Delta-schaderegeling is treurspel BONN EN PARIJS GEVEN BEETJE TOE Toch nog heel veel problemen in Brussel Noodweer teistert Z.-Vietnam Eerste c.a.o.-beraad in vakraad metaal WEST-DUITSLAND: „Beslissing over M.L.F. kan nog wel even wachten" FRANKRIJK: „Niet zo'n haast met besluit over graanprijs" VEERTIG DUITSE SCHOLIEREN GEWOND DOOR HANDGRANAAT Andere Loekiin mensen van morgen Bonden noemden geen percentage Adagio inolto ZEEUWSE TWEEDE-KAMERLID DRS. TH. J. WESTERHOUT: ARTIKEL 8 WORDT SCHANDAAL VOOR HET DELTAPLAN" Minister Van Aartsen: geen termijn voor schaderegeling oesterkwekers 207e jaargang - no. 236 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de Velde. F. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en Q. A. de Kok Abonnementsprijs 75 cent per week, ƒ9.75 per kw. franco per post ƒ10,— p. kw. Losse nummers 15 et 0 Bureaus: VlUslngen Walstraat 68-80, tel. 2355_ (b.g.g. red._J50B, adv. 3647/30-13); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g g. red. 7853. adv. 6213); Oostburg: tel. 2395. Temeuzenj^Araenaftlstraat 2 Donderdag 12 nov. 1964 2911; Zierlzee: rod. tel. 2425. adm. tel. 2094 Adv. pr. 32 ct. p. mm. Min. p. adv. ƒ4.80. Ingez. med. 3 tarief. Kleine adr. (max. 8 regels) 32 ct. p. regel min. 1,80). „Brieven t Giro 359300 P.Z.C.. Middelburg. De crisis in de Frans-Westduitse betrekkingen is gisteren iets ver zacht doordat beide partijen wat water in de wijn hebben gedaan. Na intern beraad van de C.D.U. gaf de Westduitse regering gis teravond een verklaring uit, die hierop neerkomt: 0 Bondskanselier Erhard is bereid een beslissing over de multi laterale kernvloot uit te stellen. 0 Erhard weigert echter de Duitse graanprijs te verlagen. 0 De minister van buitenlandse zaken, Schroder, die het mik punt is geworden van kritiek uit Parijs, zal op zijn post worden gehandhaafd. Frankrijk op zijn beurt verklaarde gisteren in Brussel bij monde van zijn minister van buitenlandse zaken Couve de Murville, dat Frankrijk zijn eis zal laten vallen dat eerst een gemeenschappelijke graanprijs wordt vastgesteld, voordat verdere voorbereidingen voor de Kennedy-ronde worden getroffen. Frankrijk is dus de overige E.E.G.-landen, waaronder Duitsland, tegemoet gekomen op het punt van de graanprijskwestie, terwijl Bonn met de verkla ring over de M.L.F. een verzoenend gebaar jegens Parijs heeft gemaakt. De Duitse regering verklaart het communiqué dat de Duitse be reidheid aan de M.L.F. deel te ne men gehandhaafd blijft maar voegt er aan toe dat er „geen re den aanwezig is om van Duitse zij de aan te dringen om bespoediging van een overeenkomst". Op het punt van de graanprijs is de regering in Bonn zeer standvas tig. Zij doet weten dat er noch het volgend jaar noch in 1966 sprake kan zijn van verlaging van de Duitse graanprijs. Ondanks de politieke waarschuwingen die Frankrijk de afgelopen weken tot zijn partnerlanden in de Europese Eco nomische Gemeenschap heeft gericht, zal het medewerken aan de verdere voorbereidingen van de „Kennedy-ron de". Dit is gisteren gebleken in de mi nisterraad van de „zes" bij het begin van het debat over de samenstelling van de lijst van industriële produkten die de gemeenschap zal willen uitzonderen van net uitgangspunt bij de internatio nale verlaging van douanetarieven van vijftig procent. De lijst moet op 16 no vember dus maandag a.s. volgens een in het voorjaar gemaakte afspraak handel) in Genève. Minister van buiten landse zaken Couve de Murville ver klaarde. dat naar zijn mening de lijst zal kunnen worden samengesteld zonder dat reeds overeenstemming is bereikt over het landbouwbeleid van de „zes" en in het bijzonder over de vaststelling van een gemeenschappelijk graanprijsniveau. Hij voegde hier echter aan toe, dat overeenstemming over de landbouw wel bereikt moet zijn wanneer de onderhan delingen over de „Kennedy-ronde" in een beslissend stadium komen. Hij liet naar in conferentiekringen wordt vernomen daarbij doorscheme ren, dat Frankrijk genoegen zou nemen met een landbouwbeslissing in januari of februari. De vorige maand werd in Parijs officieel bekendgemaakt, dat Frankrijk niet meer aan de Europese Gemeenschap zou deelnemen, indien het landbouwbeleid niet volgens de gemaak te afspraken zou worden geregeld. Eén van deze afspraken was, dat vóór 15 december van dit jaar een beslissing over het eenmaken van de graanprijzen in de „zes" zou worden besloten. Toch problemen De eerste technische bespreking gis termiddag had overigens een bijzon der mager resultaat. „Wij zijn geen stap verder gekomen", verklaarde de Nederlandse minister van economi sche zaken. prof. J. E. Andriessen. Het is dan ook de vraag, of de E.E. G.-ministerraad op tijd gereed zal kunnen komen om op de afgesproken datum van 16 november de lijst bij de G.A.T.T. te kunnen indienen. Want nadat Couve de Murville dus 's ochtends de kwestie had ontdaan van de Franse eisen op landbouwge bied introduceerde zijn verklaring 's middags moeilijkheden van even min onbelangrijke aard. Naar zijn mening kon namelijk de uit- zonderingsltjst van de E.E.G. niet an ders zijn dan de som van produkten, waarvoor elk der „zes" in verband met hun eigen industrie een exceptie wen sen. De Europese commissie bestreed echter deze opvatting, betogend dat dit tot een maximale protectie van de ge meenschap zou leiden. De Duitse staats secretaris van buitenlandse zaken, R. Lahr, reageerde vrij heftig op de Fran se „beginselverklaring". Hij verklaarde, dat de Franse houding in strijd was met hetgeen kon worden verwacht van de vorig jaar gemaakte afspraak tussen de „zes over de Kennedy-onderhandelin- gen. „Men kan bij een dergelijke houding van één van de partnerlanden niet van de anderen verwachten, dat zij zich wel aan afspraken houden", merkte hij op, blijkbaar doelend op de afspraak dat vóór 15 december een beslissing wordt In Parijs ts dinsdag het "sluiten van de vjapenstilstand op lt november 1918 herdacht. Deze wapenstilstand maakte een eind aan de lange jron- tenoorlog tussen Oostenrijk en Duitsland enerzijds en Franrkijk, Engeland en Amerika anderzijds. Bij de Are de Trlomph werd presi dent de Gaulle voorgesteld aan de Amerikaanse veteraan Thomas Morthey. Naast deze Eddy Kraus uit Chicago, die bij deze plechtig heid de vlag ran de Amerikaanse veteranen droeg. Boerderij, ingezet op f 1,-, bracht bijna 19 mille op De boerderij in Brummen, die 14 dagen geleden op een gulden was ingezet, heeft gisteren op de veiling toch nog bijna 19.000 gulden opgebracht. Geveild werden het woonhuis en de bedrijfsgebouwen van de boerderij, te zamen een opper vlakte van 25 are beslaand. De panden werden zo laag ingezet, omdat men verwachtte, dat er weinig of geen belangstelling zou bestaan. Er zijn namelijk aan het gebruik van de panden beperkende bepalingen verbon den. Er mag geen agrarische be stemming aan worden gegeven en er mag in deze boerderij geen veebedrijf meer worden uitgeoe fend. De prote zaal van het hotel in Brummen, waar de veiling plaatsvond, kon echter nauwe lijks alle gegadigden bevatten. De panden wefden afgeslagen vanaf f 40.000 en afgemijnd op f 18.900. Koper was de heer G. Palm uit Eerbeek. Ondanks alles c tegenstellingen zetten de i de zes E.E.G.-landen zich Ondanks deze tej ministe aan het werk om het ingewikkelde tgstuk te trachten op te lossen, ida*-"* maag wordt het debat voortgezet. Ontploffing op schoolplein (Van onze Haagse redactie) de uitspraak van de rechter in kort geding, dat Loeki uit de film Mensen van morgen" moest verdwij nen. hebben producent Rudolph Meyer en regisseur Kees Brusse besloten een nieuwe Loeki-figuur te zoeken. De twee psychologen die ook de an dere in de film voorkomende jongeren hebben getest zijn reeds in contact ge treden met drie gegadigden. Mocht de keuze spoedig gemaakt worden dan kan de film waarschijnlijk reeds ir januari opnieuw in roulatie worden ge bracht. Secundaire wensen genoemd De drie bonden van werknemers in de metaalindustrie die vertegen woordigd zijn in de vakraad voor de metaalindustrie hebben in een gezamenlijk communiqué o.a. me degedeeld dat gisteravond in de vakraad het eerste gesprek met werkgeversvertegenwoordigers is gehouden over de vernieuwing van de c.a.o.-handarbeiders per 1 janu ari a.s. De besturen der drie bonden hebben, wat het belangrijkste punt van de onder handelingen betreft; de hoogte van de lonen in 1965, besloten nog even te wach ten met het noemen van een percentage. In het overleg in het bestuur der Stich ting van den Arbeid hebben de werkne mersvertegenwoordigers geen „landelijk" percentage genoemd, maar gesteld dat de bedrijfstakken de vrijheid moeten hebben om, binnen zekere grenzen, zelf te bepalen met welk percentage zij de lonen willen verhogen. „Zou de metaal industrie. als grootste bedrijfstak, op dit ogenblik een cijfer naar buiten brengen, dan zou het beleid van de werknemers vertegenwoordigers in de stichting in die mate worden doorkruist, dat verder overleg maar weinig zin zou hebben". De werknemersvertegenwoordigers in de vakraad hebben wel een aantal ande re, voor een deel bekende, voorstellen aan werkgevers gedaan gisteravond. Verdergaand De bonden zijn, na de mislukte onder handelingen daarover in de afgelopen zomer, nu met iets verdergaande voorstellen gekomen over de verde ling van de kosten van de ziekengeld- verzekering. Verder zijn ter tafel ge legd de gelijke beloning van vrou wen en mannen, het beloningsverschil tussen de gemeentegroepen, de ploe- gentoeslag, de overgang van week of uurloon naar maandloon. Ook is een voorstel gedaan over het minimuminkomen dat naar het oor deel der werknemers moet worden aangepast als gevolg van de huur verhoging en van de loonsverhoging in 1965. Verder is een voorstel te berde ge bracht over de ondernemingsgewijze dif ferentiatie. De bonden van werknemers willen de mogelijkheid om per onderne ming van de c.a.o. af te wijken iets uit breiden, óok in die zin dat de differen tiatie niet alleen in de lonen moet wor den gezocht, maar ook b.v. in ver lenging van vakantie, of verhoging van de vakantietoeslag. Funciielijsf Daarnaast hebben de werknemersverte genwoordigers voorstellen gedaan die, ook als zë in principe door de werk gevers zouden worden aanvaard, nogal wat tijd zullen vergen voor bespreking. Die voorstellen hebben betrekking op het opnemen van een runctielrjst in de c.a.0., met verwerking van de zgn. bezwaren de omstandigheden. Verder gaan de voor stellen over het verwerken van de huur- compensatie in de loonschalen: een on derzoek naar de mogelijkheden cm de georganiseerde werknemers een extra voordeel te bezorgen. De vertegenwoordigers van de werkne mers hebben voorts voorgesteld, omdat het toch al heel moeilijk zal worden de onderhandelingen over de nieuwe c.a.o. voor handarbeiders op tijd af te sluiten, zo nodig enkele punten in de eerste maanden van 1965 te bespreken. Tot die punten voor bespreking na 1 januari 1965 wordt met name gedacht aan het invoeren van de landelijke func tielijst. Zou over deze punten geen over eenstemming worden bereikt dan wen sen de werknemersbonden de c.a.o. op 1 juli 1965 als beëindigd te beschouwen. Terwijl meer dan een miljoen men sen in de binnenlanden van Zuid- Vietnam door stormen en overstro mingen dakloos zijn geworden en naar schatting 1.200 mensen zijn verdronken, gaan in Saigon rege ring en politici door met hun ein deloos schijnende onderlinge geru zie. De uit 15 leden bestaande hoge raad van het land heeft een communiqué uitge geven waarin staat, „er is nimmer enige overeenstemming geweest tussen de raad en de regering over de samenstelling van het kabinet". Het grootste bezwaar schijnt te zijn dat premier Hoeang ver schillende deskundigen voor ministers posten heeft geprefereerd boven politici Vrijdag zal premier Hoeang voor de raad moeten verschijnen om zijn regerings- program en kabinet te verdedigen. Stu denten hebben reeds demonstraties te gen de regering aangekondigd. En of deze moeilijkheden nog niet noeg zijn heeft een havenstaking in Sai gon de rijstaapvoer uit het binnenland ernstig gestagneerd. De havenarbeiders willen hogere lonen. Amerikaanse legertoestellen die met alle macht bezig zijn zoveel mogelijk in nood- verkerende Zuid-Vietnamezen, die huis en haard door de tyfoon zijn kwijt ge raakt, in veiligheid te brengen zijn reeds verscheidene malen door Viet Kong re bellen vanaf de grond onder vuur ge nomen. Geen enkel toestel is tot nog toe naar beneden gekomen- Vooral de kuststreek is zwaar door de dubbele tyfoon getroffen. In grote gebie den is 80 tot 90 percent der huizen ver woest of staat onder water. KERK IN VEL? IN AS GELEGD Een om half zes gistermiddag uitge broken brand in de gereformeerde kerk te Velp heeft dit uit 1910 dateren de gebouw binnen een uur volledig in de as gelegd. Nadat in de noordelijke beuk brand was uitgebroken, even nadat arbei ders het gebouw hadden verlaten na bespuitingswerkzaamheden van het houtwerk, joeg het vuur in een razend tempo door naar de toren, die geheel vernield werd. Om vijf voor half ze ven stortte het reeds vrijwel geheel verkoolde karkas van de dertig meter hoge toren onder geraas naar bene den. Geen der belendende percelen liep hierbij schade op. De hervormde gemeente te Velp heeft reeds toegezegd haar kerk tijdelijk ter beschiking te stellen van de gere formeerde gemeente die door de ver nieling van haar zojuist geheel geres taureerde kerkgebouw bijzonder gedu peerd is. Over de oorzaak van de brand staat nog niets met volledige zekerheid vast, maar mogelijk is een gevallen lamp de oorzaak van de ra vage welke werd aangericht. De kerk was tegen brandschade verzekerd. MEER OVERLEG CHINA-RUSLAND IN 1965 Uit zeer betrouwbare communis tische bron te Moskou is vernomen dat de Chinese premier Tsjoe en Lai en premier Leonid Breznjew van de Sowjet-Unie overeen zijn gekomen het Russisch-Chinese overleg begin volgend jaar in Pe king #oort te zetten. Tevens zouden de Russen er in nebben toegestemd de voor 15 december aange kondigde conferentie van 26 communis tische partijen ter voorbereiding van een volledige communistische topconferentie in 1965 tot januari of februari volgend jaar uit te stellen. De overeenstemming tussen Tsjoe en Breznjew is het resultaat van vijf dagen geheim overleg in Moskou. Uit Oost- europese kringen wordt vernomen «at de Sowjet-Unie in principe ook bereid is de economische steun aan China te hervat ten. Opnieuw zijn wij vandaag verplicht aandacht te vragen voor een cultu rele aangelegenheid, een zaak ditmaal die velen met grote zorg vervult: de Zeeuwse Muziekschool. Directe aanlei ding is een bericht uit Breda, waarin wordt medegedeeld dat als enige op de voordracht voor directeur van de Stede lijke Muziekschool aldazir was ge- laatst de heer Andries de Braai, thans irecteur van de Zeeuwse Muziekschool. De raad van Breda heeft de benoeming Inmiddels bekrachtigd. Een opvallend bericht. De heer De Braai Is nog slechts kort in Zeeland en er is gc-n enkele re den aan te nemen, dat hij deze provin cie als woongewest niet zou apprecië ren. Waarom wil hl) dan vertrekken? Wij veronderstellen dat d<- situatie in en rond het instituut, waaraan hij leiding 'e oorzaak is. Er behoeft niet om worden gedraaid: het gaat niet goed met deze school. Waarom niet? Omdat er te weinig geld beschikbaar is voor dit instituut, omdat met name in or gemeentebesturen deze zaak ind financieel wordt bekeken en er op grond daarvan geen bereidheid be staat om aan de uitbouw van de school mee te werken. Zelfs het handhaven van het aanvankelijke peil kost moeite. En dat is een trieste zaak. We nemen aan. dat de heer De Braai een bekwaam directeur, die men destijds in Arnhem slechts node liet gaan geen behoefte heeft leiding te blijven geven aan een school die rondtolt in een vicieuze cir kel. En dat zal de reden wel zijn waar om hij pogingen heeft ondernomen zo spoedig mogelijk uit Zeeland te vertrek ken. Sinds de oprichting is de Zeeuwse Mu ziekschool een moeizaam op gang gekomen instelling geweest en voortdu rend heeft daarbij net geldgebrek een rol gespeeld. Aanvankelijk nad men de illusie aan de school een aantal top- krachten te kunnen verbinden, die ver gevorderde leerlingen les zouden geven, zodat deze mogelijkheid een rol zou spe len bij (onvermijdelijk woord) de „leef baarheid" van Zeeland. Vergroting van deze leefbaarheid was immers mede gelet op de aantrekking van bedrijven nodig. Er zijn toen inderdaad enkele docenten aangetrokken van elders, die op hun gebied een reputatie hadden ver worven, maar zij zl)n*reeds jaren gele den verdwenen. Gevolg is oncter meer, dat thans in diverse plaatsen geheel bui ten muziekschoolveroand enkéie leraren van elders „opere ren", hier gekomen op dringend verzoek van particulieren om dat de Zeeuwse Mu ziekschool voor hen niets te bieden had. Op zichzelf is dat niet zo'n dramatische zaak: wanneer de geldmiddelen beperkt zijn in de publieke ftuntlijH In de Westduitse stud Manau by Frankfort zijn gisterochtend 40 scholieren gewond toen een handgranaat ontplofte die een van de leerlingen had mee gebracht. Veel gewonde kinderen konden na te zijn verhonden, naar huis gaan. Volgens de Duitse en de Amerikaanse politie in Hanau heeft de scholier vermoedelijk een jongen uit de vierde klas van de lagere school de „ei"- handgranaat op weg naar school gevonden. In de pauze toonde de knaap, die zelf slechts licht gewond werd. hem op het schoolplein aan zijn vriendjes, waarbij het oorlogstuig ontplofte. Deskundigen onderzoeken of de granaat van Duitse of Amerikaanse oorsprong was. (In dc omgeving van de school liggen drie Amerikaanse kazernes). verhoren kinderen die gespaard blevi i de juiste „Zo langzamerhand is de gang van zaken rond het wetsont werp schaderegeling ex artikel S van de Deltawet een schan daal voor het Deltaplan gewor den". Dat zei het Zeeuwse Twee- deKamerlid drs. Th. J. Wester- hout (p.v.d.a.) gisteravond tij dens de vergadering van de vas te commissie voor verkeer en waterstaat uit de Tweede Ka mer. Hij voegde er nog aan toe: „Bij de aanvaarding van de Del tawet nu acht jaar geleden hebben we ten aanzien van de schaderegeling gesteld, dat hier géén herhaling van het Zui- derzee-treurspel zou mogen op treden. Wel, ik aarzel niet te zeggen, dat het inmiddels wéér een treurspel is geworden". Deze uitbarsting van veront waardiging, die ook bij de ande re fracties algemene bijval vond, mocht een bijna logisch gevolg worden genoemd op de opnieuw negatieve mededelingen door de regering ten aanzien van de ver schillende wetsontwerpen. Dit zei de minister van verkeer en waterstaat, mr. J. van Aartsen, ten aanzien van de verschillen de voor Zeeland belangrijke wetsontwerpen, die nog in voor bereiding zijn: „Voor de schaderegeling oester kwekers is een ontwerp memo rie van antwoord op myn depar tement gereed gemaakt. Het ambtelijk overleg is ai achter de rug. maar het behoeft nog over leg met de andere betrokken de partementen. Aan een termijn, waarbinnen dit wetsontwerp ge reed zal komen, kan ik mij niet binden". „Ten aanzien van de schaderege ling ex artikel 8 van de Deltawet zijn we nog niet zover gevorderd. We zyn nu zover, dat richtlijnen voor de samenstelling van het wetsontwerp zijn opgesteld op mjjn departement, die verzonden zuilen worden aan de andere betrokken ministeries. Ook moet er nog overleg komen met myn ambtsgenoten van de andere de partementen". A „Met het wetsontwerp ter ver- vanging van de wet op de cala- miteuze polders van 1870 zijn we ook nog bezig. Er is al eens een wetsontwerp geweest, maar met name na het overleg niet de provinciale besturen bleek, dat er nogal wat veranderd moest worden aan dit ontwerp. Ook hier moet er nog overleg zijn met de andere departementen. Overigens heeft dit wetsontwerp wat minder haast dan de vorige" Deze bijzonder teleurstellende mede delingen in feite weinig meer dan een herhaling van mededelingen in vorige jaren veroorzaakten in de ze vaste commissie veel verontwaar diging, vooral waar het de schade regeling ex artikel 8 van de Delta wet betreft, die, zoals bekend, de gehele schadeloosstelling voor de ge dupeerden van het Deltaplan moet regelen. Acht jaar Het Zeeuwse kameriid. de heer Wes terhout herinnerde de minister er met klem aan, dat het nu al acht jaar geleden is, dat de Deltawet in deze Kamer werd aangenomen. Hij noem de de gehele gang van zaken bijzor. der teleurstellend. Hij herinnerde er aan, dat de laatste jaren bij de behau deling van verschillende begrotingen (Zie slot pag. 7 kol. 2) stelling als aeze er om, dat in ieder ge val het hoognodige wordt gegeven zodat onvermijdelijk alies wat daarbuiten valt dan maar in de particuliere sfeer moet worden georganiseerd. Niettemin, deze inmiddels gegroeide situatie demon streert duidelijk, dat de praktijk van vandaag mijlen ver afstaat van het beeld dat men bij de oprichting van de school had. Het is helaas nu een instel ling geworden, waar over (elders nor maal geachte) eisen zelfs niet meer kan worden gesproken, waar slechts de fi nanciën of liever gezegd: het ont breken van de financiën de trage tik van de metronoom bepalen. Bij de oprichting dacht mc-n nog aan een opgewekt tempo, allegro bijvoorbeeld. Het is echter aaa- gio geworden, adagio molto. Voorziet de school in een behoefte? Deze vraag moet volmondig met „ia" worden beantwoord. In bepaalde plaatsen zijn er zelfs wachtlijsten voor leerlingen omdat de capaciteit ten gevolge van de beperkte financiën niet groot genoeg is. Een toch wel teke nende omstandigheid' Daarnaast moet er op worden gewezen, dat over de pro vincie een „net" van muziekonderwijs is gespannen, waar vroeger eenvoudig niet aan kon worden gedacht. Maar het is duidelijk, dat het beheer van een der gelijk instituut een totaal andere zaak is als bijvoorbeeld een gemeenschappe lijke vuilophaaldienst We hebben ech ter de indruk, dat het bestuur van de school afgevaardigden van de deelne mende gemeenten en de provincie dit verschil niet erkent en (met een scheef oog op al de raden „thuis", waar wordt gefoeterd over hoge kosten) het onder wijs voortdurend reduceert en aanpast aan de middelen. Een omgekeerde bena dering is echter met even veel recht ais dwingende eis te verdedigen, al zou me nigeen al gelukkig zijn wanneer een re delijk compromis tussen beide uiteenlo pende standpunten het beleid van het bestuur zou bepalen. Maar zover zal men onder de nuidlge bedeling zeker niet komen. Vandaar naar wij aanne men dat een bekwame man als de huidige directeur (evenals zijn voorgan ger) liever elders werkt. Het bericht, dat de heer De Braai in Breda is benoemd, moet voor Zee- lland een teken aan de wand zijn. Want het zal nu niet eenvoudig blijken om een honderd-procent direetour met ambities aan te trekken: zulke figuren kunnen onder de huidige constellatie ook boter weg blijven omdat zij zich elders wél kunnen ontplooien. Een teken aan de wand, dat alle direct-belanghebbenden vermaant deze ontwikkeling ernstig te nemen. Zien we het goed zijn er twee belangrijke punten: in de eerste plaats zal de organisatievorm aan de orde be horen te komen, waarbij nagegaan moet worden of hier nu wel de juiste vorm is gekozen; in de tweede plaats zal het be leid niet alleen bepaald dienen te wor den door weliswaar goedwillende figu ren uit de overheidssector, maar zullen ook belanghebbenden (ouders) mee moeten praten. Misschien komt men dan een beetje uit wat wij hierboven de „vuilophaal-diensf'-opvatting noemden. Een muziekschool is heus iets anders. Bovendien ziet men dan óók kans de school niet een bureaucratisch distribu tiesysteem van muziekleraren te doen zrjrt," maar een in en door de gemeen- schep levende instelling. Wat dat mee praten van belanghebbenden betreft nog een opvallend detail: tot vorig jaar was daarvcor een mogelijkheid door middel van een curatorium, bestaande uit mee- levende figuren uit alle delen van Zee- land. Maar dit curatorium beeft het eind vorig jaar er bii laten zitten: het had er ook al geen zin meer in. Gevolg? Het bestuur heeft opdracht gegeven tot een statutenwijziging, waarbij het 'nele cura torium geschrapt wordt. Men had er im- Iniers alleen maar last van. Ook dat is leen tekent tje) aan de wand. Het is te I hopen dat ze worden verstaan. Zo neen, laat men dan de blamage aandurven met de hele school te stoppen. Fietser kroop onder overwegboom door j De gemeentepolitie van Breda heeft gis terochtend een man aangehouden, die een gesloten (hele) over\vi\*»-*,im heeft opgetild en er met zijn fiets onderdoor is gekropen. De trein Eindhoven-Am- sterdam vernielde de fiets totaal, maar I de man bleef ongedeerd. De trein kreeg j door dit incident acht minuten vertra- 1 ging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1