Klanken uit de ether Klein zon der jeugd PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer <e De dames zijn vóór! Meer vrijheid in Sowjet-landbouw Waar zijn onze schepen MAANDAG 9 NOVEMBER 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 Achttien leden zijn er op het ogenblik, 't Is niet veel. Nee, dat vindt Floor Bakker ook. s Is veel te weinig. De jongeren hebben geen interes se. Ze gaan met brommers naar de stad. Hun muzikale genoegens bestaan uit het luis teren naar het gezang van langharige jongelieden, die een centje willen bijverdienen en hun liedjes via juke-boxes de wereld inzenden, 't Komt door de brommers. Dat was vroeger niet. Toen bleven ook de jongelui dichter bij huis. ,,Nut en Genoegen"het zang koor van Aagtekerke, zit nu met de gebakken peren. Er zit een vreemde tegenstrijdig heid in de woorden van de heer Bakker, die behalve diri gent ook secretaris van Nut en Genoegen" is. \X7ant als je op Aagtekerke komt en vraagt naar de dirigent van de zangvereniging, wijzen de mensen naar eeu pand, dat opvalt in de huizenrij er voor staat een levensgrote benzinepomp. Eenmaal binnen wordt het duidelijk. Als er ie mand in Aagtekerke is, die zorgt, dat de jongelui zich per brommer naar allerlei vermaak- centra op Walcheren begeven, is het juist de dirigent van ,,Nut en Genoegen". Bromfiets ka pot? Als je in Aagtekerke zit, moet je bij de heer Bakker te recht. Zijn beroep is wel fietsen maker, maar het repareren van brommers levert misschien nog wel meer op. Dat kan niemand de heer Bakker kwalijk nemen. Hij kan moeilijk ter wille van de zangvereniging zijn beroep op geven. Deze maand bestaat „Nut en Genoegen" zeventig jaar. Op 28 november geeft „Nut en Genoegen" een grote uitvoering. Maar het feest be- al op 14 november met de uit voering voor de donateurs. De eigenlijke datum is 20 novem ber. In 1894 is men in Aagtekerke voor het eerst georganiseerd gaan zin gen. Met dertien leden en onder lei ding van meester Van de Ende. Veel is er over deze tijd niet meer bekend Van de oprichters is er nog maar één in leven. Dat is de heer W. Kodde, die vijftien jaar geleden tot ere-lid is benoemd. De tijden voor de eerste wereldoorlog waren voor „Nut en Ge noegen" vrij woelig. Als het uitvoe ring was. werd het pas gezellig na afloop van de avond. Dan bleven de leden nog een poosje gezellig bij elk aar. Dat gebeurde in café Dekker. Heel het dorp sprak er schande van. Vooral de mannelijke leden namen nog al eens een hartversterking om hun stembanden te smeren, zo vertelt ons de heer Bakker. Zo moest het koor een keer zingen in Borssele. Per huifkar ging men er naar toe. En gezellig dat het was. Ook toen waren er tussen Aag tekerke en Borssele heel wat zaakjes, waar men alcoholhoudende dranken kon verkrijgen. Er is nogal opschud ding over dit uitstapje geweest. Men kwam zelfs met de huifkar in de sloot terecht. Sommige mensen be weren zelfs, dat toen het gezegde op geld deed: Die is met de huifkar naar Borssele. Het ledental daalde na dit feest van ruim veertig tot een kleine twintig. Bovendien nam meester Van de Ende zijn ontslag. Dat was natuur lijk ook een grote klap. De opvolger van deze dirigent was ook een onderwijzer: de heer Ro- meijn uit Domburg. Deze stopte tij dens de eerste wereldoorlog wegens zijn leeftijd en geldgebrek van de ver eniging met het zwaaien van de di rigeerstok. Na lang zoeken kreeg de heer Faas- se. de schoonvader van de huidige dirigent, de leiding van „Nut en Ge noegen". Nu was het in de eerste wereldoorlog erg moeilijk om aan een geschikte repetitieruimte te komen, want alle lokaliteiten waren inbeslag- genomen voor Belgische vluchtelin gen. Negen leden bleven echter stug volhouden: het repetitielokaal was in die jaren een dorsvloer. Sommige leden waren zelfs zo fanatiek, dat ze er voor over hadden helemaal van Hoogelande naar Aagtekerke te lo pen. Na het 25-jarig bestaan liep 't weer op peil gekomen ledental drastisch terug: zeventien in totaal bleven over Maar door middel van het or ganiseren van reizen probeerde men dit te ondervangen. In de tweede wereldoorlog kwam de heer Bakker aan het „bewind". DE HEER BAKKER MET ZIJN DOCHTERTJES ...toekomstige leden?... Het is nu nog een levende vereni ging. Op het eerste gezicht ziet het er allemaal een beetje verlopen uit. Maar in Aagtekerke weten ze het toch maar voor elkaar te krijgen twee uitvoeringen te geven en een filmmiddag voor de jeugd. Voor dit laatste initiatief hoeft men niet ver naar de reden te zoeken CAROL DAY HET LUKT ME, SIR ERIC, CAT U ONS ALLEEN /AAAR HIER VROES MAANDAG 9 NOVEMBER HILVERSUM I - 402 meter 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Me-1 dedelingcn t.b.v. land- en tuinbouw. I 12.33 Orgelspel: populaire muziek. 12.53 Grammofoonmuziek, eventueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Jubi leummededelingen. 13.20 Musette-en semble en zangsolisten. 13.45 Lichte grammofoonmuziek. 14.05 Schoolradio. 14.30 Instrumentaal ensemble: oude muziek: 15.00 Als de kat van huis is (herhaling van 29 oktober jl.). 15.30 Nieuws over de schoolradiojubileum- wedstrijd. 15.35 Moderne grammofoon muziek. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Lichte grammofoonmuziek. 17.00 Voor de kleuters. 17.30 Lichte grammofoon muziek voor de teenagers. 17.50 Rege ringsuitzending: Associatie van de Ne derlandse Antillen met de E.E.G. Spre ker Mr. Drs. F. P. de Vries. 18.00 Kapel van de Koninklijke Luchtmacht. 18.20 Uitzending van de Partij van de Ar beid. 18.30 Gewijde muziek (gr). 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Radio krant. 19.30 Amusementsmuziek (gr.). 19.55 Op de man af, praatje. 20.00 Klassieke grammofoonmuziek. 20.20 Jubileumviering van de NCRV. 21.30 Grammofoonmuziek. 21.50 Wereldpa norama. 22.00 Licht instrumentaal en vocaal ensemble. 22.20 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Aan de bronnen van de muziek, muzikale lezing over Japan. 23.20 Lich- grammofoonmuziek. 23,55—24.00 Nieuws. HILVERSUM H - 298 meter 12.25 Actualiteiten. 12.30 Mededelingen r. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Musette-orkest-. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de middenstand. 13.20 Electronisch orgelspel. 13.45 Wik ken en wegen, praatje. 14.00 Grepen uit de muziekgeschiedenis, muzikale lezing. 14.30 Korczak en de kinderen, hoorspel. 15.30 Amusementsmuziek (gr.). 15.50 Wereldraóioweek 1964: Oude draaiorgels. 16.00 Nieuws. 16.02 Zestig minuten voor boven de zestig. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Stereofonische uitz.: Weens Filharmonisch orkest: amusementsmuziek (opn.). 17,30 Het Joodse onderwijs in Nederland pro blemen en perspectieven, lezing. 17.50 Militair commentaar. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.25 Licht instru mentaal trio. 18.50 Openbaar Kunst bezit 19.00 Onder de afwas, licht pro gramma. 19.30 Parlementair overzicht 19.45 Regeringsuitzending: Den Haag aan de lijn. 20.00 Nieuws. 20.05 Instru mentaal ensemble en zangsolisten. 20.30 Etherforum. 21.00 Klem gedrukt: licht programma. 21.20 Het hangt aan de muur en het tikt, vragenspel. 21.40 Radio Filharmonisch orkest, groot om roepkoor en solist: klassieke werken. In de pauze: 22.30 Nieuws. 23.30 Lichte orkestmuziek (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I CVK/IKOR/RKK: 19.30 Bijbelverhaal voor kinderen. 19.35 Kenmerk: Pro testanten in België, documentaire. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Jubileumviering in de Eusebiuskerk te Arnhem. 21.30 La bel le Américaine, speelfilm (alle leeftij den). NTS. 23.10-23.15 Journaal. NEDERLAND H NTS: 20.00 Nieuws in het kort AVRO: 20.01 Het gesprek van de dag: actuele zaken. 20.40 TV-Magazine: Televisie op televisie, documentaire en filmrepor tage. 21.25 Jazzmuziek. 21.55 Sterren kijken: programma over waarnemin gen aan de nachtelijke hemel. 2861Om het poolwater dus door de kanalen van noord naar zuid of vice versa te doen vloeien, gebrui ken de Marsianen een (voor hen) eenvoudige methode, waarover la ter meer. De aardse geleerden menen ten onrechte, dat er op Mars voldoende water verdampt, als ge volg van de zonnewarmte om in de atmosfeer te worden opgenomen en ten slotte in de vorm van sneeuw weer rond de twee polen neer te dalen. Daarvoor komt er echter te weinig water voor aan de opervlakte van de planeet, terwijl de atmosfeer te dun is om wolken van enige betekenis te vormen. Deze toestand bestaat al bijna 900.000 jaren. Het sombere vooruitzicht spoe dig te moeten uitsterven, bracht de Marsianen waarschijnlijk tot waarlijk heroïsche pogin gen om dat noodlot af te wenden Zo ontstond vele honderden eeuwen geleden dat fantasti sche plan tot het graven van een kolossaai irri gatiesysteem. Ten einde de steeds verder op rukkende woestijnen een halt toe te roepen, begon men met het bouwen van eei gordel van automatische watergeneratorer, rond de polen. In reusachtige bassins wordt het kostbare wa ter vergaard, dat gedurende de arctische nach ten bevriest om te gelegener tijd door de ka nalen te worden afgevoerd. Daarna gaf ik de mijne, hoe- moeilijker wordt te knoeien, naarmate je meer machines hebt. Ondanks alles wat Dawn Witherbie me verteld had, was ik tamelijk verbaasd over de be leefde hatelijkheid die voelbaar was tijdens die bestuursvergadering. Het scheen Mark Rutland tegen de Hol- brooks en Sam Ward te zijn, met Rex Newton-Smith als vrederechter, terwijl de andere aanwezigen zoveel mogelijk trachtten er buiten te blijven. Onmiddellijk na het einde ging de bel voor de middagpauze. Je hoorde het lawaai van schoenen op de trap, die naar de kantine leidde. Toen ik weg ging, was ik van plan door de drukkerij te gaan, waar het werk stil lag Bijna meteen haalde Terry Holbrook mij in. „Gefeliciteerd, mevrouw Taylor." „Waarom?" „Móet ik het zeggen? Toch niet aan zo'n verstandig meisje als u bent?" Ik zei: „U had Susan Clabon ook bin nen moeten roepen. Het is niet bepaald eerlijk tegenover haar." „Dat wilden ze ook", zei hjj. „Maar ik wou er niet van horen. Ik zei dat uw benen er beter uitzagen." Ik keek hem vluchtig aan, zoals wan neer je je omdraait en plotseling iemand aankijkt die veelbetekenend tegen je aan staat te leunen. Hij zei: „Binnen twaalf maanden ben je chef-kassier. Twaalf maanden daar na wie weet? Je zult een zonne bril nodig hebben om ongehinderd je schitterende toekomst bij Rutland in te zien". Wij wandelden verder tussen de offset-persen. Er hingen nog ver schillende meisjes en mannen rond. De meesten kende ik nu van gezicht en van sommigen wist ik de naam. „Hallo, June", zei Terry familiair tegen een van de meisjes. „Klaar voor de dans volgende week?" Zij was een van de meisjes, die een vouwmachine bedienden. Het driewan- dige scherm van triplex rondom haar hoge stoel was beplakt met foto's van Pat Boone, Cliff Richard, Tommy Steele en Elvis Presley. „Bent u goed in jive?" vroeg Terry Holbrook me. dezelfde richting uit kijkend als ik deed. „Ik heb het wel gedaan," zei ik. „Maar lang geleden." „Blasé, vind je niet?" zei hij tegen het meisje. „Hallo. Tom, nog op winn. gewed zaterdag?" „Ja, een", zei een jongeman die bezig was gele verf van zijn duim te vegen. „Maar het was Eagle Star en ze stond vijf tegen vier, dus kreeg ik niets aan het eind van de dag." Eagle Star, dacht ik, terwijl ik verder liep. Die heb ik gezien. Een groot bruin paard met een vlek op zijn neus. Het was in Manchester en hij liep in de November Handicap De ma nier waarop de aanplakbiljetten ge drukt werden, maakte indruk op me. De inkt was fel van kleur en de ma chines drukten één kleur tegelijk, het aanplakbiljet opbouwend tot alle kleu ren erop stonden „Geïnteresseerd?" Terry Holbrook haalde me in. „Het is een Italiaanse machine die wij een paar jaar geleden gekocht hebben. Een Aurelia. Doet alles net even beter dan een andere." Hij dacht niet werkelijk bij wat hij zei. De afdeling was nu bijna leeg. Ik dacht: deze jurk is niet sloom genoeg. „Waarom een Italiaanse machine?" „Waarom niet? We kochten hem tij dens de bestedingsbeperking en de Ita lianen boden ons tien verschillende soorten H.P. aan. Deze hiernaast is een Duits produkt van vóór de oorlog. Hij zal spoedig vervangen moeten wor den. Mark de directeuren hebben belangstelling voor een nieuwe uit vinding. die juist op de markt gebracht is Deze hier zijn van Engels fa brikaat. Verveelt het u niet?" „Wat?" „Naar machines kijken." „Nee, waarom?" „Het is niets voor vrouwen om be langstelling te hebben voor machines." Ik keek hem tersluiks aan en zag voor de eerste keer, dat hij een tamelijk lelijke moedervlek in zijn nek had. Dat was waarschijnlijk de reden waarom hij zijn haar zo lang droeg. Hij was helemaal niet knap, met zijn vooruit stekende onderlip, ofschoon hij ook iets van een geslepen vrijbuiter had. „We zijn aan de verkeerde kant be gonnen". zei hij. „Dit is de zetafdeling, waar al het werk begint." „Niet zo erg", zei ik. „Het wordt toch zo langzamerhand tijd voor mijn lunch." „Wat is uw memng over de firma? Ik bedoel niet het werk, maar de men sen". We waren alleen op de afdeling, en het hele gebouw leek plotseling uitgestor ven. Ik had een gevoel alsof hij iets van plan was, of hij me ging aanraken of iets dergelijks, en ik ging van hem vandaan en bleef staan kijken naar een linotypemachine. j„Eén grote familie", zei hij. „Zo denkt I vader erover, nietwaar?" BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S FRANSE UITZENDINGEN 14.15 Schooltelevisie 15 05 Schooltele visie. 18.33 Voor de kleuters. 19.00 Kroniek voor de vrouw. 19.30 Sport - uitzending. 20.00 JoumaaL 20.25 14-18, journaal van de Wereldoorlog. 20.45 La cité sans voiles, detectivefilm. 21.35 Wallonië 64. 22.25 Belgische films. 23.00 Journaal. NEDERLANDSE UITZENDINGEN 14.05-15.15 Schooltelevisie. 19.00 Voor kinderen. 19.05 Internationale jeugdkroniek. 19.25 Voor de jongeren. 19.55 De weerman. 20.00 Nieuws. 20.30 t Is maar een woord, quizprogramma. 21.05 Macario, fantastische speelfilm. 22.35 Nieuws. DINSDAG 10 NOVEMBER HILVERSUM I - 402 meter KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende Woord. 7.15 Ouverture: licht program ma. 3.00 Nieuws. 8.15 Voor de jeugd. 8.20 Ouverture (vervolg). 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Wereldradioweek '64 Filmmuziek uit Duitsland (opn 10.30 Lichte grammofoonmuziek. 11.00 Amu sementsmuziek (gr.). 11.50 Volaan vooruit, praatje. 12.00 Angelus. HILVERSUM U - 298 meter AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Carillonbespeling. 7.30 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Gym nastiek voor de vrouw. 9.00 De groen teman. 9.05 Berlijns Filharmonisch or kest: moderne muziek (gr.). 9.40 Mor genwijding. 9.55 Boekbespreking. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 12.00 Lichte orkestmuziek (gr.). De Sowjet-Unie heeft een van haar vroe gere spionnen, Richard Sorge, postuum onderscheiden door toekenning van de titel Nu blijkt, dat ook de dames zich uitspre ken vóór deze gesoigneerde manier van roken, wordt het succes van dc lichte Edgar TIP steeds groter. De Edgar Sigarenfabrie ken houden de voortdurend stijgende vraag met moeite bij. Edgar-TIP 5 stuks 85 ct. Edgar-TIP 10 stuks 170 ct. Sinds ik licht rook, rook ik Edgar Even puzzelen „De mensen die ik tot dusver ontmoet heb, vond ik wel aardig." „Het is belangrijk de mensen uit te zoeken met wie je wilt omgaan. Ik vraag me af van welk soort mensen jij houdt, Mary." Dat maakte zijn onsmakelijke gedach ten tamelijk duidelijk. ,U weet dat ik pas een paar maanden geleden mijn echtgenoot verloren heb." Dat weerhield hem. Zijn gezicht ver anderde, maar ik kon er niet uit op maken wat hij dacht. Ik zag weer de vlek in zijn nek en om een of andere reden kreeg ik medelijden met hem. Medelijden hebben met iemand was iets, waar ik altijd buiten heb gekimd. Voorzover ik me herinner heeft er nooit iemand om mij zitten treuren, dus ik voel er geen behoefte aan om het over een ander te doen. Maar hij was een buitenbeentje. Ik vroeg me af of die vlek hem altijd in de weg had gezeten, of de jongens ermee gespot hadden en de bakvissen erom gegie cheld. Misschien was hij in de steek gelaten en zat hy ook in de verkeerde hoek. Ik liep naar de deur van de zetterij en vroeg me af of het de reden was voor de manier waarop hij zich klede: geel vest, chocoladekleurige broek enz. Hoe zou hij werkelijk zijn, wat zou hij van me denken daar in die zetterij en w zou hij gedaan of gezegd hebben als ik van het toeschietelijke soort v tveest. Maar dat was ik niet. Ik zei: „Ik moet m(jn tas gaan halen, meneer Holbrook." Iedere dag als de kleinhandelsafdeling werd gesloten, bracht men de inkom sten van die dag naar het hoofdgebouw aan de overkant, waar het geld voor de nacht werd weggesloten, omdat er geen behoorlijke kluis in de winkel was. Dit geld werd nooit naar de bank gebracht omdat men elke vrijdag twaalf of dertienhonderd pond aan loon uitbetaalde en de opbrengst van de kleinhandel daarvoor gebruikén. (Wordt vervolgd). Russische spion Sorge postuum onderscheiden de Sowjet-republieken Orkrsln* en Entlaad ziin de beperkende bepalingen op het beoouwen van een eigen «tuk land en het houden viu» vee voor privé- gebruik afgeschaft. Deze bepalingen zijn etnde 1962/begin '63 voor de diverse Sowjel-republleken van kracht geworden. Meegedeeld werd toen. dat zij werden Ingesteld orn de zwarte handel de kop in te drukken en om benadeling van de collectiviteit te voorkomen Verwacht wordt, dat de beperkingen binnenkort ook voor de andere republie ken zullen worden afgeschaft Het nieu we bewind heeft verklaard dat arbei ders en boeren direct belang moeten hebben bij een verhoging van de pro- duktle. MARIHUANAHANDELAARS GEARRESTEERD De Westdnitse politie heeft In samen werking met Amerikaanse militaire politiemannen de afgelopen dagen een bende van tien Surinaamse mari- huanaxmokkelaars opgerold. De 21- jarlge Eugéne Mol Thuk Shung, de voornaamste leverancier in Hessen, werd in Frankfurt gearresteerd. Vier andere Surinamers werden in Stutt gart, drie in Kaiserslautern en een in Münchcn aangehouden, een werd aan de Belgische grens gevangen geno men. Donderdagavond werd een 25-jarige Algerijn, Laid Cheraga, in Bonn gear resteerd omdat hij in het bezit was van 1.6 kg marihuana. De bende werk te voornamelijk in Rijnland-Palts. De Surinamers hadden voornamelijk Rotterdam en Amsterdam als werk basis. De politie wilde hun namen niet bekend maken. Een woordvoerder van de rechtbank in Kaiserslautern had begin deze week geschat dat 260 mensen bij de organi satie betrokken zijn. Het hoofdkwar- tier bevindt zich waarschijnlijk in Ne derland. Vragen over andere verlofregeling beroepsmilitairen Sorge, zoon van een Duitse vader en Rus sische moeder, was de man die dest: ds Stalin op de hoogte stelde van Hitlêrs plannen voor een aanval op Rusland In 1933 ging htJ als dagbladcorrespondent naar Japan, waar hij later persattaché bij de Duitse ambassade werd. Als zo danig kreeg hij geheime documenten on der de ogen. hetgeen hem mogelijk maakte in 1939 Moskou te waarschuwen voor de op handen zijnde aanval op Po len en later voor de Duitse plannen voor de invasie in de Sowjet-Unle. Sorge werd in 1941 door de Japanners gearresteerd en in 1944 terechtgesteld. Zetel in Lagerhuis voor Gordon Walker Er is is een lagerhuiszete gevonden voor Engelands minister van buiten landse zaken, Patrick Gordon Walker. Volgens socialistische zegslieden zal Reginald Sorensen, een 73-jarig lid van het Lagerhuis uit het „veilige" kiesdistrict Leyton. zijn zetel prijsge ven en in de adelstand worden verhe ven. De minister van buitenlandse zaken zal zich voor Sorensens zetel kandi daat stellen. Gordon Walker verloor verleden maand de verkiezingen in Smethwick welk kiesdistrict hij sinds 1945 had vertegenwoordigd. Intussen is de opmerking van premier Harold Wilson over de man die Gor don Walker in Smethwick versloeg de voormalige onderwijzer Peter Grif fiths niet zonder gevolgen gebleven. Meer dan 50 conservatieve lagerhuis leden hebben 'n motie van censuur te gen Wilson ingediend omdat deze ge zegd had dat het parlement Griffiths als een „melaatse" moest behandelen omdat hij in zijn verkiezingscampagne de rassenkwestie in het geding had ge bracht. Smethwick, 'n voorstad van Birming ham, is een der districten met de grootste kleurlingenbevolking en Grif fiths' zege daar wordt ten dele toege schreven aan zijn kritiek op de La- bourpartij dat deze geen krachtiger standpunt tegen de immigratie van kleurlingen heeft ingenomen. Nieuwe boringen van de N.A.M. 1 januari a.x. voor het berocpspersoneel van de koninklijke landmacht, dat bjj de parate troepen dient, een andere ver lofregeling van kracht wordt, waarbij werkdagen die vallen in de algemene verloftoekenning geldig voor Pasen, Pinksteren. Kerstmis en oud- en nieuw jaar, in het vervolg afgetrokken kunnen worden van het vakantieverlof. Het kamerlid vreest, dat beroepsperso- neel dat van deze regeling geen gebruik wil maken, in vrijwel lege kazernes en le gerplaatsen zal moeten verblijven en dat het dan geen nuttig en efficiënt werk kan verrichten. Het'dienen bij de parate troepen wordt hierdoor niet aantrekke lijk gemaakt, meent de heer Walburg, die tenslotte nog de reacties van het be trokken personeel wil weten. Stichting gehandicapten ontvangt gift van 140.000 Radio-Veroniea heeft de Stichting Gees telijk en Lichamelijk Gehandicapten voor de tweede maal een bedrag van 100.000.toegezegd waarvan iedere maand een deel zal worden uitgekeerd. De stichting Vrienden van Veronica heeft de stichting daarbij nog 40.000, aangeboden. Mede dank zij deze steun kon de stich ting binnenkort opnieuw extra-uitkerin gen doen onder de zes bij haar aange sloten verenigingen onder meer ten be hoeve van dè bouw en inrichting van observatieklinieken, vakantietehuizen en tehuizen voor alleenstaande zwakzinni gen. De gift van 40.000,van de stichting Vrienden van Veronica zal de stich ting zoveel mogelijk gebruiken voor voorziening In acute behoeften. N.S. WIL BOOTDIENST ENKHUIZEN-STAVEREN STAKEN De directie van de Nederlandse Spoor wegen heeft het departement van ver keer en waterstaat verzocht, toestem ming te verlenen tot de algehele sta king van de exploitatie van de boot- dienst EnkhuizenStaveren De resultaten van de sinds mei 1963 door rederij Koppe N.V. geëxploiteerde bootdienst zijn teleurstellend: ondanks een verhoging van de tarieven en een vereenvoudigde exploitatie-opzet be droeg het verlies over 1963 ongeveer 30 procent van de ontvangsten De ver- De Nederlandse Aardolie Maatschap- v.achting is, dat de uitkomsten over pij gaat boren in Exloërzijl in de ge- 1964 nog aanmerkelijk ongunstiger zul- meente Odoorn. Enige tijd geleden is len rifn hier een voorlopig onderzoek inge- Pe belangstelling voor de vaart over steld. De voorbereidingen voor het bo- "PL ..ÜLjJf &ei1o<É?n,JSwi!iïï ren zijn reeds in een vergevorderd sta- dium. Met het boren „I vermoedelijk 32o5 DeSi zetMch Sf volgende week worden begonnen. er- sne| voort, dat de zomerperiode 1964 der bereidt de N.A.M. boringen voorleer met 84 procent achterbleef bij het in Muntendam. overeenkomstige tijdvak van 1963. HORIZONTAAL 1. mannelijke tooi. 5. voornemen. 10 vooruit! 11. vulkanisch gesteente. 12 dienstvaardig. 13. ter plaatse. 15. ach ter. 16. boom 17. ander genaamd. 20. ge vangenis. 23 klaar. 24. lengtemaat. 26. klein kind. 27. idem. 28. stuiver. 29. deel van been. 30. in casu. 32. slede. 34. spoe dig. 35. muts. 38 onder anderen. 39. ten afscheid. 40. zangnoot. 41. rivier in Fries land. 43. weddenschap. 45. tijdsdelen. 47. woonschepen. 48 verdriet. VERTICAAL 1. zwemplaats 2. wreed landvoogd. 3. reeds. 4. officiële bekrachtiging. 6. af beelding van zonnestelsel. 7. Zuid-Afri ka. 8 wild zwijn. 9. buidel. 14. familie lid. 18. bergruimte. 19. soortelijk ge wicht. 21 oosterlengte. 22. vogel. 25. wa terkering. 30. titel (Delft). 31. deel van getfj. 33 zangnoot -34 gids. 36. spil 37. zwak. 38. familielid. 42. loot. 44. gods dienst. 46. zonnegod. De oplossing van de puzzel van zater dag luidt als volgt: ABIDA 6 540 m. z.w Ascension Bukon ACMAEA 6 100 m- n.o. Kaap Bon naar Beire ACTEON 4 van Easlham te Belfast ALMKERK 6 te Bugo ALUDR A 6 van Rotterdam naar Buenos Aires AMERSKERX 6 550 m. O.Z.O. Socrota naar Aden ARENDSKERK 6 Tanga n. Mombasa ATLANTIS 6 25 mijl z. van Kaap Degata AVEDRECHT 5 naar Mena al Ahmadi te Mombasa BILLITON 6 320 m. z-to. Palm as naar New Orleans CALTEX UTRECHT 6 140 m. n.o. Mozambique naar Durban CAMJTIA 6 300 m. no. Flores naar Curacao DOELWIJK 5 36-43 n. 0054.o DRENTE 7 te Houston EEMHAVEN 6 80 m n t.w. Assab GROTEDIJK 6 van Hamburg te Antwerpen GULF HOLLANDER 6 240 m t« Adelaide naar Whangarei HATHOR 6 290 m. o.zo. Malta naar Antwerpen HERCULES 5 v. La Guaira naar Puerto Cabello ISIS 5 vertrek Wis mar naar Hamburg KABYLIA 6 220 m. run.w. Finislerre naar Cwacao KELLETLA 5 255 m. z_ van Santos KOR ATI A 6 van Vado te Napels-. KORENIA 6 260 mijl z. Kongkong naar Pladju LAARDERKERX 6 105 mijl o.n.o. Massawa MAASHAVEN 6 50 mijl n.w Port Etienne naar L3S Palmas MEIDOORN 6 van Lissabon te Oporto MERSEYLLOYD 6 van Keelung MIJDRECHT 6 aank. Port Said MY'LA DY 6 95 m n.w. Gibraltar St. Ionis du Rhone NAESS LION 6 125 mij! n.w Muscat naar Formosa NEDER RHONE 5 Ie Port Said NIEUW AMSTERDAM 5 van New York naar Curacao CLDENERK t 300 msj! w. Adelaide n Fremanlle OOSTKERK 6 470 mijl z.l-O Monrovia n La* Palma* P G THULIN 5 vertrek Philadelphia n Cartagena PH3LIPPIA 6 145 mi)! n.w. Alexandria naar Mi lasso PURMEREND 7 van Punta Cardon te New York ROSSUM 5 45 mijl z o. Victoria naar Salvador ROTTERDAM 5 500 mij', o. New York n. Southampton SCHOUWEN 2 v Vancouver n. New Westminster SEPIA 6 25 mijl w n w. Lissabon naar Es Sider SOCRATES 6 aankomst Bermuda STRAAT CHATHAM 5 van Port Har court te Lagos THERON 5 van Nassau n. Newport News TJIMANUK 6 1565 mijl O. van Durban TJITJALENGKA 3 van Santos naar Yokohama VAN LINSCHOTEN 6 van Fremantle te Mauritius VAN WAERWIJCK van Hsinktane n H"nr'.:ong 9 ve-w te HonCkong VIANA 5 121 ra::l now v. Puerto Rlco naar Delaware City W. ALT"N JONE*» r 120 m. HOOG EN LAAG WATER 10 november Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge nap uur meter 5.14 li 5.41 li 6.16 6.24 nap meter 17.40 1.85 6.54 2.08 1.20 1.44 18.09 18.44 18.45 19.11 nap uur meter 11.44 1.75 2.16 1.34 1.57 12.11 0.24 0.00 0.20 1.95 1.33 1.55 12.43 2.04 12.26 1.48 12.37 1.71

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11