KIES<~ K2r Plan-Snijders leidraad voor toekomst van Goes N.V. Stadsherstel op de bres voor oude huizen te Middelburg Kabelbaanwerk Grevelingen loopt rond kerst af BILT B. en w. aan de raad: „Geef ons machtigingen" GROTE LIJN ERIN IS VERDIENSTE VAN DEZE PLANMATIGE OPZET Kanaal Onloochenbaar GESCHENK VLISSINGS STADHUIS morgen bij Uw drogist RS W. JOZIASSE NIEUWE VOORZITTER TUINBOUWCOMMISSIE C.B.T.B. ALMANAK Fustveroriening Ga naar Uw drogist: Hij heeft 't beslist. VERKOOP OF VERHUUR NA RESTAURATIE Zandspuiten voor dijklichaam zal begin december op gang komen Directeur Zeeuwse Muziekschool in Breda benoemd Reconstructie van dodelijk ongeval Kleine Abeele verwacht:. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 12 NOVEMBER 1964 I Het rapport, over de industriële ontwikkeling van Goes, opgesteld door de Amsterdamse directeur havenwerken ir. N. Snijders, is bij het college van b. en w. van de Ganzestad in goede aarde gevallen. Juist nu in het beleid van de staatssecretaris van economische za ken een vreemd licht is geworpen op de „kernstatus" van Goes «11 het college de toekomstschets aangrijpen als een stevige leidraad. „De verdienste van het rapport schuilt vooral in de grote lijn, die aangegeven is voor de uitbreiding van ons havenindustrieterrein en in de aanduiding van het structuurplan, dat ons aanvaardbaar lijkt", schrijven b. en w. in hun toelichting. Zij adviseren de raad dan ook het rapport-Snijders te aanvaarden en machtiging te ver lenen voor de nodige stappen ter uitvoering ervan. Over de hoofden van de raadsleden heen stellen b. en w. van Goes in hun brief bij dit ngendapunt voor dc raadsvergadering van volgende week aan do staatsssecretarls de vraag: „Wees eens wat duidelijker in uw toezeggingen aan ons"! Letterlijk staat er in de brief van b. en w. aan de raad: „De staatssecre taris schijnt min of meer gewezen te hebben op een keuze, die gemaakt zou zijn tussen het Zuid-Sloe en Goes met haar havenplan, als waren deze twee concurrenten van elkander. Niet duidelijk is ons gebleken, waarom die keuze is gesteld en zo ja, wat die keuze voor gevolgen heeft Maar b. en w. van Goes blijven dit volhouden: „WH nemen aan, dat Goes aanspraak blijft maken op subsidie in de kosten van de nieuwe vaarweg met insteek- havens en in die van verlenging van de spoorweg, wanneer men het beleid wil zien in het licht van de continuï teit en van het belang van de indus triële ontwikkeling van onze stad voor geheel Zeeland. Wij vertrouwen dat wij bij de uitvoering van het plan- Snijders op de medewerking mogen blijven rekenen, zoals wij die van de provinciale en rijksoverheid tot dus ver hebben ontvangen". De opdracht aan ir. Snijders om een rapport uit te brengen over de indus triële ontwikkeling van Goes vloeide in de eerste plaats voort uit de be hoefte aan uitbreiding van het be staande natte industrieterrein ten noorden van Goes. Dit terrein is na- uitverkocht. Men behoeft geen grote industrie te verwachten ten aanzien waarvan pri maire kern faciliteiten kunnen worden verleend, als er niet al voorzieningen zijn getroffen zoals we die hier aan geven". B. en w. verhelen zich niet dat de nieuw uitgestippelde vaarweg met het in de toekomst te wijzigen waterpeil van de Oosterschelde en de plaats van de sluis nog veel vragen zal opwerpen. Over de uitbreiding van het droge in dustrieterrein ten zuiden van de spoorlijn kunnen b. en w. nog weinig concreets zeggen. Gezien de gunstige ligging ten opzichte van de Sloeha- ven waarvan Goes de ontwikke ling pas na jaren op gang ziet komen wil men liever even afwachten. Mogelijkheden zijn er overigens vol doende. B. en w. vragen de raad machtiging om in overleg te treden met de be sturen van de gemeenten op het grondgebied waarvan het plan-Snij ders is geprojecteerd, onderhandelin gen over grondverwerving te starten, subsidieaanvragen in te dienen voor de infrastructuurwerken en alles wat verder met het plan verband houdt. Maar zij doen dat niet dan na dit duidelijk te hebben gesteld: „De cen trale ligging van Goes in het zuide lijk Deltagebied is een onloochenbaar feit, waarmee ernstig rekening wordt gehouden door talrijke bedrijven. Dan zullen er ook in voldoende en gevarie- eerde mate droge en natte industrie terreinen ter beschikking moeten worden gesteld, waarin het plan-Snij ders voorziet". iiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiimniiiiiiunm Voor Uw tanden: de tandpasta,ju die de tandarts voorschrijft 1 Blend-a-med Yoorkomt en geneest)^ bloedend-tandvlees. fi.95'!=§ En voor Uw kinderen: Blendi, de tandpasta, die zo lekker smaakt! f 0.70 Voor St. Nicolaas zo'n prachtige geschenkdoos met verrukkelijke MOUSON-zeep bloemenzeep iavendelzeep badzeep kinderzeep 2-stuks luxe geschenk verpakking reeds vanaf f 2.25 I Voor Uw voeten: slamat djalan voetbalsem Voor Uw textiel: textiel- kleurspoeling wast volmaakt en verft als nieuw In één keer (ook nylon) enz. Per pakje f 0.75 ^jj En tegen vlekken: de beproefde vlekkenpasta „Met deze uitbreiding diende gepaard te gaan een verbreding en/of vervan ging van het verbindingskanaal en sluis tussen de haven van Goes en de Oosterschelde; daarnaast een hoger rendement van de aan te leggen na- venspoorlijn, die bij de huidige om vang van het havenindustrieterrein te duur zal zijn. Welnu, in het rap port-Snijders hebben b. en w. een ant woord gekregen, dat hen past. „Ir. Snijders heeft zoveel mogelijk ge tracht aan deze wensen tegemoet te komen. Hij gaf daarmee tevens uit breiding aan droog industrieterrein ten noorden van Goes naast uitleg van het industrieterrein ten zuidwes ten voor de zogenaamde schone in dustrieën. Graag willen b. en w. hun toekomstig beleid op de visie van de Amsterdam se directeur-havenwerken afstemmen. „Wanneer wij immers er niet in zul len slagen de verouderde vaarweg aan te passen aan de afmetingen van grote moderne binnenschepen dan Afscheid van de heer B. Koole Kritiek op afwijzen verhoging fusthuur wel wat minder breed samengesteld kunnen zijn. Eén vertegenwoordiger uit iedere provinciale organisatie met een plaatsvervanger achtte de commissie voldoende. Do tuinbouwcommissie van de Zeeuwse C.B.T.B. heeft een nieuwe voorzitter: de heer W. Joziasse uit Koudekerke. Hij neemt de plaats in van de heer B. Koole uit Souburg, die de vergadering van de tuinbouwcommissie deze week 0voor het laatst presideerde: de heert zal dit in de nabije toekomst voorKooie heeft besloten zich terug te trek- enkele gevestigde bedrijven een ver verband met zijn gevorderde leef- slechtering van hun concurrentïepo- De conimïssie boos als zijn opvolger .M... h w Z.j hcer w De nleuwe vooriit- ter is tevens voorzitter van de Zeeuwse Groentetelersverenïging. Bij monde van de heer De -Jager-Mol uit Kapelle werd het scheidende bestuurslid lof toe- 1 gezwaaid voor zijn vele activiteiten in het belang van de tuinbouw. sitie betekenen", aldus b. en w. Zij voegen daaraan nog toe: .Naarmate de bedrijven in Goes meer massa goederen als zand, grint, cement, kunstmest en olieprodukten omzet ten dat houdt verband met de ver dere ontwikkeling van Zeeland zal er behoefte zijn aan grotere binnen vaartuigen. Daarmee worden dan ook de vestigingskansen voor indus trieën vergroot. Commissaris der koningin opent gerestaureerde stadhuis Sint-Maartensdijk De commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot zal vrijdag, 27 november om drie uur het gerestau reerde stadhuis van Sint-Maartensdijk openen. Zeeuwse Tafelen Met het verzoek hieraan in dit hoekje aandacht te willen be.iteden beklaagt een huisvrouw uit Tholen zich over haar echtgenoot, een voorbeeldig ambtenaar, die echter als pedagoog een volslagen onbe nul is. Zijn vrouw daarentegen is op dit punt zeer ondernemend en is, mis schien wat vroeg, begonnen haar dochtertje vertrouwd te maken met de meest elementaire tafelma- Als het gezin zich aan de maaltijd zet, regisseert zij vasthoudend, maar met weinig resultaat: „Lies- je moet. haar vork gebruiken, Lies- je moet haar mes gebruiken. Lies- je moet....." Haar man volgt de ontwikkelin gen met grote gelatenheid en plaatst bi] hoge uitzondering uit sluitend als het geduld hein ont zinkt, een corrigerende opmerking. Maar ook hieraan is een eind geko men, nu Liesje eergisteren na zijn wenk „Je moei: je hersens eens ge bruiken" de gehele tafel begon af te tasten. Voor een ander lachertje zorgde Keesje uit Krabbendijke, die even eens aan een wiebelende ta fel zijn vader hoorde zeggen: „Die poot zet ik vanavond wel vast. Dat varkentje zal ik wel eens even wassen". Keesje was die avond met geen stok naar z'n bedje te krijgen. apa. eerst vurkentje wassen stribbelde hij tegen en in arren moede heeft z'n vader toen het spaarvarken maar een sopje gege ven..... De commissie juichte de tot stand ge komen vorm van samenwerking tussen de drie landbouworganisaties en de Ne- derl. fruitteeltorganisatie toe. De contri butieaftrek, die de leden van de N.F.O. gaan genieten, die tevens lid zijn van één van de standsorganisaties zal het dubbel lidmaatschap bevorderen, het geen eveneens een winstpunt werd ge acht. De commissie was van oordeel, dat thans de tuinbouwhectares niet lan ger zwaarder door de C.B.T.B. mogen worden belast dan de landbouwhectares. Het gelijk trekken van de C.B.T.B.-con- tributie voor landbouw- en tuinbouwhec tares zal eveneens het lidmaatschap van C.B.T.B. bevorderen. De commissie kon in zijn jongste ver gadering weinig enthousiasme opbren gen voor verlenging van de tuinbouw- afzetverordenlng, waartoe onlangs door het produktschap voor groenten en fruit werd besloten. Het afschaffen van de T.A.V. zou wel eens een versterking van de positie van de veilingen kunnen betekenen, zo werd betoogd. De vellin gen zouden na het wegvallen van de publiekrechtelijke veilplicht minder goe de partijen kunnen weigeren als de beste kwaliteiten buiten de veiling om ver kocht zouden worden. Ook in België be staat geen publiekrechtelijke veilplicht, terwijl toch de omzet van de veilingen in dat land een sterk stijgende lijn vertoont. Geconcludeerd werd, dat de tuinbouwafzetverordening rustig kan' vervallen, mits de veilingen gezond zijn en onderling samenwerken. De afwijzing van het produktschap voor groenten en fruit de fusthuur voor de lmndel te verhogen, achtte de commissie uitermate teleurstellend. Hier is sprake van weinig minder dan een misstand. Ook het statiegeld van de kisten moet worden verhoogd, aangezien dit lager is dan de aan- maakkosten, waardoor allerlei moei lijkheden ontstaan voor de veilingen en de telers. De voorstellen van de organisatiecom missie van de Nederlandse C.B.T.B.. die bedoelen een organisatorische ver eenvoudiging tot stand te brengen, acht te de commissie voor de tuinbouwsector weinig aantrekkelijk. De voorkeur werd alsnog gegeven aan de huidige opzet, Waarin iedere prov. organisatie een ei gen tuinbouwcommissie heeft en verte genwoordigd is in de landelijke tuin bouwcommissie. Deze laatste zou echter Het comité, dat 'n geschenk van de Vlis- singse burgerjj wil aanbieden by de opening van het nieuwe stadhuis te Vlis- singen heeft vergaderd onder leiding van de heer A. Schout. Besloten werd aan mevrouw Catli. Goe- tingStultïens in Den Haag opdracht te geven tot het vervaardigen van een wandkleed groot 4.75 m bij 2.40 m. Dat. 'andkleed zal aangebracht worden in de trouwzaal. De comitéleden waren in de gelegenheid het ontwerp voor dat wandkleed te be zichtigen en zij.stemden unaniem in met het geven van de opdracht. De vervaagdïgster zal het kleed op 1 maart a.s. gereed moeten hebben. Er zijn bij het comité nog enkele giften ingeko men namelijk f 500,van de P.Z.E.M. en f 200,van de N. V. Haven van Vlis- singen. Daardoor is het netto-bedrag waarover het comité de beschikking heeft thans gestegen tot f8813, (Advertentie) Pil rol houdt ud smetteloos zuiver Publikatie t.b.v. de gezamenlijke drogisten. Opnieuw inbraken bij fruitkwekers Opnieuw is dinsdagnacht in twee schu ren van fruitkwekers te Biczelinge in gebroken. In de opslagruimte van de heer G. J. Berman ontfermde(n) de da- der(s) zich over een benzinemotor, ter wijl eveneens koperen gewichten werden ontvreemd. Ook werd de schuur van de heer J. Gleruin opengebroken. Hier troffen de daders echter niets van hun gading aan. Het moet niet uitgesloten worden geacht, dat bij deze diefstallen dezelfde dader(s) aan het werk zijn ge weest ais bij de inbraken van vorige week. Tot nog toe ontbreekt echter elk spoor. Examens Bij de stichting vakopleiding en vakexa mens voor de detailhandel in schoenen gehouden examens te Rotterdam, slaag den voor Voet- en Schoenkundig Pedi cure de dames: mevrouw J. J. v. d. Kreeke, mevrouw A. M. PikKlompe, mevrouw J. H. N. LindenberghVer burg, mejuffrouw J. P. Noordhoek en mejuffrouw J. A. Schipper allen Goes. In Middelburg is kort geleden opgericht een nieuwe naamloze vennoot schap „Stadsherstel", die ten doel heeft op commerciële basis oude huizen in de stad te kopen en die in het algemeen weer te verkopen of indien mogelijk en gewenst te verhuren voor een niet ai te hoge prijs. De nieuwe N.V. is bij haar doelstelling uitgegaan van een ook in Am sterdam uitgevoerde gedachte om oude huizen, die niet meer voor nor male bewoning geschikt zijn, aan te kopen en na restauratie weer voor normale bewoning geschikt te maken. Ook in Middelburg wil de N.V. op deze wijze talrijke oude huizen van een dreigende ondergang redden. Mr. A. J. van der Weel, één der commissarissen van de vennootschap, heeft ons een toelichting gegeven op wat de N.V. beoogt. De heer Van der Weel zei van oordeel te zijn, dat cr in eerste instantie een beschei den begin zal moeten worden gemaakt met het herstel van dit oude stadsschoon. Dit hangt uiteraard samen met wat er geboden en wat er gevraagd wordt van de zijde van de belangstellenden. De heer Van der Weel had echter gegronde hoop, dat enkele voorbeelden ongetwijfeld verschillende navolgingen zullen opleveren. Zijn persoonlijke gedachte is: eerst enkele huizen en vervolgens in de loop der jaren een geleideijke uitbreiding. Ook jongeren De N.V. is er bij de uitwerking van haar gedachten van uitgegaan, dat niet alleen brj ouderen,ij Ju~' plannen zal zijn. Vele de lei-gelijke ïera. huizen, mits ze in behoorlijke staat wor- Men moet het optreden van de N.V. by dit stadsherstel als een soort tus senstadium beschouwen. Er zijn twee geldscliieters aangetrokken, die een bepaald kapitaal in de huizen zullen verwerken, terwijl men er daarbjj van uitgegaan is, dat de te restaureren gebouwen in aanmer king zullen blijven komen voor de normale subsidies van gemeente, provincie en rjjk. Op deze wijze kan een sluitende exploitatie worden verkregen. De N.V. zal binnenkort een bespreking hebben met het gemeentebestuur, waarbij o.m. de vraag naar voren zal worden gebracht of wellicht oude huizen in het kader van de sanering voor een dergelijk herstel in aan merking komen. Geen cadeaus N.V. geen bedragen ten geschenke moet verwachten; het zal zaak zijn om dit herstel op een verantwoord economische basis te doen. In dit verband merkte de heer Van der Weel nog op, dat het werk van de vereniging tot instandhouding van oude gebouwen normaal doorgang zal vinden. De doelstellingen van beide instanties zijn namelijk geschei den: de vereniging tot instandhouding van oude gebouwen heeft te beperkte geldmiddelen om een taak aan te vatten zoals de N.V. die beoogt. Het kapitaal zal worden gefourneerd door de bankiersfilma Hondius en Zn. en de Algemene Zeeuwse Verzekeringsmaatschappij. Het college van commissarissen bestaat uit de heren Van der Weel, jhr. mr. T. A. J. W. Schorer en P. van der Veen. De heer J. van Tuinen zal als directeur van de N.V. optreden om zich met de economische leiding te belasten. Start verkoop van kinderpostzegels Dinsdagmorgen 17 november om half tien zal mevrouw S. C. de Casem- broot-baronesse van der Feltz, de echt genote van de commissaris der koningin, in het postkantoor te Mid delburg, de eerste kinderpostzegel ko pen. Die dag begint namelijk de ver koop van deze zegels in het al bekende stalletje in het postkantoor. De ver koop duurt tot 14 januari van het vol gend jaar. AUTO RAMT MUUR BIJ GEVANGENTOREN NIEMAND GEWOND Over vijf meter lengte heeft de auto mobilist J. P. uit Vlissingen dinsdag avond de muur aan de landzijde van de Vlissingse boulevard ter hoogte van de Gevgngentoren kapotgereden. De bestuurder werd niet gewond. Zijn auto kreeg flinke schade. De muur werd vernield. De bestuurder is waarschijnlijk in de bocht bij de toren de macht over zijn stuur kwijt geraakt. De botsing ont stond om kwart voor negen. SCHOUWEN IN VROEGE VOORJAAR OVER DE DAM G V CRFLAKKEE. Aandacht bedrijven gevraagd voor de Zeeuwse Collecte Namens het bestuur van de Stichting Zeeland, heeft de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C de Casem broot. als voorzitter van dit bestuur de steun gevraagd van de Zeeuwse be drijven voor de Zeeuwse Collecte, die de dames van de Zeeuwse verenigin gen. aangesloten bij de federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening, in samenwerking met de Stichting Zeeland organiseren. Deze keer is de opbrengst van de col lecte bestemd door het speeltuinwerk, voor het Anjerfonds Zeeland en voor de vakantieweek in Hedenesse voor bejaarden en huisvrouwen. HET ziet ernaar uit, dat de ka belbaan boven het laatste sluit gat in de Grevelingendam tegen de kerst zijn „bombardemen ten" met stortsteen en experi mentele materialen in het svater zal hebben voltooid. Op het ogenblik is ongeveer de helft van de totale hoeveelheid, die op 160.000 ton moet worden ge steld, onder water verdwenen. Schreven wij anderhalve maand geleden, dat de eerste steenriig- getjes bij eb door de waterspie gel prikten, op het ogenblik zeggen de mannen op de kop van de dam het zo: „Bij laag water zou je, zonder natte voe ten te krijgen, met hoge laarzen aan van de ene kant naar de an dere over de sluitdam kunnen lopen De vraag, die menigeen op Schou- wen-Duiveland bezig houdt: wanneer hebben we onze vaste oeververbinding met het inmiddels aan Zuid-Holland vastgeklonken Goeree-Overflakkcc? Er is op dit moment een voorzichtig antwoord op tc geven. IJs en weder dienende zal 't verkeer in het vroege voorjaar van 1965 dan toch over de snelweg van de dam kunnen reppen. De aansluitingen naar het nu nog half open gat zijn praktisch geheel gereed. Tussen Oosterland en Brui- nisse wordt de laatste hand gelegd aan de driesprong, die rijksweg 18 daar straks zal vormen in de richtin gen Deltadam, Zierikzee en Zijpe. En ook aan de overkant van de Greve lingen, op Goeree-Overflakkee aansluiting naar dc weg richting-Ha- ringvlietbrug op de afwerking na gereed. Zoals men weet, krijgt de laatste 1200 meter dam een ander beloop dan de rechte rug van stenen en ex perimenteel materiaal, die nu tussen zuidelijk en noordelijk landhooh langzaam omhoog komt. Het dijk lichaam wordt met een lichte boo als het ware tegen de stenen dam van 1200 meter gespoten. Met dal spuitwerk kunnen de aannemers combinaties van het Deltawerk ron< sinterklaas beginnen. En dat zal vlot werken worden, verzekert men. Grote zuigers zullen hun muilen erop rich ten om te bereiken dat het dijk lichaam in tijd van een paar maan den compleet opgespoten en afge werkt kan zijn. Ken stuk dam van ongeveer 300 me ter lengte is in het sluitgat momen teel ill op definitieve hoogte gekomen ongeveer 2,5 N.A.P. Dat ligt aan weerskanten van de pyloon, de stalen toren op de vier caissons midden in het water. Wanneer er op oepaalde dagen alleen met stenen w ordt ge werkt, bereikt de gondelbnnn van de Grevelingendam op het ogenblik naar genoegen aan het werk dc hoogste capaciteit: soms 1500 ton. De experimentele materialen zandzakken, zand met asfaltemulsie, asfaltkluitcn en thans ook asfalt (ivarm), bijeengebonden in kippe gaas houden wat meer op. Daar aan zijn ook nogal wat probleempjes verbonden. Over het effect ervan is momenteel nog helemaal niets te zeggen. Dat zal een nauwgezette controle moeten uitwijzen. Op deze tekening de situatie bij de afsluiting van het laatste stroom- gat in de Grevelingendam. De strakke, zwarte lijn geeft de gon- delbaan aan en de stenen dam daar onder. De gestippelde boog rechts daarvan is het tracé van de defi nitieve dijk. Tussen beide zal een bescheiden recreatiegebied ont- De steenvoorraad bij het laadstation van de kabelbaan is nu ongeveer ge halveerd. Het is duidelijk te zien. Waarschijnlijk zal tegen het eind van de kabelbaanoperatie de stortsteen uit de zogenaamde „onder-waterde pots" moeten worden aangesproken. Men heeft thans nog zo'n veertigdui zend ton bij de hand. De directeur van de Zeeuwse Mu ziekschool Middelburg, de heer An- dries de Braai (54) is benoemd tot directeur van .de nog op te richten gemeentelijke muziekschool te Breda. De gemeenteraad van Bre da benoemde de heer De Braai tij dens zijn zitting van «'oensdag- middag met 33 van de 36 stemmen. De heer De Braai stond als enige op de door b. en van Breda op gemaakte aanbevelingslijst. Het is nog niet bekend op welke datum hij zijn nieuwe functie zal aanvaarden. Dit zal nog een punt van overleg vor men. De heer De Braai, die op 1 mei 1963 in functie trad als directeur van de Stichting Zeeuwse Muziekschool, ziet, zo verklaarde hij ons desgevraagd, zijn benoeming in Breda als een promo tie. „In het algemeen leek het me toch wel weer eens aantrekkelijk naar een grotere stad te gaan", verzekerde hij. Andries F. de Braai, die aan het Am sterdamse conservatorium studeerde, werd in 1941 directeur van de De venter Muziekschool, welk directoraat hij heeft vervuld tot 1947. Van 1947 tot 1963 was hij eerste directeur van de Muziekschool Arnhem, later het Stede lijk Muzieklyceum Arnhem geheten. De heer De Braai heeft ook als compo nist zijn sporen verdiend. Tal van com posities van zijn hand zijn verschenen. Op dit ogenblik werkt hij een opdracht uit voor "een symfonisch concertwerk voor het in 1965 te weren eeuwfeest van het Stedelijk Muzieklyceum Arnhem. De rijkspolitie van de groep Oost- en West-Souburg heeft woensdagmorgen op de Nieuwe Vlissingseweg ter hoogte van Kleine Abeele (gem. Souburg) het ongeval gereconstrueerd, waarbij zoals gemeld, dinsdagavond laat twee bejaar de dames uit Abeele om het leven kwa men. Het verkeer op de weg van Vlis singen naar Middelburg ondervond door deze reconstructie van tien tot één uur •rtraging. Gebleken is. dat de chauffeur van de bus. die by de halte Kleine Abeele even na elf uur heeft gestopt, uit welke bus de slachtoffers waren gestapt, niets van het ongeval heeft gemerkt. De twee vrouwen staken de weg over en werden daarbij gegrepen door een uit de rich ting Middelburg komende auto. Deze .gen is, zoals gebruikelijk, technisch Jei'zocnt en voor de reconstructie ge bruikt. De chauffeur, de 22-jarige J. L. M. D. uit Breda, die in Vlissingen in een hotel verbleef, was inmiddels naar zyn woning in Breda teruggekeerd. Geble ken is" verder, dat de bus van dc halte is weggereden en dat de chauffeur om streeks honderd meter verder de tegen- terlichten van de personenauto plotse ling opflikkeren. HOGERE TEMPERATUREN Bewolkt met af en toe wat motregen. I Matige, later matige tot krachtige zuidwestelijke wind. Hogere middag- temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2