CBTB Walcheren vierde het 45-jarig bestaan Raad Oostkapelle: kritiek op commissie uitbreidingsplannen Tournee films over Walcheren SINT-NIC0LAAS ZATERDAG IN TERNEUZEN MARKTBERICHTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN DE VEY MESTPAGH AGENDA Crescendo te gast bii Jeuffd en Muziek VEEL BEUNGSTELLING VOOR DERDE ZEEUWSE ZENDINGSDAG woensdag ii november ï&M <~eeuws-V laanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT AANDACHT VOOR ZWAKKEREN VüfenveerHg: laar O.B.T.B. op Walcheren. Dit feit herdachten de leden van deze afdeling dinsdagavond tijdens een bijeenkomst In de aula van de chr. h.b.s. te Middelburg. De Iandeiyke bondsvoorzitter van de C.B.T.B., drs. R. Zylstra, zei in een toespraak tot de jubilerende afdeling, dat de bond met name oog moet heb ben voor de momenteel In moeilijkheden verkerende grote groep bedrijven. Wat de nabije toekomst betreft geloofde drs. Zijlstra, dat er een grote samenwerking zal groeien tussen de verschillende landbouworganisaties. Bondsvoorzitter gelooft in grote samenwerking De drie fasen in de landbouwpolitiek van na de oorlog releverend (voorzie- ningspolitiek tot 1951. actieve markt- en prijspolitiek en de pas ingetreden struc tuurpolitiek) wees de bondsvoorzitter er op, dat zich met name in deze laatste fase spanningen ophopen, waarbij het om het voortbestaan van het bedrijf gaat. Hij merkte op, dat er in deze tijd op de afdelingsbesturen een zware wis sel getrokken wordt en hij achtte het daarom nodig, dat de verantwoordelijke mensen op de hoogte zijn met de moei lijkheden, en dat de leiders de belangen van de sociaal-economisch zwakkere groep via de geordende weg verdedigen. „Het beleid in dit opzicht moet een ge tuigenis zijn van de liefde en net moet gedurig gedragen worden door onze overtuiging", zei drs. Zeilstra. dat de boerenstand de gelegenheid krijgt zich aan de sterk veranderde omstan digheden aan te passen. 576 leden Positieve taak Voorts memoreerde hfl de overal sterker wordende drang tot samenwerking (oj politiek, kerkelijk, internationaal geblet en ook bij de boerenorganisaties). Hy achtte dit een groot, voordeel en de heer Zylstra zag daarbij als positieve taak van de chr. organisaties invloed uit te oefenen by diegenen, die de principiële gedachten van deze organisaties nog niet aannemen. Na de gebruikelijke opening had de af delingsvoorzitter, de heer M. Ton, het ontstaan van de Walcherse C.B.T.B. in herinnering gebracht. Hij pleitte vervol gens voor een geregelde voorlichting op- De gemeenteraad van OostkapeUe is weinig te spreken over de pro vinciale commissie ter beoordeling van de gemeentelijke uitbreidings plannen, die G.S. in deze zaken van advies dient. De raad die gister avond vergaderde vond dat de commissie stagnerend werkt op het gemeentelijk beleid. Bovendien is men van mening, dat de commissie zich bemoeit met zaken, die haar niet aangaan. De commissie heeft, zo bleek dinsdag avond in de raad, het uitbreidingsplan Duinweg Oost, het zogenaamde plan- Vreke (125 percelen bouwgrond voor stenen zomerwoningen, horecabedrij ven, e.d. waarvoor zich al omstreeks 200 gegadigden hebben gemeld) nog steeds niet behandeld. De commissie vindt, dat OostkapeUe voor de naaste toekomst nog voldoende bouwgrond heeft. ,,Bij wie berust het hoogste ge zag in deze provincie: bij Gedeputeer de Staten of bij deze commissie?", zo vroeg het raadslid A. Coppoolse (a.r.) zich dinsdagavond af. Het uitbreidingsplan is vooral nodig voor nieuwe toegangswegen naar hel badstrand, waardoor het bestaande strand aanmerkelijk kan worden ver lengd. De raad besloot nu het plan ter inzage te leggen, het in de december- raadsvergadering definitief vast te stellen en het vervolgens naar G.S. te sturen met het dringende verzoek het op korte termijn te behandelen. De raad legde er de nadruk op, dat de commissie alleen een adviseren de taak heeft en dat zü zich wel het grote renteverlies te realiseren heeft dat de gemeente Oostkapelle in grondaankopen lüdt op het ge- investeerde kapitaal. Kritiek had de raad ook op de voor lopige lijst van monumenten voor Oostkapelle. Men verwonderde zich over de hierop vermelde agrarische bedrijfsgebouwen. „Het kan toch niet de bedoeling zyn van het platteland één groot museum te maken met alle hieraan verbonden lasten?" vroeg men zich af. Op voorstel van b. en w. besloot de raad het ministerie van o. k. en w. te adviseren alle agrarische gebouwen van de lijst af te voeren, tenzij de eigenaar op behoud prüs stelt en een goede financiële regelir» is ge garandeerd zowel wat betreft onder houd als bedrijfsschade. De afdeilngssecretaris, de heer K. Melis, memoreerde onder andere, dat de afdeUng drie voorzitters heeft ge had: tot 1936 de heer G. v. d. Putte, daarna de heer 4. Bosselaar en ver volgens (en tot nu toe) de heer Ton. Hij trok daaruit de conclusie, dat de leden steeds met vertrouwen achter het bestuur hebben gestaan. De der tien afdelingen hebben thans 576 le den, twee maal zoveel als in 1934. Ere-voorzitter Bosselaar herinnerde daarna in een toespraak aan de oprich- tingstijd en aan de oorlogsperiode, waar in de boeren verzocht werd zich aan te sluiten bij de landstand. Dankzij de standorganisaties werd het een overwe gend vergeefse oproep. Voorts werd nog het woord gevoerd door ir. H. Steur, namens de leer krachten van de C.B.T.B.-scholen, die aansloot bij de toespraak van de bondsvoorzitter en er op wees, dat scholen en ouders samen de jongeren moeten gereed maken voor de taak, die ze als ondernemers en organisa tiemensen straks krijgen, door me vrouw Davidse, als woordvoerster van de chr. plattelandsvrouwenbond en door mr. S. Siebrandy, de secre taris van de Zeeuwse C.B.T.B. Verdiensten Tevens werden de namen genoemd van vier leden, die zich bijzonder verdien stelijk gemaakt hebben voor het organi satieleven. Twee van hen, de heren J. Wattel (18 jaar secretaris) en B. Koole, werden tijdens deze bijeenkomst gehul digd, de twee anderen, de heren P. J. Abrahamse en D. Kasse. konden deze avond niet aanwezig zijn, maar zullen niettemin voor hun werk bedankt wor den. De heer Koole sprak namens hen dankwoord. In verschillende Walcherse ge meenten zyn de voorstellingen van de films over de bevrijding, de inundatie en de herverkaveling van Walcheren, alsmede de bevrij ding van Nederland, thans vast gesteld. Zoals bekend start deze tournee van films, die nog nooit eerder op Walcheren vertoond werden, don derdagavond in Britannia te Vlis- singen. Zowel in Vlissingen als in de an dere gemeenten beginnen de voor stellingen om 7 en 9 uur. De films komen vervolgens in: Sint-I^iurens, op vrijdag 13 no vember in het verenigingsgebouw; Domburg op maandag 16 novem ber in café Wilhelmma; Vrouwen polder op woensdag 18 november in het verenigingsgebouw; Sou burg op donderdag 19 november in gebouw de Zwaan en Westka- Belie op vrijdag 20 november in et verenigingsgebouw, elke keer dus om 7 en 9 uur. Aan de zalen zijn de toegangs kaarten verkrijgbaar. De te vertonen films zijn: Lan ding Noorse commando's bij Westkapelle en hun strijd in de duinen tot Vrouwenpolder; „Broken dikes", de inundatie van Walcheren; Walcheren 1949, de herverkaveling en „Het laatste schot", de bevrij ding van Nederland. Scheepvaartbeweging in Kanaal door Zuid-Beveland In de maand oktober 1964 passeerden er in het kanaal door Zuid-Beveland 8108 schepen van totaal 4.675.410 ton. Hier van waren 5355 schepen van 3.212.216 ton geladen en 2753 schepen van 1.463.194 ton ongeladen. De geladen schepen bestonden uit; 4996 motorsche pen van 2.736.420 ton; 348 sleepschepen van 471.566 ton; 11 coasters van 4230 ton. De ledige schepen bestonden uit: 1907 motorschepen van 1.191.801 ton; 210 sleepschepen van 248.788 ton; 27 coasters van 9877 ton. Tevens passeer den er 609 sleepboten van 12.728 ton. Van België passeerden er 31 duweenhe- den: naar België 27 (vorige maand 32 en 43). Tot de Rijnvaart behoorden: 973 geladen motorschepen van 702.972 ton; 127 geladen sleepschepen van 249.563 ton; tevens 143 ledige motorschepen van 137.785 ton en 15 ledige sleepschepen van 21.123 ton, alle van België. Naar België passeerden er 774 geladen motor schepen van 539.584 ton; 63 geladen sleepschepen van 93.639 ton; 76 ledige motorschepen van 66.033 ton en 4 ledige sleepschepen van 4738 ton, alle even eens behorende tot de Rijnvaart. In nationaliteiten waren de schepen als volgt verdeeld: 4639 Nederlandse; 2334 een gezellig intermezzo, door op „deBelgische; 395 Duitse; 401 Franse: 313 Zaterdag, 14 november, om drie uur 's middags zal Slnt-Nicolaaa met de boot in Terncu7.cn arriveren. Dit jaar heeft de sint z(Jn schimmel al vooruit gestuurd, zodat de kindervriend te paard de route door Temeuzen zal ma ken. Voorafgegaan door de harmonie „Terneuzen" trekt de stoet eerst naar de markt, waar de burgemeester van Terneuzen mr. H. Rljpstra, Slnt-NIcolaas zal begroeten. Vervolgens gaat de sint met zijn zwarte pieten naar het Julianaziekenhuis. waar Sint-Nicolaas enige ogenblikken binnen zal gaan. Na een tocht door de nieuwe wijken van Terneuzen, vertrekt de sint met zijn gevolg weer van de markt naar het ziekenhuis te Sluiskil. Zoals elk jaar heeft de Terneuzense winkeliersvereni ging „Klimop" voor de komende weken weer een ongetwijfeld succesvolle stunt uitgedacht. In drie weken tijds zal niet minder dan 9000,— onder de klanten van de aan- fesloten zaken verdeeld worden, ofwel 500,per dag. Vanaf zaterdag 14 no vember zullen op verschillende tijdens en op verschillende plaatsen in Terneuzen. winkelende en wandelende mensen aan gehouden worden met de vraag „Kocht vandaag in Terneuzen?" Indien hier- In de gemeenteraad te Retranchement op bevestigend kan worden geantwoord werd een algemene vergadering gehou- Najaarsvergadering V.V.V.'s in Zuidzande De contactcommissie van de samen werkende V.V.V.'s in West-Zeeuw sch- Vlaanderen houdt donderdag 3 decem ber a.s. te Zuidzande haar traditionele najaarsvergadering. Er zal daar een causerie worden gehouden over de grote waarde van de goede verzorging van de landschappelijke schoonheid. C,ROEDE Optreden Jules de Korte en Emmy Lopez Dias In zaal „De Drie Koningen" te Groe- de hebben Emmy Lopes Dias en Jules de Korte op uitnodiging van het Nuts- departement Groede een ontspan ningsavond gegeven. De voorzitter, de heer A. H. M. van der Hoek, kon een groot aantal belangstellenden welkom heten en naar het applaus te oordelen was het enthousiasme voor het ge brachte groot. RETRANCHEMENT Voorbereidingen voor het sinterklaasfeest klapbank" in de Zeeuwse taal enkele oude gebeurtenissen te vertellen. De provinciaal voorzitter, de heer J. v. d. Bos. sloot deze waardige herdenkings bijeenkomst. Zwitserse; 3 Luxemburgse; 2 Engelse: 10 Oostenrijkse; 1 Deense en 10 Poolse schepen. In de maand oktober passeer den er 187 schepen meer dan J- maand september. Bijeenkomst Oostburgse postduivenhouders- vereniging DRU9P- KAARSEN felle, heldere kleuren fantastisch kleureffect rustige lange brandtijd regelmatige afdruiping Ook voor kaarsen n Bellamypark 45-58 - Vlissingen Middelburg City: A kind of loving (ZVC), 20 uur. 18 Jaar. Vlissingen Alhambra: Irma la douce, 20 uur, 18 Jnnr. 't Anker: diplomauitreiking Oranje-Nassnu, 15 uur. Bergen op Zoom Roxy: Adam en Eva. 20 uur. 18 Jaar. Luxor: Je bent maar een maal Jong, 20 uur, 14 Jaar. SLUIS RAAD VRIJDAG BIJEEN Vrijdagavond vergadert de gemeente raad van Sluis. De omvangrijke agen da vermeldt onder meer een voorste van b. en w. om een bepaling op te nemen in de algemene politieverorde ning, waardoor het werpen van ver pakkingsmateriaal en afval op de openbare weg strafbaar wordt gesteld. Gebruik van de raadhuiskelder is ge vraagd door het schuttersgilde „Wil lem Teil" en de kunstschilder O. van Vosselen uit Beveren-Waas en Beer Suringh uit Rotterdam. Het college van G.S. acht een verho ging van de wethouderssalarissen van 1500 tot 1680 redelijk en het col lege van b. en w. meent hierop gun stig te moeten adviseren. Voor de restauratie van een drietal uit schen kingen verkregen schilderijen wordt een krediet gevraagd van 700, waar bij het rijk een toelage geeft van 300. Voorgesteld wordt om onderhands aan te besteden de bestrating van het plein voor de openbare school voor 864 een weg naast en achter de algemene begraafplaats voor 2200 en riole ringswerkzaamheden in Sint Anna ter Muiden voor 8800, de beide eerste werken aan de fa. P. Toussaint te Cadzand, het laatste aan Leenhouts' aannemersbedrijf te Sluis. Een woon- forensenbelasting acht het college voorts wenselijk. Een desbetreffend voorstel komt eveneens in de raad. ZAAMSLAG Wandeltocht te Zaamslag Dezer dagen hield de wandelsportver eniging „Oranje Nassau" te Zaam slag een wandeltocht, waarvan de ba ten ten goede komen aan de stichting „Zonneveld" te Oostkapelle. De af standen waren respectievelijk 5, 10 en 15 km. Een veertigtal wandelliefheb- hebbers deed mee. Zij liepen allen de tocht uit. Films A.N.W.B. Maandagavond heeft de A.N.W.B. in de bovenzaal van „Het wapen van Zeeland" te Zaamslag een filmavond gehouden. Er werden onder meer enkele korte films vertoond over het toerisme en het ver keer. Verder werden een serie kleuren dia's vertoond met een toelichting be treffende de veelomvattende werkzaam heden van de Bond. Onder vrij grote belangstelling hield de Oostburgse postduivenhoudersvereniging maandagavond in het clublokaal „Du Commerce" te Oostburg haar najaars vergadering onder voorzitterschap var de heer M. Simpelaar. Besproken werden de wensen en klach ten met betrekking tot het samenspel en het vervoer der duiven van de kring West-Zeeuwsch-Vlaanderen op zaterda gen te kunnen inkorven, zoals dat nu ook reeds voor de België-vluchten ge beurt, kwamen klachten naar voren over de bekendmaking van de lossingstijden van de duiven. Besloten werd ook het volgend seizoen met autovervoer te blij ven werken en voor zover mogelijk ook voor de vluchten vanuit Frankrijk de mogelijkheid om op zaterdag in te man den te laten bestaan. Volgens besluit van de vergadering zal de clubtentoonstel- 19 de ling worden gehouden op cember in het clublokaal, terwijl verder nog uitvoerig van gedachten werd ge wisseld over de bestelling van vaste voetringen 1965. de derby-ringen voor Orleans voor 1965 en de z.g. gouden rin gen voor het komend jaar. De leden die minstens 4 gouden ringen bestelden wer den automatisch lid van de Fondclub N ederland-Zuid. C.P.J. maakte tochtje naar Antwerpen De Christelijke Plattelands Jongeren (C.P.J.), bestaande uit de leden van de C.J.B.T.B. en C.P.M. maakten per autobus een uitstapje naar Antwerpen. Bij aankomst was het gezelschap van 54 leden eerst te gast bij een auto assemblagefabriek. waar diverse nieuwe modellen auto's werden be wonderd. Na afloop werd een bezoek gebracht aan het Sportpaleis, waar de avondvoorstelling van de Weense ijs- revue „De dansende wereld" werd bijgewoond. Lezing over Zuid-Afriha voor kiesverenigingen Op initiatief van de gezamenlijke pro testantse kiesverenigingen te Zaam slag wordt vrijdag in het gereformeerd jeugdgebouw „De Poort" te Zaamslag een openbare vergadering belegd. Op deze vergadering zal de heer A. Boek- Barmhartige Samaritaan", kooi, hoofdredacteur van „Nieuws uitDoor de heer J. Schuitman, propagan- dist. werd een aantal kleurendia's ver toond en toegelicht over het werk van de patiënten en de arbeid van het ver plegend personeel. Door de zangvereniging „God is mijn lied" werd muzikale verleend. BRESKENS E.H.B.O. -cursus De afdeling Breskens van de E.H.B.O. is gestart met een cursus, die donder dagsavonds in de sociëteit voor be jaarden gehouden wordt onder leiding van de heer J. van der Maas uit Breskens. VERENIGING „VREDERUST" In de „Uitkomst" te Breskens heeft de vereniging „Vrederust", afdeling ïreskens, een contactavond gehouden. Bij de opening las ds. Praas als voor zitter het schriftgedeelte van A ARDEN BURG Jaarvergadering Jong Hervormden De „Jong Hervormden en Doopsgezin den Vereniging Aardenburg" hield in het sociëteitsgebouw de 19de jaarver gadering, gedurende 2 achtereenvol gende avonden. Beide avonden was de zaal behoorlijk bezet. De voorzitter van de „Jong hervormden vereni ging", de heer P. Karreman uit Oost- Durg opende de bijeenkomsten. Na de jaarverslagen werd een toneelspel in 4 bedrijven van Joop Spit „De Groote Leugen" ten tonele gebracht. Onder regie van de heer J. de Maree werd iet stuk goed en vlot gespeeld. De spe lers waren: mej. M. de Muijnck, mej. B. Wille mej. L, Brakman, mej. M. Pieters, mej, A. de Jong en de heren P. van Sprundel, J. Rosseel, G. van Gaelen en H. Lambrechts. én het artikel werd gekocht bij een bij deze actie aangesloten zaak. wordt een waardebon aangeboden van f 10. 25,of 100.onder het motto „Het geld ligt op straat in Terneuzen" De actie geldt elke werkdag en ook de avonden dat de winkels geopend zullen zijn en duurt tot en met 5 december. Door middel van een extra-Sint-Nico- laasnummer van de „Klimop" zullen de deelnemende winkeliers bekend gemaakt worden. Vergadering Neusen In het eigen clubhuis aan de Vluchtha- ven te Terneuzen houdt de watersport vereniging „Neusen", vrijdag 13 no vember a.s. een ledenvergadering. De agenda vermeldt onder meer de kiezing van een nieuwe voorzitter in plaats van de aftredende heer J. Arens en het openstellen van het clubhuis In de winter. Jeugdboekenweekprij s uitgereikt In de raadzaal van het stadhuis in Terneuzen, zijn zaterdagmiddag prijzen uitgereikt aan de prijswinnaars van de jeugdboekenweekprijsvraag in Terneuzen en Sluiskil. Van elke klas van alle lagere scholen in Terneuzen Sluiskil kreeg de eerste prijswin- ir uit handen van burgemeester H. Rijpstra vijf kinderpockets aangebo den. Burgemeester Rijpstra zei in een korte toespraak vol lof te zijn voor de initia tiefnemers, de vier boekhandels in Terneuzen. Het is daarom, zo zei de heer Rijpstra, dat ik met veel genoe gen vorige week zaterdag de Blauwe Boekanier heb ontvangen en nu met evenveel plezier de prijzen uitreik van de zo zeer geslaagde actie. „In een plaats waar grote dingen ge beuren, moet ook gelet worden op de kleine", aldus burgemeester Rijpstra. Een der vertegenwoordigers van de vier Terneuzense boekhandels, de heer Meeuwse. sprak een kort dankwoord. In deze competitie werden eerste prij zen behaald door: Terneuzen: Hervormde school: Peter Oppeneer. Cor van Doorn, Bert Steke- tee, Hanny Harte, Kees de Vos, Lex Hogenhout, Géke Benjamins, Ellen Fleurbaay, Magda Jansen van Rosen- daal. Ellen Hogenhout, Liesbeth de Jonge; Zuidlandschool: Elly Schrijver, Bianca Groene wout, Marijke Meeuwsen, Helen Andriessen, Wiesje de Jong, Ra chel Hamelink, Jan de Klerk; St.-Wil- llbrordschoolEmmi van Damme, Ge rard Hagenaar, Ivo Roegiers, Marcel Rijckacrt, Johny Hamcrlinck, Mario Willems, Jos Morres; Heilige familie- school: Hanny Wijffels, Christiane de Meijer, Ivonne Mevissen, Francien Pie ters, Ingrid Koulen, Annemieke d' Hont, Ria van Cleemputte: Christelijke natio nale school: Leo Fluijt, Janny van Urk, Wout Meijer, Beppie Schot, Loes van Baal; Zonneschool: Joyce van der Bent, Alineke Bliek. Freddy de Rijke, Harold van der Peyl: Schippersschool: Caty Heijens. Arend Goeseije, Jenet van Suij- lekom. Dow Elementary school: De- rek Bollen, Marguerite Sullivan, Mike Mc. Daniel. Driewegen: Christelijke school: Anneke Kayser. Hannie Zegers. SluiskilSt.-AntoniusschoolLinda Wit, Carla Baert, José Giele, Henriëtte Jurriëns, Jannie van de Hurk, Rolanda Kindt; School „De Vrije Vlucht": Elly Corveleijn, Tilly Breepoel. Leuneke Moens- Christelijke school Sluiskil: Jaap Eekhout, Loes de Kesel, Hans Dieleman. Zangfestival te Westdorpe Ds. Spaans sprak een woord van dank tot de aanwezigen en in het bijzonder tot de heer J. Schuitman. Ds. Spaans sloot deze zeer geslaagde avond met een gebed. AXEL Automobilist tegen koe: geen gewonden Op de Kinderdijk te Axel is de automo bilist R. G. uit Sas van Gent zondag avond met zijn wagen in botsing ge komen met een overstekende koe. De koe kwam met de schrik vrij, de auto kreeg enige schade. Het dier was eigendom van P. de W. uit Axel. De botsing ontstond ter hoogte van de Z.V.T.M. Zaterdag jl. werd in het verenigings gebouw te Westdorpe een zangfestival gehouden door het gemengd koor „Crescendo" te Westdorpe In samen werking met het St.-Ceciliakoor van St.-Jansteen. „Crescendo" organiseer de dit festival ter gelegenheid van de ingebruikneming van de nieuwe uni formen van deze vereniging. De voor zitter van Crescendo zei in zijn ope ningswoord dat vele moeilijkheden waren overwonnen alvorens het zover was. Tal van activiteiten, loterijen, dansavonden en wat dies meer zij, waren nodig geweest oin de benodigde middelen te verkrijgen. Hij sprak de hoop uit, dat het koor steeds crescendo zal blijven gaan. Hierna sprak burgemeester Van Waes van Westdorpe zijn waardering uit voor het koor. Hij zei dat Westdorpe trots mag zijn op deze actieve vereni ging. Hij gaf de toezegging dat het ge meentebestuur zijn steun zal blijven geven. De geestelijke adviseur sprak hierna een gebed uit. ter inwijding van de nieuwe uniformen. Het gemengd koor „Crescendo" bracht een achttal nummers ten ge hore, die by het publiek zeer in de smaak vielen. Ook de zang van St.- Jansteen (met ruim 70 leden vertegen woordigd) kreeg een daverend ap plaus. In de pauze werd een kleine verloting medewerking i gehouden, waarna het St.-Ceciliakoor nog een vijftiental nummers zong. Daarna volgden nog drie liedjes ge zamenlijk door Crescendo en Cecilia. Vervolgens werd de avond besloten met een verbroederingsbal. Wandeltocht te Westdorpe De liefdadigsheidswandeltocht „Sport steunt Zonneveld" ten bate van de jeugdige zieken zaterdag jl. te West dorpe gehouden, bracht 80 deelnemers aan de start, waardoor het mogelijk werd 90,— af te dragen voor het goe de doel. Aan de wandeltocht namen slechts twee groepen deel. Er werden geen groepsprijzen toegekend. Wel werd een groepsherinnering uitge reikt. De wedstrijd ging over 5, 10 en 15 km. den voor het organiseren van een sinter klaasfeest op zaterdag 5 december as. De opkomst waa erg gering, hetgeen een teleurstelling was voor het comité, dat nu al 20 Jaar het 5-decemberfeest organiseert. De voorzitter, de heer J. A. HennekeiJ, deelde mede. dat het comité, ondanks de geringe belangstelling voor deze ver gadering, bereid is zhn werkzaamheden in het Delang van ae jeugd voort te zetten, gezien ook de voortreffelijke fi nanciële medewerking van de bevolking bij de jaarlijkse collecte. Aan het muziekgezelschap zal gevraagd worden op 5 december de sint te bege leiden bij zijn rit te paard door de ge meente. Collecte anti-hongeractie De collecte voor de anti-hongeractie heeft de Retranchement 63,45 opge bracht. Burgerlijke stand TERNEUZEN Geboren: Carlo M. A z. v. A. de Smidt-Van Waes: Lourina L. d. v. P. Minderhoud-de Regt; Anite d. v. W. Berentsen-v. Loon; Chantal I. O. d. v. E. de Smet-v. Waesberghe: Petrus J. z. v. J. de Keijzer-Wleland; Leen- dert P. z. v. F Deij-de Vos; Anlta d. v. Th. Hoorn-de Groote: MarUen z. v. J. Abra- hams-Lievens: Winanda M. R. d. v F. Aude- naerd-v Paemel: Roy z. v. J. Scheele-de Rij ke. MARKT GOES- 10 nov Granen en peulvruchten- Tarwe, bar» 17 boerenschoon af boerderij f Mf SS.50 per 100 k*. Gent. wegen» het ontbreken van aanvoer geen notering. Groene erwten. Ut. f 30-f 37. Schokker», ld f SO-f 40. Kapu cijner». ld., f 30—f 36. Bruine bonen. Id f 60f 82. alle» per 100 kg. De handel In peulvruchten 1» lusteloos- Aardappelen: Bintje. 3S mm opw. binnen!, «ortering f 10—f 10.75 per 100 kg. Levering de eorteerlnrichtlng. Sorteerkoateri voor rekening koper. Bintje* voor export 1 10— f 10.75 per 100 kg Vocderaardappelen noteer den f 3.50—f 4,50 per 10 kg. Uien. Onafgestaart aan de sorteerlnrlchtlng geleverd 20—22 ct. per kg. Hooi (telereprljzenj: Luzernehool f 95 15. Weldehool f 80—f 1110 Veldbeemd f 40f 65 Zwenknoortcn f 42.50. Tarwestro f 42.50f 52.50 van goede kwaliteit Gemte- Btro f 57.50 van goede kwaliteit Erwtenstro (kt. groen I f 67.50 van goede kwaliteit alle» per 1000 kg Vlas. De prlj» voor ongerepeld vlas bedroeg 1519 cent per kg op auto geleverd Voor tweede kwaliteit was de notering 1014 ct Strovlas 1» bijna onverkoopbaar Eieren- De elerprljs bedraagt f 2.09—f 2.13 per kg VEILING SINT-ANWALAND Uien. middel 26 52»i. Bonken 27 06. Drielingen 22-04. Bikkels 2300 Aanvoer 20 ton. Aardap pelen: Eigenheimer» 17.70—18-30. Furore 13.20 13.40. Aanvoer 29 ton. VISMIJN COLUNiPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 7130 kg. 1063 34 handelsgarnalen 672 kg. 7384: schar 367 kg: bot 85 kg. wIJUng 446 kg: schol 40 kg pa ling II kg: sprot 2213 kg: ongesorteerde vis 120 kg. Ondertrouwd: A. Boonstra 27 Jr. en A. Cor- nelissen 34 Jr. Getrouwd: C. Dieleman 32 Jr. en M. Duijts 22 jr. Overleden: L Galle 81 Jr. e. v. J. de Zeeuw. A. de Visser 89 jr. wedn v. S. de Bruijne: A. Rottof 75 jr. e. v. J. Kiel: C. Simons J. Kiel; C. Simons e. v. C Rinn: D. Dekker v. J. Westerbeke: S. de Vneze 67 Jr. wedn. v. H- Vogetaere; R- Neyt 51 jr e- v Stroowinder: A. v. d. Bergen 32 jr. e. v. H. Strubbé: J. de Mareé 62 Jr. e. v. G. Penne: M. Triest 36 Jr. e v. H. Wezepoel; J. Stroo jr. wed. v. J. 't Gilde. IJZENDMKE Geboren: Nico z v W. Aerssens-Pielaat; Izaak W'. z. v. J. v. d- Sande-v. Hermon: Cor nelia A. C- d. v. H. Hamelljnck-de Koning; Marnix J. L. z. v. A. v. Acker-v. Weynsber- gen. Getrouwd: H. de Boevere 33 Jr. en L Jau- motte 29 Jr.: J. de Bont 31 Jr. en E. HuyBman 30 Jr.; P v. Vooren 50 Jr. en S. Vermeulen 48 P. Waebeke 18 Jr. en S. Back 18 Jr.; A. v. Damme 35 Jr. en A. Verhuist 33 Jr. Overleden: M. Fassacrt 21 Jr.: E. Boerjan 82 Jr.; P. Verbeke 67 Jr. SAB VAN GENT Geboren: Monique M. G. d. v. M. Verbeke- Boerjan: Francisco C. z. v. M. Ystrenibiec Bricio-Bos; Coenraad L. J. z. v. L. Buiting- Bruljns, Johny E. M. z. v. L. Dhondt-Ver- straeten; Stefan F. z. v. G. Kuhn-de Jager; Daniël D. L. z. v. C. Colle-Schoonooghe. Ondertrouwd: C. Bruggheman 20 Jr. en A. Melleste 18 Jr.; G. de Bleljser 25 Jr. en J. de Kok 20 jr Getrouwd: A. v. Hemert 22 Jr. en C. Stenssen; A. den Hamer 22 Jr. en M. Schauwvllege 20 Versluys 20 Jr. en I. de Ridder 20 jr.: R. Tack 26 Jr. en M. Wijnacker 20 Jr.; C. Zan- i A. Pennellie 52 jr. Overleden: A. Verbruggen 70 Jr. e v. N. Minn aard: R. de Kind 26 jr. e. v. C. Geerinkx: Ammon 74 Jr H Scheffer 67 jr. e. v. A. Damme: L de Decker 84 Jr. wed. v. C. v Landschoot: R. Neyt 51 Jr. e. v. C. Stroowin- d. Bergen 32 Jr. e. v. H. Stubbé; R. 8 Jr. wed. v. C. de Block. WALCHEREN •'DDE LBURC De leden van de afdeling Middelburg van Jeugd en Muziek overigens aanmerkelijk minder iri aantal dan de voorgaande bijeenkomsten beluis terden dinsdagavond in de kleine Con cert- en Gehoorzaal muz.iekprestaties op instrumenten uit een voor hen vrij „vreemde omgeving". Ze hadden melijk bezoek gekregen van het mu ziekkorps Crescendo uit Oostkapelle. dat onder leiding van dirigent Piet Wisse kwam concerteren. De Crescendo-muzikanten lieten hun jeugdig gehoor o.a. enkele fraai ge speelde geestelijke liederen horen. o.a. „Onward christian soldiers". Voorts gaf het korps blijk van zijn kunnen in een populair nummer als „When the saints", in de mars uit ,.La prophéte" van Meijerbeer en een tot slot uitmun tend gespeeld concoursnummer van Sullivan. Het korps komt uit in de af deling uitmuntendheid. Tevens waren er deze avond „eigen prestaties" van de leden te beluiste ren. Er bleek overigens weinig belang stelling voor dit programma-onderdeel te zijn, want slechts twee groepjes hadden de moeite genomen hierin op te treden. De pianisten Jan Feij en Jan Keuter speelden quatre-mains op verdien stelijke wijze een dans van Moskowski, waarna er een optreden was van het kwartet Willy Fey, piano, Maria Vroom, alt-blokfluit, Lida Roegholt, dwars-blokfluit en Lex van Selms, cello. Zij speelden op bijzonder gave wijze, met een opvallend zuivere into natie van de alt-blokfluit, een kwartet van Pepusch, een componist uit de tweede helft van de 18e eeuw. Benoeming kleuterleidster Mejuffrouw M. Wolthers uit Middelburg is per 1 november benoemd tot kleuter leidster aan de Hilversumse schoolver eniging. Bevestiging van ambtsdragers In de zondagavonddienst van de her vormde gemeente van Middelburg zijn in de Nieuwe Kerk tot ouderling beves tigd mevrouw E. Stufkens-Lodewijk en de heer J. G. Lindenberg. Beiden zullen als sectie-ouderling in de hervormde wijkgemeente IV (ds. M. Enker) gaan arbeiden. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 2716. Waekaanvoer 4452 Velt» koelen en own 300 Gebruik» vee ito Vette kalveren 320. Graskalveren 772. Nuchtere kal veren 928. Lopers V. Bi«en 117 Paarden 23. Veulens 8. Schapen of lammeren 184 Bokken of Belten 28 Prijzen (resp voor le. 2e en 8e kwaliteit) <tn cent» per kg> Vette koelen 370—400 325—360 300-323 Vette kalveren 333—355 320—335 310—320 Slachtpaarden 130 105 95 Prijzen (resp voor le. 2e en 3e kwaliteit) (In gulden* per atuk) Graakalveren 570 470 380 Nuchtere kalveren 250 240 230 Loper» 55 50 45 Biggen 290 240 220 Schapen 333 120 100 Lammeren 1523 1325 1050 Kalf- en melkkoeien 1100 950 850 Vare koelen I1C0 950 810 Vaarzen 810 730 650 Vette koelen aanvoer als vorige week. nandel kalm. prijzen prijshoudend, worst koelen 270 —290. Vette kalveren aanvoer korter, handel vlot. prijzen goed prtjsh prima's 355360. Graskalveren aanvoer let» kleiner, handel kalm. prijzen al» vorige week. Nuchtere kal- i 180265 „GETUIGEN" CENTRALE THEMA In kerkgebouw van de gereformeerde gemeente te Krabbendijke Onder veel belangstelling hebben de Gereformeerde Gemeenten in Zeeland dezer dagen de derde Zeeuwse zendings dag gehouden In het kerkgebouw van de gereformeerde gemeente te Krabben dijke. Ds. G. A. Zljderveld van Middel burg, één der zendlngsdepntaten, opende de middagbjjeenkonist. Nadat men psalm -ere 1 had gezongen werd gebeden, Zyderveld sprak vervolgens naar aanleiding van Handelingen n vers 20. Spreker wees op het getuigen, zoals dat ook door niet-ambtsdragers wordt daan. De getuigen uit het tekstwoord kunnen tot voorbeeld strekken, want ook in ons land leven buiten de waarheid, zelfs die gedoopt zfln, aldus ds. Zljderveld, die zijn toehoorders vroeg „Wanneer we op levenspad anderen ontmoeten, zullen dan getuigen?" Deze taak geldt niet alleen voor predikanten, maar voor allen. „Laten we getrouw zijn in ons dagelijks leven", zo besloot hij. Ds. Zyderveld deelde mee. dat het werk van het zendellngenechtpaar ds. en me vrouw Kuyt onder de Jali's op West- Irian langzaam, maar zeker voortgang vindt. Zij willen een zendlngspost oprich ten. Regelmatig brengen vliegtuigjes nu proviand en materiaal. Ook in Nigeria verrichten verpleegsters en een onder wijzersechtpaar goed werk. Eén van de zusters, zuster Van Rossum. Is onlangs op één van haar reizen in het gebied van de Tifstam overvallen en beroofd Zy behield echter het leven. trok Kommensen naar het hoge noorden, waar hij nog veertieD jaar werkte. De Batakkerk is thans de grootste christe- lyke kerk van Zuidoost Azië. Ds. Zyder veld sloot de middagbyeenkomst. 's Avonds opende ds. W. Suyker van Krabbendijke de bijeenkomst, waarbij hjj sprak naar aanleiding van Jesaja 11 vers 10, de „Banier der volken". Nadat ds. Suyker had laten zingen uit de zen- dingsphalm, vertolkte de zangvereniging „Sursum Corda" enkele zendingsliede- ren. Ds. J. C. Weststrate uit Meliskerke leiding van Zach. 14 8. De stroom van levend water begon op de pinksterdag te vloeien en hij stroomt nu nog. Hij bevat de zendingsopdracht, zoals men die ook vindt in Matth. 28 19 „Gaat dan henen", aldus ds. Weststrate. die zich afvroeg of men wel eens denkt aan de ontzettende nood onder de heidenen. Spreker wees verder op de plicht het zendingswerk stoffelijk, maar vooral met gebed te steunen. Vanuit de praktijk der zending sprak de evangelist W van Kranenburg, die in het Belgische Berksem werkt. Ook deze evangelist wees op de kracht van het gebed voor de zen- dingsarbeid. Hij vertelde over het kerkje van de ge reformeerde gemeente in Merksem. dat twee maanden geleden werd geopend en over de problemen, waarmee de zending in deze plaats heeft te kampen. Nadat de zangvereniging nog enkele psalmen ten gehore had gebracht, bracht ds. Suy ker dank aan alle medewerkers aan deze zendingsdag. waarna hy de dag met dankgebed sloot. sUJver. trut per» en biggen aanvc vorige week. Slachtpaarden aanvoer ma tig- handel traag, prijzen gedrukt. Schapen lammeren aanvoer even minder, nandel tamelijk, prijzen ruim prijshoudend. Kalf- melkkoelen aanvoer gewoon. handel stroef, prijzen gedrukt. Vare koeien aanvoer let* harder, handel rustig, prijzen onveran derd. Vaarzen en pinken aanvoer al» vorige week, handel lui, prijzen atableL VEILING GOEB. 10 november Appel». Cox» Orange Pippin 1 85-90 52. 75-80 60-0*. 80-85 56-60. 70-75 50— .9. 85-70 41—16. «0-65 32-38. 33-60 24—2«. 2 '5-80 38—54. 70-73 40-30. «5-70 33—40. <0-65 123—32. 55-60 13-21. 2 D 3 grof 17—30 .3 fijn |6—17. Goudrenet 1 95-90 30. 80-85 30-85—33. 75-80 26 30—40. 70-75 23.10-31. 65-70 18—22. 2 D 7.50—12. 2 85-90 22-31. 80-85 22—25. 75-80 19—23. 70-7$ 15—19.20. 65-70 12-17». 3 grof 650—14. 3 fijn 6 30. kroet «90 Rode Goud renet I 85-SÖ 34. 80-85 35. 75-80 30. 70-75 19. 65-70 14. Jonathan 1 80-85 26. 75-80 29. 70-75 27,90—23,6b. 65170 26.10. 60-65 21. 2 D doordr, 2 85-90 21. 80-35 18, 7S-B0 17—18, 70-73 15. 65- 70 14.30—14.50. 60-85 13. 3 grof 7,20—13. 3 fijn en kroel doordraai Golden Delicious extra 80-85 59—62. 75-BO 59. 70-75 57. 85-70 50. 1 85-90 41—54 80-85 38—57. 75-80 42—59, 70-75 39—54. 65-70 25—14 60-65 31. 2 85-90 2142. 80-85 18—47. 75-80 18—47. 70-75 15— 43. 65-70 13—36. 60-65 13. 3 grof 12—37. 3 fijn 6—18. LomhartacalvlUe 2 80-85 15—19. 75-80 18—23, 70-75 14—22. 65-70 15—19. «0-65 7—13. 2 D 6. grof 6—12. Glorie van Holland I 85-90 25. 80-85 28. 75-80 21—25. 70-75 21. 65-70 16, 2 D 6, 2 85-90 19—22 80-85 18-22. 75-80 17— 70-7S 17—21. 65-70 13—17, 3 grof 6—16. 3 fijn 6. Sterappel 2 70-75 31. 65-70 24. 60-65 :9. 55-fO 13. Laxtons Superb 1 80-85 26—29. 75-80 25—31. 70-75 23—29. 65-70 16—21. 60-65 6—16. 3 grof 12—19. 3 fijn 6—12. Zoete Erm- gaard 1 70-75 59. 65-70 f.9. 60-65 51. 55-60 S5. Diverse appels kroet 6». val en val-kroet doordraai. ren: COmteese de Pari» 1 80-83 24. 75-80 70-75 24. 65-70 23. 60-85 21. 55-60 16. 2 D 2 80-85 19. 75-80 20—22. 70-75 21—24. 65- 21—23. 00-65 19—20 55-60 16. 3 grof 12—17. 3 fijn IO—13. Zwljndr. wijnpeer 1 60-65 26 55-60 24. 50-SS 19. 2 D 9. St.-Remy 1 50-90 29. 70-80 30. 60-70 30. 2 D 23. 3 80-90 28—30. 60-70 27-28. 3 grof 23—34. 3 fijn 13—22. Gieser Wildeman 1 6O-T0 57— 75. 50-00 3852. 2 D 23—26. 3 grof 37—42. 3 fijn 26- Br Alex Lucas 2 85-90 38 80-85 75-BO 50. 70-75 49 85-70 42. 2 D 12. 3 grof 19. Por.dspeer 1 75-85 26. 05-75 27. 2 D 2L grof 17. 3 fijn 15. Doyenne du COmice 2 85-90 64. 80-85 72. 75-80 76. 70-75 80. 05-70 73, 60-65 «1. 2 D 38. 3 grof 59. 3 fijn 45. kroet 2328. Conference 3 grof 48. 3 fijn 41 Op monster: Conference 1 70-75 56. 65-70 54 —53. 60-65 47.50—49.20. 55-60 44. Diversen- Black AUcante 2 191—193. Mispels 2610 Totale aanvoer hard fruit 20.400 k. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. november. Appelen: Goudrenet 1 85 28. 80 26—29. 75 24—27. 70 20—21. 65 20. 2 85 24. 50 23—24 75 22. 70 17—18. 2 65 15—16. 2 D 3 grof 8.50—12. JoAathan 1 80 25. 75 29. 70 27—28, 65 26 60 20. 2 80 15. 2 75 18. 70 15 14.90—15. 2 60 13. 2 D doordraai. 3 grof 7. Coxs Orange Pippin 1 75 52. 2 70 44. 65 31, 60 24 55 16. 2 D 12, 3 grof 20 Coxs Orange Pippin geel 1 70 49. 65 40. 60 29, 55 22. Lom1!art Calville 1 85 20, 80 22. 75 22. 70 22. 2 65 15. Zoete Ermgaard 1 «5 50. 60 50. 55 47. 2 65 51. 60 44. 55 32. Golden Delicious 1 85 41. 80 33—48. 75 39—47. 70 35—44 65 32 —37. 2 80 30—33. 2 75 2T—39 70 25—36. 65 20—28. 60 1 5—19, 2 D 12. 3 grof 16—24. 3 fijn 12. Gele Goudrenet 1 85 32. 30 33—34. 75 30. 70—22. Rode Goudrenet 1 85 41. 80 38 75 35. 2 70 29. 2 65 21. Laxton Superbe 1 80 25. 1 75 28. 1 70 25. 1 65 15. 2 60 6. Kroe»appela 630. val appels 6.60. kroet Jonathan doordr. Peren: Corntesee de Paris 2 75 20. 70 21. 65 21. 60 18—19. 55 12—16. 2 D 12. 3 grof 14—18. 3 fijn 9—10. St-Remy 2 70 29—30 60 28. 2 D 3. 3 grof 22—23. 3 fijn 17—18. Zwljndr. Wijnpeer 1 60 24. 1 55 22. 50 18. 2 60 21. 55 I 17. 2 D U—12. 3 grof 16. 3 fijn 12. VEILING KRABBENDIJKE. >v Appels: Cox Orange Pippin 1 80-85 5659. 75-80 57—62. 70-75 48—55. 65-70 38—46. 60-65 30—34 55-60 20—24. 2 80-85 48. 75-80 53. 70-75 47, 85-70 37. 60-65 30. 55-60 16. 2 D 6. 3 gr. 26—31. f. 17. Goudrenet I 85-90 23. 80-85 26. 75-30 25. 70-7S 22. 65-70 21. 2 85-90 19—25. 30-85 22—25. 75-80 21—24 70-75 18—19. 65-70 16 2 D 6. 3 gr. !2. Golden Deliciot» 1 85-90 42 80-85 44—47 75-80 45—51 70-75 43—48. 65-70 37—40. 60-65 27 2 85-90 33—35. 80-35 3443. 75-30 3141. 70-75 24—38. 65-70 18 -32. 60-65 16—32. 2 D 6—16 3 gr. 27—31. kr. 3—14 Jonathan 1 80-85 23-24. 75-80 26— !8. 70-75 27-29 65-70 25-26. 60-6S 20—22. 2 '5-80 13—16. 70-75 6—18. 65-70 6—13. 60-65 6 2. 2 D doordraai. 3 gr 6—13. Zoete Erm gaard 1 75-80 59. 70-75 61. 65-70 56. 2 D 3 gr. 40. f. 18. Diverse appels 3 f 6, et 8. val 6. Peren: St-Remy 1 70-75 29. 5 29. 3 gr. 25. kr. 15. 8INT-MAARTEN8DIJK Uien. middel 26.70 Bonken 27.60. Drielingen Picklea 2255. Stek 9.78- Aanvoer 20 ton. I Heden overleed, zacht en kalm. na een lang durig en geduldig ge dragen liiden. onze in nig geliefde man. va der. behuwd- en groot vader, de heer CORNELLS BOONE, Wed. C Boone- B rouwe r Kinderen, kleinkin deren en verdere familie Nieuwdorp. 10 november 1964. De begrafenis zal plaatsvinden op vrjjdag 13 november vanuit de consistorie der geref kerk. Vertrek om 14 uur. Apostel Na het zingen van psalm 86 vers 5 sprak de heer A. P. Baayens, onderwijzer te Krabbendijke, over „De apostel der Ba takkers". Hij vertelde hierin over de Duitse zendeling Ludwig Kommensen, die omstreeks honderd jaar geleden met veel zegen mocht arbeiden onder de Ba takkers op Oost-Sumatra. Spreker schet ste op boeiende wijze de vele moeilijk heden, die Nommensen ondervond, voor dat hy zijn doel bereikte. Na 20 jaar arbeid was het Silidoeldai gekerstend. Nommensen trok toen verder naar het Tobameer, dat na twintig jaar eveneens gekerstend. Op 70-jarige leeftyd Na langdurig üjden gat God op Zijn tijd en wijze Zijn kind, onze innig geliefde zuster en tante JOZIN A JOOSSE een behouden thuiskomst. Zy is 61 jaar geworden. Uit aller naam. Goes, 10 november 1964. Magnoliastraat 4. De rouwdienst wordt geleid door de weleerw heet ds. J. Hofman aanstaande vrijdag om 11.30 uur in Maria Terweel, waarbij alle familie, vrienden vriendelijk worden uitgenodigd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15