Naar KRAMER PHILIPS Bandrecorder BONT „Jaar 1964 gunstig voor was zeer landbouw" Goes mist accommodatie voor kunstexposities Contractteelt zal nog toenemen %L ilvj AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN TERNEUZENAAR GOOIDE UIT KWAADHEID BILJART OM woonhuis 2 benzinepompbedienden. Garage Kcrkhaert, WOENSDAG 18 NOV ember 1964 Vissel Zeeuws'Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT N.C.B.-KRINGEN OOSTBURG EN HULST Vrijdagavond zullen de gezamenlijke buurtverenigingen uit Nieuw- en Sint- Joosland tijdens een feestavond in „De Roode Leeuw" het 25-1arig bestaan vie ren. Het zyn de buurtverenigingen ,,'t Centrum". „Rijksweg buiten". „Rijks weg binnen". „W.I.K. ..Zuidwest» en ,,'t Zwaantje". De toneelvereniging „Nieuw-Middelburg" zal deze avona de klucht „Spook voor meneer" opvoeren. Na afloop is er een gezellig samenzijn. Het jaar 1964 zal de agrarische geschiedenis ingaan als een uitzon derlijk goed jaar. Deze conclusie werd dinsdag herhaalde malen ge trokken tijdens de drukbezochte kringvergaderingen van de N.C.B. te Oostburg en te Hulst. Het weer is vrijwel het gehele jaar van dien aard geweest, dat de zaai, de groei en oogst van de produkten onder de meest gunstige omstandigheden verliep. Even leek het erop, dat zelfs de bietencampagne droog zou kunnen worden afgedraaid, maar dat is een vrome wens gebleven. Sinds tien dagen ploetert men op de bie tenakkers op dezelfde, traditionele wijze als haast elk ander najaar. Overigens kunnen ook de bietenver bouwers tevreden zijn, want zowel uit de redevoeringen van de algemeen voorzitter, de heer J. Zeegers, als die van de kringvoorzitters C. van Belle- gem (Oostburg) en P. V M. Vercaute- ren (Hulst) bleek, dat het suikerge halte uitermate hoog is. De ongekend goede bietenoogst wierp zelfs vragen op. „Zal dit niet leiden tot een nog grote re uitzaai in 1965 en moet dit niet wor den voorkomen door bijvoorbeeld het gemiddeld areaal van de laatste drie jaar, verhoogd met tien procent uit te zaaien", zo vroeg men zich in de kring Oostburg af. „Laten we dat be schouwen als een bescherming van onszelf", zei voorzitter Van Bellegem op een bezwaar uit de vergadering, dat zulks zou kunnen leiden tot een aan banden leggen van de bieten teler. De algemeen N.C.B .-voorzitter Zeegers meende toch ook een waarschuwend woord te moeten laten horen. Hij wilde duidelijk stellen dat men eventuele voorstel len tot beperking van de inzaai in 1965 niet moet toetsen aan het uit zonderlijke bietenseizoen van dit jaar. In beide vergaderingen hield de heer Zeegers zijn afscheidsspeech als voor zitter van de N.C.B. Over de aard appelprijs zei hij onder meer, dat de regering en standsorganisaties daar aan nu al twintig jaar dokteren zonder daarvoor een afdoende oplossing te hebben gevonden. Het onderwerp contractteelt koppelde hij aan de al gemene positie van de boer, die zich overal tracht veilig te stellen, meer zekerheid wil voor zijn bestaan en het risico niet meer aan wil of durft. Spreker zei, dat die contractteelt nog zal toenemen. Voorzitter Zeegers wijdde een deel van zijn afscheidsspeech („ik kan niet nalaten even te rangeren") aan de Boerenpartij en het landbouw schap. Volgens hem heeft de herkomst van de stemmen bij de laatste verkie zingen duidelijk aangetoond dat de Boerenpartij geen partij is van boe ren. „Hun sociaal fonds zal wel vlug uitgeput zijn, nu zij in vier processen tegelijk zijn gewikkeld", aldus dc N.C.B.-voorzitter. Hij raadde de leden aan, hun bezwaren tegen het land bouwschap te bevoegder plaatse naar voren te brengen. Hijzelf schaarde zich volledig achter dit schap en zei, de noodzaak van een eenheidsland bouworganisatie niet in te zien. Uitvoerig ging de heer Zeegers in op de gevolgen van de opheffing van de EERSTE DOW-PRODUKTEN VERLIETEN FABRIEK Do eerste lading styron geproduceerd bjj DOVV-Chemical te Terneuzen, heeft maandag de nieuwe fabrieken verlaten. Het was een hoeveelheid van tien ton, bestemd voor de firma Cobelplast, fa brikant van plastic-artikelen in het Bel gische Lokeren. De aflevering van de eerste styron vanuit Terneuzen betekent levens, dat de produktle van thermo plastische kunststoffen in DOW's groot ste chemische complex In Europa, titans op gang is gekomen. MODIEUZE MANTELS VOOR COUPE EN KWALITEIT STAAN WIJ GARANT Breda - Eindstr. 14 - Tel. 31086 Tilburg - Den Bosch Middelburg City: Echtscheiding op z'n Italiaans. 20 uur. 18 laar. Van Benthem cn Jutting: IkoncncxposiUe. 1012.30 cn 13.30—18 uur. Zeeuws Museum: Lezing Klassiek verbond, 20 uur. Vllssingcn Alhumbra: Irma la douche, 20 Goes Oosterkerk: Voorlichting r.-k kerk voor gereformeerden, 10.15 uur. Prins van Oranje: Vrouwencommissie Zeeland P.v.d.A.. 10 uur. Vrouwenpolder Verenigingsgebouw Ver toning bevrijdingsfilms, 19 en 21 uur. 8ns van Gent Sociaal gobouw stijfsel- en glucosefabriek: Voordracht met muziek door R. van Dijck over „Muziek voor miljoenen", voor ZVU cn soneelsverenigingen. 20 uur Hukt Bioscoopgebouw: Alle de wereld. 20 uur •ergen op Zoom Roxy: Boccaccio '70. uur. 18 Jaar. Luxor: Kiss of the vampire. 20 uur. 14 jaar. wet vervreemding landbouwgronden, waarvan bij altijd voorstander is ge weest en nog is, zoalc hij duidelijk wil de stellen. Overigens gaf hjj toe dat met name in Zeeland na die opheffing de prijzen uit de hand zijn gelopen. Maar de wet zelf werd naar zijn ge voel met voeten getreden zodat het voortbestaan ook onrechtvaardig zou zijn geweest. Hij wees daarbij op de soms honderd procent hoger liggende zwarte prijzen, welke soms voor gron den werden betaald. De heer Zeegers zei, te hebben geconstateerd dat de animo om ongehoord hoge prijzen te betalen, al een stuk minder is gewor den. In de kring Hulst wees voorzitter Ver- cauteren nog op de enorme verande ringen welke de agrariërs in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen staan te wach ten met tal van ruilverkavelingen en de concentratie van polders en water schappen. Voorts op de consequenties van de industrialisatiepolitiek in de kanaalzone en de kanaalverruimings- werken, die honderden hectaren cul tuurgrond eisen. De vergaderingen werden bijgewoond door onder meer het Tweede-Kamer- en G.S.-lid, de heer J. M. A. C. van Dongen, de rjjkslandbouwconsulent in Zeeuwsch-Vlaanderen, ir. L. T. J. de Wit en door diverse N.C.B.-functiona rissen uit Noord-Brabant. Buurtverenigingen vieren feest Lekespel „Vóór de zondvloed" Leden van de culturele sectie van de Nederlands hervormde gemeente te Vlissingen hebben dinsdagavond in de Johanneskerk het lekespel „Vóór de zondvloed" van A. A. Milne gebracht. Milne stelt in dit lekespel Noach en zijn familie heel concreet voor: ieder met zijn eigen twijfel en ongeloof. Alleen Noach geloofde rotsvast in hetgeen God hem heeft gezegd in een droom. Name lijk, dat iedereen op de aarde zal ver drinken, behalve Noach en zijn familie. De vrouw van Noach, zijn zoons en zijn schoondochters werken allemaal wel mee, maar het gaat niet van harte. Men zal immers afscheid moeten nemen van alle vrienden en bekenden; helemaal breken met de samenleving. Bovendien bestaat dan nog de angst, dat éls de woorden van Noach niet uitkomen, men voorgoed zal worden beschimpt en be spot door de andere mensen. Alle leden van Noachs familie staan voor de be slissing: in de ark gaan of niet. Ieder een gaat. En dan begint het te regenen. De leden van de culturele sectie speelden dit lekespel voor een slechts matig be zette kerk. Ds. F. S. Kloosterman las vooraf Genesis 6 vanaf vers 5. Na af loop zongen de aanwezigen het eerste vers van psalm 46. OOSTBURG Serie weekends voor N.C.B.O.-VERGADERING OVER LOONONTWIKKELING 'e afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel hield maandag avond in hotel „De Eenhoorn" te Oosl burg een goed bezochte ledenvergadi ring, die onder leiding stond van de af delingsvoorzitter de neer W. de Visser uit Oostburg. Het voornaamste agendapunt van deze bijeenkomst was een inleiding over de huidige loonontwikkeling voor ambte naren De hieraan verbonden bespreking werd niet gehouden door de algemeen bondsvoorzitter, de heer A. ten Heuvel hof uit Leidschendam, maar door het hoofdbestuurslid de heer J. Brinkman. Allereerst had spreker het over de ko mende salarisverhoging van minstens 4,2 per 1 januari 1965. en besprak in het kort de bereikte resultaten tijdens mers. Voorts haalde hij de stand van za ken aan van de reeds zo lang durende kwestie inzake de ziektenkostenregeling voor de rijksambtenaren, waarvoor als streefdatum 1 januari 1966 wordt aan genomen. Verder sprak de heer Brink man nog over het standpunt inzake het minimumloon, terwijl hij mededeelde dat de besprekingen aangaande het pensioen- overleg goed zijn verlopen. Na de pauze was gelegenheid tot het stellen van vragen. Hierbij werd o.a. de komende vermogenaanwasdfcling aan de orde gesteld, speciaal voor de laagst bezoldigde ambtenaren. Verder werd ook nog. met name in verband met winstdeling van de werknemers in vrije bedrijven, gesproken over een even tuele uitkering aan de ambtenaren in overheidsdienst e.d. die van deze buiten kansjes verstoken blijven. Begin van brand in hotel dinsdagavond brak te Oostburg het L. lin van brand uit in de toneelzaal van lotel „Victory" aan de Markt. De brand was ontstaan toen de kachel ontplofte. De brandweer, die snel ter plaatse was, hoefde echter niet te spuiten. De Kachel werd verwijderd. Er werd schade aan gericht aan plafond, muren en floeren. AARDENBURG Melkauto slipte tegen paal Maandagmiddag reed de bestelwagen van de melkhandelaar Fl. uit Aarden burg even voorbij de bocht nabij „Het Groenewoud" op de weg Aardenburg- Sint-Kruis tegen een houten paal van de P.Z.E.M. De auto slipte waarschijn lijk tengevolge van de gladheid van het wegdek, draaide eerst geheel om zijn as en viel daarna met een zijkant op de weg, waarbij het dak van de auto werd ingedeukt. De echtgenote van de heer HULST Geslaagde kampioenendag duiven te Hulst Ondanks de slechte weersomstandighe den, trok de duivenkampioenendag de Bruijn's restaurant te Hulst veel langstelling. Het „puikje" van de Zeeuw se Brabantse en Belgische „melkers" wa ren met hun duiven aanwezig. De uit slag van de tentoonstelling was: Beste stand: Joh. Wieland, Axel; Kampioen doffers: Joh. Wieland, Axel; 2e pry's doffers: A. Gijzel, Westdorpe; kampioen duivinnen: P. v. d. Zande, Halsteren. Om 4 uur was er nog een grote verkoop van jonge duiven, waarvoor grote be langstelling was. Vlot werden de jonge duiven van de hand gedaan. Het hoog ste bod f 51.kreeg de duif van C. v. d. Berghe uit Sas van Gent. AXEL Intocht sint St.-Nicolaas zal zaterdag zijn officiële intocht in Axel doen. Om half drie wordt de sint met zijn zwarte knechts door het gemeentebestuur ontvangen. Daarna zal de sint zijn gebruikelijke rondrit door de stad maken. Ter ge legenheid van deze feestelijke intocht heeft de stichting „Streekcentrum Axel" een verloting georganiseerd, waarbij niet minder dan 5000 aan prijzen beschikbaar is gesteld, met als hoofdprijs 1000, die men vrij mag besteden. Koopavonden voor sinterklaas In verband met het St.-Nicolaasfeest zullen t'e winkels in Axel 's avonds tot 9 uur geopend zijn. De data van de koopavonden zijn: 28 november, en van 30 november tot en met 4 de cember. jong-volwassenen op „Hedenesse" Vormingscentrum „Hedenesse" te Cad- zand organiseert vanaf eind november een serie weekends voor jong-volwasse- nen. Thema is „Daar sta je dan". Op 28 en 29 november is het eerste weekeinde, waar mr. A. J. M. Visser uit Middelburg het thema van dit weekeinde „Daar sta fe dan.... in de kille maatschappij" za' nldden. De heer Visser zal spreken over „Wij in onze samenleving", 's Zondagsmiddags is er creatief spel. Op 9 en 10 ïanuari 1965 is het thema „Daar sta je dan.... in de koelte thuis". Dan is er een inlei ding en groepsdiscussie over het onder werp „Wat hebben wij tegen onze ou ders". Aan dit weekeinde zal een forum van ouders meewerken. De zondag is ge reserveerd voor verwerking in allerlei vormen van handenarbeid. Het derde weekeinde is op 13 en 14 februari vol gend jaar en heeft als thema „Daar sta je dan.... in de warmte met onze part ner". Inleider is de hervormde predikant ds. J. E. R. Brummelkamp uit M'burg over „Wij en onze partners", 's Zondags volgt een gesprek met een forum, dat be staat uit een rooms-katholiek, een nlet- kerkelijke en de inleider. De minimum leeftijd voor deze serie weekeinds is 20 jaar. De cursusleiding bestaat uit wika H. ten Have van „Hedenesse" en de heer C. Schot, oud-leider van het bijzonder jeugdwerk „De Globe" van de hervorm de gemeente Vlissingen, thans advi seur voor opbouwwerk te Klaaswaal. SCHOOND1JKE SCHOOLKINDEREN GEVEN FEEST VOOR SCHOOLREIS Zaterdag zullen de 2e, 3e, 4e en 5e klas van de openbare lagere school van Schoondijke in zaal Wijffels te Schoondijke een avond verzorgen voor de ouders, de leden van volksonder wijs en andere belangstellenden. De opbrengst van deze avond is bestemd voor de schoolreizen van dit cursus jaar. WATERLANDKERKJE Schieting In café „Bron" te Waterlandkerkje werd een schieting gehouden, waaraan 49 schutters deelnamen. De „hoge vogel" werd geschoten door de heer A. Musse uit IJzendijke. De eerste en derde kal waren voor de heer J. Veraert uit Philip pine, de tweede voor R. Vreeke. a. Dod- lelaar uit Hoofdplaat schoot de eerste zijvogel, A. Musse de tweede zijvogel. Nieuwe dirigent voor koor „De kleine stem" Door drukke werkzaamheden daartoe genoodzaakt heeft de heer Ab Lirhten- dahl te Middelburg zijn functie als diri- ;ent van het kinderkoor „De Kleine item" neergelegd. Hjj wordt opgevolgd door de heer Philip Fey uit Vlissingen. Vanaf de oprichting is de heer Lïchten- dahl dirigent van „De Kleine Stem" ge weest. Burgemeester mr. F. G. AHuber: Behoefte aan een ruim, oud pand dichtbij centrum Het is in Goes byzonder moeiiyk om een expositie van schilderijen, teke ningen, beeldhouwwerk en keramiek of andere kunstuitingen op touw te. zetten. Dat ligt niet aan de initiatie ven van eventuele organisatoren, het is te wijten aan een bijna volko men gebrek aan accommodatie voor een dergelyke gebeurtenis. In de hele stad is geen zaai in een openbare ge legenheid te vinden, waar een kunst expositie een volle week te bezichti gen kan zijn. Bovendien missen die gelegenheden vaak de rustige, stijl volle entourage, bij zoiets noodzake lijk. „Een goede tentoonstellingszaal kan in Goes toch eigenlyk niet ge mist worden", zegt burgemeester mr. F. G. A. Huber. „Het wordt hoog tijd, dat we daarvoor iets zien te bemach- Eenvoudig is het niet. Goes als Zeeuws centrum voor vergaderingen en ontmoetingen op allerlei niveau en van uiteenlopende toeloop van belang stellenden zit er een beetje mee. De zaalexploitanten zijn niet zo bijzonder gebrand op tentoonstellingen. Een week is vaak al te lang. In diezelfde tijd zijn er verschillende andere ge gadigden voor de zaalruimte. Het ge bouw van het streekmuseum voor de Bevelanden op de Turfkade eigen dom van de vereniging Hendrik de Keyser is als pand bijzonder aan trekkelijk. maar de ruimten daar le nen zich, met de aanwezigheid van de talloze museumstukken weinig voor een kunstexpositie. „We hebben behoefte aan een aantrekkelijk, ruim oud pand", zegt de burgemeester. „Maar waar vinden we dat? Het moet natuurlijk niet te ver van het centrum verwijderd zijn". Het gemis aan een goede accommo datie is er de oorzaak van dat Goes maar weinig exposities van kunste naars op zijn evenementenagenda kan plaatsen. Burgemeester N. W. Eisen van Heinkenszand, voorzitter van de Stichting Zeeuwse Beeldende Kun stenaars. zegt er bijvoorbeeld dit van: „We hadden eigenlijk allang een keer tje met een expositie in Goes moeten zijn. Maar het lukt ons eenvoudig niet. Laatst is er nog een poging onder nomen om voor een speciale gelegen heid een groot, leegstaand zakenpand AANWINSTEN OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK De openbare leeszaal en bibliotheek te Mid delburg werd fn oktober uitgebreid met de 'olgcnde werken: Romans: Borowski: Stenen wereld: novellen: Bristow: Morgen is voor eeuwig: het ioog- van een zichzelf offerende liefde: Buck- Het levend riet: Butor: Retour Rome: Dou glas: Een huis In Homochltto: Dürrenmatt: Detectiveomnibus: De rechter en zijn beui De verdenking. Het gebeurde op klaarlichte dag: Knight: Het huis met de zwaan: Le Fort. Von: Veronica; Martin: Het onvervul de: Mens: Het kleine verschil: Mons: De weegschaal; Simenon: Maigret en de clo- cahrd; Sjamir: Het vijfde wiel: Stühlen: Or- selli. de meesterspion: Zandstra: De straat der vrouwen. Studiewerken: Augustiny: Ga heen en ver kondig:' Bachrach. Swart en Van Thienen: Rondom Shakespeare. Beste dierenboek. Het. Biografie van Henry Ford. Blankensteijn en Overbosch: Een hut om In schuilen: Boesman: Luchtschepen en bal lons: Dekker: Bergen, bossen, prairies: be levenissen met arenden en beren, bevers en wolven in de wildernissen van Canada: Dony: Antiek; Éppens-Van Veen: Potterie: Ferber: Het antieke meubel: Fuchs: Neder landse motieven op buitenlandse postzegels; Graaf. De: Race- en sportwagens: James; Varianten van religieuze beleving: Jung: Het n het onbewuste: Kliphuis-Van der Vel de: Voor die tijd is er al zoveel gebeurd: Kool: Jazzorkesten: leiders en musici; Leeu- n. Van: Studies In godsdienst, occultisme esoteriek; Meulen. Van der: De openba ring aan Johannes: Nauwelaerts: Rodolphus Agricola: Plato: Phaidon; Punch: Honderd jaar mode en manieren; Revalidatie: De weg zelfstandigheid voor gehandicapten; Russoli- De schilderkunst van de Renaissan ce; Schenk: De aarde: Schipeller: Surrealis- Simons: Gezellig wonen; Sluvs: Sport jonge meisjes: Speelman: Emailleren; Stoffels Blindoek. zwaard en weegschaal. Studiewerken: Tatham: Machines en metho- voor het kleine kantoor: Tenhaeff- Para psychologische verschijnselen in het dage lijks leven; Tournier: Huwelijksmoeilijkhe den: Toxopeus: Omnibus; Uxenv De grond slagen van de plattelandssamenleving. Zïm Shaffer: Gesteenten en mineralen. aan dc Lange Kerkstraat als huisves ting voor een expositie te pakken te krijgen. De Evenementencommissie van Goes deed haar best, maar het kon toch niet doorgaan. Het gemeen tebestuur heeft ons een ruimte op de tweede verdieping van het stadhuis aangeboden. Maar dat leek ons nu ook niet zo plezierig, vooral niet voor het publiek-met-drempelvrees. Onze vereniging stelt zich bovendien op het standpunt dat een expositie toch wel veertien dagen lang ergens ingericht moet kunnen z(jn. En dan is het verder toch nodig om centraal een expositiezaal te hebben. Het pu bliek dat dinsdags naar de markt en zaterdags voor Inkopen naar Goes komt, moet Je toch in de eerste plaats kannen opvangen". Op het gebied van tentoonstellin gen bestaat er dus in Goes een vacuüm. Misschien dat een dui delijke expositie van de moeilijk heden in hoeken, waar de be langstelling ligt. het probleem wat dichter bij een oplossing brengt. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Bonken 2 29.01. middel 27.20. middel 2 23.20. drielingen 23.30, pldder* 23. aanvoer 60 ton. Bintje* 12.60—12.40, bonken 14. Fu rore 12.80. aanvoer J3 ton. VEILING ST-ANNALAND. Uien. midde! 26.11—27.20. bonken 38.72. drie- linger 25.12. pickleri 26.30. stek 7.44. aan voer 139 ion. Aardappelen: Eigenheimer* gew. 15.2617.10. Bintje* gew. 13.20. Furore 12. Aanvoer 44 too. VISMIJN COLUN8PJ.AAT 11.270 kg exportgitmalen 1.582.32. 134 kg handelxgarnalcn ÏJH. 235 kg schar. 133 kg bot. 235 kg wijting, 644 kg kabeljauw. 960 kg sprot. 157 kg ongesorteerde vis. VEILING KAPELLE 17 november. Industrie- en exportveiling. Goudrenetten 1 83 27. 80 26. 75 22. 70 19—21. 65 13—20. II SS 19. 75 16. 70 15. 65 14. IID 0, III grof 6—13. IH fijn 6. Jonathan I 80 20. 75 24—25 65 22—23, 60 17—19, II 80 14. 75 12—13. 70 12—14. 65 12—13. 60 12. IID doordraai. Ill grof 6—12. in fijn doordraai. Cox Orange Pippin I 75 53—57. 70 47—53. 65 35—40, 60 26- 28. 55 20—21. II 70 31. 65 22. 60 17. 55 16. IID 13. III grof 14—25. II fijn 13—doordraai. Gol den Delicious I 85 42. 80 43—45. 75 45. 70 43. II 80 26-33. 78 27-36. 70 24-32. 65 1 6-28. 60 12. IH grof 12—22. Ill fijn 6. Zoete Er mg aard II 60 23. 55 17. IID 12. Lombarts Calville I 85 20—22. 80 16—21. 7S 15—20. 70 15—18. 65 12. I 65 20. 60 12. Lax ton Superbe I 75 27. 70 25. 65 19. 60 doordraai. III grof 12. Valappeten doordraai. Geplukte kroel doordraai. Jona than kroet doordraai. Peren: Saint Remy I 80 24. 70 24—25. 60 23. n 30 23. 70 25. 60 23. IID 16. Hl grof 17. III fijn 11 Comtesse de Paria I 70 20. 65 13. 60 16. 55 10. I 75 17. 70 18. 65 17. 60 17. 55 14. IID TM. m grof 13. in fijn 8. Gieaer Wilde man I 60 58. 50 48. II 60 56. 55 48. 50 43. Kantongerecht Terneuzen Voor de Terneuzen se kantonrechter, mr. A. Berkhout verscheen dinsdagmorgen J. E. L. uit Terneuzen, die op 19 augus tus in het café van P. F. In de Nieuwe Diepstraat een geschil met krachtige hand uit de wereld had willen helpen. Het begon allemaal met een ruzietje tussen twee bezoekers, waarby L. onge vraagd bemiddelend ging optreden. Toen de caféhouder zich met de zaak ging bemoeien, hadden de gebeurtenis sen zich in snel tepipo opgevolgd: L pakte de caféhouder zo stevig vast, dat diens jasje daarbij sneuvelde. Vervol gens gooide hij „uit kwaadheid edel achtbare" het biljart om en toen de politie arriveerde had hij zich losgerukt van de agenten. Alles bijeen een optre den, dat mr. Berkhout onderbracht on der het hoofd „baldadigheid". De Ter- neuzenaar bleek overigens al vaker met de justitie in aanraking te zijn geweest. Er liep zelfs nog een voorwaardelijke veroordeling. ƒ30,- boete „En nu bent U hier weer druk en ver velend geweest", zei de officier, mr. T. Lebret. De eis tegen de Terneuze- naar luidde f 30 subs. 6 dagen, terwijl een civiele vordering van f 20 voor de schade aan het jasje van de caféhouder werd toegewezen. De kantonrechter oordeelde conform. Juffrouw J. M. L. uit Axel kwam er heel wat beter af. Zij was op 8 september in de Weststraat te Axel met haar bromfiets door een étalageruit gereden, toen zij vanuit de Noordstraat rechtsaf de Weststraat insloeg. Zij had moeten uitwijken voor een klein jongetje, ver klaarde zij ter zitting, dat slingerend aan kwam fietsen en na het ongeluk plotseling verdwenen was. Dit mysterieu ze jongetie bleken zowel officier als kantonrechter geloofwaardig te vinden, zodat zij conform de »eis werd vrijge sproken. „Gelijke monniken, gelijke kap pen", heeft de kantonrechter waar schijnlijk gedacht, toen hy M. v. d. H. uit Sas van Gent en P. B. uit Ter neuzen beiden veroordeelde tot een boete van f 40, subs. 8 dagen. Beiden hadden v. d. H. op 16 oktober en B. op 21 oktober het passeerver- bod op de rijksweg 61 bij Sluiskil overtreden door een tractor met aan hangwagen voorbij te rijden. De in woner van Sas meende, dat het pas- seerverbod niet gold voor tractoren en de Terneuzenaar had het bord niet gezien. De officier, die in beide gevallen f 50 subs. 10 dagen eiste, noemde het passeerverbod éen bepa ling. die nog te weinig wordt nage leefd. Omgekeerd „De vorige keren twjjfelde ik meer aan de apparatuur van de politie dan aan mijn cliënt, maar dat is nu omgekeerd", zei mr. C. Wabeke uit Terneuzen. nadat hij kennis had genomen van het aan vullend proces-verbaal, dat de officier van justitie had laten opmaken van de overtreding van de Belg S. V. uit Ant werpen, die op 24 juli in de bebouwde kom van Axel 82 km per uur had gere den. De Belg had verklaard, dat hjj op het moment van de meting werd voor bijgereden door een andere auto, waar- voor een Noordstraat 88 - Terneuzen Telefoon 2581 IBBB KRAMER MAAKT O HET LEVEN COMFORTABEL Te koop prima onderhouden goede staijd Bylocquestr. 47, Axel. Na betaling te aan vaarden. Te bevragen bjj: I. VERSCHUUREN, Paalse- weg 3, Graauw. Telefonisch onder no. 301 (01143), des middags tussen 12.00 uur en 12.45 uur, en 's avonds na 8.00 uur. GEVRAAGD Burg. Geillstraat 31 - Terneuzen - Tel. 01150-2258 Per boot, bus of trein. Iaat de P.Z.C. uw reisgenoot zijn Door grote DRUKTE in onze drukkerij was het ons niet mogelijk het gebruike lijke supplement voor de catalogus van onze lees bibliotheek te drukken. Onze leesbibliotheek werd intussen steeds uitgebréid met de nieuwste boeken. Afgelopen week kwamen er zelfs byna 100 nieuwe boe ken bij. Meisjesromans, jongens- en meisjesboeken, de nieuwste romans, Wild-West- en detectives. Leesgeld 25 ct. per boek en per week. Kinderboeken 15 ct. Catalogus 50 ct. BOEKHANDEL VAN AKEN afd. leesbibliotheek Brouwgrijstr. 2, Terneuzen. kerst- en nieuwjaarskaarten uitgestald voor uw buiten landse familie of vrienden. Met Engelse. Duitse en Franse tekst. BOEKHANDEL VAN AKEN, Brouwerijstraat 2, TERNEUZEN door de apparatuur in de war zou zijn gebracht. In de vorige zitting had mr. Wabeke uitvoerig de feilen van elektro nische control(e)-apparatuur naar vo ren gehaald, die „zelfs door een vogeltje in de war kan worden gebracht". Uit het aanvullend proces-verbaal bleek echter zonneklaar, dat er geen sprake was geweest van een andere auto. zodat de meting onaanvechtbaar bleek. Con form de eis kreeg de Belg dan ook een boete van f 80 sube. 16 dagen. L. J. de B. uit Koewacht had op 28 april in Sint-Jansteen een wielrijdster aangereden, doordat ze bij het passeren niet voldoende uitweek. Dat kwam hem conform de eis op f 40 subs. 8 dagen te staan. Een door de wielrijdster ingedien de civiele vordering van f 200 voor ge leden schade, werd eveneens toegewe zen. H. P. S. uit Hontenisse had op 17 augus tus een aanhangwagen onverlicht langs de weg laten staan. Weliswaar stond hij slechts 22 meter van een lantaarn, zo bleek uit de getuigenverklaring van de verbalisant, wachtmeester A. v. d. B„ maar het licht was zo zwak. dat de wa gen daardoor niet meer direct werd be schenen. Conform de els werd de over treding gecorrigeerd met f 15 suba. 3 dagen. Voor de tweede maal diende zaak tegen de Terneuzenaar L. M. AL, die in de Blokken te Terneuzen een aanrijding met een bromfietser had veroorzaakt, omdat hij niet voldoende rechts hield. Tijdens de eerste behandeling van de zaak had M. de stelling verkondigd, dat hij niet rechts hoefde te houden, omdat de weg door de Blokken een eenrich- tingsweg is en dus alleen een rechter- rijbaan heeft. „Een gevaarlijke theorie", zei mr. Lebret daarvan. Hij eiste f 25. subs. 5 dagen, uitspraak f 15 subs. 3 dagen. Mevrouw E. M. L.S. uit Terneuzen kreeg conform de eis een boete van f 30 subs. 6 dagen omdat zy op 6 september bjj het passeren van een bromfietser niet voldoende was uitgeweken. De zaak tegen de Rotterdammer P. J. V., die op 16 augustus in de Korte Kerkstraat te Terneuzen een aanrijding had veroor zaakt, werd aangehouden voor het ho ren van getuigen. V oedingscauserie voor Vlissingse huisvrouwen Hilariteit en lichte verzuchting. Dat waren de reacties dinsdagmiddag van de in groten getale opgekomen dames van de afdeling Vlissingen van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrou wen, die in een van de zalen van hotel „Britannia" bijeen kwam. De dames luisterden naar een causerie van me juffrouw C. van den Brink, diëtiste van het voorlichtingsebureau voor de voeding in Den Haag. De titel van de lezing luidde: „Goed eten en toch slank blijven". Het bleek geen sinecu re slank te blijven en zeker niet om het te worden. Mejuffrouw Van den Brink behandelde eerst het verbanc tussen lichaamslengte en lichaamsge wicht. Zij vertelde, dat het normale gewicht ongeveer de lichaamslengte minus 105 cm in kilo's behoort te zijn Daarna sprak zij over de verhouding tussen het gebruik van calorieën en het verbruik van calorieën. ,.In onze gemechaniseerde huishouding doen wij steeds minder", zei mejuffrouw Van den Brink, „maar wij gaan toch niet minder eten". Daardoor wordt de verhouding scheefgetrokken. Hierna vertelde zij met behulp van een flanel- bord een en ander over de verschil lende voedingsmiddelen en over de samenstelling van een maaltijd. Na de pauze kwamen tal van vragen los. Hieruit bleek wel, hoe groot de be langstelling was van de dames voor dit zo belangrijke probleem. De tweede secretaresse, mevrouw A H. Brouwer-Struis sprak een wel komst- en een dankwoord. VEEMARKT ROTTERDAM. 17 november. Totale aanvoer 2430; weekaan voer 4423: vette koel", cn owen 250: Ke brulksvee 503; vette kalveren 235: er.-^*a) veren 140; nuchtere kalveren 931; varken 11: loper» 70; paarden i-">; veulrn* 11: *cha pen of lammeren 212: bakken of geiten 42. Prijzen reep. voor le. 2e en 3e kwaliteit: ln et» per kg. Vette koeien .V.-toO 320-335 3CO-33 Vette kalveren 340-360 325-340 315-32 Slachtpa arden 290 220 20 in gulden per atuk Graakal veren 570 470 3S Nuchtere kalveren 255 245 23 Loper* 115 100 9 Biggen «O 55 5 Schapen 130 !05 5 Lammeren 135 120 !C Kalf- en melkkoeien 1525 1325 103 Vare koelen 1100 950 750 830 let* ruimer, handel kalm, prijzen als Klateren, worntkoelen 2.70 2,90 per kg; vette kalveren aanvoer min der. handel tamelijk, prijzen let» cUjver. prima'* van 3.60—3.70 per kg: graskalvcren aanvoer aanmerkelijk minder, handel kalm. prijzen als vorige week: nuchtere kalveren aanvoer als vorige week. handel redelijk, prijzen wat stijver, mmtkalvercn ia&—265 per stuk; lopers cn biggen aanvoer gewoon, handel tamelijk, prijzen iet* hoger: slacht- paarden aanvoer matig, handel traag, prijzen gedrukt, schapen en lammeren aanvoer iet* minder, handel rustig, prijshoudend; kalf- melkkoeien aanvoer gewoon, handel rus tig. prijzen onveranderd: vare koeien aan- korter. handel rustig, prijshoudend; en pinken aanvoer even minder, handel lui. prijzen onveranderd. VELING KRABBENDIJKE 37 november. Appelen: Golden Delicious E 85-90 49. 80-85 52. 75-80 51. 70-75 50. I 90-95 36. 85-90 36—41. 80-85 32—45. 75-80 34—47, 70-75 39—46. 65-70 36—37. II 90-95 24 85-90 26-33. 80-85 26—35. 73-80 30—36. 70-75 30—38. 65-70 26—30. 60-65 15—18. IID 6. III grof 18— 42. F 6. kroet 16. Cox Orange Pippin 1 85-90 80-35 52. 75-80 52—58. 70-75 44—50. 65-70 -42. 60-65 24—34 55-60 19—22. II 80-85 49. 75-80 45—50. 70-75 4457. 65-70 34—38. 60-65 55-60 15—22. IID 6. III grof 17—27. Laxton I 80-35 25. II 80-85 22. 75-80 24. 70-75 65-70 13. 60-65 6. III grof 6- Jonathan I 80-83 14—18. 75-80 23—24. 70-75 24—26. 65-70 22—23. 60-65 18—20. II 75-80 12—14. 70-75 12— 1-70 13—14, 60-65 32. IID 6. Ill grof 6—12. Rode Jonathan I 80-85 24 75-80 27. 70-75 27. II 85-90 16. 80-35 14. 75-80 14. 70-75 16. 85-70 60-65 12. III grof doordraai, kroet door draai. Goudrenetten I 85-90 29. 80-8S 21—24. 75-80 19—23. n 70-75 16. 65-70 14. IID 6. III grof 6—12- Winston II 75-80 25. 70-75 28. 65- 70 25. 60-65 18. HD 6. III grof 16. F 6. Lom- barts I 85-90 22. 80-85 25. 75-80 20. Lobo III grof 14. 7 6. Zoete E.-mgaard I 70-75 55. 65-70 45. 60-65 35. 55-60 15—18. IID doordraai. IH grof 27. F doordraai. Jan Steen I 75-30 41. 70-75 33. 65-70 30. 80>«5 18 Diverse appe len Hl F 6. kroet 8. val 6 en doordraai. Peren: Lucas I 80-85 28. 75-80 34 70-75 38. 65-70 35. Comtesse II 70-75 20—21. 65-70 15—25. 13—22, 55-60 13, IID 7. UI grof 9—10, F 7. VEILING V.V.Z.B. GOES 17 november. Appelen: Cox Orange Pippin KL. I 80-85 49—57. 75-80 49—57. 70-75 45— eS-TO 35—44 60-65 25- 36. 55-60 22- 23. KL- II 75-80 54. 70-75 44—49. 65-70 35 60-65 17—18. grof 17—27. II! fijn 6—16. Goudrenetten KL. I 90-95 26-36. S5-90 23— 43. 80-85 26.70—44. 75-80 22.90—36. 70-75 19— 25. 65-70 17—20. KL. II 90-9S 36. 35-90 19—22, 80-85 17—20. 75-80 17. 70-75 14. 65-70 13. IID 6. m grof 6.10—12. III fijn 6. Jonathan KL I 80-85 16—23. 75-80 23—25. 70-75 21—23. 65-70 2.60—23. 60-55 20. KL. II 75-80 12—21. 70-75 6—20. 65-70 12—18. 60-65 '.2. II! grof 6 Gol den Delicious KL. I 90-95 38—42. 85-90 33— 80-85 35—58. 75-80 29—50. 70-75 33—48. 65-70 38—40. 60-65 13. HD 12—13. KL. II 85-90 26—39. 80-35 33—40. 75-80 26—35. 70-75 2440. 65-70 16—28. 60-65 12—24. III grof 13—27, III fijn 6—12. Glorie van Holland KL. I SO- 85 20. 75-30 21. 70-75 20. 65-70 13. Zoete Erm- gaard KL- H 60-65 49. 55-60 36. 50-55 26—31. IID 17—24. Zoete Campagne KL. I 60-65 35, 55-80 13. Diverse appelen: kroet doordraai. Peren: Comtesse de Paris KL- I 75-80 25. 70-75 23. 65-70 21—22, 60-65 18—20. 55-60 12, HD 8, KL. H 80-85 15. 75-80 15. 70-75 15—22, 65-70 12—18, 60-65 11—12, 55-60 31. UI grof 9—17. III fijn 6—7. Saint Remy KL- I 80-90 26—28. 70-80 27. 60-70 25. IID 16. KL. U 80-90 22. 70-80 23—23, 60-70 22—21, D 17. Hl grof 13—19. m fijn 12—16. Gleser Wildeman KL. I 60-70 57—67. 50-60 3546, IID 13-23. KL. H 51. 50-60 36—44. UI grof 26—37. Zwijn- drechtse Wijnpeer KL I 60-65 26. 55-60 23. 50- 55 36. IID 7—10. KL II 60-65 23. 55-60 22. 50-55 15. grof 8. Doyenne du ConMee KL I 85-90 81. 80-85 83—34 75-80 37. 70-75 87. 65-70 80. D 60-65 63. UD 46. Ill grof 57. III fijn 57. Op monster: Conférence KL I 70-75 57. 65-70 5354. 60-65 49—50. 55-60 45 Totale aanvoer hard fruit 20.700 kisten. BEURSBERICHT MARKT GOES .7 november. Granen cn peulvruchten. Tarwe basis 17 e. boerenschoon af boerderij f 35.00 —36.00 per 100 kg. Gerst, wegens het ontbre ken van aanvoer geen notering. Groene erw ten. boerenschoon af boerderij f30.60— 37.00 per 100 kg. Schokkers, boerenschoon af boer derij f 30.00—40.00 per 100 kg. Kapucijners, boerenschoon af boerderij f 30.00—39.00 per 100 kg. Bruine bonen, boerenschoon af boer derij f 60.00—73.00 per 100 kg. De handel m peulvruchten Is lusteloos. Aardappelen- Bintje. 35 mm opw.. binnen landse sortering f 10.00—10.75 per 100 kg- Le vering aan de sorteerinrichting. Sarteerkoeten voor rekening koper Bintje voor export f 10.0030.75 per 100 kg. Voederaardappeien noteerden f3.50—450 per 100 kg. Uien. Onafgestaart aan de sorteerinrichting geleverd 2123 cent per kg. Hooi. ITelersprijzenLucernehool f95.00— 1115.00 per 1000 kg. We:dehooi f 8050—310.00 per 1«» kg. VeSdbeemd f 40X0—6540 per 1000 kg. Zwenksoorten f42.50 per 1000 kg. T^rwe- stro f 42.50—5250 per 10CO kg van goede kwa liteit Gerslestro f5750 per 1000 kg van goede kwaliteit Erwtenstro <kl. groen) f6750 per 1000 kg van goede kwaliteit- Vlas. De prijs voor ongerepeld vlas bedroeg 13—19 cent per kg op auto geleverd- Voor tweede kwaliteit was de notering IO—I4 cenL Er is praktisch geen handel Eieren. De eierprijs bedraagt f2.012.03 per kg. Heden overleed tot on ze grote droefheid, on ze geliefde schoonzus ter en tante. Uit aller naam. J. J. Florusse. Vlissingen. 17 november 1964. Heden overleed, zacht en kalm. nog onverwachts, voorzien van de H.H. Sacramenten der ziekei mijn Innig geliefde man FREDERIK STEPHANUS VAN DEN HECVE1 echtgenoot van Wilhelmlna Jacoba Johanna van Bezooijen in de ouderdom van 80 jaar. W. J. J. van den Heuvel-van Bezooijen Vlissingen, 17 november 1964. Singel 120. De plechtige uitvaartdienst zal plaatshebben o; vrijdag 20 november a.s. te 10.30 uur, in de pa rochiekerk van O.L.V. van de H. Rozenkrans te Vlissingen. gevolgd door de begrafenis od het r.-k kerkhof aldaar. liever geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17