Amsterdamse Bears DAMRAK deed het deze week rustig aan Klanken uit de ether Ruteck's-bedrijf Amsterdam in bezit van Caransa PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Waar zijn onze scheoen? ZATERDAG 7 NOVEMBER 1964 PROV 1KCI ALE ZEEUWSE COUR A .V T Beurs-weekoverzicht: (Van onze economische medewerker). Onze internationale fondsen deden het deze week rustigjes aan. Sti mulansen uit het buitenland waren er niet. Koninklijke Olie moest donderdag zelfs door terugslag: in Wall Street een verlies van f2,incasseren. Wij kunnen al met al zeggen dat Olies deze week rondom de f 165,bleven schom melen, dat Unilever in de buurt van de f 147,bleef hangen en dat Philips rondom de f 158,- zweefde. A.K.U. trok dinsdag 3 punten aan tot 485 maar daarmee was het kruit toch wel verschoten. In de scheepvaarthoek was er wel wat meer beweging maar er was toch geen sprake van ferme mutaties, iets waf In deze hoek zelden of nooit zal optre den. Dat Kon. Boot maandag 5 pun ten en Van Ommeren woensdag 5 pun ten moesten prijsgeven, zjjn al strepen aan de balk. In de loop van een gehe le week kan er echter wel wat meer muziek in zitten. Zo bestond er een re gelmatig vraag naar stukken K.P.M. Voor dit bedrijf lijken er mogelijkhe den in Indonesië te zitten. Van tyd tot tyd herinnert de beurs zich dit en dan zien wij de koers aantrekken. Deze week van 141 tot 155. In de hoek van de cultures was er ook iets meer interesse. In de eerste plaats voor H.V.A. die dinsdag bijna 8 pun ten opliep tot 139. welke winst later in de week behouden bleef. Deli Mij. trok woensdag goed f 1.50 aan tot f 122 maar deze uitschieter kon niet behou den blijven. Van de banken is niet bijster veel te vertellen. Van de verzekeringsmaat schappijen wat meer, waarbij A.M.E.V. weer de spits afbeet. Maandag verloor dit fonds niet minder dan 45 punten tot 1450 maar donderdag was net al weer 1475 met gisteren als slot 1475. Het is bij dit fonds van dik hout zaagt men planken. In de lokale fondsen was de stemming afwisselend vriendelijk en teleurstel lend. rustig en flauw. De diverse be- drijfsberichten waren aan die wisselen de stemming niet vreemd. Er waren deze week enkele uit schieters: Exploitatie Mij. Schevenin- gen, Arch en Centrale Suiker Mij. Niet zozeer wat de koersen betreft, als wel de belangstelling waarin deze fondsen zich mochten verheugen. E.M.S. stond de laatste tijd regelmatig onder druk. Maandag zakte het fonds van Zwolsnian 8 punten tot het diepte record voor 1964 van 220. Dinsdag gin- fen er nog eens 15 punten van af tot 05. Maar toen kwam de keer- Men zegt dat het ophouden van de liquida tieverkopen de technische positie van het fonds verbeterd heeft. Het wachten is op concrete gegevens over de gang van zaken. Het eind kwam gisteren op Heel treurig is wat er bij Arch N.V. ge schiedt. Het lijkt daar volkomen mis te zijn om niet te zeggen dat het bedrijf aan de rand van de afgrond staat. De directie is al heengegaan. Maar het fij ne van de zaak horen de aandeelhou ders niet. De voorlichting is hier zon der meer een aanfluiting. En nu beursreactie: de hoogste koers ir periode oktober 1963 september 1964 was 192, de laagste koers was 132. Op 16 oktober jl. werd het 125. Nadien waren er alleen maar laatkoer- 8en, totdat er maandag eindelijk een notering werd gemaakt: 50. De week sloot af met 44. Centrale Suiker Mij. blyft de beelding prikkelen. De directie zegt nu wel dat een fusie volkomen de baan is maar dat verhindert de beurs niet om druk te handelen en er zelfs de hoek voor open te ma ken. Maandag en dinsdag gingen er by elkaar 22 punten af (tot 358). Woensdag 12 punten erby, donder dag -j- 5 tot 375 waarna de week afsloot met 375. Van de bedrijfsberichten is het vermel den waard, dat Wijers niet alleen zijn omzet maar ook zijn winst sterk heeft opgevoerd. Hoeveel werd er niet by ge zegd. Toch reageerde de beurs niet. Wel echter de zoutvondst bij Veendam: Kon. Zout dinsdag 20 tot 900. Apel- doornse Netten konden na 9 maanden een aanmerkelijk hogere winst dan vo rig jaar melden, het gevolg woensdag -f 10 tot 335. Wilton Fijenoord heeft na het bod op Bronswerk ook een bod op Becht en Dyserinck gedaan, de houdstermij van aandelen Bronswerk (dinsdag -f 15, woensdag 10). Opnieuw „Twentse katoentjes" naar Indonesië Tussen de Twentse textielindustrie e de Indonesische batikkeryen zijn de eerste zakelijke contacten weer tot stand gekomen. Vóór juli 1965 zullen, voor het eerst sinds het verbreken van de betrekkingen tussen Nederland Indonesië in augustus 1960 weer „Twentse katoentjes" hun weg vinden naar dit vroeger zo belangrijke afzetge-- bied. Indonesische batikcoöperaties, Gabungan Kooperasie Batik Indonesia hebben voor de periode januari/juli 1965 een eerste proefkwantum besteld van ca. 1,5 min. meter z.g. „cambrics", zo meldt „het contact", personeelsorgaan van Nijverdal-Ten Cate. Deze order van ongeveer 1,7 min. is geboekt door de N.V. Manex (Manufacturen Export Centrale), een gezamenlijke onderne ming, die de Nederlandse cambric-ex- Êort regelt. >eze cambrics zijn stoffen, speciaal ver vaardigd voor de nationale batikindu strie van Java. Vóór de tweede wereld oorlog werden jaarlijks gemiddeld zo'n 70 miljoen meter van deze stof naar In donesië geëxporteerd. Vanaf 1953 tot augustus 1960 beliepen de exporten in totaal nog ruim 90 miljoen meter (waar de ca. 89 min.). De Koninklijke Textielfabrieken Nijver dal-Ten Cate N.V. neemt een miljoen meter van de proeforder voor haar re kening. F. J.L. DIEPEN WEER IN FOKKER-DIRECTIE Oud-directeur van de Fokker vlieg- tuigfabriek, de heer F. J. L. Diepen. De N.V. Grontmij, grondverbetering- heeft zich bereid verklaard weer tot <>n«glnning&maat*chappij in I»<- Bilt en de directie toe te treden. Dit werd ^'-V. Aannemingsbedrijf Nederlandse ',e door het bestuur van de vennootschap Maatschappij Zaandam hebben meegedeeld. gezamenlijk een dochteronderneming op- e gericht onder de naam „Stagro" grond- Aan een nog voor het einde van dit - stabilisatie N.V. in De Bilt. zo blijkt uil jaar te houden byzondere algemene j,et bijvoegsel van de staatscourant. De Maatschappij voor experimentele wegenbouw AWWAVWVWWAVVWVVA Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRUZEN. WEINIG HANDEL vergadering van aandeelhouders zal worden voorgesteld de heer Diepen met ingang van 1 januari a.s. te her benoemen. Dan zal het juist twee jaar geleden zijn, dat hij zijn functie bij Fokker om persoonlijke redenen neer legde. In die tijd bleef hij als adviseur van de directie en van de raad van commissarissen aan Fokker verbon den. Newyorkse beurs De aandelenkoersen op de Newyorkse effectenbeurs gaven vrijdag een trage vooruitgang te zien bij een matige han del. Staal- en automobielwaarden bleven ech ter terrein verliezen. Lukens daalde een punt in een fractioneel lager genoteerde staalhoek. General Motors zakte twee punten. American Motors steek een punt na aankondiging dat in twee van haar fabrieken overgewerkt zal worden. I.B.M. verloor het grootste gedeelte van een eerder geboekte winst van ongeveer twee punten en noteerde bij sluiting praktisch hetzelfde niveau als donder dag op hetzelfde tijdstip. Beekman hield zijn positie maar Control Data verloor iets terrein. Eastman Kodak, Allied Chemical en In ternationaal Menerals and Chemical be haalden goede winsten: Dupont moest iets prijsgeven. De totale omzet van gisteren bedroeg 4.810.000 aandelen. Van de 1373 ver handelde fondsen waren er 557 hoger en 524 lager genoteerd. De omzet van de American Exchange bedroeg 1.860.000 shares. De omzet van obligaties bedroeg 9.540.000 dollar. Slotkoersen: A.KU. geen notering (id.). Philips Electronics 4594 *45%), Royal Dutch/Shell 48 (47%), Unilever 41% (41%). DE SPAR VING IN 1963 KOSTENSTIJGING OP Dankzij administratieve verbeteringen kon De Spar de ook in 1963 reeds flink gestegen loonkosten geheel door pro- duktiviteitsverhoging opvangen, blijkt uit het jaarverslag 1963-'64 van de N.V. Spar Centrale. In 1963 kon De Spar tal van vernieu wingen en moderniseringen van het winkelapparaat realiseren. Op 1 janu ari 1964 waren hiertoe door het Spar- waarborgfonds en andere institutione le beleggers kredieten verstrekt ter grootte van 8.471.000,—. nnootschap heeft een maatschap pelijk kapitaal van 1 500.000, waarvan f 100.000 is geplaatst en in contanten volgestort. De Grontmij pn de Basalt Mij nemen elk voor de helft In dit kapi taal deel. De bedoeling van Stagro is het bestude ren van betere en efficiëntere methoden voor het stabiliseren van de grond zo danig, dat deze kan dienen als funde ring van wegen. De directe stabilisatie van de bestaande onderlaag kan een aanzienlijke besparing van tijd en kos ten opleveren, vergeleken met de klas sieke wegfunderingsmethode door ba saltverhardingen. zo verneemt het A N P. van de directie van Grontmij. „Stagro" heeft uit Duitsland een machi ne betrokken, die volgens het nieuwe (Amerikaanse) systeem werkt en weg- funderingen aanlegt met een snelheid van drie meter per minuut. De kosten van de benodigde machinerieën bedra gen ongeveer een half miljoen gulden. Dit bedrag is door de oprichtende maat schappijen op 50-50 basis verstrekt als exploitatiekapitaal. Dag van Europa: 5 mei Het comité van ministers van de Raad van Europa heeft besloten dat in de 17 aangesloten landen jaarlijks een dag van Europa zal worden gevierd. De ministers bevelen als datum aan 5 mei. Het zal echter in beginsel geen officiële vrije dag zijn, doch een dag van manifestaties en gevlag vanaf openbare gebouwen. De Exploitatie Maatschappij Caransa heeft het café-restaurant Ruteck's aan het Rembrandtsplein in Amsterdam overgenomen van Zwolsmans E.M.S.. Donderdag heeft de heer M. Caransa deze overneming aan het ruim 120 man sterke personeel, dat in de grote lunch room van het r>- '-urant was bïjeenge- Dit' roepen, meegedeeld. 1 Het pand is eigendom van Heineken's Brouwerij. De heer Caransa heeft het huurcontract van de E.M.S. overgeno men. Het ligt in de bedoeling het be drijf de eerst komende tijd op dezelfde voet voort te zetten. eranderlo- derdag h ruien nauwe grenzen. Mede in verband met liet naderende weekeinde was de handel minimaal. Elke stimulans naar ven hoger niveau ontbrak. Er vu ook geen nieuws binnen gekomen, waardoor de beurs nadelig kon worden beïnvloed. WaU- street sloot eergisteren nauwelijks prijshou dend doordat tegen het slot de staalwaarden ln koers daalden. Van de Nederlandse hoofd fondsen was alleen Philips ln New York frac tioneel lager. Kon. Olie lag gisteren goed ge disponeerd ln de markt op ƒ:65.30 164.80). Dit dankzij een enkel stukje vraag voor Zwitserse rekening en wat dekking «aanko pen. Philips opende op 156.30. steeg daarna tot 136.50 om op ca. 156.70 de markt te verlaten- De slotkoer» van eergisteren was 156.30. Unilever fractioneel lager op 145.90 Hetzelfde geldt voor AKU en Hoogovens op Verklaring: gedaan en bieden: I gedaan e 483'. cn een advlcskoerm op 876- Aan- n CentrAle Suiker zetten ze» punten la- ger ln op 369. Op dit niveau kwam vraag op-1 dagenwaardoor de koers steeg tot 378 Voor de REM-aandelen werd een gulden meer be- i taald op 20.23. Aandelen KLM werden tets scheepvaartsector had vrijdag de wind goed in de zeilen. Speciaal door aankopen het publiek, waren de aandelen In deze >r aan de vaste kant. Er werden koer»- iten geregistreerd van een tot drie pun- De handel was tamelijk actief. Op de staatafondsenmarkt kwamen geen verande ringen van enige betekenis voor. De SV« pet. lening Bank Ned. Gemeenten, groot 100 min. waarop donderdag tegen 984» procent werd Ingeschreven. Is overtekend. Op de In schrijvingen moet een belangrijke reductie worden toegepast ln de lokale afdelingen werden de aandelen van de Exploitatie Maatschappij Scheve- ningen wederom hoger geadviseerd. De om zet ln deze aandelen bedroeg eergisteren nominaal 213-700. Aandelen ARCH kregen een advieskoer» op 45 laten, tegen eergiste ren als gedane koers 50. Van Vllsslngen Ka toen lag wat hoger ln de markt. Claims Desseaux verlieten gisteren de beur». ANP-CBS REl'RSIXDICES. Staatsleningen 81% Ned '69 41 Ned. '60 4>i Ned '47 3','a Ned '51 3% Ned '48 3% 79 V; Ned '50 3V« 79» Ned "55 3% 85 Ned 37 3 88 Gr boek '46 85)! Doll '47 89»'. Inv cert. 3 97 Ned Ind. '37 Len. *57 102'/, Amst. rubb. 109»,i H V.A. 139 A.K.U. 434'/i Dell M. 121 Hoogov 576li" Philip's 156 70 Unilever 145.90 Kon. Olie 164.801 Seta. luctitv. HAL. 102 K.L.M. 72 K.N.S'M. 135V, Kon. Paketv. 150 St. Ml) Ned. Niev Goud. v Ommeren Roti. U. Schv Unle Industrie c Alb Heyn Am droogd. Berg Jurg. Berk Pat. Blaauwh. Btjenlc. Calvé Centr. Sulk. Fokker v. Gelder Gist sp. v. d. Heem Heineken Intern. K-N Papier K. Zout MuUer Ned. Dok. Ned. kab. Netam Nijverdal Rott. Dr. Dok Schelde N B. bieden: I laten; d - Schokbet. Scholten F. Stokvis Vergd Blik. Vergd Mach Vredest Wilton Zwanenb. In terunie Robeco Valeurop AMRO Alg. Bank Ned. Ned. M. Bank Intern, eoncer Industrie Bank en ven Handel enz Algemeen dividend: c B N. Gem. '58 <51 96 Ara. mot. Ara Tel. Anaconda Beth. St. Cit Serv. Curt. Wr. Du Pont 27 Gen Klectr. c Gen Mot. 10 Int. Nick. S Kennecott t Nat. Can 16 Rep Steel 4 Shell Oil 5' Stud Pack Tide Water 3 U.S Steel 2 PREMIEL. Alkmaar 7 A'dam '51 3 A'dam *56 I 3 A'dam '58 II 8 A'dam '56 III 8 Breda '54 Dordr '56 7 Eiadh. '34 Ensch '54 7 D Haag '52 I D. Haag '52 II 9 R'dam '52 I 8 R'dam '52 0 8 R'dam '57 Z-Holl '57 10! Utrecht '52 8 Z.-Holland '59 8 Van der WERFF S Postbus 446, Amsterdam-C 1 titfoon020-22205 S Beursoverzicht no. 364 i 1. THOMSEN 2. VIHAMIJ Mansholt doet beroep op Bonn Dr. Mansholt, vice-voorzitter van Euromarktcommissie, heeft een be roep gedaan op de Westduitse bonds republiek te werken voor een gemeen schappelijk landbouwbeleid door haar graanprijzen te verlagen. In een toespraak tot de vereniging van buitenlandse handel van Westduit se groothandelaren in Keulen, ze: Mansholt dat een gemeenschappelijk landbouwbeleid een eerste vereiste is met het oog op de Kennedyronde. CAROL DAY J\...WE£TJE.OFSCHOON HU MIN OOM ISHE3 !K HEM NOOIT CEZl VADER D6N4CT DAT HIJ "N BEETJE -CAT IK K5EVEN KOmCOR- CAT ER IETS CEOUKJCEERD r.SiagÜC? OK.DAT ZAL IK DOEN'. 2860. De kilometers brede stroken plantengroei langs de vele kanalen zorgen niet alleen voor de hoogno dige zuurstof in de ijle Mars- atmosfeer, maar vormen tevens zeer effectieve barrières tegen het eeuwig opdringende stof. Daar er geen spoorwegen en vrijwel geen verkeerswegen aan de opervlakte bestaan, Hoofdzakelijk door het steeds in beweging zijnde woestijn zand, worden de grote kanalen druk gebruikt voor het vervoer van zware vrachten. Het meeste perso nenvervoer geschiedt door de lucht of door ondergrondse tunnels. Het grootste raadsel van de Marskana len is voor de geleerden op Aarde altijd geweekt: hoe laat men het w?ter erdoor stromen? Er zijn vrijwel geen bergen op Mars en bovendien is de planeet aan de polen afgeplat. (Volgens prof. Percival Lowell liggen ZATERDAG 7 NOVEMBER HILVERSUM I - 402 meter 12.04 Katholiek nieuws. 12.10 Liedjes over het Verre Westen. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Instrumentaal kwartet en zangsoliste. 12.50 Regeringsuitzend.: Voor de land bouw. 13.00 Nieuws. 13.15 Marktberich ten. 13.18 Voor de jeugd, 14.10 Musice rende dilettanten: Mannenkoor. 1 Voor de kleuters. 14.40 Franse les. 15.00 Lichte orkestmuziek en zangsolisten. 115.30 Brussel in dc Nederlandse lette ren, klankbeeld. 15.55 Karakteristiek: muzikaal programma. 16.30 Sportpe- riscoop. 16.40 Jazzmuziek. 17.00 Lichte orkestmuziek. 17.30 Kunstkroniek. 18.00 Licht instrumentaal ensemble. 18.20 Jazzmuziek met commentaar. 18.50 Lichtbaken, praatje. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.35 Radiokamerorkest en bariton: klassieke muziek. 20.30 Rie- leksen amusementsprogramma. 21.35 Instrumentaal ensemble en zangsolis ten: Liedjes uit Vlaanderen en Neder land. 22.00 Roulette: muzikaal spelletje. 22.15 Wereldoorlog I, documentaire. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Kruispunt, religieus gesprek. 23.15 Nieuwe klassieke grammofoonplaten met commentaar. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II - 298 meter 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Sportnieuws. 12.55 VARA- Varia. 13.00 Nieuws. 13.15 Stereofoni- sche uitzending: Licht orkest met licht vocaal ensemble en zangsolisten. 13.40 Voor de jeugd. 14.15 Radio Jazzclub. 14.45 Morele buitelingen op fiscaal ter rein. lezing. 15.00 Operamuziek (gr.). 16.00 Nieuws. 16.02 Boekenwijsheid. 16.20 Stereofonische uitzending: Licht orkest. 16.45 Stereofonische uitzending: Licht Instrumentaal kwintet 17.05 Ste reofonische uitzending: Salonorkest zangsoliste. 17.30 Actualiteiten. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Voor de jeugd. 19.10 Je neemt er wat van mee veertiendaagse hobbyquiz. 20.00 Nieuws. 20.05 Trammelant in Loeren aan de Hor, licht programma. 21.00 So cialistisch commentaar. 21.15 Stereofo nische uitzending: Metropole orkest en solisten. 21.45 Als de klok dertien slaat: De ballade van Bliksem Billy, hoorspel. 22.15 Lichte grammofoonmuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Te waar om mooi te zijn, cabaretprogramma. 23.10 Even napla- ten: lichte grammofoonmuziek. de polen zelfs 34 km lager dan de rest van de globe). Toch vloeit het water in de kanalen van de Noordpool recht over de „uitpuilende" equator naar het zuiden, gedurende de lente en zomer, terwijl de stroom het daaropvolgen- i tegenovergestelde richting gaat. 10 Sam Ward, de chef, liet me soms enige sarcastische opmerkin gen horen en Susan Clabon, de voor naamste vrouwelijke kassier, ontdooide slechts langzaam, maar zo gauw ik be gon op de kleinhandelsafdeling en daar Dawn Witherbie ontmoette, had ik een trouwe vriendin die mij alles vertelde wat ik wilde weten. „Kijk Marij, zo zit het in elkaar. Mijnheer George Rutland, de vader van Mark, was bedrijfsdirecteur toen il kwam, maar toen hij stierf werd Chris topher Holbrook bedrijfsdirecteur er kwam Mark Rutland bij de firma. Rex Newton-Smith dat is de vierde di recteur is maar een vliegende vogel, die vier keer per jaar komt opdagen op de vergadering van directeuren. Woont bij zijn moeder, ofschoon hij tussen de veertig en vijftig is. Gebruik je suiker? Een of twee klontjes? Christopher Holbrook maakt een hoop drukte in zijn kantoor, maar het zijn de twee jongeren en Sam Ward, die het meeste werk verzetten. Terry Holbrook en Mark kunnen niet met elkaar op schieten. heb je dat al gemerkt? Dat is in elk geval zo klaar als een klontje. Hemeltje, wat is die lepel heet! Mark's komst heeft een heleboel ver anderingen teweeggebracht. Hij heeft de hele zaak op zijn kop gezet. Deze kleinhandel is zijn idee en het heeft vanaf het begin geld opgebracht. Ga je ook naar de dansavond van het per soneel? Het is pas in mei. We verma ken ons meestal best. Vorig jaar kwam ik niet voor vijf uur thuis. Jij maakt zeker ook kans met jouw uiterlijk. Iedereen komt, de directeuren en de gehele rataplan. Vorig jaar kwam Mark niet omdat hij net zijn vrouw verloren had, maar verder was iedereen er. Ter ry is een grapjas, duikt er helemaal in. Maar kijk uit voor hem. Hij is me er eentje. Praat als een fatje, maar dat betekent niets." „Heeft hij zijn vrouw verloren?" „Wie, Terry? Nee, hij is getrouwd, maar zij wonen niet meer by elkaar. Het is Mark, die zijn vrouw verloren heeft. In januari was het een jaar ge leden. Nieren of iets van die aard. Zij was pas zesentwintig." „Misschien ziet hij er daarom zo bleek uit." „Nee, dat is zijn natuurlijke kleur. Hij zag er ook al zo uit vóór het gebeurde. Ik zit er dikwijls aan te denken waar om Mark en Terry zo slecht met elkaar kunnen opschieten. Waarom hebben twee mannen een hekel aan elkaar? Meestal om een vrouw, maar ik zie niet in hoe dat hier het geval kan zijn." Het kon mi) niets schelen of zij met elkaar konden opschieten of niet. Zó lang dacht ik niet te blijven. Overhaasting zou de zaak echter geen goed doen. Ik opende een rekening bij Lloyds Bank in Swiss Cottage en zette er het saldo op van mijn rekening in Cardiff. Daarna droeg ik hun op de enkele kleine beleggingen die ik had. te verkopen en het geld over te maken naar mijn rekening in Swiss Cottage. Vervolgens liet ik me het geld in con tanten uitbetalen en maakte het over naar de rekening op mijn eigen naam bij de National Provincial Bank in Swindon. Moeder ging ik niet bezoeken geduren de die tijd. Zij had scherpe ogen en haar vragen werkten soms op mijn zenuwen. Het verbaasde me nog steeds dat zij dat Pembertonverhaal zo ge makkelijk geslikt had. Misschien had ik zoveel over hem gefantaseerd, dat ik bijna zelf in hem geloofde. Het maakt alles veel gemakkelijker om zelf te geloven in mensen zoals meneer Pemberton. Op zekere dag, toen ik zeven weken bij Rutland had gewerkt, werd ik geroe pen bij een soort topconferentie, waar aan door de gehele directie, inclusief meneer Ward, meneer Farman en de bedrijfschef' meneer Smitheram, werd deelgenomen. Newton-Smith, de vierde directeur, was er ook. een enorm grote man met een snor en een piepstemme tje. alsof hij zojuist zijn kleine broertje naar binnen had gewerkt. De oude meneer Holbrook was het meest aan het woord en zoals gewoon-. lijk klonk zijn gepraat als een verkie- zingsspeech. Ten slotte begreep ik ech ter wat hij zei: dat iedereen tevreden was over de manier waarop ik gehol pen had met het reorganiseren van de boekhouding op de kleinhandelsafde ling en dat ze graag mijn mening wil den horen over de reorganisatie van de kasafdeling van het hele bedrijf. voelde me gevleid én enigszins ward, want wie ze eigenlijk het eerst hadden moeten vragen, was Susan Cla bon. Na een ogenblik keek ik op en ik zag dat Mark Rutland me gadesloeg. Toen wist ik dat hij hierachter zat, dat hij deze uitnodiging had gearrangeerd. Ik stelde vragen en luisterde, en al spoedig begreep ik dat er twee menin gen over de kwestie bestonden bij het wel ik mij. meer dan ik eigenlijk wilde, aan de zijde van de conservatieve partij schaarde, omdat het over het algemeen bestuur. (Wordt vervolgd) TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I NTS: 15.00 Weekjournaal. VPRO: 15.25 Zet 'm op George, film. 17.00-17.45 Voor de kinderen. NTS: 19.30 54 Ant woordt:. politiefilm. 20.00 Journaal en eerbericht. VPRO: 20.20 Actualiteiten. 20.30 Bonjour Paris: zang en ballet 21.05 Muzikaal programma. 21.25 Sjoo- tijm, cabaret. 22.00 Mensen kijken: in terviews. NTS: 22.40-22.45 Journaal. NEDERLAND H NTS: 20.00 Nieuws in het kort. KRO: Een Tiroler Bruiloft: muzikaal amuse mentsprogramma. 20.45 Vrouwenle vens: Water en zeep, voordracht. 21.10 The Alfred Hitchcock Hour: Death of a cop (De dood van een politie-agent), Hitchcockfilm. 22.00-22.10 Epiloog. De Drie Musketiers, licht programma. 13.30 Voor de jeugd. 14.00 Wereidradio- week 1964: Metropole orkest: filmmu ziek. 14.35 Promenade-orkest en zang solist: lichte Italiaanse muziek. 15.05 De hand aan de ploeg, lezing. 15.10 Lichte grammofoonmuziek, sportrepor- tages en -uitslagen. (16.25-16.30 Toto uitslagen). 16.30 Franse chansons (opn.). 16.45 In café San Pietro, pro gramma over het Concilie. CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Christelijk Ge reformeerde kerkdienst: IKOR: 18.15 De offerande in de eredienst f II klankbeeld. 18.30 Mensen, praatje. 18.45 Grammofoonmuziek. 18.50 De kerk aan het werk: actualiteiten van het kerke lijk erf. 19.00 De Open Deur, veertien daagse rubriek. NCRV: 19.30 Christelij ke omroep wijd als de wereld, een re portage-klankbeeld gewijd aan het evangelische radiowerk buiten Europa. 20,00 Nieuws. 20.07 Reflex: een weke lijkse bespiegeling over leven en sa menleven. KRO: 20.15 De Zilvervloot: internationale volksliederen. 20.40 Op de centrale post van de brigade, hoor spel. 21.30 Opera-aria's (gr.). (Stereo fonische uitzending). 22.05 Wissewas- licht programma. 22.25 Boekbe spreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.50 Reportage van het Congres Opti male Nataliteit. 22.55 Licht-klassieke werkjes (opn.). 23.15 Muziek van de Lage Landen, muzikale lezing. HILVERSUM H - 298 meter VARA: 8.00 Nieuws, sportmededelin- gen en socialistisch strijdlied. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer, gevarieerd programma. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. 10.00 Viool en piano: klassieke en moderne muziek. 10.30 Ad Rem, quizprogramma. 10.50 Opera muziek (gr.). 11.25 Boeketje romantiek liedjes en voordracht. AVRO: 12.00 Dansorkest en zangsolisten. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Mededelingen of grammo foonmuziek. 13.20 Programma voor de weggebruikers. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gastenmiddag: gevarieerd pro gramma. 15.30 Omroeporkest: semie- klassieke muziek. 16.15 Dansmuziek. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Dans muziek voor de tieners (gr.) 17.30 Hoorspel voor de jeugd. 17.50 Nieuws en sportuitslagen. 18.05 Sportjournaal. VPRO: 18.30 De Kerkdienst, lezing. 18.45 Parlando: licht programma, 19.30 Korte Hervormde Kerkdienst. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte orkestmu ziek en zangsolisten. 20.45 Weet ik veel: wedstrijdprogramma. 21.00 Licht muzikaal programma. 21.30 In volle zee, hoorspel. 22.05 Cello en piano (gr.): klassieke en moderne muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten en sportuit slagen 2e klas voetbal. 23.00 Wereldra- dioweek 1964: Filmmuziek uit Groot- Brittannië. 23.30 Lichte muziek (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I IKOR: 17.00-18.00 Remonstrantse dienst NTS: 19.30 In het oerwoud verdwenen, filmdocumentaire over oude steden in Cambodja en op Ceylon. 19.50 Tanden kosten geld, tekenfilmpje. 20.00 Jour naal. 20.05 Sport in Beeld. NCRV: 20.30 Hoe bestaat 't!, populair-wetenschappe- lijk programma. 21.00 Koning David, TV-spel. 22.30 Koor- en samenzang. NTS: 22.35-22.40 Journaal. NEDERLAND H NTS: 19.30 De Tydscapsule, program ma voor de jeugd. 20.00 Journaal 20.05 De telefooncel, TV-film. 20.30 Jazz in de dertiger jaren. 21.20 Festival, een vierwekelijkse rubriek van korte films. 22.05 Sport in Beeld. (-22.20). BELGISCHE 11.00-11.40 H. Mis. 15.00 De Flintstones, tekenfilm (herhaling). 15.25 De ge schiedenis van een ring, een geroman- ceerde documentaire over het trekver- schynsel bij de vogels. 16.15 Mensen op weg, reportage over een fototentoon stelling die in zeven Europese landen tvordt gehouden. 16.35-17.45 Henk in Wonderland: amusementsprogramma (herhaling). 18.40 Sportuitslagen. 13.45 Voor de kleuters. 19.05 Disney land. 19.55 Weerbericht en mededelingen. 20.00 Nieuws. 20.15 Sportweekend. 20.45 De notabelen van Kraaiennest, speL 22.00 Hollywood en zijn sterren: Hel dinnen van het witte doek. 22.25 Nieuws. MAANDAG 9 NOVEMBER HILVERSUM I - 402 meter NCRV: 7.00 Nieuws en herhaling SOS- berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Oude muziek (gr.). 7.35 Sportuitslagen van zaterdag. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde muziek (opn.). 3.30 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Verzoekpro gramma voor de zieken. 9.35 Water standen. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Grammofoonmuziek. 10.20 Rondom het Woord: theologische etherleergang. 11.05 Lichte grammofoonmuziek. HILVERSUM U - 298 meter VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte gram mofoonmuziek. 8.50 Gymnastiek voor de vrouw. 9.00 Semi-klassieke grammo foonmuziek. VPRO: 9.40 Droom en werkelijkheid, overdenking. VARA: 10.00 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.02 Voordracht. 11.10 Stereofonische uitzending: Japans Filharmonisch or kest: klassieke muziek. 11.55 Inleiding tot het muzikaal programma van woensdag a.s. van 9.05-9.40. 12.00 We- reldradioweek 1964: Filmmuziek. BELGISCHE 10.30 Volksuniversiteit 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Schooltelevisie. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Dierenrubriek. 19.3C Autorama; kroniek voor de automobi listen. 19.55 Weerbericht en medede lingen. 20.00 Nieuws. 20.25 De wijk agenten: Ik wil niet weg (I won't go), TV-feuilleton. 20.50 Rudi Carrellshow (Overname van de VARA). 21.35 Echo. 22.05 In het Dick Powell-theater: De geweldenaar (Colossus), TV-speelfilm. ZONDAG 8 NOVEMBER 1964 HILVERSUM I - 402 meter 8.00 Nieuws. 8.15 Oude muziek (gr.). 8.25 Inleiding hoogmis. 8.3( Plechtige hoogmis. 9.30 Klassieke pia nomuziek (gr.;. 9.45 Nieuws. IKOR 10.00 Ned. Hervormde kerkdienst. 11.00 Vraag en antwoord 11.10 Oecumenisch nieuws. KRO: 11.15 Medaillon: klank rijk portret aan de hand van wetens waardige feiten uit de muziekgeschie denis. 12.15 Boekbespreking. 12.25 De springplank: 'jonge artisten wagen de sprong naar het succes. 12.50 Buiten lands commentaar. 13.00 Nieuws. 13.10 ABIDA S 50 ra O.z.0. Recife ACMAEA 5 van Tripoli n. Port Debouc ALAMAK 5 80 m. w. Karachi ALMKERK 5 250 m. o.n-O. Manilla AMSRSKERK 5 250 m w Mlnlcoy ARENDSKERK 4 te Zanzibar ARES 4 te Pisco AR1STOTELES 5 te Santo Domingo ARKELDIJK 5 v. Hamburg naar Bremen ATLANTIS 4 te Gent BARENDRECHT 5 van Geelong naar Bukom BILLITON 5 480 m. z. Takoradi CALTEX UTRECHT 5 380 ra io Mombasa DRENTE 5 van New Orleans 7 te Houston EEMHAVEN 5 225 m. O.ln Aden GRAVELAND 4 te Rlo de Janeiro GROTEDtJK 5 17 m. n. Den Helder GULF HOLLANDER 5 450 m. w z w. Kangaroo eil. HATH 'R 5 140 m. z. Kreta HERCULES 4 van Curaco naar Puerto Cabello ISIS 4 490 m. n.o. Flores KATELYSIA 5 te R'dam KELLETIA 4 385 m- n.o. Montevideo KORATLA 2 te Napels KOREN IA 5 van Hongkong naar Pladju LAARDERKERK 5 100 m. run.o. Port Soeda n UBERIAKUST 5 van Buruta LIBERT AS 4 te Pasajes LIMBURG 5 770 m 30 Tokio LOOSDRECHT 6 van Port Soedan naar Aden MAASHAVEN 5 150 m. n. Dakar MAINLLOYD 4 440 m. z.o. Piteaim MEIDOORN 4 te Lissabon -CERK 5 van Chochin naar Colombo OLDEKERK 5 van Adelaide naar FremanUe OOSTKERK 5 550 m n Slnt-Helena OUWERKERK 5 te Genua OVERIJSSEL 7 van Durban naar Lourenco Marques PHILINE 5 van Port Said naar Milazzo PURMEREND 4 !30 m. n.w- Puerto Rico ROTTERDAM 4 van New York naar Southampton SEPIA 5 170 m. n.n.o. Finisterre SEROOSKERK 5 575 m. z w. Minicoy SPAARNEKERK 7 te Genua verwacht STRAAT CHATHAM 4 van Pon Harcourt n Lagos STRAAT COLOMBO 5 te Mombassa STRAAT RIO I te Buenos Aires STRAAT SOENDA 5 te Osaka TELAMON 5 te New Orleans THERON 4 70 m. Z-tO. San Salvador TJIBANTJET 2 te Mombasa TJIMANUK 5 1900 m- o. Durban VAN LINSCHOTEX 5 600 m. O.zo. Mauritius VASUM 5 van Suez naar Mena VI ANA 4 180 ra. n.o. Bonaise W. ALTON" JONES J 73 ra W-t.w Port Elizabeth WESTERTOREN 4 56 m. o .z.o. Kaap St. Vincent WONOGIRI 5 45 m. z.o The Brothers IJSELHAVEN 5 te Rouaan ZUIDERKERK 5 te Port Elizabeth ZWIJNDRECHT 4 130 m. n.w. Alexandrië HOOG EN LAAG WATER Geslaagd dank zij RESA-HILVERSUM BekendSchriftelijke Cureuel H.B.S. Gymnasium. Mulo, art S 8 november nap nf P nap nap uur meter uur meter uur meter Vlissingen 4.00 2.07 16.16 2 08 10.28 1.86 22.46 1.76 Terneuzen 4.29 2.20 16.46 221 10.58 2.03 23.13 1.93 Hanswee rt 5.06 2.32 17.24 2.36 11.32 2.14 23.47 2.06 Zierikzee 5.21 1.40 17.34 1.46 11.02 1.51 23.19 1.40 Wemeldinge 5.49 1.66 17.58 1.71 1122 1.75 23.40 1.63 9 november Vlissingen 4.36 1.96 16.56 1.9» 11.05 1.81 23.24 1.65 Terneuzen 5.04 2.09 1725 2.12 11.34 1.98 23.50 1.82 Hansweert 5.41 2.22 18.03 2.28 12.07 2.10 Zierikzee 5.55 121 18.10 1.40 11.43 1.50 j Wemeldinge 623 1.64 18.35 1.64 11.57 1.74

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 9