaard KL. 0 60-65 49. 55-60 38. 50-55 26—31. IID 17—24. Zoete Campagne KL. I 60-© 55-60 13. Diverse appelen: kroet doordraai. Peren: Comtesse de Paris KL. I 75-80 70-75 23. ©-70 21—22. 60-65 18—20, 55-60 12. 0D 8. KL. 0 80-85 15. 75-80 15. 70-75 15—22, ©-70 12-18. 60-© 11—12. 55-60 11. 01 grof 9—17. 01 fijn 6—7. Saint Remy KL. I 80-90 26—28. 70-80 27. 60-70 25. IID 16. KL. n 80-90 22. 70-80 21—23, 60-70 22—24. D 17, III grof 13—19. 10 fijn 12—16. Gieser Wildeman KL I 60-70 57—67, 50-60 35—46. IID 13—23. KL 0 60-70 53 50-60 36—44 01 grof 26—37. Zwljn- drechtse Wijnpeer KL I 60-© 26. 55-60 23. 50- 55 16. UD 7—10. KL 0 60-65 23. 55-60 22. 50-55 15. grof 8. Doyenne du Cornice KL. I 85-90 81. 80-85 83—64. 75-80 87. 70-75 87. ©-70 80. D 60-65 63. IID 46. ni grof 67. 01 fijn 57. Op monster: Conférence KL I 70-75 57. ©-70 53—54. 60-65 49—50. 55-60 45- Totale aanvoer hard fruit 20-700 kisten. BEURSBERICHT MARKT GOES 17 november. Granen en peulvruchten. Tarwe basis 17 boerenschoon af boerderij f 35.00 36.00 per 100 kg Gerst wegens het ontbre ken van aanvoer geen notering. Groene erw ten. boerenschoon af boerderij f 30.00—37.00 per 100 kg Schokker», boerenschoon af boer derij f30.00—40.00 per 100 kg. Kapucijner», boerenschoon af boerderij f30.00—39.00 per 100 kg. Bruine bonen, boerenschoon af boer derij f 60.00—73.00 per 100 kg. De handel in peulvruchten is lusteloos Aardappelen. Bintje. mm opw.. binnen landse sortering f 10.00—10.75 per 100 kg. Le vering aan de sorteerinrlchling. Sorteerkosten voor rekening koper Bintje voor export f 10.06—10.75 per 100 kg. Voederaardappelea noteerden f3.504.50 per 100 kg. Uien. Onalges taart aan de sorteerinrlchtizig geleverd 21—23 cent per kg. Hooi. (TelersprtjzenLucernebool f95.00— 1115,00 per ÏC'.O kg. Weidehooi f 80.00—110.00 per 1000 kg. Veldbeemd f 40.00©DO per 1000 kg. Zwenksoorten f42.50 per 1000 kg. Tarwe- stro f 42 50—52.50 per 1000 kg van goede kwa liteit. Gerstestro f 57.50 per 1000 kg van goede kwaliteit Erwtenstro tkl. groen» f 67.50 per iOOO kg van goede kwaliteit Vlas. De prijs voor ongerepeld vlas bedroe2 15—19 cent per kg op auto geleverd. Voor tweede kwaliteit was de notering 1014 cent Er is praktisch geen bar.deL Eieren. De eierprijs bedraagt f 2.042.C8 per Heden overleed tot on ze grote droefheid, on ze geliefde schoonzus ter en tante. J. J. Florusse. Heden overleed, zacht en kalm, nog onverwachts, voorzien van de H.H. Sacramenten der zieker, mijn innig geliefde man FREDERIK STEPHANUS VAN DEN HEÜVE1 echtgenoot van Wilheimina Jacoba Johanna van Bezooijen tn de ouderdom van 80 jaar. W. J. J. van den Heuvel-van Bezooijen Vlissingen. 17 november 1964. Singel 120. De overledene is opgebaard in de rouwkamer var het Sint-Josepnziekenhuis. De plechtige uitvaartdienst zal plaatshebben o; vrijdag 20 november a-s. te 10.30 uur. in de pa rochiekerk van OX.V van de H. Rozenkrans tt Vlissingen. gevolgd door de begrafenis op het r.-k kerkhof aldaar Liever geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 19