Gedeputeerde Van Poelje hees vlag bij Zierikzeese sportveldgebouwen Landbouwjongeren en recreatie belicht ZES KLEEDLOKALEN EN GEZELLIGE KANTINE: PROJECT VAN 150.000 ALMANAK Bronchi letten P. J. Bom „zilveren" voorzitter van de Coöp. „N0BEC0" „Nut en Genoegen" gaf in Aagtekerke 70 iaar de toon aan HULDIGING A. J. GOUDSWAARD BIJ VEERTIGJARIG KOSTERSCHAP Kritiek op benoeming A. de Braai te Breda NOORDOOSTPOLDER DRUK IN DE WEER VOOR ÉÉN TEGEN ALLEN" Stichting lagere school aan westkant van Middelburg KUSTVAARDER JANE" IN TERNEUZEN TE WATER Zeeuwse ouderlingen in conferentie I PROVINCIALE ZEEUWSE C O R A N 7 MAANDAG 16 NOVEMBER 16M SPORTPARK BANNINKNU COMPLEET.. TUSSEN ontelbare gutsende buien door heeft gedeputeerde M. J. van Poelje Taterdagniiddag op het moderne Zierikzeese sportpark „Ban- nink" de vlag gehesen voor een nieuw complex gebouwen zes kleed lokalen on een gezellige kantine waarin vijf stedelijke sportvereni gingen \oor de toekomst goed onder dak zijn. Een aanwinst, waarop Zierikzpp trots Ls. Met recht. En dat mag ook wel, want rijk en ge meente lubben er samen een som van anderhalve ton in gestoken. De offk-iële opening was een moment om natuurlijk op te halen wat er in meer dan vier jaar moest worden verzet om zover te komen. Maar tegelijk was het een geschikt ogenblik om opgelucht vast te stellen en we halen burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester maar even let terlijk aan „dat het bereikte resultaat en de perspectieven op korte termijn voor de sportaccommodatie voor de Schouwse stad nog niet zo slecht zijn". vooral ook waarschuwende instantie optreedt. We hebben mogen merken, dat het provinciaal bestuur de sport beoefening duidelijk stimuleert". Voor gedeputeerde Van Poelje later een fijn bruggetje naar een uiteenzetting van wat er in 1964 en 1965 voor de sport in Zeeland wordt beschikbaar ge steld. Uit de pot van het sociaal-cultu reel infrastructuurwerk voor die ja ren 1.030.000 groot krijgt de Zeeuwse sport een bedrag van 757.000 voor de accommodatie. ..We kunnen daarmee natuurlijk nog op geen stuk ken na aan alle aanvragen voldoen, maar het is toch een belangrijke rijks investering". Duidelijk wilde de heer Van Poelje bij dit alles nog de functie van de Zeeuwse Sportraad voorop stel len. „G.S. wachten steeds op adviezen van deze instantie. Het nu zo grote be drag voor de sport is mede op aandrin gen van deze sportraad vastgesteld". Zierikzee wenste de heer Van Poelje van harte geluk met de nieuwe gebou wen op het sportpark „Bannlnk". Voldoening over de opening van hun nieuwe onderkomen natuurlijk deze mid dag ook bij de vijf verenigingen: „Zie rikzee" en „Mevo, de beide voetbalver enigingen, „Delta-Sport", de zomeravond- voetballers en Unitas. De voorzitter van de Zierikzeese Sportraad, de heer H. Koevoets, had de junioren rond zich ge schaard toen hij namens de gebruikers zijn bedankje uitsprak aan het adres van rijk en gemeente. „Alle sportliefheb bers zjj» er erg bljj mee. Het is de vol tooiing van ons sportpark. De voltooi ing en beloning ook voor de jarenlange moeite". Behalve de daadwerkelijke belangstel ling bij het leggen van het fundament was er voor het gemeentebestuur nog een cadeau: een klok voor in de kanti ne. Maar aangezien die nog niet direct leverbaar bleek, overhandigden enkele junioren maar een taart, in ae vorm van een klok met romige inscripties en een randschrift „Blijf Sportief Van de buurman bij het sportveld, de spuiterij- Kort, was er nog een wisselbeker. De geprogrammeerde hockeywedstrijd bij ae opening kon niet doorgaan. In Zeeland nog een zeldzame op merking. Wie overigens zaterdag middag met de belangstellenden in de kleedgebouwen en het clublo kaal heeft rondgekeken en wie het lijstje van tot stand gekomen en binnenkort, te venvachten sport- voorzieningen beluisterde, zal mis schien de voorzichtige constatering van Zierikzees burgemeester nog wel wat positiever uitleggen. Immers: Zierikzee beschikt thans over een modern complex van sport velden, een sportpark „Bannink" dat moest worden opgeschoven voor de rijksrondweg, het heeft nieuwe ten nisbanen weliswaar nog zonder kleedruimten verder een zwembad, een ijsbaan, pas een nieuwe gymnas tiekzaal en nog twee andere op komst. Ook zal de jachtaccommodatie in de haven volgend jaar verbeterd zijn „Bovendien moeten we de denkbeelden over een instruetiebad niet te ver van ons afzetten. Ik ben blij dat de sport accommodatie hier aan redelijke ei sen gaat voldoen." En passant somde de burgemeester nog even op welke grote bedragen de gemeente jaarlijks in de tekorten op de exploitatie van dit alles steekt. ..Het is goed dat te horen. De waardering ervoor kan tot Zeeuwse Schaduw Omdat zelfs een sportredacteur wel eens een vrije zaterdag mag hebben, hadden wij eergistermid- dag het nakijken bij een te Goes gehouden veldloop ee» aardig tijdverdrijf, waarover één scha duw lag: men verwachtte, dat wij hiervan ten gerieve van de ge ïnteresseerde lezers in grote op maak het verloop van de strijd zouden beschrijven met vermel ding van de eerst aankomende en meer van dit soort onrustige bij zonderheden. Omdat wij ons er niet met een Jantje van Leiden van af wilden maken, hebben we één ronde mee- gedribbeld in de meute zo kon den wij alle ontwikkelingen op de voet volgen. Nou zeg, en wat die kerels elkaar niet toevoegen. Onthutst vervoegden wij ons weer bij de meet om nog juist Cassius Mulder als eerste te zien finishen, ver voor het grote veld, dat over het drassige terrein misnoegd voortsopte. Want dat is eigenlijk ons grootste bezwaar tegen de wedstrijdsport: er kan er maar één eerste zijn en die toeleg staat niet toe, dat de snelste even voor het bereiken van zijn doel hoffe lijk terugtreedt om iedereen en al les, wat hem hijgend nazit, met een galant gebaar de eer te gun- Daarom zijn wij altijd meer ge ïnteresseerd voor de laatst aanko mende. Om., zoals zaterdag de Vlissïnger Izaak Sinke, ver achter het grote peloton een eenzame achterhoede te vormen en zeer verlaat te arriveren, als de jury reeds aanstalten maakt het boeltje in te pakken, is karakter nodig. Zijn lopen wekte trouwens de in druk, dat hij op het modderige parcours zijn voeten zo plaatste dat hij de sokken droog hield. En dat is een overweging, die hem voor ons uit de sfeer van de alle daagse sportbeoefening verheft. Als wij het nu maar droog houden. Met de junioren van drie sportver enigingen rondom zich heeft ge deputeerde M. Jvan Poelje zater dagmiddag in Zierikzee de vlag gehesen bij de nieuwe gebouwen op het sportpark ,J3annink". Op de achtergrond de kleedlokalen. (Foto P.Z.C.) uiting komen in een verantwoord bruik door de verenigingen. Ik hoop dat Zierikzee hierdoor ook meer kan jaan meespelen in het Zeeuwse sport gebeuren. Wees er zuinig op." Het was eventjes bijna droog, toen de heer Van Poelje voor het clubgebouw de vlag in de wind hees. Achter hem stonden de junioren van de voetbal verenigingen „Zierikzee" en Mevo en an „Deltasport" opgesteld. Bemoeienissen „Als gedeputeerde van de bootdien sten ben ik wel een beetje bedreven geraakt in het hijsen van vlaggen", grapte de heer Van Poelje. Maar bin nen, achter de geïmproviseerde ka theder. noemde hij een aantal veel be langrijker redenen voor zijn komst r Zierikzee „Wij zijn verheugd, dat zo'n modern complex van sportgebouwen van alle gemakken voorzien aan de ac commodatie kan worden toegevoegd. Er is algemeen nog een grote achter stand. Die wordt langzaam ingelopen, Het Nederlandse volk is beslist nog niet voldoende doortrokken van he belang dat de sport voor honderddu: zenden heeft. De bemoeienissen van G.S. met dit project zijn de aanleiding voor de uitnodiging tot deze officiële opening namens het provinciaal be stuur. Wat al die bemoeienissen waren ge weest, had de burgemeester van Zie rikzee tevoren nog even uit de doeken gedaan. Vier-en-een-half jaar terug. In maart werd de eerste opdracht voor het eerste plan verstrekt. Dat was er een maand later. Maar het was het begin voor wat in een officieel rapport later nog eens theatraal „een smartelijke lij densweg" zou worden genoemd. Er be gon een haast onafzienbaar overleg over plan en subsidie, over te klein op gezet en te duur. een bron van moeilijk heden en vertragingen, die dan toch ten slotte opgelost werden toen in maart van dit jaar de eerste spa in de grond ging op het sportpark „Ban nink". Fundament Het fundament is gelegd door de sport verenigingen zelf. Dat was een overtui gende basis voor dit stuk infrastruc tuurwerk. zaterdagmiddag nu eens voor velen duidelijk vertaald: een stuk onder bouw voor de gemeenschap. De burge meester van Zierikzee legde er bij zijn terugblik de nadruk op. dat het project is uitgevoerd door een nauwe coöperatie van gemeente, provincie en rijk. „We hebben ervaren, dat het pro vinciaal bestuur niet alleen als een brievenbus, een registrerend, u Honden beten schaap dood De landbouwer J Bommeljé uit Koude- kerke vond een van zijn schapen met afgebeten hals in een sloot. Een buur man had twee honden In de wei var schapen gezien Toen de honden de vol gende morgen "r «'koerden hield de politie -> -n 'en Daardoor lukte ,het d .au de honden op te Taart Hoestdrank in tabletvorm.95ct De Noordbevelandso landbouwcoöpera tie „NOBECO" had vorige week een .zilveren' 'voorzitter: de heer I'. J. Bom uit CoLjjnsplaat. Wat dat betekende was te merken op een bijzonder druk bezochte receptie vrijdagavond in de „Stadswyn- kelder" te Kortgene. Daar heeft men de heer Bom hartelijk gehuldigd. Er veel gasten, veel felicitaties, veel cadeaus. De jubilaris, die een kwart eeuw terug als zaakvoerder begon heeft zich met veel energie en veel persoon lijkheid een vooraanstaande plaats in het Zeeuwse en vaderlandse coöperatie- wezen veroverd. Zo ongeveer schetste waarnemend-voor zitter G. E. de Jonge uit Wissenkerke de figuur van de heer Bom in een eer ste felicitatietoespraak. Daarin noemde hij enkele mijlpalen uit het bestaan van de „Nobeco" sedert de dertiger jaren. Mijlpalen, waarbij de naam van de heer Bom nadrukkelijk kan worden genoemd: de stichting van de silo-vereniging, de nieuwe ontwikkeling na de ramp in 1953, de overname van het bedrijf van de firma Schipper in Kamperland. „De heer Bom is een man, die steeds vol plannen zit en die steeds vooruit denkt. Misschien wel eens te ver, zodat het niet allemaal verwezenlijkt kan worden. Hij heeft veel voor ons gedaan", De jubilaris wethouder van de ge meente Kortgene en lid van provinciale staten van Zeeland ls ook vice-voor- zitter van de landelijke landbouwcoöpe ratie, de Cebeco. Reden waarom ook uit de landelijke organisatie veel belangstel ling voor zijn receptie was. De Noord- bevelandse coöperatie bood hem als geschenk een gouden horloge aan. En toen kwamen de gelukwensen los. Burgemeester A. A. Schuit deed het namens de Noordbevelandse gemeen ten. Ir. Y. de Boer namens de Cebeco. Dr. ir. de Waal landbouwattaché te Brussel was er voor overgekomen, ir. J. D. Dorst, de provinciaal voedselcom- missaris. ir. A. Hoefnagels namens de N.V. Luxan voor bestrijdingsmiddelen, waarvan de heer Bom president-com missaris is. De heer J. P. Lindenberg te 's-Heer Arendskerke feliciteerde voor de ring Goes van Cebeco, de heer S. J. Dees voor de landbouworganisaties en de heer P. Brandus voor het personeel van Nobeco. Dan waren er nog geluk wensen van directeur J. M. Mullié van Nobeco en de heer B. Meyers van het boekhoudbureau. De heer Bom zelf zei tenslotte: „De Nobeco is thans een parel aan de kroon van de landelijke coöpe ratie. Mag zij bij mijn veertigjarig ju bileum een flonkerende diamant zijn. En wilt U daaraan allen meehelpen In Koorkerkcentrum - Middelburg „U blijft altijd op de achtergrond" ,U bljjft altjjd op de achtergrond en dat is de deugd van de ootmoed". Deze woorden werden zaterdagmorgen in het Koorkerkcentrum te Middelburg uitge sproken door ds. M. Enker, Nederlands hervormd predikant en ze waren be stemd voor de heer A. J. Goudswaard, die zaterdag in het middelpunt van de publieke belangstelling stond vanwege zijn veertigjarig kosterschap. Het spreekt eigenlijk als vanzelf", zo ver volgde de namens het ministerie van predikanten sprekende ds. Enker, „dat tl uw taak gedurende veertig jaar hebt verricht. Maar hoe II het deed. daar ging het om", aldus de predikant, die daarbij de lof voor de door de heer Goudswaard ontplooide activiteiten niet onder stoelen of banken wilde steken. De waarderende woorden werden nog eens onderstreept met de aanbieding van boekwerk. De heer A. Sorber. president-kerkvoogd van de Nieuwe Kerk had even tevoren de verschillende facetten van het werk van de heer Goudswaard belicht. Dat zijn taak soms allesbehalve gemakkelijk was, werd duidelijk gemaakt met een verwijzing naar het verwarmen van de kerk, dat zodanig moet geschieden dat het de kerkvoogdij niet veel geld gaat kosten, dat de kerkgangers tevreden zijn en dat het orgel de juiste tonen kan blij ven verspreiden. Naast het werk in de kerk wees de heer Sorber voorts op de zorg van de heer Goudswaard voor het kerkcen trum, voor het innen van de kerke lijke bijdragen en voor het versprei den van ..Gemeenteleven", waarvoor de heer Goudswaard zich eveneens heeft ingezet. „Wij hopen dat U op dezelfde nauwgezette wijze in de toe komst uw taak zult blijven verrich ten". zo zei de president-kerkvoogd, die de jubilerende koster een ge schenk onder couvert aanbood. Mevrouw Goudswaard werd eveneens ln de hulde betrokken. Voor haar waren er bloemen. Voorts werd op deze i-tyeen- komst nog het woord gevoerd door de heer J. de Kuyper, die sprak namens de diaconie. Daarna was er gelegenheid tot het aanbieden van gelukwensen. De heer Goudswaard kwam op 14 november 1924 in de Nieuwe Kerk als hulpkoster. In 1940 werd hij koster van de Oostkerk. dienst doende fn de Concertzaal. Op 1 september 1961 werd zijn benoeming tot koster van de Nieuwe Kerk als op volger van de heer Jobse een feit. Bestuur particuliere muziekschool wil vernietiging besluit Het bestuur van de particuliere muziek- en balletschool te Breda heeft de minis ter van binnenlandse zaken mr. E. To- xopeus verzocht het besluit van de ge meenteraad van Breda tot benoeming van de heer A. de Braai uit Middelburg tot directeur van de in oprichting zijn de gemeentelijke muziekschool in de roniestad te vernietigen. De heer De Braai oud-directeur van de Zeeuw se Muziekschool Middelburg werd vorige week woensdag niet 32 van de 36 stemmen door de gemeenteraad in deze functie benoemd. „Nu r.urgemeester en wethouders hebben benadrukt dat met zijn benoeming de gemeentelijke muziekschool feitelijk is opgericht", aidus het bestuur van de particuliere school in een spoedrekest, „verzoeken wij de minister dit benoe mingsbesluit van de Bredase gemeente raad te vernietigen. Het gemeentelijk in stituut kan pas tot stand komen, nadat onze school volledig ten onder is gaan. „Bij herhaling", zo gaat het stuur verder", is vroeger beloofd dat ■personeel zo het dit wenste In principe 'kon overgaan naar de nieuwe school". De particuliere stichting beschouwt het als een „flagrante woordbreuk" van het gemeentebestuur dat het onder de hui dige omstandigheden door het ont breken van de middelen tol uitbetaling van salarissen zal het bestuur van de particuliere muziek- en bnlletschool moeten overgaan tot (tijdelijke) sluiting van de school akkoord gaat met een directeursbenoeming voor de nieuw op te richten school. De tngvereniglng „Nut en Ge noegen" te Aagtekerke herdacht zaterdag tijdens een samenkomst voor donateurs en genodigden het zeventigjarig bestaan in het ver enigingsgebouw „Amicitia". De enige nog in leven zjjnde oprich ter, de neer W. Kodde kon niet aanwezig zyn. De voorzitter, de heer J. Brouwer leidde de verga dering. Tot de vele sprekers be hoorden wethouder P. «Ie Visser, de woordvoerder van het gemeen tebestuur. Ds. B. Duisterhof sprak namens de Nederlands Hervormde Kerk. Jhr. van Kinschot tot Aagteker ke, ambachtsheer van Aagteker ke, erelid en oud-voorzitter C. Minderhout namens de Koninklijke bond van zang- en oratoriumver enigingen in Nederland en de heer Veldhuizen uit Vlissingen, de heer P. Birza (hervormde jeugdvereni gingen), A. Jobse (zangvereniging „De Lofstem", Aagtekerke) en S. Kodde (namens de plaatselijke Oranjevereniging). Vele sprekers deden hun toespraken vergezeld gaan van het aanbieden van een enveloppe met inhoud. Tijdens de avond voerde de zang vereniging het speciaal voor deze gelegenheid gecomponeerde lied „Nut en Genoegen in feeststem ming" uit. Het lied werd gecomponeerd door de heer M. A. Romijn, oud-direc teur van de jubilerende vereni ging. Een groepje donateurs speel de tijdens de feestelijke bijeen komst een toneelstukje. (Vervolg van pag. 1) land, burgemeester van Wolphaartsdijk en lid van het algemeen bestuur van de provinciale Zeeuwse VVV noemde de recreatie de meest interessante meng vorm van produktie en consumptie. Hij wees er verder op, dat er een rganisatie moet zijn om het vreemdelingenverkeer op te vangen, welke organisatie men in Zeeland vindt in de Provinciale Zeeuwse VW met de plaatselijke ver enigingen. „Alles grijpt in onze complexe maat schappij in elkaar. Het vreemdelingen verkeer is belangrijk voor de landbouw. Maar ook voor de middenstand, want in de winkels zal men artikelen hebben die meer aangepast zijn aan de stedelijke vraag. En dat is weer belangrijk voor de landbouw, want de vrouwen kunnen dan zien wat er in de stad te koop is", aldus de burgemeester van Wolphaarts dijk. „Planologisch hoort men stemmen om het platteland te behouden, om het te bevriezen. Ik zeg: dan laten ze ons in de kou staan én dat is het niet waard", zo verklaarde hij. Ds. F. Don, Nederlands hervormd pre dikant te Burgh zei van mening te zyn, dat het wezen van de recreatie ligt in het ontbreken van rust. „Het is niet een verschijnsel dat is ontstaan door de in dustriële sfeer. De drang ontstaat door het ontbreken van rust. Dat. men in de In spanning voor woensdagavond Twaalf dorpen contra Zierikzeeënaar M C. Doeleman (Van onze correspondent). Eenzame vragensteller M. C. Doeleman uit Zierikzee zal het woensdagavond in het t.v.-spel „Eén tegen allen" moeten opnemen tegen de Noordoostpolder. Evenals ruim drie weken geleden in Bolsward is men in Emmeloord, Nagele, sen in dit 48.000 hectare grote gebied Marknesse en in de andere negen plaat- al druk in de weer om zich voor te be reiden op woensdagavond. Men rekent op nog méér problemen dan waarvoor Bolsward kwam te staan. Al was het alleen maar, omdat de gemeen te veel uitgebreider is dan de Friese ling, dat de overige dorpen meespelen. Behalve Urk dan, want deze zelfstandige gemeente heeft destijds toen de N.C.R.V. gemeenten vroeg om zich als kandidaat op te geven voor „Eén tegen allen", uit eigener beweging laten weten: „wr doei. niet mee". Tijdens een persbijeenkomst in Emmel oord heeft Dick van Bommel van de N.C.R.V. vrijdag iets verteld over de reacties, die na de uitzending van Bols ward waren ontvangen. Er waren vele brieven binnengekomen, die vrijwel zon der uitzondering prijzend waren voor de uitzending én voor Bolsward. Sneu B. en w. van Middelburg vragen de raad om het bestuur van de vereniging tot het verstrekken van lager onderwijs op gé- reformeerde grondslag medewerking te verlenen tot het stichten van een school voor gewoon lager onderwijs, aan de westkant van de stad, by voorkeur op een zodanig gunstig gelegen plaats, dat de school bezocht kan worden door leer lingen van de woonwijken Stromemvjjk, 't Zand en Griffioen. Het schoolbestuur vestigt er de aandacht op, dat de school voor gewoon lager on derwijs aan de Verwenjstraat overvolle klassen heeft, terwijl de ligging vein het gebouw bovendien nog met zich mee brengt. dat veel leerlingen enkele zeer I drukke verkeerswegen moeten passeren, met alle gevaren en risico's van dien. Gevraagd wordt medewerking te verle nen tot de stichting van een school met vier lokalen, waarin plaats zal zijn i 125 leerlingen. elegenheid is die rust te zoeken ls te danken aan de welvaart", aldus ds. Don. Hij zei, dat wanneer men in sommige dorpen komt, men ziet dat de kerk in het midden staat. „De mensen leefden op zichzelf en gingen driemaal naar de kerk. Dat is een onechte sfeer. De eerste reactie is geweest: de toerist moet je van je lijf houden. De toerist is de ver persoonlijking van de onkerkelijkheid", aldus ds. Don. „De toeristen zijn de grote geleiders van een nieuw levens patroon in Zeeland. De kerk komt nu vanuit een onechte in een echte situatie", zo verklaarde hrj. Hij noemde de kerk de enige in de wereld die een antwoord heeft voor de mensen die recreatie zoe ken, omdat de kerk uitgaat van de rust, de sabbat. Mevrouw M. J. v. d. Velde, camping eigenaresse te Nieuwvliet vertelde Iets over haar ervaringen in de praktijk van de recreatie. De grote vraag voor de vrouw noemde zij: hoe combineer ik het huishoudelijk werk met het werk in het bedrijf. Belangrijk noemde zij hierbij, dat men zich in de winter op de zomertaak voorbereidt. De heer D. Kluijfhout. campingeigenaar te Koudekerke, zette uiteen dat het in de recreatie niet alles goud is wat er blinkt. „Van een gezinsleven kan in de topmaanden geen sprake zijn. Onder schat de investeringen niet, want de gasten eisen zo veel", aldus de heer Kluijfhout. Hij schetste voorts de moei lijkheden die de campingeigenaar onder vond bij het zorgen dat alles op het terrein goed verloopt, bij het handhaven van de nachtrust en bij het ontvangen van de gasten. Forum Na afloop van deze inleidingen vorm den de spreeksters en sprekers een fo rum, dat nog tal van vragen beant woordde. Jhr. Beelaerts van Blokland ging daarbij nog iets dieper in op de planologie. „De landbouw is altijd een pressiegroep geweest, die veel te ver tellen heeft in de Kamer. De landbouw heeft voortdurend gezegd: handen af van de landbouwgronden. Daardoor is ook bij de planologen de mening geko men, dat alles wat goede grond is voor de landbouw behouden moet blijven", aldus jhr. Beelaerts van Blokland. Hij zei voorts van mening te zijn. dat men moet kiezen: of landbouw of re creatie. Ir. Prins merkte op. dat land bouw en recreatie wel kunnen samen gaan. „Men moet echter de recreatie niet als een bijbedrijfje beschouwen. Als je het doet doe het dan goed", zo ver klaarde hij. Hij zei verder van mening te zijn dat men met een sterk gede tailleerde planologie de ontwikkeling eerder remt dan bevordert. De bijeenkomst stond onder leiding van de voorzitter van de P.J.G. Zeeland, de heer F. A. Dees uit Wissenkerke. Alle briefschrijvers vonden het sneu, dat Bolsward toch geen loon voor al het harde werken had gekregen. Er is nu besloten, dat de Friese stad alsnog haar moeite gehonoreerd zal zien. De honderd man sterke delegatie Bolswarders, die woensdagavond in de studio het spel zul len bijwonen, zullen namelijk voor elke goed opgeloste vraag honderd gulden mee naar huis krijgen, te besteden aan een liefdadig doel. In totaal zal burge meester mr. J. A. Geukers van Bols ward dan 900 meekrijgen: tijdens de uitzending waren namelijk al acht vra gen opgelost, maar het juiste antwoord op de negende moest wegens tijdgebrek blijven liggen. Er zijn voor het spel van woensdagavond enige wijzigingen gekomen. Zo zal uitzending geen uur, maar anderhalf duren: twintig minuten inleidend pro gramma waarbij ook de vragen zullen worden gesteld (Bolsward had deze vra gen in de eigenlijke wedstrijd ie horen gekregen, wat circa acht minuten scheel de) en een „naspeeltyd" van vijfentwin tig minuten, waarin nog beelden van bij voorbeeld optochten te zien zuilen zijn. De tijd voor de wedstrijd blijft onver anderd vijfenveertig minuten. Voor woensdagavond heeft de Noord oostpolder vijf telefoonlijnen gereser veerd. Via deze lijnen kunnen hulpvaar dige geesten de polderbewoners helpen bij het oplossen van theoretische vragen Mocht ondanks alle steun voor de Noordoostpolder de heer Doeleman tóch weer winnen, dan zal hij het in de vol gende ronde kunnen opnemen tegen Be verwijk of Hoogeveen. Wint de N.O.P. dan moet Zierikzee in de volgende „Eén tegen allen" de vragen zien óp te lossen van inwoners van Oirschot (N.-B.). Op de dwarshelling van de Terneuzense Scheeps bouwmaatschappij is zaterdagmorgen de 500 bruto registerton metende coaster „Jane'' te water gelaten. Mevrouw J. D. van de Griek-Blok, naar wie het schip genoemd is, hanteerde de ha mer om symbolisch de laatste beletselen weg te nemen. Het scheepje is van het open shelterdek type en heeft een totale lengte van 57 meter Het wordt aangedreven door een viertakt M.W M.-motor van 1050 pk. De „Jane" is gebouwd i opdracht van een aantal particulieren en krijg. Terneuzen als thuishaven. De kiellegging vond reeds enkele jaren geleden plaats maar door di verse oorzaken heeft het werk daarna lange tijc stil gelegen. In het afgelopen voorjaar plaatster kranen het schip op de helling voor de verdere bouw. De afbouw zal nog enkele maanden in be slag nemen. (Foto P.Z.C.) Onder leiding van de heer D. J. Rouw uit Goes werd zaterdag in het gebouw „De Sehakel' 'té Middelburg de jaarlijkse middagvergadering van het Comité Zeeuwse ouderlingen conferentie gehou den. Na de gebruikelijke opening werd liet woord gegeven aan ds. A. G. Kor net. te "Vlissingen, die als onderwerp voor een inleiding had gekozen „Begaafd met Uw Geest". De titel was ontleend aan het dankge bed uit formulier, dat gebruikt wordt in de gereformeerde kerken bij het beves tigen van ouderlnigen en diakenen. „Hieruit mogen we concluderen dat de gekozen en bevestigde ambtsdragers be giftigd zijn met verschillende gaven. Dit houdt niet in dat alle ambtsdragers de zelfde gaven hebben. Zo kan het gebeu ren dat de een speciaal geschikt is voor ziekenbezoek of het bezoeken van be jaarden. Ook is het mogelijk dat iemand alle gaven in zich verenigd heeft. Maar al bezit iemand maar enkele gaven, toch kan hij een goed ambtsdrager zijn", zo zei ds. Cornet. „Een eerste vereiste is dat er om ge beden moet worden. Het bezoek aan de gezinnen kan niet zonder gebed vrucht baar zijn. Als er gebeden wordt om kracht en de verlichting door de Heili ge Geest wordt die ook ontvangen", al dus de predikant. Spreker stond nog stil bij de verschillende gaven die genoemd worden in het bijbelboek Romeinen 12 de verzen 6 tot 8. „Bij dit alles mag de liefde als het grote gebod niet ontbre ken". Na deze uiteenzetting volgde nog een geanimeerde bespreking waaraan ver schillende ouderlingen deelnamen. De conferentie werd bezocht door ongeveer 60 belangstellende ambtsdragers uit Zee land. Na het dankwoord van de voorzit ter werd de vergadering door ds. Kor net met dankgebed gesloten. Ds. Kooren nam te Nisse afscheid In de hervormde kerk van Nisse heeft zondagavond ds. J. G. Kooren afscheid genomen van zijn gemeente, in verband met zijn aanstaand vertrek naar Zaan dam. Hij deed dit In oeu preek naar aanleiding van Exodus 14 14: „De Heere zal voor U strijden en gij zult stil zijn". De dienst werd druk bezocht. Naast een groot aantal gemeenteleden waren er veel predikanten, en afgevaar digden van de provinciale plattelands- bibliotheek, waarvan de vertrekkende predikant buitendienst-ambtenaar was. Na afloop van de dienst spraken ds. E. P. J. Jebbink uit Kapelle. praeses de classis Goes, de lieer A. M. Jansen, waarnemend burgemeester, na- is de burgerlijke gemeente Nisse, ds. H. Kwakkelstein. praeses van de ring Borssele. de heer A. Heijligers, pre sident-kerkvoogd. en de heer C. de Rui ter. scriba van de kerkeraad. Tot slot zong de gemeente de scheidende predi kant eD zijn gezin toe met gezang 180 l: „Beveel gerust uw wegen". Ds. Kooren doet op 22 november zijn intrede in de Oostzijderkerk te Zaan dam. Hg zal bevestigd worden door ds. C. J. Amesz uit Rijk. vroeger te Hein- kenszand. Overwegend zwaar bewolkt met westen uit tijdelijk regen. Krachtige tot stormachtige zuidwestelijke wind, aan de kust tijdelijk ziiidwesterstorni. Iets hogere muldngtemperaturen dan gi.ste- ZON EN MAAN 17 november Zon op 08.03 onder 16.46 Maan op 16.09 onder 04.39

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2