Zuidzandenaren: „Meer geld voor onze tuin!" Twee dames gedood bij oversteken In sanering Goes begint thans schot te komen de BILT - 74 en 75 jaar - Andries Minderhoud maakt beschildering op brandscherm van nieuwe schouwburg GEEN 6,-, MAAR 25,- PER M2 THOOLSE BAKKER ZAG BROOD IN EEN NIEUWE BROODSOORT Verdachte wilde over samenstelling echter niets verkondigen Zeeuwse ALMANAK Salarismaatregelen overheidspersoneel EXAMENS WAAROM IS FABRIEKSCOMPLEX MEIJERINK NOG NIET VERKOCHT KONINGIN STUURDE DIAMANTEN ECHTPAAR GELUKSTELEGRAM u droogt droogt u AEG a PROVINCIALE ZEEUWSE COUR A NT WOENSDAG 11 NOVEMBER 1964 Twee bejaarde weduwen uit Kleine Abeele (gem. Souburg) zijn dins dagavond laat gedood toen zij: plotseling de Nieuwe Vlissingse- weg onder Souburg overstaken. Ze werden gegrepen door een uit de richting Middelburg naderende personenauto. Het zijn de dames J. Jaeobse-Huijbregtse (74) en A. Jagt-Bastiaanse (75). I)e slachtoffers waren juist bij de hal te Kleine Abeele ter hoogte van het Caltex-pompstation even na elf uur uit de bus Vlissingen-Middelburg gestapt. Ze staken samen achter de bus de weg over en werden daarbij geschept door de personenauto van de 22-jarige ver tegenwoordiger J. L. M. D. uit Breda, die momenteel in een hotel in Vlissin- gen verblijft. Beide vrouwen waren vrijwel op slag gedood. De bestuurder van de auto kreeg geen verwondingen. De voorruit van zijn auto werd verder licht beschadigd, wagen sprong, de voorzijde van de De gewaarschuwde arts G. A. van Bockel uit Souburg kon geen hulp meer bieden. De alleenstaande weduwen woonden enige huizen van elkaar verwijderd aan de Nieuwe Vlissingseweg. De stof felijke overschotten zijn per ambulan ce overgebracht naar het Middelburg se gasthuis. Het verkeer op de auto snelweg ondervond enige vertraging. Op de foto de beschadigde, auto. (Foto P.Z.C.) De Middelburgse kunstenaar An dries Minderhoud heeft van het provinciaal bestuur van Zeeland opdracht gekregen het brand scherm, dat het toneel van de nieuwe schouwburg te Middel burg van de zaal zal scheiden, van een beschildering te voor zien. De beschildering een ge schenk van het provinciaal be stuur zal een gemaskerde to neelspeler als centrale figuur uitbeelden. Twee vrouwen figuren geven een voorstelling van andere cultuuruitingen. De ze mededeling deed toneeladvi seur Toine van Bergen, dinsdag avond in de Burgerzaal van het stadhuis bij het opsommen van toneeltechnische bijzonderheden, waarmee de nieuwe schouwburg zal worden verrijkt. De bewoners van de Oostburgse- straat te Zuidzande hebben een comité in het leven geroepen, dat zich ten doel stelt een redelijke prijs te verkrijgen voor hun tuin tjes, die gedeeltelijk opgeofferd moeten worden aan de verbetering van de provinciale weg Oost'ourg- Zuidzande. Zij hebben daartoe be sloten, nadat een door Gedeputeer de Staten van Zeeland aangewezen schattingscommissie, hen als scha devergoeding een bedrag had voor gesteld van f 6 per m2. De betrokken Zuidzandenaren dit bedrag veel te laag en niet in over eenstemming met de prijzen, welke momenteel voor gronden van vrijwel dezelfde waarde worden betaald. Hun gedachten gaan uit naar een prijs, die ruim viermaal zo hoog ligt en naar him gevoelens 25 per m2 zou moeten bedragen. Zoals bekend gaan de plannen van Provinciale Waterstaat uit naar een verbetering van de weg Oostburg- Cadzand. Aan de oostzijde te Zuidzan de zal die weg worden voorzien van twee trottoirs van anderhalve meter breedte, twee ventwegen van vier me er breed en van twee groenstroken. Eén en ander impliceert, dat de pas sage door Zuidzande veel breder wordt en dat op de bewoners aan weerszij den van de straat een beroep moest worden gedaan om een gedeelte van hun tuintjes af te staan. Aanvankelijk voelden de bewoners van de Oostburg- sestraat weinig voor deze provinciale Economische politierechter Wie een bijzondere broodsoort op zijn bord wil hebben moet daar dan ook maar wat meer voor betalen, moet de St.-Maartensdijkse bakker J.C.W. heb ben gedacht bij de creatie van zijn „biomoutbrood", dat hü voor een be paalde prijs aan de man wilde bren gen. Daarmee maakte hij zich echter schuldig aan een overtreding van het prijsbesluit. In een ministeriële prijs- beschikkïng zijn namelijk drie soorten brood volkswitbrood, volksbruin- brood en regeringsbrood aan vaste prijzen gebonden. Volgens de econo mische controledienst komt het bio moutbrood echter zoveel met het in de Bromfietser gewond bij botsing met auto De bromfietser G. van D. uit Axel is zaterdagmiddag met zijn voertuig te- beschikking genoemde volksbruin- gen de achterzijde van de auto van brood overeen, dat er van een aparte C. M. de P. uit Hontenisse gereden en daarbij aan het hoofd gewond. De automobilist moest op de Kerkdreef plotseling stoppen voor een overste kende voetganger. De bromfietser reed achter hem. Beide voertuigen kregen lichte schade. De botsing ont stond om kwart over drie 's middags. zij had het nog niet verder kunnen brengen dan het verkrijgen van de papieren voor het uitoefenen een cafébedrijf. Conform de werd M. een geldboete van 75 op gelegd. Zonder in het bezit te zijn van een vestigingsvergunning verkocht P. R. uit Lewedorp radioartikelen, glas-ke ramische artikelen en huishoudelijke artikelen. Voor de verkoop van huis houdelijke artikelen kreeg hij onthef fing. Met de verkoop van glas-kerami sche artikelen zou hij ophouden. En omdat werd verwacht, dat verdachte ook wel zou staken met de verkoop van radioartikelen eiste de officier twee geldboetes van 10 en een van 50. De uitspraak werd: drie keer 10. De zaak van R. A. W. uit Hulst, die in strijd met de opruimingswet zou heb ben gehandeld, kwam de politierech ter met ernstig genoeg voor. Hij sprak de man vrij. De officier had een geld boete van 100 gevorderd. Garnalen Nu minister Bogaers tot sparen heeft gemaand is het goed. ook even naar T. W. Saunders te luis- teren, van wie in het zojuist ver schenen boekje ,Jioem der rijk dom" de volgende uitspraak is op genomen: „Als alle mensen plot seling aan het sparen zouden slaan, ontstond er een geweldige economische crisis. De economie is minstens even afhankelijk van de lichtzinnige als van de spaarza me mens". Nu kan men zich afvragen, toat dit met garnalen te maken heeft. Nou, heel veel. Wij zouden bij voorbeeld, tastend naar een even wicht, een béétje willen sparen, zonder ons daarbij het gebruik van de garnaal te ontzeggen. Hoe wel aan de consumptie van garna len ook minder plezierige kanten zitten: het pellen en, daarna, de afvallozing. Zo wilde een Goese huisvrouw die dingen per se niet in huis houden, noch in de prullemand, wat zich laat begrijpen, noch in de vuilnis bak, wat wel vér gaat. Met haar man besprak ze allerlei methoden om zich van het afval te ontdoen. Verbranden kon stank geven. De kaait Dat zou op z'n minst een oploop veroorzaken. Uit de courant, waarin het afval geioikkeld wasbegonnen zich reeds kv;alijke dampen los te ma ken toen ze tot het besluit kwamen een fietstocht door afgelegen dre ven te maken, om zich daar, in de eenzaamheid, schuw en voorzich tig van het pakje pellen te ont doen. Ze waren nauwelijks, verkleumd door kou en mist, uil De Poel te ruggekeerd, toen er gebeld werd en de geopende deur een hijgend padvindertje liet zien, dal stralend, het pakje pellen aanreikte. Jk reed achter U", zei hij trots, „en zag dat U dit pakje verloor:" ,JBedankt hoor jongenzei de vrouw met verkropt chagrijn. Het ventje had de deur al dicht getrokken, toen se, bij de herinne ring aan het smoeltje, hevig begon te blozen. Vandaar dat de Thoolse bakker dins dagmorgen in Middelburg voor econo mische politierechter mr. P. van Em- pel moest verschijnen. Hij kwam ech ter niet alleen. Als getuige a déchar ge verschenen E. J. M. hoofdver tegenwoordiger van de fabriek waarbij W. zijn grondstoffen betrekt en de broodfabriekdirecteur Th. G.-K. op het appel. M. betoogde dat de toevoeging van slechts één procent mout aan het brood voldoende is om het als mout- brood te verkopen. Naar zijn mening wordt het dan luxe brood en valt het brood automatisch buiten de in de be schikking genoemde broodsoorten. De heer G.-K. roemde de kwali teit van de broodsoort, die een spe cialiteit is van de Thoolse bakker. Voorts'merkte deze op: ,,In Neder land zijn er wel twintig broodsoor ten. De minister heeft er slechts drie van genoemd. De andere ze ventien broodsoorten moeten dus wel vrij zijn". De economische po litierechter wilde graag iets horen over een eventuele uitbreidende bepaling in het ministerieel besluit. Daarover konden de getuigen ech ter niets naar voren brengen. De officier van justitite, mr. T. Le- bret, wees in zijn requisitoir op het feit, dat verdachte alle recht op ver weer verloren had doordat hij de amb tenaren van de economische controle dienst nooit fatsoenlijk te woord had willen staan en de samenstelling van het brood niet had willen opgeven. Hij kwam tot een eis van 100 boete. In deze zaak zal de economische politie rechter schriftelijk uitspraak doen. plannen. Het grootste deel van hen bestaat uit gepensioneerden en rente niers, kortom uit mensen, die echt niet zo verlangend uitzien naar een moderne verkeersweg voor hun wo ning. Maar omdat de voorgestelde verbeteringen het algemeen belang beogen, wilden zij wel met de provin ciale plannen meegaan. Nergens ,,Maar toen kwamen de schatters met een prijs van 6 per m2 en dat is een bedrag waarvoor je nergens meer een meter grond kunt kopen", zo vertelde ons de heer H. P. C. van Melle, die mét de heren M. de Bruyne en W. J Kouwe deel uitmaakt van het dage lijks bestuur van het comité. Volgens hem worden de omstreden stukjes grond teveel vergeleken met land- en tuinbouwgronden. „Dat er aardappe len, groenten en bloemen opstaan is een andere zaak, maar er zijn des tijds door de bewoners bedragen neer geteld voor bouwrijp gemaakte grond" aldus de heer Van Melle. Hij vindt het daarom redelijk, dat de provincie dezelfde prijs per meter grond betaalt als aan de aspirant bouwers in naburige gemeenten. „In Oostburg betalen ze ook 20 tot 22 voor een meter bouwgrond", zo stelt de heer Van Melle. Smartegeld „En zelfs in dat geval is er nog geen sprake van een algehele ver goeding van schade", zo vervolgt hij. „Men mag niet vergeten, dat de meeste van deze mensen daar een woning hebben gebouwd, w in zij de rest van hun leven willen verslijten. Zij hebben de grootte van het perceel zelf bepaald en meenden daar betrekkelijk rustig te kunnen blijven wonen. Én de rust moeten zij voor een belangrijk deel prijsgeven". .,In oppervlakte wordt, de verhouding woning-tuin naar hun gevoelens scheefgetrokken (zo hebben zij het bij de bouw niet bedoeld) en de over dracht van de grond komt niet tot stand, omdat de eigenaar er zo graag van af wil". Inegendeel: „Wij menen, dat zulks ook wel in de prijs tot uit drukking mag worden gebracht", meent de heer Van Melle, die als zo danig een prijs van f 25 per meter ze ker niet te hoog vindt. „Laten we het maar een beetje smartegeld noemen", zegt hij. Bü de Provinciale Waterstaat in Ter- neuzen bleek men van de Zuidzandse bezwaren, die dé uitvoering van de werken toch belangrijk kunnen vertra gen, nog niet op de hoogte. Dit zei ons de heer H. J. van de Linde, water staatkundig hoofdambtenaar eerste klasse. De hoofdingenieur van dienst in Zeeuwsch-Vlaanderen wegens ziekte afwezig. De leden van de Middelburgse afde ling van de Algemene Bond van Amb tenaren waren dinsdagavond de eer ste mensen aan wie bondsvoorzitter A. an Rossen de voorstellen van de sa menwerkende centrales van over heidspersoneel inzake de te nemen sa larismaatregelen voor overheidsperso neel met ingang van 1 januari 1965 bekend maakte. Het gebeurde tijdens een druk bezochte, door de heer J Geljon geleide vergadering in de Gou den Poorte. De zes voorstellen die de ze week nog in het Georganiseerd Overleg worden besproken, hebben de volgende inhoud: 1. Algemene maatregel. De samenwerkende centrales zijn van oordeel, dat ingaande 1 januari 1965 een algemene salarisverhoging tot stand behoort te worden ge bracht welke naast de doorbere kening van de nacalculatie over 1964 moet worden gesteld op x procent, afhankelijk van de te ver wachten c.s. reeds waarneembare trendmatige ontwikkeling in het be drijfsleven. Hierbij gaat de gedach te van de samenwerkende centra les tevens uit naar het leggen vanl een verantwoorde „vloer". 2. Uitkeringsregeling. De samenwerkende centrales herha len hun wens om te komen tot een in de rechtspositie opgenomen bepaling inzake een uitkeringsregeling wegens het ontbreken van winstdelingsrege- ling enz. Zij zijn voorts van mening, dat een dergelijke uitkering eveneens over 1964 behoort te worden verstrekt, waarbij eventueel voor dit jaar tevens rekening kan worden gehouden met de resultaten van de ondernemingsge wijze differentiatie over 1964. 3. De gemeenteklasseverdeling. De samenwerkende centrales stellen voor te komen tot afschaffing van de gemeenteklasseverschillen. 4. Huurcompensatie. De samenwerkende centrales stellen voor te komen tot een integrale ver werking van de huurcompensatiesj 1960. 1962 en 1964 in de salarisschalen. Aan de technische hogeschool te Delft slaagden voor het examen civiel-in- genieur, de heren J. C. Janse uit Mid delburg, J. M. Leenhouts uit Goes en M. D. Sinke uit Colijnsplaat. Aan d eTechnische Hogeschool te Delft slaagde voor het examen civiel inge nieur (weg- en waterbouw) de heer M. D. Sinke uit Colijnsplaat. Mevrouw L. de WildeMeeuwse, oud wijkverpleegster te Oud-Vossemeer be haalde te Rotterdam het diploma .Schoen- en voetkundige pedicure". Een van de onderdelen van de sane ringsactiviteiten in Goes is de Voor stad: een „flessenhals", waar het verkeer zich met moeite moet door wringen. (Foto P.Z.C.) Botsing op weg Tholen-Poortvliet Op de hoofdweg Tholen-Poortvliet vond maandagmorgen een ongeval plaats, waarbij een vrachtauto en een landbouwtrekker betrokken waren. De landbouwtrekker, bestuurd door M. J. M. uit Tholen, die richting Poortvliet reed, werd bij het linksafslaan door de vrachtauto, bestuurd door L. A. G. uit Wouw, gegrepen en enige meters meegesleurd, waarna de vrachtauto tegen een boom tot stilstand kwam. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor, maar beide voertuigen werden zwaar beschadigd. (Slot van pag. 1) De aanleiding tot twee andere sane ringsplannen van Goes ligt op „esthetisch terrein": in „Noord", en in de omgeving Schipperswege- ling en de Julianastraat. De aan koop van woningen in „Noord" vordert gestaag: geregeld komen voorstellen in die richting in de raad. Het merendeel van de panden in dit gebied is nu in handen van de gemeente. Er wordt ook geleidelijk aan afgebro ken: zodra er een blok huizen is aangekocht en eventueel ontruimd gaat het tegen de grond. De wonin- Begrotingscommissie Vogelwaarde KOSTEN WORDEN HOGER EN OPBRENGST MINDER" In Vogelwaarde heeft de commis sie, belast met het onderzoek van de gemeentebegroting voor 1965, zich in een rapport afgevraagd, hoe momenteel de stand van zaken is bij de afdoening van het faillis sement van het textielbedrijf Meijerink. De commissie stelt, dat over 1964 en 1965 een totaalbedrag binnen had moeten komen van bij na 340.000 wegens aflossing en rente industriehal en annuïteit huurkoop van het confectie-atelier. Opgemerkt wordt, dat ook nog reke ning moet worden gehouden niet de kosten van rechtskundige bijstand, van curator, makelaar en vérzeke- ring en het renteverlies wegens to late ontvangst van de verschuldigde rente en aflossing. De commissie noemt het bepaald veront rustend. dat nog steeds geen verkoop van de fabrieksgebouwen heeft plaats gehad. „De kosten voor de gemeente worden met de dag hoger, terwijl de op- j brengst steeds minder zal worden in ver- band met het feit, dat geen personeel meer beschikbaar is voor het complex", aldus de rapporteurs. Zh verzoeken het| gemeentebestuur mede te delen hoever het thans staat met de verkoop van het fabriekscomplex en welke opbrengst; men daarvan verwacht. In een nota van antwoord delen o. en w. van Vogelwaarde mede, de raad volledig te zullen inlichten in een besloten verga dering op vrijdag 13 november aan staande. Voorts stellen zij de raad voor, alle op de N.V. Westerschelde Textielfa brieken (Meijerink) betrekking hebben de inkomsten en uitgaven op te nemen in de eerste wijziging op de begroting voor 1965. „Hiermede zal worden be reikt, dat de primitieve begroting voorj goedkeuring in aanmerking komt", al dus b. en w. van Vogelwaarde. De com missie van onderzoek stelt voorts nog, dat in het komende jaar een sober be-: leid betracht zal moeten worden. Aan de raad wordt verder voorgesteld; te besluiten tot exploitatie van de gron-; den in het uitbreidingsplan „Vogelwaar-, de", waarmee een bedrag is gemoeid van 2.2 miljoen gulden. Wegens het sta ken van stemmen in een vorige verga dering zal het voorstel tot aanschaf vanl een ambtsketen (kosten 500) opnieuw aan de orde worden gesteld. De raad wordt ten slotte voorgesteld, een bijdra- i ge van één cent per inwoner te versterk- ken aan het comité „Z.V.U.-jubileum". gen in de Zaagmolenstraat vallen niet onder de slopershamer. Oor spronkelijk was het de bedoeling om de wallen en de Molendijk af te graven. Dat gaat niet door: met het oog op het oude karakter en de kosten, die afgraven met zich brengt, zullen zij blijven liggen. De omgeving Schipperswegeling-Julia- nastraat is een onderdeel van de saneringsactiviteiten in Goes, dat niet acuut is. Het is in 1958 in het 4 uitbreidingsplan Valckeslot 1 opge nomen om een afgerond geheel te krijgen. De oude woningen zullen op den duur verdwijnen, maar dat zal niet direct gebeuren. Wel koopt de gemeente de woningen aan, wanneer de kans er is. Ook op dit plan en „Noord" is een rijksbijdra ge gevraagd. TWF.E HECTARE WEILAND TE GRIJPSKERKE VERKOCHT Mr. P. W. Meylink, notaris te Middel burg, heeft dinsdagmiddag te Grijps- kerke 2.27.30 ha weiland aan de Baan- enhovenseweg te Grijpskerke publiek verkocht. Koper werd de heer J. Gc- schiere te Grijpskerke q.q. voor 14.500. nog steeds uw wasgoed zonder centrifuge? nu toch eens uw was in een BACTERIËN IN IJS De keuringsdienst van waren trof in het ijs van de Middelburger H. A bacteriën aan. De officier vroeg hier voor een geldboete van 250. Daar naast eiste hij. dat verdachte een waarborgsom van 500 zal storten. Wordt tegen hem binnen 't jaar voor 't zelfde feit een proces-verbaal opge maakt, dan zal dit bedrag aan het rijk ten goede komen. Mr. Van Empel be '°- ositie lagere en middelbare paalde de geldboete op f 200 maar tenaren. ging akkoord met de geëiste storting De samenwerkende centrales stellen van een waarborgsom. voor afdoende maatregelen te nemen inzake de opheffing van de achte ,Ik onderhandel alleen maar met ho-| stand van lagere en middelbare gere ambtenaren' Vlissingen tegen de ambtenaren van de economische controledienst, die hadden geconstateerd, dal de Vlissin- ger in Domburg onrechtmatig een sei- zoenbedrijf in fotografische artikelen, luxe- en nij verheid sart i kei en uitoefen de. Dat nam mr. Van Empel hem nog al kwalijk. Conform de eis werd D. twee geldboetes van elk 50 opgelegd. maandloners. 6. Vakantietoeslag. De samenwerkende centrales stellen voor te komen tot een verbetering van de vakantietoeslagregeling. (Advertentie) JAGER GEZOCHT Z. te Nicuwland verkocht brood vanuit een kruidenierswin- Pa,rtner Sezocht om gezellig mee op kei, terwijl hij dat niet mocht. Het f'far,e te &fan Jachtterrein mijn zit- kostte hem 20. M M. M..uit Vlis- kamer Jachtdoel: natuurlijk gezellig singen exploiteerde een hotel-café- genieten van zo'n zuivere, zachte restaurant zonder vergunning. Zijn Olifant-borrel, Het puikje uit Schiedam, vrouw was wel studerende, maar Olifant jenever. Een weldaad. Proost: Feest op nummer Kade 45 te Veere Op Kade nummer 45 in Veere was hel dinsdag feesten geblazen. De heer er H. Castel-Vogel vierden dit De heer H. Castel is in Veere geboren. Hij had er onder meer een onderneming die de autobusdiensten tussen Veere en Middelburg onderhield. Ook was hij eigenaar van een garage- en taxibedrijf. Mevrouw Castel is in Amsterdam gebo ren. Beide echtelieden kregen op de feestdag veel bezoek. Daartoe benoor den otid-burgemeester ;jhr. I. F. Den Beer Poortugael en echtgenote, burge dag hun 60-jarig huwelijksfeest. Belde meester A. de Kam en gomeentesecreta- echtelieden, respectievelijk 79 en 80 jaar ris L. van de Hiele en echtgenote. De oud, mochten bij hrt vterrn VU dit heuK- di»n'"1S' f™"»" dol; maakt door zoon Frans van het bejaar- Ijke feit o.m. schriftelijke gelukwensen (le echtpaar, die als chauffeur van H.M. Roode, scheoper van het mozaïek op 'an koningin Juliana in ontvangst ne-jdc Koningin aan hel hof verbonden is. I hotel ..Britannia" in Vlissïngen, was 12 november nen. Zg stuurde een telegram naarj°P de foto de beide echtelieden. eerst met het ontwerpen van de wa-| Zon Veere. I (Foto P.Z.C.) 'pens bezig geweest. Maan TWEE WAPENS AAN VLISSINGSE STADHUISGEVEL De hoofdingang van het nieuwe Vlis-, jsingse stadhuis wordt sinds kort be-, ikroond door twee wapens, die de ban- den tot uitdrukking brengen, welke bestaan tussen de stad Vlissingen en hel Oranjehuis. Bovendien is het aan-1 brengen van deze wapens gegrond op de gewoonte van weleer om op stad huizen de wapens van de landsheer tel laten aanbrengen. Bij de in glasmo-j zaïek aangebrachte wapens op het j nieuwe raadhuis, gaat het om de wa pens van Willem de Zwijger (links) en j het wapen van Vlissingen (rechts) zo-j j als dat er uitzag in dc tijd van Willem J l de Zwijger. De band van Vlissingen met het Oran jehuis vindt men terug in het recht j van „pied-a-perre", dal de regerende vorst van ons land heeft in de Schelde- stad: zowel in het oude als in het nieu we stadhuis is 'n ruimte, die gereser veerd blijft voor de vorstin, zij kan daarover beschikken wanneer dit no dig is. Omdat het wapen van koningin Jnlia- !na het/elfde is als dat. wat voorkomt I in het rijkswapen, heeft het Vlissingse 'gemeentebestuur teruggegrepen naar het wapen van Willem de Zwijger. Uit de vaderlandse geschiedenis is be kend, dat in 1581 Willem de Zwijger in 1581 het markiezaat Veere en Vlis singen heeft gekocht. Bij de inkomst van de vorst in Vlissingen werden strooipenningen uitgedeeld. Op deze penningen komen dezelfde wapens voor, als men nu op het nieuwe stad huis aantreft. De wapens zijn ontworpen door de kunstenaar Jan Roede uit Den Haag, die voor het nieuwe stadhuis ook de met emailwerk beklede vuurschermen voor de radiotoren in de raadzaal heeft ontworpen. De type 25 CENTRIFUGE U zult ervaren, dat Uw was in een wip winddroog is! De AEG centrifuge staéft bekend om zijn enor me droogcapaciteit. Door de juiste verhoudingen tussen snelheid, breedte en vorm van de droog- trommel wordt een opti male droogwerking be reikt. Met veiligheidsdek sel, dus beschermd tegen grijpgrage kindervingers. AMSTERDAM met de producten AEG TELEFUNKEN OSRAM VERWACHT... PLAATSELIJK BEWOLKT Plaatselijk mist of laaghangende be- Rotterdamse kunstenaar Louis olking, vooral tijdens de ochtend. Overigens ook enkele opklaringen. Zwakke wind, overwegend zuidelijk. Dezelfde middagtemperaturen als gis- ■orig jaar overleden teren of iets lagere. Moeilijkheden bij grondaankopen voor weg Oostburg-Cadzand

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2