Rode Kruisploeg uit Goes won zilveren dr. Van Gelderen-beker Leider Smerdiek in 4b verliet Rillandia met kostbare zege Oostkanelle niet verder dan een vijfde nlaats ZUID-BEVELAND AGENDA Twee lokalen meer in bouwplan van Koelmanschool Goes R.-k. onderwijzers in Goes over cursus in theologie Vijftig jaar in Meeuwen won fors van Tern. Boys Faillissement van Arch aangevraagd Meer sparen anders komt woningbouw in Pevaar MAANDAG 9 NOVEMBER 1964 ^ISSL BEVELANDEN PROVINOIALB tEBÜWSB COURANT Zes beste ploegen streden in Kapelle Het is de E.H.B.O.-ploeg uit Oost- kapelle zaterdagmiddag in het Be- velandse fruitcentrum Kapelle niet gelukt voor de tweede maal beslag te leggen op de zilveren dr. Van Gelderenbeker. Dit keer was het de Rode-Kruisgroep uit Goes die met de lauweren ging strijken en de trofee de komende twee jaar „te pronk" mag zetten in zijn beker- kast. Van de maximaal 180 te behalen punten wist de Goese ploeg er 151 te verzamelen. Oostkapelle kwam nu niet verder dan een vijfde plaats met 87 punten. Ook bij de commandantenbeoordeling kwam de Goese ploeg het beste voor de dag, namelijk 47 van de maximum 50 te behalen punten. De organisatie van deze wedstrijd had de kadercommissie van het oranje kruis dit keer toegewezen aan Kapelle in ver band met het tienjarig bestaan dat de GOES ZAL MUZIEKSCHOOL HOGERE SUBSIDIE GEVEN De belangstelling voor de Zeeuwse Mn: ziekschool in Goes voor 1965 is zo groot, dat de subsidie van de gemeente Goes van 1,25 per inwoner ruimschoots wordt overschreden, als alle leerlingen, voor wie toelating tot de school Is ge vraagd, ook zouden worden toegelaten. De administrateur van de Muziekschool heeft dit in een schrijven aan de raad meegedeeld. Het college van b. en w. van Goes had de school meegedeeld, dat bij de berekening van het subsidie voor 1965 uitgegaan moest worden van bedrag van 1,25 per leerling. Bij een inwonertal van 16.400, waarvan b. en w. zyn uitgegaan, dus 20.500. B. en w. willen het subsidie nu echter verhogen, zo blykt uit een voorstel aan de raad. Het college denkt over een verhoging van 12 procent. Als het aantal aangemelde leerlingen wordt toegelaten voor de cursus 1964 1965 heeft men 4364 lesuren. Daardoor zou de bijdrage van de gemeente oplo pen tot 24.200. De Zeeuwse Muziek school heeft gevraagd het subsidie op dit bedrag te bepalen. Dat is dus 3700 meer dan de maximumlimiet waarvan de gemeente nu uitgaat; op het ogen blik worden er 3620 lesuren gegeven. Een aantal leerlingen tot een totaal van 744 lesuren kon tot nu toe niet op de school worden toegelaten. Bij hun voorstel om de gemeentebij- drage aan de Zeeuwse Muziekschool wat te verhogen niet tot het ge vraagde bedrag urijst het college er op. dat Goes zfln bijdrage van 1,25 per inwoner sinds enige jaren heeft gehand haafd om een rem te zetten op de sterk stijgende subsidies aan de Zeeuwse Mu.- ziekschool. Men heeft dit bedrag ook niet verhoogd, toen op 1 januari 1964 een forse loonsverhoging de kosten van de muziekschool met ongeveer 12 pro cent deed oplopen. „Als wc aan die 1,25 vasthouden, daalt bij loon- en prijsstijgingen de waarde van het subsi die", zeggen b. en w. tot de raad. „Lo gisch gevolg daarvan is, dat het aantal Goese leerlingen nog verder moet wor den beperkt". Vandaar, dat het b. en w. „alleszins aan vaardbaar" lijkt het maximum subsidie vergeleken bij de vorige jaren met onge veer 12 procent te verhogen en van 1,25 per inwoner te brengen op 1,40. Uitgaande van 16.400 inwoners per 1 ja nuari. komt de bijdrage dan op 22.960. B. en w. wijzen er op. dat dit betekent, dat de muziekschool nog met een te kort van 1240 moet werken. Het aantal leerlingen, dat niet tot de school kan worden toegelaten zou vrij beperkt kunnen blijven. Ziogavoj"' chr. Zeeuwco '-oren jïl De ring Zeeland van de koninklijke bond van christelijke zang- en oratoriumver enigingen in Nederland belegde zater dagavond voor zijn leden een zangavond in de Concert- en Gehoorzaal te Middel burg. Kr bestond een hijzonder grote be langstelling voor deze zangavond: niet minder dan rond 550 zangeressen, zan gers en belangstellenden woonden dit festjjn bjj. Het Zeeuwse ringbestuur belegt elk jaar dergelijke avonden teneinde de on derlinge band tussen de leden te verste vigen, terwijl de koren voorts eikaars prestaties kunnen beluisteren. Die pres taties werden tevens beluisterd door de heer Adriaan Kousemaker uit Goes, die als jurylid aanwezig was en de koren in een kritische beoordeling duidelijk maak te wat ze goed deden en wat nog beter kan. Dertien grote- en kinderkoren namen aan deze zangavond deel, te weten: het kinderkoor van Oostkanelle. de Jonge zangers uit Nieuwland (beiden met een aparte afdeling voor de kleintjes en de groteren, het kinderkoor uit Ritthem. Soli deo Gloria uit Borssele, Looft den Heer uit Wolnhaartsdiik. Kunst naar kracht uit Driewegen-Ovezande. De lof- stem uit Baarland-Ourielande, God is mijn lied uit Breskens. Hosanna uit VVis- senkerke, Nieuwlands dameskoor. Soli deo Gloria uit Middelburg, Jubilate Deo uit Goes, en Soli deo Gloria uit Kamper land. Er werd over het algemeen goed ge-on- gen. Een aparte vermelding verdient net optreden van de ge-mmenlhke kin derkoren onder leiding van mevrouw Franke-Dav'dse d!e met de vertolk'ng van het hek"nde En-eise Heri ..Land of hone a no glorv" voor een uitstekende presiatie zorgden afdeling Kapelle-Biezeltnge en Schore van het Nederlandse Rode Kruis de vol gende maand zal vieren. In het vereni- fingsgebouwtje „Obadja" waar de zes este ploegen uit Zeeland elkaar moes ten bekampen, had men de situatie, waaronder de voor alle ploegen gelijke opdracht moest worden uitgevoerd, zo natuurgetrouw mogelijk nagebootst. Aan de uit drie man bestaande ploegen was het de taak in de gegeven omstan digheden er waren twee slachtoffers handelend op te treden, zowel wal aan eerste hulp betreft als het inroe pen van een medicus en vervoer. De totale werktijd was voor elke groep twintig minuten. Een jury. bestaande uit de artsen P. J Bom. Oostkapelle, G. J. Noome, Krabbendijke. J. G. W. Gispen, Middelburg en J. Hermans, Kloosterzan- de beoordeelden de werk- en handels wijze. Namens de koninklijke Neder landse vereniging voor E.H.B.O. namen deel de ploegen van Oostkapelle en Yer- seke, voor de katholieke bond voor E.H.B.O. waren dat St.-Jansteen en Westdorpe, terwijl voor het Rode Kruis uitkwamen de ploegen Souburg en Goes. Dokter P. J. Bom reikte als ravonarts en -voorzitter van de jury na afloop de beker uit en overhandigde aan Oostka pelle als winnaar van twee jaar geleden een herinneringsbekertje. Samenwerking Na afloop van de wedstrijden verzamel den de deelnemers zich met juryleden cn genodigden aan een koffietafel" in hotel „De Zwaan". Voorzitter C. Traas van de plaatselijke afdeling van de Ned. Kruis sprak een welkomstwoord.. Speciaal richtte de heer Traas zich daar- by tot de zevenentachtlgjarige dr. Van Gelderen met echtgenote die ondanks hun hoge leeftijd de wedstrjjd hadden bijgewoond. Een woord van waardering richtte de heer Traas ook tot de organisator van deze middag, de le luitenant R.K.K., de heer J. A. Viergever. Dokter P. J. Bom uit Oostkapelle bracht als rayonarts en voorzitter der jury dank aan allen voor de ontvangst, de organisatie en afwer king. In deze hulde betrok hii ook de beide „patiënten", leden van ae Lotus organisatie. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door dokter C. F. Frumau uit Middelburg en dokter J. Hermans uit Kloosterzande, resp. als districtsvoorzit ters van de Koninklijke Nederlandse Ver eniging E.H.B.O. en katholieke na tionale bond voor E.H.B.O. die vooral de prettige samenwerking tussen alle or ganisaties naar voren brachten. Tijdens de wedstrijd deelde dokter C. F. Frumau mede dat er donderdagavond aanstaande in het medisch centrum te Goes begonnen zal worden met een cur sus tot opleiding voor Lotus-figuranten. UITSLAGEN Ploegenpunten: 1. Goes, 151, 2. Souburg, 115, 3. Yerseke, 107, 4. Westdorpe, 92, 5. Oostkapelle, 87 en St.-Jansteen, 52. Commanaantenbeoordeling: 1. Goes, 47 pnt. 2. Souburg, 44 pnt. 3. Westdorpe, 37 pnt. 4. Yerseke. 31 pnt. 5. Oostkapelle. 30 pnt. en 6. St.-Jansteen, 16 pnt. GOES Mlddcllmrg City: Irma la douce. 20 uur VUssiogro Alhambra' Irma la douche. 20 uur. 18 Jaar Strandhotel: Ledenverga dering Gemeenschappelijk Belang. 20 u Terneu/en Luxor: Te rijk om los te lo pen. 20 uur. a l Hulst Bioscoopgebouw- De zwarte panter van Ratana. 20 uur, 18 Jaar. Sas van Gent Olymplathenler: Guadalca nal. 19.45 uur. 14 )aar. Bergen op Zoom - Roxy: Als vljt mannen begeren, 20 uur. 18 Jaar. Luxor: Je bent maar eenmaal Jong. 20 uur, 14 jaar Voorstel van b. en w. Het bouwplan van de vereniging vooi lager onderwijs op gereformeerde grond slag te Goes voor een nieuwe vierklas- sige school, zal uitgebreid moeten den. Het bestuur van de vereniging heeft de raad van Goes thans het ver zoek gedaan het plan met twee lokalen te mogen uitbreiden. B. en w. stellen voor het verzoek in te willigen. In een toelichting speekt het college onder meer de verwachting uit, dat er in 1965 met de bouw kan worden begonnen. De nieuwe „Koelmanschool" zou niet zoals eerst was gepland aan de Van Dussel- dorpstraat verrijzen, maar aan de Rei gerstraat. Hoewel reeds iri een vroeger stadium het aantal lokalen van 3 op 4 is ge bracht, is het opnieuw noodzakelijk de plannen te bekijken. De gestadige groei is hier de oorzaak van. Uit een prog- voor 1965-1969 blijkt, dat het leer lingental zal stijgen van 129 in 1964 tot 155 in 1969. Daarbij is geen rekening ge houden met de te verwachten groei in verband met de groei van Goes. In 1966 zal de school meer dan 140 leer lingen hebben. Dan is er een vijfde les lokaal nodig. Omdat de school in ver- diepingsbouw wordt neergezet, vinden b. en w. het mét het schoolbestuur wen selijk om tegelijk twee lokalen bij te bouwen. Het zesde leslokaal zou dan voorlopig benut kunnen worden als overblijflokaal of werklokaal. Aanwinsten Goese Openbare Leeszaal De openbare leeszaal en bibliotheek te Goes heeft In de maand oktober de volgende nieu- boeken aangeschaft: Romans: Baldwin. Verkondig het op de ber- Mensen in 't hotel: Bingham. Met de dood als gevolg: Biake. Het gewetenloze con- Böll. De zwarte schapen; Brakman De genoorzame dode: Brakman. De opstan deling: Breitbach. Dossier Bruno: Bremond d'Ars, En dat midden In Parijs; Van Brug gen, De verlatene: Bruyn, Koentje van Kat tenburg; Bulntovic. De rode haan vliegt he melwaarts: Cau. O dorpje mijn: Connell. De terugkeer van de tijger. Curwood, Kazan de wolfshond: Curwood, De zoon van Kazan; Daisne. De trein der traagheid: Demarest. Der engelen stad: Douglas. Een huis In Ho- mochltto, Emants, Liefdeleven; Graaff. De andere weg: Heyer, Omnibus; Isacker, De naar Ispahan: Kawabata. Sneeuwland: Koolhaas Een geur van heiligheid: Lampo, Hélène Defraye: Lampo. De komst van Jo achim Miller; Last. Elfstedentocht: Lehmann. De merrie Deflorata: Leydensdorff. Parfum aether: Van Loggem. Een zon op Hirosji- Mates, Wie werpt de steen?: La Mure Clair de lune, Plaidy, Het leven van Catha- van Aragon: Van Praag. Julle de Lespi- Renes-Boldingh, Vrouwe Rixt van Ameland; Rydes. De burgemeester; Sabino. Eenzaam is de mens: Salten. Bambi's klnde- Smith, Liefde kent geen grenzen: Soubi- Dolcter Rnrhr Spierdijk. Maar zij is niet kuis; Troyat, Vrouwe van Kachtanowka: De Vries. Ziet. een mensl Weiss, Afscheid van mijn ouders: West, In de schoenen van de r; Van Wieren-Bos, De vrijgezellen Yerley, Gouden havik; Zoln, De mijn Buitenlandse romans- Bazin, Au nom du fils; Bosco, Sabinus; Boulle. Les voies du sa- lut: Camus. l'Etranger: Gautier. Si tu ne tics pas je t'aime; Gardon. Le vert so ldi de la vie; Langfus. Les bagages de sable: Gascar. Le fugitif: Régnicr. Les voyages: Troyat. La neige en deuil. Godden. The battle ie villa; O'Connor, The cage of sadness; Popham The shores of violence: Spark. Tlje ballad of Peckman Rye.-The bachelors. Tree- Electra: Wilson. Necessary doubt, Frledl. Dcr Landarzt: Lattmann. Eln Man mit Fami lie. Studieboeken Ainaud en Held, Oe Romaanse schilderkunst; Van den Berg, Leven in meer voud; Besselaar en Spoelstra, Het concilie, Brown. Inleiding tot de algemene economie: Brugmnns. Begin van twee banken, Bruin en Glegel. Hier heeft God gewoond: Bruyn. Heg- !eranken. 6 delen; Buber. Godsverduiste- Ing; Bllhler. Psychologie der puberieitsja- en: Buuenweg. De laatste tempo doeloe; Buitenweg en Krols. Wat wij In ons harl 'loten; Cohran, Amfibieën; Cognial. De ichllderkunst van de 17e eeuw, Ccrstar.Je, Reclame Dana. Twee jaar voor de mast: Eichholz. Landschappen van de bijbel. Four- Kmderen van gescheiden ouders; Fromm. De angst voor vrijheid: Huizinga. Paul Henri Spaak: L Huizinga. Herinnerin- aan mijn vader; Inside story: psycholo gie in dagelijks leven: Israël, traditie en ver ving; Jaffé, De schilderkunst van de 20e De Jong. Kerkeheren. kerkeknechten Künkel. F. en R. Künkel. Opvoeding tot persoonlijkheid: Mills. De sociologische vl- Muller Alfcld, Tochten in Italië. Sicilië Sardinië: Neihardt. Zwarte Eland spreekt: Pholiadrs. De schilderkunst van de 18e eeuw: Roc. Over Griekenland, Joegoslavië en een Daf. Stellwag. Moeilijkheden bij de opvoe ding-, Stuvel. Drie eilanden éën: Turnbull. Waar de molimo roept: Uil man. Hoe komen wij aan onze namcti'': Vn« en Zurehei Spel zonder snaren; De wereld "i de kleuter» Pc Wit. Hogere planten, deel I Winkelweek in, 's Heer-Arendskerke Met een rondgang van het muziekge zelschap „Excelsior" werd te 's-Heer Arendskerke de winkelweek-actie ge opend, welke de plaatselijke midden stand houdt van 7 t/m 14 november a.s. Tot 14 november zullen de winkeliers weer een aantal attracties verzorgen voor jong en oud. Ook op zaterdag 14 povember zal het plaatselijk muziekge zelschap nog een rondgang maken. Vormingsavond hervormde ring Borssele De dezer dagen te Borssel gehouden vormingsavond voor leden van 18-40 jaar uit de Nederlands hervormde ge meenten van de ring Borssele, had 'n zeer prettig verloop. Inleider was ds. W. A. Vrijlandt. die sprak over het onderwerp ,,De Jehova's getuigen". Vooral de discussiegroepen deden het goed. HEINKENSZAND Verkoping Ten overstaan van de notarissen W. P. de Nooijer te Heinkenszand en H. W. A. Steenpoorte te Kruiningen werd in de „Korenbeurs" te Kruiningen in het openbaar verkocht de woning Burg. Vogelaarstraat 27 te Kruiningen. Voor deze woning, die eigendom was van de erven A. Penne-Verburg, werd als hoogste inschrijfster genoteerd mevrouw de wed. D. Duindam te Kruiningen voor de som van 21.600. Koper werd de heer W. Martens te 's-Heerenhoek voor de som van 25.400,—. KAMPERLAND Ontbinding „Renata" Dezer dagen hield het bestuur van het verenigingsgebouw „Renata" te Kam perland met 4 aanwezige leden een le denvergadering om de vereniging te ontbinden. Voorzitter Iz. Tange deelde mede dat het bestuur wegens te hoge kosten van het gebouw „Renata" niet langer de verantwoording op zich kan nemen Omdat er te weinig leden wa ren opgekomen kon de beslissing over ontbinding niet genomen worden. Bin nenkort zal er nog een vergadering worden belegd. WALCHEREN Raad Sint-Laurens vrijdag bijeen De raad van Sint-Laurens komt vrij dag a.s., des namiddags vier uur in openbare vergadering bijeen. De agen da bevat o.m. de volgende punten: behandeling verzoek J Adriaanse om optie op een perceel bouwterrein, ver hoging subsidie E.T.I.,, overlegging ontwerplijst beschermde monumenten, herbenoeming commissie woonruimte- wet, aanbieding gemeentebegroting 1965. Ontvanger voor Biggekerke samen met Crijpskerke In verband met het bereiken van de 65- jarige leeftijd, zal de heer J. Jobse, ge meenteontvanger van Biggekerke, per 1 januari a.s. met pensioen gaan. Daar het gemeentebestuur van Zoutelande, aarvan de heer Jobse ook ontvanger i, een ambtenaar ter secretarie met de ontvangerswerkzaamheden wil belasten, zal de combinatie van ontvanger van Biggekerke en Zoutelande moeten wor den opgeheven. B. en w van Biggekerke stellen nu de raad, die tegen vrijdag, des namiddags om 4 uur bli.jeengeroepen is, voor om aan H M de Koningin te verzoeken het ontvangerschap van Biggekerke met Grijpskërke te combineren. Daar is de heer J. J. Engelvaart momenteel ont vanger Verder is er een voorstel om aan Ged. Staten te verzoeken de pre sentiegelden van de raadsleden, gezien de loonontwikkeling, te brengen van 10 op 15 per vergadering Hóewei er in Biggekerke nog geen overlast ver oorzaakt door bromfietsen is. stellen b. en w. toch voor de algemene politiever ordening zodanig aan te vullen, dat de politie een mogelijkheid heeft in voorko mende gevallen op te treden. Voorts staan op de agenda voor vrijdag o.m. nog enkele voorstellen tot aankoop van grond in het uitbreidingsplan. Van o.. k. en w was een lijst ontvangen van monumenten die voor bescherming in aanmerking komen. B en w. stellen voor aan het ministerie te schrijven dat men bezwaren heeft tegen plaatsing op deze lijst van het gen-icenlehuis en de oercelen '••-■'ein 8. 9 en 19 Ook komt in d° '0 -b-i ing de begroting 1965 n arde. De r.-k. onderwijzers van de Zeeuwse eilanden hebben zich zaterdag in het „Slot Ostende" te Goes beraden over de mogelijkheid van een thologische cur sus. Dat gebeurde tijden» een huishou delijke vergadering van de afd. „Zeeuw se eilanden" van de Katholieke Onder wijzers Bond Breda. Aan het Blot van de vergadering gaven zich 27 deelne mers voor de cursus op. Pater A. van Wunnik s. c. j.. door de bisschop van Breda belast met de ver nieuwing van de aanpak van de ziels zorg, gaf de bezoekers van de vergade ring zaterdag een toelichting op deze cursus. Hij beklemtoonde, dat de kerk alleen de vernieuwingen niet zal kunnen doorvoeren. Daarvoor is ook de mede werking van de leek nodig. Met name dacht hij in dit verband aan de onder-: wijzers, vanwege hun contacten met de jeugd. Hij pleitte voor een dialoog tus sen priester en leek. Om de onderwij zers nu op de hoogte te stelln van de beweging in de kerk en de aanleidingen ertoe is deze cursus gepland. Er kwamen In deze vergadering onder leiding van de heer L. Swart uit Mid delburg, verschillende huishoudelijke zaken aan de orde, onder meer met be trekking tot de bondsvergadering op 29 december ln Amsterdam. De afdeling „Zeeuwse eilanden" van de K.O.B zal daar met het voorstel komen het huidige systeem van gratificaties bij een jubi leum te wijzigen en toe te kennen dienstperiodes van 12, 24 en 36 jaar. Er was op initiatief van pater Heilwig van het „St.-Wllllbrordcollege" te Goes, een bespreking over de mogelijkheid met name het Nederlands ontleden uniform aan te pakken op de r.-k. lagere scho len. Over deze zaak zal een vergadering worden belegd met de verschillende schoolhoofden. Na afloop van het huishoudelijk gedeel te van de vergadering was er een ont spanningsprogramma In de middag uren trad het cabaret van de studenten aan het groot semenarie te Hoeven voor het voetlicht met het programma ,,'t Vastentrommeltje". Jubileum wethouder C. van Bendegem De heer C. van Bendegem nlt Axel, wet houder van deze gemeente, is vorige week gehuldigd in verband niet het feit, dat hij 25 jaar werkzaam was als agent voor de centrale arbeidersverzekerings bank. De heer Van Bendegem werd tijdens een bijeenkomst in Zomerlust toegesproken door de heer M. van Rossum, inspecteur van de bank, en door de heer J. C. de Graaf, directeur van het bijkantoor te Rotterdam, die de „pionierstijd" van de heer Van Bendegem in Zeeuwsch- Vlaanderen in herinnering brachten en hem voorts dankten voor de wijze, waarop hij de belangen van de bank steeds met inzet van alle krachten be hartigd heeft. De bijeenkomst werd voorts bijgewoond door mevrouw Van Dijke, de echtgenote van de burgemeester van Axel, door wethouder M7 Ysebaert en door gemeen tesecretaris P. G v. d. Bosse. Er wer den de heer Van Bendegem bloemen aangeboden namens de gemeente, de collega's en door de ontspanningsver eniging van de gemeente. Ook mevrouw Van Bendegem deelde in de huldiging. LANDELIJK ZATERDAGVOETBAL In de landelijke derde klas van het zaterdagvoetba] moest leider Roda Boys op eigen veld een veer laten aan het laag geklasseerde Aalburg (11), waarvan Gunners dank baar gebruik maakte om de leiding over te nemen. De Bredanaars wonnen namelijk hun wedstrijd tegen het teleurstellende Woudri- chem met 31. Arnemuiden haal de een stevige streep door de reke ning door de ploeg uit Oosterhout met een nederlaag weg te sturen (20). Dinteloord onderstreepte nog eens heel duidelijk zijn goede voornemens, waarvan hekkesluiter Zwaluwse Boys de kwade vruchten plukte (80). Sprang bleef in de kopgroep als gevolg van de 41 overwinning op AZW. De Axelse ploeg staat door deze nederlaag ge vaarlijk dicht bij de fatale plaats. The Gunners 9 5 3 1 13 21-17 Roda Boys 8 5 2 1 12 24-11 Dinteloord 8 4 4 0 12 27-14 Sprang 8 5 1 2 11 19-13 Arnemuiden 9 4 1 4 9 26-20 SW '54 9 2 5 2 9 10-12 Aalburg 8 2 2 4 6 14-21 AZW 9 2 2 5 6 20-26 Woudrlchem 8 1 2 5 4 14-19 Zwaluwse Boys 8 1 0 7 2 8-30 In de vierde klas B eindigde het be langrijke duel tussen Rillandia en Smerdiek In een kleine zege voor de bezoekers (1-2), die daardoor hun leidende positie niet weinig hebben versterkt. De verrassend grote over winning. die Meeuwen In de nitwed- strijd op Temenzense Boys behaal de (2-6), geeft zeker grond aan de veronderstelling dat men ln Zoute lande de hoop niet heeft opgegeven en voor hen Is de Smerdlek-zege ze ker niet ongunstig uitgevallen. VCK kwam op eigen veld tegen Knts niet verder dan 1-1, wat de N«»ortlbevelan- der» dus weer een kostbaar puntje opleverde. Yerseke had. getuige de uitslag (5-1), niet zo veel moeite om buurman Krabbendijke onder de duim en daardoor op de laatste plaats te houden. 7 0 1 14 jnoilonnar snak De heer J. C. Sturm te Aagtekerke Is zaterdag tijdens de viering van zijn 50- jarig jubileum als molenaarsknecht be giftigd met de eremedaille in zilver, ver bonden aan de Orde van Oranje-N assau. De jubileumviering vond plaats in een feestelijk versierd verenigingsgebouw, waar velen de heer en mevrouw Sturm kwamen gelukwensen. Tevens mocht de jubilaris tal van geschenken in ont vangst nemen. Precies vijftig jaar geleden trad de heer Sturm in dienst van molenaar S. Kwek- keboom. Deze opende de lange rij van sprekers met een toepasselijke toe spraak. Als blijk van waardering over handigde hij de jubilaris o.m. een ge denkboek. Waarnemend-burgemeester J. Melse sprak woorden van gelukwens na mens het gemeentebestuur. Hij speldde de heer Sturm de eremedaille ln zilver op. Voorts spraken nog verschillende relaties, o.m. werd de jubilaris toege sproken door de heer De Visser van de Algemene Nederlandse Molenaarsbond. Na het officiële gedeelte bleven jubila ris, familie en genodigden nog enige tijd gezellig bijeen. R.A'D ZIERIKZEE 'N SPO'D'ERGA DERING De raad van Zierikzee is tegen van avond maandag spoedeisend bij eengeroepen. Aan de orde komt een voorstel van burgemeester en wethou ders om de overtollige grond van de voormalige „put van Geelhoed" af te voeren en het terrein te egaliseren. Dat moet gebeuren ten behoeve van het in dustrieterrein. De vergadering begint n zeven uur. Schade bij achteruitrijden Zondagmiddag om tien voor twee bot ten op de Singel te Vlissingen bij de ver- keersoversteekplaats ter hoogte van de Paul Krugerstraat de auto's van D. R. uit Vlissingen en van M. P. K. uit Sou burg. Beide wagens kregen geringe schade. De botsing ontstond toen R„ die iets op de zebra was gestopt achteruit reed om voetgangers te laten passeren. Daarbij reed hij tegen de achter hem stilstaande auto van K. Zeeuwse Collecte De Zeeuwse collecte bracht te Retran- chement f 119,40 op. Basis van Vietcong werd vernietigd De Zuldvietnamese luchtmacht heeft zaterdag een grote Vletcongbasis, 20 km ten noordoosten van dc luchtmacht basis Bien Hoa gelegen, vernietigd. Het wordt mogelyk geacht, dat de zware mortieraanval op Bien-IIoa ruim eèn week geleden waarhij een aantal Amerikanen en Zuidvietnamezen werd gedood en vele vliegtuigen onherstel baar werden beschadigd, van deze ba sis uit is uitgevoerd. Aan de vergeldingsaanvallen van za terdag namen vierentwintig „Skyraider" geveentsbommenwerpers deel. die het kamp van de Vietcong-opstandelingen bestookten met raketten en machinege weervuur, en een groot aantal napalm en andere bommen afwierpen. Volgens schattingen bevonden zich 800 guerrilla strijders in het kamp. De bevelhebber van de Zuidvietnamese luchtmacht, brigade-generaal Ky. die zelf een van de vluchten meemaakte, noemde de aanvallen zeer succesvol. De vliegtuigen waren wel vanaf de grond onder vuur genomen maar hadden geen van alle schade opgelopen. PI FEGOUDERS VERBORGEN STOFFEUJK OVERSCHOT VAN BABY Het echtpaar Klaus en Inge Rlein- knecht te Bonn heeft kinderroof voor gewend om de dood van de zeven maanden oude Margit Pfeiffer te ver doezelen. zo is gisteren gebleken. De pleegouders waren zaterdag gearres teerd. Pe politie in Bonn deelde mee dat het echtpaar na de bekentenis de plaats heeft aangewezen waar zij het stoffelijk overschot hadden begraven, in een bos bij de weg Siegburg-Over- ath. De 29-jarige Inge en haar 33-jarige echtgenoot hadden woensdag gemeld dat hun pleegkind in de binnenstad van Bonn uit een kinderwagen geroofd zou zijn Gisteren verklaarden zij tegen de politie dat het kind in hun woning in de nacht van 3 op 4 november was gestorven en dat zy uit angst kinder roof hadden voorgewend. De ouders van het kind, de 28-jarige student Ger hard Pfeiffer en zijn 21-jarige vrouw Renate, hadden het ter verzorging aan de Kieinknechts gegeven omdat zij enige tijd elders gingen werken. De raad van commissarissen van Arch N.V. heeft het faillissement van de ven nootschap aangevraagd. Ook de dochter maatschappij Gamma N.V. zal hierin worden betrokken. Dit is medegedeeld in een communiqué van de president- commissaris van Arch N.V. in Den Haag. Het communiqué luidde: „De sedert de laatst gehouden vergade ring van aandeelhouders aan het licht getreden onverwacht grote liquiditeits moeilijkheden bij Arch N.V. hebben, zo als reeds eerder werd gemeld, aanlei ding gegeven het adviesbureau dr. J. F. van Saarloos opdracht te verlenen een diepgaand onderzoek in te stellen naar de oorzaken van de gerezen moeilijkhe den Deze moeilijkheden bleken niet slechts de liquiditeit te betreffen, doch de alge hele financiële situatie, waarin de ven nootschap verkeerde. Alleen een gron dige reorganisatie leek uitkomst te kun nen bieden. De voornaamste financieel belanghebbenden zegden in beginse: hieraan hun medewerking toe. Naarma te het onderzoek vorderde traden echter nieuwe, onverwachte en onaangename feiten aan het licht, waardoor duidelijk werd. dat de door belanghebbenden in beginsel toegezegde medewerking een reorganisatie en sanering va bedrijf onvoldoende zou blijken om deze te verwerkelijken. De raad van commis sarissen heeft daarom na ampele over wegingen met meerderheid van stem men. mede gelet op het advies van dr. Van Saarloos. tot haar leedwezen moe ten besluiten het faillissement van de vennootschap aan te vragen, zulks ne ook de mogelijkheid van surséance van betaling onder ogen te hebben gezien. Ook de dochtermaatschappij van Arch N.V. te weten Gamma N.V zal in dit faillissement worden betrokken". Minstens 20 doden bij instorting in Brazilië In de stad piracicaba, Brazilië, is vrij dag een gebouw van 15 verdiepingen, waaraan nog gewerkt werd, ingestort, In het puin zijn twintig doden gevon den en 25 arbeiders worden vermist. Het kan wel tien dagen duren voordat het laatste slachtoffer onder de naar schatting 8000 ton puin vandaan heeft gehaald. BOM INTUIN VAN DE RUSSISCHE AMBASSADE IN ROME In de tuin van de Russische ambassade in Rome is zaterdagavond een bom ontploft die blijkbaar over de vier me ter hoge muur rondom het gebouw is gegooid. Er vielen geen slachtoffers en de schade bleef beperkt tot een gebro ken glazen overkapping. Dc Sowjet- amhassadenr wilde geen Romeinse jus titiële autoriteiten tot de tuin toelaten. Smerdiek Meeuwen 8 4 3 1 11 28-14 Rillandia 6 4 11 9 19- 9 Yerseke 7 3 3 1 9 18-14 Tem. Boys 8 4 1 3 9 23-21 VCK 8 2 1 5 5 14-31 Kats 7 1 2 4 4 8-12 Nieuwland 7 115 3 17-22 Krabbendijke 7 1 0 6 2 10-23 ARNEMUIDEN-S.V.V. Arnemuiden heeft tegen deze construc tief voetballende Oosterhoutae pkx-g alle zeilen moeten bijzetten om de winst bin nen te kunnen halen. SVV leverde uit stekend tegenspel, maar miste In zijn voorhoede een afwerker. Het eerste kwartier waren de bezoekers duidelijk in de meerderheid en ln de 15e minuut kwam Arnemuiden goed weg toen een schot via de paal juist in han den van de doelman terechtkwam. Het bleek een aansporing om de zaken wat energieker aan te pakken. Het duurde tot de 32e minuut voor er een doelpunt viel. Van Belzen kreeg een hoekschop te nemen. Via De Ridder kwam de bal daarna by Poortvliet, die de goede SW- doelman daarna geen schijn van kens bood (1-0). Na de rust bleef Arnemui den iets sterker maar doelpunten ma ken bleek een moeilijk karwei. Verder dan een schot op de lat kwam de thuis club voorlopig niet. Pas 5 minuten voor het einde viel de beslissing toen de uit stekende spelende spil Hesselberth een steekje liet vallen; rechtsbinnen Van Belzen was er toen als de kippen bij om de bal ten tweede male in het Ooster- houtse doel te jagen (2-0). SPRANG-A.Z.V.V. Enkele kapitale dekkingsfouten zijn AZW in deze wedstrijd nodoiottig ge worden. De Zeeuwen hadden gedurende de eerste 20 minuten het beste van het spel, maar tot viermaal toe Rtond het bontwerk een AZVV-doelpunt In de weg. Toen na 20 minuten, bij een Sprang tegenaanval. een overtreding binnen het beruchte gebied werd begaan, schoot Groenzeels de toegekende strafschop langs Van de Broeke (1-0). Het duurde tot de 43e minuut voor linksbuiten De Jong met een schitterend doelpunt de stand op 2-0 kon brengen Na de rust bleek de aangebrachte wijziging in de AZW-pioeg wel een verbetering. Toen de defensie na een kwartier opnieuw een MINISTER: steekje liet vallen was Poulldes er di rect bt) om dit af te straffen (0-3). Twee minuten later kwam De Putter ten val en ook nu was Poulldes er weer als de kippen by om dit resoluut af te straffen (0-4) AZW bleef goed party geven en in de 32e minuut kwam cr •indelljk loon naar werken toen uit een combinatie tussen Borgt. Dleleman en Ruytenburg deze laatste met een fraaie kopbal de eer redde (1-4). De Sprang zege was zeker verdiend, maar zeer ge flatteerd. RILLANDIA-SMERD1EK Reeds direct na het be gin sign aal trok Smerdiek energiek ten aanval, maar het eerste gevaarlijke moment kwiun toch aan de andere zyde, toen De Boer een schot loste dat de lat trof. Het speltype, dcr bezoeker* belette Rillandia kennelijk tot zyn normale spel te komen en aan gezien de achterhoede der gasten, met de uitstekende doelman Potter tussen de palen, heel weinig kansen weggaf hie ven de doelen tot aan de rust schoon. Na de thee was Smerdiek weer direct in het offensief en toen de Riilandla- defen8ie. in de He minuut, twijfelde en Kuipers de gevaarlijke midvoor Van der Hoek eevn vrijliet, profiteerde de Smer- dlek-aanv&lsleider daarvan onmlddeliyk. want met een prachtig schot gaf hij doelman Van Hoorn geen schijn van kans (0-1). Rillandia werd door deze achterstand wakker geschud, maar nu toonde de Smerdiekdefensle. daarby ge assisteerd door Vrouwe Fortuna. zijn hechtheid. Toen iedereen de geiykmaker verwacht te. kwam succes na 25 minuten aan de andere kant. Toen Van Splunter even teveel vrijheid werd gelaten slaagde hij erin dit uit te buiten, waardoor de voor sprong tot 0-2 werd opgevoerd. De thuisclub gaf zich nog niet gewonnen en toen Oosterhout na 32 minuten de bal in de uiterste hoek plaatste, moest doel man Potter capituleren (1-2). Er volgde een spannend slot. Een energiek op winst spelend Ril landia slaagde er echter niet In het stug verdedieend Smerdiek op de knieën te krijgen, want toen de uit stekend leidende scheidsrechter Brood het einde aankondigde, verlie ten elf vreugdevolle Smerdiekers als overwinnaars het strijdtoneel. TERN RDVS-MFFIIWEN De thuisclub heeft een slechte beurt ge maakt E°n goed en aantrekkeiyk voet ballend Meeuwen-elftal heeft een ver diende. zij het wat geflaneerde, 2-6 zege weten te behalen Reeds na 4 minuten had Melis succes (0-1) en hoewel zich beide zijden no genkele doelkansen voordeden, bleef deze stand tot aan de nat gehandhaafd D'rect na de hervat ting kon Van der H«vden uit een toe- ekende strafschop de voorsprong tot 0-2 vergroten en met een fraaie kopbal bracht Francke na een kwartier de stand od 0-3. Wel kon De Kubher 5 mi nuten later lets van deze achterstand wegwerken (1-3), maar kort daarna kreeg de Meeuwen weer een strafschop toegewezen, waaruit Lievense de stand op 1-4 bracht. Zeven minuten voor het einde trof Melis opnieuw de roos (1-5) en 3 minuten later maakte hij het halve doziln vol (1-6). In de slotflase kon Cor- nelisse uit een strafschop de eindstand op 2-6 brengen. i de s'?"a- ntonverde- loon naar Minister Bogaers heeft gisteren ge- V f K -K AT^S zegd dat Nederland duidelijk en aan- v - ivri. J zienlijk meer zal moeten sparen wil de woningbouw nnltend Jaar niet in ge-!H" «"f M VCK vaar ton. Al» er volgend jaar in «eWok «oer. Uit nte aan- ons land niet duideliik gestreefd wordt ?-"en kon Bomer met een fraaie kop- naar het herstel van diverse evenwich- b*! °P 1u,ste voorzet van ten. als er weer een groot tekort op de Meulmeester afwerken (1-0 Kets bleef betalingsbalans zou ontstaan, dan geenszins bil d® rakken neerzitten, maar gaan de besparingen tekort schieten doelpunten kwamen de bezoekers om de expansie van de bouw te finan- vnnv de nist toch p'»* Acht minuten na eieren. d« kwam de ceiKitmoifer De VCK- De bewindsman zei dit in Helmond,-'net-nap k'-eeo- 'n w-s-e «wo^ntJe de bal waar de kaderdag gehouden werd van -w WPj r* n,w.on maa- "et bem los en de statenkring Helmond van de Katho- mnsHe n» wua font n-U Het lieke Volkspartij De bewindsman ver dedigde zich daar ook tegen de kritiek welke de laatste tijd uit Brabant op zijn beleid is gegeven. Uitvoerig gaf hij aandacht aan het verschijnsel van de onbenutte bouwcapaciteit en verder sprak hij over het woningcontingent dat Brabant voor 1965 is toegewezen. Dezer dagen heb ik in de kranten ge lezen dat er in geheel Nederland zo'n r* thi,'*e»t.h h»^ "M-»«p4er veel 700 aannemers zonder werk zitten die ,o»ite «-abort m»t t tvs. ieder wel een vijf man personeel heb- ber.. die met z'n allen samen wel en- I'Mis 1° kele duizenden woningen zouden kun- 1 nen bouwen, als „Den Haag" het goed- p en s ,TTT" tl t-T nn~ keuringsbeleid niet zó stroef zou la-, succes '2-m Th. \o'e» v-arde de ten verlopen dat die capaciteit onge- °^n'' ha1f ,,UI" nTI 3-0. waar- bruikt blijft, zo zei de minister. Naa^l"^ mMvoor Van Oosten 5 rpintrten voor aanleiding van die situatieschildering wil ik er in de eerste plaats op wijzen, dat er in ons land wel bijzonder veel aannemers zijn als men kijkt naar het aantal beschikbare bouwvakkers, al dus de bewindsman. Hij vervolgde met te zeggen dat inschakeling van al die aannemers zou betekenen dat er veel te veel kleine projecten in uitvoe ring zouden komen. Dit zou een be langrijk produktieverlies betekenen (onder meer omdat het aantal man uren in de rationele bouw ongeveer tweederde bedraagt van he* vroegere aantal). De minister wees er op dat indien we ooit van de woningnood af willen komen, zich een structurele verandering in het bouwbedrijf moet voltrekken, een structuurverandering VTKjrvr VT> Jjfp de rust Iets van d° achterstand kon weewe-ken '3-7V Na de hervatting kreeg Krahbendüke na 71 minuten de genndesfoot. toep Ohrtstlaanse zhn derde *reff«r plaat='e waarmee de stand op 4-1 werd gehmcht. Tn de voorlaatste mi nuut had rtbriotlaanse nog een keer suc- "ea. zodat Krahbendüke met een r.-l ne derlaag naar huls moest vertrekken. AANPASSING A.O.W. NIET NA. MAAR VÓÓR LOCN NTW'KKFLIf!G Zïiver voor Nederland op 'ïohnn^i 'Vï tlf OTlQflp] Pfl zien zaï moeten aanpassen. gehandicapten veroverde onze landgeno te Els Garlandt een zilveren medaille in de slalom voor dames. Zij noteerde over een oaccours van 36 meter met flinke hellingen en scherpe bochten een tijd van 1 min ?7 s»c. en eindigde hiermee od de tweede plaats achter de Engelse Gn-ol Brvant. d'e 1 min 12 6 sec nodig had Minister Veldkamp (sociale -a' en en On-eyeer 400 gehandicapten namen deel volksgezondheid) heeft de Tweede Ka- oP-mingscer-rtiopie in hrt Olvm- mer een zodanige wUrigine van de s,V'w,rn7 r> spelen die Algemene MntaJ en „e Al- gemene Weduwen- en Ucenuet voor gesteld. dal de automatische aanpas sing van de A.O.W.-pensioenen niet na, voor de loonontwikkeling ge schiedt. De voorgestelde wijziging opent de mogelijkheid de A O AV -pensioenen j met ingang van enig jaar te verhogen met een aan de hand van de te ver- De Zwitserse skiffeur Goepf Kottmann, wachien loonontmkkenng in het ko- vao ae bronzen medaille bil de mende jaar rast te stellen percentage.oiympiKhe meiwed»tn;der. op de Toda- «t vrijdagavond ttjdena manoeuvres van zijn legeronderdeel in de Rijn te Ruedlingen naby Schaffhau- verdronken. Als kikvorsman ver- Zwitserse skiffeur Kottmann verdronken i bijzondere aan- politieke toestand leiding bestaat. Soortgelijke wijzigingen zullen worden aangebracht in de aanpassingsbepa lingen van de overige welvaartsvaste sociale verzekeringsuitkeringen. Op deze wijziging van de aanpassings regeling was door vele leden van de Tweede Kamer aangedrongen. richtte hy werkzaamheden onder de brug van Ruedlingen. Plotseling miste men Kottmann. Naarstig zoeken had geen resultaat. Zaterdagmorgen was het stoffelijk overschot nog niet gevonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13