Wat Middelburg kan, kan Vlissingen ook.... Café was strijdtoneel voor twee erfvijanden Cassius Clay gaat weer op de Jbsrenjacht" ZO MOET HET JUIST NIET TE WETEN: DE VALK VERSLAAN E.G.V.C. verloor met 3-0 van Moller Lyceum TOPDUEL IN EERSTE KLAS Z.K.B. TUSSEN 0ND0 I EN ANIMO II Inwoner uit Hulst voor het hekje Liston is vol vertrouwen DONDERDAG 12 NOVEMBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 AMATEURVOETBAL Onder het motto ,,wat Middelburg kan, kan Vlissingen ook" gaat het eer ste team van de VCV zondagmiddag naar Valkenswaard om daar geen medelijden te hebben met medeleider De Valk... Inderdaad: door de 50- zege van Middelburg op De Valk zul len de Vlissingers extra geprikkeld zijn. Ook in dit geval speelt de riva liteit tussen deze Walcherse clubs een intigrerende rol. Keer op keer heeft De Valk technisch voortreffelijk spel gedemonstreerd, zelfs in Middelburg, maar aan de afwerking schortte toch veel. Daarom zijn de Vlissingers, die veruit de topscorers zijn in de eerste klas E, favoriet. De Valk mist vele spelers van het vorige seizoen. De donkere Zorg vliet bijvoorbeeld is in België prof voetballer geworden. Toch hebben de Brabanders opnieuw een uitste kende ploeg, die ongetwijfeld ook over een goede defensie beschikt: in de eerste zes wedstrijden accep teerde De Valk slechts drie tegen treffers. Daarna toonde echter Mid delburg de kwetsbaarheid van die defensie aan en de doortastende aanval van Vlissingen zal dat ook kunnen. Maar dan is het wel nood zakelijk, dat de VCV het niet zoekt in korte combinaties, maar het spel met verre dieptepasses en hoge voorzetten open breekt. Opnieuw krijgt Middelburg een lasti ge tegenstander te bekampen: RKC, dat in twee seizoenen van de derde naar de eerste klas sprintte. Deze ploeg uit Waalwijk bestond het even als Middelburg De Valk een neder laag toe te brengen. Zondag is Wim Vos weer present en daarmee komt er ongetwijfeld meer vaart in de aan val. De Zeeuwen hebben mogelijkheden op de overwinning, maar als zij de tegenstander ook maar een greintje onderschatten is een nieuwe des illusie onafwendbaar. In verband met de jubileumviering van HVV '24 komen de Hulstenaren zondag middag niet in het veld. Men kan er niet omheen: Zeeland Sport en Terneuzen -vallen dit seizoen tegen. Aan beide teams was een hoofdrol toebedacht, maar nu moeten zowel de Vlissingers als de Terneuze- naren oppassen niet in gevaar te ko men. Terneuzen staat slechts 2 pun ten voor op de laagst geklasseerden. En we verwachten zondag weinig van de Zeeuws-Vlamingen nu zij uit moe ten tegen leider DESK. Op eigen veld heeft Zeeland Sport wat betere kan sen tegen Odio. In de derde klas krijgen de leiders Goes en Axel gelegenheid achtervolger Roosendaal van zich af te schudden. Nu is het Goese E.G.V.C. zaterdag niet gelukt met een overwinning huiswaarts te keren. De Goesenaren trokken naar Bergen op Zoom om daar de strijd aan te binden met Moller Lyceum. Het be zoek aan Brabant is ongetwijfeld in een desillusie geëindigd, want E.G.V.C. ver loor in drie sets: 15-6, 15-2 en 15-5, cijfers die er geen twijfel over laten be staan welke de sterkste ploeg was. De Brabantse clubs voeren in deze com- Eetitie trouwens toch de boventoon. •V.C. bleef ongeslagen door een 30 overwinning op D.S.V. Ook hier was de overmacht van de winnende club groot: 15-6, 15-1, 15-8. Voor de Walcherse over gangsklassen was het een slechte dag. Matador slaagde er zoals te verwachten was niet in R.H.B.S. uit Breda de eerste nederlaag toe te brengen. Het werd een 3-0 nederlaag voor de Vlissingers, die echter voortreffelijk tegenstand boden en in ieder geval een betere score had den verdiend. M.V.C. uit Middelburg moest toestaan, dat Rapid uit Roosen daal de eerste overwinning binnenhaal de. De eindstand werd 3-2 in het voor deel van de Brabantse ploeg. Marathon was het enige Walcherse team. dat tot een overwinning kwam. De Vlissingers behaalden een 3-2 zege op Bermi II uit Roosendaal. Indrukwekkend was deze overwinning echter niet, want de ont moeting stond op een laag peil. Het enige opmerkelijke bij deze wed strijd was, dat er geen scheidsrechter aanwezig was. Maar zo opmerkelijk is dat nu ook weer niet, want dat is tegen woordig regel. Nu moest een afdelings- scheidsrechter die toevallig aanwezig was de fluit hanteren. Bij de dames kwamen geen Zeeuwse teams in het veld omdat de wedstrijd Marathon-Bermi werd afgelast in ver band met het uit de competitie terug trekken van het Bermi-team. D.S.V. ver loor met 30 van E.B.V.C. en Rapid behaalde een 32 zege op V.V.O. Dit Brabantse team komt namelijk op bezoek bü Axel. Goes moet kunnen winnen van Hontenisse. EERSTE KLAS E BoxtelValkenswaard, Helmond TOP, Sparta '25Brabantia, De Valk Vlissingen, MiddelburgRKC. TWEEDE KLAS B DESKTerneuzen, Veerse BoysSar- to, SteenbergenAlliance, Internos MOC '17, Zeeland SportOdio. DERDE KLAS D GrenswachtersMeto, GoesHonte nisse, SluiskilBSC, AxelRoosen daal, NSVZeelandia, DoskoKaaise Boys. VIERDE KLAS G OudemolenVosmeer, De Schutter.' Halsteren, ZierikzeeBurgh, Kruis landSC Gastel, NVSNieuw Borg- vliet, RKFC—Divo. VIERDE KLAS H SteenBreskens, RCSIJzendijke, Lewedorpse BoysCorn Boys, Bier vliet Aardenburg, Vogelwaarde Koewacht. RESERVE EERSTE KLAS Brabantia IILonga III, PSV IIIDe Spechten II, NAC IIIVeerse Boys II, Vlissingen IIEindhoven III. RESERVE TWEEDE KLAS C Axel IIRoosendaal II, Goes II HW '24 II, Corn Boys II—MOC '17 II, Dosko II—Middelburg III. RESERVE DERDE KLAS C Rood Wit IITerneuzen II, Vlissingen IIISteenbergen II, Meto IIBres kens II, Zeeland Sport IIIHontenisse II. 00STKAPELLE STELDE SLUITENDE BEGROTING '65 VAST By de behandeling van de gemeentebe groting voor 1965 in de raad Oostkapellc merkte de heer A .Coppoolse (a.r) dins dagavond fn zjjn algemene beschouwing op, het te betreuren, dat in de begroting weinig is uitgetrokken voor uitbreiding en verdere ontwikkeling van de ge meente. Omdat een nieuw verenigings gebouw voorlopig niet valt te realiseren, stelde hjj voor samen met de hervorm de gemeente en de gereformeerde kerk een plan op te stellen voor een jeugd- gebouw. Beide kerken zoeken een op lossing hiervoor. Hij zag hier een ge- zameniyke taak. De heer Coppoolse vroeg b. en w. of er al nieuwe plannen zijn voor uitbreiding van de „Kom". „We zijn aan het onder handelen". antwoordde burgemeester Sprenger. De suggestie voor het jeugd- gebouw zullen b. en w. bekijken. Het P.v.d.A.-raadslid A. Don vroeg herzie ning van diverse legesgelden, zoals slachthuistarieven. B. en w. zullen hier op nader terugkomen, evenals op een verzoek om subsidieverhoging van de muziekvereniging „Crescendo" (van 1150 naar 200U l. Het voorstel van de heer Don een bijdrage aan net Kon. Wilhelminafonds van één cent op twee cent per inwoner te brengen werd niet aangenomen. „Er is ook een taak voor het persoonlijk initiatief", aldus wethou der W. K van Nieuwenhuijzen. De begroting voor 1965 is sluitend met op de gewone dienst aan inkomsten en uitgaven 979.329.04 en een post on voorzien van 2133,25. De kapitaals- dienst heeft aan inkomsten 3.488.079,52 en aan uitgaven 3.700.493,32 en dus een nadelig slot van 212.413.80. De be groting werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. De raad ging ak koord met nieuwe tarieven voor het op halen van huisvuil. De kosten voor de eerste emmer worden gebracht van 11 op 12,50, voor de tweede emmer van 7 op ƒ11 en voor elke volgende em mer van 6 op 10. De uitkering per leerling krachtens de l.o.-wet werd vastgesteld op 72,98 voor de school van „Zonneveld" 224,50. De subsidie voor het badhuis komt te vervallen, omdat de exploitant, de heer J. de Korte, deze instelling heeft opgeheven. De heer Coppoolse merkte verder op graag vaste uren te willen zien voor bezichtiging en beklimming van de gemeentetoren. Advertentie) Zeeuws korfbal Go ei debuterende ploeg van Vedo kan weer winnen In de eerste klas der Zeeuwse korfbal- competitie wordt zaterdag a.s. tc St.- Laurens de beslissende slag geleverd, wie zich, althans voorlopig, als leider zal aandienen in deze hoogste afdeling. Re latief staan de Ondo'ers twee punten voor op het bezoekende Animo n, en drie op de reserves van Tjoba. Winnen ze a.s. weekend dan staan ze uitstekend, doch zover is het nog niet. daar de zebra's er op gebrand zullen zijn niet verder achter te geraken. De Ondo-ploeg heeft een grote schotvaar digheid, doch we voorzien dat de Animo- techniek iets beter zal zijn en waar schijnlijk beslissend. We houden het voorlopig op een verdeling der punten in een wel zeer spannende wedstrijd. Niet minder zal het spannen bij Luctor I- Tjoba II. De oud-kampioenen spelen iets minder sterk dan vorig jaar, terwijl de Tjobanezen vlak achter de leiders aan lopen. Ook hier verwachten we een ge lijk spel, of zal het weer een Tjoba-uit- schieter worden? Gesterkt door de zege op Zuidwesters I, trekt Vedo I naar Volharding. In dien de Scheldestadbewoners hun zelfde spel kunnen ontplooien, zitten er twee punten voor de goed debu terende Vedo-ploeg in. De situatie voor Volharding wordt er dan echter niet gunstiger op, al zien we Togo n niet verder uitlopen op de Yerseke- naren, daar Elto I dit wel in de weg zal staan. In 2A kan Swift m op Zuidwesters II een ruime zege behalen, waardoor de reserves op de nul blijven staan. Atlas heeft het niet gemakkelijk bij B.K.C. I, doch dë Ritthemse ploeg achten we toch goed voor beide punten, die ze ook no dig hebben om leider te blijven. In 2B doet de Poel het dit jaar uitste kend. Toch zien we de Poelbewoners dit keer in het zand bijten tegen het thuisspelende Blauw Wit I. Luctor II achten we iets sterker dan Tjoba IÏI, terwijl het kennelijk wakker geschudde Olympia I misschien ook nu winst kan behalen op het bezoekende Elto n. De strijd om de eerste plaats wordt echter met de week interessanter. In 3A moet K.V.L. van Ondo II om aanspraak te blijven maken op de titel, doch of het zover zal komen tegen de uitstekend spelende Ondo-reserves be twijfelen we. Bij winst voor de blauwe V's ligt de weg naar het kampioenschap voor hen open. Ook Vedo H zal dit keer weer wel beslag leggen op beide pun ten nu Stormvogels II op bezoek komt. In 3B komt Blauw Wit II door allerlei tegenwerkende omstandigheden voor het eerst in het veld en de blauw witten, die thuis spelen tegen Dos '55. zullen wel starten met een zege. Ook Animo IV kan de punten thuis houden nu Olympia II de reis naar Souburg moet onder- Bij de junioren verwachten we, dat Animo na de keurige zege op Dos '55. dit stoute stukje zal herhalen en Ondo ook zal weten te kloppen De prognose luidt: 1. Elto I-Togo n CL)Ondo I-Animo n (3): Luctor I-Tjoba II (3): Volharding- Vedo I (2). 2A: Zuidwesters Ü-Swift III (2); B.K.C. I-Atlas (2). 2B: Blauw Wit I-de Poel (1); Luctor II- Tjoba III (1) Olympia I-Elto II (1). 3A: Vedo li-Stormvogels H (1); K.V.L.- Ondo II (2). 3B: Blauw Wit II-Dos '55 (1); Animo rV-Olympia II (l). Jun: Animo-Ondo (1). Adsp. A: Swift B-Zuidwesters A (2). Adsp. B: Animo B-Atlas (3); Swift Kwiek-K.V.L. (2). Adsp. C: Ondo-Swift-Lenig (1); Vedo B- Stormvogels (1); Zuidwesters C-Animo C (3). Adsp. D: Luctor-Tjoba B (2); Elto-de Poel (1). Adsp. E: Elauw wit B-Togo B (1); Tjo ba C-Volharding (2). Pup. A: Atlas-Zuidwesters (2). Pup. B: Vedo-Stormvogels (3); Swift C- Animo (2); B.K.C. B-B.K.C. A (2). Pup. C: Blauw wit-Tjoba (2); Togo- Olympia A (2); Olympia B-Elto B (3). Hans Bosman. Schooljongen. Zal vandaag net niet uit een boom vallen. Drie doelpunten zetten. Twee vechtpartijen winnen, een bloedneus oplopen. Achter elkaar twee rolletjes drop opeten. Plotseling tiendelige breuken snappen. Een club oprichten. En toch op tijd thuis zijn. Morgen zal hij weer hetzelfde shirt dragen, schoon en glad. Want zijn moeder vraagt uitdrukkelijk altijd: Want alleen Belofast poplin is volledig zelfstrijkend. Altijd hoe ze het ook wast en droogt. Het etiket is haar garantie! Belofast is hel handelsmerk uan de Deering Milliken Research Corporation Ooor zelfstrijkende sloffen. U.S. pal. nr. 2.985.501. Belofast poplin wordt in de Benelux vervaardigd door de licentie' houder J. F. Schollen Zn. N. V. te Enschede. Nederland. „MEISJE KOESTERDE BEIDER LIEFDE" raakte op 23 september In paniek toen zij op de Scheldckfide een auto aanreed. Daardoor kon het gebeuren, dat zij door reed, zonder dat haar Identiteit kon wor den vastgesteld. Dinsdag verklaarde ze tegenover de po litierechter: „Ik was zo geschrokken dat lk naar huls ging. Ik wilde toen weer teruggaan maar rnijn man zei dat het al te laat was" Waarna de politierech ter opmerkte „het Is anders nooit re laat om Iets goed te maken" Mr. Andrcae was de mening dat er In dit geval geen „Het was een vechtpartijtje tussen rivalen zoals er zovele voorko men". Zo betitelde mr. H. J. Q. Ti chelman het treffen tussen zijn cliënt H. B. A. P. uit Hulst en zeke-'komedie werd ueapet-H. HIJ vroeg een re S„ dat plaatsvond in een café. W"d Deze S. kreeg een vuiststorap in q s. uit Duivelend zou zich hebben zijn gezicht te incasseren. Later schuldig gemaakt aan de verkoop van moest hij constateren, dat zijn S to door P. was beschadigd. Het op- Breda Verdachte betoogde t'-r zitting dat er geen sprake ton zijd van een op zettelijke toeélgcning. omdat hij niets van een contract afwist. Wel stond on der het contract zijn handtekening, maar S. kon zich niet meer herinneren hoe die er onder was gekomen. Voor nader onderzoek werd de zaak voor onbepaal de tijd geschorst. treden van P. had S. naar een bil jartkeu doen grijpen, met welk voorwerp hij zijn tegenstander te lijf was gegaan. De vraag van de officier van justitie mr. J. L. An- dreae of P. soms iets tegen S had was na zo'n handgemeen eigenlijk overbodig geworden. Mr. Tichelman bracht tydens de zitting van politierechter rnr. T. W. Attema te Middelburg In zyn pleidooi het hoe en het waarom nader naar voren. Hij wilde onmiddeliyk toegeven, dat zijn cliënt die avond uitermate lastig was geweest. Tot overmaat van ramp had I'. zijn erfvij and S. aangetroffen. De raadsman zet te uiteen, dat dit vijandschap niet alleen was ontstaan door een eoneiirentlestryd maar vooral door een meisje, ,,dat bei der Liefde had gekoesterd". Voorts be toogde mr. Tichelman dat zü'n cliënt er nog het slechtst vanaf was gekomen. Bü hef opmaken van de balans na de vecht- party bleek hy een buil als een kippenei en een snee van 4 cm. in het hoofd te hebben. Om de strijdlustigheid van de twee te- 'S Omdat hg vier pll.]e. aangeboden had al leL me? eeT reJeer M P aS Ie gedegen Va. C.V V V. uit Clinge af- verkondigde de raads- voig dat <je politie hem aanhield, omdat ri_.hy onder drankinvloed een bromfiets be- oimirrlo Mr Anrtrpap NIET BIJ GEDACHT „Ik heb er niet verder bij nagedacht", zo luidde het verweer van de Goese- naar J. J. de P.. die er op 27 juni met de bromfiets opuit ging. terwijl hem de bevoegdhein tot nel besturen van zo'n vervoermiddel was ontzegd. „Het La anders wel de bedoeling, dat U daaraan denkt" antwoordde de offi cier, die een geldboete van f 75. en drie maanden ontzegging van de rij bevoegdheid eiste. Er werd conform gevonnist. Voor eenzelfde feit stond G. J. M. de S. uit Koewacht terecht. Hij was met zijn vrouw op de brommer een dagje naar zee gegaan, terwijl hfl vol gens een veroordeling alleen op de fiets mocht rijden. Dat leverde hem eenzelfde straf op als de Goesenaar. toen niet thuis' man opgelucht. Hij vroeg tenslotte vermindering van straf, die de officier op f 75.boete wil de bepalen. Mr. Attema maakte er f 75.- van, waarbij hij rekening hield met de rol die S. in de hele affaire had gespeeld. DEUGNIETERIJ „In deugnieterij ben je heel goed. Net als je moeder in haar tijd" Dat is een zinsnede uit een van de beledi- gende brieven die mevrouw J. P. A. .-Ij te Westdorpe stuurde naar een sexe-genote. Voor het hekje verkon digde zij hiertoe te zijn gekomen, na dat haar anonieme telefoontjes had den bereikt, van welke herkomst zij een vermoeden had en naar welk ad res zij haar brieven stuurde. Deze da den kwamen haar op t 35.te staan. De eis van mr. Andreae luidde f 50. boete. R. uit Koewacht mishandelde zijn zoon met een steelpannetje. Uit de wijze waarop verdachte voor het hekje de vra gen beantwoordde, leidde de officier van justitie af dat hier de pot en de ketel elkaar verwijten naar het hoofd slinger den. Hij vroeg een geldboete van f 7o.— „Dat is nog al zwaar" vond de man. „Ja maar de klap was ook behoorlijk", pliceerde mr. Attema, die conform de eis vonniste. De Bergenaar A. W. L. verzette zich op 18 september te Terneuzen met geweld tefaen de politie. Het kostte hem conform de eis een geldboete van f 50.Me- ïw J. A. van R.-de P. uit Zaamslag MAANDAG WEER DUEL Kerkelijke mutaties NED. HERV. KERK Beroepen te Marken (tóez.) A. A. Drost, vic. te Amsterdam-Osdorp. Aangenomen r Wilp G. A. Odé te Biggekerke. Beroepen te Zuilichem-Niewaal S. de Jong te Houten (Utr.) Aangenomen naar Hogezand (toez.) J. Verwey te Olde- hove. Bedankt voor Klazinaveen T. Steehouwer te Woudsend. Bedankt voor Vijfhuizen F. J. Veldman te Drachten. Maandag 16 november dan is het zover. Bijna een jaar na het ge ruchtmakende boksgevecht tus sen Cassius Clay en Sonny Lis- ton, staan deze twee kampha nen wederom tegenover elkaar met als inzet de wereldtitel der zwaargewichten. Een treffen, dat door boksliefhebbers over de gehele wereld met aandacht zal worden gevolgd. Immers, iedereen kent de voorgeschiedenis van de „slechte" boze beer Sonny Liston en de „goede" praatgrage Cassius Clay, die in zijn eerste gevecht tegen Liston Won, omdat hy zich de technisch betere bokser toonde onGanks een armbles- sure van Liston hetgeen aan de uit slag een onbevredigend karakter gaf. En weer, evenals een jaar geleden, praat Cassius Clay zoals hij nog nooit gesproken heeft, terwyi Sonny Liston zich beperkt tot een van zijn slechts weinig voorkomende glimlachjes. Uitdager Sonny Liston prepareert zich tot het uiterste en staat voor de moei lijke taak de wereldtitel te heroveren, terwijl Cassius Clay voort gaat zich als clown aan te stellen en zijn tegen stander telkens opnieuw beledigingen naar het hoofd blijft slingeren. Maandag tijdens de medische controle ontweken beide mannen elkaar en Lis ton, de rust zelve, verleide: „ik wil niet zeggen dat ik win in minder dan vyftien ronden, maar ik ben beter in vorm dan ooit en ik laat het praten aan Clay over". En Clay, die wenst aangesproken te worden met zijn aangenomen naam, Muhammad AJi, voortvloeiende uit zijn aansluiting bij de Zwarte Mos lims, liet niet op zich wachten. In tegenstelling tot de vorige keer, toen de rivalen als briesende leeuwen te genover elkaar stonden bij het me disch onderzoek, zagen zij elkaar niet. Cassius „Louisville lip" Clay droeg een overall met op zijn rug in grote letters de aankondiging „bear hun ting" berenjacht. Duidelijk en kern achtig deelde hij de reporters mede. dat Sonny Liston na negen ronden aan zijn voeten zou liggen en dat Floyd Patterson dan onmiddellijk kon volgen. „Liston is bang voor mij. Dit gevecht be tekent voor hem alles of niets en daarom zal hij wanhopige dingen doen. Sonny heeft gezegd te kunnen wachten tot het juiste moment zou komen, maar ik zeg jullie de grootste bokser van de wereld zal hem als een kleine jongen een pak voor zijn broek geven". En zo zitten wij dan weer voor hetzelfde probleem. Wie gaat winnen Het lijkt er op dat er sinds een jaar geleden iets veranderd is. De bookmakers hebben allen Liston 9 tegen 5 favo riet. De populariteit van Clay is een beetje geluwd en het zelfvertrouwen van Liston is groter dan ooit tevo ren. Shapiro, die beide boksers zeer nauwkeurig heeft onderzocht, zei dat zowel Clay als Liston in buitengewo ne conditie zijn. Vooral de arm en schouder van Liston, die hem in de steek lieten tijdens het gevecht in Miami, nu tien maanden geleden, kre gen speciale aandacht. Dr. Shapiro vond alles in orde en Liston ging glimlachend naar huis. „Maandag zullen wjj wel zien wie wint", zei hij. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Wageningen (vac. H. J. Kouwenhoven) H. Steendam te On- nen (Gron.); idem naar Groningen- Noord (3e pred. pl.) J. v. d. Zande te Zwolle; idem naar Wartena, ziekenhuis predikant te Leeuwarden W. C. Huis man te Stiens. Bedankt voor Hoogezand-Sappemeer (vac. P. Klapwijk) G. van Driel te Oud dorp. Beroepen te Lutten aan de Deocms- vaart W. Netjes te Stellendam. Beroe pen te VIaardingen D. Bouwknecht te 's-Gravenhage-Moerwijk. GEREF. KERKEN (VRIJGEM.) Beroepen te Ermelo K. B. Holwerda te Zalk- en Veecaten. Aangenomen naar Nijkerk J. J. de "Vries te Bergentheim. CHR. GEREF. KERKEN". Tweetal te Nieuw-Vennep: J W. de Bruin te Zaandam en W. Ruiter te Baarn. Beroepen te Leeuwarden en Nieuw-Vennep (tweede maal) K. J. Velema te Hogeveen; te Meppel D. H Biesma te Lisse GEREF. GEMEENTEN" Bedankt voor St.-Annaalnd A. Kok te Leerdam. BAPTISTEN' GEMEENTEN" Beroepen te 's-Gravenhage H. v. d. Werf te Emmen. stuurde. Mr Andreae vroeg een geldboe te van f 75.en drie maanden niet rij den. Mr. Attema wilde van de geldboete nog iets af doen en maakte er f 50. van. Met de geëiste ontzegging ging hy akkoord. Dat ia voor U vaak een vraag. Een horloge met het merk PRONTO er op, geeft U de zekerheid een uurwerk te kopen van Zwitserse origine. Een garantie voor een kwa litatief Ie klasse uurwerk. J^ifmaal twee verkeersprobleempjes-in-één. Hoe se het, als u met uw auto achteruit rijdt f Hebt u dat. voorrang op verkeer, dat vooruit rijdt oj moet u altijii voorrang geven f En het andere probleempje, dat eigen lijk helemaal apart staat: Zijn er verkeersbepalingen in uw voordeel, als U met een auto, of een fiets een uitrit icilt verlaten om de weg op te komen f Twee aparte vraagstukjes dus, die alléén de oplossing gemeen heb ben: in beide gevallen moet U al het verkeer op de weg voorrang geven.' Het i heb gewoon even een weet: als u achteruit rijdt .hebben alle automobilisten en alle fietsers of melk- wagentjes en dergelijke voorrang in als u doet, zoals de automobilist op de 'oto deedioen hij in de Ja cob Valckestraat in Goes een uifrif er hef, bent u ook fout. U speelt in een uitrit gewoon niet mee in het ver keer. En dat betekent, dat u in een uitrit niemand mag hinderen. De auto, die op de weg aankomt niet, de fiet ser, die juist dit punt wil passeren nietde voetganger die op het trottoir aankomt niet. U staat buiten het verkeer, in een uitrit. U mag pas de weg up, als er niets te hinderen is. Nou-en u voelt xoel hoe u ernaast zit. als u achteruit een uitrit uitkomt en er rijdt juist een fiets voorbij. Zoals op de foto.... (Foto PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11