SAMSON Noodkreet van Zeeuwse schaatsers: groot ijsbanentekort in provincie EMM dwong Aalsmeer gelijkspel (14-14) af De koning van de shag Twee Walcheren-dames in zaalhandbalselectie Te weinig zoet water in provincie K.N.S.B.-gewest protesteert tegen verhoging kosten schaatsnas*)oort Weinig problemen in vergadering van de K.N.V.B. Denis Neville niet in vaste K.N.V.B.- dienst NIEMEYER HALFZWARE SHAG SE Vlissingse schakers verloren in Dordt Fabriek in Goor voor deel verwoest SCHADE VAN 9 MILJOEN SWIFT I VERLOOR IN LEIDEN VERDIEND VAN FLUKS (4-1) Swift II won met 4-5 van Algemene II 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COUR A NT MAANDAG 16 NOVEMBER 1964 ACCOMMODATIE BANEN LAAT TE WENSEN OVER Het gewest Zeeland van de Konink lijke Nederlandse Schaatsenrij- dersbond heeft een groot tekort aan ijsbanen. Dat werd zaterdag in hotel „Suisse" duidelijk ge maakt door voorzitter J. van de Hiele. En hij voegde daar tijdens de goedbezochte, op een kwartier na vier uur durende algemene ver gadering aan toe, dat de outillage van de banen waarover men wél kan beschikken ook nog enigszins te wensen overlaat, zodat men bij de organisatie van kampioen schapswedstrijden nog aJ eens op moeilijkheden stuit. „Aan water hebben we geen gebrek". Wel is er te weinig zoet water in Zeeland", aldus de voorzitter. Penningmeester W. S. Mijnheer, die in zijn financieel verslag melding maakte van een batig saldo van 527,74 vond het hoog tijd worden eens een hartig- woordje te wisselen met de vertegen woordigers van de aangesloten vereni gingen. Het ging daarbij om de contri butie-afdracht, waar een viertal vereni gingen niet al te veel haast mee maakt. Voorts was het de heer Mijnheer opge vallen, dat er verenigingen zijn, die de hand lichten met de opgaaf van net aan tal leden, wat tot gevolg heeft, dat er minder geld wordt afgedragen. „Het wordt teveel als een handeltje be schouwd", zo zei de penningmeester, die graag voortaan juiste ledenlijsten in zijn bezit wilde krijgen. Op laag peil In het verslag van de commissie hard rijden lange baan werd opgemerkt, dat er het afgelopen seizoen te weinig ge bruik is gemaakt van de training op een kunstijsbaan. „Ais er niet vroeg -n het seizoen gelegenheid bestaat om een kunstijsbaan liefst zo dicht mogelijk bij huis te bezoeken dan zullen de Zeeuwse rijders nationaal gezien op een laag peil blijven", zo werd gesteld. De heer Van der Hiele haakte op deze mede deling in met te zeggen, dat het gewest door onvoldoende geldmiddelen niet in staat is om de training gewenst te laten verlopen. Hij deed een dringend beroep wat later meermalen werd herhaald op de bondsbestuurders, te bewerkstelli gen dat het gewest Zeeland in de toe komst beter zal worden bedacht. Hij wees daarbij op de financiële moeilijk heden bij het overbruggen van vaak grote afstanden in de provincie en vanuit het gewest. De ter zitting aan wezige bondspenningmeester, de heer W. Egas zag daar weinig heil in. „Per gewest wordt 850.toege kend onafhankelijk van het aantal ijsclubs", zo verkondigde de hoofdbe stuurder. Uit het verslag van de gewestelijke jeugdschaatscommissie bleek, dat men momenteel doktert aan nieuwe, zwaar dere te stellen eisen. Ook wordt gedacht aan het instellen van een nieuwe leef tijdsgrens. Bij de behandeling van dit verslag benadrukte de voorzitter nog eens het belang van de jeugdscnaats- sport. Brj de bespreking van de provinciale kampioenschappen 1964'65 werden de lange baan kampioenschap pen langebaan toegewezen aan dc ijsver- eniging „Het grote gat" te Oostburg. baan worden in Schoondjjke gehouden. De vereniging te Schoondijke kan thans beschikken over een officiële baan voor langebaan wedstrijden. De lengte kon door particuliere medewerking worden gebracht op 250 meter. Evenementen Op ee nvraag of het gewest de ver enigingen financiële bijstand kan ver tenen als evenementen door omstan digheden buiten de schuld van de or ganisatoren op een mislukking uitlo pen zei de heer Van de Hiele, gezien de zwakke financiële positie van het gewest geen enkele toezeggingte kunnen doen. Van diverse zijden kwa men verder aanmerkingen op het lange uitblijven van medailles, die soms een maand na een verreden wedstrijd nog niet te be stemder plaatse waren. Voorgesteld werd ze bij aanvang van het seizoen reeds in het bezit te krijgen. Tijdens de vergadering in „Suisse" werd verder besloten akkoord te gaan met een in de landelijke vergadering te behande len voorstel tot contributievernoging van 30 cent per lid tot 0,50. De heer Van de Hiele brak een lans voor de af voering van de leeftijdsgrens van zestien jaar. Dit zou, getuige uitlatingen van di verse zijden echter niet realiseerbaar z|jn. De heer J. Pomper, die de centrale trainingen leidt, deelde de vergadering mee, dat veertien dagen geleden in een gymnastieklokaal aan de Verwerijstraat te Middelburg is gestart met een groep van vijftien enthousiastelingen. Aan de training doet ook Jo de Roo mee. De trainingen op de Jaap Edenkun3tijsbaan zullen tijdens de morgenuren op zater dagen plaats vinden. De technische com missie zal zich in de naaste toekomst gaan beraden op welke wfjze men tot een deugdelyke en degelijke voortraining kan komen. Daarbij gingen onder meer de gedachten uit naar het draaien van instructiefilms. Bestuursverkiezing In het bestuur werden herkozen de he ren P. de Bruijne, M. Kuzee, J. Scheele en A. Groosman. Ter voorziening in de vacatures, ontstaan door het vertrek van de heren B. J Franke te Zierikzee en de heer H. van Prooijen te Oostburg werden de heren J. Pomper uit Zierikzee en de heer J. Barendrecht benoemd. In de technische commissie schoonrijden neemt de heer H. C. de Kater nu de plaats in van mevrouw Franke. De heer L. van de Hiele zal zitting nemen in de Zeeuwse sportraad, waarin het K.N.S." gewest steeds vertegenwoordigd was door de heer Franke. door de heer Franke. Plaatsvervanger wordt de heer J. Scheele. De heer A. Haag en de heer Van de Hiele zullen als afgevaardigden van het gewest Zeeland op 28 november in Zwolle de landelijke K.N.S.B.-jaarvergadering meemaken. Secretaris Haag wees aan het eind van de vergadering nog op de komende cur sus voor schaatstrainers. die hij mede door het gebrek aan trainers in Zeeland van harte bij de vergadering kon aanbe velen. In de rondvraag werd voorts aan gekondigd, dat het gewest zal zoeken naar mogelijkheden voor de afsluiting van een collectieve w.a.-verzekering voor de leden in het gewest. Drink real American Cola JJ Het Grote Gat" VIERHONDERD TOESCHOUWERS Gelijkmaker door strafworp in laatste minuut Omdat de voetbalwedstrijd Middelburg- RKC geen doorgang vond trokken zon dagmiddag heel wat voetbalsupporters naar de Middelburgse sporthal om daar de vriendschappelijke wedstrijd EMM- Aalsmeer in een 14-14 gelijk spel te zien eindigen. Aalsmeer was volledig, terwijl bij EMM Lex Schotel ontbrak wegens blessure. De start van Aalsmeer was overdonde rend en met fraai aanvalsspel doelpunt ten achtereenvolgens Jac Tromp, Jan Rinkel en Hans Tromp (0-3). Lo Pol- 'Y™; fliet en Ad Wisse maakten er 2-3 van, waarna Jan van de Vosse Aalsmeer Uit de vergadering kwamen tegenstrijdi ge opmerkingen over de huidige h« modatie van „Het Grote Gat" dat, men beweerde aan het dichtgroeien is.I ,'.aa- iir*riurw Vö'JïY Voorts werd gepleit om de kam pioen- SflTr hïo „erinrfe nier he«st schappen niet te hinden aan de ..meen- EMM araatfleiiitJie periode niet beat te Oostburg. ntanr de tved.trijden te la- maar door md.v.duele act.es van Jaap ten plaatsvinden, daar waar goed ijs is. Ja E00" en ,Ja" J»ngSPler ?,w,a™'n De foonitter kon meedelen, dat deae beide partijen toch op gelijke voel (4-4) kwestie met de nodige souplesse zal Door de bal in de aanval slordig af te worden bekeken, maar dat de organisa- spelen en door vroegtijdig op het doel tie niettemin bij de Oostburgse ijsvereni- te schieten, lukten bij Aalsmeer enkele schot van deze speler kon ook Cor Ga- briëlse niets doen (12-12). Tot overmaat van ramp voor EMM maakte Rinkel er door een misverstand In de EMM-verde- diging zelfs 12-13 van. EMM gesteund door het publiek gooide alle reserves in <ie strijd en het lukte Lo Polfliet de stand weer gelijk te maken. Met nog één minuut te spelen, was het weer Jan Rinkel, die Aalsmeer aan de leiding bracht. Iedereen dacht toen, dat EMM eervol zou hebben verloren. Jan Jongepler regelmatig zwaar op de huid gezeten trachtte nog een keer zjjn bewaker te misleiden. Het iukte. Doch op het mo ment, dat hij wilde doelpunten werd hij op niet toegestane wyze getackeld. Scheidsrechter Francke uit Vlissingen kende hiervoor een strafworp toe. Op dat moment floot de tydwaarnemer voor het einde. Bij Jan Jongepler lag de be slissing van de wedstrijd. Het werd ijzig stil in de zaal. De scheidsrechter floot en Jan Jongepier maakte geen fout: 14-14. Met een daverend gejuich werd dit doelpunt begroet en men had zich geen betere climax van deze wedstrijd kunnen denken. ging zal blijven. De kampioenschappen schoonrijden wer den toegewezen aan ,,'t Sluisje" te Axel, met Veere als reserve. In Veere zullen eveneens de wedstrijden om het Wal- cherse kampioenschap plaatsvinden. De juniorkampioenschappen lange baan zijn voor rekening van de Middelburgse club. Voor het seizoen 1965-1966 is de toewijzing als volgt. Lange baan: Wis- senkerke, schoonrijden te Borssele. En de juniorenkampioenschappen lange Het K.N.S.B.-gewest Zeeland heeft za terdagmiddag tydens de jaarlijkse al gemene vergadering in hotel „Suisse" te Direct na de thee kwam er weer een brake-out van Aalsmeer en Jac. Tromp faalde niet (5-10). Dit werd EMM toch te erg en onder laaiend enthousiasme van de ongeveer 400 toeschouwers werd de achterstand ingelopen door doelpunten van Ad Wisse. Piet Buljs, Jaap de Looff (2x) en Jan Jongepler (10-10). Aalsmeer probeerde systeem na sy steem. maar de EMM-ers verdedigden fanatiek. Ondanks enkele fraaie reddin gen van Cor Gabriëlse lukte het Jan Rinkel 10-11 te scoren. Kees Sanderse misleidde de keeper met een schijnbewe- Middeiburg fel geageerd tegen het dezeging en het was 11-11. Piet Buijs, die maand nog in de landelijke vergade-j 2jch opvallend goed aanpaste, maakte ring te Zwolle te behandelen voorstel daama een fantastisch doelpunt uit de i het hoofdbestuur om te komen tot|},oek en voor de eerste maal had EMM zeer goede brake-outs. De makers de doelpunten waren Ton Aardewijn. Jac Tromp. Ton Aren. Hans Tromp en Jan Sreng (4-9), terwijl Lo Polfliet nog eenmaal de Aalsmeer-doelman kon ver schalken (5-9). Door het missen van twee strafworpen, namelijk een schot van Jan Jongepier op de kruising van paal en lat en een schot van Jaap de Looff recht op de doelman, ging de rust met 5-9 in. Ingelopen een drastische verhoging van de kosten van een schaats paspoort. Het hoofdbe stuur wil het bedrag, dat voor jongelui tot en niet zeventien jaar op f 1,50 was gesteld, optrekken tot f 5.Voor 18- jarigen en ouderen zullen de kosten, als het voorstel wordt aangenomen, van f 1,50 worden gebracht op f 10.Com mentaren uit de vergadering lieten aan duidelijkheid niets te wensen over: het voorstel werd alom onaanvaardbaar ge acht. „Dit zal voor onze wedstrijdsport de nekslag kunnen zijn", zo merkte de cen trale trainer de heer J. Pomper op bij de bespreking van de voorstellen van de algemene vergadering. Andere con clusies, die men uit deze rigoureuze ver hoging trok. kwamen eveneens neer op een te verwachten terugloop van het aantal deelnemers aan wedstrijden. Voorzitter J. van Hiele gaf volmondig toe, dat het voorstel van het hoofdbe stuur bepaald niet gelukkig is. Hij zocht naar mogelijkheden om de K.N.S.B. toch aan de benodigde gelden te helpen en die had hij. naar hij dacht, gevonden in een voorstel tot heffing op alle leden, dus met de invoering van een algemene omslag. Hiertegen kwamen uit de ver gadering ernstige bezwaren naar voren. Men vreesde een terugslag door het be danken van veel leden van de aange sloten verenigingen. De heer Van de Hiele gaf hierop de ter vergadering aanwezige bondspenningmeester W. Egas in overweging er bij het bondsbe stuur op aan te dringen de zaken nog eens opnieuw te bekijken en te trachten een andere oplossing te vinden, inplaats van deze naar uit de vergadering werd opgemerkt ..ongelukkige manier van belasting heffen". de leiding (12-11). Jan Rinkel direct weer in het veld gestuurd door coach De Hondt en tegen het harde M.O.C. won met 3-1 van Internos Het Bergenopzoomse MOC '17 heeft door een 31-overwinning op Internos de laatste plaats in de tweede klas B an het Zeeuws-Brabantse amateur- ■oetbal overgedaan aan deze ploeg. De overige wedstrijden in deze klas werden afgelast. De stand is nu: DESK 8 4 4 0 12 17— 7 Rood Wit 8 4 3 1 11 19—11 Alliance 8 3 4 1 10 12—11 Veerse Boys 8 3 3 2 9 1510 ODIO 8 3 3 2 9 12—13 Zeeland Sport 8 3 3 2 9 917 Steenbergen 8 1 5 2 7 1312 Terneuzen 8 3 1 4 7 2120 MOC 9 2 3 4 7 13—18 RKWU 8 2 2 4 6 14—12 Sarto 8 2 2 4 6 15—20 Internos 9 2 1 6 5 1423 Nog geen twee uur heeft bondspraeses A. L. M. Schroder de 69-jarige Bra bander, die de voetbalsport gedurende 50 jaar in tal van functies heeft ge diend, zal zich volgend Jaar niet meer herkiesbaar stellen nodig gehad om het veelbesproken rapport van de com missie zelfstandigheid „kracht van wet" te geven. Tijdens de zaterdagmiddag in Amsterdam gebonden bondsvergadering van de K.N.V.B., waarin de door rapport noodzakelijke wijzigingen aanvullingen van de statuten en regle menten aan de vergadering werden voor gelegd, hebben zich nauwelijks proble men voorgedaan. Intensief vooroverleg tussen de besturen van de sectie be taald voetbal en het amateurvoetbal was er oorzaak van dat slechts enkele punten een diepgaande discussie ver eisten. Al voor de vergadering was het bonds- bestuur tegemoet gekomen aan de wens van de semi-profs dat strafzaken van deze sectie door een aparte strafcom- missie zullen worden berecht. Het enige punt dat nog voor moeilijkheden zou kunnen zorgen was de regeling van de toetreding tot het betaalde voetbal. De semi-profs hadden In alle bespre kingen voorop gesteld dat een streven naar grotere zelfstandigheid zeker ook moest inhouden dat het sectiebestuur betaald voetbal zelf zou kunnen uitma ken welke organisaties tot de semi- profs worden toegelaten. Een stand- Eunt dat de amateurs die deze bevoegd- eid aan het bondsbestuur wensten te zien voorbehouden, even fel bestreden. Bijna twee jaar heeft onder meer dit principiële punt de gemoederen bezig gehouden. Tijdens de vergadering kwam de heer Jos Coler, voorzitter van het betaalde voetbal met een tussenvoorstel dat In hield dat het sectiebestuur zou mogen beslissen, doch dat het bondsbestuur, als overkoepelend lichaam, het recht had een besluit van de semi-profs ongedaan te maken. De suggestie bleek voor de amateurs, die stellig de wijze woorden van voorzit ter Schroder „ik hoop dat U allen elkaar zult vinden, opdat we eensge zind ons 75-jarig bestaan kunnen vie ren" tot de hunne hadden gemaakt, aanvaardbaar. Besloten werd voorts na afloop van het seizoen 1964-1965 ook bij het zaterdag voetbal en bij de afdelingen de protes ten af te schaffen. Aangezien de overige secties de protesten al eerder ln de ban deden zullen met ingang van het vol gende seizoen alle beslissingen van de arbiters op de Nederlandse voetbalvel den bindend zijn. ONTVANGST VAN DE OLYMPISCHE PLOEG Ofschoon het decor geheel verschilde van dat van Innsbruck en Tokio was de ontvangst, die de staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschap pen, drs. L. J. M. van Laar, zaterdag middag in de hal van ziin ministerie aan de Prinsessegracht in Den Haag hield, een bijzonder genoegeüjk Olym pisch onderonsje. Vele leden en officials van de Olympi sche ploeg, zowel van die van de win terspelen in Innsbruck (de schaatsen rijders waren rechtstreeks gekomen van de conditietraining op het CIOS in Overveen) als die van de zomerspe len in Tokio, hadden gevolg gegeven aan de uitnodiging, waarmee de rege ring in deze vorm van haar dankbaar heid en waardering wilde getuigen voor hetgeen door onze landgenoten bij de Olympische Spelen is gepres teerd. Dit geschiedde bij monde van de staatssecretaris van o., k. en w. onder wie de sport ressorteert, die vooral wees op het grote belang van een wis selwerking in de sport, waar het be treft de topsport en het amateurisme „Het amateurisme zal verschrompe len, als er geen injectie van de tóp- sport is, maar anderzijds is er ook geen topsport denkbaar zonder dat amateurisme", aldus drs. Van de Laar, waarbij hij onder de amateur niet alleen verstaat de man of vrouw die zich vele opofferingen getroost om de top te bereiken, maar ook hij of zij die één of twee keer per week wat aan sport doet, in welke vorm dan ook. Nadat ir. A. Paulen als vice-voorzitter van het Nederlandsch Olympisch Co mité zijn dank aan de staatssecretaris voor deze ontvangst had uitgesproken, bleven de olympiërs nog geruime tijd bijeen. TIEMEN GROEN OP DRIE ONDERDELEN SUPERIEUR OVER EDDY MERCKX In Ziirich kwamen Nederlandse wiel renners zondag tydens grote internatio nale wedstryden tot enkele opmerkelij ke prestaties. Wereldkampioen Tiemer Groen bleek na zyn Olympisch „avon tuur" weer goed in vorm te zijn geko men. Onze Friese troef versloeg in eer omnium de Belgische wereld- wegkant- Si oen Eddy Merckx op alle drie de on- erdeien. Niet alleen in zijn eigen spe cialiteit. de achtervolging, bleek Groen zijn sterke tegenstander de baas, ook in de tijdrace en op de sprint was hij de sterkste. Op de achtervolging maak te de Fries de onwaarschijnlijk snelle tijd van 4.52.1, Merckx deed er 4.57.7 over. De achtervolgingsploeg moest wereld kampioen Duitsland weliswaar voor la ten gaan (tijd 4.35.6 tegen 4.40.4). maar het kwartet Stevens. Cornelisse. Koel en Van der Ruit liep de sterke Italianen na 11 ronden in. Oud-wereldkampioen amateur-sprint, de Belg Patrick Sercu zorgde voor een grote surprise. In de sprintwedstryden er werd bij deze jubileumwedstrijden met profs en amateurs door elkaar ge reden versloeg hij de wereldkam pioen bij de profs, de Italiaan Maspes, zijn landgenoot Jos de Bakker en de Zwitsers Plattner en Haeberle. De we reldkampioen der profstayers, de Span jaard Guillermo Timoner, had alle moeite met de titelhouder bij de ama teurs, onze landgenoot Jaap Oudkerk. Alleen tweevoudige pech hield de Am sterdammer van een sensatie af. Nu moest hij zich met een tweede plaats op één ronde tevreden stellen. Gere nommeerde profs als de Belg De Paepe en diens landgenoot Proost raakten res pectievelijk negen en elf ronden achter. Denis Neville, tra«ner van Holland Sport en tydelyk bondscoach, zal niet in vaste, dienst van de K.N.V.B. treden. Het be stuur van de Haagse eerste divisieclub heeft de heer Jos Coler, preasi-s van de sectie betaald voetbal en voorzitter van de technische commissie, laten weten da Holland Sport het contract met de En gelsman, dat in de zomer van 1965 af loopt, zal verlengen. De K.N.V.B. zal bondsvoorzitter A. L. M. Schroder stelde dat zaterdagmiddag tijdens de algemene vergadering van de K.N.V.B. in Amster dam heel duidelijk geen verdere po gingen ondernemen om Neville als vaste bondscoach te engageren. Wel zal Neville, die voorlopig door Hol land Sport tot en met de jubileumwed strijd van 9 december tegen Engeland ter beschikking werd gesteld voor de voorbereiding van het Nederlandse elf tal, ook in de eerste maanden van 1965 als tijdelijk bondscoach optreden. Tussen de K.N.V.B. en de Haagse vereniging is vrijwel overeenstemming hieromtrent bereikt. Het is overigens de vraag of de functie van bondscoach, zoals Elek Schwartz die vervulde, zal worden gehandhaafd. In leidende kringen van de K.N.V.B. wordt er namelijk aan getwijfeld of het rende ment van een dergelijke functionaris wel voldoende is. Onder meer wordt er aan gedacht de heer Kesler, die als sportle raar aan de K.N.V.B. verbonden is en thans hoofdzakelijk belast is met de op leiding van jeugdige voetballers, meer te gaan inschakelen en hem eventueel assistenten toe te wijzen. „Oranje Nassau" won alle damestitels op kringwedstrijden van het K.N.C.G.V. Zaterdag heeft het Koninklijk Christe lijk Gymnastickverbond wedstryden voor de kring Zeeland-Wcst-ltruhiint ge houden. By de dames behaalde Mnttie Bongers van Oranje Nassau uit Vlis singen by het eerste graads turnen dc meeste punten: totaal 34.2. N. van Nop pen van Zuidwesters uit Souburg kwam met 33.8 punten op de tweede plaats, terwyl N. de Visser van Oranje Nassau met 320 de derde plaats behaalde. B(j de persoonlijke klasseringen in de tweede en derde graad behaalden ook meisjes van Oranje Nassau de meeste punten. J. Dieleman eindigde met 34.4 als eerste in de tweede graad en W. Deurloo en A. Dekker met 36.6 punten ais eersten in de derde graad. Ook bij de groepsklasseringen gingen alle eerste plaatsen bij de dames naar Oranje Nassau. KWV uit Kruiningen eindigde in de derde graad op de twee de plaats, terwijl Zuidwesters voor de tweede plaatsen tekende ln de andere twee categorieën. Met 203.4 punten els- te Oranje" Nassau de eerste plaats op ln het verenigingsklassepient voor da mes. Zuidwesters kwam met 192 punten op de tweede plaats. Voor het herenturnen was de belang stelling minimaal: slechts drie ploegen in elke categorie een hadden zich opgegeven. Alle heren waren afkomstig van de Genie uit Bergen op Zoom. Kringvoorzitter Lobbezoo kon in zijn welkomstwoord onder andere burge meester B. H. G ter Haar Romcny van Souburg welkom heten. De pittige shag die prettig rolt. Verpakt in plastic pouch dus vers tot de laatste draad. HANDBALWEEKEIND IN DEN BOSCH T rainingsploeg van 36 dames De Zeeuwse handbalsport en ln het bij zonder de Vlissingse vereniging Wal cheren heeft het afgelopen weekeinde een aardig succes geboekt. In Den Bosch werden namelijk selecties gehouden om een trainingsploeg te vormen waaruit het Nederlands dameszaalhandbalteam zal worden gekozen voor deelname de wereldkampioenschappen 1965 West-Duitsland. Onder de 36 dames die de selectie doorstonden bevinden zich twee leden van Walcheren: Corrie Meer- 1 en Marjan de Meurichy. De bondstechnïsche commissie van het Nederlands Handbal Verbond had za terdag en zondag geselecteerde speel sters uit alle delen van het land ver zameld in Den Bosch oni uit hen een Nederlands A- en B-team te selecteren voorbereiding van de wereldkam pioenschappen die in 1965 in West- Duitsland 7"llpn worden trchonden. CORRIE MEERMAN Aan de dames werden hoge eisen ge steld. Ze moesten niet te klein zijn, zich bewegelijk, een goed schot over zich hebben, theoretisch spelinzicht hebben en zij moesten vooral tegen een stootje kunnen. Na vele testen en proeven en een groot aantal wedstrijden werden 36 dames geselecteerd, met wie verder zal worden getraind. Onder hen bevin den zich Corrie Meerman en Marjan de Meurichy. Corrie Meerman werd op 25 februari 1945 geboren en is typiste in Middelburg. Sinds 1957 is zij lid Walcheren. Marjan de Meurichy is boren op 10 maart 1946 en is op de kweekschool ln Middelburg. Sinds 1958 is zij lid van Walcheren. MARJAN DE MEURICHY Jan Kloen, de bondscoach, deelde op deze bijeenkomst mede, dat htj een kijk je had kunnen nemen achter het ijzeren gordyn. Het was hem gebleken, dat men daar reeds anderhalf jaar intensief be zig was met de voorbereiding van een zaalhandbalploeg. Uit Zeeland waren voor deze gele genheid vier speelsters geselecteerd: Riek Pruysschers, Corrie Meerman UITSLAGEN EN STANDEN BETAALD VOETBAL Eerste divisie: De VoIewijcXers-Eindhoven 1-1; Alkmaar-Veendam 4-:: WV-ExcelsIor 2-1: Willem II-DHC 1-2 RBC-Enschedese Boys 1-3; NEC-Volendam 4-2: Elinkwljk- Holland Sport 3-0; Velox-Blauw Wit 1-1. Blauw Wit 11—19; V'olendam 11—16, NEC 11—13: Velox 11—13; Elinkwijk 11—13. Vole- wijekers 1112: Alkmaar 11—12; Willem II 11—11: Eindhoven 11—10: RBC 11—10. Roll Sport 11—8: Veendam 11—8; Enschedcse Boys 11—8; WV 11—8: DHC 11—8: Excel- 11—7. Tweede divisie A: Vltesse-HUversum 2-1; Zwartemeer-PEC 5-0 Heerenveen-Haarlem 2-1: ZFC-Tubantia 0-0; RCH-FC Zaanstreek I-3: EDO-Spcl. Cambuur 4-2; De Graafschap- AGOVV 0-1: Zwolse Boys-Wageningen 1-2 Wageningen 11—16: AGOVV 11—16; Cam buur 11—15; Tubant.la 11—15; Zaanstreek II—13; Haarlem 11—13; ZFC 11—12: Hceren- veen 11—11: RCH 11—11; EDO 1—11; Zwarte- meer 1110; Vitesse 1110; Graafschap 11 PEC 11—6; Hilversum 11—5; Zwolse Boys Tweede divisie B: DFC-Fort,una VI. 7-1; SVV-Wilhelmina 6-4; RVC-Llmburgia 3-0; Baronle-NOAD 1-1; Xerxes-Longa 7-0; '1 Gooi-Hermes DVS 1-1; BVV-Roda JC 0-0. DFC 10—17; Helmondla '55 10—15: Roda JC 10—14; Wilhelmina 10—14; Limburgla 11—13; Xerxes 10—11: SVV 10—11: Baronie 10—10; BW 10—10; NO AD 11—10: Hermes DVS 11—8 HVC 10—6: 't Gooi 10—6; Forluna VI. 10—6: Longa 11—3. UITSLAGEN EN STANDEN AMATEURVOETBAL De uitslagen en standen in de eerste klassen het amateurvoetbal zijn: Eerste klas A: Hollandla-AIkmaarse Boys 5-2 AFK-RK AVIC 4-3. De Spartaan-DCC 1-1; HRC-Hillegom 0-1, Purmersteljn-JOS 0-2; OSV-VVB afg. Hillegom 9—14: JOS 9—13; VVB 8—12; AFC 9—11: HRC 9—10; Hollandia 9—0: Spartaan 98: Alkmaarse Boys 97; OSV 76; DCG 8—6: RK AVIC 9I: Purmerstetjn 9—4. Eerste klas B: Laakkwarller-Unltas 0-1; TSC- ONA 2-0: UVS-CVV 2-4; Papendrecht-Over- maas afg.; SVW-De Musschen afg.; VUC- DCV 0-3 Papendrecht 8—13; CVV 9—13: Unitas 9—12; Musschen 811: Overmaas 89: DCV 99: VUC 9—9; Laakkwartier 9—8; SVW 8—7; UVS 9—6; TSC 9—6; ONA <1—1 Eerste klas C: Harlingen-KSC 4-2. Zwang- westeinde-Sneek 2-1; Hood Gcel-Velocltas 1-4; Alcides-WVV 2-1. Achilles-Neptunia 0-1. Emmen-Germanicus 3-1 Emmen 1016; Zwaagwestelnde 1014; Sneek 10—14; WW 10—12; Achilles 10—11; Aleldcs 1011; Velocitas 10—11; Neptunia 10—9, Har lingen 108; Rood Geel 10—7, C.ermnnlcus 10—6; KSC 10—1 Eerste klas D: Hengelo-Vosta 1-2; Rïieden- Rlgterableek afg; ZAV-Qulck N 2-1. Leone»- De Treffers 2-3; DOS '10-Jonge Krach 1 0-1. Leones 0—13; Quick '20 9—13. Treffers 9—13, Esca-VC 9—12; Jonge Kracht 912; Rheden 810; Hengelo 9—7; Rlgtershleek 8—6; Quick N. 9—5. ZAC 9—5; Vostn 9—5; DOS '19 9—5. Eerste klas F; SVN-SC Irene afg., SC WW '28-BlerIck 3-6; Wilhelmina 011-Roennond afg. EHC-Minor afg.; Almanla-RIOS '31 afg.. Heer-Chevremont. 2-1. Heer 9—15; RIOS 31 8—13: EHC 8—11; Roer mond 8—10; SVN 8—9; Minor 8—8; Chevre- mont 9—7; Wilhelmina 08 8—6; SC Irene 3—6; Blerick 9—8; Almania 8-S; SC WW en Marjan de Meurichy van de Vlis singse vereniging Walcheren en Le- nie Gillissen Verschage van Mara thon uit Vlissingen. Het is de Vlissingse schaakclub zater dag niet gelukt om het sterke Dordrecht nederlaag toe te brengen. De Vlis- singers verloren deze wedstrijd met 5 '/2- 4'/2. Aan de eerste vyf borden was de stand l'/2-Sy2 in het voordeel van de Vlissingers. In „de staart" wist alleen de benjamin, de veertienjarige Jaap Blom, zyn party keurig in winst zetten. De gedetailleerde uitslagen zijn: DordrechtVlissingen 5 y2 -4 '/2 H. J. van Donk (zwart)—C. Jansen (wit) 0-1; P. K. HoogendoornA. Ste- ketee 1-0; A. HordijkW. J. van Wijnen G. Brokerhof—A. Mabélus 0-1; A. A. v. d. WillegenF. H. J Dieperink 0-1; E. G. KuiperJ. Hoogst rate 1-0; G KnibbeR. Ruyg 1-0; W. Scheur waterJ. B. D. de Decker 1-0; D. Dok manJ. Blom 0-1; L. de BondtF. M. van Eekhout 1-0. De overige uitslagen luiden: H.S.V. (Den Bosch)Philips (Eindho ven) 6-4; Max Euwe Breda-H.W.R. Rotterdam 4y.-41£: De Pion Eindhoven Spangen n Rotterdam 5-5. Spangen n Den Bosch Dordrecht Vlissingen Max Euwe* De Pion Philips 1 afgebroken party. 2 1 1 0 3 13 2 1 1 0 3 12 2 1 1 0 3 11 2 1 1 0 3 10 Vi 2 1 0 1 2 10 y, 2 0 1 1 1 sy2 2 0 1 0 1 7 Va 2 0 0 2 0 6 Massale Utrechtse huldiging voor Anton Geesink De apotheose van de spontane reeks hul digingen, die judokampioen Anton Gee sink na zijn terugkeer uit Japan over zich heeft laten gaan heeft zich zater dagavond in een stampvolle Irenehal van de Utrechtse Jaarbeurs afgespeeld. Ruim negenduizend luidruchtige Utrech ters waren getuige van de officiële hul diging namens burgerij, bedrijfsleven en sportwereld door burgemeester De Ra- nitz, die Geesink een enveloppe met rijke inhoud aanbood, te gebruiken voor zijn in aanbouw zynde sportschool. Bij de huldiging werden ook betrokken de overige Utrechtse deelnemers aan de Olympische Spelen en de vier gouden wielrenners die dc afgelopen weken bij de reeks huldigingen een beetje ln het vergeetboekje waren geraakt. Anton Geesink incasseerde de huldiging, gekleed in officieel Japans tenue „mét kimono". De Irenehal leek deze avond op een arena waarin zich een grandioos kyk- en luisterspel afspeelde, gepresen teerd door muziekkorpsen, vaandeldra gers van alle Utrechtse sportverenigin gen en zelfs was de Utrechts carnavals vereniging „De Muilezels" present, die Geesink in de orde van de muilezels op nam. Wandeltochten van K.N.B.V.L.O. In Tholen werden zaterdagmiddag de wandeltochten verlopen van de kring West-Brabant-Zeeland van de K.N.B.V. L.O. Ondanks het slechte weer versche nen er nog meer dan driehonderd deel nemers aan de start. Zij waren afkom stig uit Rotterdam, Roosendaal, Vlis singen, Steenbergen en Bergen op Zoom. De afstanden die gelopen werden be droegen vijf. tien en vijftien kilometer. De organisatie van de tochten berustte bij de Thoolse wandelunie. Een brand die gistermorgen drie kwart van het Goorse bedrüf van de textielfabriek J. F. Scholten en Zoon N.V. in de as legde, heeft 8500 vier kante meter fabrieksgebouwen ver woest. De directe schade wordt door de directie op acht a negen miljoen gulden geschat. De bedrijfsschade is nog niet te overzien. Behalve de 108 weefgetouwen ging ook de apparatuur verloren, welke voor montage in het gespaarde deel van de fabriek gereed stond. Doordat de af deling voorbereiding uitgebrand is kunnen de overgebleven weverijen niet draaien. Met hulp van zusterbe drijven uit het K.N.T.U. (Koninklijke Nederlandse Textielunie)-concern denkt men deze moeilijkheid te kun nen opvangen zodat er voor stagnatie in de aflevering geen vrees bestaat. Op het fabrieksterrein is een leeg geldkistje gevonden, hetgeen volgens de politie op inbraak zou kunnen wij zen. Het kistje dient om op gezette tij den de lonen voor de nachtploeg te be waren, doch het was tijdens het week einde niet gevuld. MEISJE ONDER TREIN De 7-jarige Uenate Brunnelkanip uit Gouda is gistermiddag door een trein aangereden en op slag gedood. Het on geluk gebeurde op de vrye baan, een km ten oosten van Gouda. Het meisje was met haar zusje en een vriendinnetje langs de spoorlyn aan het wandelen. Het. meisje was op de rails gestapt. Do trein (van Amsterdam tinar Rotterdam), was zo dicht genaderd, dat de machinist hem niet tydig tot stilstand kon brengen. VEEL AFGELASTINGEN Een technisch iets vaardiger en iets fel ler spelend en zuiverder plaatsend Fluks uit Leiden heeft zaterdag met 41 van de Zeeuwse korfbal eerste klasscr Swift Sewonnen. Het gladde veld en de glad- e bal (het regende tijdens de gehele wedstrijd) speelde Swift parten: de Zeeuwen plaatsten vaak te hard en te onzuiver 0111 aanvallend de Leidsc te genstanders onder druk te zetten. veerde, was er voor de Middelburgers geen gelegenheid om even „in te spe len". Het begin was voor Fluks, dat in de 12e minuut de openingstreffer voor zijn rekening nam. Lange tyd ging het spel hierna gelijk op met een aanval lend wat sterker Fluks Swift plaatste echter te onzuiver, terwyi de aanval te weinig steun kreeg van het middenvak om nog vóór rust op gelijke hoogte te komen. In de 5e minuut na de hervatting lukte dat echter wel; Els Jonkheer bracht haar ploeg naast de Lcidenaren (11), die echter na de vakwisseling de aanval tot zich trokken. Dat leverde in de 10e minuut weer een voorsprong op. Wegens een enkelblessure moest Els Jonkheer kort daarop het veld verlaten en typerend voor de sportieve sfeer waarin dit duel gespeeld werd was het feit, dat de tegenstandster van de Mid delburgse speelster vrywlllig het veld verliet. Fluks word hierna gelcideiyk sterker dank zij beter opgezette aanvalsacties. waardoor het in de slotfase de eindstand op 41 bepaalde. Het was een verdien de zege. ALGEMENE IISWIFT II 45. Ook Swift II moest naar Leiden en heeft daar in een goede wedstrijd een 54 zege behaald op Algemene II. De reser ves hebben niet alleen hard gewerkt, maar probeerden daarbij ook steeds tot korfbal te komen, zoals het gespeeld moet worden. Hoewel de scheidsrechter een goede wedstrijd floot, trad hij echter te weinig op tegen het „zware" spel van de Lei- denaren. Swift II ving dit nadeel even wel uitstekend op door met open aan vallen de Leidse verdediging op de proef te stellen. En in dc verdediging bleken de Middelburgse jongens en meisjes be paald wel een „stootje" te kunnen ver dragen. In de 8e minuut scoorde Gert van den Vlist de openingstreffer (01). In de 16e minuut werd het geiyk, maar in de 24e minuut bracht Joost Loolsc zyn ploeg T"~'-• Swift punt 1 In de 4e minuut na de rust werd het 41 door Riet Bastink, in de 14e mi- nuuut verkleinde Algemene II de ach terstand tot 4—2, maar in de 21e minuut bracht Johan Sanderse de Zeeuwen weer 3 punten voor (25). In de 25e minuut werd het 35 en vlak voor het einde verkleinde de Leidse ploeg via een straf worp de achterstand nog tot 54. Ver der kwamen ze echter niet. Uitslagen district Zuidwest le klas: H.S.V.Sperwers 11, FluksSwift 41. Reserve klas SB: Algemene II Swift n 45. Overige wedstryden, ook Z.K.B. zan alle afgelast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4